Gemeenten willen één schoolbestuur openbaar onderwijs SM Boekhandel Burger genomineerd voor Sterkste Schakel Actie Boeren Planten Bomen Waddinxvener professor in Delft meer zaken op Activiteiten Kinderdisco in het Zuidhonk Ochtend over levenskunst Gaan voor Goud inWeek Deuk van Gebed Ellie Ham lokaal Tijdrede van de SGP Poppenkast bij Kreater Flitspaal werpt vruchten af Man rijdt in op voetgangers manager van Zorgcentrum Souburgh WADDINXVEEN/BO- SKOOP - Ellie Ham, nu lo kaal manager van Zorgcen trum Boskoop, volgt Simon de Jong op in diezelfde functie in Zorgcentrum Souburgh in Waddinxveen en zal eveneens Boskoop blijven leiden. De Jong maakt nu lid uit van de raad van bestuur van de stichting Zorgcentra Mid den Holland, waartoe ook de huizen in Waddinxveen en Souburgh behoren. De personele veranderingen vloeien voort uit het plot seling overlijden van het lid van de raad van bestuur, Peter Husson, de afgelopen zomer.Voorzitter van deze raad is mr. Gerrit Jan Blan- kemeijer, die in Waddinx veen woont. Hooggeëerd publiek! Ook de burgemeester houdt van een grapje Stamppot- middag Winnaar kleurplaatwedstrijd Autoboulevard Coenecoop Vorming en Toerusting LEZERS SCHRIJVEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN LNBIEDINGI tbelen van topde Geen zin in lange levertijden Geen probleem! A Den HertojJ ÊN KL? WOENSDAG 7 JANUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 durende voorstelling is: Politie loste in 2003 I Als u wilt voor zondag nog in huis! WADDINXVEEN - UITSLUITEND VOOR. BEZORGKLACHTEN van Marissa Wieser koos uit de vele fraaie inzendingen uitein delijk Lionél Kaptein als win naar. De jonge Gouwenaar won een weekendverblijf in Disneyland Resort Parijs voor vier perso nen. Hij nam de prijs op 20 de cember in ontvangst. rig jaar. Het aantal verkeerson gevallen daalde met 5 procent en steeg het aantal opgehelder- de zaken met 5 procent. De in gezette daling van het aantal Burgemeester Jonkman schudt de hand van de ‘oudste in woner van Waddinxveen’, die geboren is in I828. zoeksystemen op internet. De complete rede is te downlo aden via: http.www.isa.ewi.tu- delft.nl/~roos/ Na de Mulo en HTS ronde Kees Roos in 1969 zijn studie aan de Technische Universiteit af Delft als wiskun dig ingenieur om vervolgens in I975 tot doctor te promover en op het gebied van de ideaal- theorie.Van 1998 tot 2002 was de heer Roos bijzonder hoog leraar toepassingen in de wis kunde in Leiden. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Henk de Bas (voorzitter OVW) A.J Vuik Verkade Henegouwerweg WADDINXVEEN - Er is zater dag I0 januari een kinderdisco in het Zuidhonk. DJ Rene Koen Jasper spelen. De disco begint om I8.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedra gen 1,50 euro, inclusief één lot voor de loterij en één con- sumptiemunt. best zo’n leverancier te zijn, dus als je dan hoort dat je genomineerd bent, is dat een extra opsteker!” Burger is een gespecialiseerde kantoor vakhandel en boekhandel. Met name voor de kantoorvakhandel heeft het be drijf een groot aantal zakelijke afnemers. In de loop der jaren heeft Burger zich ontwikkeld als een allrounder op het ge bied van kantoorinrichting, kantoorma- chines, kantoorartikelen en computer supplies. De afnemers kunnen altijd in de Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) WADDINXVEEN - De Chris telijke Afg. Gemeente geeft woensdag I4 januari een bij eenkomst in haar kerkgebouw (Dorpstraat 3). Op uitnodiging van de kiesvereniging van de SGP wordt hierbij een tijdrede uitgesproken. Dit wordt gedaan door ds M.Baan, Nederlands Hervormd predikant te Nij- kerk. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Mevr. Lugten (Anna de Waalhoeve I, tel. 0182-614624) Met Interieur-adviseurs sign Dorpstraat terecht en vinden daar een aanspreekpunt. „Deze brede opzet be gint nu voor ons duidelijk zijn vruchten af te werpen”, aldus Burger. De honderd genomineerde bedrijven zijn onderverdeeld in diverse categorieën. De komende weken worden al deze bedrij ven door zogenaamde ’mistery shoppers’ benaderd en beoordeeld op servicege- richtheid en betrouwbaarheid. De win naar krijgt de Sterkste Schakel Trofee en wordt bekend gemaakt op 14 februari. dan in voorgaande jaren. Ook op het gebied van de bestrij ding van kapitale delicten blijft on verkort effectief. Drie groot schalige onderzoeken naar een moord hebben allen tot een oplossing geleid. Een van die was zeer com plex omdat zowel het slacht offer als de criminelen uit het voormalig Oostblok afkomstig waren. WADDINXVEEN - Burger boek en kan toor bv (Dorpstraat) is genomineerd voor de Sterkste Schakel. In totaal wer den vijfduizend bedrijven in de regio be naderd en onderzocht op klantgericht heid, service en kwaliteit. Honderd bedrijven werden genomineerd, waaron der Burger. „We zijn blij verrast”, aldus eigenaar Ton Willem Burger. „Dit bete kent voor ons dat afnemers ons bedrijf zien als een betrouwbare en servicege- richte onderneming. Wij doen altijd ons De flitspaal op de Henegou werweg werpt zijn vruchten af vooral de bewoners van die weg merken een groot verschil met enkele jaren geleden. Er vinden ter hoogte van de afslag naar de zeeheldenbuurt en de flat lang niet meer zoveel kop staart botsingen plaats en ook de geluidsoverlast is sterk ver minderd. Zo af en toe voelen enkele lolbroeken zich genood zaakt met piepende remmen vlak voor de paal de toegestane snelheid te gaan aannemen (vooral 's nacht een leuk spelle tje), maar toch. Misschien word het tijd de ca mera te verplaatsen naar het kruispunt bij de hefbrug.Als ou der leer je je kinderen dat als het stoplicht groen is je over mag gaan.Wij leren ze er voor al bij nog niet te gaan. Er komen namelijk zoveel auto’s door rood dat het wachten is op een ZEVENHUIZEN - De politie hield op vrijdag 2 januari rond 15.00 uur op de Wollefoppen- weg een 23-jarige automobilist uit Katwijk aan. De man reed met zijn auto in op een groep voetgangers na een verkeerd ingeschatte inhaalmanouevre. Daarbij raakte een 12-jarige jongen uit Leiden lichtgewond aan zijn been. De politie vor derde het rijbewijs van de ver dachte in en maakt proces-ver- baal tegen hem op. consequenties. Een stuurgroep, bestaande uit de portefeuille houders onderwijs van de vier gemeenten begeleidt het on derzoek. Vooruitlopend op deze bestu- renfusie zijn de Waddinxveense openbare scholen.de Dick Bru- naschool en de Theo Thijssen- school, voortvarend gestart met de verdere uitbouw van de onderwijskundige aspecten van het onderwijs. Het leerlingen aantal op de Theo Thijssen- school is nog steeds groeiende en op de Dick Brunaschool is het leerlingenaantal dit jaar sta biel gebleven en vertoont geen daling meer. Vorige week be zocht de onderwijsinspecteur de Theo Thijssenschool; hij toonde zich uitermate tevre den over de onderwijskundige ontwikkelingen en het pedago gisch klimaat op deze school. De intensieve samenwerking tussen beide scholen begint ook zijn vruchten af te werpen. Simon de Jong stelde zijn opvolgster maandagmor gen voor op de nieuw jaarsreceptie voor bewo ners, medewerkers, vrijwilligers en afgevaardig den van diverse raden bin nen Souburgh. Ellie Ham begon in het eveneens tot de stichting behorende verpleeghuis De Riethoek in Gouda en werkt sinds een jaar als manager in Bo skoop. Zij is vijftig jaar en heeft altijd in de zorg ge werkt. gemeld op alle veiligheidson derwerpen. ”De resultaten op het gebied van de intensivering houdingen in geweldsdelicten van de opsporing en handha ving hebben samen met de in spanning van onze partners er toe bijgedragen dat Hollands Midden veiliger is geworden”, aldus Straver. Dit beeld wordt mede bevestigd uit de laatst ge- WADDINXVEEN - Binnenkort ondertekenen de ge meenten Waddinxveen, Gouda, Bodegraven en Reeuwijk een intentieverklaring om te komen tot één schoolbe stuur voor het openbaar onderwijs. Deze bestuurlijke schaalvergroting biedt het schoolbestuur de mogelijkheid om de beschikbare middelen efficiënter in te zetten. De Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad heeft in middels positief advies gegeven. WADDINXVEEN - Kees Roos mag zich voortaan Professor