Huurrecht Eigen Huis: eigen woning steeds biedt huurder belangrijken spaarpot voor later verschillende mogelijkheden Het is tijd voor een hypotheekrente /V<y 00& ijt Waddinxveen Coenecoop 711 vastJFLgoed van 3,1%'. m i NVM tegen zonnepaneel 3. Taxatie Slechts 1,5% courtage indien de woning uiterlijk 31 december 2003 bij ons in de verkoop staat. Dit tarief is gebaseerd op een volledige verkoopbegeleiding, inclusief elke 2 weken adverteren. ’Informeer naar de voorwaarden (0182) 51 31 00. Toch weer subsidie voor belasting op Rabobank Openingsactie Het is tijd voor de Rabobank. Gouwe Koerier Weekblad voor Waddinxveen Wat doet i/ast&GoedMakelaardij Z Begeleiding bij woningverkoop 2. Begeleiding bij woning GünkOOp VvE-tegoed op woning k B W Wij zijn er voor u. MAKELAARDIJ 3 a r L Bel ons of breng een bezoek aan onze showroom! Gouda Ridder van Catsweg 10 Gouda Hofpoldersingel 12 Gouda Krugerlaan 151 Gouda Vossiusstraat 9 Waddinxveen Frederik Hendriklaan 14 WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 Gouwe- en IJsselstreek Wethouder Venteweg 226 2805 JV Gouda HET INBOEDELHUIS VEST 31-33 GOUDA I Te Kon. Wilhelminasingel 29 vraagprijs 215.000,-kk Voor Van Hogendorpplein 29, Gouda Coenecoop 711, Waddinxveen (0182) 51 31 00 info@vastengoed.nl RENOVEERT DEUREN, KEUKENS, EN TRAPPEN WIJ moderniseren en bouwen ook nieuw op maat Bron: NVM 305 ti - Huis&Stijl M vraagprijs 299.000,-kk 4 - kamerappartement Zeer mooi gelegen bij park Dicht bij winkels en scholen Bouwjaar 1994 Woonopp. 130 m2 - Inh. 300 m3 vraagprijs 209*000,- kk 4 - kamerappartement Inclusief garage Dicht bij centrum Bouwjaar 1972 Service kosten 175 euro per maand Het huis is voor meer dan de helft van de eigenwoningbezitters een belangrijke spaarpot voor later. Dit blijkt uit een le- denonderzoek van Vereniging Eigen Huis. Door fiscale beperkingen in onder meer de lijfrenteaftrek is de eigen wo ning een steeds belangrijken spaarpot geworden. "Het sparen voor de oude dag door middel van de waardestijging van het eigen huis is voor heel veel mensen een belangrijke reden om een huis te kopen en te houden", zegt Mar lies Pernot, algemeen directeur van Ver eniging Eigen Huis en tevens vice-voor- zitter van het Platform Woningmarkt Nederland. Het eigen huis wordt door het overgro- Diverse modellen in voorraad te deel van de eigenwoningbezitters be schouwd als een verantwoorde investe ring. Tegelijkertijd blijkt ook dat de af hankelijkheid van de politiek voor wat betreft de betaalbaarheid en de waar- deontwikkeling van de eigen woning een grote bron van zorg is. Kennelijk is on duidelijk wat huiseigenaren de komende jaren van de overheid kunnen verwach ten. Het grootste probleem is dat een integrale visie op eigenwoningbezit ont breekt. De ministeries van VROM, Finan ciën en Binnenlandse zaken ontwikkelen allemaal afzonderlijke maatregelen die de eigenwoningbezitter raken, zonder dat er een samenhangend beleid is. Ver eniging Eigen Huis heeft al eerder in een Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,3%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. brief aan minister Dekker een voorstel gedaan voor een integrale nota eigen woningbezit, waarin duidelijke keuzes moeten worden gemaakt. Door het uit zetten van een bestendige beleidslijn wordt incidentenpolitiek voorkomen. Dit bevordert de stabiliteit op de wo ningmarkt. "Maatregelen die de huiseige naar raken moeten vooraf worden on derzocht op uitstralingseffecten en afgezet tegen de doelstellingen van het overheidsbeleid. Daarvoor zijn het be vorderen van het eigenwoningbezit, het wegnemen van belemmeringen op de woningmarkt en het verbeteren van de marktwerking immers