Al ri e regW Vrijwilligers Souburgh genoten van de jaarlijkse feest- en smulavond P&LITI e Nieuws uit o i Vier kleinere Ouderenadviseur in 2004 aangesteld ontmoetingsplekken voor jongeren vervangen Overkapping E u? Automobilist Kerstavond Vrouwen Nieuwbouw De Wilde Echtpaar Pavias-Boos van Nu Burgerpanel Centrum: kritisch positief rijdt door na aanrijding 55 jaar getrouwd WADDINXVEEN - Op maandag I december was het 55 jaar geleden dat de heer en mevrouw Pavias- Boos uit Waddinxveen in het huwelijk zijn getreden. Op zaterdag 29 november bracht burgemeester Jonk man, samen met zijn echtge note, de felicitaties namens het gemeentebestuur over. Beide echtelieden zijn gebo ren en getogen in Rotter dam en wonen nu achttien jaar in Waddinxveen. Na een start in de wijk Zuidplas hebben ze een seniorenwo ning aan de Kastanjelaan be trokken, waar zij tot volle tevredenheid wonen. Bakkerij vd Berg genomineerd WADDINXVEEN - Bakkerij vd Berg uit de Passage is met nog twee andere banketbakkers uit het land genomineerd voor de titel ‘beste banketbakker van Nederland’. Deze landelijke ti tel is in het leven geroepen door de Nederlandse bakkers beurs. In totaal schreven 36 bakkers zich in voor deze prijs. Onlangs kreeg elke aangemelde banketbakker een bedrijfsbe zoek van de jury, die onder meer keek naar het aanbod en de presentatie, ook werden ge sprekken gevoerd met het per soneel. Op basis van die bezoe ken zijn drie bedrijven genomineerd. In januari zal de jury de uitslag bekend maken. geopend j h PAGINA 15 WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) 0172 21 37 15 info@loo.nl VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN f VERZEKERINGEN PENSIOENEN 10 jaar: v.a. 4,9%* WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Een goede hypotheek sluit naadloos aan op uw persoonlijke situatie. - l 80S (koop) LI ENTJE Een keer per jaar trakteert Zorgcentrum Souburgh de onmisbare vrijwilligers op een feestavond. (Foto: Liesbeth van derVis.) Pieter van der Loo BOUWTECHNIEK II ADVIES BEMIDDELING T (0182) 619 051/610 997 WADDINXVEEN - Een 22 jari ge man, zonder vaste woon- of en de bestuurder van de be stelauto merkte dit te laat op en duwde de twee auto’s tegen elkaar. De bestuurder van de bestelauto bleek om 07.00 uur nog te veel alcohol in zijn li chaam te hebben. Hij had een De vrouw kwam ten val en liep daarbij een hoofdwond en een pijnlijke knie op. Op de Dreef, nabij de Fazant- dreef, waren maandag twee personenauto’s en een bestel auto bij een kop/staart aanrij ding betrokken. De twee per sonenauto’s stonden stil voor Topkwaliteit in maatwerk Onze dakkapellen zijn: - van duurzaam hardhout - voorzien van volkern-beplating onderhoudsarm - prefab-gefabriceerd - in 1 dag geplaatst - inclusief 10 jaar garantie Uw specialist in dakkapellen Hypotheekrente 5 jaar vast, effectieve rente 4%. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. met elkaar om de beste kwa liteit aan zorg, veiligheid.en welzijn voor onze bewoners te realiseren. In de fraai versierde Mar- chandzaal trad de in Souburgh graag geziene zanger en en tertainer Peter Sellers op. Hij bracht tal van bekende liedjes, die af en toe uit volle borst werden meegezongen. Zelfs lukte het Sellers de aanwezi gen tot een dansje te verlei den. In de tussentijd werd grif ge bruik gemaakt van alle heer lijkheden die de keukenbri- gade te bieden had. Erwtensoep in de verjaardags- kamer.Tal van lekkere vleesge rechten van de barbecue op het afgeschermde terras ach ter de Marcandzaal, aangevuld met tal van broodsoorten, sa lades en sauzen. In de perso neelskannen was een gezellige bar ingericht. Hier speelde Bob Goudkuil op de piano die vorig jaar door de Vrienden van Souburgh kon worden ge schonken. „Een heerlijk ins trument om op te spelen, al dus Goudkuil, die ook de drie kerstbuffetten in december met mooie muziek zal omlijs ten. De vrijwilligers