noemen. Woensdag 10 decem ber hield de Waddinxvener een rede ter gelegenheid van de aanvaarding van het ambt als sing-inn. Organisatoren hoogleraar. Hij bezet daarmee de dit jaar ingestelde leerstoel n op de TU Delft „Maar thuis blijft hij gewoon Kees en papa”, al dus zijn echtgenote Gerda. REGIO - Korpschef M.A. Stra ver van politie Hollands Mid- tijd zal het leren’ niet alleen de deskundigen, maar ook de le ken op zijn vakgebied duidelijk te maken waar hij zich mee be zig houdt. De heer Roos gaat met behulp van de wiskunde na hoe je zo slim mogelijk van A naar B kunt komen, rekening houdend met eventuele ver plichte tussenstops. De route planners en het navigatiesyste men in de vrachtauto’s, taxi’s en personenauto’s zijn daarvan een goed voorbeeld. Zo ook de Het zal door velen wel gemerkt zijn, dat er vorige week een wintercircus in Waddinxveen haar tent had opgeslagen. Dit door 62 leden van de Waddinx veense Ondernemersvereni ging Waddinxveen (OVW) ge organiseerde circus heeft op het parkeerterrein bij de Passa ge vijf fantastische voorstellin gen gegeven. Mede door de bij drage van diverse sponsors (die een deel van de stookkosten voor hun rekening namen) was het in de grote circustent ook bij het koude weer (liefst tien graden nachtvorst) toch zeer aangenaam vertoeven. Dat dit wintercircus een groot succes is geworden hebben wij erva ren door de vele positieve re acties die wij als organisatie mochten ontvangen. Trouwens, al die glunderende kinderge zichten spraken eigenlijk al voor zich. Maar er waren ook negatieve geluiden te horen. Deze hadden (wij vinden zeer terecht) te maken met de par keerproblemen rond de Passa ge, aangezien de grote circus tent een flink deel van het grote parkeerterrein in beslag nam. De reden dat wij toch de ze parkeerplaats gebruikt heb ben voor het circus is dat het technisch niet mogelijk bleek gebruik te maken van het ge meentelijk evenementen ter rein. Dus bij deze, nogmaals ons excuus voor het (parkeer)on- gemak. Hieruit is voor ons wel weer een les te leren, want tot een jaar geleden heeft deze plaats ruim tien jaar braak gelegen, terwijl nu blijkt dat we de par keerplaatsen nog geen drie da gen kunnen missen. Dus een extra reden om in de komende periode bij de locatie keuze WADDINXVEEN - Burge meester Jonkman laat zich niet kennen. Toen hij in deze krant las over de oudste inwoner van Waddinxveen, is hij gelijk op bezoek gegaan. Op de net ver kregen 65plus pas van de heer Kok staat het geboortejaar 1828, waardoor de man met recht de titel ’oudste Waddinx vener’ verdiend. Het echtpaar Kok was blij verrast met het bezoek van de burgemeester. „Meneer Jonkman, nogmaals onze hartelijke dank voor het prachtige boeket en vooral het met 20 procent steeg. Op het gebied van jeugdoverlast is sprake van een toename van 5 procent van het aantal inciden ten en aanhoudingen. Er von den 45.600 staandehoudingen plaats na het plegen van een houden politiemonitor waaruit overtreding, 6000 meer dan vo- blijkt dat de onveiligheidsge voelens van de bewoners van Hollands Midden zijn afgeno- waarbij er minder doden vielen men. De doelstellingen met be trekking tot de resultaatsaf- spraken uit het convenant tussen de minister en de korps- de politie Hollands Midden beheerder zijn met deze resul taten voor 2003 gehaald. In 2003 werden meer verdach ten aangehouden dan ooit te voren. Het aantal woninginbra- onderzoeken ken daalde naar het laagste ni veau sinds de start van Hol lands Midden. In totaal werden 11.150 aanhoudingen verricht voor het nieuwe hoofd(win- kel)centrum goed te kijken naar voldoende en goed be reikbare parkeervoorzieningen. Als ondernemend Waddinx veen dan de consument een ruimer winkelaanbod kan bie den en de ouderwetse gezeg den die laatst in de gemeente raad te horen waren; ’koop in de vreemde niet, wat de Wad dinxveense middenstand u biedt’ en ’steun elkaar, koop Waddinxveense waar’ ook weer gaan gelden, dan kan het niet anders zijn dat de onder nemers er weer voor gaan zor gen dat dit schitterende win tercircus in Waddinxveen nog veel vaker te zien zal