spotten bij viering vrijwilligersdag Bekenden PW' iL., Kerstbomen mogen huis weer in Mannenkoor De Gouwestem KERST IN WADDINXVEEN geeft reeks kerstconcerten Kerstconcert Sinterklaas Colofon Kerstconcert van met Regiokoor Adonai Stilteviering in de Victorkerk Kerstklaverjassen Die Gouwe Sanghers op de foto Kaarsjesavond in De Sniep Vox Jubilans geeft concerten Kerstfeest bij Jan Klaassen Concordia op weg naar kerst populaire muziekwerken. De Vier Wijzen laten een kerstme- adly horen. Tevens treedt er een quintet van koperblazers op, een kwartet van klarinetis- ten en een fluitiste onder bege leiding van piano. MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Regiokoor Adonai (de nieuwe jp Tanzania i Sterrenlaan 2 "rrT fiè’ I PAGINA 9 WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN buiten WADDINXVEEN - Christelijk (Foto: Liesbeth van der Vis) Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. A. Baas, Alblasser- dam Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag I0.00 uur ds. M.A. Bos, Avondmaal 18.30 uur ds. G.J. van Beek, Put- tershoek 18.30 Souburg Avondmaal Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Ontmoetingskerk, Groensvoor- de vrijdag I0.00 uur Ouderenvie ring, pastor A. vd Helm zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor W.vd Meer zondag II.IS uur Communie viering, pastor M. Ameling om om troleren dat er geen gekke dingen ge beuren.” Daarnaast is mevrouw Faas penningmeester bij de maandagmid dag bridgeclub in het Anne Frankcen- trum. „Ik ben nu 77, dus zolang ik het nog kan, wil ik zoveel mogelijk blijven doen.” Dat vindt ook de heer J. de Waal, vrij williger voor de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk. Hij doet via deze organisatie klusjes bij mensen in huis. „En waarom ook niet? Voor mezelf doe ik het ook, dus kan ik het net zo goed voor iemand ander doen, die het niet zelf kan.” Een half jaar gele den las hij over dit soort vrijwilligers werk en omdat hij altijd al handig was, heeft hij zich er gelijk voor aan gemeld. „Het bevalt me prima. Alles is goed geregeld bij SWW, ik heb er geen dagtaak aan en het is altijd ge zellig.” Vrijwilligerswerk zit ook in hoekjes waar je het niet zo snel ver- kwintet van het harmonie Con cordia mee. Algehele leiding is in handen van Jeroen Bosman. Naast traditionele kerstliederen zoals ’Komt allen tezamen’ en ’Ere zij God’ staan op het programma be kende klassiekers maar ook ei gentijdse kerstliederen. VERMIST: Zevenhuizen: Kater, rood, witte borst, sokken en wit in snuit (Staringstraat). Moerka pelle: Kater, rood, witte snuit en sokken, jong (Prins Willemstraat). GEVONDEN:Waddinx- veen: Kat, zwart, wit op bef, kitten (Prunusstraat). Kater, rood, halsband rood en bel (Koningin Wilhelminasingel). Zeven huizen: Poes, schildpad, donker van kleur, zonder staart (Zuidplas). Moerka pelle: Kat, rood, witte sok ken en neus (Beatrixlaan). Voor gratis registratie en informatie, tel. 0186- 601 199 of kijk op www.dierencentrale.nl. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 17.00 uur ds.A.W.van der Plas Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk en Rachel Jobels 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-21173I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (I0 eurocent per minuut) GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur ds. Hoogerwerf, Woerden, Heilig Avondmaal lo pend CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg I38 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-1 1163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. spullen, zagen en dergelijke, de boer zorgt voor koffie, thee en soep, dat is zo afgesproken. Het hout dat we afza gen, verkoopt Rob als openhaard hout en de opbrengst wordt dan weer ge bruikt voor materiaal.” Rob gaat er in de zomer zelf op uit om knotwilgen in nood te vinden. „Hij maakt een WADDINXVEEN - Een stilte viering wordt vrijdag 12 decem ber gehouden in de St. Victor kerk. Om 19.00 uur gaat de kerk open via de zij-ingang aan de Zuidkade. De korte viering be gint om 19I.30 uur. Deze viering is maandelijks in de Victorkerk, waar voorgangers en