Poloheren lijden forse nederlaag Groeneweg verspeelt Geen schaatsactiviteiten in district Midden-Holland vanbunningen Een nieuwe FordFiesta voor de prijs van een occasion! Stubbe Betonbewerking wint schutters bedrijfscompetitie WADDINXVEEN drijfscompetitie twee kostbare punten WSE wil ook ongebondenen binden Nieuw Verbree/Kouer Vistocht op de Oosterschelde Eerste plaats schoontijden Open naturistisch familie hockeyveld gelijk met lustrum Laatste plaats voor turners zwemuur Redelijke vangst HSW HCW Stand sjoelers WADDINXVEEN - De stand weg bij Floreant WADDINXVEEN - Het trai- nersduo CeesVerbree en Bert Kouer neemt aan het einde van het seizoen afscheid van de za- terdagafdeling van de voetbal vereniging. Na vier seizoenen vinden zij het tijd voor een nieuwe uitdaging. Verbree, oud- speler en oud-trainer van Be Fair en de oud-speler van Groeneweg Be Fair, trainden voor Floreant de voetbalclub Moerkapelle. Het bestuur en de zaterdagcommissie van Flo reant neemt straks met spijt af scheid van het tweetal, dat bij de Boskoopse de aanzet gaf van een verjonging van de zaterdag- selectie. Ondanks hun gedre venheid en enthousiasme ble ven goede prestaties uit. Vorig seizoen degradeerde Floreant naar de vierde klasse en ook dit seizoen presteert de Bo skoopse club, die zaterdag te gen Be Fair voetbalt, matig. in Tsjechië IBil B 1 lir De Fiesta Celebration is uitgerust met o.a.: 1.25 51 kW (70 pk) motor Airbags voor bestuurder en voorpassagier Stuurbekrachtiging In hoogte verstelbaar stuurwiel Getint glas In delen (60:40) neerklapbare achterbank WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN www.ford-vanbunningen.nl ygg KI V 1 Fiesta WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 (Foto: Liesbeth van der Vis) nu vanaf 9.995 alphen bodegraven gouda h.k. onnesweg 26 europaweg 1c edisonstraat 2 uithoorn waddinxveen woerden sportlaan 17 noordkade 16 wagenmakersweg 1 ZEVENHUIZEN voorzitterschap van Frans Bruijstens aantrad, denkt ook het lidmaatschap open te stel len voor voetballers die per Achter de schermen was ik ad viseur van het hoofdbestuur. Ik terug gelopen al prijst WSE zich gelukkig dat in elke leeftijds groep minstens een elftal in de ook vanuit het damesvoetbal. De dames in onze club doen meer dan de buitenwacht ziet. Ik mag me op maandagochtend bezig houden met de schoon maakploeg.” t (0172) 47 56 41 t (0172) 63 17 17 t (0182) 51 29 77 Stubbe Betonbewerking ging dit jaar op herhaling. Ook in de Bedrijfscompetitie 2002 ging het bedrijf met de zege aan de haal. In totaal deden twaalf teams mee, die ieder vijf ron des schoten. De deelnemers schoten niet alleen voor hun bedrijf. Hun score werd tegelij kertijd bijgehouden in een per soonlijk klassement voor da mes en heren. de ZV Vlaardingen die zij met I8-4 verloren. Dames 2 kwam in de fysiek zware uitwedstrijd tegen Lumio het Ravijn 2 knap terug en speelde uiteindelijk met 6-6 gelijk. De heren hadden geen schijn van kans tegen de ZV Vlaardin gen. Zonder de spelers Mark Mommers (geblesseerd tot ein de van seizoen) en Remko Overdam kwamen de heren van trainer/coach Anton Hei den niet verder dan een I8-4 nederlaag. Bij de heren won Marcel van de Bosch met 539 punten. Tweede werd Richard Bonten met 535 punten en derde Ron La Grand. Bij de dames ging Tineke Stub be er met het goud vandoor met 579 punten. Goverdien Steller behaalde het zilver en het brons ging naar Monique La Grand met 470 punten. t (0297) 56 69 77 t (0182) 61 01 70 t (0348) 49 60 60 UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) den. Deze werden verreden in het Thialf Ijsstadion van Heer- enveen. Van der Lans-Bunnik schaatste mee in de A-klasse. Bij het paar-rijden moesten Mieneke