Geen feest Wethouder Gerts leent in de bieb eerste voor de jeugd spel collectie voor gehandicapten uit met oud en nieuw Nieuws uit Wat doet u met Kerstmis? En met oud nieuw? e rig i LITI E Twee kerstbomen in Wijk Zuid Negen jongeren gekozen voor Jeugdadviesraad Rabobank 1 II RTW FM Waddinxveen Kalender 2004 Kerstbingo bij De Paddestoel Boskoop en Waddinxveen wisselen stand punten uit over herindeling regio Expostie Kunstkring in het gemeentehuis tijdelijk uit de ether Koppelklaverjastoernooi op oudejaarsdag voor Amnesty International Goed initiatief Geen alternatief JS i ’I j PAGINA 19 WOENSDAG 17 DECEMBER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN BOUWTECHNIEK II (Foto: Liesbeth van der Vis.) -V CAMMERAAT T (0182) 619 051/610 997 Onze bankwinkels in Gouda en in Waddinxveen zijn op 24 december vanaf 16.00 uur gesloten. Het Rabobank Financieel Adviescentrum sluit om 17.00 uur. Tijdens de Kerstdagen, op oudejaarsdag vanaf 14.00 uur en op nieuwjaarsdag zijn alle vestigingen van Rabobank Gouwezoom gesloten. Prettige feestdagen! Directie en medewerkers Rabobank Gouwezoom. Maar uw bankzaken hoeven natuurlijk niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. De jeugd heeft een andere kijk op de zaken. „We waren heel blij met Yorin als organisatie, Eén boom staat voor de school ’de Kameleon’, de andere bij de Mercuriusweg. Bewoners kre gen een glaasje glühwein. Kin deren uit de wijk maakten zelf Wethouder Gerts vindt het heel zuur dat dit feest niet door kan gaan. „Ik heb de jeugd nog gevraagd of ze zelf een feest kunnen opzetten, maar dat is te kort dag”, aldus Gerts. „Voor komend jaar zal ik mijn stinkende best doen voor de feestinitiatieven van de jeugd. Ik vind die namelijk heel goed.” Of die opnieuw in de Dreef worden gehouden, weet ze nog niet. „De jeugd zou ook eens aan kleinschaligere feesten kun nen denken, bijvoorbeeld met een cabaretier.” WADDINXVEEN - Carmen Raijmakers leende zaterdagmorgen in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schweringlaan als eerste en met haar eigen lidmaatschap- kaart het spel Dieren Memory aan de balie, waar voor deze speciale gelegen heid wethouder Dorende Gerts de han delingen verrichtte. Dit spel is een on derdeel van de mooie collectie spel- en leermaterialen die de bibliotheek dankzij een bijdrage van drieduizend euro van de gemeente in het Europees Jaar voor de Gehandicapten heeft kunnen aanschaffen. „Er komt nog veel meer”, beloofde loca tie manager Erica Meijer. „Wij hadden al het één en ander in huis, maar wat we nu hebben is echt fantastisch. Binnenkort zijn er ook boeken met een cd. Die zijn vooral voor kinderen met leesproblemen geweldig. Alle materialen staan in een aparte kast en alle medewerkers geven graag tekst en uitleg.” „Een stapje in de goede richting”, noem de Dorenda Gerts de nieuwe materialen. „Ik bedoel hiermee dat de voorzieningen die er zijn voor kinderen zonder een functie beperking er eveneens moeten Wat de eerste werkzaamheden voor de jeugdleden zullen zijn, is bij Lisanne nog niet bekend. „Eerst maar eens kennismaken met de groep. Ik ken er eentje van. En met de twee beleidsme dewerkers, zij zullen de Jeugd adviesraad begeleiden. Want er zijn twee leeftijdscategorieën in de raad vertegenwoordigd, de ouderen moeten natuurlijk niet over de jongeren heen walsen. De leden van 12 tot vijftien jaar hebben bovendien andere be langen dan de jeugd van vijftien tot achttien.” WADDINXVEEN - De kerst- bingo van Wijk en Speeltuinver eniging De Paddestoel wordt zaterdag 20 december gehou den. De avond begint om 19.30 uur. De