Betere prestaties moeten voor meer uitstraling zorgen GLOBAL 1 Gebroeders Van de Kraats in vorm op De Uithof Winst en verlies Winst voor poloheren, Dames 2 verslaat Swol voor heren Flyers Veel belangstelling voor koppelklaverjassen Tegenstander Korbis capituleert voortijdig JLfc. Bekerverlies Slechte Voorverkoop wintershow Groeneweg komt goed weg tegen Aeolus Moerkapelle Rolling’90 Ijsclub hoopt op Molentocht ZEVENHUIZEN - De Ze- venhuizensche Ijsclub hoopt op een echte ijswin- ter. „Het mag streng gaan vriezen", zei voorzitter Bram Veerman tijdens de 123ste jaarvergadering in café-restaurant De Roer domp aan de Rotte. vangst HSW WADDINXVEEN - Hen- gelsportvereniging Wad- dinxveen (HSW) viste de vijfde winterwedstrijd in het Amsterdam-Rijnkanaal bij Breukelen. Gouden speld Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur 140,- 375,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN €69,- 375,- €89,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten I PAGINA 19 WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN persoonlijk re- MOERKAPELLE - De voet balclub Moerkapelle heeft de laatste zestien van de strijd om de Amstel Cup niet gehaald. De Moerka- pellenaars verloren op Nieuw Hanenburg in Den Haag met 4-0 van Quick 2, dat in de middenmoot staat van de reserve hoofdklasse. Moerkapelle speelde in de eerste helft matig voetbal en keek bij rust tegen een 3-0 achterstand aan. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Peter Kerkhof zich. Peter Zijder- hand miste een strafschop waarna Quick er 4-0 van maakte. BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein schiedenis van Be Fair te wor den? Glasbeek: „Ja, maar ik heb er wel over moeten nadenken. van een vereniging als Be Fair betekent wel een inbreuk op je privé-le- ven. Toch heb ik ja gezegd om het voorlopig voor een periode van drie jaar te doen. Be Fair is een bloeiende en sociaal sterke het niet alleen. Ik hoop meer mensen te motiveren. Gelukkig zijn er bij Be Fair genoeg zaken om er een mooi verhaal van te maken. Ik ben gewend sterk te relativeren, uiteindelijk is het maar voetbal. Maar in de korte tijd dat ik voorzitter ben heb ik al gemerkt dat de vereniging wel vaart bij goede prestaties MOERKAPELLE - De ver koop van de entreekaarten voor de Wintershow van Rolling ‘90 is gestart op woensdag 26 november. De tweede en waarschijn lijk ook laatste voorver koop is op woensdag 10 december om 19.00 uur in Dorpshuis Op Moer. Voor de maandagavond zijn nog enkele kaarten, de dinsdagavond is uitver kocht. Voor de woensdagmiddag zijn er nog kaarten. Zaterdagmiddag heeft nog wat plaatsen en de zater dagavond is uitverkocht. Het is al weer zes jaar ge leden dat er schaatswed strijden en Molentochten konden worden georgani seerd. De afschrijvingen en ande re (bonds)kosten gingen echter gewoon door waar door Zevenhuizen het boekjaar afsloot met een verlies van 972 euro. Afscheid is genomen van bestuurder van Bas van Vliet. Van Vliet, geboren en getogen aan de Rotte, was als commissaris belast met de verkoop van kaarten voor de Molentochten. Hij is achttien jaar be stuurslid geweest. Opvolger is Jan Slingerland wiens vader en grootvader ook in het bestuur van de ijsclub hebben gezeten. Jan Ottevanger, die afgelopen winter de alternatieve Elf stedentocht reed op de Weissensee in Oostenrijk, werd toegevoegd aan de kascommissie. De veertien vissers hadden een slechte vangst, slechts 14 kilo witvis haalden zij