belangrijke pij lers", aldus Marlies Pernot. PAGINA 19 De vakgroep Vastgoedma nagement van de Neder landse Vereniging van Make laars en vastgoeddeskündigen NVM heeft met verbazing kennis genomen van het voorstel van staatssecretaris Wijn van Financiën. Wijn wil ap- partementsbewoners belas ting laten beulen voor de bedragen die hun vereni ging van eigenaren in kas aanhoudt om onderhouds- werkzaam-heden te ver richten. De voorzitter van NVM Vastgoedmanagement de heer Frans Burgering: „On ze vakgroep is stellig van mening dat de overheid er juist naar moet streven om verenigingen van eigenaren te stimuleren om meer te investeren in het onder houd van hun pand (of ge zamenlijke eigendom). Juist in een periode dat het mi nisterie VROM in haar be groting heeft aangegeven te snijden in de gelden voor stedelijke vernieuwing.” In een reactie op deze be groting heeft de NVM in september kenbaar ge maakt dat zij het geen goe de zaak vindt dat het minis terie VROM fors gaat bezuinigen op het Investe ringsbudget Stedelijke Ver nieuwing. De NVM vraagt juist om meer nadruk op de stedelijke vernieuwing om te bevorderen dat de middenklasse, met haar be langrijke economische spin off, weer de stad intrekt. Op deze wijze wordt bo vendien verloedering van de open ruimte tegenge gaan. Sfeervol, karakteristiek herenhuis 3 slaapkamers 25 meter lange achtertuin Bouwjaar 1920 Opp. 183 m2 - Inh. 380 m3 Te huur of te koop gevraagd: Woonruimte in Waddinxveen e.o. voor studente. Tel. (0182) 61 16 13 ANTIEKHANDEL WILLEM DE TWEEDE B.V. Plosweg 36 2742 KD WADDINXVEEN Tel. (0180) 63 47 19 Fax: 63 45 19 vraagprijs €153.500,- kk 4 - kamerappartement op begane grond Geheel opgeknapt Tuin 13 meter diep Bouwjaar i960 Woonopp. 67 m2-Inh. 180 m3 Een goed verhuurder verricht op tijd onderhoud en zorgt ervoor dat ernstige gebreken zo snel mogelijk worden verholpen. Maar soms verzaakt de verhuur der zijn onderhoudsplicht. Ach terstallig onderhoud en aantas ting van het woongenot zijn het gevolg. Wat kunt u als huurder doen in zo’n geval? Probeer aller eerst in redelijk overleg tot een oplossing te komen. Dat bete kent dat u contact opneemt met de verhuurder, en hem zo snel mogelijk schriftelijk uw (onder houdsklachten meldt. De ver huurder heeft vervolgens zes we ken de tijd om de klachten te verhelpen. Doet hij dat niet, of maakt hij geen afspraak met u over herstelwerkzaamheden, dan kunt u verschillende wegen be wandelen. U kunt de Huurcom- missie vragen de huur te verla gen. Dat gaat via een verzoekschrift De huurverlaging is tijdelijk en geldt totdat de klachten zijn verholpen. Een mo gelijkheid is ook om bij de ge meente melding te maken van ernstig achterstallig onderhoud of ernstige gebreken aan de huurwoning, en dat de verhuur der er niets aan doet Burge meester en Wethouders kunnen de verhuurder dan via een brief (de gemeentelijke aanschrijving) oproepen alsnog de reparaties of onderhoudswerkzaamheden te verrichten. Weigert de verhuur der dat dan kan de gemeente zelf op kosten van de verhuurder de werkzaamheden laten verrichten. U kunt ook de rechter laten be palen welke dringende onder houdswerkzaamheden en repa raties de verhuurder moet uitvoeren. Als de verhuurder in gebreke blijft, kan de rechter hem een dwangsom opleggen. Blijft de verhuurder weigeren om wat te doen aan zéér ernstig achterstal lig onderhoud, dan mag u vanaf I augustus ook zelf de gebreken verhelpen. Als de gemaakte her- stelkosten redelijk zijn, kunt u die verhalen op de verhuurder.Als de verhuurder niet wil betalen, is het toegestaan de kosten in minde ring brengen op de huurprijs. Ge zien het financiële risico dat u loopt, is het verstandig de rech ter