Gemeenteraad ’Onder ons’ jubileert leden benoemt nieuwe SLAAPKAMERS? www.bakkermeubelen.nl gemeentesecretaris Informatieavonden Stand van zaken discussie gemeentelijke taken Van Leeuwen blijft een familiebedrijf Schade bij de gemeente GLOBAL bestemmingsplan Triangel Waddinxveen Formatieteam Groenswaard Gemeente start met evenementenkalender Barrelhouse in Rozenburcht Peutertheater in bibliotheek Per abuis Europa Kinderhulp zoekt Openbare bijeenkomst toekomst vrijwilligers Expositie over rozen, vogels en muzieknoten POLITIEBERICHTEN .,430 WADDINXVEEN: NOORDKADE ZOETERMEER: WOONHART Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten POWERMATRAS 395,- 29-01 NASA MATRAS 425,- BEDBODEMS €69,- BOXSPRINGS 140,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN NASA KUSSEN €35,- fes j PAGINA 13 WOENSDAG 4 FEBRUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Liesbeth van der Vis) plaatsing van energieopwek- A.B. WADDINXVEEN OP ZOEK NAAR De senioren biljartclub 'On der Ons’ huldigde maandag tijdens de jaarvergadering twee jubilerende leden. Jan Blom (91 jaar) en Henk Jans sen (82 jaar) vieren beiden hun vijfentwintig jarig be staan bij de biljartclub. Alle twee zaten ze enkele jaren in het bestuur van de vereni ging. Bij Blom zat het biljar- toen Blom op zijn 65ste voor een verhuisklus in de buurt was, werd zijn oog weer getrokken door het spel. Blom, Janssen en de overige 55 spelende leden komen gemiddeld zo’n twee a drie keer in de week bijeen in het Anne Frankcentrum voor de interne competitie. „Ik heb het spel echt moeten leren,” vertelt Blom. „Ik was eigenlijk nooit zo’n beste bil jarter.” Maar na jaren van oe fening en een oogoperatie waardoor zijn zicht beter is geworden, laat Jan Blom nog wel eens zijn tegenstander de hoeken van de kamer zien. „Ik wil altijd winnen. Daar moet je ook voor spe len.” Bij een inbraak in een school aan de Dreef werd een gereedschap- kist ontvreemd. De inbrekers zijn vermoedelijk via een raam in de school gekomen. De kist werd op gebroken en leeg teruggevonden in een sloot langs deA-12. Op de kruising Kanaaldijk met de Schielandweg waren een perso nenauto en een scooter bij een aanrijding betrokken. De bestuur der van de personenauto reed over de Kanaaldijk en wilde ter hoogte van de kruising keren. Hij had daarbij de over het fietspad x Bij een verlichtingscontrole op de Dreef gingen negentien fietsers op de bon die geen of onvoldoende verlichting voerden. Het kwam hen op een boete van dertien of vijen- twintig euro te staan. In de Passage werd een vijenveer- tigjarige Waddinxvener aangehou den voor winkeldiefstal. De man trachtte zonder te betalen een boodschap mee te nemen. Bij het onderzoek bleek, dat hij kort daar voor bij een andere winkel hetzelf de feit had gepleegd. De man kreeg een boete van 125 euro. rijdende scooterbestuurder over het hoofd gezien. De bestuurder van de scooter is met verwondin gen aan een hand en rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis. REGIO - Europa Kinderhulp is op zoek naar nieuwe gas tgezinnen. Een vakantie in Nederland kan voor een kansarm kind net het nood zakelijke steuntje in de rug zijn naar misschien wel een beter bestaan. Het kenni smaken met een normaal gezinsleven kan voor hem een motivatie zijn om te proberen een diploma te halen. De data dat de Euro pese kinderen naar ons land kunnen komen, zijn al be kend. Franse kinderen ko men van 2 juli t/m 23 juli; van 4 juli t/m 22 juli; van 