maandelijkse klaverjas- avond wordt op vrijdag 19 de cember gehouden, vanaf 19.30 uur. Entree is voor leden 1.25 euro en voor niet leden 1.75 euro. Uw specialist in kozijnen de bieb heeft een invalidentoilet. Erica Meijer en Paloma Martin hebben als me dewerkers zelf het initiatief genomen uit te zoeken waar voor nu en in de toe komst behoefte aan bestaat. Want dat is ons doel: continuïteit in de intergratie. Na 2003 gaan we door, in nauwe samen werking met het Platform Gehandicapten in onze gemeente. Eenmalig iets organi seren is misschien leuk en dat moet ook kunnen, maar voorzieningen voor de lan gere termijn is beter. De aanschaf en van leer- en spelmaterialen voor de bieb vol doet ruimschoots aan deze doelstelling.” Carmen Raijmakers, al helemaal in de ban van haar spel, pakte het keurig in en reed in haar rolstoel naar de uitleen ba lie, waar wethouder Gerts haar het spel officieel uitleende. Zij kreeg een kerst- stuk, Carmen een mooi leesboekje. „Via de scholen, allerlei organisaties en instel lingen ga ik bekend maken wat wij in huis hebben”, zei Paloma Martin. „Ik ben er namelijk van overtuigd dat wij veel meer mensen van dienst kunnen zijn. Maar dat moeten zij, zowel volwassenen en ouders van kinderen, natuurlijk wel weten.” WADDINXVEEN - Het Wijk en Buurtbeheer in Wijk Zuid ontstak afgelopen vrijdag twee kerstbomen, daarbij geassi steerd door de burgemeester. WADDINXVEEN - Het lonken van de gemeente Boskoop naar de gemeente Waddinxveen leidde op 9 december tot een afspraak om te praten over de be stuurlijke toekomst in de regio. Daarin hebben beide ge meenten hun standpunten naar elkaar duidelijk ge maakt. „Daar is niets nieuws uitgekomen, ons standpunt is bekend”, zo meldt burgemeester Jonk man van Waddinxveen daags na het gesprek. „Wij zijn momenteel in gesprek met de vijf Zuidplasge- meenten over bestuurlijke samenwerking in de Zuid- plaspolder, maar herinde ling is bij ons niet aan de orde." Burgemeester Jonkman ziet het als een vingerwijzing dat de vijf Zuidplasgemeen- ten (Nieuwerkerk a/d IJs- sel, Moordrecht, Gouda, Zevenhuizen/Moerkapelle en Waddinxveen) op ver zoek van en samen met de provincie in januari een ge sprek hebben over de ge zamenlijke bestuurskracht. Al kiest de Commissaris van de Koningin er ook voor om de vacature voor een nieuwe burgemeester van Waddinxveen voorlopig niet in te vullen in afwach ting van de discussie over herindeling in de regio. Burgemeester Jonkman ziet de hele discussie liever breder, door te kijken naar de ontwikkeling in de Randstad. „We hebben ook met Boskoop gesproken over de westelijke rand weg en de RijnGouwelijn. Aan Boskoop hebben we hele goede buren, we heb ben samen met deze twee onderwerpen te maken, net als met een aantal ge meenschappelijke regelin gen.” konden we eindelijk een feest geven zonder subsidie”, vertelt Daniel Kleijn, namens YO. Maar toen de onderhandelingen met de pachter spaak liepen, was er voor de jeugd geen alternatief. „De gemeente zei ons: ’kom er maar uit met de exploitant’. De drank zelf regelen mocht niet, omdat de gemeente dan claims verwacht”, legt Kleijn uit. Wethouder Gerts houdt inder daad rekening met claims, zo liet ze weten. WeWa-raadslid Peereboom is het daar niet mee eens. „Ik heb het contract door een jurist laten toetsen, mijn con clusie is dat u de jongeren als nog een vergunning kunt verle nen want de huurder van de Dreef zit niet aan de pachter vast voor het schenken van de drank.” kerstballen. Wijk- en Buurtbe heer zorgde voor een bord waarmee alle bewoners pretti ge feestdagen wordt toege wenst. Yorin