CDA werkt aan Boskoop’ legt tuin hospice aan betrokkenheid werkgevers ProPlan St. Victorkerk Samen op weg G-Voetbal Concordia St. Gouwe Bloem S.C. Antilope Kard. Alfrink, De Bruggen DeKlup Waddinxveense SSW Stichting Service Waddinxveen Jeu de Boules vereniging St Gered Gereedschap Scouting St Victor Kon. Beatrix School "Raymakers" Stichting "In liefde omen" kerken/zonnebloem BeFair WADDINXVEEN BEDANKT! Dak isolatie clubhuis Renovatie MER voor Eendragtspolder van start werkplaats Venroerdagjedierentuin Daguit (M. Uitbeyerse) Nieuwbow clubgebouw’ Aanschaf zendapparatuur Deel leden Youth Organisation twijfelt aan voortbestaan Arboaanpassingen Tournooigezinsvemngend Hulp aan de terugkomersrondom Srebrenica Bosnië Speeltoestellen schoolplein Outfit gehandicapten voetbal Jaarlijkse reis Waddinxveense tehuis ^bubrechtu ouderen/gehandicapten Weekend uitvoor gezinnen met inwonende gehandicapte kinderen Atletiekspullen gehandicapten Opvang/onderdak/verzorging vrouw en kinderen Ontmoetingsdag zieken/ ouderenAnne-Frank r 'X Kerst- Verrassend tekenen Kerstnacht- dienst Koor en Samen- Rijbewijs ingenomen na blaastest Kanovaren in de winter Bingo in het Zuidhonk activiteiten in Swanla Gewijzigde verkoopdata Wereldwinkel zangavond Ruim een jaar na WaddlekkeR kunnen wij u melden wat de St. Service Waddinxveen met de opbrengst heeft gedaan. De afgelopen maanden heeft de S.S.W. tal van sponsoraan- vragen behandeld en getoetst aan de gestelde criteria. Onderstaande doelen voldeden hier aan en kregen een financiële bijdrage. De S.S.W. bedankt de gemeente Waddinxveen, de horeca en sponsoren en U voor het fantas tisch feest dat we met elkaar hebben beleefd. Graag doen wij ook een volgende keer een beroep op u aUen. X; 1 WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 43 5 ifeJi -X \i v X. i - Om ■k s '«A'W x ll 1 '<7 (Foto: Marianka Peters). i I f ting van een klein bijna-thuis- huis. De oorspronkelijke betekenis van de term ’hospice’ is ’gas tenverblijf'.Tegenwoordig is een hospice een gastvrij huis voor de laatste dagen. Mensen die niet lang meer te leven hebben, willen het liefst de laatste dagen van hun leven in de eigen vertrouwde omge ving doorbrengen. Soms is dat niet mogelijk door gezins- of woonomstandigheden, of om dat familie of vrienden de no dige 24-uurszorg niet (meer) ZEVENHUIZEN - De nieu we cursussen ’Verrassend tekenen’ voor volwassenen en kinderen van zeven tot en met twaalf jaar starten in januari 2004. Een cursus bestaat uit tien lessen, ge geven door Louise Adams. In deze cursus staan de fantasie en de tekenerva ring zelf centraal. Ook is er aandacht voor tekenvaar digheid. Voor kinderen zijn er cur sussen op maandag, dinsdag en donderdag van 15.45 tot 17.15 uur, voor volwasse nen op woensdagmorgen van 9.00 tot I 115 uur. Voor informatie, tel. 0180- 634002 of mail: birdies@ cistron.nl. ZEVENHUIZEN/ MOERKA- PELLE - In de kerstvakantie worden door Jeugd groep Zevenhuizen-Moerkapelle en Stichting Jeugd en Jonge renwerk Midden-Holland een oliebollenzaalvoetbal- toernooi en een filmfestival georganiseerd. Deze activi teiten vinden plaats op maandag 22 december in het dorpshuis Swanla. Het zaalvoetballen begint om 10.00 uur en is om 15.00 uur afgelopen. Het is be doeld voor de jeugd van tien tot en met vijftien jaar en deelname kost vijf euro per team. Een team bestaat uit vijf veldspelers en één keeper. Opgeven kan tot za terdag 20 december via een inschrijfformulier, op te ha len bij Mainstreet. Het film festival is van 16.00 tot 22.00 uur, met om 16.00 uur Spiderman en om 19.00 uur Gladiator. De entree is gratis.Voor meer informa tie:, tel. 06-12839280. ZEVENHUIZEN/ BO SKOOP - De Boskoopse kanovereniging ’t Schouwtje heeft de komende winter een kanocursus gepland in het subtropische zwembad van Zevenhuizen. Geduren de vier avonden worden as pirant kanovaarders vér- trouwd gemaakt met het varen in het smalle bootje. De cursus wordt gegeven op zaterdag 3 en 31 januari, 28 februari en 27 maart van 19.00 tot 