KERST IN WADDINXVEEN Bewoners zien Kerstmarkt laat zich niet verjagen door regen de Wingerd Twee Hagenaren over Waddinxveense zaken verpauperen Kerstviering van De Rank i. Kerstconcert in de Ontmoetingskerk Ons Verleden haalt muziek- examen Kerstmarkt de kerstman Goudsch Kamerkoor in Victorkerk Kinderkerst- feest rond Gratis op de foto met opent haar deuren Kerstzangavond in de Kruiskerk Jeugdige saxofo niste Henk Bres bij de Avonduren 0172 21 37 15 info@loo.nl HYPOTHEKEN in de Boog U koopt toch ook niet het eerste het beste huis? Concordia blijft actief met kerst de boom VAN DER LOO C verzekeringen 10 jaar: v.a. 4,9%* rfr WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 37 John Verberk PENSIOENEN Henk Bres en Ron Zandvliet in gesprek voor RTW FM. (Foto: Liesbeth van der Vis.) ADVIES BEMIDDELING ‘Hypotheekrente 10 jaar vast, effectieve rente 5,1 Vraag naar de voorwaarden. Rente- wijzigingen voorbehouden. bij de verschillende kraampjes. Reiben- kuchen, krakelingen, Glühwein kruimel- taart, erwtensoep. „Aan het eten zal het niet liggen vandaag”, aldus de kok achter het kraampje. Ook de kerstman zelf liet zich niet onbetuigd. „Ondanks alle verregende hoofden zijn er toch nog heel wat Waddinxveners be reid om met me op de foto te gaan. Leuk dat de mensen dit toch over hebben voor het goede doel. Het geeft mij als kerstman wel het gevoel dat er nog warmte is in de mensen.” Bij de kraam pjes in de hal van de kerk vlogen de door deTsuytende dames zelfgemaakte kerststukjes over de toonbank. „We ma ken hier ’live’ de stukjes en hebben zo juist het kerstboeket uitgevonden en ver kopen deze nu voor het goede doel.” De muzikale klanken voortgebracht door de studenten van Kreater zorgden voor veel aanloop. „Dit is een kans om eens te laten zien wat ik kan, het is anders dan thuis spe- ZEVENHUIZEN - Het His torische Centrum Ons Ver leden opent zaterdag 20 de cember haar deuren voor publiek van 13.30 tot 16.00 uur. Ons Verleden Twee- manspolder 15) bestaat uit De Stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle, de Stich ting Jan C. Lunenburg, de vereniging Molenvrienden in het Rottemerengebied en de molenverzameling van A. Dekker. In de Oudheidkamer is een tentoonstelling van de boer derijen uit de regio te be zichtigen. De klap op de vuurpijl is de diavoorstelling over de lopende boerderij en tentoonstelling naar wer ken van de heer J. van Zuy- len, die voor de laatste keer wordt vertoond. Bij de Stichting Jan C. Lunenburg is de enorme molenrijkdom van de Schermer te bekij ken. Deze stichting heeft voor de vrijwillige bijdrage op de bovenverdieping een speciale manier om de lamp te laten branden. Verder heeft de Vereniging Molenvrienden Rottemeren gebied haar waar weer uit gestald liggen dit alles voor het behoud van de Molen viergang. Als laatste is ook de genealogische werkgroep weer aanwezig om de fami liestamboom te bepraten. WADDINXVEEN - Kinde ren kunnen aanstaande za terdag van I 1.00 tot 13.00 uur gratis op de foto met de kerstman in de Passage. De foto kan daarna opge haald worden bij foto Combi. len voor mijn ouders. Ik moet wel veel improviseren, maar alles loopt hier een beetje anders vandaag in verband met het slechte weer. Buiten kan ik nu niet spelen, dat is slecht voor mijn instru ment.” De knuffelstal van Dierendal had toch nog een mooi alternatief plekje ge vonden op de Kerstmarkt Het was voor de dieren extra fijn dat er nog wat kin deren dicht tegen hen aankropen. „Dit lijkt meer op ’SpelZonderGrenzen’ dan op een Kerstmarkt’, roept de voor zitter vanTsuytende uit. „Toch blijven sommige voorbijgangers staan. Anderen waaien of sprinten letterlijk voorbij onze kraampjes. Een ding is zeker, aan onze mensen heeft het niet