Raad unaniem achter Kavels aan de Oranjestraat s[p)O@®@0© Actieprogramma organisatie verbetering opnieuw aangeboden van zeventien kavels aan de Oranjestraat. Burgemeester slaat eerste Geboortepenning Hoera, het is kerst Winkeldief geeft niet op li Eerste criteria Regionale alcoholcontrole DierDorado krijgt erkenning stichting Dierbaar Brandende kaars zorgt voor rook- en roetschade van woonwijk Triangel goedgekeurd WADDINXVEEN - De eer ste criteria en wensen voor de opzet van de nieuwe woonwijk Triangel is be kend. Deze staan in een Nota van Uitgangspunten, waar inwoners in januari 2004 tijdens twee informa tieavonden op kunnen re ageren. In maart 2004 wordt de definitieve versie van wensen en criteria vast gesteld, waarin de reacties van de bevolking worden meegenomen. Politie treft illegalen aan Docent vraagt politiek om aandacht voor leerling Armine W’veen’s en M’kapels bedrijf genomineerd Cursus weidevogel bescherming <11 PAGINA 9 DINSDAG 30 DECEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOKKEU ENTJES. Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl LEZERS SCHRIJVEN WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS N y 1 (Foto: Liesbeth van der Vis.) AIM I Mw. Gibbon (Meidoornstraat) 683670 of kijk op: www.land- schapsbeheer.com/zuidholland. De nieuwbouwwijk Triangel is gepland binnen het ge bied tussen de Beijerinck- laan, de Zuidelijke Rondweg en de spoorlijn. Hier wor den vanaf 2007 ongeveer 2900 woningen gebouwd, voor zowel gezinnen, star ters als senioren. De wijk krijgt een duur zaam karakter door op ve lerlei terrein rekening te houden met aspecten die een goed milieu betreffen, zoals water, energie, ver keer, etcetera. Voor de wijk definitief wordt ingevuld, zal de ge meente eerst de komende weken de Woonvisie, een enquête onder Waddinxve- ners over de woningbehoef ten in het dorp, afronden. Ook een milieutechnisch en cultuurhistorisch onderzoek moet nog worden gedaan. WADDINXVEEN - De po litie heeft op donderdag 18 december acht illegalen in een pand aan de Kerkweg- West aangetroffen. De poli tie heeft in samenwerking met de gemeente een con trole bij het pand uitge voerd waar de personen zijn aangetroffen. Zes vao hen worden binnenkort uit gezet. De anderen zijn in vreemdelingenbewaring ge steld. Het betreft illegalen uit Polen en uit de Oekraï ne. Deze rubriek slaat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te builen gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - De Waddinxveense dierenspe ciaalzaak DierDorado heeft de erkenning van de stich ting Dierbaar weten te ver werven. De erkenning is uitgereikt aan de ondernemer E.P.A. Knook. De erkenningsrege ling van de stichting Dier baar schrijft een groot aan tal strenge eisen voor waaraan dierenpensions/ hotels, trimsalons en die renspeciaalzaken moeten voldoen, naast de wettelijke eisen. De nadruk ligt daarbij niet alleen op de vakbe kwaamheid van de onder nemer en medewerkers, maar ook op de wijze waarop het bedrijf wordt uitgeoefend. De erkenningsregeling waarborgt het dierenwelzijn binnen de erkende onder nemingen. Een zwaar accent is gelegd op de verzorging, gezond heid en huisvesting van pen- siondieren. Periodiek vinden strenge onverwachte con troles plaats vanuit de stich ting Dierbaar. De consument heeft door dit alles de zekerheid met een echt goed dierenpen sion van doen te hebben welke pensiondieren de beste zorg biedt. De stich ting Dierbaar is een onaf hankelijke stichting welke in nauwe samenwerking met de Ministeries van Econo mische Zaken en Land bouw, Natuurbeheer en Vis serij tot stand is gekomen. Tevens heeft de stichting de steun van de Dierenbe