uit dit zeer druk bevaren water. De uitslag was als volgt: I Aat van Leeuwen 2.880 gr, 2. Henk Romeijn 2.700 gr, 3. Herman Kraan 2.530 gr, 4. Rob Jenner 2.520 gr, 5. Wim Houtman 2.180 gr. In het klassement blijft Jenner met 12.790 gram aan de leiding, stijgt Van Leeuwen met 10.920 gr naar plaats twee en zakt Reichard met 10.360 gr naar drie. Op 6 december a.s. wordt de St. Nicolaaswedstrijd gehou den. Het inleggeld bedraagt 4 euro en het vertrek is 07.30 uur vanaf het station NS. Inschrijven kan tot vrijdag 12.00 uur bij Aat van Leeuwen, tel 615225. BOXSPRING OP WIELEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT ZEVENHUIZEN - Een gat van acht punten is er inmid dels op de ranglijst ontstaan tussen de voetbalclubs Groeneweg en Aeolus. Maar in de rechtstreekse confron tatie in Zevenhuizen viel daar amper iets van te mer ken en mocht Groeneweg blij zijn met de 4-2 overwin ning. Bij de stand 3-2 hield doelman Gert Haan met en kele voortreffelijke reddin gen de ploeg uit Zevenhui zen overeind. Een benutte strafschop van Remco van Leeuwen, zijn eerste doel punt in deze competitie, maakte vlak voor het einde aan alle onzekerheid een einde. Groeneweg speelde in deze inhaalwedstrijd zonder verdediger Jaap Bevaart, die door een rugblessure ont brak. Centraal in de verdedi ging stond dit keer naast aanvoerder Marco Terpstra Remco van Leeuwen. De thuisclub nam na tien minu ten al de leiding door een doelpunt van Maurice Eck hardt uit een voorzet van Cor Buitenhuis. De gelijkma ker viel na een half uur en kwam op naam van Carlos Alves Andrade, die werd aan gespeeld door Henri Corin- de. Nadat doelman Ricardo Verschuren de bal na een vrije trap van Ed Boudewijn over de lat had getikt kwam vijf minuten voor de rust Groeneweg toch op 2-1 door een doelpunt van Mau rice Eckhardt na slecht weg werken van de bal door de doelman op een schot van Buitenhuis. Even later werkte Eckhardt de bal na een voor zet van Menno van Dam over de lat. In de tweede helft verzuim de Jarno van Dorp om de Zevenhuizense voorsprong te vergroten. Zijn inzet na een hoekschop werd gestopt door de Rotterdamse doel man. Aan de andere kant trad doelman Gert Haan goed op bij inzetten van Corinde en Andrade. In de 20ste minuut stuurde Bou dewijn Van Dorp de vrije ruimte in, maar doelman Ver schuren stond in de weg. Daarna ontstond er een op stootje aan de zijlijn waarbij de donkere Aeolus-voetbal- ler Mervin Jezus was betrok ken. „Er zouden oerwoudge luiden zijn gemaakt", vertelde scheidsrechter F. Zwart (Berkel), die het voorval aan de KNVB zou melden. Nadat na een oponthoud van enke le minuten en veel gepraat weer was begonnen werd Arnoud van Leeuwen wat al te stevig opgevangen door verdediger Hans Pleysier, die daarvoor geel kreeg. Uit de vrije trap van Cor Buitenhuis werd de bal keurig binnen geschoten door Menno van Dam: 3-1. Een door Terpstra veroorzaakte strafschop werd doorjermain Hidalgo benut (3-2), maar daarna vergat Groeneweg de wed strijd definitief te beslissen. Eckhardt raakte de binnen kant van de paal en schoot even later uit een voorzet van invaller Pascal Crielaard, die eveneens geel kreeg, naast. Invaller Camillo de Boer vond na een prima pass van Arnoud van Leeu wen de doelman op zijn weg. Groeneweg kwam uiteinde lijk toch op 4-2 door de be nutte strafschop van Remco van Leeuwen nadat Jarno van Dorp was neergelegd door Marcel el Hamri. De zelfde El Hamri raakte daar na nog een keer de binnen kant