21.00 uur. De kos ten bedragen 30,- euro. De vereniging zorgt voor alle materialen. Voor meer informatie, tel. 0172-214157 of email: info@hetschouwtje.nl. WADDINXVEEN - De plaatselijke afdeling van het CDA heeft ten opzichte van het sociaal beleid in Waddinxveen een plan ontworpen getiteld ’Betrokkenheid werkgevers bij gemeentelijk sociaal plan’. Dit plan stelt een viertal doelen, die begin 2004 verder moeten worden uitge werkt. WADDINXVEEN - Verschil lende bingo’s worden vrijdag 19 december gehouden in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). ’s Middags is er een 55+ bingo, vanaf 14.00 uur. Er worden acht rondes ge speeld en één superronde. Hier wordt geen jeugd toe gelaten. s Avonds is er kerstbingo, vanaf 20.00 uur. Er worden negen rondes gespeeld en één superronde met superprijzen. Jeugd al leen onder begeleiding van volwassenen. Wilt u ’s mid dags en s avonds meespe len, kan er in Het Zuidhonk gegeten worden. is er gekomen op initiatief van een groep mensen uit Gouda en omgeving in het voorjaar van 2000. Dit leidde eind 2000 tot de Stichting Hospice Midden-Holland. De initiatiefgroep is afkomstig uit verschillende geledingen in de samenleving. In onze om geving bestaan er onder an dere bijna-thuis-huizen in Woerden, Gorinchem, Nieuw koop,Vleuten en Zoetermeer. In Wilnis is een professioneel hospice. In Nieuwerkerk wordt gewerkt aan de oprich- BOSKOOP/GOUDA - Nadat leden van de Boskoopse Ro- taryclub enkele weken eerder al oude beplanting hadden gerooid, is zaterdag begonnen met het inkuilen van planten in de tuin van het Hospice Midden-Holland in Gouda, achter het Bleulandziekenhuis aan de Ridder van Catsweg. De planten zijn beschikking gesteld door Boot en Co, Ge- br. Koetsier, Rijnbeek en Zn, Gebr, de Jong/Baas Planten- service en Jac. Schouten bv. De tuin wordt aangelegd naar een ontwerp van het Bo skoopse hoveniersbedrijf de Groengroep. De aanplant wordt verder gedaan door leerlingen van het Wellantcol- lege en medewerkers van de Sterrenborgh. Het hospice aan de Ridder van Catsweg, gevestigd in een fraaie villa, is een nieuwe ves tiging. Tot zolang wordt een tijdelijk onderkomen in het nieuwbouwcomplex Savel- berghof 81 -82 gebruikt. Deze heeft plaats voor vier bedden. Het Hospice Midden-Holland Het eerste doel is gericht op versnelde reïntegratie, waar door werkgevers uiteindelijk minder ziekengeld per jaar kwijt zijn. Dit houdt in dat werkgevers worden benaderd voor het opzetten van een sa menwerkingsverband om zieke werknemers snel te reïntegre ren naar passend werk buiten de organisatie. Deze zoge noemde ’poule van werkge vers’ biedt werkgevers de mo gelijkheid medewerkers snel passend werk aan te bieden als er binnen de eigen organisatie geen passend werk voorhan den is. Het tweede doel is het bereiken van schoolverlaters en niet uitkeringsgerechtigden, die op dit moment tussen wal en schip vallen. Hierbij wordt gedacht aan gehandicapten die geen uitkering hebben, maar ook aan schoolverlaters zon der diploma of werk, die weer op de rit gezet moeten wor den. Het derde doel is om jaar lijks een twintigtal uitkeringsge rechtigden uit de Algemene Bijstand Wet aan werk te hel pen met behulp van werkge vers in Waddinxveen. Opge merkt wordt dat de Algemene Bijstand Wet per I januari 2004 wordt vervangen door de Wet Werk en Bijstand. De gemeen te Waddinxveen zal uit haar WWB-bestand veertig kandi daten voordragen. Na een se lectie stromen twintig kandida ten in in de poule. Het vierde doel is om jaarlijks een twintig tal ABW uitkeringsgerechtig den verder te laten doorstro men. Per I januari 2004 wordt de wet Werk en Bijstand inge voerd. Omdat de gemeenten minder geld krijgen vindt het CDA het van belang een visie te hebben op de te stellen ka ders. Het ideaal van de WWB is om maatwerk te bieden per bij- ZEVENHUIZEN - In de Her vormde kerk wordt op 24 de cember een Kerstnachtdienst gehouden. Deze korte dienst start om 22.30 uur met als the ma: ’Ga je met de herders mee?’