17 juli t/m 17 augustus. Duitse kinderen van 12 juli t/m 30 juli; van 26 juli t/m 14 au gustus. Engelse kinderen van 26 juli t/m 13 augustus. Ne derlandse kinderen, onder anderen uit kindertehuizen van 26 juli t/m 13 augustus. Daarnaast heeft Europa Kinderhulp ook dit jaar een speciaal project voor Roemeense kinderen. Zij komen van 26 juli t/m 13 augustus naar ons land. De ze kinderen komen uit te huizen of uit het armste ge deelte van Roemenië.Voor reacties of informatie, Ed Ringelberg, tel. 078-6149522 of via www.europakinder- hulp.nl. stopte met de winkelwagen en besloot de winkelverkoop uit te breiden met vers gebakken broodjes. De nieuwe eigenares ten er al vroeg in. „Mijn va der had een café met een biljart. Als een van de gasten geen tegenstander had, moest ik van hem spelen.” Maar alhoewel het spel met de paplepel was binnengego ten, Blom werd pas veel later een liefhebber van het spel. „Vroeger gaf ik er geheel niet om,” aldus Blom. Pas VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT bezig met de Leefbaarheid; hier in staan de burgers centraal. De tweede commissie richt zich op de Openbare Ruimte; hierin staat de leefomgeving centraal. Het formatieteam maakt mo menteel in samenspraak met de gemeente een ’startdocument’, Een negentienjarige inwoner van Rijswijk werd aangehouden voor openbare schennis van de eer baarheid. De jongeman had op de Zuidelijke Dwarsweg aan twee jonge vrouwen zijn geslachtsdeel getoond. Tijdens het verhoor be kende hij dezelfde dag in Gouda een dergelijk feit te hebben ge pleegd en ook twee zaken in Den Haag. Tegen de verdachte is pro cesverbaal opgemaakt 31-01 In de nacht van vrijdag op zater dag is op diverse plaatsen in de gemeente een alcoholcontrole ge houden. In totaal werden acht be stuurders bekeurd die met te veel alcohol op achter het stuur zaten. De geconstateerde alcoholwaarden lagen tussen de 2 75 en 535, ter wijl het wettelijk maximum op 220 is gesteld. VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN VANAF 31-01 In de Passage werd een vrouw het slachtoffer van tassenrollerij. Zij had tijdens het winkelen haar boodschappentas aan het winkel wagentje hangen en had deze een moment onbeheerd achter gela ten. Bij de kassa bleek haar porte monnee uit de tas te zijn wegge nomen. VANAF Snelheidscontroles en rood licht De afgelopen week zijn op diverse plaatsen binnen de bebouwde kom van de gemeente snelheids controles gehouden. In totaal gin gen 1521 bestuurders op de bon omdat zij zich niet aan de snel heid hielden. De overtreders wer den onder andere beboet voor het rijden zonder gordel, te hard rijden en het rijden door rood licht dinxveen veel te gebeuren.” Hoogendoorn vindt het belang rijk een gemeente evenwichtig te laten ontwikkelen. „Het is de kunst om de gemeente een ei gen identiteit te laten behou den. Dat ze niet uit haar voegen barst.” Gemeentesecretaris spreekt Hoogendoorn erg aan door de tweezijdigheid van de functie. „Je adviseert het bestuur, maar geeft ook leiding aan een orga nisatie.” Vanaf 15 maart 2004 zal Hoogendoorn werkzaam zijn als gemeentesecretaris in Waddinxveen. Hoogendoorn (46) heeft veel ervaring als leidinggevende in gemeentelijke organisaties. Tot zijn benoeming werkte hij als gemeentesecretaris bij de ge meente Twenterand. Deze ge meente is in 2001 door herin deling (Vriezenveen/Den Ham) tot stand gekomen. Daarvoor was hij als gemeentesecretaris werkzaam bij de gemeente Vriezenveen. Voor