Feestelijk begin van Stichting Pacara Deze Week Voorlopig geen vacature voor nieuwe N GEOPEN burgemeester i meer Brede School in Noord van start De mooiste slaapkamers vindt u bij.... van der Linde VUURWERK Eerste Waddinxveense Kerstmarkt komt eraan www.autobaas.nl 1 I Centre du Lac Veel belangstelling voor ’Oranje Vijf’ talen is. Het ontwerp is van een muntmeester van de Koninklij ke Munt, waar de Oranje Vijf ook geslagen zal worden. De oplage is beperkt, en dat trekt verzamelaars. Van de Oranje Vijfjes worden er vijf tienduizend gedrukt. „Om daar een van te kunnen bemachtigen, zou ik zeggen: ga naar een winkel in Waddinx veen en wellicht zit de munt er als wisselgeld bij”, adviseert Van Dijk de mensen die hem opbel len of de munt ook op bestel ling te leveren is. Voor de ver woede verzamelaars worden duizend nikkelen en honderd zilveren geboortepenningen in geschenkverpakking uitge bracht. (0182) 54 74 00 Korte wandeltocht Paddestoel wordt BAAS CIC Jeep, ’Als wij allemaal samen zijn, is de cirkel rond’ Jazeker. De Hypotheker. WEEK MENU voor 19,95 Alles voor uw slaapkamer AUTO V dance-paleis J I Ik ook voor uw 1 navigatie I SYSTEMEN voor senioren bos Meester Kees Ontmoetingsplek Sport 7 Penning scholieren De Hypotheker Zie onze advertentie elders in deze krant car comfort Hl 11 EUROPAjUIN dorpstraat 38, 2742 aj waddinxveen tel. (0182) 61 80 90 zijde 3-7, 2771 ej boskoop tel. (01720 21 29 65 Bel of kom langs voor een K vrijblijvend advies PRIMERA GROENENDIJK KONINGINNEWEG 1 ld BOSKOOP (0172) 23 07 18 HAAL DE BESTELLUST NL' OP. INLE1EREN VÓÓR 25 DECEMBER. VAN 1100 TOT 17.00 UUR LV' Bij de eerste bijeenkomst van Stichting Pacara kwam Sinterklaas de kinderen verrassen. (Foto: Liesbeth van der Vis) SUZUKI I GOUDA, ACHTERWILLENSEWEG 31, 0182-581337, DONDERDAG KOOPAVOND Met een Regenboogshow namen leerlingen van de Regenboogschool afgelopen week afscheid van meester Kees Betere prestaties moeten voor meer uitstraling zor gen De jeugd krijgt vier kleine ontmoetingsplekken ver deeld over Waddinxveen Zondag iets leuks doen? Kom winkelen bij EuropaTuin! bestuurlijke organisaties op lo kaal niveau in Zuid-Holland’, al- tafel voor een gesprek over de bestuurlijke organisatie in de toekomst. Boskoop kwam met dit voorstel. Nicolaas in hoogsteigen per soon uit en verraste de kinde ren. Pieten strooiden handen vol pepernoten en natuurlijk was er tijd voor een liedje, een hand en een aai over de bol. De span ning steeg ten top toen de goedheilig man een bord, ge sponsord door het kopieer- centrum mocht onthullen. 'Pacara.The circle of Pacara, The circle of being together’. De Stichting van Paula Raijma- kers werd een feit. „Mooi hè?” riep één van de kinderen blij. Wethouder Lont was ook bij deze feestelijke onthulling aanwezig. „Persoonlijke inzet is voor alle Waddinxveners heel belangrijk en vooral voor de kleine Waddinxveners. Spe ciaal voor jullie kan dit werk dankzij de Stichting voortge zet worden. Hartelijk dank aan mevrouw Raijmakers.” Paula is hartstikke trots op de gemeente. „We zijn zo blij dat we via de Stichting contact kunnen houden.” Het teken van Pacara is een cirkel. „Als wij allemaal samen zijn, is die cirkel helemaal rond”, re ageerde Paula enigszins emo tioneel. Salade van mozzarella, knoflookbrood en tomatenpesto Op karkas gebraden parelhoenfilet met zuurkool, aardappelpuree en jus Bordinofredo van bruine chocolade, geroosterde hazelnoten, amandel en vanillesaus Wilt u verwend worden met kerst? Reserveer nu. Nesse 4 2741 ES Waddinxveen Tel. (0182) 64 98 40 Fax (0182) 64 98 41 www.easy-dinner.nlinto@easy-dinner.nl 4 Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 alle seizoenen groen werkgroep in Noord heeft net als de Brede School Zuid een eigen logo gekozen; het wachten is nu op de eerste daadwerkelijke activiteiten in de wijk. Met Brede School wordt be doeld de samenhang van acti viteiten die er met elkaar voor moeten zorgen dat de leefbaarheid en veiligheid voor alle bewoners in de wijk worden verbeterd. Gezien de doelstelling kan de Brede School niet zonder Wijk- en Buurtbeheer, dat zich veel nadrukkelijker bezig houdt met de verkeersveilig heid, de woningen, de speel plekken, het groen in de wijk en dergelijke. Andersom kan Wijk- en buurtbeheer niet zonder de Brede School. Dat is in de eerste Brede School in de wijk Zuid wel duidelijk ge worden. overigens niet zo dat er zonder meer een herindeling op komst is”, aldus de woordvoerder. „Tot maart gaan we niet