van de paal. De inhaalwedstrijd Oudewater- Garuda werd niet gespeeld doordat Garuda niet kwam opdagen. De stand in de vijf de klasse: Zwarte Pijl 11 -28, NOC en RVC’33 12-26, Groeneweg I I-24, Gouderak 12-21Stolwijk 10-20, Ber gambacht en Waddinxveen 12-17, Aeolus 11-16, Oude- water en Schiebroek I I -10, Garuda 9-3, PKC en Kralin- gen 12-3. Het programma voor zaterdag 6 december: Be Fair-Linschoten (wed strijd van de week), Sportief- Moerkapelle, zondag 7 de cember: Kickers-WSE, Waddinxveen-Zwarte Pijl, PKC-Groeneweg. WADDINXVEEN - Zowel He ren I als Dames 2 van Z&PC Van Uden-De Gouwe speelden afgelopen zaterdag uitwedstrij den. Heren I won in Beverwijk, toch enigszins moeizaam, met 6-8 van rode lantaarndrager Aquafit. Dames 2 liet in Zwolle een prima indruk achter door Swol 1894 I royaal met 2-15 te verslaan. Dames I was afgelo pen weekend vrij. De heren mochten afgelopen zaterdag aantreden tegen hek kensluiter Aquafit in Beverwijk. Een wedstrijd, waarin trainer/ coach Anton Heiden de jonge talenten, Alex Schot, Bas Pronk, Sjoerd Verwey en Erik Vermey, goed kon laten wennen aan het niveau van de 2e klasse. De wedstrijd verliep moeizamer dan verwacht, ondanks de ex tra snelheid die de jeugd in bracht, lag het tempo van de wedstrijd lager dan vorige week in de wedstrijd tegen Oceanus. Hierdoor bleef het in de eerste hart ligt. Bovendien was ik de enige kandidaat. Het besturen van een sportvereniging wordt steeds meer een uitdaging. Ik wil er een periode mijn ziel en nodige punten. Omdat Flyers als doorgaans de eigen basket behoorlijk verdedigde was de achterstand bij rust niet on overkomelijk: 22-31Dat bleek in het derde kwart, de periode waarin Flyers altijd zijn beste spel etaleert. De Waddinxveen- se aanvallen liepen soepeler en er was meer grip op RZ. De achterstand werd zelfs even omgezet in een voorsprong. In de laatste periode was het ech ter toch weer RZ dat de basket makkelijker vond. Ook al had den de Flyers met net iets meer geluk kunnen winnen, voor het 56-63 verlies hoefden zij zich geenszins te schamen Topscorer was Wim Koole met 17punten. Vooral in de tweede helft was Korbis heer en meester, het geen in de score tot uitdruk king kwam: 7-16. Opmerkelijk was dat met nog acht minuten te spelen bij een 8-17 stand de wedstrijd door de scheidsrech ter afgebroken werd omdat de zaal niet langer beschikbaar was. De doelpunten werden ges coord door Marco van Leeu wen (5x), Gerben Wijnstra (6x), Mels Graveland (3x), Patri cia Belt, Donja van Otterloo en Stefanie Visser. Korbis 2 was kansloos in de wedstrijd tegen Fortis 4:20-12, terwijl ook Kor bis 3 met 10-12 aan het kortste eind trok tegen Oranje Wit 5. Een overwinning kwam nog op het conto van Korbis 4: tegen ZKV 2 met 15-5 gewonnen. periode 2-2 door doelpunten van Jaco de Jong en Mark Hen sen. In de tweede periode bleef het een gelijkopgaande strijd met doelpunten van Jaco de Jong en Alex Schot (3-4). In de derde periode kregen de heren van Z&PC Van Uden-De Gou we voor het eerst wat lucht. Ja co de Jong (2x) en Wouter Stel ler brachten hun ploeg op een 3-7 voorsprong. In de laatste periode leek het nog even spannend te worden. Door een aantal fouten kreeg Aquafit de kans om terug te komen in de wedstrijd (6-7), maar het was wederom Jaco de Jong die de finitief een einde maakte aan de ambitie van de tegenstander om het eerste punt binnen te halen. Hij bepaalde de eind stand op 6-8. Het was zeker niet hoogstaand wat de heren