Hoogendoorn is de ge meente Waddinxveen weer een nieuwe uitdaging. „Ook hier zijn ze bezig met de herindeling van gemeentes. Er staat Wad- Leeuwen-Bakker. In 1975 ging het grootste gedeelte van het huis tegen de grond en werd een nieuw groot pand ge bouwd. De zaken gingen goed en de kaaswinkel werd een zui- Maar ook Ans Stunt Shop blijft een familiebedrijf. „Ik heb de hulp van broer en zus bij het runnen van de zaak,” vertelt Ans van Leeuwen. Mevrouw Van Leeuwen-Bakker ziet de veranderingen positief tege moet. „De inhoud is nu weer heel anders, maar ik vind het hartstikke leuk." de kerst nam zijn zus Ans van Leeuwen het besluit de winkel over te nemen. Zaterdagmid dag 31 januari sloot Gemaks- hop Van Leeuwen voor het laatst haar deuren om donder dag 5 februari onder de nieuwe naam 'Ans Stunt Shop’ weer open te gaan. „Dit pand heeft voor mij een emotionele waar de. Ik wilde niet dat iemand an- den. „Er gebeurt veel in onze gemeente en het is belangrijk dat dit nu beter onder de aan dacht komt van alle inwoners”, aldus burgemeester Westen dorp. „Vooral voor nieuwko mers en gasten op het recre atiepark en de camping is dit handig.” Om een zo volledig mogelijke kalender te kunnen opstellen, wordt een ieder verzocht zo wel vergunningsplichtige als zo genaamde evenementen tijdig te melden bij de gemeente. VANAF belangstellenden voor het Wijk en Buurtbeheer in Groens waard. Per abuis stond er in de vorige krant onder de foto op de voorpagina dat de kinderen van kinderdagcentrum Boemel zijn. Dit waren echter kinderen van kinderdagverblijf Kwiebus. EXCLUSIEVE BEDDEN SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 www.globalbedding.nl 26-01 Op de Molenring is in een perso nenauto ingebroken. Er is een ruit vernield om in de auto te kunnen komen, maar er werd niets ont vreemd. Op het Koningin Wilhelmi- vergunningsvrije naplein werd op soortgelijke wijze ingebroken in een auto. Hier werd een mobiele telefoon ontvreemd. Op de Kerkstraat werd op identie ke wijze een koffer met kantoor- papieren gestolen. WADDINXVEEN - Een tiental enthousiaste buurtbewoners heeft een soort ’formatieteam’ gevormd om een solide basis te leggen voor het Wijk- en Buurt beheer Groenswaard. Het team stelt voor om een Dagelijks Be stuur te benoemen en twee commissies in te stellen. Eén Waddinxveen eerder gekozen commissie houdt zich specifiek voor het model ’sterk in zich zelf’, waarin Waddinxveen er naar streeft om een zo com pleet mogelijk scala aan woon- en werkmilieus te bieden aan de eigen bevolking. Dit stand punt blijkt echter niet houd baar: de gemeente heeft net als andere gemeenten te maken waarin onder andere de organi- met een aantal tegenstrijdige bestuurlijke keuzes. Er is een veelheid aan maatschappelijke behoeften en wensen die zich satiestructuur en de spelregels staan vermeld. Dit startdocument wordt bin nenkort tijdens een Algemene niet laat inpassen binnen de be- Vergadering voorgelegd aan alle perkt aanwezige middelen van de gemeente, ook niet met een strenge prioritering. WADDINXVEEN - Het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen heeft dinsdag 27 januari de heer A. Hoogendoorn uit Vriezenveen benoemd tot ge meentesecretaris. Hij vervangt interim-gemeentesecre- taris J. Schrik die sinds mei 2003 werkzaam is bij de ge meente Waddinxveen. kant ontwricht schadebedrag 500,- euro. Twee ruiten inge gooid aan de Dorpsstraat scha debedrag 199,71 euro. Licht mast scheef gereden en armatuur