gelegen. Zoveel improvisatie talent heb ik nooit bij elkaar gezien. Alle vrijwilligers, sponsors, Die rendal, Kreater, de regionale kranten, RTW en de Kruiskerk worden hartelijk bedankt! Volgend jaar hopen we op beter weer.” Op naar ’Merry Waddinx Christ mas 2’. WADDINXVEEN - Zoals ieder jaar voert het Goudsch Kamerkoor onder leiding van Ralph van Vliet in het laatste weekend voor kerstmis ’A festival of Les sons and Carols’ uit. Op zondag 21 december vindt het concert in de St-Vidtor- kerk (Zuidkade 176) plaats. Het begint om 19.30 uur. Het is een oude Engelse tra ditie om in de adventtijd een dergelijk programma uit te voeren. Het Goudsch Ka merkoor voert in deze con certreeks werken uit van onder andere Strategier, Sweelinck, Praetorius, Rut ter, Bruckner en Willcocks. De muziek wordt omlijst door toepasselijke teksten. Kaarten a zes euro zijn te bestellen bijW Gouda of Hellen Scholten, tel. 0182 - 630249. HYPOTHEKEN Passage’.Tom vroeg zich af hoe het mogelijk is dat een sport club moet lijden om het winke lend publiek nog meer winkels te geven. „Daar ben ik het wel mee eens”, al dus Henk. „Maar Waddinxveen kan echt niet zonder Hemaworst.” Zo ging de Hagenaar scherp op ie der onderwerp in. Ook aanwezig was een leraar van het Coenecoop college. Deze pleitte voor een leerlinge die bijna afstudeerde op vwo. Haar vader voldoet niet aan de WADDINXVEEN - Er is een kerstmarkt bij buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) op zaterdag 20 december, met rui me keuze uit verschillende kerstproducten, zoals kerst stukjes en decoraties. Er is ook cake en Gluwein verkrijgbaar. Voor de kinderen komt ook de kerstman even langs. De toe gang is gratis en de markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - Er hing af gelopen vrijdag een ontspannen sfeer in café Sport, waar het programma de Avonduren van RTW FM werd opgenomen. Henk Bres, bekend van het te levisieprogramma het Lager huis, zat die dag met presenta tor Ron Zandvliet aan de tafel. „De uitzending ging perfect”, aldus de presentator. „Het pu bliek was één en al aandacht en de sfeer optimaal”. Zaterdag werd het programma uitgezon den. Met Onno en Ton Glasbeek werd gesproken over het on derwerp 'Be Fair heeft kans te verdwijnen door plannen bouw aan de spinning marathon voor een goed doel bij den Edel. De laatste gasten waren Ruud van Heijningen en Martin taxi. Deze Hagenezen vertelden over Henks verleden met onderne men. Henk is jaren geleden bij RTW FM gekomen. De combinatie met, eveneens Hagenaar, Ron Zandvliet bleek succesvol. Be sloten is toen dat het program ma De Avonduren eens in de zoveel tijd met Bres op locatie op te nemen. De Avonduren is elke zaterdag van 22.00 tot 24.00 uur te beluisteren op RTW FM, op 105.8 in de ether en 103.4 op de kabel. WADDINXVEEN - De eerste Kerst markt van Waddinxveen, georganiseerd door Lionsclub Waddinxveen Tsuytende werd afgelopen zaterdag geplaagd door het slechte weer. De vrijwilligers stonden elkaar’s ochtends vroeg twijfelachtig aan te kijken totdat er een helpende hand werd aangereikt door de Kruiskerk (Pas sage 11). De hal mocht gebruikt worden en dat was net het duwtje wat nodig was om de Kerstmarkt door te laten gaan. Onder het motto beter een verstopte kerstmarkt dan geen Kerstmarkt, stroop ten de mannen en vrouwen van deTsuy tende hun mouwen maar extra op. „Alle kraampjes zijn verstopt”, aldus een woordvoerder van de Lionsclub, „dat zal niet ten goede komen van de opbrengst voor de goede doelen. Maar niet gescho ten is altijd mis. We zijn vast besloten, we gaan ermee door." Gelukkig namen veel Waddinxveners de moeite om naast hun dagelijkse bood schappen nog even een kijkje te nemen Ondanks de storm afgelopen zaterdag waren