en haar partner Do- rus, die niet helemaal fit was, genoegen nemen met de zilve ren plak. Prestatief wil WSE zich handha ven in de vierde klasse. Bruijs tens: „Je wilt allemaal zo hoog mogelijk voetballen. Maar de realiteit is dat we de laatste ja- ren nogal wat spelers zijn kwijt geraakt. Gelukkig zijn er vijf, zes WADDINXVEEN/ REGIO - Het district Midden-Holland van de KNSB zal geen geza menlijke activiteiten organise ren. Een poging van de Wad- dinxvener Henk Andela van schaatsvereniging De Gouwe Streek om nieuw leven in het ’slapende’ district te brengen, is mislukt. Slechts vijf clubs van de elf, waarvan twee positief, reageer den op zijn oproep om weer gezamenlijke schaatswedstrij- voerd met het bedrijf Oranje woud over het nieuwe sport- plan in Waddinxveen. Dat heeft 100.000 gulden gekost, maar met het plan is niets gedaan. Het is waarschijnlijk in een lade veense op recreatieve wijze sport worden beoefend. Als doelgroep mikken de initiatief nemers op niet spelende leden van WSE, sportievelingen die vanwege hun werk geen lid kunnen worden of door licha- Prijs ind. BTW/BPM, exd. kosten rijklaar maken en verw.bijdrage. Auto's zijn reeds voorzien van kenteken registratie eind augustus 2003 Overige akties komen hierbij te vervallen. U rijdt binnen een week. beide kanten werden veel ver- dedigingsfouten gemaakt. Gou- derak verspeelde in de tweede helft een 2-5 voorsprong. Voor Gouderak maakten Jan Kooy (2), Edwin Evengroen, Jeroen Boer en Johan Steenbergen de doelpunten. Voor Waddinxveen scoorde Bjorn Tollenaar en Re ne van der Sluis en na 2-5 Tol lenaar en Van der Sluis (2). WSE verloor op eigen veld met 2-3 van Nicolaas Boys na een 2-0 voorsprong. Deze was verkre gen door doelpunten van Hafid Assoulymani en Samir Elabeidi. Na de rust maakten de Nieuw- veners gelijk waarna Mark Huppler de winnende goal voor zijn rekening nam. In het zaterdagvoetbal speelde Be Fair met l-l gelijk bij FC Perkouw in Berkenwoude. Lan ge tijd hadden de Waddinxve- ners een O-l voorsprong door een treffer van Wibaut van der Wees. Zes minuten voor tijd scoorde William Buys de gelijk maker waarna een doelpunt van Be Fair werd afgekeurd. Moerkapelle was in de thuis wedstrijd tegen BSC’68 uit Benthuizen de betere ploeg, maar verloor toch met I -2. De werd. Wel speelden de dames een oefenwedstrijd tegen elkaar, welke door de dames van De Gouwe werd gewonnen met 6- 4. Heren I speelde een uiterst ongelukkige uitwedstrijd tegen door de activiteiten ook het clubgebouw meer benutten omdat het dan meer kantinein- komsten kan genereren. De vereniging wordt evenals ande re sportclubs geconfronteerd met hogere kosten, die door de overheid/bond worden opge legd De aimabele Frans Bruijstens komt uit het WSE-nest. Hij van zijn tiende tot achttiende jaar bij de Waddinx- veense Sportvereniging Excelsi or. Daarna eiste zijn werk hem op. Hij werkte 35 jaar in het bank- en verzekeringswezen en was in zijn vrije tijd zanger in een bandje. van de sjoelers is als volgt: Klasse A I. Kees Kuipers (137.725 punten), 2. Dick Dros 132.175), 3.Wim Slingerland jr. (132.067). Klasse B: I. Frans Bouwmeesters (129.267). Klas se C: I. Cees Slingerland (II9.767), Klasse D: I. Sjaan Faay(l09.800),Klasse E: I.Ger- rie Koppenaal (99.850) WADDINXVEEN - Hoc keyclub Waddinxveen (HCW) bestaat donderdag 35 jaar. De club viert dit in het weekend van 21,22 en 23 november met vele lus- trumactiviteiten. In dit weekend wordt ook het tweede kunstgrasveld geo pend. Op vrijdagavond start de jeugd het lustrum weekend met een feest. Op zaterdag 22 november om 17.00 uur, voorafgaand aan de wedstrijd tussen de Boekaniers (oud-oranje spelers) en een gelegen- heidsteam van HCW, wordt op ludieke