beschadig schadebe drag 207,- euro. Hardhouten paal ter hoogte van Dorps straat 164 afgereden schadebe drag 111,50 euro. Brugleuning van de voetgangersbrug over de Bosgracht vernield schade bedrag 5000,- euro. Vernieling ruiten gymnastiekgebouw en brandweerkazerne schadebe drag 235,- euro. 1 de gemeente werkt sterke voert waar mogelijk een regier ol en de beoordeling van het gewenste takenpakket ge schiedt vanuit een nul-optie. Op 12 februari aanstaande houdt de gemeenteraad een werkconferentie over de uit komsten van deze enquête. In deze conferentie wordt de op dracht geformuleerd aan het college om met voorstellen te komen over de beleidsterrei nen die via de enquête zijn aan gewezen. Op die dag wordt eveneens een communicatie plan besproken voor communi catie en interactie met de bur ger over de benodigde beleidsombuigingen. Op 18 fe bruari stelt de gemeenteraad de uitkomsten van de werk conferentie en het vervolg vast. ZEVENHUIZEN/ MOERKA- PELLE - De gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle start met een evenementenkalender. De eerst evenementenkalender staat vanaf afgelopen woensdag op de gemeentepagina van het Hart van Holland. In de toe- ZEVENHUIZEN/ MOERKA- PELLE - Bij de gemeente zijn de volgende schades in de maand december binnengekomen. Bushokje, één zijruit kapot en middenstaander aan de achter- WADDINXVEEN - Als sluiting van de Nationale Voorleesdagen organiseert de bibliotheek Waddinx veen een theatervoorstel ling voor peuters. De voorstelling is van Margo van Schie en vindt plaats op vrijdag 6 januari. Zij speelt dan 'De koffer van mijn tante’. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt onge veer veertig minuten. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie, de kosten 1,50 euro per per soon. Kinderen tot zes jaar die tijdens de Voorleesda gen lid worden van de bi bliotheek ontvangen een welkomstcadeautje. se stopt met de verkoop van kruideniersartikelen en gaat zich storten op de verkoop van kaas, broodjes, wijn en stuntar- tikelen. „Mijn vriend en ik zijn al heel wat jaren in voormalig Oost-Duitsland aan het stun ten met kaas. Het bord wat mijn vader ooit geplaatst heeft: 'Van Leeuwen’s kaas spant de kroon’ blijft intact,” aldus Ans van Leeuwen. en de besluitvorming van de raad hierover zijn er drie werk groepen gevormd: de werk groep Visie, de werkgroep Randvoorwaarden en Criteria en de werkgroep Communica tie en Interactie. In alle werk groepen zitten vertegenwoor digers van alle politieke partijen, een vertegenwoordi ger uit het college en een amb telijke afvaardiging. De werkgroep Visie heeft aan gegeven dat voor de verdere discussie een vertrekpunt no dig is dat door de raad wordt goedgekeurd. Er is onder de raadsleden een enquête uitge zet om dit vertrekpunt te kun nen vaststellen, om zo een beeld te krijgen van de gewens te producten en het maat schappelijk belang ervan. Als uitgangspunten gelden hierbij: kende windmolens. Volgens Dijksterhuis behoeft niemand bang te zijn dat er windmolens in de wijken worden geplaatst. Het voornemen is om in het bedrijvencentrum Doelwijk twee grote masten te plaatsen langs de A12. De bouw van een discotheek in Akkeroord is van de baan. Er zijn momenteel on- derhandelingen gaande met particulieren om een disco theek in Gouda te bouwen. De ontsluitingswegen blijven een groot vraagstuk.Veertig procent van het verkeer in de morgen is sluipverkeer. Het ge meentebestuur blijft daarom bij de