lieten zien, maar wel een nutti ge wedstrijd. Met dit resultaat staan de heren weer steviger op de vierde plaats in de 2e Klasse Bond. van het eerste elftal. De men sen zijn eerder bereid zaken aan te pakken als ze zien dat er in het veld goed wordt gepres teerd". Hoe ziet Tom Glasbeek de toe komst van Be Fair? Glasbeek: „Ik ben nagegaan hoe onze teams staan geklasseerd. Ge middeld kwam ik uit op een achtste plaats. Dan is er presta- tief nog wel wat te verbeteren. Het streven is er opgericht om het gehele prestatieniveau bij de selectieteams en de jeugd omhoog te halen. Ik hoop daar voor ook oud-spelers enthou siast te maken om hun steentje bij te dragen. Momenteel heb ben we geen jeugdteams in de landelijke klasse, we gaan pro beren daar weer in te komen en de spelers bij Be Fair te houden. Het aantal seniorenteams dat aan de competitie meedoet is negen. Dat aantal stabiliseert. de Boer persoonlijke records. Afgelopen zondagavond waren de eerste klasse junioren C en B aan de beurtjimmy de Lange, die vorige week nog mee mocht doen aan de regioselec- tie wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap super sprint, zette zijn recordreeks voort met twee algemene clubrecords. De 500 meter vol tooide hij in 41,99 en de 1000 meter in 1.26,01Jimmy heeft nu alle algemene clubrecords in handen. Ook Wout Matze reed op de 500 en 1000 meter snel ler dan ooit in respectievelijk 43,37 en 1.28,15. Ook voor de selectieleden van het gewest Zuid Holland, Jetske WierSma en Jeroen v.d. Helm, konden op de 500 meter persoonlijke re cords worden genoteerd. Zo schaatste Jetske naar een nieuw algemeen clubrecord in 44,75 en Jeroen naar een clubrecord van 43,69. WADDINXVEEN - Flyers eer ste herenteam moest tweemaal aantreden binnen 4 dagen: woensdag werd Leiden 2 ver slagen met 82-66, zaterdag was Rotterdam-Zuid I net te sterk: 56-63. Flyers’ dames I had een verlenging nodig om in Dor drecht Rowic te verslaan met 54-59. Zaterdag ontving Flyers de nummer twee uit de competi tie, het snelle RZ IZeker voor rust wist Flyers niet van buiten de bucket te scoren, wat de aanvalsdreiging sterk beperkte. In de bucket liet RZ weinig ruimte en ook daar ging scoren niet vanzelf. Een sterke aanval lende rebound van de gemiste schoten zorgde wel voor de trainer Arend van Bommel hem naar de B-selectie. „Ik heb in het seniorenvoetbal lange tijd in het derde en vierde elftal ge- Want voorzitter zijn speeld. Meestal rechtshalf. La ter deed ik mee in het elftal met oud-eerste elftalspelers zoals Piet Koele,Jan van Rijn en Aart Bos.Wegens een kniebles sure ben ik drie jaar geleden gestopt.Van 1985 tot 1995 heb vereniging, die mij na aan het ik als technische man in het be stuur gezeten. Op zaterdagoch tend kwam ik om acht uur met Bert Koetsier en Jack van Nie- len en Joop Geers aan de tele foon al met een kop koffie bij zaligheid insteken. Maar ik kan elkaar om het wedstrijdpro- gramma van die dag door te nemen. Vanwege de kinderen ben ik daar in 1995 mee ge stopt. Door mijn voorzitter schap van de jubileumcommis sie raakte ik toch weer meer bij Be Fair betrokken". En toen werd u benaderd om de negende voorzitter in de ge- BEDBODEMS VANAF Er zat ook een mooie kant aan het jubileumjaar want bij zijn afscheid als voorzitter werd Hubert Poot benoemd tot ere lid van Be Fair. Uit handen van penningmeester Bert Monster ontving hij de gouden speld en ook kreeg hij als scheidende preses het Delfsblauw bord aangeboden, dat