wijze het tweede kunstgrasveld geo pend. Na de wedstrijd, om I8.30 uur, is er een recep tie voor genodigden. HCW verwacht een groot aantal oud-leden, seniorleden en ouders van de jeugdleden vanaf 20.30 uur voor een feest. Op zondagmiddag wordt het lustrumweekend afgesloten met een ouder- kind toernooi voor de jongste jeugd en hun ou ders. thuisclub nam na tien minuten WADDINXVEEN - De Be de leiding na een doorloopbal drijfscompetitie 2003 van door Rob van Leeuwen. Daarna Schuttersvereniging Waddinx veen is dit jaar gewonnen door Stubbe Betonbewerking uit kunnen Waddinxveen. Het bedrijfsteam wist I633 punten bij elkaar te schieten. Stubbe bleef daarmee het Waddinxveense schilders bedrijf Theussen met I I5 pun ten voor. Het brons ging naar Smileplants.nl. WADDINXVEEN - Het zat Van za terdag niet mee. Bij de thuis wedstrijd van dames I kwam slechts één (vervangende) scheidsrechter opdagen, waar door de Trophy-wedstrijd te- werd een doelpunt van Van Leeuwen afgekeurd. Moerka pelle had dik voor staan, maar verzuimde de kan sen te benutten. Martin Lekker- kerk faalde alleen voor de Benthuizense doelpunt. Het leuke voetbal over de vleu gels van Moerkapelle verander de in de tweede helft in onze ker spel. Na twintig minuten belandde de baal op de paal waarna bij het wegwerken een aanvaller van BZC werd wegge drukt. De scheidsrechter kende BSC een strafschop toe. Dimit ry van Rooyen passeerde vanaf elf meter doelman Mark Huis man wiens zaak tegen Be Fair is geseponeerd. Dat betekent dat de Moerkapellenaar gewoon kan worden opgesteld. Met Moerkapelle zelf liep het tegen de Benthuizenaren slechter af. Tien minuten voor tijd scoorde BSC uit een counter I-2. Het programma voor zaterdag: Be Fair-Floreant, SDV-Moerkapelle zondag: Groeneweg-Stolwijk (wedstrijd van de week), RVC'33-Waddinxveen. gers), Gerard Brugman (jeugdcommissie), Joop van der Lans (onderhoudscommissie) zijn veel vrijwilligers bijgehaald, en Patrick Rijnbeek (senioren commissie). Overigens is Hage in de ledenvergadering van 24 november al aftredend en niet herkiesbaar. Andre Moons verliet dus na 27 jaar het bestuur.Twaalf jaar was hij voorzitter. In de laatste jaar vergadering werd Moons tot erevoorzitter van ’zijn kluppie’ benoemd.Tevens ontving hij de zilveren speld van de KNVB. Bruijstens prijst zich gelukkig Uden-De Gouwe afgelopen dat er veel jongeren zijn gevon den om hun steentje voor WSE bij te dragen. Bruijstens, die zijn zaak ander half jaar verkocht en daardoor veel tijd in de organisatie bij de gen Polar Bears uitgesteld Waddinxveense voetbalclub kan steken: „We hebben in het bestuur een mix van ouderen en jongeren. Je kan niet voort blijven borduren op mensen, die er al dertig jaar bij zijn. Er leen nog wat gezaalvoetbald. Toen mijn zoon een jaar of zes was en vanzelfsprekend bij WSE ging voetballen, zijn mijn vrouw en ik ook weer meer bij WADDINXVEEN - Wouter de Graaff en Daan Vermeij, twee turners vanTOOS namen afge lopen zaterdag deel aan een in ternationale turnwedstrijd in Brno in Tsjechië. Het niveau van deze wedstrijd voor tur ners t/m I4 jaar lag boven dat waarop Daan en Wouter in na tionaal verband uitkomen. De Nederlandse afvaardiging be stond naast de tweeTOOS tur ners uit Michael Kant, turnend voor DOS Alphen a/d Rijn en Joël Beekes van GVJulianadorp. De score van 122.50 punten was niet genoeg om het stre ven van de heren om minimaal één team te verslaan te halen: de twaalfde en laatste plaats was hun deel. De overwinning was voor het team van de Oek raïne. De NPN houdt zaterdag 22 november een open naturistisch familie zwemuur. Iedereen is welkom vanaf I6.30 uur. Maak kennis met bloot zwemmen in een vriendelijke sfeer. Toegang tot