Deze Week PvdA wil geld zalmsnip gebruiken voor bestrijding armoede 1,00 meer nnn|Oimi:VIM.ii Wintercircus:‘op maat gemaakt voor Waddinxveen De witgoedregeling als extra toeslag 0,50 Expositie De Sperwer A GLASBEEK AUTOSCHADE B,V, ffineeleman Centre du Lac biedt u Kaartavond Cursus ‘Koken voor mannen’ Korte wandeltocht Expositie van Lies van Stralen Gouwe Rijders Goed voor auto's. Ordners vanaf 0,99 per stuk Brievenbakken vanaf 1,25 per stuk Telegraaf ma t/m vrij. zaterdag Sootjevisch bij ontspannings avond Workshop gedichten schrijven Kopieer- papier pak a 500 stuks 80 gram 2,75 per stuk Jaarwisseling rustig verlopen Uitzending voor de kerken voor senioren NOG 25 TOESTELLEN OP=OP\ WADDINXVEENi J Molens i Sport Zie onze advertentie elders in deze krant -■-naiiiiiiiiMiiiiiiiiiwr-57ej^RG^--n-£-2882) oplage 15.300 exemplaren' - ...totaalopl- installatietechniek Bel voor een vrijblijvende offerte 0182-640090 of bestel direct via www.neeleman.com/homeproducts Gouda, aan de St. Jozeflocatie. Therna.~3.VOnd Zijn werken zijn sterk figuratief en QEE BOM Kantoorboekhandel A I WADDINXVEEN - Autoclub Excelsior sterkste in z^al- voetbaltoernooi WSE waarbij een oproep werd ge daan om met name voldoende middelen te genereren voor het aan het werk helpen van men sen. In reactie op dit idee heeft We- Wa de PvdA-fractie gevraagd dit voorstel nader uit te werken. De WD wilde.nog niet direct reageren. De overige fracties vonden met name het tijdstip te WADDINXVEEN - Het Wintercircus, door de Ondernemers Vereniging Wad dinxveen (OVW) naar dit dorp gehaald en waarvoor de parkeerruimte van de Passage plek moest maken, was een groot succes. „Het was echt super”, al dus Jim Koster, die namens de OVW bij elke voorstelling van het circus aanwezig was. „De reacties van het publiek waren fantastisch.” Het wintercircus dat afgelopen week op het parkeerterrein van de Passage stond was een groot succes. „Wie weet wat we volgend jaar versieren”, aldus de OVW. Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 31 januari duiven worden vrijdag 9 januari gekeurd door twee keurmees ters van de Nederlandse Groep van Keursmeesters van Postdui ven. Vrijdag 9 januari is de ten toonstelling open vanaf I9.3O uur en zaterdag I0 januari van 10.00 tot 17.00 uur. De prijsuit reiking is zaterdag om ongeveer 16.30 uur. De toegang is gratis. brandweer is ook nog een aantal keer komen controleren, maar alles was piek fijn in orde. Gelukkig kwamen er toen ook nog heel veel mensen kijken: zelfs de circusdirecteur was verbaasd over de opkomst.” Eén van de problemen was het vinden van een geschikte plek. Het evenemententerrein was om technische redenen niet beschikbaar, dus moest de parkeerplaats worden opgeofferd. „Daar is zeker een aantal mensen niet blij mee geweest.” De OVW probeert elk jaar iets verras sends te doen als het nieuwe jaar begint. Twee jaar geleden hadden zij de euroac- tie: driehonderd mensen kregen de eer ste pakketjes met euromunten. Vorig jaar was er een zwembadactie en werden er cadeaubonnen uitgedeeld „Maar dit was toch echt de topper. Veel mensen vroe gen: dit is er toch volgend jaar ook weer, maar dat is natuurlijk nog maar de vraag. Wie weet wat we volgend jaar allemaal nog weten te versieren.” Het circus, Alex Sijn genaamd, is het jongste circus van het land. Het bijzonde re aan het circus was, dat het echt een voorstelling voor Waddinxveen was. „Er werd constant op de plaatselijke midden stand ingespeeld, de burgemeester en zijn vrouw werden ook nog even naar •voren gehaald, het was echt op maat ge maakt voor Waddinxveen”, aldus Koster. Verder waren de voorstellingen ook echt op kinderen gericht. „Omdat het zo’n kleine tent was, konden de kinderen ook echt om de ring zitten. Ze werden bij al- les betrokken, het was echt een familie voorstelling.” Voor Koster was vooral de derde voor stelling, op vrijdagavond, bijzonder. „Hier bij waren alle winkeliers die het circus gesponsord hadden, uitgenodigd. Zij wa ren in grote getale aanwezig en dat is toch speciaal: bijna alle winkeliers