. Dit thema zal worden uitge werkt door Ds. Haasnoot. De muzikale medewerking zal worden verleend door de kerstband. Na afloop is er voor iedereen warme chocolade melk en gluhwijn buiten bij de vuurkorven. nen. In een komst in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen werd de startno- tie gepresenteerd en was er ge legenheid tot inspraak. De pro cedure moet eind volgend jaar uitmonden in een Voorontwerp de polder de mogelijkheid MER. Dat vormt dan weer de basis voor de bestuurlijke be sluitvorming. De bijeenkomst in stond onder voorzitterschap van Ir. A. van der Stee in zijn hoedanigheid van van Zevenhuizen-Moerkapelle. Hij werd bijgestaan door de ambtenaren H. Sytsema (Po- jectleider Ambtelijke Project groep) en E. Molenaar. De heer E. Rumpf van het Recreatie schap Rottemeren gaf een na dere toelichting. In de Eendragtspolder komt een recreatiegebied van drie honderd hectare in combinatie weet van twee andere be stuursleden dat ook zij erover denken om op te stappen. Kle- ijn heeft begrip voor de twijfels binnen het bestuur. „Het was gewoon niet leuk meer, met het organiseren van een feest kwa men we meer in een wirwar van problemen terecht, dan dat je bezig was met een feest.” Kleijn doet een dringend be roep op de politiek om ervoor te zorgen dat de jeugd toch door kan gaan met het organi seren van feesten. Wethouder Gerts zou het doodzonde vin den als de jongeren er de brui aangeven. „De jeugd moet nu niet in een hoekje gaan zitten, maar aan de bel trekken als er iets is. We hebben juist afgelo pen maandag een goed gesprek gehad en vastgesteld dat er voor komend jaar subsidie is voor vier grote feesten.” ZEVENHUIZEN - In verband met de feestdagen is de We reldwinkel Z-M. geopend van 10.00 tot 16.00 uur op dinsdag 23 december en op dinsdag 30 december. De winkelwagen staat dan zoals gebruikelijk op het AH plein. Op zaterdag 27 december is de wereldwinkel gesloten. WADDINXVEEN - De advi seur van Youth Organisation, Daniel Kleijn, is opgestapt. Hij wil graag feesten organiseren, maar heeft het gevoel dat de gemeente niet echt achter de club van vijftien jongeren staat. „Ik heb alles tegen elkaar afge wogen, een lijstje van 41 pun ten waarbij ik geen goed gevoel had gaf me de doorslag. Van de gemeente heb ik geen daden gezien, alleen maar signalen dat ze niet wil dat we feesten orga niseren”, legt Kleijn uit. Ook sommige van de vier be stuursleden twijfelen nu of ze nog verder willen. Eén van hen is Lisanne van der Veen. „De wethouder zei ons dat ze zich achter ons wil scharen, maar daarvoor wel ons vertrouwen nodig heeft. Maar dat vertrou wen verdwijnt een beetje, zo langzamerhand.” Van der Veen MOERKAPELLE - De kerk voogdij van de Hervormde Gemeente organiseert in samenwerking met de Mo- numentcommissie D.V dinsdag 22 december een Koor en Samenzangavond. Deze vindt voor de vijfde keer plaatsvinden in de Ne derlandse Hervormde Kerk en begint om 20.00 uur. Het eerste lustrum wordt feestelijk gevierd. Naast het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwe- stem onder leiding van Martin Mans vult het trom pet duo Henk-Jan Dorst en Stefan Koppelaar met het kerkgebouw met hun klan ken. De toegang is vrij, wel zal er aan de uitgang een collecte worden gehouden. De opbrengst wordt be steed aan het noodzakelijke jaarlijkse onderhoudswerk aan het monumentale kerk gebouw uit 1662. De netto opbrengst van het vorige kerstconcert be droeg 4250,- euro. De kerkvoogdij van de Her vormde gemeente te Moerkapelle wil iedereen die zijn of haar medewer king hieraan gegeven heeft hiervoor hartelijk dankzeg gen. Tegelijk vraagt ze ook dit jaar uw medewerking te geven. U kunt uw gift stor ten op een speciaal hier voor geopende rekening, 3750.94.938. t.n.v. ’Monu- mentcommissie Moerkapel le’.Voor meer informatie, Ed Broer, tel. 079-593 2813. kunnen bieden. Dan kan een hospice een alternatief zijn waar familie en vrienden de zorg kunnen voortzetten sa men met huisarts, wijkverple ging en deskundige vrijwilli gers. Een hospice