Seniorenraad Romans voor vijftig cent de deur uit boekt vooruitgang LITI E Ruime plaats voor dialoog met bevolking in kerntakendiscussie Nieuws uit e regio Politiek café bij RWF FM Jan Rot leest, zingt en schrijft met leerlingen Coenecoop College niet tijdens een lesuur, maar vrijwillig. En daarom vind ik de opkomst heel goed”, vertelt ze. „Het is een moeilijk te be reiken doelgroep, maar van- A vernieuwin- discussie Sinterklaasactie in de Activiteiten in het gen leiden tot boeiende Bestuurlijke lokale Filmmiddag voor senioren Optreden Gabriela Koppel- klaverjassen in De Boog WADDINXVEEN - Er is weer koppelklaverjassen in buurt centrum De Boog (C. Huygens- laan) op vrijdag 28 november. Het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het inschrijfgeld be draagt 5,- euro per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. in Swanla Wereldwinkel over ‘Missen’ Zuidhonk WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Jan Rot droeg ook zijn eigen poëtische vertaling voor van een opera van Schubert. (Foto: Liesbeth van der Vis.) tal leerboeken. „Maar die hebben we eerder al op grote schaal verkocht.” De bibliotheek is bezig met een vernieu wing van een groot deel van de collec tie. In totaal worden rond de tiendui zend boeken afgeschreven. De huidige collectie wordt natuurlijkaangevuld door nieuwe boeken. De verkoop gaat door tot alle boeken op zijn. WADDINXVEEN - De verkoop van ro mans in de bibliotheek aan de van Mecklenburg Schwelincklaan is een be hoorlijk succes. „Het loopt lekker”, vertelt Lia Sekeris, informatiemedewerker van de biblio theek.Vrijdag begon de verkoop en het was dan ook drukker dan normaal in de bibliotheek. „We hebben wel wat men- WD aanwezig is. Ook wordt aandacht besteed aan de stand van zaken met betrekking tot het nieuwe winkelcentrum en het bericht omtrent de mogelij ke aanleg van de Westelijke rondweg. Woensdagmiddag 26 november tussen 15.00 en 18.00 uur wordt de uitzending van 19 november over de Jeugdadvies- raad herhaald. Het Politiek Café is de horen bij RTW- FM op donderdagavond tussen 21.00 en 22.00 uur op 105.8 ether en 103.4 kabel in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het du ale stelsel werkt nog niet zo als het zou horen te werken en een gekozen burgemees ter is nog net een stap te ver. Dit bleek uit de discussie over de lokale politiek, die maandag 17 november door de PvdA werd georgani seerd. Er waren ruim veertig belangstellenden, waaronder veel plaatselijke politici. Het eerste deel van de dis cussie werd gewijd aan het bespreken van de nieuw in gevoerde duale politiek. De forumleden, Maria Wientjens (fractievoorzitter WD),Wie- brand Dijksterhuis (wethou der PCW),Wout Neutel (fractievoorzitter CDA) en Jaap Schrik (waarnemend ge meentesecretaris) discus sieerden hierover met elkaar en met de aanwezigen. De discussie werd geleid door het Tweede Kamerlid voor de PvdA, Klaas deVries. Dat de kiezer in het duale stelsel dichter bij de politiek komt te staan, zoals de bedoeling was met het invoeren van de Wet Dualisering, komt in Waddinxveen nog onvol doende uit de verf, kwam uit de discussie naar voren. De gemeenteraad buigt zich nog teveel over details en discus sieert te weinig op hoofdza ken. De aanwezige politieke bestuurders merkten op dat de volksvertegenwoordigen de taken van de raadsleden nog niet goed aan bod ko men. Het ontbreekt de raad ook aan een raadsprogram- ma, waarin de eigen rol be paald en afgebakend wordt Uit het tweede deel van de discussie bleek dat de mees te aanwezigen tegen een ge kozen burgemeester zijn. Om al zo snel na de invoe ring van het duale stelsel over te gaan op een volgen de bestuurlijke vernieuwing, is eigenlijk een stap te ver. Over dit onderwerp discus sieerden de huidige burge meester van Krimpen aan den IJssel, Ries Jansen (D66), en de oud-burgemeester van onder andere Spijkenisse, Leen Vleggeert (PvdA) met elkaar onder leiding van Martin Kraaijestein, voorzit ter van de PvdA-Waddinx veen. Nu minister De Graaf (D66) de zaak van de geko zen burgemeester hoog op de politieke agenda heeft ge plaatst wordt overal in het land discussie gevoerd over dit specifieke onderwerp. De hamvraag hierbij is of de eerste burger door de ge meenteraad gekozen moet worden of door de burgers. Ook op de bijeenkomst in Waddinxveen kwam men hier niet uit, hoewel het een zaak is waarmee Waddinx veen al gauw wordt gecon fronteerd nu burgemeester Jonkman aangekondigd heeft vervroegd met pensioen te gaan. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. sen zien lopen die we normaal niet zien”, aldus Sekeris. Om boeken te ko pen hoef je geen lid te zijn van de bibli otheek. De boeken kosten vijftig cent per stuk. Op dit moment verkoopt de bibliotheek voornamelijk romans, in het Nederlands, maar ook in het Duits, Frans en Engels. Ook liggen er jeugdboeken en een aan- WADDINXVEEN - Bij een bedrijf op de Coenecoop werden maandag I7 novem ber van twee personen auto’s alle wielen ont vreemd. Men had de auto’s opgekrikt en vervolgens ste nen onder de assen ge plaatst en de wielen er afge haald. Vanaf de Genestetlaan werd op onbekende wijze een be stelauto ontvreemd. Het gaat om een groene Hyundai H I00. Dinsdag werd op de Joke Smithoeve ingebroken in een personenauto. Men had van een portier een ruitje ingeslagen en vervolgens werden een radiocdspeler, een compleet navigatiesys teem, een portemonnee en een gsm ontvreemd. Ook op het Koningin Wilhelmina- plein werd in een auto inge broken. Hier bestond de buit uit een draagbare com puter. Bij een snelheidscontrole op de Henegouwerweg bleken van de ruim 56.000 gecon troleerde voertuigen 785 bestuurders de maximum snelheid van 50 km/u niet in acht te nemen. De hoogst gemeten snelheid was I I7 km/u. Op de Abraham Kroesweg vond woensdag I8 novem ber een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een van de bestuurders min derde snelheid en ging daar bij aan de uiterste rechter zijde van de weg rijden, om vervolgens, zonder richting aan te geven, linksaf een erf op te willen rijden. Juist op dat moment had een achter opkomende bestuurder be sloten de auto, ook zonder eerst richting aan te geven, in te halen. Ondanks remmen kon de daag zijn we er in geslaagd om ze te bereiken. Dat moeten we vasthouden, we bezinnen ons momenteel op nog meer ideeën voor komend jaar.” De werkgroep Wonen is blij met de enquête die door de gemeente onder de senioren wordt gehouden, om te chec ken hoe groot de behoefte is aan een andere woning, of er belangstelling is voor doorstro ming, wat voor soort woningen dan voor de doorstroming moeten worden gebouwd, en welke wensen er verder nog zijn. Ook komt er een rapport over ’woonvisie’. Hierover worden binnenkort verschil lende inspraakavonden gehou den. Met belangstelling wordt uitgezien naar de realisering van het bestemmingsplan Trian gel. De vraag is echter of in dit bestemmingsplan woonzorgzö- nes kunnen worden gereali seerd. Waddinxveen heeft, in verband met de snel toene mende vergrijzing, behoefte aan 900 a 1000 woningen voor senioren. De eisen waaraan goede seniorenwoningen moe ten voldoen zijn neergelegd in een lijst die is samengesteld uit het voormalige seniorenlabel, het veiligheidslabel van de poli tie en nieuwe inzichten, samen genoemd: woonkeur. Nog dit jaar wordt een voor bereiding gemaakt voor het wijk- en buurtbeheer in de wij ken Groenswaard 12 en 3. Een schouw hiervoor wordt nog dit jaar gehouden. De kort geleden gehouden Broemtest is in goe de aarde gevallen. Ook van de kant van het gemeentebestuur werd hierover waarderend ge sproken. Het was tenslotte vijf jaar geleden dat de