van Waddinxveen bij elkaar.” De OVW was eerst nog bang dat het hele gebeuren niet kostendekkend zou worden voor de winkeliers. „We hadden een week van tevoren pas tweederde van de kaartjes verkocht. Maar de circusdirecteur verze kerde ons, dat als de tent eenmaal opge zet was, het storm zou lopen.” De vijf voorstellingen die het circus gaf, waren vrijwel uitverkocht. Omdat het vrij uniek is om een circus tent in de winter opbouwen, kwamen verschillende, zelfs hele bekende, circus sen kijken hoe dat nu in zijn werk ging. „Er is veel voorbereidend werk aan vooraf gegaan”, vertelt Koster. „De deze dienst is ds. J. de Jong. Na de kerkdienst wordt de serie ’De cantates van Johann Sebas- tiaan Bach’ vervolgd. Daarna is er een poëtisch-muzikaal pro gramma met als thema ’Aan het begin van het nieuwe jaar’ door mevrouw M. de Wit. RTW is te vinden op: kabel FM 103.4, ether FM 105.8. waarbij een poster werd meegenomen. In Moerkapelle bleef het fias co van vorig jaar uit: de sa menwerking tussen de wijk agent, de gemeente en de jongeren van de gemeente heeft zijn vruchten afgewor pen. Het vreugdevuur, dat door de brandweer en jeugd samen werd afgestoken op het Kruis, brandde feestelijk, er waren hierbij geen inci denten. Alle afspraken wer den nagekomen en de politie is dan ook blij met het ver loop van de nacht. In Zevenhuizen waren er en kele kleine vernielingen door vuurwerk. Zo vloog onder andere een kledingcontainer in brand. Er werden enkele vreugdevuren gesticht, onder andere aan de Klinkhamer- weg. Ook hierbij gebeurde geen rare dingen. plussers wordt de centrale an tenne installatie, telefoon, dag- of weekblad wel vergoed. De lijst van de bruin/ witgoedregeling wordt niet uitgebreid met com puters. In samenwerking met het Plat- F WADDINXVEEN - De cultu rele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houdt dinsdagavond I3 januari om 20.00 uur in het Anne Frank Activiteitencentrum een ontspanningsavond. De avond wordt verzorgd door het vis wijvenkoor ’Sootjevisch’ uit Zevenhuizen en het program ma bestaat uit zeemansliedjes, volksliedjes en meezingliedjes, waarin ernst en luim is ver werkt. De entreeprijs bedraagt 3,20 euro, inclusief een kop kof fie of thee. afdeling reclame. Tot zijn pen sioen was hij werkzaam als com mercieel medewerker bij ver schillende bedrijven. Daarna kwam er tijd vrij om te tekenen. Van Stralen is actief in de Wad- dinxveense Kunstkring. Verder vult hij zijn dagen op met andere creatieve activiteiten. WADDINXVEEN - De openba re bibliotheek in de Van Meck lenburg Schwerinlaan begint met een workshop gedichten schrijven, onder de titel ’Poëzie van toen, van nu en van u’. De workshop wordt gegeven door de dichteres en columniste Pink Meltzer, die de deelnemers handvatten aanreikt om zelf te gaan schrijven en vindt plaats op vrijdag 9 januari vanaf 10.00 uur. Zelf schrijft zij al jaren gedichten en zij heeft daarmee zelfs ettelij ke prijzen gewonnen. Haar ge dichten zijn heel verschillend van inhoud en sfeer, met een opvallend mooi gebruik van de taal. Zij is ervan overtuigd dat ieder mens uit de simpelste on derwerpen inspiratie kan halen. De workshop begint met het le zen, voordragen en genieten van bestaande gedichten, die ieder een wel kent. Mochten er men sen zijn die een eigen gedicht willen voorlezen, dan is dat pri ma. „In een workshop werk je met elkaar naar het resultaat”, zegt Pink Meltzer. „De eerste zin is altijd gratis, maar hoe bouw je verder na die eerste pennenstreek? Welke vormen zijn er? Wat maakt een tekst tot poëzie? Daar gaan we samen over praten.” Deelneming aan de workshop kost vijf euro, in clusief koffie. Opgave bij de bi bliotheek aan de informatie ba lie of telefonisch via nummer 0I82 640572. extra verzoeken voor bijzonde re bijstand. Concreet zou ge dacht kunnen worden aan de af- van een aanvullende Dit idee is bovendien in lijn met de motie die het CDA bij de be- WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk start op 2 februari voor de zes de maal een cursus ’Koken voor mannen’. Deze cursus