zijn. In de intentieverklaring stellen de betrokken gemeenten dat zij een onderzoek starten naar de uitwerking van een bestuurlijke fusie van het openbaar primair en speciaal onderwijs in de vier gemeenten. Ook spreken de gemeenten af dat er geen ach terstallige werkzaamheden meer mogen zijn in de betrok ken gemeenten ten tijde van de fusiedatum. Het nieuwe school bestuur krijgt vervolgens een zogenaamde ’bruidschat’ mee van de respectievelijke ge meenten. Het onderzoek betreft onder andere in ieder geval de vol gende onderwerpen: de be stuursvorm, de besturingsfilo- sofie, de wervings- en selectieprocedure van be stuursleden, de management structuur, de organisatorische ondersteuning, de vergoeding op grond van de bruidsschatre- geling, de vormgeving van me dezeggenschap en de personele ment struiken en bomen wor den besteld. Het plantmateriaal is gegarandeerd ziektevrij en wordt betrokken van gerenom meerde kwekers. Landschaps beheer Zuid-Holland zorgt ver der voor goede instructies voor de aanplant, verzorging en bescherming.Tevens kan er be- schermingsmateriaal besteld worden. Bewoners van het Zuid-Hol- landse landelijke gebied kunnen het boekje Boeren Planten Bo men met het complete assorti ment gratis aanvragen bij Land schapsbeheer Zuid-Holland. In het boekje staat een uitgebrei de beschrijving van de struik en boomsoorten met voor elke soort een vermel-ding van bo- demeisen, toepassings- en ge bruiksmogelijkheden en de be tekenis voor natuur en landschap. Ook gratis advies (telefonisch of aan huis) over wat nu aan te planten is moge lijk. Het boekje en de bestellijst zijn aan te vragen op www.landschapsbeheer.nl/zuid- holland/acties.html of tel. 0182- 683670. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - DeANBO- afdeling Waddinxveen/Boskoop start het nieuwe jaar voor haar leden met een gezellige stamp- potmiddag. Deze wordt gehou den op woensdag 21 januari in een zaal van het verzorgings huis Souburgh. Er kan een keus worden gemaakt uit boeren kool met worst of zuurkool met spek. Om 15.00 uur wordt begonnen met koffie met wat lekkers. Hierna wordt omst reeks 15.30 uur de middag op geluisterd door mevrouw Dercksen, die een verhaal voordraagt uit het dagelijks le ven Daarna een borreltje en vanaf 17.00 uur de stamppot naar keuze met een dessert. De kosten van deze middag bedra gen voor de leden 9,00 euro en voor niet-leden 11,00 euro. Aanmelden kan bij Rina Metse laar, tel. 61 3781 en Gré Voshol, tel. 614542. Voor leden die moeilijk ter been zijn en toch willen deelnemen, kan voor vervoer worden gezorgd. aanrijding, vooral uit de richting Gouda naar Boskoop toe ge beurd dit erg veel. Drie tot vier verschillende kerken van Oud- auto’s die met een behoorlijke Verlaat, Zevenhuizen en Moer- snelheid doorrijden is niets bij- kapelle. zonders.Als je zelfs als volwas sene je af en toe een hoedje schrikt ga dan maar na wat er met een kind gebeurt. Boekhandel Burger is genomineerd voor de Sterkste Schakel. In de loop van de weken wordt het bedrijf beoor deeld op servicegerichtheid en betrouwbaarheid. (Foto: Liesbeth van der Vis) ZEVENHUIZEN - Bertie Ri chardson spreekt donderdag 15 januari over het thema ’Le venskunst’. Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bou wen in het geloof. Dit vindt plaats in het Her vormd Centrum (Dorpsstraat 156) van 9.30 tot I 1.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit Op maandag 22 december om 06.30 wilde mijn dochter die het weekend op bezoek was geweest naar huis vertrekken in Duitsland toen bleek dat een onbekende dader haar zilver kleurige VW-Golf had aangere den en geen briefje of iets der gelijks had achtergelaten. De auto stond geparkeerd op de Anna de Waalhoeve rechts langs de tuinmuur om de hoek van de Aletta Jacobshoeve. Waarschijnlijk heeft de dader geparkeerd gestaan aan de overzijde op een van de daar aanwezige parkeerstroken en is achteruit rijdend heel de straat overgestoken, te laat gestopt en daarbij een deuk in het spat- scherm linksachter en de linker achterdeur veroorzaakt. Het was daar zondagavond te