laatste Broemtest werd gehouden. Voor wethouder Dijksterhuis was dit aanleiding om een toe zegging te doen alle medewer king te verlenen dat de Broem test ieder jaar wordt gehouden. Over het aanvullend openbaar vervoer komen nog regelmatig klachten binnen. Door een vertegenwoordiger van de werkgroep Veiligheid werd meegedeeld dat de chauffeurs van Connexion - het bedrijf dat het aanvullend vervoer regelt - in het bezit zou zijn van rittenkaarten. Des gevraagd worden deze kaarten aan de reiziger verstrekt waar op klachten of tevredenheid kan worden vermeld en die dan opgestuurd kunnen wor den naar het hoofdkantoor.Van deze mogelijkheid wordt door de reiziger tot op heden te weinig gebruik gemaakt. Het parkeren buiten de par keervakken nabij het Anne Frank Centrum en de C.A. van der Hooftstaete blijft, ondanks een parkeerverbod, een doorn in het oog van de bewoners, terwijl er in de directe nabij heid achter de Peter Zuidlaan, de flat naast de C.A.van der WADDINXVEEN - Tijdens een plenaire vergadering van de Seniorenraad afgelopen week bleek dat de werkgroe pen in het half jaar dat de Seniorenraad bestaat goed werk hebben verricht. Tijdens de oprichting zijn vier werkgroepen in het leven geroepen, namelijk de werk groep Wonen; Veiligheid, verkeer en vervoer; Zorg en So ciaal culturele activiteiten. Ondertussen keek Paloma als bibliotheekbestuurder trots toe. „Je krijgt niet zomaar meer dan twintig jongeren de bibliotheek in. Zij zitten hier WADDINXVEEN - RTW FM heeft donderdagavond 27 no vember weer een uitzending van het Politiek Café. In deze uitzen ding een interview met voorma lig minister Klaas de Vries en huidig Tweede Kamerlid voor de PvdA, die onlangs te gast was op een avond van de lokale afdeling van de PVDA. Verder wordt live aandacht besteed aan de avond van de WD met als thema Mo biliteit in de Randstad, waarbij onder andere het Tweede Ka merlid Pieter Hofstra van de Hooftstaete volop ruimte is om te parkeren. Er wordt op aangedrongen dat de politie meer toezicht houdt. Voor de wijkagent was dit aanleiding te vermelden dat de gemeente nog steeds geen toezichthou der heeft aangesteld met op sporingsbevoegdheden, zoals dat wordt verlangd door Justi tie. Zodra een toezichthouder geregeld is kan er worden op getreden. Tot slot werd door de werkgroep Veiligheid nog maals de aandacht gevestigd op de gevaarlijke situatie van de kruising Johannes Postlaan, Chopinlaan/ Mozartlaan. Door de werkgroep Zorg werd meegedeeld dat wordt onderzocht in hoeverre termi nale en hospicezorg in Wad dinxveen te realiseren is, zoals dat in Gouda het geval is. De reden hiervoor is onder meer dat steeds meer mensen uit het Anne Frank Centrum en de C.A. van der Hooftstaete ook om die reden naar het verzor gingshuis Souburgh willen ver huizen. Tenslotte werd nog meege deeld dat het voetpad vanaf de Kerkweg naar de Peter Zuid laan wordt gescheiden in twee banen. De bomen worden ver wijderd en er komt laag struik gewas voor in de plaats. De ge meente heeft hiervoor het groene licht gegeven. Door de heer Simon de Jong, onder meer directeur van het verzorgingshuis Souburgh werd een uiteenzetting gegeven over het ’Het Pact van Savelberg’. Het verzorgingshuis Savelberg staat in Gouda. Ook in Wad dinxveen moet een woonzorg complex komen. Door de ver grijzing wordt het steeds meer noodzakelijk dat zorg wordt verleend buiten de daarvoor geijkte tehuizen. Dat houdt in dat er in de toekomst levens- loopbestendige wijken moeten worden gebouwd, wat dan weer tot gevolg heeft dat er een levensloopbestendige regio Midden-Holland wordt gereali seerd. Alhoewel dit nog toe komstmuziek is, is een noodza kelijke realisering korter bij dan men denkt. Op een duide lijke manier zette de heer de Jong uiteen, wat daarvoor alle maal nodig is en wat er voor georganiseerd moet