is bedoeld voor Waddinxveense senioren die tijdens hun werkzame leven geen gelegenheid hebben gehad om te leren koken en dat alsnog graag willen leren. De cursus wordt gegeven in het kooklokaal van het Coenecoop College aan de Dreef in Waddinxveen op maandagavond vanaf I8.30 uur. In zes lessen komen met name de basisvaardigheden aan de or de. Na het koken wordt er geza menlijk gegeten. Kosten voor deelname bedragen 70,00 euro per persoon. Opgeven bij tel. 0182-631932 of per e-mail: sww@stww.nl. worden gekenmerkt door de GOUWC VÏS WADDINXVEEN - Aquarium- vereniging De Gouwe Vis houdt op 12 januari een thema-avond. Deze wordt verzorgd door Gé van Meerveld uit Waddinxveen. De titel van zijn lezing is Laag- land-Waterland. De lezing De partij wil dit niet door door een gironummer te openen, maar door aan huishoudens te vragen af te zien van de zoge noemde zalmsnip en in plaats daarvan de gemeente opdracht te geven dit geld in 2004 te ge bruiken voor het behoud van De Gouwe Rijders organiseert gesubsidieerde banen dan wel donderdag 8 januari haar tradi tionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf I9.45 uur, het klaver jassen begint om 20.15 uur.Tij- sluiting dens deze avond worden vier ziektekostenverzekering, rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In- grotingsbehandeling indiende en schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg-Oost 226. WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid fractie maakt zich ernstig zorgen over de toenemende armoede en vraagt zich af of de gemeente niet een expliciet beroep kan doen op de solidariteit onder de Waddinxveners. Dit stelde de partij op 22 december tijdens de laatste ge meenteraadsvergadering van het afgelopen jaar voor. ten voor schoolgaande kinderen niet zonder meer te schrappen, maar hier ook de aanvulling te maken, namelijk dat betrokke nen voor deze kosten een aan vraag om individuele bijzondere vijftigplussers bijstand kunnen indienen. Wet houder Lont had tegen deze aanvulling geen bezwaar en aldus werd besloten. (A.B.) REGIO - De jaarwisseling is dit jaar vrij rustig verlopen in de regio. Er waren veel men sen op straat en er werd goed feestgevierd. In Wad dinxveen werd een aantal kleine branden gesticht, de meeste zonder gevaar voor de omstanders. In een paar gevallen kwam de brandweer eraan te pas om te blussen. Alleen op de Sniepweg le verde dit problemen op, daar werd de brandweer beko geld met stenen door een groep jongens. Zij waren het niet eens met het feit dat hun brand ge blust werd.Toen de politie de jongeren sommeerde om het terrein te verlaten, wei gerde een 33-jarige man te vertrekken. Hij werd aange houden.Verder werden in het dorp twee abri’s ver nield, en éé’n opengebroken, vroeg. Zij wilden eerst meer in zicht in de middelen die de ge meente nodig heeft om de wet uit te voeren. In zijn reactie gaf wethouder Lont aan dat zeker in het werkdeel een tekort te voorzien is. Met name waar het gaat om gesubsidieerde arbeids plaatsen bij bijvoorbeeld de Vierstroom en de scholen. Het werk dat met gesubsidieerde ar beid verricht wordt is vaak van maatschappelijk grote waarde. Bovendien snijdt het mes aan twee kanten: de betreffende persoon verricht én belangrijk werk én valt niet in een uitke ring. Op 22 december behandel de de gemeenteraad een aantal verordeningen die te maken hadden met de invoering van de nieuwe Wet Werk en Bijstand. Op basis van die wet zijn vanaf I januari 2004 de gemeenten vol ledig verantwoordelijk voor het aan het werk helpen van men sen zonder baan en voor het verstrekken van een uitkering. Hoewel de rijksoverheid hier voor middelen verstrekt aan de gemeenten is dit tegelijkertijd gepaard gegaan met een zeer forse bezuiniging. Ook de ge meente Waddinxveen krijgt hiermee te maken. De burgemeester riep de raad op een maatschappelijke discus sie aan te gaan over de toene mende armoede door met na me de opeenstapeling van maatregelen die vooral chro nisch zieken en gehandicapten treffen. In het voorjaar van dit nieuwe jaar spreekt de