zou de jeugd tijdens de jaarwisseling naar de Dreef trekken.Voor het schenken van de drank werd contact gezocht met de pachter van de horeca in de Dreef. Zoals altijd, want daar heeft de gemeente een contract mee. „Dat is ook altijd goed gegaan”, licht de heer Roos namens de pachter toe. „We willen heel graag meeden ken over een groots feest. Maar met de bedragen die Yorin van ons vroeg als investering, zou ik waarschijnlijk nog niet eens quitte spelen, misschien wel verlies maken.” Een feest waar Van Dik Hout optreedt, ja dat biedt wel enige zekerheid, zo is de ervaring van de pachter. „Maar Yorin kon me nu niet garanderen dat er dui zend jongeren zouden komen. Ik gok dat we met achthonderd mensen ongeveer quitte zou den spelen. Maar over de laat ste feesten gezien, kwamen er tussen de 450 en 700 mensen. Dat is dus niet genoeg. Boven dien is Yorin een commerciële partij, die geld van ons voor hun feest wil. Ik kan daar niet in meegaan als ik er zelf mogelijk verlies op lijd.” De pachter wil graag samenwerken met de jeugd, maar dan zoals het de af gelopen drie keer is gegaan. WADDINXVEEN - Na het tel len van 350 stemmen heeft de gemeente afgelopen week ne gen kandidaten op de hoogte gesteld van hun plaats in de jeugdadviesraad. Drie kandida ten staan op de reservelijst, de overige elf kandidaten kregen te weinig stemmen voor een plaats. De namen van de gekozen kan didaten zijn: Hafida Anakh- rouch, Laurens Boelhouwer, Teunis de Gelder, Koen Hoon- dert, Rianne van Houten, Joey Scheffers, Lisanne van der Veen, Alexander van de Windt en Ru ben Zoeterwij. De reservele- den zijn: Anouk van der Hoe ven,Janita Molenaar en Chantal Schuilen Op maandag 19 janu ari om 17.00 uur wordt de jeugdadviesraad officieel geïn stalleerd in de raadszaal van het gemeentehuis. Tijdens het verloop van de ver kiezingen, kwam er nogal wat kritiek op de mogelijkheden van stemmen. Zo zouden jon geren door zowel schriftelijk als via internet dubbel hun stem uit kunnen brengen. „Alle adressen zijn nagekeken, en de dubbele stemmen hebben we WADDINXVEEN - In verband met onderhoudswerkzaamhe den kan RTW FM op zondag 21 december tussen 12.00 en 18.00 uur niet via de ether worden ontvangen. Gedurende die tijd worden er nieuwe an tennes geplaatst, die het uit- zendbereik en de ontvangst- kwaliteit verbeteren. RTW FM is dan wel te beluisteren via de kabelfrequentie 103.4 FM. In die tijd worden de herhalingen uitgezonden van Het Middag- magazine en het Sportcafé. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert in samenwerking met Hotel Café Restaurant De Unie op oudejaarsdag een groot kop pelklaverjastoernooi. De dag begint om 10.00 uur en is ongeveer 17.00 uur afge lopen. Er worden zeven partij en gespeeld. Inschrijfgeld per Topkwaliteit in maatwerk Onze kozijnen zijn: - van duurzaam hardhout - voorzien van veiligheids sloten en Iso-glas - inclusief 10 jaar garantie WADDINXVEEN - Bij de Am nesty International werkgroep Waddinxveen kan een kalender met zes etsen van Jan Groene- wegen worden besteld. De et sen zijn van de Hefbrug, de Sint Victorkerk, de Brugkerk, Jan Dorrekenskade (west) de Re- Wethouder Dorenda Gerts leende afgelopen zaterdag aan Carmen Raijmakers het eerste spel in de nieuwe spel en leerserie voor gehandicapten van de bibliotheek uit. (Foto: Uesbeth van der Vis) Mensen kunnen letterlijk alles gebruiken, als het maar geen geld kost. Zo werden bij twee woningen in de Lijsterbesstraat de kerstkransen ontvreemd, die aan de voordeur hingen. Op vrijdag 12 december gingen op de Henegouwerweg bij een snelheidscontrole 788 