zwembad de ’Koornmolen’ is gratis. Voor meer informatie: www.nfn/npn. den te houden. Tot het district Midden-Holland behoren de schaatsclubs Gouda en De Gouwe Streek en de ijsclubs Bleiswijk, De Otweg (Bo skoop), Moordrecht, De Meije Vooruit (Bodegraven), Wilhel mina (Reeuwijk), Zevenhuizen, Moerkapelle en Zwammerdam. In de jaarvergadering van het gewest Zuid-Holland gaf Ande la zijn opdracht terug. Het gewest Zuid-Holland ver hoogde de contributie met vijf Het heeft er alle schijn van dat de heren in een negatieve spi raal zitten. Het spel vertoonde WADDINXVEEN - Mieneke weinig synergie, afstemming en van der Lans-Bunnik (59) be- resultaat. haalde afgelopen vrijdag een Alleen Wouter Steller wist zijn gouden plak bij de Open Friese goede niveau van de afgelopen Kampioenschappen Schoonrij- weken nog vast te houden. Hij scoorde de enige 4 goals voor Van Uden-De Gouwe. Anton Heiden heeft deze week zijn handen weer vol aan het prepa reren van zijn team voor de thuiswedstrijd tegen Oceanus aanstaande zaterdag. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Voetbalver eniging WSE wil ook sportieve lingen die geen lid zijn van de Waddinxveense club, gelegen- bondenen. Vroeger heid geven om tegen vergoe ding sport te beoefenen op de WSE aan de competitie deel, accommodatie in de Oranje- Tegenwoordig zijn dat er zeven, wijk. WSE kent al het smurfen- Ook het aantal jeugdteams is voetbal voor jeugdigen en het recreatievoetbal 7 tegen 7 op vrijdagavond, maar het nieuwe bestuur dat kort geleden onder competitie speelt. De club van Frans heeft zelfs nog twee A-elftallen in de competitie, een situatie die lang niet meer bij alle voet balverenigingen in de regio seizoen slechts vijf competitie- wordt aangetroffen. WSE wil wedstrijden spelen. Zij betalen hiervoor 75 euro. In de algemene ledenvergade ring van 24 november moet over deze tussenvorm lid en niet-lid worden gestemd. Bruijstens: „Hiermee voorkom je dat in bepaalde elftallen tij dens het seizoen gaten vallen. De spelers worden bij de KNVB aangemeld, maar mogen niet meer dan vijf wedstrijden voetbalde per seizoen spelen. Ga je ze meer wedstrijden mee laten doen dan breng je het normale lidmaatschap in gevaar.” Inmiddels heeft Henk Smak man, die in het nieuwe bestuur de functie algemene zaken/vrij- willigers toegewezen heeft ge- Bruijstens: „Ik heb in die tijd al- kregen, al weer een nieuw pro ject op stapel staan om meer mensen aan WSE te binden. Dat is het vrij recreatief voet bal waarmee WSE volgend voorjaar wil beginnen. In de pe- de club betrokken geraakt. Mijn vrouw zorgde dertien jaar voor het vervoer, ik ben een paar A-junioren doorgestroomd naar de selectie. Handhaven is het doel. Voetballen in de vijfde klasse willen we niet. Niet om dat wij ons daarvoor te groot voelen, maar wat entourage be- informatie of boekingen: AA treft is het stuk minder.” van ’t Hof, telefoon 0182- 613954. WADDINXVEEN - Hengel- sportvereniging Waddinxveen organiseert op zaterdag 13 de cember een vistrip vanuit Zier- ikzee met het 24 meter lange m.s. ‘Hector’. Gevist wordt op wijting, schar en schol. Aas in de vorm van zeepieren is op be stelling aanwezig, hengels zijn te huur en aan boord kan men een lunch bestellen; er is een verwarmde kajuit. Voor meer riode van 29 februari tot en met 9 mei wil WSE op zondag morgen een veld, twee kleed- jaar leider bij de jeugd geweest, kamers en voetbalmateriaal aan sportievelingen beschikbaar stellen. Zij kunnen in verschei- heb destijds de gesprekken ge- dene partijvormen het voetbal spel beoefenen. Tegen een be drag van 35 euro worden geïnteresseerden dan lid van WSE, maar geen lid van de KNVB. Tegen dit bedrag kan twintig keer bij de Waddinx- terecht