op zoek naar een nieuwe burge meester. Het is al niet zo mak kelijk om een kwalitatief goede persoon voor deze vacature te vinden.” Wel gaan de besturen van Waddinxveen en Boskoop WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 WADDINXVEEN - De twee de Brede School in Waddinx veen is afgelopen week van start gegaan. De Brede School Noord is bedoeld voor de wijken Groenswaard één, twee en drie en deVon- delwijk. „Het proces zit echt nog in een beginfase”, aldus Monique Janssen, coördinator van de Brede School binnen de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. „We gaan nu eerst kijken wat de behoefte van de bewoners, en instellin gen in de wijk zijn.” Om achter die wensen te ko men, begint SWW in samen werking met een bemidde lingsbureau met een enquêtereeks in de wijk. Bo vendien wordt er gebruik ge maakt van het onderzoek dat een bewoonster van de wijk enige tijd geleden in de wijk heeft gehouden. Daarnaast worden in het nieuwe jaar al- bestellingen voor, al laat ik me natuurlijk graag verrassen”, al dus Van Dijk. De verkoopadres sen worden later bekend ge maakt. cordia dat ondervonden. Naast de nodige kerstinkopen zijn er muzikale kerstklanken te horen, voortgebracht door Waddinxveens Kreatertalent. Ook is er een levende kerststal gerealiseerd door kinderboer derij Dierendal. Natuurlijk ontbreken de erw tensoep, de warme chocolade melk met lekkere kersthapjes niet. Op het plein voor de C1000 kan iedereen op de foto met de Kerstman in de arre- slee. >lad vo Ie instellingen en teams van de basisscholen en peuter speelzalen die in de wijk ac tief zijn geïnterviewd. Ook kinderen van groep zes, zeven en acht worden bij het pro ces betrokken. „We weten nog niet precies hoe en wan neer, maar we denken aan een groot ’Kom-op-een-idee- spel’.We willen het in ieder geval niet zonder de kinderen doen.” Op basis van de ervaring op gedaan in Zuid, is ook in Noord gekozen voor een werkgroep waarin, naast de coördinator Brede School, onder andere vertegenwoor digers van de peuterspeelza len, de basisscholen en het buurtcentrum in de betrok ken wijken zitting hebben. „We hopen ook op een nau we samenwerking tussen de Brede Scholen in Noord en Zuid”, aldus Janssen. De Dezelfde afbeelding van deze geboortepenning, is te zien op een speciale herinneringspen- ning voor alle basisschoolleer lingen van Waddinxveen. Na melijk het wapen van Waddinxveen en een opdruk over de geboorte. De gemeen te heeft daarvan drieduizend besteld als gift voor de leerlin gen. Ook deze penning is ont wikkeld in samenwerking met de SNFW Voor informatie over de betaal- munt en de verzamelmunten: OranjeVijf@Waddinxveen.net. a d dn xveen 57e JAARGANG nr. 2878) OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN ^JQT^LQPLAGE R(|N EN_ GOUWE WEEKBLADEN I86.000 EXEMPLAREN WADDINXVEEN - De eerste Waddinxveense Kerstmarkt wordt zaterdag 13 december gehouden in de Passage. Lions- club Waddinxveen Tsuytende en enkele winkeliers van de Passage hebben de handen in een gesloten om dit te organi seren. Iedere eurocent die deze dag bij de kraampjes besteed wordt, komt terecht bij actieve stichtingen, verenigingen of clubs binnen Waddinxveen. Al eerder hebben onder andere De Bruggen en Harmonie Con- NOCee Sint werd getrakteerd op dans van Ester, Leonie en Wessel, een playbackact van Wouter (Sint vindt hem bijna nog beter dan de echte ar tiest) en een balspel van een groepje andere kinderen, waar de Pieten fanatiek aan meede den. Cadeautjes waren er voor de kinderen natuurlijk ook en na afloop een drankje voor alle aanwezigen en een bouwdoos met Sinterklaas kasteel voor de kinderen. Onder het gooien van heel veel pepernoten verlieten Sint en Pieten de feestelijke bij eenkomst. WADDINXVEEN - De vacature voor een opvolger van burgemeester Jonkman per juni 2004 wordt vooralsnog niet opengesteld. De Commissaris van de Koningin, dhr J. Franssen, wil eerst een uitspraak van de provincie horen over samenwerking of herindeling van gemeentes in het Groene Hart, waaronder Boskoop. De gemeenteraad wijst dit voorstel resoluut af en stuurde hierover een brief naar de Commissaris, de Provincie en de Minister van Binnenlandse Zaken. F k'* (O DODGE CHRYSLER f WADDINXVEEN - De ’Oranje Vijf’, de Waddinxveense ge- boortemunt die ter gelegen heid van de zoon of dochter van Kroonprins Willem Alexan der en Prinses Maxima wordt geslagen, is erg in trek. „Ik heb al vele telefoontjes ontvangen van verzamelaars”, zo meldt Arie