Kerstkaarten voor het speelhuisje Ondernemers positief over centrumrapport Honderd vijfentwintig jaar lief en leed Souburgh houdt grote kerstmarkt in openlucht MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Colofon Sinterklaas bij extra kinderdisco Tentoonstelling Vogelvrienden Heksen bij jaarlijkse activiteit Vro uwen raad Kaarsjesavond bij Van Berkesteijn O Academie voor ICT Zoetermeer succes I PAGINA 11 WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN f MID- r Kerkelijke inmenging Afscheid wegens hoge ouderdom Helm e> www.academievoorictzoetermeer.nl Jdistonscfi Waddinxveen - r naar mevrouw Van Loo. Ontmoetingskerk, Groensvoor- woon- De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord, viering Heilig Avondmaal I8.30 uur ds. H. Schipaanboord, viering Heilig Avondmaal Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds.T. van ’tVeld, viering Heilig Avondmaal 17.00 uur ds.T. van ’tVeld, viering Heilig Avondmaal ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag I0.00 uur ev. G. vd Bos, Ede 18.30 uur vesper Immanuelkerk Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl keurd, omdat het niet veilig genoeg was. De school wil het huisje weer terug op het plein krijgen, maar dat kost geld. De Haas: „Eerder hebben we al een sponsoractie gehad en we denken eraan in de zomer I883 in, het hele gebouw voor 4000,- gulden te kopen. ook nog iets te doen. Maar je moet natuurlijk ook niet te veel doen, dan denken mensen op een gegeven moment: daar zijn ze weer.” Wel zijn er een aantal bedrij ven aangeschreven voor spon- is dan ook een coproductie van de ge meente Waddinxveen, de projectont wikkelaar en de ondernemersvereni ging. Ook een dergelijke samenwerking is uniek in deWaddinx- veense centrumontwikkeling geschie denis. Zeer nadrukkelijk hebben de ondernemers aangegeven er grote waarde aan te hechten dat er in de eerste helft van 2004 tevens een ver volgonderzoek moet plaatsvinden naar de gevolgen die de vestiging van een nieuw hoofd(winkel)centrum heeft voor de verschillende wijkwinkelcen- Op 17 februari 1905 geeft dhr. P. Rupke te kennen, wegens ’de gebreken der hoogen ouder dom’, hij was toen tachtig jaar, niet meer in staat te zijn de vergaderingen te leiden. Met zijn afscheid kwam er een ein de aan een periode van 37 jaar onafgebroken voorzitterschap. Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. C. de Jong 17.00 uur ds. C. de Jong, Ie oecumenische advents- vesper St.Victorkerk Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. soring. „Dat speelhuisje komt er, daar doen we alles voor.” Wie er absoluut zeker van wil zijn één of meerdere set jes te bemachtigen, kan con tact opnemen met de school (0182-613706) en vragen HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jo- zef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM) Ronsseweg I38 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur trektocht- dienst m.m.v. De Hoop, Dor drecht OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. O.W Bouwsma, Gouda 16.30 uur ds. E. Brink, aangepaste dienst voor mensen met een ver standelijke beperking, Ontmoe tingskerk, Groensvoorde DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 2I december I LOO uur, drs.J.L. Delhaas, Advent IV, in het licht van Kerst Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk en Rachel Jobels 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-21 I73I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. WADDINXVEEN - Acht dol blije kinderen zien hun zelfge maakt knutselwerken als ech te kerstkaarten verschijnen. Basisschool De Kameleon en peuterspeelzaal Pino zijn vori ge week begonnen met de verkoop van de kaarten. „Elk kind heeft een setje mee naar huis gekregen, met een inte kenlijst. Het is de bedoelding dat ze ouders, vrienden, buren en andere bekenden deze kaarten aanbieden”, aldus Hans de Haas, directeur van de Kameleon. Het geld is be doeld voor een nieuw speel toestel op de kleuterspeel- plaats en het aantrekkelijker maken van het andere plein. De actie loopt tot en met I december.Tot die tijd is het setje van acht kerstkaarten te koop voor 3,- euro. De kinde ren hebben de winnende kaar ten zelf uitgekozen. „Elke groep heeft uit zijn midden een kaart gekozen”, vertelt de directeur. „We hebben vijf groepen, dus er moesten er nog drie gekozen worden.” Die taak hebben ze leerkrach ten op zich