raad over de beleidskaders rondom de nieuwe wet Werk en Bij stand. WADDINXVEEN - De Cen traal Hervormde Gemeente verzorgt zondag I I januari het kerkenprogramma voor RTW Deze uitzending begint om ne gen uur met het kinderpro gramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Brug- kerk voor de directe uitzending van de eredienst.Voorganger in bruik verder kan worden gesti muleerd. De commissie Samenleving kon zich met dit voorstel wel verenigen, maar ling geldt worden geïndexeerd drong er op aan de schoolkos- met terugwerkende kracht tot 2001. De schoolkosten voor schoolgaande kinderen worden niet meer vergoed, de vergoe dingen voor de centrale antenne installatie, telefoon, dag- of weekblad aan worden afgeschaft. Betrokkenen kunnen voor deze kosten een aanvraag indienen om individu- WADDINXVEEN - Komend weekend houdt postduivenver eniging De Sperwer haar jaarlijk se verenigingstentoonstelling in het lokaal aan het Stationsplein. Ongeveer driehonderd duiven, onderverdeeld in achttien ver schillende klassen, worden door de Waddinxveense postduiven liefhebbers bijeengebracht. De WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt op maan dag I2 januari een korte wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Om I0.00 uur vertrekt de groep richting Gouwebos voor een tocht van ongeveer zes kilometer. De tocht gaat door, indien het goed wandel weer is. Kosten voor deelname bedragen I,- euro, inclusief één kopje koffie of thee. Voor meer informatie, tel. 0182- 615555 of 631932. De volgen de wandeltocht is gepland op 9 februari. Twee ‘vergeten’ molens in Moerkapelle komen op de rijksmonumentenlijst te staan. Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Telefoon 0182-61 25 88 www.glasbeek.nl cl d i n CAS WATI« CM. ELCCHUl XON-CKtaCiC Na onze succesvolle actie van afgelopen december hebben wij nog eens 25 toestellen extra met zeer veel voordeel. U krijgt u bij de aankoop van een ATAG Enigma 28/35TÏ of een ATAG Blauwe Engel II combiketel maar liefst 250,00 milieubonus, tevens ontvangt u gratis een ATAG modulerende klokthermostaat ter waarde van 148,75 cadeau. Nu bestellen en in februari, maart of april 2004 laten plaatsen levert u 400,00 881,00) op, wees er snel bij want op=op. Vijf maanden gratis leasen! Leasen kan ook v.a. 35,00 bruto per maand, inclusief montage en alle service en onderhoudskosten gedurende 15 jaar. vraag naar de voorwaarden of kijk op www.neotomBUCQm/bomeproducts Coenecoop87a 2741 PHpiaddinxveen T0182 64 00 90 Einfo@neeleman.com 1www.neeleman.coin ‘7 I AAR RETRO UW BARE INSTALLATIETECHNIEK J ningen. Dit in verband met de in- ele bijzondere bijstand.Voor 65- werkingtreding van de nieuwe wet Werk en Bijstand, die de ou de Algemene Bijstandswet ver vangt. Deze regeling wordt de bruin/ witgoedregeling ge noemd. Na overleg met het Platform Ar moedebestrijding heeft het col- form wordt bekeken hoe het ge- lege besloten de bestaande rege ling te handhaven met inbegrip van de volgende wijzigingen. De bedragen waarvoor de rege- Sauna- en Beautycentrum Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6 - Waddinxveen Tel.(0182) 61 30 61 Fax (0182) 61 91 15 WADDINXVEEN - Waddinxve- ner Lies van Stralen exposeert in januari en februari in het Groen Hart Ziekenhuis in natuur. Duinen, landschappen, platen en bloemen vormen de hoofdthema’s van zijn werkstuk ken. Kleuren worden hierin steeds meer versterkt op zoek naar andere invulling.Van Stralen werd in 1928 geboren achter de duinen van de gemeente Mon ster. Hij volgde enkele jaren les- wordt voorzien van simulatie sen aan de Academie voor Beel- tekeningen en dia’s uit de he- dende Kunsten in Den Haag, dendaagse tijd. De avond begint om 20.00 uur in Gebouw Zon nig Zuid (St.Victorstraat 2). En tree bedraagt 2,50 euro. WADDINXVEEN - In 2004 die langdurig een bijstandsuitke- wordt de mogelijkheid geopend ring ontvangen een toeslag te om aan bijstandsgerechtigden verlenen voor bepaalde voorzie- WEEKBLADEN 186 000 EXEMPLAREN GEMEENTE

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 1