/1F tl s Veel lachen en lekker eten in de Zuidhollandse week Souburgh Kosten bestuurscrisis vijftigduizend euro Wandeltocht voor senioren J FT f r r MEDISCHE DIENSTEN y y Kandidaten KERKDIENSTEN September Oktober Tip van de maand: jeugdadviesraad stellen zich voor De maandelijkse rubriek van de commandant Oproep van de brandweer Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Colofon 1i lI -- PAGINA 9 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- Tijdens de Zuidhollandse week op Souburgh werd veel gelachen, maar vooral veel gegeten. (Foto; Liesbeth van der Vis) Groens- ge- Avondmaal De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi- paanboord, voorbereiding Hei lig Avondmaal 18.30 uur ds. J. de Jong, voorbe reiding Heilig Avondmaal Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. E. Versluis, Molenaarsgraaf, voorbereiding Heilig Avondmaal 17.00 uur ds. H. Schipaanboord, voorbereiding Heilig Avond maal De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong, voorbereiding Heilig Avond maal 17.00 uur ds. A.W. van der Plas, voorbereiding Heilig Avond maal Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. C. de Jong, gedachtenis ontslapenen ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur ds. L. Romein, Zoe- met balletjes. Daarna kwamen op elke tafel twee pannen met hutspot en hete bliksem te staan, geflankeerd door speklap jes, gehaktballen, aardappels, stoofpeertjes en appelmoes. „De echte moeders gingen staan en schepten alle borden vol", vertelt het hoofd van de facilitaire dienst, René Wild- UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN schut. „Als toetje had de keu ken voor een heerlijke pudding gezorgd en rond zeven uur ging iedereen zeer tevreden naar de eigen kamer of woning.” De oude ambachten markt op donderdag 13 november bracht wanten en mutsen breiden, kantklossen, midwinterhoorn maken, mandenvlechten en be zembinden in de Marchandzaal. De leden van de groep Den Oude Tied hadden er echt zin in en hun geestdrift sloeg snel over op de vele bezoekers, die ook nog eens een kop snert uit de eigen keuken kregen aange boden. En toen was het alweer vrijdag. De afsluiting van de feestweek was in handen van het Shanty choir the See Otter, een grote groep mensen die al lemaal banden met de marine hebben. De shanty’s werden vroeger op oude zeilschepen gezongen om het zware werk iets te verlichten. Bewoners en bezoekers heb ben genoten, de sfeer was per fect. „Zo’n bijzondere week vraagt van onze keuken en veel ande re medewerkers en beslist ook van onze vrijwilligers een hele boel extra inspanningen. Maar als je ziet hoe de mensen geno ten en hoeveel plezier we sa men hebben gehad, dan kijk je eigenlijk alweer naar de volgen de feestweek uit. Maar nu kij ken we eerst vooruit naar Sin terklaas en Kerstmis, gevolgd door de jaarwisseling. Sinter klaas heeft al beloofd dat hij Souburgh zal bezoeken en daar horen uiteraard chocolademelk en lekkere hapjes bij. Op 16,17 en 18 december houden we onze traditionele kerstbuffet- ten, waarvoor de keuken al weer prachtige gerechten op het programma heeft staan. En uiteraard zullen we het hele huis en zeker de Marchandzaal prachtig versieren. En oud en nieuw? Uiteraard met oliebol len en appelflappen!” Commandant Brandweer G.J. Huizer. Kijk voor dat u straks de kerst verlichting gaat gebruiken even de snoeren na, dit kan veel el lende voorkomen. ongeveer tien kilometer lang. Bij het 't Zeeltje wordt een kof- fiestop gehouden. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,60 euro, inclusief drie kopjes koffie of thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd (maximaal I,- euro). Voor meer informa tie, SWW, tel. 0182-615555 of 631932. De volgende wandel tocht is gepland op dinsdag 16 december. September en oktober 2003 Acties (uitrukken): 58 maal WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt op dinsdag 25 november een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig, inschrijven kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur in de foyer van het Anne Frank-acti- viteitencentrum (Jan van Bij- nenpad). Daar is tevens gele genheid om ’n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting de Molenvier gang. Van daaruit maakt u een tocht langs de Rottemeren van WADDINXVEEN - De Zuid hollandse week in Zorgcen trum Souburgh stond in het te ken van veel lachen, lekker ouderwets eten en heel veel plezier.Vanaf maandag 10 no vember waren er tal van activi teiten, die door de eigen bewo ners, die van de seniorenwoningen en de be zoekers van de dagverzorging met groot enthousiasme wer den bezocht De maaltijden en lekkernijen bij de koffie en de thee waren eveneens aange past. Ook de gebruikers van de thuisdiners konden hiervoor hun keuze maken. Met medewerking van tal van vrijwilligers en een financiële bijdrage van de Vereniging Vrienden van Souburgh werd het een echte feestweek. Maan dagmiddag trad Marie Knijn op met verhalen over haar ge boortestad Delft, leuke liedjes op haar orgel, waarbij tal van meezingers. In de pauze hield gastvrouw Sjaan Koster van de Marchandzaal een rondje bingo met veel prijzen. Dinsdag chique koffiedrinken op z’n Haags en in de middag werd een fraaie film over die stad vertoond. Het Historisch Genootschap Waddinxveen liet 's middags de bijna vijftig jaar oude film over ons dorp zien, waarbij uitstekende uitleg werd gegeven. Het werd een feest van tal van herkenningen. Om vier uur ’s middags was de Mar chandzaal weer tot de laatste stoel bezet voor een gezamen lijke maaltijd. Eerst groentesoep Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van I 5.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 met spoed. Op de Beijerrinck- laan waren twee auto’s met el kaar in botsing gekomen. Wij hebben één persoon moeten bevrijden. Later op deze dag heeft de KC nog iemand in zijn woning geholpen. 28 en 30 september twee auto matische meldingen. Bij de Brugge aan de Sterrelaan had een bewoner op de knop ge drukt. Redactie Sanne van der Kolk en Rachel Jobels 01 72-4205 12 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag I 6.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 01 72-21 I 73 I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag I 6.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. banen te leiden. Op aandringen van de politieke partijen heb ben B en W een overzicht van de kosten verstrekt.Tengevolge van de bestuurscrisis is het aantal uren voor de nieuwe wethouder D. Lont uitgebreid, wat ook meerdere kosten met zich meebrengt. Het is nog niet bekend of oud- wethouder Van der Torren ge bruik zal maken van het recht op wachtgeld. Mocht dat zo zijn dan worden de kosten van de bestuurscrisis nog verhoogd met 53672,- euro over drie jaar. Volgens de geldende rege lingen moet dit bedrag worden verrekend met zijn eigen, op andere wijze verworven in komsten. (A.B.) voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-1 I 163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. GLASZUIEH 16 oktober autobrand. Op de Noordkade ter hoogte van de firma Bakker was een auto die er al een paar weken stond in de brand gestoken. De auto is geheel uitgebrand. Van 17 tot en met 26 oktober automatische alarmen. In totaal waren het veertien alarmen. De oorzaak varieerde van een pan netje met vet bij een bejaar denhuis tot slijp werkzaamhe den bij een bedrijf. 26 oktober containerbrand. Ditmaal was de container in de Zuidplas aan de beurt, ook de ze hebben wij geblust. 27 oktober hulpverlening met spoed. Een bewoner aan de Brugweg was zo hard aan het spitten in zijn tuin dat hij een gat in de gasleiding veroorzaak te. Het enige wat wij dan kun nen doen is de omgeving afzet ten en er op letten dat het niet explosief word. Voor de rest moeten wij wachten op ENE- CO die meestal snel ter plaatse is en het lek dicht. 28-29 en 30 oktober automati sche alarmen. 31 oktober buitenbrand. Aan de Dreef was een klein buiten brandje dit hadden wij snel on der controle. Dit waren zij dan weer de werkzaamheden van de brand weer in september en oktober VERMIST: Waddinxveen: Kater, grijs, donker van kleur, tegen zwart aan, witte vlek op borst en buik, slank (Trompstraat) GEVONDEN: Waddinxveen: Poes, grijs, met witte aftekenin gen (Brugweg). Kat, zwart, schuw, band rood (Buizerd- hoek). Kater, cypers (Mercuri- usweg). Poes, grijs, met witte af tekeningen (Henegouwerweg). Poes, pers, schildpad (Peuley- en). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en ge vonden dieren kunt u bellen 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas, voorbereiding Heilig Avondmaal 17.00 uur ds.J.van der Meijden, Leiden, voorbereiding Heilig Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Hu is Artsen Post Midden- Holland (HAP), Jan v Beau- montstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ), 2805 RR Gouda, tel. (0182) 322 488 (alleen na telefonische af spraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s och tends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Rons- seweg 138 (tegenover de Bleu- land-locatie van het GHZ), 2803 ZR Gouda, tel. (0182) 69 88 20, www.dam-mh.nl ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Wad dinxveen. Avondspreekuur Consultatie bureau, 2e en 4e maandag van af 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcohol gebruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). I 1.00 king RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heerT. Bol DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 11.00 uur, drs. J.L. Del- haas, geestelijk verzorger De Bruggen, I Oe zondag vd herfst, laatste zondag vh kerkelijk jaar, gedachtenis gestorvenen. 5 september hulpverlening zonder spoed. Aan de Bredero- laan moeten wij assistentie ver lenen aan de ambulance, er moest een patiënt naar bene den worden getakeld door de ladderwagen. 6 september bijstand verlenen aan de brandweer van Gouda in verband met een grote brand. Wij hebben paraat ge staan voor het geval dat er nog meer calamiteiten zouden ge beuren, dit was niet het geval en konden wij na een paar uur weer naar huis. 7 september kleine brand, au tobrand en een automatisch alarm. Dit was dus een hele drukke dag. Als eerste kwam het automatische alarm aan de Bredeweg, daarna de auto brand op de A12. Nog maar net terug of de pieper ging weer af en moesten wij voor een keu ken in de brand naar de Passa ge. Alle drie de calamiteiten hadden wij snel onder controle en konden wij erger voorko men. 8-9-10-1 I-12-13- september automatische alarmen bij diver sen bedrijven en instellingen. Hierbij betrof het in alle geval len een storing in de installatie. 13 september autobrand. Op de Kanaaldijk ter hoogte van de Coenecoop was een auto tegen een boom gereden, door de botsing was de radiator ge sprongen en was er enige stoom vorming wat aangezien werd voor rook. De persoon van de auto was wel bekneld geraakt en moest door ons worden bevrijd. 15 september hulpverlening zonder spoed. Aan de zuidelijke rondweg was een koe gaan zwemmen, maar kon er niet meer op eigen kracht uit ko men. Met vereende krachten hebben wij de koe weer in de wei gezet. Die zelfde dag zijn wij nog opgeroepen voor een automatisch alarm bij de Gas Unie in de Coenecoop, hier Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, Wij kunnen weer vrijwilligers gebruiken, voor hen die inte resse hebben gelden de volgen de regels: minimale leeftijd van achttien jaar en niet ouder dan dertig, werken en wonen in Waddinxveen. Kom even langs op Maandagavond of bel over dag met de commandant 62451 I was niets aan de hand. 16 september hulpverlening met spoed. Bij een bedrijf op Doelwijk was een persoon on wel geworden op een dak, met de ladderwagen hebben wij de persoon naar beneden gehaald, waarna de persoon werd afge voerd met de ambulance. 20 september hadden wij drie meldingen waarvan twee auto matische alarmen, de derde melding was een ongeval met beknelling aan de Bredeweg. 21 september twee maal een buiten brand aan de Sniepweg, bij de keren waren wij de brandjes snel meester. 22 september hulpverlening zonder spoed. De lift van de Peppelhorst was gestopt op een plaats waar je er niet uit kon. Wij hebben de persoon snel bevrijd uit zijn benarde si tuatie. 23 september automatisch brandalarm. Bij Hotel de Unie had een hotel gast op zijn ka mer gerookt waardoor de mel der was afgegaan. 