genomen, met als resultaat acht bijzondere kaar ten rond het thema kerst en winter. „Er zijn kaarten van kerstbomen en sterren, maar ook de sneeuwman doet mee.” De Kameleon doet wel vaker activiteiten samen het de peuterspeelzaal. „Pino zit bij ons het in het gebouw”, legt De Haas uit. „Zij maken ook gebruik van het speelhuis je op de kleuterspeelplaats, dus ook zij plukken van deze actie de vruchten.” Het speel huisje werd vorig jaar afge- REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 7 december I0.00 uur ds. R. Fechner, Cuijk Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland tra in Waddinxveen. Het bestuur van de OVW ziet het als haar taak, om ook leden die niet naar het nieuwe winkelcentrum zullen komen een beeld te schetsen wat er met hun ei gen winkelcentrum in de toekomst kan gaan gebeuren. De OVW denkt dat met dit rapport nu eindelijk, na vele jaren van wach ten, er een goede basis is gelegd die kan zorgen voor een doorbraak in de besluitvorming met betrekking tot de kans op een spoedige ontwikkeling van een zo lang verwacht centrum. A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. weken geleden en kon afgelopen maandag hierover vragen stellen en meepraten. De conclusie was helder, ieder kon zich goed vinden in het beeld dat uit het rapport naar voren kwam. Hiermee is er volgens de on dernemers voor het eerst in de lange geschiedenis die de centrumontwikke- lingen in Waddinxveen al kent een ge degen fundament gemaakt voor de vervolgstappen die in fase 2 van de sa menwerkingsovereenkomst tussen de gemeente en de projectontwikkelaar genomen moeten worden. Dit rapport AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182-503773. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: plaats zou hebben opgezegd. Ds. De Groot wilde ook een belangrijke bron van inkom sten, de ’Uniecollecte’, niet aan bevelen en liet zich vanaf de kansel op laakbare wijze uit over school en onderwijzers. De problemen liepen zo hoog op, dat de hulp van de Classis der Chr. Geref. Kerk in Neder land moest worden ingeroe pen. Rond 1900 waren er hardnek kige geruchten dat de Her vormden een eigen school wil den. Ds. B. van der Wal bleef echter volhouden dat er de wil was om te blijven samenwer ken, maar eiste een paar maan den later wel het recht de school te mogen bezoeken om toezicht te kunnen houden op het godsdienstonderwijs, pre cies zoals dat 300 jaar daar voor ook het geval was bij de rijksscholen. Zeer tegen de zin van de voorzitter R Rupke, werd hem een proefperiode van een jaar toegestaan. Ook de Gereformeerde Kerk wilde in 1902 een eigen school oprichten. Niet zozeer uit ideë- Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel I7, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82- 6I3II2. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ie der weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van I7.30 uur 's middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Woord Com munieviering, werkgroep CD dinsdag 2 december 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C.Pilgram,Zuidplasweg la,Ze venhuizen. leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-1 I 163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. J NEDERLANDS de zaterdag 19.00 uur Eucharis- HERVORMDE KERK tieviering, pastor A. vd Helm Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag I LI5 uur Gezinsviering, zondag 9.30 uur ds.A.W.van der pastor M.Ameling (kinderkoor) Plas, viering Heilig Avondmaal 17.00 uur ds. A.W. van der Plas, viering Heilig Avondmaal CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 26 november I9.45 uur ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg woensdag 3 december 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat I2, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot I0.00 uur.Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u auto matisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12,Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer R. Speelman huis van Jan Zwart, aan de Nes se, gehuurd voor 200,- per jaar, om dienst te doen als school en onderwijzerswoning. Er was nu wel een school maar een meester was er nog niet en het zou tot augustus duren voordat de Sluisjesschool, zoals hij in de volksmond werd ge noemd, met ongeveer 45 leer lingen van start kon gaan. Rond de eeuwwisseling zijn er zo’n I80 leerlingen, van elkaar ge scheiden door twee houten schotten. Het was er dan ook gehorig en het stonk er. Met het stijgen van het aantal leerlingen namen echter ook de jaarlijkse tekor ten toe. Een door de vader van kwekeling Van Stralen gevraag de gratificatie voor zijn zoon werd slechts toegekend onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat die vader hetzelfde bedrag weer terug zou storten in de schoolkas! ’Schoolschapen’, door boeren gratis geweid en later voor veel geld verkocht, moesten voor extra inkomsten zorgen. Des ondanks slaagde men er in Locatie IBM gebouw Boerhaavelaan 11 Zoetermeer Opleidingen Informatica en Bedrijfskundige Informatica VERMIST: Waddinxveen: Kater, grijs, donker van kleur, tegen zwart aan, witte vlek op borst en buik, slank (Trompstraat). GEVONDEN: Waddinxveen: Poes, grijs, met witte aftekenin gen (Brugweg). Kat, zwart, schuw, band rood (Buizerdhoek). Kater, cypers (Mercuriusweg). Poes, grijs, met witte aftekeningen (He- negouwerweg). Poes, pers, schild pad (Peuleyen).Voor gratis regis tratie en informatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bellen 0186-601199. Bin nen 24 uur uw melding op inter net. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Door P. Roos Het was een dynamische tijd, de tweede helft van de 19e eeuw. De moderne samenle ving begon zich te manifeste ren. Het onderwijs werd meer en meer aanschouwelijk en op de lagere school werden Aard rijkskunde, Geschiedenis en Zingen verplichte vakken. ’Plak’, ’Bullepees' en ’Bartjes’ verdwenen. De grondwet van 1848 bracht echter de grootste verande ring. De in die wet gewaarborg de vrijheid van onderwijs had de oprichting van scholen met een godsdienstige signatuur tot gevolg. Ongesubsidieerd, dat wel. In 1868 namen de heren P. Rup ke, L. Karreman, W. Kraan, J. Poot, C. van de Star, A. van de Geur, B.J. van Rhijn, N.de Bruin, Jan Poot en J. Zwart, het initia tief om ook in Waddinxveen een ’Vereeniging voor Natio naal Christelijk Schoolonder wijs’ op te richten. Ze gingen zo voortvarendheid te werk, dat al op 14 januari een alge meen bestuur gekozen kon worden onder voorzitters- schap van P. Rupke. Een dag later werd het Ie overwegingen, maar meer omdat de Sluisjesschool over vol was en er regelmatig leer lingen moesten worden afge wezen. De voor de bouw benodigde grond was al in ei gendom en ook de aanbeste ding had al plaatsgevonden. De kerkeraad bood echter de school, aan de Onderweg, met onderwijzerswoning, aan voor een bedrag van 4606,15 gulden met een eerste hypotheek van 3500,- gulden. Om te voorko men dat er een kerkelijke school werd opgericht was men wel verplicht om op dat voorstel in te gaan. En zo kreeg de vereniging op I december 1902 de beschikking over een tweede school. WADDINXVEEN - Zorgcen trum Souburgh houdt op woensdag 10 december een grote kerstmarkt langs de inrit en op het plein van het hoofd gebouw. Van 16.00 uur tot 21.00 uur staan hier temidden van feeste lijke kerstverlichting circa twaalf kramen. „Plantencen trum Verkleij heeft twee kra men, er is een oliebollenkraam, Souburgh’s eigen kapsalon An neke en Co. heeft ook een kraam. De eigen verpleegafde- ling en dagverzorging verkopen kerststukjes,” vertelt René Wildschut, hoofd van de facili taire dienst. „Het team van onze Mar- chandzaal is er met chocolade- WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen or ganiseert donderdag 17 novem ber haar jaarlijkse activiteit Dit keer wordt het een avond met de bekende verhalenvertelster en voordrachtkunstenares Yanna van den Berg. Medewerking wordt verleend door Anneke Dekker. Het thema van de avond is heksen, wat ook zal blijken uit de kleding. De Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen is een overkoepelende organisatie van enkele (vrou wenverenigingen van allerlei ge zindten. leder jaar organiseert deze stichting een activiteit De avond wordt gehouden in Kre ater (Kerkstraat 13), aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis, inclusief één consumptie. Ieder een, ook mannen, is welkom. De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong, viering Heilig Avondmaal 17.00 uur ds. J. de Jong, viering Heilig Avondmaal melk, koffie en thee en onze keuken zorgt voor erwtensoep en warme worst. Mevrouw Bontenbal komt met verzilverde spulletjes en Fiona Stam is er met zelf gemaakte kerstkaarten. Marie Knijn speelt om vier uur op