Achterstand Be Fair op koploper minder groot KERSTSHOW WSE behoudt vierde plaats Kwiek is kampioen Kerstbomen DE OSRAND-* Schakers maatje te groot voor Boskoop Dl Veranderingen voor Be Fair brengen geen winst 76 Diplomazwemmers in Gouwebad Zaaltoernooi WSE met Feyenoord Be Fair Streetdance Waddinxveen Bas de Boer steekt in Koopzondagen: 14 december *21 december Geopend van 11.00 tot 17.00 uur Extra koopavond op donderdag 11 december demonstratie voor ouders Overtuigende Overwinning Korbis Volleybal wil groeien Najaars Kampioen WADDINXVEEN - Waddinx veen DI speelde tegen Esto DI uit Bodegraven voor het na jaars kampioenschap. In de eer ste helft ging het heel moei zaam en kwam Dl zelfs op achterstand. Voor de rust kon Dl nog gelijk te maken, rust stand l-l. Na de rust werd voor de wind gespeeld met veel meer pit. Hierdoor kreeg DI veel kansen en het kam pioenschap kon worden veilig gesteld, eindstand 4-1 prima vorm Sjoelstand WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Diverse soorten bomen, groot, klein, met of zonder kluit. Scherp geprijsd. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van C1000 Passage 208, Waddinxveen. Bezoek onze sfeervolle zeer uitgebreide ’e*' WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 I (Foto:pr.) 1 1 UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN kende rushes. Hij snelde aan de zijkant enkele Linschotenaren voorbij, maar na zijn voorzet kon de bal nog net worden weggewerkt door Tim Veldman. Dezelfde speler redde even la ter weer bij een inzet van De Jong. Bij Linschoten moest het komen van aanvoerder Marlijn Bakker, die echter weinig steun ondervond. In de 81ste minuut werd de bal na een voorzet van Marcel Sluijs ingekopt door week werd afscheid genomen van trainer/coach Milco Milev en aan het einde van de week werd Michael van Maaren als interim trainer/coach voor het team gezet. Hij had de moeilij ke taak om direct zaterdag met het voltallige team aan de slag te gaan in een uitwedstrijd te gen Rijswijk D2. Van Maaren’s taak was om rust te brengen in het team en dit lukte in de eerste set gedeelte lijk. Het team was wel rustig, Dam.Twee minuten voor tijd redde het moegestreden PKC de eer. Waddinx veen verloor op eigen veld met 2-4 van koploper Zwarte Pijl. NOC ging verras send met 3-1 ten onder tegen Aeolus. RVC’33 leverde punten in bij Oudewa- ter: l-l. Met nog een wedstrijd voor de winterstop te gaan leidt Zwarte Pijl met 12-31 gevolgd door Groeneweg 12-27. Nadat Waddinxveen tegen Zwarte Pijl in de beginfase kansen had laten liggen namen de Rotterdammers een 0-2 voorsprong waarbij het tweede doel punt in eigen doel werd gemaakt. Rene van der Sluis zorgde voor 1-2, maar daarna liepen de bezoekers uit naar 1-4. Na het doelpunt van Raymond Tollenaar (2-4) raakten de Waddinxveners lat en paal. Sportief-Moerkapelle (1-3) was een harde wedstrijd, geleid door de la- maar had niet genoeg doorzet tingsvermogen om ook de pun ten daadwerkelijk binnen te ha len. Met 25-17 ging de eerste set naar de gastvrouwen. In de tweede set wisselde Van Maar en twee keef, maar het resul taat was hetzelfde als in de eer ste set; 25-20 verlies. In de derde set keek Be Fair tegen een achterstand aan, maar zet te haar schouders eronder en kwamen een heel eind terug. Toch bleek het niet voldoende om de setwinst binnen te sle pen en ging ook de derde set verloren met 25-22. In de vier de set was de rek eruit. Be Fair maakte veel fouten en Rijswijk kreeg steeds meer zelfvertrou wen. Met 25-14 gingen alle 5 de wedstrijdpunten naar de gast vrouwen. Be Fair heeft een he leboel werk te verrichten in de komende weken om van de on derste plaats in de promotie klasse af te komen. Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) TUINCENTRUM Prinsenschouw 1 Alphen a/d Rijn (0172) 47 52 99 7f> Kinderen hebben vorige week voor hun A-diploma ge zwommen. Vanaf september hebben in totaal 421 kinderen hun diploma behaald in dit Gouwebad. De 76 geslaagden zijn: Aniek van Klaveren, Roy v.d.Voort, Ni na Schouten, Tamara Gunde- lach, Maaike Rahms, Kjeld Smith, Shayra de Jong, Eline Korpershoek, Erwin van Koot- en, Inga Steggink, Roberto La- do, Megan Oskam, Isa-Marij Smith, Mandy Helfrich, Rick Tempelaar, Berend Sonneveld, Bakker, maar met een fraaie redding voorkwam doelman Jan-Willem van Schooneveld een doelpunt. Inmiddels was Be Fair door een treffer van Kok op 2-0 gekomen en had trainer Fransen Patrick Vermeulen en Martijn Clardey laten invallen. Beide invallers stelden na een goede aanval Wibaut van der Wees in staat om er 3-0 van te maken. Op vrijdag I9 decem ber is het kerstkienen bij Be WADDINXVEEN - Aan het jaarlijkse zaalvoetbal- toernooi voor C-junioren van WSE op zaterdag 3 ja nuari in de sporthal De Dreef wordt ook deelge nomen door de jeugd van Feyenoord met twee teams. Ook Volendam en Excelsior en de winnaar van vorig jaar Spartaan’20 uit Rotterdam zijn van de partij.Verder doen naast WSE mee het Leidse UVS en RVC Rijswijk. Er wordt gespeeld in twee poules met vier teams. Aanvang I0 uur. Op vrijdagavond 9 januari houdt WSE het mixed seniorentoernooi in De Dreef en op zondag 4 januari de nieuwjaarsre ceptie in het clubgebouw. Vooraf is er nieuwjaars- voetbal. WADDINXVEEN - Het was een zeer volle zaal, veel ouders en grootou ders kwamen zaterdag 6 december een kijkje ne men bij het Streetdance. Alle leerlingen van Diana’s free aerobic in Waddinx veen waren om 13.00 al aanwezig om met elkaar een dans te oefenen die ze om 14.00 ten uitvoer brachten. Onder leiding van hun eigen juffen lieten alle groepen in de leeftij den van zes tot achttien jaar zien waar ze elke week op oefenen. De allerkleinsten brach ten op de tonen van K3 een dansje waarin de grondbeginselen van Streetdance de basis vor men. De muziek van de oudere kinderen laat zich voor de ouderen onder ons nog het meest om schrijven als ’een flinke bak herrie’. Het is een mix van muziek die mee werkt aan de uitstraling van een zeer explosieve dans. De kinderen zelf vonden het erg leuk om met alle leeftijden een dansje te leren, al was het met zo’n zestig kinde ren best wel druk op de dansvloer. WADDINXVEEN - In de vierde competitieronde heeft Korbis de ongesla gen status weten te be houden door een ruime I7-9 overwinning op BKC uit Breskens. In het duel, waarin met veel fysieke inzet gespeeld werd, kwam Korbis goed uit de startblokken: 2-0. Daarna kon de voorsprong tot de rust geconsolideerd wor den (7-5). In het verleden liet het meer technisch geschoolde Korbis zich door fysiek spelende ploegen nog wel de kaas van het brood eten, maar nu bleef de focus goed op het eigen spel. In de twee de helft werd vooral de aanvalsopzet van de gas ten uit Zeeuws Vlaande ren goed onder de druk gezet, waardoor het Wad- dinxveense achttal uit kon lopen naar 12-7. Het ver zet van BKC was gebro ken en met een aantal fraaie afstandsschoten speelde Korbis zich naar de I7-9 overwinning. De doelpunten werden ges coord door Marco van Leeuwen (8x), Gerben Wijnstra (6x), Mels Gra veland (2x) en Hinse ter Schuur. coniek fluitende scheidsrechter Van Veen uit Zwammerdam, die zeven gele kaarten uitdeelde waarvan vier aan Moerkapellenaars. Uit een hoekschop van Martin Lekkerkerk gaf Gido Stuur man Moerkapelle de leiding Vier minu ten later werd het na een communica tiefout gelijk waarna Sportief tegen de onderkant