24 september automatisch brandalarm. Bij de Goudse Ma chine fabriek was de melder af gegaan door slijpwerkzaamhe- den. 25 september duikalarm. Aan de Wilhelminakade was een in- validekar in de berm geraakt en kon niet meer terug. De per soon die er in zat dreigde in het water te vallen. Omstan ders hadden op voorhand vast de brandweer gebeld, maar wij hoefde niet in actie te komen. De invalide persoon kon zijn weg zonder schade vervolgen. 26 september duikalarm. In het Zuidwijk te Boskoop was een wagen in de sloot gereden. Wanneer wij ter plaatse kwa men was de persoon er geluk kig al uit. 27 september hulpverlening 10 oktober automatisch alarm. Bij de Brugge aan de Sterrelaan, weer voor dezelfde oorzaak als vorige maand. Wat later op de dag krijgen wij de melding van een beknelling op de AI2 hier voor rukten wij met spoed uit, wanneer wij ter plaatse kwa men bleek het te gaan om een kettingbotsing van vijf auto’s, er waren geen personen meer be kneld wel hebben wij het weg dek gereinigd. I I oktober containerbrand. De papiercontainer op het KW plein brandde fel toen wij ter plaatse kwamen, nadat wij deze hadden geblust, heeft de ge meente de container afge voerd. 12 en 13 oktober drie maal een automatisch alarm. Bij al deze gevallen betrof het een storing in de installatie. 14 oktober ongeval met be knelling. Op de hoek van de Piasweg en de Bredeweg waren een brom mobiel en een BMW met elkaar in botsing gekomen. Wij hebben de persoon uit de brom mobiel moeten bevrij den. De persoon uit de BMW mankeerde niets. 15 oktober twee automatische alarmen. Bij de één was de oor zaak roken en bij de andere een storing. WADDINXVEEN - De be stuurlijke crisis die medio mei dit jaar plaatsvond heeft onge veer vijftigduizend euro gekost. Dit bedrag kan nog oplopen tot meer dan een ton als oud-wet- houderVan der Torren gebruik maakt van zijn aanspraak op wachtgeld. De crisis leidde tot een breuk van het college van burgemeester en wethouders. Van het bedrag van vijftigdui zend euro is 15.000 euro be steed aan het adviesbureau waar bemiddelaar Ed vanThijn, oud-minister van Binnenlandse Zaken, verbonden aan is en aan het vormen van het nieuwe college (8.100 euro).Verder zijn er de kosten van 20.000 euro van ambtenaren die door deze affaire meer uren moesten ma ken en nog een aantal bijko mende kosten. De bemiddeling van Van Thijn leidde tot de vorming van een nieuw college. Omdat de kort daarvoor benoemde gemeen tesecretaris plotseling vertrok, stelde Van Thijn onder meer voor een secretaris ad-interim te benoemen om de gemeente lijke organisatie weer in goede WADDINXVEEN - Alle 24 kandidaten voor de Jeugdad viesraad stellen zich voor in een speciale live uitzending van het Politiek Café op RTW-FM. De uitzending wordt vanmid dag van 15.00 tot 18.00 uur ge houden. Iedere kandidaat krijgt vier minuten zendtijd om aan te geven wat zij willen met de Jeugdadviesraad. Ook informa tie vanuit de gemeente en an dere reacties vanuit de politiek komen aan de orde. De uitzending wordt herhaald op woensdag 26 november, ook van 15.00 tot 18.00 uur. RTW- FM is te ontvangen op 105.8 FM in de ether en 103.4 op de kabel in Waddinxveen. Tot en met 30 november kunnen Waddinxveense jongeren (twaalf tot 23 jaar) stemmen voor de Jeugdadviesraad, via www.waddinxveen.nl. Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweer- waddinxveen.nl termeer GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde zondag 9.30 uur ds. J.P. Koning en pastor G.J. Martini, gedach tenis ontslapenen REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. A.S. Len- selink, Leiden, herdenking over ledenen OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 19 november 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 26 november 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Communievie ring, pastor M. Ameling dinsdag 25 november 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor A.vd Helm zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm (kof fie na afloop) GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. H. Hidding, Bunschoten 16.30 uur ds. P.P.H. Waterval, Krimpen ad IJssel JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak uur Wachttorenbespre- □QttaGjl] io i - f - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9