haar or geltje Engelse kerstliederen. In de hal speelt Rob Goudkuil op de piano. Rond zeven uur zin gen leden van het Leger des Heils buiten rond de traditio nele kerstpot.” Souburgh wilde dit jaar de ker- stactiviteiten eens wat groot ser aanpakken. „Naast bewoners en familie, zijn zeker ook alle andere in woners van Waddinxveen wel kom.” WADDINXVEEN - Sinterklaas komt met zijn Pieten naar een extra kinderdisco in Het Zuid- honk (Zuidplaslaan 552). Deze disco wordt gehouden op zater dag 29 november en is voor kin deren van drie tot en met acht jaar. Deze disco is tot stand ge komen doordat Sinterklaas geen tijd kon vrij maken voor de ge bruikelijke Sinterklaasmiddag in het Zuidhonk. Voor de disco is geen voor inschrijving nodig, maar vol is vol (maximaal 225 kinderen exclusief begeleiders). De kosten voor deze disco be draagt 1.50 euro per persoon. De disco begint om 18.30 uur en is afgelopen om ongeveer 20.00 uur. WADDINXVEEN - De laatste vijf weken heeft het decoratie- team van Van Berkesteijn Wooncultuur hard doorge werkt om de winkel in kerst sfeer te brengen. Ook dit jaar heeft Van Berkesteijn Wooncul tuur kaarsjesavonden, van I tot en met 5 december. Vijf avon den lang worden tweeduizend kaarsjes ontstoken, tienduizend in totaal. Ook zijn er verschil lende presentaties, een boom waarin clowns en bosgeesten over elkaar heen tuimelen, een levensgrote kerstman en live muziek van harpiste Carla Bos. De kaarsjesavonden beginnen op de weekdagen om 15.00 uur en eindigen om 21.00 uur. Extra openingsuren zijn er op de koopzondagen 30 november en 7 december van 12.00 uur tot 17.00 uur. De winkel is op za terdag open van 10.00 tot 17.00 uur. woensdag 3 december 18.00 - 21.00 uur Dpen dag Haagse Hogeschool Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). WADDINXVEEN - De verleden week gehouden tentoonstelling van de vogelvereniging de Vogel vrienden was zeer geslaagd. Vele vogelliefhebbers uit de wijde om geving hebben een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling. De volgende liefhebbers hebben prijzen behaald met hun vogels: Kampioen van de kanaries werd de heer S. van Tol uit Waddinx veen met een Raza Espagnol ka narie. Kampioen van de Parkie ten werd de heer M.J. Houweling uit Waddinxveen met een Bourks Parkiet. Algeheel kam pioen werd de heerW. Buitelaar uit Waqdinxveen met een Indo nesische Groenvleugelduif, hij won het door de vogelliefhebber fel begeerde Bondskruis. Op vrijdagavond werden er ze ven mensen gehuldigd, de heren G. Schouten, M.J. Houweling en H. Dullaard vanwege hun veertig jarig lidmaatschap en de heren W. Buitelaar, P. Dullaard, C de Vlieg en C. Streefkerk vanwege hun 25 jarig lidmaatschap. Zij kregen de daarbij behorende spelden uitgereikt door de voor zitter van het district Zuid-Hol- land van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers Ook op vrijdagavond was de trekking van de grote verloting geweest, op de volgende lotnum mers is een prijs gevallen: 0936, 0106, 1274, 0347, 0850, 1268, 1711, 0670, 0728, 0328, 0352, 1562, 1337, 0436, 1284, 0722, 1082, 0287, 1747, 1572, 0323, 1355,07811623. De in de verlo ting gewonnen prijzen kunnen worden afgehaald bij W. Buitelaar (julianastraat 28). Acht dolblije kinderen laten hun zelfgemaakt kerstkaarten zien. De verkoop van de kaarten is afgelopen week be gonnen. (Foto: Liesbeth van der Vis) Vanaf I januari 1879 tot I ok tober 1916 was dhr. G.J. Slot- houber hoofd van de school. Een illustere figuur, streng maar rechtvaardig. Het was deze bo venmeester die in 1889 in con flict kwam met de toenmalige Ds. De Groot van de Christe lijk Gereformeerde Gemeente. De liefde van de dominee voor de Christelijke school was ern stig bekoeld, doordat meester Slothouber niet meer naar de kerk ging, en zelfs zijn vaste WADDINXVEEN - De leden van de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) hebben unaniem de conclu sies en aanbevelingen van het recent verschenen rapport 'programma hoofd(winkel)centrum Waddinxveen’ vastgesteld. Met name de conclusie welke distributieve ruimte er in Wad dinxveen op dit moment is en er over een aantal jaar zal zijn, alsmede de op timale omvang van het nieuwe cen trum, werden door de leden onder schreven. De OVW ontving het rapport twee JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachtto renbespreking

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 11