genoten. De meesten hebben langdurige banden met Souburgh. Arjan Bennik (29) komt al vanaf zijn dertiende jaar in het zorgcen trum. „Mijn moeder werkte op de dagverzorging. Zelf zat ik achter de balie en nu ben ik nog steeds vrijwilliger bij de weeksluitingen op zater dag. Ik maak ook deel uit van het volleybalteam van Sou burgh. De vader van Cor Kersbergen heeft tien jaar in Souburgh gewoond, daarna was zijn schoonmoeder be woonster. „Ik ben Souburgh trouw gebleven, zo zegt hij. „Ik vind het prachtig dat ik dit werk mag doen. Simon de Jong weet dat ande re huizen binnen de stichting soms jaloers zijn op de gewel dige vrijwilligers inzet binnen het Waddinxveense zorgcen trum. „Ik denk dat dit te maken heeft met onze aanpak. Wij vragen mensen heel gericht: zou je dit of dat voor ons wil len doen? Vrijwilligers hebben geen behoefte aan vergaderin gen. Zij willen aanpakken.Wij krijgen veel mensen uit de verschillende kerken en ook via de ouderenbonden. Op dit moment zijn we in gesprek met de gemeente en SSW om te bekijken of we het vrijwilli gerswerk nog beter op poten kunnen zetten. Vrijwilligers moet je koeste ren en je moet ze vooral la ten merken hoe blij je bent dat ze er zijn. De enige zorg op vrijwilligers- gebied betreft het bezorgen van de thuisdiners. Rond de 160 warme maaltij den worden dagelijks in Wad- dinxveen bij ouderen thuisbe zorgd en door de week, maar vooral in de weekends zou versterking van de groep chauffeurs/bezorgers zeer welkom zijn. Na een prachtig dessert en koffie met een versnapering liep het vrijwilligersfeest rond half elf ten einde en vertrok ken de gasten zeer voldaan. Bij het vertrek kreeg iedereen een fraai doosje pepermuntjes met het logo en de naam van Zorgcentrum Souburgh, plus een uitnodiging voor de kerst markt op 10 december aan staande. Sjaan Koster, de gastvrouw van de Marchandzaal die op vrijwilligersavond de bar be heerde, was net als haar rech terhand Nabila Hammoun, heel tevreden over het feest. „We hebben het beter geor ganiseerd dan vorig jaar,con stateerden zijn voldaan. „Ie dereen kan zitten en dat komt te gezelligheid ten goe de. Ja, het is weer een prachti ge avond. WADDINXVEEN - Vrou wen van Nu komt op dins dag 9 december bij elkaar in de Marchandzaal van Zorg centrum Souburgh voor een sfeervoile kerstavond. Het wordt een avond met zang, muziek en verhalen. Het Vrouwen van Nu-koor, on der leiding van Tiny Becqué verzorgt een optreden. Het ensemble ’Fluvipio’, bestaan de uit Nico Broug (piano), Irene Alberts (fluit), Joke van den Bosch (viool) en Jolanda Zweistra (viool) brengt licht klassieke werken ten geho re. Naast muziek van Bach, Beethoven, Handel,Tele mann, Vivaldi en Mazas, ko men ook modernere stuk ken aan de orde, zoals McDowell en enkele Franse componisten. Marianne IJs- selstijn vertelt drie verhalen: ’Zomaar iemand’, ’Arm of rijk’ en ’Samen sterk’. De zaal is om 19.00 uur open voor alle leden. WADDINXVEEN Eén keer per jaar tracteert Zorgcen trum Souburgh de onmisbare vrijwilligers op een feestavond met een schitterend en geva rieerd diner. Afgelopen woensdag genoten 135 van de ruim 250 dames en heren, die zich op tal van fronten inzet ten wederom van de culinaire hoogstandjes van de eigen keuken van Souburgh. Een ie der werd verrast met een drankje en heerlijke borrel hapjes. „Het gaat goed met Sou burgh, zei locatie manager Si mon de Jong in zijn welkomst woord. „Onze zorg is aangepast aan de nieuwe mo gelijkheden, zoals de alarmop volging in de wijk. Met nadruk stelde De Jong dat de vrijwilligers een hele belangrijke schakel zijn in de gang van zaken in het zorg centrum. Bij tal van activitei ten, assistentie van de mede werkers en de bezorging van de thuisdiners, spelen zijn een onmisbare rol. Simon de Jong zei met enige weemoed bin nenkort afscheid te nemen als locatie manager van Soburgh, omdat hij toetreedt tot de raad van bestuur van de