scherming en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde. dus Allard. De docent ziet twee rollen voor de Wad dinxveense politiek. De eer ste is het ondersteunen van de wethouder mocht zij Ar mine moeten opvangen als ze niet langer in het asielzoe kerscentrum mag blijven. De tweede is het gebruiken van politieke kanalen om bij de minster aandacht te vragen voor schrijvende gevallen als deze. Een week eerder voerden al le leerlingen en docenten van het Coenecoop College actie voor hun medeleerling. Hon derden ballonnen gingen de lucht in en vele handtekenin gen werden aangeboden aan de burgemeester en de wet houder. REGIO - De politie heeft in de avond van donderdag 18 en de nacht van vrijdag 19 december een alcoholcontrole gehouden. Op diverse locaties in Bodegra ven, Reeuwijk, Waddinxveen, Bo skoop en Gouda in totaal 1030 voertuigen gecontroleerd en veertien aanhoudingen verricht Elf van hen krijgen een proces verbaal. Van één bestuurder werd het rijbewijs ingevorderd. Het project ’Oranjestraat’ kan als een stedenbouwkundige uit daging worden gezien. De loca tie brengt bijzonder lastige pro blemen op het gebied van de stedenbouwkundige vormge ving met zich mee. Het gaat om een heel smal dijkje waarbij de kavels een groot hoogteverschil hebben. In verband hiermee is het onder meer noodzakelijk een aparte ontsluitingsweg aan te leggen. Dat levert echter problemen op omdat hiervoor een onteigeningsprocedure no dig is. De aantrekkelijkheid van het project zal in belangrijke mate afhangen van de architec tonische vormgeving en van de stedenbouwkundige invulling van de omgeving. Bij de behan deling van het voorstel wilde de heer Bac(SGP) graag weten hoe de overige leden van de raad staan tegenover de verworven rechten van mensen die in eer ste instantie hebben ingeschre ven als gegadigde voor een ka vel. Verder stelde hij voor om een mogelijke opbrengst van de exploitatie te bestemmen ten behoeve van de bekostiging van sociale woningbouw. Wat het laatste punt betreft kreeg hij de onvoorwaardelijke steun van de PvdA-fractie. Mevrouw Spekman (PvdA) vond overigens het bedrag dat is uitgetrokken voor het beta len van claims op basis van plan- schade extreem hoog. Zij wilde toezeggingen van de wethouder dat hij in voorkomende gevallen de raad tijdig zal inlichten. Wat betreft de verworven Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/ MOERKAPELLE - De gemeente stelt een krediet 300.000 euro beschikbaar voor het organsa- tieveranderingsproces. In de vergadering van de gemeen teraad van 17 december hebben Burgemeester en Wet houders dit aan de raad voorgesteld. Dit voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. Bij de bespreking in Raadscom missie II was gebleken dat er bij verschillende raadsleden be hoefte aan nadere informatie bestond. Naar aanleiding hier van heeft het college een schriftelijke toelichting gege ven. In de betreffende notitie van 9 december wijzen burge meester en wethouders er op dat zowel raad als college de ambitie hebben uitgesproken een zelfstandige en daadkrachti ge gemeente te zijn en te blij ven. Het college ziet een vitale gemeentelijke organisatie daar bij als vereiste. „De bestuurs kracht is onlosmakelijk verbon den met de ambtelijke slagkracht.” In de afgelopen ja- ren zijn er verschillende onder zoeken verricht naar het func tioneren van de gemeentelijke organisatie. Deze hebben ech ter niet tot de gewenste verbe tering geleid. Medio dit jaar heeft het college een opdracht aan een externe deskundige verleend om op basis van een onderzoek een plan van aanpak te maken dat moet leiden tot de gewenste verbeteringen. De externe