worden. Het was een leerzame uiteen zetting die ook de Senioren raad tot nadenken zal stem men. (A.B.) gen zelf in de pen te laten krui pen. Elk gedicht werd voorge lezen en besproken. Compli mentjes en opbouwende kritiek wisselden elkaar af. WADDINXVEEN/ ZEVENHUI ZEN - Gabriela Lukassen geeft zaterdag 29 november haar op treden ’Missen’ in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. De Wad- dinxveense combineert muziek theater met cabaret, op een rus tige manier. ’Missen’ gaat over iets kwijt zijn, een gevoel of een mens, maar ook over je doel niet raken. Haar missen is het verlan gen naar een onherhaalbaar verleden. Gabriela zet een veelzijdig op treden neer. Zij speelt cello, tu ba, keyboard, piano, blokfluit, mondharp en zingt. Gabriela werd verschillende keren be loond voor haar theaterpro gramma’s Ze werd tweede op het Amsterdams Kleinkunst Fes tival. Won de publieksprijs in Maarsen en werd eerste bij het Limburgs Cabaret Festival. Ook stond zij in de halve finale van het Leids Cabaret Festival en is zij de winnares van de voorals nog eenmalig uitgereikte Martin van Dijk prijs voor muzikaal ca baret. ’Missen’ begint om 20.15 uur aan de Burgemeester Klinkha- merweg 86, de entree is 7,50 eu ro per persoon. De avond wordt georganiseerd door Polderro- mance. Kaarten zijn verkrijgbaar bij reisbureau De Zwaluw. dingen met de andere gemeen ten. De vakgroep centrum voor overheidsvraagstukken van de Erasmus Universiteit van Rotterdam adviseert de raad en college van Waddinx veen gedurende de kerntaken discussie. Ook ambtelijk wordt capaciteit vrijgemaakt om het proces in globale zin voor de zomer van 2004 te kunnen af ronden. Waar nodig zal exter ne ondersteuning worden in gehuurd. De raad legt zo mogelijk nog in november en anders in decem ber, de afspraken van de werk conferentie vast in een raads besluit. De maanden december en januari worden benut voor het vastleggen van de kaders, de randvoorwaarden en de cri teria. De raad stelt daartoe en kele werkgroepen in. Deze groepen komen in januari met voorstellen. Zodra deze voor stellen zijn vastgesteld, begin nen raad en college de dialoog met de burgers. De raad en het college willen de uitkomsten van de discussie met de sa menleving meenemen bij de voorjaarsnota die in de raads vergadering van juni/ juli 2004 wordt behandeld; de financiële vertaling ervan vindt plaats in de begroting voor het jaar 2005. aanrijding niet meer worden voorkomen. Op de kruising Kanaaldijk met de afrit van de Coene- coopbrug vond diezelfde dag een frontale aanrijding plaats tussen een bestelauto en een personenauto. De be stuurder van de bestelauto kwam van de Coenecoop- brug en verleende geen voorrang aan de bestuurder op de Kanaaldijk. Vrijdag 21 november pro beerde men op de Mercuri- usweg een vrachtauto te stelen. Eerst brak men een portier open en vervolgens vernielde men het contact slot om de auto te kunnen starten. Maar dat lukte niet. Ook brak men de laadruim te open, maar er werd niets ontvreemd. Op de kruising Henegou werweg met de Brugweg waren een vrachtauto en een bestelbusje bij een ver keersongeval betrokken. De chauffeur van de vrachtwa gen was op de kruising aan heet keren en reed achteruit de hefbrug op.Toen hij weer vooruit weg wilde rijden, zag hij de bestelbus over het hoofd en de aanrijding was een feit. Afgelopen zaterdag werd in gebroken in een school aan de Dreef. Men had een ruit vernield en was door het gat naar binnen geklommen. Binnen zijn diverse lokalen doorzocht en werd wat ver nielingen aangericht. Ont vreemd werd een geldkistje met inhoud. Bij een inbraak in een school aan de Heggewinde werden maandag enige com puters buitgemaakt. Om bin nen te komen had men een paar ruiten ingegooid en kon men naar binnen klim men. WADDINXVEEN - Sinterklaas komt langs in de