stich ting Zorgpartners Midden Holland. „Ik hoop wet dat ik daar voor de dorpen in de re gio en zeker ook in de stad Gouda kan verwezenlijken wat ons samen hier in Wad- dinxveen is gelukt. Werken WADDINXVEEN - Op dinsdag 25 november is het Burgerpanel van het cen trumproject bij elkaar ge weest. Er is tijdens deze bij eenkomst onder meer gesproken over het Distri butie Planologisch Onder- - zoek (DPO), de planning en de werkzaamheden van de komende fasen van het pro ject. De heer Berg van Ad viesbureau Metrum was aan wezig om het DPO toe te lichten en eventuele vragen te beantwoorden. Het Burgerpanel heeft een kritisch positieve instelling en toont veel betrokkenheid en inzet, zo laat de gemeen te weten.‘Zij willen bijdra gen aan de realisatie van een passend compleet centrum, op welke locatie dan ook, waar de burger in de plan vorming verder bij betrok ken zal worden’, schrijft de gemeente. Het Burgerpanel ondersteunt de aanpak van de gemeente om de wijken in te gaan en met diverse groeperingen te gaan pra ten. Wethouder Barth heeft in middels een nieuwe krediet aanvraag ingediend bij de Gemeenteraad. Naar ver wachting zal in het Burger panel in januari gesproken worden over de locatiekeu- ze. WADDINXVEEN - De politie is op zoek naar een automobi list die op woensdag 26 novem ber rond 10.00 uur op de Put- telaan een 19-jarige fietser uit Waddinxveen aan reed en na de aanrijding zijn weg vervolg de zonder zich om de fietser te bekommeren. De auto kwam vanaf de Eikenlaan op het mo ment dat de fietser overstak. Hij raakte de fietser. De jonge man kwam op de motorkap te recht en viel vervolgens op de grond. De fietser liep een gek neusde rug en enkele gekneus de ribben op. Getuigen van de aanrijding worden verzocht contact op te nemen met de plaatselijke politie. De heer Pavias was in de oorlog in Duitsland tewerk gesteld en heeft na wat om zwervingen, wat werk be treft, gewerkt als conducteur bij de N.S.; standplaats Rotterdam-Cen- trum. In zijn vrije tijd puzzelt hij graag. Mevrouw Pavias heeft haar huishouden be stiert en daarnaast veel ge lezen, gebreid en kleding ge maakt. Het echtpaar heeft twee zoons en één dochter, woonachtig in Utrecht, Lely stad en Hoofddorp. Ook zijn zij in het rijke bezit van zes kleindochters. Met het gezin werd vroeger met veel plezier gekampeerd. Beide echtelieden verkeren nog in goede gezondheid. in actie.” Het gaat hierbij om mensen die bijvoorbeeld heel erg achterlopen met hun admi nistratie, hun huis niet meer op orde hebben of te erg demen terend zijn om voor zichzelf te kunnen zorgen. Verschillende kerken in Waddinxveen en ook SWW zelf geven aan dat er mensen zijn die echt direct hulp nodig hebben. „Er moet wat gebeuren”, aldus Korving. Binnen Waddinxveen is al een groot aantal vrijwilligers actief, maar dan voornamelijk op het gebied van voorlichting. Door de toenemende vergrijzing en het complexer worden van de maatschappij hebben ouderen meer nodig. Een ouderenadvi- te brandwonden op, voor de behandeling waarvan hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. De brandweer heeft het vuur gedoofd. De woning liep aan zienlijke rook- en roetschade op. werkstraf of 120 dagen gevan genis, de bedreiging twintig uur leerstraf of tien dagen en voor de mishandeling drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar en gedurende die tijd verplicht contact met de re classering. De feiten waaraan hij zich schuldig had gemaakt hebben zich in augustus en sep tember van dit jaar in Waddinx veen afgespeeld. In een woning aan de Tessel- schadelaan was afgelopen vrij dag een klein keukenbrandje CAMMERAATjj.J bij een aanrijding tussen een personenauto en een fiets een lichtgewonde. De bestuurder van de personenauto stond ge en reed op een zeker moment achteruit en had niet jongeren en het iets binnen wil len doen, uit elkaar gehaaid. „Naast het geld dat we uittrek ken