Pieter van Dijk namens de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen (SNFW). Ook de landelijke pers heeft hij al veelvuldig aan de telefoon gehad. De munt wordt uitgegeven sa men met de Ondernemersver eniging Waddinxveen en komt uiteraard pas op de markt na de geboorte van het kindje. Het is een officiële betaalmunt, waarmee gedurende een be paalde periode alleen bij winke liers in het Gouwedorp te be- dat de Commissaris nu laten weten dat een mogelijke herin deling van de gemeente Wad dinxveen met Boskoop en en kele andere Groene Hart gemeenten niet uitsluit’, be schrijft de raad in de brief. De raad vraagt of de provincie toch anders denkt over de sa menwerking in de Zuidplas en heeft het gevoel dat het voor stel van de Commissaris een samenwerking misschien wel onmogelijk maakt. ’Dit zet de positie van de gemeente Wad dinxveen onder druk’. De provincie handhaaft voor alsnog haar keuze, liet ze weten als reactie op de brief van de gemeenteraad. „We wachten eerst af waar Gedeputeerde Staten voor kiest: een herinde- Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - De eerste bijeenkomst van Paula Raijma kers en 'haar’ gehandicapte kinderen vond afgelopen woensdag plaats. Hiermee werd het be gin in geluid van Pacara, zoals Paula haar stichting heeft genoemd. Uiteraard wa ren ook hun broers en zussen en de ouders allemaal aanwe zig. Na een film van het sep- temberweekeind kwam on verwachts een brandweerauto met zwaailicht langs de ramen voorbij scheuren. Onder luid gejoel en gejuich stapte Sint WADDINXVEEN - De laatste jeugddisco van 2003 van Wijk en Speeltuinvereniging De Pad destoel wordt zaterdag 13 de cember gehouden. De Paddestoel wordt omgeto verd tot een dance-paleis en de disco wordt dan ook de Paddie Dance genoemd. De disco is bedoeld voor kin deren van negen tot veertien jaar. Naast muziek is er ook een loterij. De voorverkoop wordt maan dag 8 december gehouden in De Paddestoel van 19.30 uur tot 20.00 uur. Kaartjes kosten 1,50 euro per stuk en kunnen alleen gekocht worden als je een PaddiePas (het disco lid- maatschapspasje) hebt. Als je nog geen PaddiePas hebt, kan je die op de voorverkoop- avond aanvragen. Kaartjes zijn alleen verkrijgbaar in de voorverkoop, want op de avond van de disco worden er geen kaartjes meer ver kocht. Meer informatie op www.paddie.nu.nl. ts organa -slaapkamers Sauna- en Beautycentrum biedt u WADDINXVEEN - De Stich ting Wa.ddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) houdt op maan dag 8 december een korte wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Gouda. Er staat deze keer een stadswandeling van ongeveer zes kilometer op het program ma. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kos ten voor deelname bedragen I,- euro inclusief één kopje kof fie of thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd (maxi maal!,- euro).Voor meer infor matie, tel. 0182-615555 of 631932. De volgende wandel tocht is gepland op 12 januari. Een gouden munt is op bestel ling te verkrijgen. „Daar ver wacht ik minder dan tientallen Burgemeester Jonkman legt in omschreef in de notitie ’Ont- juni 2004 zijn functie neer. Op wikkelingen en ambities over 13 november heeft de Com missaris van de Koningin ge sproken met alle partijen uit de dus de raad. ’We begrijpen niet gemeenteraad over de invulling van de vacature. Franssen ver telde hun voorlopig geen op volger te zoeken voor Jonk man. Een woordvoerder van Franssen legt uit: „Gemeentes hebben tot I december de tijd gehad hun visie over de be stuurlijke toekomst te melden. De provincie gaat zich daar nu over beraden en komt rond I maart 2004 met een standpunt. We willen daar eerst op wach ten voor we een nieuwe burge meester aanstellen.” Daar denkt de politiek anders over, zo laten de partijen geza menlijk in een brief weten. ’Los van het feit dat wij niet begrij pen waarop u uw uitstel wette lijk gezien baseert, wordt door ons een herindeling met enkele naburige Groene Hart gemeen- ling of samenwerking. Het is ten niet voorgestaan. We willen samenwerken met de gemeen ten in de Zuidplas. En om dat doel na te streven, hebben we een volwaardig ingevuld be stuur van de gemeente nodig’, zo schrijft de raad in een brief van 26 november. In de brief aan de provincie vraagt de Raad om steun. Want Waddinxveen is intensief bezig op 9 december met elkaar aan met de herinrichting van de Zuidplas, zoals de provincie V

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 1