deskundige, de heer Dondermond van Bureau K+V heeft vervolgens op basis van een analyse van bestaand schriftelijk materiaal en inter views met medewerkers, on dernemingsraad, college en raadsleden een ’Actieprogram ma organisatieverbetering’ op gesteld. Het college wil met het organisatie ontwikkelingspro ces bereiken dat de gemeente lijke organisatie wordt toege rust om aan de eisen en wensen van gemeentebestuur en omge ving te kunnen voldoen. Het actieprogramma omvat de vol gende bouwstenen voor het functioneren van de gemeente lijk organisatie: het organiseren van eigen werk, de personele bezetting, het organiseren van de aansturing op middellange termijn, de invoering van de jaarcyclus voor personeel en organisatie, de samenwerking met andere gemeenten, het be- WADDINXVEEN - De politie heeft op dinsdag 16 december een 19-jarige Leidenaar aange houden op verdenking van dief stal uit een winkel aan de Ka naalstraat. De Leidenaar werd betrapt door winkelpersoneel toen hij probeerde een aanste ker weg te nemen. Nadat de Leidenaar met een dagvaarding WADDINXVEEN - De Wad dinxveense geboortepenning ter gelegenheid van de ge boorte van prinses Catharina- Amalia is net voor de kerstda gen geslagen. Een delegatie van enkele politici en verte genwoordigers van het be drijfsleven, vertrok op dinsdag 23 december naar de Konink lijke Nederlandse Munt in Utrecht om het slaan van de eerste penning door burge meester jonkman bij te wo nen. Naast de geboortepen ning wordt ook een munt geslagen, het OranjeVijfje ge naamd. De munt heeft binnen de gemeentegrenzen een waarde van vijf euro en wordt in samenwerking met de On dernemersvereniging Wad dinxveen in roulatie gebracht. Met deze munt kan vanaf het moment van verschijnen en Door Walther Micke MOERKAPELLE - Het beroep dat is ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland voor het goed keuren van het door het colle ge van burgemeester en wet houders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle vast gestelde wijzigingsplan ’Oranje straat’ is ongegrond verklaard. Op 17 september heeft de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State dit bepaald. Dit betekent dat het wijzigings plan ’Oranjestraat’ onherroe pelijk is. Hierdoor is het moge lijk te beginnen met de verkoop op zak in vrijheid was gesteld, werd hij enige uren later we derom, in een andere winkel in Waddinxveen, aangehouden voor diefstal en het nuttigen van etenswaren. Dit keer is de Leidenaar in verzekeringge- De kosten bedragen 24,50 euro, steld. Hij wordt op donderdag Voor meer informatie, tel. 0182- 18 december voorgeleid bij de rechtercommissaris. zoiets bij je medemens weg te jatten! Ik ben altijd erg zuinig op mijn spullen - het bord was onge veer veertig jaar oud. Ik hoop gebracht dat degene die het heeft er net zo zuinig op is. Ik wens deze mensen hele fijne dagen toe en nog een fijn en gelukkig nieuw jaar. WADDINXVEEN - Coene coop College docent E. Al lard vroeg tijdens de laatste raadsvergadering dit jaar de aandacht van de politiek voor zijn uitgeprocedeerde leerlinge Armine Chanak- chian 16). „Ik wil niet be twisten of ze moet blijven of niet, ik wil jullie vragen om actieve ondersteuning zodat dit meisje in ieder geval tot juli kan blijven zodat ze haar examen kan doen”, aldus de docent. De leerlinge is na vijf jaar verblijf in Nederland uit geprocedeerd en dreigt vlak voor haar examen VMBO-t terug te moeten keren naar Armenie. „We mogen dit meisje niet voor haar diplo ma uitreiking laten gaan”, al- WADDINXVEEN/ MOERKA PELLE - De jury van de Onder nemersprijs Midden-Holland 2003 heeft drie bedrijven ge nomineerd, te weten: Eosta B.V. uit Waddinxveen, Willem sen Beveiligingen BV uit Moer- kapelle en Metselbedrijf Slin gerland B.V. uit Schoonhoven. Het thema voor dit jaar is ’doelgericht ondernemen’. Eo sta BV (Bredeweg 20)is een groothandelsonderneming, die biologische en biologischdyna- mische aardappelen, groente en fruit importeert en expor teert. Er zijn vijftig mensen werkzaam. Het bedrijf Willem sen Beveiligingen B.V. (Juliana- weg 49) levert, monteert en onderhoudt beveiligingspro ducten. De huidige directeur is tevens de oprichter van het bedrijf, dan vijf werknemers telt. De winnaar wordt dinsdag 6 januari om 16.30 uur bekend gemaakt tijdens de nieuwjaars receptie van de Kamer van Koophandel Rotterdam in de Goudse Schouwburg. REGIO - Landschapsbeheer Zuid-Holland organiseert ko mende winter een cursus Weide vogelbescherming in Gouda. De cursus bestaat uit drie avonden en een excursie en is bedoeld voor zowel (aankomende) vrij willigers als veehouders die geïn teresseerd zijn in weidevogels. Zuid-Holland is een weidevogel rijke provincie met soorten als kievit, grutto en tureluur.Tachtig procent van alle weidevogels in Zuid-Holland broedt op gewoon boerenland. Zij worden bedreigd door de verdergaande verstede lijking en de voorjaarswerkzaam- heden van boeren. In de cursus wordt ingegaan op de verschil lende soorten weidevogels, hun gedrag en de nesten. Op de ex cursie kunnen de deelnemers ’de praktijk’ van de weidevogelbe scherming zien. Het bescher- mingswerk vraagt vier uur per week aan tijd in de periode van eind maart tot half juni. De cur sus wordt gehouden op dinsdag 13 januari, 20 januari, 3 februari, de excursie vindt plaats in april. MOERKAPELLE - Een branden de kaars heeft op maandag 22 december omstreeks 02.00 uur voor rook- en roetschade ge zorgd in een woning aan het Reigershof. Een van de bewo ners werd wakker nadat er ge luiden werden gehoord. In de woonkamer was een beginnen de brand ontstaan. Op de gla zen salontafel was een kaars blijven branden. Plastic ballen onderin de kandelaar vatten vlam waarna de heet geworden salontafel uiteindelijk knapte. Hierdoor viel de kaars op de grond waarna de houten vloer begon te branden. De bewo ners wisten de brand zelf te blussen. De brandweer heeft de woning gelucht. Drie bewo ners zijn voor onderzoek over naar het Groene Hartziekenhuis in verband met ingeademde rook. Een van hen werd later voor opname over gebracht naar het Rijnlandzie kenhuis in Leiderdorp. Een hond en een parkiet werden tijdelijk elders ondergebracht. De woning liep rook- en roet schade op. Ik heb zoals altijd mijn kerst boom staan, versieringen aan mijn raam en aan de buiten deur. Ja, dat dacht ik. Aan mijn deur hing een bord met ’Merry Christmas’ met daaronder een kerstman. Daar heb ik maar weinig plezier van gehad, want het is weg, het is gestolen. Jam mer, heel jammer. Ik hoop dat degene die het hebben er een fijne kerstgedachte aan beleven. Het is echt ongehoord om gedurende het eerste halfjaar van 2004 in veel Waddinx veense winkels worden be taald en gewisseld. De munt én een geboortepenning zijn een initiatief van Stichting Na tionale Feestdagen Waddinx veen (SNFW). Het college van Burgemeester en Wethou ders doet alle leerlingen van de basisscholen in Waddinx veen de geboortepenning ca deau. Zowel de penning alsook het OranjeVijfje zijn standaard in nikkel uitgevoerd. Daarnaast zijn beide vanaf eind januari bij de plaatselijke juweliers ook in zilver en verguld zilver verkrijgbaar. Ook via www.waddinxveen.net kun nen deze speciale uitvoerin gen worden besteld, zolang de voorraad strekt. De oplage is beperkt en de vraag is groot. stuurlijk-ambtelijk