bestuur ders op de bon die harder re den dan 50 km/u. De hoogste snelheid was 134 km/u. Een controle op een an der gedeelte van de weg lever de nog eens 20 bekeuringen op wie de verlichting niet in orde met een hoogste snelheid van was of die de verlichting niet gebruikten. In de Burg.Trooststraat waren een scooter en een personen auto bij een verkeersongeval betrokken. De scooterbestuur- der moest uitwijken voor een tegemoetkomende auto en verloor daarbij de macht over het stuur, waarna hij ten val kwam en daarbij tegen een ge parkeerde auto aankwam. Er was alleen materiële schade. Op het Jan van Bijnenpad werd getracht een personenauto te stelen. Men had het contactslot al doorverbonden maar om de een of andere reden lukte het niet de auto te starten. Ook op de Elzenhorst bleef het bij een poging. Het lukte echter wel op het Klaverveld, want daar werd op onbekende wijze een groe ne Ford Siërra ontvreemd. Op een parkeerplaats bij de Passa ge werd een bestelauto aange troffen die in Rijswijk was ge stolen. 104 km/u. Bij een controle op de Dreef bleek dat van de 275 gecontroleerde bestuurders er 100 te hard reden. De hoogste snelheid was 85 km/u binnen de bebouwde kom. In een winkel aan het Koningin Wilhelminaplein werd diezelfde dag een vrouw het slachtoffer van tassenrollerij. Bij binnen komst in de winkel stootte een man haar aan en dit herhaalde zich nog eens bij het klaphekje. Toen de vrouw na het winkelen wilde afrekenen, bleek dat haar portemonnee uit haar tas was verdwenen. Op de Zuidplaslaan werden drie jeugdigen betrapt bij het afsteken van vuurwerk. Tegen hen is procesverbaal opge maakt en zij zijn doorverwezen naar bureau HALT voor een al ternatieve straf. Op de Kerk- weg-Oost werd een jongeman bekeurd die in het bezit was vier illegale vuurpijlen. Hem wacht een schikking koppel bedraagt 22,- euro in clusief één kopje koffie, één andere consumptie, twee broodjes en een kop soep. Op geven kan tot en met 30 de cember bij De Unie (Kerkweg- Oost) en A. Boer, tel. 079-3315205 of 06-23671549 of per e-mail: degouwerij- ders@zonnet.nl. zijn voor kinderen mét een functie be perking. Dit jaar staat de integratie van mensen met een handicap voorop. Inte gratie: heel simpel; het weghalen van be lemmeringen en het aanpassen van tal van zaken. Gehandicapten kunnen dan als volwaardige burgers functioneren in de samenleving." De gemeente zal de eigen website Drempels Weg van de rijksover heid grondig aanpassen en zo mensen met een handicap een gelijkwaardige kans op informatie te geven. „In Wad dinxveen is in samenwerking met een lo kaal comité een actieplan tot stand geko men met op integratie gerichte activiteiten, evenementen en voorzienin gen. Op deze manier hopen wij de Wad- dinxveense samenleving van jong tot ou der bewust te maken van de rechten en behoeften van kinderen, jongeren en vol wassenen met enige vorm van een func tie beperking”, zo zei de wethouder. Zij vindt dat iedere burger van de biblio theek als een openbare ruimte gebruik moet kunnen maken. „Er staan hier al collecties boeken voor mensen met een handicap, de toegankelijkheid is goed en van de officier van justitie. Op de kruising Dreef met de Zuidplaslaan ontstond een aan rijding tussen twee personen auto’s, omdat de bestuurder die van de Zuidplaslaan kwam geen voorrang verleende aan de bestuurder op de Dreef. Beide voertuigen liepen plaat- schade op. Op de Kanaaldijk raakte een dertienjarig meisje licht ge wond bij een eenzijdig ongeval. Het meisje fietste over het fietspad toen er door de harde wind een tak van een boom werd gerukt en