elke vertrek kende voorzitter bij de Wad- dinxveense club krijgt. Het heeft inmiddels een prominent plaatsje in zijn huis gekregen. In voorzitter Tom Glasbeek (53) heeft de vereniging een echte Be Fair-man terug. Tom Glasbeek ging als jongetje al met zijn vader Arie mee naar het Be Fair-terrein hoewel pa nooit heeft gevoetbald. Met zijn vader bezocht bij wedstrijden van Be Fair I op het oude veld van de voetbalvereniging Wad dinxveen aan het Noordeinde en het oude Jodan Boys-veld aan de Nieuwe Gouwe in Gouda. „En daarna gingen we naar het waterpolo in het oude zwembad aan de Kanaaldijk", vertelt Tom Glasbeek, die zeer geïnteresseerd is in de historie van Waddinxveen en daar een doctorale scriptie over schreef. In 1994 is hij daar op afgestu deerd. Onderwijzer Tom Glas beek voetbalde in de jeugd bij Be Fair, verbleef een jaar in Amerika en bij terugkeer ver wees de inmiddels aangetreden NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF eniging Be Fair wil door betere prestaties van het eerste elftal de club meer uitstraling geven. De nieuwe voorzitter Tom Glasbeek is van plan daarvoor met zijn bestuur de voorwaar den te., scheppen. Glasbeek volgde enkele weken geleden in de jaarvergadering Hubert Poot op, die ruim acht jaar voorzitter van de Waddinx- veense voetbalvereniging is ge weest. Glasbeek: „Wij moeten er voor zorgen dat het leuk is om bij Be Fair te voetballen". Hubert Poot (bijna 50), zoon van oprichter en oud-eerste elftalspeler Arie Poot, zag de viering van het 50-jarig bestaan in augustus als een mooie af sluiting van zijn bestuursloop- baan bij Be Fair.Voordat Poot in 1995 voorzitter werd was hij secretaris van de club. Poot zegt dat hij in de rol van voor zitter is gegroeid. „Daar gaat best een periode over heen.Als nestor probeer je boven de omgeving te staan. Toen ik het gevoel had dat ik het in mijn vingers had werd het leuk.Van af dat moment was ik meer ma nager met automatismen. Op natuurlijke wijze accorderen met je omgeving is leuk. Ik sluit niet uit dat ik nog een keer te rugkeer in het bestuur". Poot blijft nog wel deel uitma ken van het viertal Be Fair- mensen dat de contacten met de gemeente onderhoudt over centrumontwikkeling in Wad dinxveen. Naast Poot behoren daartoe secretaris Piet Roos, oud-voorzitter Reinhart van den Brink en nieuwe voorzitter Tom Glasbeek. Glasbeek: „In december komt het plan in de raad. De locatiekeuze wordt la ter gemaakt. Wij gaan er vanuit dat we blijven waar we nu zit ten. Be Fair heeft een mooi sportcomplex midden in de ge meente dat we niet graag verla ten. Bovendien is het sportpark Warnaar genoemd naar een vroegere burgemeester". Hubert Poot vertelt dat vijftien jaar geleden al werd gesproken over de centrumontwikkeling in Waddinxveen. Sindsdien zijn de gemeentelijke bestuurders weinig opgeschoten. Waar kijkt Poot zelf met tevredenheid op terug tijdens zijn bestuurlijke periode bij Be Fair? Poot: „Het WADDINXVEEN - Koppelkla- verjasclub WADDinxvEEN KAART trok afgelopen week end 94 klaverjassers naar buurtcentrum de Boog. Een topmiddag. De uitslag van deze middag luidt als volgt: I. Frans Dekker en W. Verkerk met 8903 pun ten, 2. Dhr. S. van Eek en mevr, van Eek met 8769 punten, 3. Mevr. Janmaat en mevr. Boere met 8417 punten. Als laatste eindigde Mevr. Wil WADDINXVEEN - Ook in de derde competitieronde van de zaalcompetitie heeft Korbis de ongeslagen status in de derde klasse weten te handhaven. In het Brabantse