de vrijwilligers van Lions ClubTsuytende vastberaden de eerste Wad dinxveense kerstmark tot een geslaagd einde te brengen. (Foto: Uesbeth van derVis) Jazz Favorites. Kaarten kosten 6,00 euro, in clusief één consumptie en zijn aan de zaal verkrijgbaar, of te bestellen via 0172-213717 (Me vr. K. Mark) of 0182-618852 (Mevr. J. Versluis). WADDINXVEEN - Het har monieorkest van muziekvereni ging Concordia begeleidt vrij dag 26 december de levende hebben we met de wethouder gesproken over het onderhoud aan de buurt. We hadden een lijstje van 28 knelpunten opge steld, de gemeente zou geld vrij maken om daarvan een aantal op te lossen.” Een voorbeeld hiervan is het verzoek om gele afvalbakken. „Maar het is nu eind december en we hebben nog niets gehoord. In januari zal ik opnieuw naar de gemeente gaan om te vragen waneer er wat gebeurd”, aldusTinkhof. De gemeente laat weten dat de groenstrook voor komend jaar op het programma staat, en dat er wel degelijk actie op een aantal punten is ondernomen. Zo is er op diverse plekken ge snoeid. Tinkhof is wel van me ning dat bewoners zelf ook ver antwoordelijk zijn voor hun directe leefomgeving. „Zij ho ren hun huisvuil netjes neer te zetten, op de daarvoor bestem de plaats. Grofvuil hoort daar niet thuis, maar dat gebeurt toch geregeld.” Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Leonoor Portengen uit Waddinxveen heeft vrijdag met goed gevolg het praktijkgedeelte van het muziekexamen A afgelegd. Saxofoon spelen is Leonoors grootste liefhebberij. Zij was met haar tien jaar een van de jongste deelnemers aan dit pit tige examen, dat werd afgeno men door de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekverenigingen. Nog geen twee jaar geleden is Leonoor begonnen met les op de altsaxofoon. Haar muziekle raar De Water is, met recht, trots op zijn leerling die ook lid is van Muziekvereniging ’De Kleine Trompetter’ te Zeven huizen, net als hijzelf. „Vrijdag was Leonoor al om 9.00 uur aan de beurt om het praktijk- examen af te leggen. Dat begon met een aantal toonladders.Als eerste kozen we de A, een van de moeilijkste om te spelen met drie kruizen. Maar het ging haar prima af”, volgens De Wa ter. Daarna volgde een etude en moest ze iets uit haar hoofd spelen. Leonoor koos voor ’Lang zal ze leven’. „Ik ben toch niet jarig?” had de examinator gevraagd. Ze antwoordde dat ze dat op de vereniging altijd spelen als er iemand jarig is. Vervolgens speelde De Water een stukje voor en moest zij dat naspelen. Tot slot kwam het improvise ren aan bod, een onderdeel waar ze behoorlijk tegenop ge zien had, maar wat ook geen enkel probleem opleverde. „Ik speelde een stukje en daarop moest zij verder gaan. Leuk hè?” reageert De Water. De be oordeling loog er niet om. Na de mondelinge vragen kreeg ze te horen dat ze met glans het A-examen had gehaald. Aan de examens deden nog ne gen andere leerlingen van de Kleine Trompetter mee. Voor het A examen slaagden Dorien van Iwaarden, Heidi van Veen en met een her Paul van Dijk. Voor het B examen slaagden Wendy de Ridder, Rianne Luij- endijk.Janneke van Veen en An- nemarieke Hof met een her. Voor het C examen slaagde An nette van den Berg en Linda Klein. WADDINXVEEN - Langzaam verpaupert de Wingerd, signaleert Ben Tinkhof, voorzitter van de bewonerscom missie. „Regelmatig worden auto’s opengebroken, er slaapt wel eens een zwerver in de portiek, de bestrating ligt schots en scheef, de groenstrook staat vol brandne- - tels, afval wordt op straat gegooid”, somt Tinkhof op. 270 Wooneenheden telt de Wingerd,Tinkhof zet zich al sinds jaar en dag in voor deze bewoners. Hij ziet de buurt nu langzaam achteruit gaan. „Laatst heeft ook weer iemand van buitenaf een plekje achter de