deze voor haar voorwiel kwam. Het meisje viel en liep daardoor schaafwonden op aan haar handen en gezicht. Een 36 jarige inwoner van Rijs- sen is door de politierechter veroordeeld tot een taakstraf van 40 uur. De man had in de loop van dit jaar zijn ex-vrouw verschillende malen met de dood bedreigd. Een 21 jarige Gouwenaar werd veroordeeld tot tachtig uur werkstraf, bij niet voldoen te vervangen door veertig dagen hechtenis en het betalen van een schadevergoeding van 136 euro. De man werd in mei van dit jaar in de Oranjelaan op he terdaad betrapt bij een inbraak in een personenauto. Een veertigjarige Waddinxve- ner kreeg voor het onderin- vloed rijden en rijden met een ongeldig rijbewijs 1000 euro boete of twintig dagen zitten, achttien maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en één maand voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van twee jaar. Het beledigen van een politie agent kwam de man op een werkstraf van tachtig uur of veertig dagen te staan en voor het opgeven van een valse naam kreeg hij nog eens 130 euro boete. eruit gehaald”, aldus een woordvoerster van de gemeen te. „We hebben niet geturfd hoeveel dat er waren, maar we schatten een stuk of vijftien.” Toch is daarmee niet alle frau de weggenomen. Lisanne van der Veen, één van de kandida ten: „Ik heb voor mijn nichtje een stem op mezelf uitge bracht. Ze vroeg me dat omdat ze zelf geen internet heeft.” De woordvoerster van de gemeen te bevestigt die mogelijkheid, met een adres en geboorteda tum van een ander is dat mo gelijk. Lisanne is blij met haar plekje in de jeugdadviesraad, al heeft ze dus wel gelijk kritiek op het verloop van de verkiezingen. „Ik wil ook zeker bij de evalu atie betrokken worden. Zo ben ik het er ook niet mee eens hoe de tekst bij mijn introduc tie is vermeld.” Het aantal van 350 stemmen valt Lisanne toch wel een beetje tegen. Al be grijpt ze het ook weer wel, na de reacties die ze om zich heen hoorde. „Veel van de jeugd ging alleen stemmen als ze zelf een kandidaat kende.” WADDINXVEEN - De afgelo pen week is er op diverse plaatsen in de gemeente in acht personenauto’s en I bestelauto ingebroken. In alle gevallen werd een ruit ingeslagen en kon men de goederen wegne men. De buit bestond over het algemeen uit audioapparatuur, laptops en cd’s. Op diverse plaatsen in de gemeente is op donderdag 11 december ge controleerd op de verlichting van fietsers. In totaal werden ruim 30 mensen bekeurd bij F* F* Ss WADDINXVEEN - Jongerenorganisatie YO zag het wel zitten: een groots oud en nieuw feest in sporthal de Dreef. Yorin wilde het feest wel opzetten, zo had de jon gerenzender laten weten tijdens het laatste feest met Van Dik Hout.YO vroeg de gemeente om een vergunning en ging met de pachter van de horeca in De Dreef om de tafel voor het schenken van de drank. Maar toen liep het spaak. Want wie betaalt het ondernemersrisico en wie mag de drank schenken? monstrantse Kerk en het Weegje. De opmaak en repro ductie is van Reproset+ (Dorp straat 120).Van elke kalender is 2,50 euro voor Amnesty Inter national. De kalender is te krij gen bij de Wereldwinkel (Kon. Wilhelminaplein 43). WADDINXVEEN - Ook dit jaar exposeert een aantal leden van de Waddinxveense Kunst kring in de Raadhuiszaal van de gemeente Waddinxveen. De expositie vindt plaats voor, tij dens en na de nieuwjaarsrecep tie. Schilderijen, aquarellen, beeldhouwwerken en keramiek zijn te zien tijdens de opening stijden van het gemeentehuis van vrijdag 19 december tot en met dinsdag 6 januari. r* 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19