Oosterhout won Korbis afgetekend met 8-17 van de Voltreffers. Het Wad- dinxveense achttal liep soepel uit 2-6.Verdedigend had Korbis de zaakjes over het algemeen prima voor elkaar; de aanvals opbouw van de Brabanders verliep moeizaam. Aanvallend slaagde Korbis er in om uit ie dere aanvalsopzet meerdere kansen te creëren, waaruit dan ook regelmatig werd gescoord. Hoewel de Voltreffers af en toe nog wel wat dichterbij kwa men, behield Korbis een voor delige marge van vier doelpun ten: 7-11. WADDINXVEEN - Onieuw stonden dit weekend schaat sers van De Gouwe Streek op de banen van De Uithof, dit keer voor een abonnement houders- wedstrijd. Bijna ieder een reed een cord (pr). ’s Ochtends verbeterden Ar thur en Vincent van de Kraats allebei hun pr op de 500 meter met ruim een seconde naar re spectievelijk 52,23 en 1.06,63. De (sportieve) strijd tussen de beide tweedejaars junioren B Christiaan van Gorkum en Koen Hoondert was spannend, beide schaatsten sneller dan ooit. Christiaan’s nieuwe pr op de 500 m staat nu op 51,02 ter wijl Koen daar vlak achter zit met 51,66. Na een periode waarin Koen de snelste van de twee was is de situatie nu weer omgedraaid. Verder reden zon dagochtend Gonnie Oudijk, Nienke Hoondert en Jochem Tom Glasbeek volgde Hubert Poot op als voorzitter van de voetbalvereniging Be Fair. „De mensen zijn bereid eer der zaken bij de club aan te pakken als ze zien dat er in het veld goed wordt gepresteerd", zegt hij. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Door Bert Hertog is eigenlijk een optelsom. We hebben verlichting gekregen op WADDINXVEEN - Voetbalver- alle velden hoewel ik alle cre dits daarvoor wil geven aan mijn voorganger Rein van der Brink. Als secretaris heb ik de verbouwing van de kantine en kleedkamers nog meegemaakt. Het entreegebouwtje en het Gebakoveld zijn vervangen, het hoofdveld is gerenoveerd en we hebben een nieuwe hoofd sponsor gekregen. Aktie Sport werd Toyota en daar ben ik erg blij mee.Als voorzitter probeer je de voorwaarden te scheppen om goed te presteren in het veld. In mijn eerste jaar als voorzitter werden we kam pioen in de afdeling Gouda en Nederlands afdelingskampioen, toen ik terugtrad degradeerde het eerste elftal helaas naar de vierde klasse. In het jubileum jaar kwam dat slecht uit". v.d. Hoek en dhr. Frans Steen- land met 5821 punten. De volgende koppelklaverja- smiddag is op 3 januari. Opgeven kan via tel. 06- 13626885, 0651863495 en 0182-617891. Op 13 december vindt een marathon plaats in de Boog, 12 uur lang koppelklaver jassen, van 10.00 uur tot 22.00 uur. Opgeven kan nog bij Rob v.d. Hoorn tel. 0172-218948. bij de jongste jeugd zit er nog altijd groei in. We hebben twee A-junioren en twee B-junioren- teams. Belangrijk is dat er doorstroming naar de senioren is. Daar is sprake van vergrijzing mede doordat er langer wordt doorgevoetbald dan vroeger. Verder zijn we trots op ons G- team en het damesvoetbal- team". Mede door de komst van de dames is Be Fair wat kleedgele- genheid betreft aan uitbreiding toe. De aanvraag voor een bouwvergunning ligt al lang bij de gemeente. Glasbeek: „We gaan er vanuit dat we komende zomer kunnen bouwen. Er moet aan de achterkant 100 vierkante meter bij komen. Een club als Be Fair heeft dat nodig. Er wordt bij ons op zaterdagen van ’s morgens half negen tot ’s avonds zes uur gevoetbald. De velden worden intensief ge bruikt". i' Jhl—JsI

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19