voor de jongeren ontmoe tingsplekken, trekken we ook geld uit om binnen een andere organisatie iets voor jongeren te organiseren.” De Brede School Noord, die net van start is gegaan, is daarbij voor het college de meest logische keu ze. Het geld wordt ingezet voor een tienerwerken, die voor de duur van anderhalf jaar zes uur in de week actief is binnen de Brede School. „Het gaat dus om activiteiten voor tieners en misschien ook voor de iets ou dere jeugd.” De gemeente is sinds 2001 met de plannen voor een centrale ontmoetingsplek voor jonge ren. De jongerenwerker zette in samenwerking met de politie en de jongeren het plan voor De Overkapping op het Evene mententerrein op. Dit plan bleek niet haalbaar, omdat de locatie geen draag vlak heeft onder de omwonen den. Het college verwachtte daardoor een langdurig proces van bezwaarschriften en kwam daarom met een alternatief: een ontmoetingsplek bij ’t Ge maal. Deze locatie sprak de jongeren weer weinig aan en ook de kosten voor een jonge- renplek zouden hoog oplopen. „Dat, gecombineerd met het feit dat de jongeren uiteindelijk toch iets beslotens wilden heb ben, zorgde ervoor dat wij uit eindelijk met dit plan zijn geko men.” WADDINXVEEN - Als het aan de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) ligt wordt er in januari 2004 een ouderenadviseur aangesteld. „We merken heel sterk dat er mensen zijn die echt direct hulp nodig hebben”, vertelt Jan Korving, directeur van SWW „Vrijwilligers kunnen dat soort zaken niet aan, daar is een pro fessioneel persoon voor no dig.” Het college van B&W gaat in principe akkoord met de aanstelling, in ieder geval voor 2004. Een ouderenadviseur gaat een stapje verder dan ou deren voorlichten. „Als er zich problematiek voordoet die echt groot is, komt de adviseur WADDINXVEEN - Jongeren in Waddinxveen krijgen niet één Overkapping, maar vier kleine re jongeren ontmoetingsplek ken verdeeld over Waddinx veen. De plekken worden voorzien van straatmeubilair en eventueel een afdakje. Dit be sluit nam het college in samen werking met de Stuurgroep Jongeren en de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden-Hol- land. „Via de jongerenwerker hebben we ook de jeugd in de plannen betrokken”, aldus wet houder Gerts. Hoe de plekken er precies uit komen te zien en waar ze komen is nog niet dui delijk. „Dat willen we samen met de Jeugdadviesraad gaan bepalen.” Waddinxveen heeft te veel ver schillende groepen jongeren om één ontmoetingsplek te re aliseren, vindt het college. „Dan zou je alleen iets voor die ene groep doen.” Vandaar dat geko zen is voor vier verschillende plekken. Daarnaast wil het col lege ook geld stoppen in activi teiten die zich binnen afspelen. „Wé merkten bij de bespre kingen over De Overkapping steeds meer dat vooral het huiskamergevoel bij de jonge ren erg belangrijk was”, legt Gerts uit. „Ze wilden iets bin nen doen. Dat was in verband met het idee van de Overkap ping niet mogelijk, dan zou het één groot jongerencentrum worden en daar zit Waddinx veen niet op te wachten.” Dus zijn de twee zaken, een plek willen hebben voor de WADDINXVEEN - ’Bouwen, een veelzijdig fundament voor de toekomst’ is de slogan van De Wilde Bouwbureau en Aan nemingsbedrijf. Het van origine Goudse bedrijf is al meer dan honderd jaar actief in de regio. In de loop der jaren is De Wil de Bouwbureau en Aanne mingsbedrijf, onder de noemer ’kwaliteit en aandacht voor de tails’, in staat gebleken om een betrouwbare bouwpartner te zijn en te blijven. De Wilde Bouwbureau en Aannemingsbe drijf heeft afgelopen vrijdag op feestelijke wijze het nieuwe be drijfspand in Waddinxveen geo pend. Deze door het bedrijf zelf ge realiseerde nieuwe behuizing aan de Coenecoop 711 is zo opgezet dat er voldoende ruimte is voor de afdelingen utiliteitsbouw, woningbouw, re novatie en verbouw, restauratie en waterbouw. Op de begane grond van het kantoorgedeelte