voren erg druk met parkeer ders. Misschien ergens een feestje of zo, en heeft een van de bezoekers dit veroorzaakt en is er snel tussenuit gekne pen. Toch hopen we dat de da der zich alsnog bekend wil ma ken. Hij zal het zelf ook niet leuk vinden als hem zoiets overkomt en de dader er van door blijkt te zijn. Eerlijk duurt het langst. WADDINXVEEN - Autoboule vard Coenecoop organiseerde dit jaar een kleurplaatwedstrijd met Sinterklaas als thema. De Corrie vakkundige jury onder leiding Korver speelt woensdag 14 ja nuari een poppenkastvoorstel ling voor kinderen van vier tot acht jaar. De titel van de half uur ’Attila, het vuurdraakje’. Attila is een vuurdraakje, maar is daar helemaal niet blij mee. Hij wil graag spelen met vriendjes, vooral nu het gesneeuwd heeft in de poppenkast. Maar ieder- een is bang voor hem en loopt den heeft tijdens zijn nieuw- weg als hij er aankomt. Ja, be- jaarsspeech betere prestaties geregistreerde geweldsdelicten halve de heks dan, maar die wil gemeld op alle veiligheidson- zette zich in 2003 voort met 8 wat anders dan vrienden zijn, derwerpen. ”De resultaten op procent terwijl het aantal aan- Zou er dan niemand zijn die met Attila het vuurdraakje wil spelen? Kaarten voor de voorstelling kosten drie euro per persoon en zijn te bestellen bij Kreater. Tel. 0182-614422. WADDINXVEEN - De com missie Vorming en Toerusting organiseert ook in het nieuwe jaar verschillende activiteiten. Op vrijdag 9 januari is er een stilteviering in de SintVictor- kerk om 19.30 uur met na af loop gelegenheid voor koffie of thee. Dinsdag 13 januari geeft Annemarie Spaander een me ditatie in de Remonstrantse kerk, aanvang 20.00 uur, aan melden op tel. 610327 of 614401. Donderdag 15 januari spreekt drs. Jan L. Delhaas, geestelijk verzorger bij De Bruggen over mensen met een verstandelijke handicap in de Immanuëlkerk om 20.00 uur. Hij spreekt ook op zondag 18 januari in het restaurant van De Bruggen (Sterrenlaan) met het thema Samen vieren'. Donderdag 5 februari is er een terugblik op de viering van zondag 18 januari, een inter view met enkele bewoners van de Zuidplas over geloof, kerk en hun eigen plek daarin en een gezamenlijk gesprek over wat dit betekent voor de eigen manier van kerk-zijn in Wad dinxveen. Aanmelden hiervoor Corrie Smallegange, tel. 614401. REGIO - Landschapsbeheer Zuid-Holland houdt dit winter seizoen voor de elfde keer de actie Boeren Planten Bomen. De actie is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid-Hollandse platteland te stimuleren streekeigen struiken en bomen aan te planten. Tot 13 februari 2004 kunnen de be stelformulieren ingeleverd worden, het plantmateriaal wordt enkele weken later thuisbezorgd. Tijdens de actie kan tegen lage prijzen een uitgebreid assorti- WADDINXVEEN - De ko mende Week van Gebed van de Evangelische Alliantie heeft als thema ’Gaan voor Go(u)d’. Het thema speelt in op de Olympische Spelen die deze zomer in Athene plaatsvinden en is aangereikt door de Griekse Evangelische Alliantie. De week duurt van zondag I I januari tot en met zaterdag 17 januari. Ook in Waddinxveen worden er interkerkelijke ge bedsbijeenkomsten gehouden. De gebedssamenkomsten in het kader van de Week van het gebed vinden allen plaats in de Morgensterkerk (Sterrenlaan leuke’onderonsje’”, aldus echt- I). Met uitzondering van zon- genote Kok-Wortman, dag I I januari en vrijdag 16 ja nuari beginnen alle samenkom sten om 19.30 uur en duren ongeveer een uur. Op zondag I I januari begint de samen komst om 20.30 uur en op vrij dag 16 januari begint de sa menkomst om 19.00 uur. Deze vrijdagavond is een speciale avond voor jongeren. Naast ge bed is er op deze avond ook een zijn Baptistengemeente Ichtus, Centrale Hervormde Gemeen- optimaliseringstechniekei te en de Hervormde Gemeen- te De Rank. Voor meer infor matie, kijk op www.eanl.nl/weekvangebed of Op een enthousiaste wijze wist bel 649880. hij tijdens zijn toespraak ’De Kijk op www.hertoginterieur.nl of kom langs op Hooftstraat 72 Alphen aan den Rijn n „JU-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11