lift opgezocht om er te sla pen. Soms vinden we zelfs de behoeftes van de nachtrustzoe- ker”, ervaart Tinkhof. Zo’n twee of drie keer per maand komt dat voor. „Overdag spe len daar weer kinderen, ’s avonds voelen sommige bewo ners zich onveilig.” Vernielingen komen ook steeds vaker voor. „Bijvoorbeeld aan het informa tiebord, dan wordt de kast opengebroken.” De politie wordt altijd gebeld als er weer gesloopt of geslapen is in de flat. „Maar dan is de pleger er al vandoor.” De politie bevestigt dat ze de laatste tijd vaker naar de flat rijdt om een dakloze die een slaapplek in de hal zoekt, te bekeuren. Twee bewoners van de flats lopen regelmatig een rondje om bewoners een veili ger gevoel te geven. De gemeente is medeschuldig aan de verpaupering, is de me ning van Tinkhof. „Eind juni WADDINXVEEN - Er vindt een kerstzangavond plaats op zondagavond 21 december in de Kruiskerk aan de Passage. Een uur vol samenzang van be kende kerstliederen, begeleid door muziek en koor. De sa menzang begint om 20.00 uur en de toegang is vrij.Voor meer informatie, www.kruiskerk.nl. criteria voor een verblijfsver gunning en moet terug naar het land van herkomst. Door mid del van handtekeningen pro beert men dit on gedaan te maken. Henk reageerde op onherhaalbare wijze. Henk is samen met zijn vrouw Corry een hoop kilo’s kwijt geraakt met behulp van een consulente. De ook in de uitzending aanwezige Sport instructeur PietWestdijk ging hier met de Hagenaar over in discussie. Henk werd direct uitgenodigd om volgend jaar mee te doen ganiseert de leiding van de jeugdclubs eveneens in De Dreef een kerstfeest voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar. Voor de jeugd van twaalf jaar en ouder begint het feest om 17.30 uur met een maaltijd. Ook nu is de toegang gratis. Voor meer informatie, tel. 06- 53126203 of 640130/ 640477 (jeugd) of kijk op www.sow- waddinxveen.nl/derank/kerst. WADDINXVEEN - De her vormde wijkgemeente De Rank organiseert woensdag 24 de cember vanaf 19.45 uur een speciale Kerstviering in sport hal De Dreef. De toegang is gratis. Het thema is ’Kerst, feest van je leven?’. Op het program ma staan, behalve samenzang van de bekende kerstliederen en een korte boodschap van ds. Martinus Bos, ook optre dens van het Waddinxveense koor Adonai, solozang van Ro sanna van der Laarse en muzi kale medewerking van het combo van De Rank. ’s Middags vanaf 16.00 uur or- WADDINXVEEN - In de Ont moetingskerk is aanstaande donderdag een kerstconcert van Harmonie Excelsior Bo skoop en het gemengde koor Da Capo te beluisteren. Het concert begint om 20.15 uur. WADDINXVEEN - Er is een kinderkerstfeest in de Remon strantse Kerk (Zuidkade 54) op maandag 22 december. Van 15.30 tot 17.00 uur zijn alle kinderen van zes tot en met twaalf jaar van harte welkom. Het thema is ’Kinderkerstfeest bij kaarslicht’ en het hele ge beuren speelt rond een grote kerstboom. Orkest en koor brengen zowel gezamenlijk als apart kerstmu- ziek ten gehore. De leerlingen van Excelsior brengen een muzikale kerststal ten tonele. Tenslotte speelt het klarinet-quintet de Christmas kerststal in de St. Victorkerk muzikaal. Tussen 14.00 uur 15.00 uur brengt het orkest di verse muziekwerken in kerst sfeer ten gehore. Afgelopen vrijdagavond gaf Concordia een concert getiteld ’Op weg naar kerst’, met medewerking van de themakoren His Revolution uit Waddinxveen en QuoVadis uit Boskoop en het combo De Vier Wijzen. In de goedgevulde Ontmoe tingskerk brachten de twee ko ren onder leiding Margret Blom, het harmonieorkest on der leiding van Jeroen Wentel en het combo deze avond een sfeervol en gevarieerd pro gramma ten gehore. o A Qh' I I h'-' «m» I

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 37