Afscheid meester Kees met regenboogshow Kerstbomen DE €175 OS RAND-* Dag voor de vrijwilliger: bijeenkomst in AF-centrum -J jjPaonakker r Films in Kreater Het weekeinde dat Eerste speel leermaterialen Koopzondagen: RUIM1OOO KOSTUUMS uitliep op een Stichting KOSTUUM uitgeleend -.^5^ k|. Ub Wè a MEDISCHE DIENSTEN Regenboogshow Z" KERKDIENSTEN Diverse soorten bomen, groot, klein, met of zonder kluit. Scherp geprijsd. Extra koopavond op donderdag 11 december 7 december 14 december 21 december Geopend van 11.00 tot 17.00 uur OP VOORRAAD 3 KLEUREN y Colofon Uitnadiginj! PAGINA 9 WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- ds. D.J. Budding la Groens- ge- spreker: de Er waren bijzonder veel be langstellenden, de ouders van Kees Helmond, zijn kinderen en zelfs zijn kleinkind was aanwezig. Binnen werd hem een taart aangeboden met eetbare foto. „Ik vind het wel een beetje eng om in je te gaan snijden”, grapte een col lega, de sfeer loog er niet om. Na de koffie met gebak volgde de ’Regenboogshow’. Groep één en twee beten het spitst af als kleine K-drietjes. „Hand in hand, oog in oog, alle kleu ren van de Regenboog” Mees ter Kees had de dag van zijn leven en genoot met volle teugen. Leerlingen van groep zes/ zeven voerden een to neelstukje op, om herinnerin gen op te halen aan de fantas tische geschiedenislessen van meester Kees. Uit de groep van de crea-middag kwam ’The Rainbow-dancegroup’ met een geweldige dansshow: „Go dance, beweeg je han den”, gevolgd door heuse bre ak dancing. Groep vijf wilde laten horen dat ze het alfabet wel op een heel bijzondere manier kennen. De optredens volgden elkaar in rap tempo op en meester Kees moest moeite doen om niet van zijn stoel op te springen en mee te gaan dansen. Kees heeft precies veertig jaar voor de klas gestaan. Zijn car rière begon op dorpsschool tjes in de Betuwe en Brabant, dit deed hij om de militaire dienst te kunnen ontlopen. Na vier jaar vertrok hij naar Gouda, vandaar naar het on derwijs in Bovenkaspel. De school was hem te dorps. „Het leek of ik terug ging naar de jaren veertig, ongelo felijk.” Toen werd het Waddinxveen, waar hij alle klassen van groep drie tot en met acht gehad heeft. „Voornamelijk zeven en acht. De kleuters heb ik nooit gehad, dat zou ik niet kun nen”, vertelde hij lachend. Kees heeft het altijd een heel afwisselend beroep gevonden en het lesgeven altijd met veel plezier gedaan. Zo’n twintig jaar geleden had hij een perio de van grote twijfel. Hij had ook zijn diploma voor het buitengewoon onderwijs en heeft zich menig keer afge vraagd of dit het nou werke lijk was. „Het is jammer dat je in dit vak zo weinig carrière kunt maken.” De laatste tien jaar werkte Kees ook als in tern begeleider, wat eigenlijk zijn hobby was en hij best full time had willen doen. Hij heeft veel veranderingen in het onderwijs meegemaakt. Toch zag hij de laatste tijd dingen terug komen die jaren geleden ook al speelden. „Toen werkte ik binnen de klas al met niveaugroepen, dat had je zo geleerd. Nu gebeurt er hetzelfde, maar moet het veel officiëler. Ik ben meer een mens van de praktijk. Het toetsen en checken kost nu zoveel tijd. Extra hulp aan kin deren moet nu allemaal op papier staan, hoeveel uren en wanneer. Ik kon er wel een secretaresse voor in dienst nemen om dat allemaal bij te houden.” Zijn grapje werd bij de onderwijsinspectie niet zo gewaardeerd. Kees vervolgde zijn verhaal: „Concentratie er bij houden is voor de kinde ren tegenwoordig veel moei lijken Op maandag komen de kinderen uitrusten van het weekeind, ze hebben zoveel te doen.Tijdens een rekentaak kijkt een kind op en verteld dat ie een leuk feestje heeft 's middags.Vaak hebben ze het Koopavond donderdag 4 december (i.p.v. 5 december) REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. R. Fech- ner, Cuijk OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. H. ten Brinke, Bo degraven DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterren laan 2 zondag 21 december I 1.00 uur, drs. J.L. Delhaas, Advent IV, in het licht van Kerst Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van CI000 Passage 208, Waddinxveen. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur heer D.J. Jansen Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feestdagen: HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP), Jan v Beaumont- straat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ), 2805 RR Gouda, tel. (0182) 322 488 (alleen na tele fonische afspraak). Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s och tends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ), 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20, www.dam- mh.nl. veel te druk.Toch zijn kinde ren eigenlijk nog hetzelfde als vroeger, ze vinden nog steeds dezelfde dingen leuk, gymnas tiek bijvoorbeeld.” Kees is na veertig jaar voor de klas gelukkig niet opge brand. Hij vindt het wel leuk om te stoppen. „Dan kom ik aan dingen toe waar ik eerder geen rust voor had, de tuin, mijn kleinzoon, fietsen en uit gaan. Ik ben dol op oude ste den en maakt liefst korte uit stapjes zoals naar Barcelona. Ik kom uit een hele grote fa milie en heb een druk bezet sociaal leven. Ik hoop heel oud te worden, want ik wil nog veel doen.” Kees kijkt met een zeer goed gevoel terug op zijn loopbaan in het onderwijs. „Sommige kinderen dachten dat ik naar een andere school ging. Ze snapten niet waarom ik bij hun wegging. Ik ga er positief uit, dat zou twintig jaar gele den heel anders zijn geweest. Ik kan het beroep iedereen aanraden!” TUINCENTRUM Prinsenschouw 1 Alphen a/d Rijn (0172) 47 52 99 voor spoedgevallen tel. 0180- 63I45I of 06-1 I 163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. WADDINXVEEN - Alle vrijwil ligers in Waddinxveen zijn uit genodigd op de viering van de internationale vrijwilligersdag in het Anne Frank Centrum op zaterdag 6 december. De Sti- muleringsgroep Vrijwilligers Waddinxveen heeft de organi satie in handen, en wil op deze ochtend graag aandacht schen ken aan alle vrijwilligers die zich met name voor anderen inzetten. „Nu is het eens tijd om de vrijwilliger eens zelf naar voren te halen”, vertelt Janinka de Beer, vrijwilligerscoördina- tor. „We trakteren hen die ochtend.” Op de vrijwilligersochtend zal een kop koffie met warme stroopwafel klaar staan, er is muziek, er zijn wat optredens, de sint komt langs en we heb ben een pluimpje voor ieder een in de vorm van een klein cadeautje”, gaat Janinka verder. „Vrijwilligers kunnen eens met elkaar van gedachte wisselen over het werk, ze kunnen ande ren ontmoeten.” De Stimule- ringsgroep Vrijwilligerswerk zal zelf uiteraard ook aanwezig zijn, om informatie te geven, vragen te beantwoorden en de Redactie Sanne van der Kolk en Rachel Jobels 01 72-4205 I 2 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag I 6.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-21 1731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag I 6.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. dorp uit voor een fantastische en vooral goed verzorgde en ontspannen vakantie voor het hele gezin. Op de film was te zien hoe er genoten werd van de vele activiteiten als barbe cue, boswandeling, dansavond, restaurant, hutten bouwen, springkussen tot een middag zwembadplezier. De kinderen juichten toen er nog een jeug dige deelnemer binnenkwam om aan te schuiven voor de te levisie. Nick was onmiddellijk enthousiast en gaf spontaan een jongen naast hem op de bak een zoen. Ze hadden ple zier, dat was aan de gezichten af te lezen en het feest was com pleet nadat een van de kinde ren zichzelf herkende op de film. Voorwaarde die de ge meente stelde voor het organi seren van het weekeinde was wel dat Paula ervoor moest zorgen dat het een vervolg kreeg. Paula zocht contact met de Theo Thijssenschool die de gymzaal ter beschikking stelde voor haar activiteiten, zodat de kinderen, hun gezonde broers en zussen en uiteraard hun ou ders een gezellige avond bij el kaar kunnen zijn. De Stichting Pacara komt eens per veertien dagen bij elkaar. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Om half tien donderdagochtend ston den alle kinderen van de Re- genboogschool al klaar met kleurige mutsjes, zelfgemaakte bloemen waaronder vrolijke margrieten en niet te verge ten de vele erebogen ter gele genheid van het afscheid van meester Kees Helmond. „We weten hoe ontzettend u naar deze dag heeft toegeleefd”, klonk het door de luidspre kers. „Gisteren hebben de kinderen al voor u afgeteld, vandaag wordt u persoonlijk gefeliciteerd door alle kinde ren en collega’s. Laat alles maar lekker over u komen, geniet van deze dag!” ’Meester Kees, bedankt’ stond er aan de ingang van het plein, dat versierd was met ballon nen en vlaggen. Na de toe spraak werden de vele bloe men overhandigd aan ’hun' meester Kees, die als een vorst op een troon voor de ingang van de school zat, met naast hem zijn vrouw juf Gon- nie. Zij werkt ook op de Re genboog (locatie Catslaan) en heeft nog drie jaar te gaan. Maar vandaag geniet ze mee met Kees. Intussen schoven de kinderen handenschuddend voorbij. „Da’s zo’n lekker ding, die is gelukkig nog geen twin tig”, merkte meester Kees op bij het gedag zeggen van een pittig klein meisje. Er klonk gelach, zijn vrouw. Maar de collega’s reageerden direct: „We blijven op hem letten hoor Gonnie!” aftankcenW1- ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Wad dinxveen. Avondspreekuur Consultatie bureau, 2e en 4e maandag van af 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king WADDINXVEEN - De kinder film ’Loenatik, de moevie’ draait woensdagmiddag 10 de cember om 13.30 uur in Kre ater. Deze film gaat over kliniek Zonnedael waarvan het dak op instorten staat. De bewoners moeten verhuizen naar de ou derwetse kliniek Binnenzorg, waar een hoop strengere re gels gelden en de hoofdzuster onuitstaanbaar is. De vijf helden vinden het maar niks en beslui ten te ontsnappen.. Zal het de loenies lukken om uit handen van de gemene zuster te blij ven. Toegangsprijs 2,50 euro. Vrijdag 12 december, aanvang 20.00 uur, draait de film ’Catch me if you can’. Deze film, gere gisseerd door Steven Spielberg, is de verfilming van de gelijkna mige autobiografie van Frank Abagnale, die zich, voordat hij op zijn eenentwintigste werd gearresteerd, voordeed als pi loot, advocaat en arts en zo voor meer dan 2,5 miljoen dol lar aan zelf vervalste cheques inde. Toegangsprijs, inclusief koffie of thee 5,00 euro. Pas 65+ en CJP 4,00 euro. Reserve ringen bij Kreater (Kerkstraat 13) tel. 0182-614422. Vervolg van de voorpagina WADDINXVEEN - „Als mijn dochter uit school thuiskomt en er is niemand om mee te spelen, dan is dat erg verve lend.” Paula Raijmakers merkte dat haar meervoudig gehandi capte kind iets miste: omgang met kinderen van haar niveau en leeftijd als ze thuis is. Paula heeft de stoute schoenen aangetrokken en is gaan rond neuzen. Ze moest iets doen, ze wilde gehandicapte kinderen tussen de acht en achttien jaar uit Waddinxveen de gelegen heid geven in hun vrije tijd met elkaar te kunnen praten, knut selen, dansen, spelletjes doen en zo meer. Ook voor de ou ders, broers en zussen wilde ze iets organiseren. „Ik ben naar de gemeente gegaan, heb ruim tes bekeken, brieven geschre ven, getelefoneerd. Er ging echt heel wat werk aan vooraf voor dat ik eventueel iets kon berei ken. Ook had ik het vorig jaar al een verzoek ingediend bij Stichting Serviceclubs Wad dinxveen en dit jaar bij de ge meente voor een verzorgd weekeind uit voor onze kinde ren en hun familie.” Het week eind kwam er. Op 19 septem ber reed een afgeladen bus het KRIJTSTREEP RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. WADDINXVEEN - Wethouder Dorenda Gerts leent zaterdag 13 december om 11.00 uur in de bibliotheek in de van Meck lenburg Schwerinlaan de eerste speelleermaterialen uit, die in dit Europees Jaar voor mensen met een handicap door een bij drage van de gemeente konden worden aangeschaft. In overleg met het lokaal co mité hebben bibliotheek ma nager Erica Meijer en doelgroe pen functionaris Paloma Martin Ahicart een aanvullende collec tie speelleermaterialen ge kocht, die voor kinderen thuis, maar zeker ook op scholen, kinderdagverblijven en aanvul lende voorzieningen zeer bruikbaar zijn. Met de aanschaf van deze spullen heeft de bibli otheek de mogelijkheden voor kinderen en volwassenen met een handicap aanzienlijk uitge breid en dat is een belangrijke bijdrage aan de broodnodige de integratie. VERMIST: Zevenhuizen: Kater, rood, witte borst, sokken en wit in snuit (Staringstraat). GEVONDEN: Waddinxveen: Kat, zwart, schuw, band rood (Buizerdhoek). Kater, cypers (Mercuriusweg). Poes, grijs, met witte aftekeningen (Henegou- werweg). Poes, pers, schildpad (Peuleyen). Moerkapelle: Kat, rood, witte sokken en neus (Beatrixlaan). Zevenhuizen: Poes, schildpad, donker van kleur, zonder staart (Zuidplas). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcohol gebruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). aanwezigen alvast een kijkje te laten nemen in de nieuw op te zetten vacaturebank voor vrij willigers. „We willen laten zien dat onze deur open staat, dat er een warm hart voor ze is en dat er goede ontwikkelingen te verwachten zijn voor het vrij willigerswerk in Waddinxveen”, aldus Janinka. Hoeveel vrijwilligers Waddinx veen precies telt is niet bekend. „Laatst kwam ik het getal van zesduizend tegen, maar dat lijkt me aan de hoge kant”, aldus Ja ninka. Over de belangstelling voor de viering, kan ze niet speculeren. „Met een opkomst van vijfhonderd mensen zou ik natuurlijk heel blij zijn, met de helft ook. We zullen het wel zien.” Janinka heeft 180 brieven de deur uit gedaan, naar alle soorten organisaties die met vrijwilligers werken. „En bij de ze wil ik ook de vrijwilligers uitnodigen die we niet per soonlijk hebben kunnen berei ken, en natuurlijk de mensen die interesse hebben in het vrij willigerswerk, die zijn ook wel kom.” Janinka merkt dat ze, sinds ze op I september van start is gegaan, al aardig wat be- - reikt heeft. „We hebben al ze ker vijftien tot twintig vrijwilli gers kunnen plaatsen en we krijgen hele leuke reacties.” Ook voor het nieuwe jaar is ze al volop bezig met het plannen van activiteiten. „Zo is de vaca turebank in opzet, we ontwik kelen een cursusaanbod, we hebben plannen voor een the mabijeenkomst voor mantel zorgen en we streven ernaar om volgend jaar een prijs uit te schrijven voor de vrijwilliger van het jaar.” Janinka beseft dat niet iedere vrijwilliger achter een prijsuitreiking staat. „Maar je kunt nooit alle vrijwilligers achter een plan krijgen. Net als een ochtend als die op 6 de cember: sportclubs hebben vaak wedstrijden op die dag. Maar we konden het natuurlijk ook niet doen op officiële da tum van 7 december voor de internationale dag van de vrij williger. Dat is op een zondag. We denken met deze bijeen komst op zaterdag toch het grootste bereik te hebben.” Als het maar een gezellige dag wordt, wenst Janinka. „Al ko men mensen alleen maar even langs.” GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde zondag 9.30 uur ds.J.P. Koning, Reeuwijk Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 01 72-212168 ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade vrijdag Huize Souburgh 10.00 uur Ouderenviering, pastor A. vd Helm zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm dinsdag 9 december 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Communie viering, pastor M. Ameling zondag 11.15 uur Gezinsvie ring, pastor M. Ameling (kinder koor) Na veertig jaar voor de klas, nam leraar Kees Helmond afgelopen week afscheid van de Regenboogschool. (Foto: Liesbeth van der Vis.) CHRISTELIJK AFGESCHEI DEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 3 december 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 10 december 19.45 uur kand. H. Juffer NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur prof. Dr. W. Verboom I 17.00 uur ds.J. de Jong y-j- De Hoeksteen, Esdoorn laan zondag 9.30 uur ds. M. van Cam pen 18.30 uur (vac.beurt) Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds.J. van Bel- zen, Maassluis 17.00 uur ds.A.W. van der Plas De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds. A.J. Zoutendijk, Utrecht Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. E.H. Kalk man, ’s Hertogenbosch 17.00 uur ds.A. vd Helm, 2e oe cumenische adventsvesper St. Victorkerk ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. C. vd Berg, Nieuw Vennep 18.30 uur ds. M.A. Bos, jeugd dienst Ter van de Zaterdag 6 december!® van 10.00 totUOO® van harte «eltomi^ hetwne.- are* Janinka de Beer: „Alle vrijwilligers zijn welkom, ook de mensen die vrijwilliger willen worden.” (Foto:Liesbeth van derVis.) 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9