provincie aandringen op de aanleg van de Westelijke Rond weg. Als deze weg er niet komt, zullen andere maatregelen moeten worden genomen om het sluipverkeer tegen te gaan. De nieuwe gecombineerde aansluitingsweg van Waddinx- veen/Zevenhuizen kan wat ver lichting brengen, maar op ter mijn is er nog geen oplossing in zicht.Voor parkeren in de nieu we wijk is nog geen pasklare oplossing. Of er een busver binding komt door de wijk is ook nog niet bekend. Wel komt er een halte van de Light-Rail Gouda-Alphen a/d Rijn waar el ke vijftien minuten een tram stopt. De vragenstellers dron gen er bij de gemeente op aan ervoor te zorgen dat er goed vervoer is zodra er bewoning gaat plaatsvinden.Nog in te stellen panels gaan discussiëren over verdere verfijning van be paalde onderdelen. WADDINXVEEN - De PvdA- afdeling Waddinxveen houdt dinsdag 10 februari een open bare discussiebijeenkomst over de toekomst van Waddinxveen. Omdat het provinciebestuur heeft besloten de vacature voor een nieuwe burgemeester nog niet open te stellen, is dit onderwerp erg actueel. Er cir culeren berichten over ge meentelijke herindeling en/ of samenvoeging. Boskoop flirt met Waddinxveen, maar Wad dinxveen richt zich blijkbaar op de Zuidplasgemeenten. Verder zijn er tal van andere ontwikkelingen die van belang zijn voor Waddinxveen. Wad dinxveen chanteert bestuurlijk de voortgang van het Bent woud, want Waddinxveen wil eerst de Westelijke Randweg op de kaart. Ook zijn er nieuwe landelijke plannen om het Groene Hart aan te tasten. Over al deze zaken is de Wad- dinxveense bevolking nauwe lijks op de hoogte, laat staan betrokken. Provinciale statenleden laten op de bijeenkomst hun mening te horen en gaan met elkaar in discussie. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Kreater. De PvdA-statenle- den Irene van Kooten en Henk Letschert hebben hun mede werking toegezegd. komst verschijnt ieder kwartaal een nieuw overzicht. De kalen der is ook te vinden op de ge meentelijke website en ver krijgbaar in het gemeentehuis, de bibliotheek, camping De Randstad, recreatiepark De Koornmolen en de dorpshui zen. De kalender geeft inwoners en recreanten tijdig inzicht in wat er te gebeuren staat. Ook voor de gemeente is de planning van evenementen nu duidelijk, zo dat ook politie en brandweer zich tijdig kunnen voorberei- WADDINXVEEN - Ingrid Bo- vekerk-van derVlugt (beeldend kunstenares) exposeert zeven tien diverse schilderijen in res taurant Bibelot (Limaweg 54). De schilderijen zijn gemaakt met aquarel-, acryl- en olieverf. Rozen hebben in Ingrids leven een speciale betekenis. Vanaf haar jonge jaren bracht ze me nig uurtje door in de rozen- kwekerij van haar ouders. Naast de roos zijn ook de vo gels en muzieknoten in het werk terug te vinden. De laat ste schilderijen zijn gemaakt in gemengde techniek, waarmee ze diverse materialen naast el kaar kan gebruiken. De exposi- worden toegestaan, tie duurt tot eind april, ’s maandags gesloten, tel: 0182- 616695. WADDINXVEEN - De ge meenteraad van Waddinxveen heeft in de vergadering van 26 november 2003 vastgesteld dat er structureel 1,8 miljoen euro bezuinigd moet worden om de begroting voor 2005 e.v. slui tend te maken. Tijdens de ver gadering op 18 februari aan staande wijst de raad de beleidsterreinen aan waarvoor het college van b&w met voor stellen ter bezuiniging en inten sivering dient te komen. Hier aan voorafgaand vindt een onderzoek plaats onder raads leden waarin zij aangeven