andere ge lovigen van verschillende kerken in voorgaan. In deze vieringen worden liederen van de oecu menische kloostergemeenschap in Taizé gezongen, liederen die eenvoudig zijn mee te zingen en door de herhaling van de korte teksten erg toegankelijk zijn. wacht. Zo bestaat er de natuurgroep voor Knotwilgen. Waddinxveners Olly Annaars en Ruud van Tol zijn al jaren actief voor deze organisatie. Met een stel vrijwilligers gaan zij één keer in de drie weken bij boeren langs voor achterstallig onderhoud op knotwil gen. „Rob van Oord, onze opper- knotter, stoorde zich aan bepaalde knotwilgen in het land. Hij vond dat deze gesnoeid moesten worden en richtte deze vereniging op”, vertelt Van Tol. De vrijwilligers zijn van no vember tot maart actief in de omge- ke eurocent die gespendeerd wordt aan de kraampjes keert weer terug in de Waddinxveen- se samenleving. Lionsclub Tuys- ende steunt al vijfjaar langWad- dinxveense doelen. Ook giften zijn welkom: tot twaalf uur kun nen spulletjes bij de kraampjes worden ingeleverd. Verder is er warme chocolademelk en Glüh wein en naar origineel Duits re cept gebakken Reibenkuchen. WADDINXVEEN - De vrijwilligers van Waddinxveen werden afgelopen zaterdag begroet door een draaiorgel. Het was de internationale vrijwilli gersdag en dat kon in Waddinxveen, waar één op de vier en een halve burger vrijwilliger is, natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. De stimule- ringsgroep Vrijwilligerswerk, sinds een paar maanden actief, organiseerde een ochtend met koffie, muziek, Sinter klaas, maar vooral veel gepraat. „Zo’n ochtend is altijd gezellig”, aldus me vrouw Faas, vrijwilligster bij de tele- fooncirkel en de bridgeclub. „Even kij ken of je nog bekenden ziet." De stimuleringsgroep Vrijwilligerswerk is blij met het aantal mensen dat is op komen dag. „Dit is een mooie gele genheid om onszelf een beetje beken der te maken”, vertelt Willem de Boer, voorzitter van de werkgroep. „We proberen nog steeds nieuwe contacten te leggen en een beter in zicht te krijgen op wat voor organisa ties er in Waddinxveen actief zijn.” Het werk van de stimuleringsgroep gaat tot zo ver bijzonder goed.Janinka de Beer is nog steeds erg actief met kennismaken met verschillende vrij willigers en organisaties. „We hebben pas honderd vijftig brieven de deur uitgedaan aan organisaties die bij ons bekend zijn. Als we verenigingen ver geten zijn, moeten ze zich snel bij ons bekend maken.” Ook deze ochtend wordt aangegrepen om het bestand op orde te krijgen: elke vrijwilliger moet zijn naam en de soort vrijwilli gerswerk opschrijven, zodat dat later weer verwerkt kan worden. Veel vrijwilligers in Waddinxveen heb ben, zoals mevrouw Faas, verschillen de petten op.Vrijwilligerswerk hoeft ook helemaal niet veel werk te zijn. De telefooncirkel waar mevrouw Faas de leidster van is, kan bijvoor beeld vanuit huis worden uitgevoerd. De cirkel is bedoeld voor oudere mensen die alleen wonen. „Er zitten ongeveer acht mensen in zo’n cirkel. De leidster, ik dus, belt elke ochtend nummer één op de lijst, die belt weer nummer twee en ga zo maar door. De laatste belt dan weer naar de leidster, om te laten weten dat alles goed is gegaan. Zo kunnen we con- Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: DIERENCENTRALE NEDERLAND WADDINXVEEN - Biljartver eniging Sportvrienden (Kerk straat I Iorganiseert 15 de cember de vierde in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2003/2004. De avond begint om 20.00 uur. Na afloop van de avond vindt er een verloting plaats. WADDINXVEEN - Muziekver eniging Concordia geeft vrij dagavond I2 december een concert getiteld ’Op weg naar kerst’ met medewerking van de themakoren His Revolution uit Waddinxveen en QuoVadis uit Boskoop en het combo De Vier Wijzen. De twee koren en het harmo nieorkest onder leiding van Je roen Wentel treden samen op, mar ook apart, waarbij kerst- muziek wordt afgewisseld door kerstliederen. De muzikale lei ding is in handen van Martin Mans. Toegang is gratis, wel wordt een collecte gehouden. In de weken voor kerst geeft De Gouwestem vier kerstconcer ten in de regio. Op maandag 