een machtiging voor herstel te vragen. Ook vanaf I augustus mag u zelf verbeteringen in uw huis aanbrengen. Probeer vooraf wel duidelijkheid te krijgen of u daarvoor toestemming van de verhuurder nodig heeftAls hij die ten onrechte weigert, kunt u de rechter een machtiging vragen. Maak van tevoren duidelijke af spraken met uw verhuurder, ook over een eventuele vergoeding voor de gedane aanpassingen bij het einde van de huur. Woonruimte te huur aangeboden Te huur huisje v. jong stel nabij station Alphen. Eig. ing. woonk., keuken, 2 slpk., badk., zolder. 500 ex. p.m. Tel. 0172-424960. Als huurder hebt u recht op goed onderhouden woon ruimte, of dat nu een woning, kamer of woonwagen is. Maar wat als er sprake is van achterstallig onderhoud en de verhuurder weigert daar iets aan te doen? Gelukkig biedt het huurrecht verschillende mogelijkheden om dit probleem aan te pakken. vraagprijs I46.5OO,-kk rr Ruime woonkamer H Achterzijde deels uitgebouwd l'i Geheel opgeknapt M Bouwjaar 1927 I Opp. 89 m2 - Inh. 230 m3 Meer dan de helft van degenen die een koopwoning hebben, ziet het eigen huis een belangrijke spaarpot voor la ter. sierliekwerl op maat Waddinxveen v Schitterend gelegen aan singel Mf 635 on breed en 275 cm uitgebouwd Goed onderhouden Bouwjaar 1962 Opp. 179 m2 - Inh. 380 m3 ySZi Staatssecretaris Van Geel (VROM) handhaaft de subsi dies voor zonnepanelen, zon neboilers en warmtepompen voor woningen. Ook de subsi die voor het energieprestatie- advies (EPA) blijft bestaan. Daarmee wordt een deel van de bezuinigingen op de energ- iepremieregeling ongedaan ge maakt. Het kabinet wilde 48 miljoen euro op het budget be zuinigen. De oude energiepremierege- ling is per 16 oktober 2003 in getrokken. Via deze regeling konden huishoudens subsidie krijgen voor advies over ener giebesparing (energieprestatie- advies), voor investeringen in duurzame energie (bijvoor beeld zonne-energie) en voor de aanschaf van energiezuinige huishoudelijke apparaten. In de afgelopen jaren werd 10% van de subsidies gebruikt voor in vesteringen in duurzame ener gie. Het grootste deel van de regeling werd gebruikt voor de aanschaf van energiezuinige ap paraten en isolatievoorzienin- gen. Staatssecretaris Van Geel (VROM) verhoogt het budget nu met 6 miljoen euro, waar door er vanaf 2004 jaarlijks 20 miljoen euro beschikbaar is voor het EPA en voor projec ten voor duurzame energie in de woning. De subsidies voor energiezuinige apparaten en energiebesparing (isolatie en dubbelglas) worden wel ge schrapt. Meubelen kunnen naar keuze op kleur gemaakt worden en kunnen evt. ook opgeslagen en bezorgd worden. Geopend: alléén op vrijdag én zaterdag van 10.00 t/m 17.00 uur (wegens verbouwing). Vrij entree. 's Avonds en de rest van de week alléén op afspraak (eventueel zondags) Bel voor info: (0182) 52 66 77 of (06) 51 36 99 32 Diversen 841 Te koop: TAPIJTTEGELS Noordkade 68a Waddinx- 'veen. Geopend ma-za. 10-16 uur. Tel. info 0182-649864. .■3 -i-, O Met wel 1000 m2 ANTIEK. Een eenvoudige inrichting en lage huur zorgen bij ons voor lar kosten, en dat maakt het voor ons mogelijk verkoopprijzen laag te houden. Nu honderden KASTEN in prijs verlaagd. Wegens grote verbouwing o.a.: buffetten 300 t/m 600 euro 2-deurskasten 300 t/m 500 euro commodes groot en klein 150 t/m 350 euro nachtkastjes 50 euro kasten 125 t/m 200 euro PORTkS VBO ^MAKELAAR Met de maatregel komt de staatssecretaris tegemoet aan de wens van de Tweede Kamer om de bezuinigingen op de duurzame energie voor een deel terug te draaien. wgraK wet wor eex iezoeJ, aax ai s/uwrooK. TelefooruOl 82 "51 07 85 •- Verkocht onder voorbehoud

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19