is de nieuwe hoofdvestiging van Vast Goed Makelaardij gesi tueerd. Van hieruit zal ook de Vast Goed Makelaardij-vesti- ging in Gouda aan het Van Ho- gendorpplein worden aange stuurd. Het overige deel van de begane grond wordt ingenomen door een uitgebreide en ruime werk plaats. De Wilde Bouwbureau en Aannemingsbedrijf heeft ook vestigingen in Bodegraven en in Barendrecht. verse malen met grote kracht in het gezicht gestompt, waar door zij diverse verwondingen opliep. De man is in verzeke- ringgesteld en voorgeleid bij de officier van justitie. Dinsdag 25 november werd na bij het Stationsplein een zeven tienjarige jongen uit Zoeter- meer aangehouden, nadat hij op zijn brommer een hele reeks zware verkeersovertre dingen had gepleegd. Om uit handen van de politie te blijven, reed hij al slalommend over de rijbaan van de Henegouwer- weg. Op het Stationsplein kwam een eind aan de dolle- mansrit toen hij een aanrijding kreeg met een politieauto. Te gen de jongen wordt proces verbaal opgemaakt en zijn brommer is inbeslaggenomen. Op de kruising Brugweg met de Middelburgseweg waren diezelfde dag een personen auto en een bromfiets bij een aanrijding betrokken. De be stuurder van de auto wilde vanaf de Brugweg de Middel burgseweg oprijden en verleen de daarbij geen voorrang aan de tegemoetkomende brom fietsster. De bestuurster van de bromfiets is met wat kneuzin gen voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. Drie mannen uit Gouda in de leeftijd van 18, 19 en 23 jaar seur moet de mantelzorg voor ouderen verbeteren en verban den leggen met nadere organi saties, zoals de Gouwebloem, de Zonnebloem of het Rode verblijfplaats, die in september Kruis. De adviseur vervangt de zijn vriendin zwaar had mishan- vrijwilligers niet, maar vult hen deld,werd maandag 24 novem- aan. ber aangehouden. De man had De financiering van de adviseur tijdens een ruzie de vrouw di- is nog niet helemaal rond. In 2004 moet het geld vóór de functionaris uit het budget van SWW komen, maar daarover moeten nog verder afspraken gemaakt worden tussen de ge meente en de stichting. De nu lopende kerntakendiscussie moet bepalen of er ook na 2004 een ouderenadviseur aan gesteld wordt. zijn aangehouden vanwege hun betrokkenheid bij een auto-in- braak in april en mei van dit jaar in Waddinxveen en Bo skoop. De drie, die ook betrok ken zouden zijn bij meerdere zaken die zich in het Goudse uitgebroken.Vermoedelijk is de hebben afgespeeld, zijn in ver- vlam in een pan met vet gesla- zekeringgesteld. gen. Toen de bewoner de pan Bij een inbraak in een auto op verwijderde liep hij daarbij lich- de Mercuriusweg werd woens dag 26 november een radio/ cd-speler buitgemaakt. Om in de auto te kunnen komen had men een portierslot vernield. Ook op de Zuidkade was het raak. Hier had men een ruit in geslagen en bestond de buit Zondag viel in de Mozartlaan ook uit een radiocdspeler. Op de Henegouwerweg werd bij een snelheidscontrole weer een rijke oogst aan overtreders binnengehaald. Van de ruim 56 parkeerd duizend passanten reden er 796 harder dan 50 km/u. De gezien dat de fietsster naderde, snelste reed dit keer 123 km/u. Een 26 jarige man werd ge hoord over het feit dat hij de afgelopen maanden diverse mensen in Waddinxveen met de dood heeft bedreigd. Onder bedreigden waren onder ande ren medewerkers van de socia le dienst van de gemeente. Te gen de man is procesverbaal de voetgangersoversteekplaats opgemaakt en hij zal te zijner tijd voor de rechter moeten verschijnen. Donderdag de 27e is een ne gentienjarige inwoner van Wad dinxveen is door de Politie rechter in Den Haag veroordeeld voor openlijke ge- ademalcoholgehalte van 420, weldpleging, bedreiging en mis- waar 220 het maximum is. Te- handeling.Voor de openlijke ge- gen hem is procesverbaal opge- weldpleging kreeg 240 uur maakt. o2 Q 5 SI

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15