hoe zij de verschillende beleidster reinen waarderen en wat het maatschappelijk belang ervan is. De kerntakendiscussie is in Waddinxveen voortvarend van start gegaan. Na een eerste werkconferentie in november WADDINXVEEN - De ge meente heeft afgelopen week end een drietal informatieavon den gehouden voor bewoners over het nieuwe bestemmings plan Triangel. In dit gebied, tus sen de Zuidelijke Rondweg, Be- ijerincklaan en de spoorlijn, worden in de komende jaren 2900 woningen, winkels, kanto ren en andere voorzieningen gebouwd. In april van dit jaar wordt het plan door de raad vastgesteld, opdat begin 2007 met de bouw kan worden ge start. Kenmerkend voor déze avon den was dat de bewoners veel vragen stelden over wonen en verkeer. Op veel vragen ant woordde wethouder Dijkster huis dat minimaal twintig pro cent van de woningen wordt gebouwd in de sociale sector, dat zowel huur-, als koopwo ningen zullen zijn.Vrijwel zeker is dat de eerste woningen langs de Zuidelijke Rondweg ge bouwd worden. In de duurdere sector zal, binnen bepaalde grenzen, experimentele bouw Voorzitter Piet Moerings (links) van ‘Onder Ons’ feliciteert jubilerende leden Henk Janssen (midden) en Jan Blom (rechts). aan een Hierna neemt het college de regio, de gemeente uitwerking van de opdracht ter hand; hierin neemt communica tie en interactie met de burger een belangrijke plaats in. In de raadsvergadering van 30 juni a.s. vallen de besluiten over de ombuigingen en intensiveringen binnen de gemeente. In de ontwikkelingsvisie heeft Omdat het bestemmingsplan in de directe nabijheid van rijks weg Al2 is gelegen, werd uit voerig gesproken over eventu ele geluidhinder. Wethouder Dijksterhuis stelde de mensen gerust.„Tussen de rijksweg en Triangel komt een ruime ecolo gische zone en op de plaatsen BOSKOOP - Zaterdag 24 janu- waar dat echt nodig is, komt ari is de voorverkoop van start een geluidwerende afscheiding gegaan voor het optreden van en beslist geen woningen.” de legendarische Nederlanse Angst was er ook voor de rhythm blues band Barrel house op zaterdag 20 maart in de Rozenburcht. Kaarten kos ten in de voorverkoop 9 euro, aan de deur 10 euro. De voor verkoopadressen zijn: de Ro zenburcht, Rozenlaan 4 in Bo- WADDINXVEEN - Het was skoop, Hoogduijn Tweewielers, even spannend of de gemaks- BC Straat 53 in Boskoop, Dis- hop Van Leeuwen, al bijna 85 que.Aarhof 4 in Alphen aan den jaar een familiebedrijf, in han- Rijn, Music Shop, Passage 228 in den van de familie zou blijven Waddinxveen. toen Jan van Leeuwen besloot er mee op te houden. Maar met velzaak met de nodige al be staande melkwijken. Vader en zoon reden beiden met een winkelwagen terwijl mevrouw Van Leeuwen-Bakker in de win kel bleef. Het hele gezin Van Leeuwen-Bakker werd ingezet. „Van jongs af aan, of we nu wil den of niet,” aldus Ans van Leeuwen. Zo’n vijf jaar geleden verander de de zuivelzaak in een gemaks- ders het overnam,” aldus de hop toen Jan van Leeuwen nieuwe eigenaresse. Bijna 85 jaar geleden trok de fa milie Bakker in het pand aan de Kerkweg-Oost. Mevrouw van Leeuwen-Bakker, inmiddels bij na eenentachtig jaar, stond zelf als meisje al in de winkel. "Mijn ouders hadden een winkeltje met melk, boter en eieren. Mijn man ventte in de oorlogsjaren met kaas en heeft de winkel in 1945 van mijn vader overgeno men. Toen werden we een win kel met melk, kaas, boter en ei eren," vertelt mevrouw Van

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13