gekomen. Met de vroegere voorzitter Andre Moons heb ik de eerste verkennende gesprekken ge voerd over een eventuele fusie met Waddinxveen. Een nood zaak om te fuseren is er op dit moment niet. Primair willen wij de eigen identiteit bewaren. Ik heb de indruk dat het ook bij Waddinxveen beter loopt. Be Fair heeft zich van begin af aan buiten het fusiegesprek gehou den. Met de overige clubs blij ven we ’on speaking terms’. Want je weet niet welke in vloeden van buitenaf invloed kunnen hebben op onze vereni- gïngen. Bij het nieuwe centrum plan zijn alle locaties betrok ken. Tussen nu en een half jaar wordt bekend wat er gaat ge beuren.Wij zitten er niet op te wachten om weg te gaan. Ons kader bestaat uit vrijwilligers en we hebben voldoende le den. Maar wat als de huur van de velden hoger wordt? Een kosten/baten plaatje moet aan geven hoe lang je financieel be staansrecht houdt.” De wisseling van de wacht bij WSE is dit jaar geruisloos ver lopen. Naast een vrijwel nieuw hoofdbestuur werd ook het jeugdbestuur gewijzigd. Het hoofdbestuur bestaat uit Frans Bruijstens (voorzitter), Wiebe de Boer (secretaris), Martijn Sol (penningmeester), John Mulder (sponsorcommissie), Tycho Hage (kantinecommis- sie), Henk Smakman (commis sie algemene zaken/vrijwilli- Frans Bruijstens volgde Andre Moons als voorzitter op bij de voetbalvereniging WSE. Gerard Brugman „Een noodzaak om te fuseren is er op dit moment niet", zegt hij. ZEVENHUIZEN - De voetbal club Groeneweg verspeelde kostbare punten in de uitwed strijd tegen Aeolus in Rotter dam. De Zevenhuizenaren kwa men niet verder dan 2-2. Koploper NOC won met 3-I van Schiebroek en blijft leider. Stolwijk, de komende tegen stander van Groeneweg, zag de wedstrijd tegen Garuda afge last. De Rotterdammers arri veerden veertig minuten te laat in Stolwijk waarna de scheids rechter besloot dat er regle mentair niet meer gevoetbald behoefde te worden. Groeneweg nam in de 4lste minuut de leiding door een doelpunt van Arnaud van Leeu wen nadat Maurice Eckhardt tegen de doelman had aan ge schoten. Uit een voorzet van Menno van Dam tikte Leon van Vliet nummer twee in. Vlak na de rust werd het I-2 waarna Leon van Vliet, Cor Buitenhuis en Maurice Eckhardt dotten van kansen lieten liggen. Een kwartier voor tijd kwam Aeo lus op gelijke hoogte: 2-2. Waddinxveen speelde in een doelpuntrijke wedstrijd met 5- 5 gelijk tegen Gouderak. Aan melijk ongemak niet meer we kelijks kunnen spelen. WSE wil dus meer sporters aantrekken, met name de onge- namen twaalf senioren-elftallen van WADDINXVEEN - De vierde winterwedstrijd van Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) werd gevist in de Oude Rijn nabij het Fort in Bodegra ven. De dertien vissers hadden een redelijke vangst, gezamen lijk haalden zij ruim 23 kilo voornamelijk voorn boven wa ter. Voor de derde keer op rij werd Rob Jenner winnaar. Met de 4-meter stok viste hij in rap tempo 5.170 gram bij elkaar. Ri- nus Reichard eindigde met 3.980 gr als tweede. De derde plaats was voor Frans van Steenderen (3.I5O gr). De stand aan de kop is nu: I. Rob Jenner 10.270 gr, 2. Rinus Rei chard 9.520 gr, 3.Aat van Leeu wen 8.040 gr. De vijfde wed- eurocent tot 0.65 euro per jaar strijd is op 29 november in het per lid.Tevens zijn de geweste- A-Rijnkanaal. Vertrek vanaf het lijke kampioenschappen op na- station NS om 07.00 uur. tuurijs aan de aangemelde ijs clubs toegewezen. De ijsvereniging Lekkerkerk kreeg kortebaanwedstrijden en de ijsclub Vooruitgang in Am- merstol langebaan-wedstrijden toegewezen. Aandacht werd gevraagd voor het jeugdschaatsen dat minder aanwas kent dan in de afgelo pen jaren. i

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 25