8 december in de Nederlands Hervormde kerk (Kerkplein) te Moordrecht, het adventscon- cert. Op zaterdag 13 december wordt meegewerkt aan een kerstzangavond in de Goudse St Janskerk. In totaal staan 350 mannen op het podium. Dit concert begint om 20.00 uur. Op maandag I5 december wordt een kerstconcert ver zorgd in de Nederlands Her vormde kerk aan de Enkele Ring te Sommeldijk (Flakkee). Op maandag 22 december geeft het mannenkoor een kerstconcert in de Oude Hervormde kerk aan de Dorpsstraat te Moerka pelle. Voor meer informatie, Jo han Krins, tel. 0182-640303 of www.degouwestem.nl. naam van het Christelijk Jonge renkoor Waddinxveen) ver leent op zaterdag 13 december haar medewerking aan een Kerstconcert in de Hervormde Dorpskerk van Moordrecht. Bij elkaar bestaat dit gezamenlijke koor uit ongeveer I50 leden. Entree: tien euro. Kaarten kun nen worden besteld bij schil dersbedrijf Visser op de Dorp straat in Waddinxveen of via het speciale reserveringsnum- mer 0182-638561. Kaarten worden alleen in de voorver koop verkocht. De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.W.J. Dekker, Reeuwijk 17.00 uur ds. M.A. v.d. Berg, Zoe- termeer De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds.A.W.van der REMONSTRANTSE Plas 18.30 uur ds. H. Schipaanboord WADDINXVEEN/ BOSKOOP - De traditionele kerstconcert van het Regio Mannenkoor Die Gou we Sanghers vindt plaats op maandag I5 december om 20.00 uur in de Hervormde Kerk van Boskoop. De toegang is gratis. Aan het concert werken een koper- GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink, vie- aanwezig met een knuffelstal. El- ring Heilig Avondmaal I6.30 uur ds. E. Brink, viering Heilig Avondmaal BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag I0.00 uur spreker: de heer W. Woning praatje met de boer, vertelt van de vereniging en vraagt of we langs kun nen komen.” Annaars en Van Tol zijn beide natuurliefhebbers. „Daarnaast is het gewoon leuk om actief bezig te zijn”, aldus Annaars. Wethouder Dorenda Gerts gaf aan blij te zijn met de stimuleringsgroep. „In het kader van de kerntakendiscus sie moeten we gaan kijken in hoever re we de werkgroep in de toekomst kunnen blijven financieren”, aldus de wethouder. „Maar tot en met 2005 is deze financiering in ieder geval ge- ving van Waddinxveen. „Rob heeft de waarborgd.” Vrijwilligers en organisa ties die zich nog bekend willen ma ken, suggesties hebben of tegen problemen aanlopen, kunnen contact opnemen met Janinka de Beer, tel. 0182-631932 of mailen naar janin- ka@stww.nl. WADDINXVEEN - Tijdens de kerstmarkt in de Passage op za terdag I3 december kunnen groot en klein met de kerstman op de foto. De eerste kerst markt van Waddinxveen wordt georganiseerd door Lionsclub Waddinxveen Tsuytende. Kre ater zorgt voor de muziek en kinderboerderij Dierendal is OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN zondag 2I december I I.00 uur, drs.J.L Delhaas,Advent IV, in het licht van Kerst WADDINXVEEN - Gouwebad De Sniep organiseert op woensdag I7 december haar jaarlijkse kaarsjesavond. Deze avond is bedoeld voor volwas senen en kinderen vanaf veer tien jaar onder begeleiding van een volwassene. Het zwembad is dan versierd met duizenden kaarsjes. Ook krijgt iedere be zoeker een gratis kop warme chocolademelk met kerstbrood en is er kerstmuziek. Het re- creatiebad gaat om 20.30 uur open, het wedstrijdbad 21.00 uur. De avond is 23.00 uur afgelopen. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat I2, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot I0.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden metVierstroom Zorglijn centra list die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12,Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel I7, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0I82- 6I3II2. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0I82) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) WADDINXVEEN - De Her vormde Gemeentelijke Zangver eniging Vox Jubilans, onder lei ding van Pieter Stolk, werkt de komende tijd mee aan een aan tal concerten. Op zaterdag 20 december in Huizen, woensdag 24 december in De Brugkerk te Waddinxveen en Tweede Kerst dag in De Doelen te Rotterdam. Ook het jongerenkoor Vox Jubi lans werkt aan deze concerten mee. Het concert in Waddinx- WADDINXVEEN - Corrie Kor vet geeft weer een poppenkast voorstelling in Kreater op woensdagmiddag I7 december. De voorstelling staat in het teken van Kerst en heet ’Zonder boom geen Kerstfeest’. Bij Kerst hoort vrede maar Jan Klaassen en Kat rijn, Rikkie en zijn buurvrouw maken nog steeds ruzie. Zou het dan geen kerstfeest worden in de poppenkast? Kinderen van vier tot en met zeven jaar zijn van harte welkom bij de voor stelling. Na afloop heeft Jan Klaassen nog een verrassing voor de kinderen. De voorstel ling begint om I3.3O uur en duurt tot ongeveer I4.15 uur. Kaarten kosten 3,- euro p.p. en zijn te bestellen bij Kreater, tel. 0182-614422 of info@kreater.nl. WADDINXVEEN - Gered Ge reedschap had voor de kinde ren uit Congo een leuk Sinter- klaaskadootje. Gereedschap, verzameld in het hele land, werd afgelopen week in het buurland Tanzania afgegeven. Dit was gelijk het jublileum- project van de stichting: twintig jaar Gered Gereedschap in Nederland. Ook Gered Ge reedschap Waddinxveen werk te hieraan mee. In de Congo heeft een geweldi ge oorlog gewoed. Duizenden mensen zijn over de grote me ren gevlucht naar Tanzania, waar zij in bijvoorbeeld Kigo- ma in hele grote kampen wer den opgevangen. Pater Stan Godschalkcx heeft zich zich al jaren hun lot, en speciaal dat van de jeugd, aangetrokken. Hij kwam naar Gered Gereed schap in Amsterdam en vond steun. De jeugd moet een vak leren om sterk te staan en zonder gereedschap lukt dat niet. Het concert vindt plaats in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde 3) en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Toegangskaarten onder tel. 0182-616297 of bij de toe gang op het concert. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. veen begint om 19.30 uur en is uiterlijk 21.00 uur afgelopen. Hier zingt ook het kinder- en tienerkoor De Zangvogels mee. Marco de Toom begeleidt de ko ren en de samenzang achter het orgel of de piano. De toegang is gratis, wel wordt een collecte gehouden. Voor het concert in Rotterdam zijn kaarten te be stellen bij De Doelen, tel. 0I0- 2I7I7I7 of bij boekhandel Bur ger (Dorpstraat). Dit concert begint om 10.30 uur. Er zijn ook diverse kerst-cd’s van het koor te verkrijgen, via Willy Slinger land tel.: 0180-318851 en via in ternet www.voxjubilans.nl. Voor spoedmedicatie kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. Sinterklaas is weg en de kerstdagen zijn in aantocht. Reden genoeg om de boom vast in huis te halen. Ook in Waddinxveen begint de kerststemming er langzaam in te ko men. Er is in het dorp in ieder geval genoeg te doen. Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. C. de Jong, Heilig Avondmaal 17.00 uur ds.J.P. Koning, 3e oecu menische adventsvesper StVic- woensdag I0 december I9.45 torkerk uur kand. H. Juffer I8.30 Souburg ds. F. Bos, Heilig zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. Avondmaal van Tilburg woensdag I7 december I9.45 uur ds. J.G. van Tilburg Afgelopen zaterdag werd ook in Waddinxveen de Internationale vrijwilligersdag gevierd. Het was vooral een gezellige ochtend onder de vrijwilligers. (Foto: Liesbeth van der Vis) GEMEENTE (in samenwerking met deVrijzin- nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 2I december I6.30 uur ds. A.S. Lenselink, Leiden, kerst maaltijd WADDINXVEEN - Mannen koor De Gouwestem geeft op I9 december een kerstconcert in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). De Tsjech Jan Rokyta, die cymbaal speelt, en zijn echtgenote Liselotte Roky- ta-Fennema, panfluit, werken mee aan het concert. Arjan Breukhoven bespeelt het orgel en de vleugel. Het kerstconcert begint om 20.00 uur, het pro gramma wordt afgewisseld door samenzang van aloude, bekende ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Communievie ring, pastor M. Ameling dinsdag I6 december 19.00 uur Boeteviering, pastor A. vd Helm Met kerstman if; 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9