samenspel, de organisatiecultuur, het op stellen van een meerjarenbe drijfsplan. In het actieprogram ma worden deze bouwstenen nader omschreven en voorzien van een datum van afronding. Het actieprogramma moet be halve tot beter functioneren ook tot aanzienlijke besparin gen leiden. In 2004 moet al een besparing van bijna 500.000 Eu ro worden bereikt In de daar op volgende jaren moet het te besparen bedrag verder toene men tot meer dan 800.000 Eu ro per jaar. Daarnaast wordt ook gestreefd naar verminde ring van het ziekte verzuim. Bij de bespreking van het voorstel zei de heer Boersma (CDA) te vreden te zijn met de gegeven informatie. Wat de aanpak be treft was hij echter niet tevre den. Hij zei van mening te zijn dat een cultuurprobleem met structurele maatregelen wordt aangepakt. Volgens Boersma bestaan er sinds de samenvoe ging van Moerkapelle en Zeven huizen in de gemeentelijke or ganisatie twee culturen waartussen onvoldoende inte gratie heeft plaatsgevonden. Dat probleem zou volgens hem eerst moeten worden opgelost. De heer Freeke (Christen Unie) vond daarentegen het cultuurprobleem niet zo be langrijk. Hij was veeleer bang dat aan het einde van de rit niet zou kunnen worden vastgesteld of het project mislukt of ge slaagd zou zijn. Ook de overige leden van de raad bleken niet zo zwaar te tillen aan het cul tuurprobleem. Mevrouw Spek man (PvdA) drong vooral aan op het geven van regelmatige voortgangsrapportages. Burge meester Westendorp zegde toe hieraan te zullen voldoen. Hij wilde wel nog nader bezien in welke vorm de rapportage zou plaatsvinden.het kan daarbij na melijk ook om het functioneren van herkenbare personen gaan. Dat vereist de nodige zorgvul digheid. rechten antwoordde wethou der Zijderhand (Gemeentebe langen) dat het college zich ex tern heeft laten adviseren en dat de te volgen procedure is gebaseerd op juridische advie zen. Verder zei hij het voorstel van de heer Bac over de bestem ming van de mogelijke op brengst van de exploitatie toe te juichen, maar dat een beslis sing hierover door de raad moet worden genomen. De heer de Bruin (WD) zei daarentegen niets te voelen voor de bestemming van een eventuele opbrengst van het project voor specifieke doelen. Hij zei verder te twijfelen over de marktwaarde van de kavels en vroeg zich af of de in reke ning te brengen kavelprijs van 495 euro exclusief BTW per vierkante meter wel haalbaar is (Bij een kavelgrootte van 358 tot 514 vierkante meter loopt de kavelprijs van 177.210 euro tot 305.830 euro). De Bruin vond dat potentiële kopers zouden moeten worden gewezen op de specifieke kern- merken van de kavels en dat er vooraf richtlijnen zouden moe ten worden geformuleerd voor de aan te trekken architecten. Behalve de leden van de PvdA- fractie stemden alle leden van de raad voor het voorstel. Me vrouw Spekman vond de infor matie die de wethouder had gegeven niet duidelijk genoeg. Naar verwachting zullen de ka vels begin volgend jaar te koop worden aangeboden. W GLASZETTBl Naast de penning wordt binnenkort ook een OranjeVijfje geslagen, waarmee betaald kan worden binnen de ge meentegrenzen. In de vergadering van de ge meenteraad van 17 december heeft het college voorgesteld om 460.000 euro ter beschik king te stellen voor het bouw en woonrijp maken van de ka vels, de aanleg van een steeklus en de aanleg van een parkeer plaats. Gegadigden die zich des tijds voor een kavel hebben aangemeld hebben in principe voorrang. Destijds, in 1996, werden de kavels aangeboden voor 495 gulden per vierkante meter. Inmiddels moet deze prijs in euro’s worden betaald..

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9