van de lat schoot.Tien minu ten voor de rust werd een vrije trap van Menno Verschoor van richting ver anderd wat I -2 betekende. Een kwartier voor tijd maakte Stuurman er na een steekpass van Lennaert Visser I-3 van. Het programma voor zaterdag I3 de cember: Moerkapelle-Zwammerdam (wedstrijd van de week),TAW-Be Fair, zondag I4 december:WSE-ROAC, Groeneweg-Kralingen, Waddinxveen vrij. strijd uiteindelijk eerste in hun poule geworden. Volgend jaar komen zij uit in de 4e klasse. Team I0 trok in de eindstrijd net aan het kortste eind. In de alles beslissende strijd verloren zij van medeconcurrent NTTC met 6-4. Met een 4-6 eindstand waren ze kampioen geworden. Roy Hornung stond in de laat ste wedstrijd met maar liefst 8- 3 voor. De spanning werd hem echter te veel zodat hij uitein delijk de wedstrijd verloor. Ook zijn teammaten Sjaak Kuijf, Rob Kuypers en Arie Fok ker konden het tij niet meer keren. Het team krijgt in het voorjaar van 2004 de kans zich te revancheren. Op vrijdag I9 december wordt in het clubhuis aan de JW Fri- soweg het jaarlijkse kerstdub- beltoernooi gehouden. In de eerste twee weken van januari zal men weer gaan strijden om het clubkampioenschap waarna de competitie half januari weer in alle hevigheid zal losbarsten. WADDINXVEEN - Volleybal vereniging Be Fair wil groeien en heeft daarom extra ruimte gecreëerd voor nieuwe leden. Op maandagavond is een trai ningsgroep gestart voor senio ren (van 20:45 tot 22:15) die zich het spel onder leiding van ervaren trainers eigen maken. Na afloop van het huidige sei zoen kunnen zij, indien ge wenst, instromen in de recre anten- of zaterdagcompetitie. Ook nieuwe jeugdleden zijn welkom.Volleyballen kan al van af zes jaar, de trainingen voor de jeugdgroepen zijn vroeger op de avond. Alle activiteiten van Volleybalvereniging Be Fair vinden plaats in Sportzaal de Groenswaard (Wingerd). Voor meer informatie, www.befair.nl. WADDINXVEEN - Het jaar lijkse massakamp tussen WSV en SV Internos op 4 december is een overtuigende overwin ning voor Waddinxveen gewor den, het werd I9-7. Het leek op het eerste gezicht gelijk op te gaan. Willem Mul der opende de score voor WSV met de eerste winstpar- tij. Internos pakte zijn eerste punt nadat Henk Stam verloor. WSV kwam weer op voor sprong nadat Hans van Offeren een dame van zijn tegenstander won en dus de partij. De eerste remise van de avond kwam van Jan Muit. Het nieuwe lid Teun van de Linden verloor. De stand was door Internos rechtge trokken naar 2,5-2,5. Vanaf dit punt kantelde het voordeel naar de Waddinxve ners. Dirk van Offeren won, net als Wim van Os. Cees Klaassen had zijn stelling dichtgegooid en zorgde voor de tweede re mise. Hierna haalde Ryan den Drijver met winst een punt binnen. De stand was 6-3 voor WSV. De ontknoping brank aan. Erik Hennink en zijn tegenstander kwamen tot een remise, Theo van Herk won na een mooie aanval op het eerste bord, Mark van Putten zette zijn te genstander onder druk en won. Ondertussen had Wim van der Hoek gewonnen na een mooie koningsaanval. Arjan Hennink won ook. Ton van Nieukerke won na een sterke aanval op de koningsvleugel. Hennie de Roodt ruilde een toren voor een dame en speelde dit pro fessioneel uit en won. Jaap van de Heiden speelde remise in een ingewikkeld eindspel. Edu ard Philipse kwam op remise. Hans van Woudenberg opende voordelig en won de strijd. De tussenstand op dit moment was 14,5-4,5 voor WSV met nog 7 partijen te gaan, de wed strijd was dus al beslist. In de overige partijen haalde WSV nog 4,5 punt. Eindstand: 19-7 voor WSV. De wedstrijd werd afgesloten met de over handiging van de beker aan de voorzitter van WSV. Fair waarna op zaterdag 3 janu ari de nieuwjaarsreceptie op het programma staat. Opstellingen: Be Fair: Van Schooneveld, Van Wijk, Scheui- erman, Den Adel, Noorlander, Molenaar, Meijer, Van der Wees, Gibbon (Vermeulen), De Jong (Clardey), Kok, LinschotemVer- schuur, Kerkhoff, Van Geren- stein, Kautz, Tim Veldman, Van der Pas,Van de Meer, Sluijs, Bak ker, Ooms, Martijn Veldman. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Het gede gradeerde Be Fair kende een slechte seizoenstart. Uit de eerste vier wedstrijden werden slechts drie punten behaald. Maar intussen is de Waddinx- veense voetbalclub aan de be terende hand. Na de 3-0 over winning op het laag staande Linschoten is de achterstand op koploper Koudekerk in de vierde klasse terug gebracht tot vijf punten. De Koudeker- kers kwamen tegen Zwammer dam niet verder dan een l-l gelijkspel. Zaterdag wacht Kou dekerk in de derby tegen Ha- zerswoudse Boys opnieuw een pittige tegenstander. Be WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van tafeltennis- club Kwiek is kampioen gewor den. Het team met Wim van Wageningen, Kees Vos en Ro nald Verboon gaat hierdoor in het voorjaar 2004 in de pro motieklasse Holland West spe len. Ook de mannen van team 4 Leon Bouwman, Ed Slappendel en Jurgen Reichard konden de kurk laten knallen. Zij gaan vol gend jaar als team 2 door het leven en zullen in de tweede klasse hun titel moeten verde digen. Team 5 met Elco Hoogendoorn, Peter Vermeu len en Chris de Kogel won met een uitzonderlijke hoeveelheid punten (80 punten uit 10 wed strijden) in de tweede klasse degradatie. Ook deze jongens kunnen zich opmaken voor de hevige strijd in de tweede klas se die in januari 2004 los- barst.Kwiek 9 met de kersver se voorzitter Wilfred Melse, Harry Plugge, Niels Marchand en Sjaak Loef zijn na een zware WADDINXVEEN - Het eerste damesvolleybalteam van Be Fair heeft een turbulente week achter de rug. Halverwege de Nortier, Mark Loef, Lisa van Eek, Michael van Dijk, Niels Bakker, Niels Roest, Nikki van Luijk, Natascha Maas, Amber Zijderhand, Suzanne Kooiman, Jayson Heus, Donny de Kruijk, Nicolette Oosterom, Leanne Klaasse, Patricia Zuhr, Arjen de Jong, Ramon Stosiek, Lilian Le- ijn, Dani Hoogendoorn, Hannah Baron, Kimberley Breedijk, Bas tian Stolk,WouterVoskuilen,Jo- ran Foekens Iris Vermeuelen, Laksan Mannikam, Marsha Oos terom, Samuël Torsy en Kees van Gemeren. Fair speelt dan de laatste wedstrijd voor de winter- top tegen TAW in Ter Aar. Trainer Cees Fransen is erg te vreden over het competitieverloop. Meer tevreden in elk geval dan over het spel van zijn eigen ploeg tegen Linschoten. Want het duurde wel erg lang voor dat Be Fair de beslissende tik uitdeelde. Om precies te zijn tot de 69ste minuut want toen scoorde Jesse Kok 2-0 nadat Stefan van Wijk de bal na een voorzet van Koen Meijer had doorgekopt. Vervolgens werd het in de 85ste minuut nog 3-0 door Wibaut van der Wees. Fransen: „Wij speelden geen beste wedstrijd. Na de rust hebben we vier goede kansen laten liggen om op 2-0 te ko men.” Be Fair moest het doen zonder de broers Henk-Jan en Marco Verzijl. Marco is geblesseerd en Henk-Jan meldde zich ziek af. WADDINXVEEN - Zondag avond verreed een klein groep je schaatsers van de Gouwe Streek schaatswedstrijden op de Uithof. De omstandigheden waren verre van ideaal, want een behoorlijk lage tempera tuur en een hoge luchtdruk zijn meestal niet de meest ideale omstandigheden om tot snelle tijden te komen. Maar toch zijn er een paar PR’s verbeterd. Bas de Boer komt na een moeiza me seizoenstart op dreef. Hij verbeterde zowel op de 500 als op de 1000 m zijn tijden naar respectievelijk 44.95 en 1.32.22. Jeroen v/d Helm kwam als lid van het