wereldwinkel. Hij brengt voor iedereen die iets koopt van vijf euro of meer een cadeautje mee. Er zijn ca deautjes voor kinderen en vol wassenen. De wereldwinkel heeft een rui me keus aan cadeautjes voor hen die de sint willen helpen met het geven van surprises. Er zijn sieraden uit Mexico, beel den en beeldjes uit Zimbabwe, dromenvangers uit India en nog veel meer artikelen. De actie ’Zij maakt *t’ is nog in volle gang en wordt met steeds meer ar tikelen uitgebreid. Deze actie is de ondersteuning van vrouwen in Afrika die een eigen bedrijfje hebben opgezet en zo hun werkneemster een behoorlijk loon kunnen betalen door het via Fair Trade te exporteren. WADDINXVEEN - Op I4 no vember hebben de gemeente raad, het college, de ambtelijk leidinggevenden en de onder nemingsraad van de gemeente Waddinxveen een werkconfe rentie gehouden als aanzet voor de gemeentelijke kernta kendiscussie. Na vaststelling van de kaders, randvoorwaar den en criteria is een ruime plaats toebedeeld aan een dia loog met de bevolking. Aanleiding voor deze discussie is dat de gemeente binnen af zienbare termijn een antwoord moet vinden op enkele belang rijke vragen. De begroting van de gemeente Waddinxveen is op langere termijn niet meer sluitend te maken. Zo dient er voor het jaar 2005 I.8 miljoen euro omgebogen te worden voor een structureel sluitende begroting. De raad heeft dan ook afge sproken om een kerntakendis cussie te starten. Daarnaast moet de gemeente bepalen hoe zij wil inspelen op de re gionale samenwerking en deel zal nemen aan de ontwikkelin gen van de Zuidplaspolder.Ter invulling van de duale verhou ding tussen raad en college dient er nog veel energie geïn vesteerd te worden in het ver beteren van de (werk)verhou- WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) organiseert op vrijdag 28 november een film middag voor senioren. In de kleine zaal van het Anne Frank- activiteitencentrum begint om 14.00 uur de film ’De Tweeling’. De zaal gaat open om I3.3O uur. De entree bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie, SWW, tel. 0182-615555. WADDINXVEEN - Met een stapeltje gedichtenbundels en gitaar kwam vorige week Jan Rot de bibliotheek van Wad dinxveen binnen. Met in zijn kielzog ruim twintig leerlingen van het Coenecoop College, die zich hadden ingeschreven voor een workshop poëzie van de zanger, schrijver en muzi kant. Eerst luisterde de groep vol aandacht naar zinnen van vroe gere en hedendaagse dichters, en naar een modieuze vertaling van operacomponist Schubert in de vorm van een lied. Het is de intonatie van de zinnen, zo bracht Jan Rot de leerlingen bij, hij droeg hetzelfde gedicht in verschillende toonaarden voor. Toen was het de beurt aan de leerlingen zelf, om aan de slag te gaan met het thema ’hel den’. Jan Rot had in de auto op weg naar de bibliotheek al na gedacht over een held waar je goed over kunt dichten. Overjamai van Idols. „Hij heeft iets tragisch”, lichtte Jan Rot zijn keuze toe. En gaf een voor zet, om vervolgens de leerlin- De romans die de bibliotheek heeft afgechreven gaan hard de deur uit. „Het loopt lekker”, aldus een medewerk ster. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - In het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552) is op vrijdag 28 november een jeugdbingo. Deze bingo is voor de jeugd van acht tot en met vijftien jaar. Er worden vijf ron des en één superronde ge speeld. De zaal gaat open om I8.45 uur. De bingo gaat alleen door als er tenminste vijftien deelnemers zijn. In december wil de Stichting Zuidhonk op de maandagavon den van 20.00 tot 22.00 uur kerstkaarten in 3D maken. In schrijven hiervoor kan bij Willy Kloet, tel: 0I82-6I95I3. Prijs per avond is 5,00 euro inclusief een kopje koffie of thee. 5 4 ROMANS W - 4

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13