biedt zorg afge stemd op de individuele le vensstijl, wensen en mogelijk heden van de gast. In een sfeer die de thuissituatie zo veel mogelijk benadert, krijgt de gast alle aandacht en zorg gericht op de laatste levensfa se. ZEVENHUIZEN - De poli tie heeft zondag 14 decem ber rond 04.30 uur het rij bewijs ingevorderd van een 20-jarige man uit Capelle a/d IJssel. De man reed over de Boslaan toen de politie hem zonder verlichting zag rijden. De ademanalyse wees 620 ug/l uit. Zijn rijbe wijs is ingevorderd en hij kreeg en proces verbaal. inspreken. Er werden onder meer vragen gesteld over de hoogspanningsleidingen, de vei ligheid, de afstand van aan te leggen wegen en paden tot de bestaande bebouwing, de ont sluiting voor het verkeer en het behoud van het typische open karakter van het polderland- schap.Alle opmerkingen en vra gen zijn vastgelegd in een ver slag waar door de aanwezigen op kon worden ingetekend. De startnotie is verkrijgbaar op het gemeentehuis en is tevens opgenomen op de website van de gemeente. Alle relevante in formatie over het project is verder te vinden op een specia le website: www.eendragtspol- der.nl. Schriftelijke inspraak is mogelijk tot 29 december bij de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Ook tijdens het proces van de totstandkoming van het voor ontwerp is er van tijd tot tijd gelegenheid tot inspraak. Leden van de Boskoopse Rotaryclub, zaterdag aan het werk in de tuin van de nieuwe hospice-vestiging aan de Rid der van Catsweg. standsgerechtigde met als doel het activeren van de bijstands gerechtigde tot intrede of her intrede naar betaald werk. De persoonlijke verantwoordelijk heid van een ieder om in zijn eigen inkomen te voorzien staat voorop. De overheid on dersteunt slechts. Door deze wet staat de gemeente Wad dinxveen voor een enorme verantwoordelijkheid zoals het maken van de nodige verorde ningen. Tenslotte wordt de ge meente volledig verantwoorde lijk voor de verlening van de bijstand, ook financieel, aldus het rapport. De gemeenten krijgen een budget op grond van het aantal te verwachten bijstandsgerechtigden. Het hoofddoel van het CDA is om samen met de poule van Wad- dinxveense werkgevers de in stroom in de bijstand al aan het begin aan te pakken. Over dit plan is overleg geweest met het bestuur van de Industriële Club Waddinxveen en een afvaardi ging van het bestuur van de Ondernemers Vereniging Wad dinxveen. Deze besturen staan welwillend tegenover de opzet van het plan en willen nadat het college zich achter het plan heeft geschaard meewerken aan het verder opzetten en uit bouwen van het project. De duur van het project is twee jaar en het uiteindelijk alge meen doel is dat er goed wordt omgegaan met medewerkers, waarbij ook de werkgever als medewerker aan het plan zijn eindverantwoordelijkheid heeft. Zo kan er een klimaat worden gecreëerd waarin de gezamenlijke verantwoordelijk heid voor uitkeringsgerechtig den centraal staat en gemeente en werkgevers een duurzame samenwerking opbouwen. (A.B.) ZEVENHUIZEN - De MER met een waterberging van voor de Eendragtspolder is 4.000.000 m3. Er wordt een woensdag 10 december begon- miljoen bezoekers per jaar ver- officiële bijeen- wacht. Ter vergelijking: het Re creatieschap Rottemeren be slaat negenhonderd hectare en er komen 3.000.000. bezoekers per jaar, inclusief omwonenden die hun hond uitlaten. Er is in voor 470 hectare recreatiegebied, maar voor 170 hectare is nog geen financiering beschikbaar. Swanla Aanvankelijk bestond er hoop op de opbrengst van zandwin ning, maar die hoop lijkt nu ver- wethouder vlogen. Op 23 januari wordt er een definitief besluit genomen over de zandwinning. In 2007 wordt met de uitvoe ring van het recreatiegebied begonnen. In 2010 moet alles klaar zijn. Dat heeft het minis terie van LNV als belangrijkste financier als voorwaarde ge steld. Na de toelichting door de heer Rumpf was er gelegenheid tot i’’-. s V"’rakTil 'ï'X-ï'.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 43