gewest Zuid- Holland op de baan. Hij verbe terde zijn 500 m tijd tot 43.59. In de tweede helft hervatte Be Fair de jacht op de tweede treffer. Direct na de hervatting ging de bal na een vrije trap van Wibaut van der Wees rakelings voorlangs even later had doel man Verschuur de grootste moeite met een kopbal van Benjamin Gibbon na een voor zet van Meijer. In de 51 ste mi nuut ondernam de lange linker- vleugelverdediger Arnold Noorlander een van zijn be- Niettemin was tegenstander Linschoten van een dermate matig niveau, dat Be Fair al veel eerder ruim afstand had moe ten nemen. Destijds toen Puck Pols en Piet de Jong nog trainer waren van Linschoten moest behoorlijk rekening worden ge houden met de Linschotense ploeg. Inmiddels zijn er heel wat wijzigingen in het team van nieuwe trainer Piet de Bruin. De thuisclub nam na negen mi nuten al een 1-0 voorsprong. Doelman Nick Verschuur en verdediger Gijs Kautz gingen na een pass van Johan Scheuier- man in de fout waarvan Koen Meijer profiteerde door de score te openen. Be Fair was daarna duide lijk sterker en het weinige pu bliek, dat de koude wind trotseerde, vroeg zich af wanneer het vol- WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveemse Sjoe- lers is als volgt: Klasse A, I. Kees Kuipers met 137.680 pun ten, 2. Dick Dros met 132.175 punten, 3. Wim Slingerland jr. met 132.067 punten. Klasse B, I. David Sinnema met 129.720 punten. Klasse C, I. Cees Slin gerland met I 19.767 punten. Klasse D, I. Cor van Gils met 109.620 punten. Klasse E, I. Marinus Taktor met 99.820 punten. Aron Willemstein, Simon Hoogeveen, Sofie de Koning, Bart Jan Holland, Jordy l’Amie, Manon v.d. Eist. Rick Groene weg, Romy de Bil, Stephanie Reede, Jochem van Os, Francis Hendriks, Robin Jongejan, Eline Kreft.joëlle Kreft, Johan Smith, Anton Mattheij, Eduard Bosch, Matthijsvan Beest, OlivierTum- bisha, Robert Bos, Annette Kleine, Jille Kooijman, Suzanne Kleine, Gregory Colla, Fleur Lindhout, Jordy van Maaren, Domino Struik, Renate Rijn beek, Annemay Foekens, Bas Be Fair had veel kansen nodig tegen Linschoten. Eerst in het laatste kwartier werd de ruime overwinning een feit. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Met nog een wed strijd voor de winterstop te gaan be hield de voetbalclub WSE zijn vierde plaats in de vierde klasse B. De Wad dinxveners versloegen Kickers in Lei- muiden met 1-2. WSE verzuimde het spel te maken. Kickers kreeg in de eer ste helft de beste kansen, maar scoorde niet. In de tweede helft opende Ramon van Swieten de score voor WSE. Na de gelijkmaker bezorgde Hafid Assoulymani uit een strafschop WSE de overwinning. In de vijfde klasse had Groeneweg in Rotterdam geen enkele moeite met PKC’86. Het werd na een 0-5 ruststand liefst l-l I.Voor de Zevenhuizenaren, die zondag opnieuw een zwakke broe der treffen, scoorden Jarno van Dorp (2), Maurice Eckhardt (4), Pascal Criel- aard, Ed Boudewijn (3) en Menno van gende doelpunt zou val len. Bij Linschoten stond bij wijd en wijle alleen Pieter Ooms in de aanval. Een tweede doelpunt bleef echter uit. Te lang naar de zin van trainer Fransen, die aan de lijn zijn ploeg aanmoedigde om er een tandje bij te zetten. Eerst met de pauze in zicht kwam Be Fair weer tot enkele aanvallen, die mogelijkheden in zich hielden. Eerst brak Mark de Jong door, maar hij werd neergelegd door verdediger Tim Veldman, die daarvoor van scheidsrechter D.A. Sluijmer uit Sassenheim de gele kaart ontving. Uit de vrije trap ontstond een scrimmage waaruit Benjamin Gibbon tegen de paal schoot. Ook De Jong kreeg geel nadat hij een tegen stander onderuit had gehaald. -«4^4^

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 27