Herstel brengt De Gouwe bovenaan Opklaring zorgt voor flink deelnemersveld Elke ochtend... ff L4161 ^Maleisië, een land vol contrasten 1 I 'te 1 Hl WSE wil een Verlies externe Club van 100 schaakteams Selectietest Clubrecord .M Wiersma op Zuid-Hollands -3 Kampioenschap turnen bij Toos Moerkapelle Rowah ontvangt koplopers X I to <b 3o Sharona Meijers Regio Kampioen te. BESTEMMING VAN DE MAAND FEBRUARI: VOOR VAKANTIE MET EEN GLIMLACH Rijn en Gouwe G»’’ Bel snel 0182 688 488 of surf naar www.toerkoop.nl/estee en maak tevens kans op het winnen van een auto! te m r uiKwr rj I ‘&- t* WOENSDAG 4 FEBRUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Naam: Adres: Postcode: Plaats: K W5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 12,95. stijl, cultuur, natuur en keuken, een belevenis! land in Alphen aan den Rijn, za terdag 21 februari: Rottemeren- loop in Zevenhuizen, 12 uur, zondag 22 februari: Bruggen- loop in Rotterdam, 12 uur, zondag 29 maart: Langs de Gouweloop in Waddinxveen, Polderloop in Hazerswoude. Uitslagen 6 km mannen: I Theo Timmermans 20.36,2. Matthijs Verlooy 23.37,3. Dick de Wit 23.57, 11 km mannen: IHans Zeelenberg 43.412. Jeroen Segers 44.00,3. Sjaak Hofman 44.00,6 km vrouwen: IMargriet Hoekstra 25.33,2. Tanja Lensveld 29.00,3. Maur- door vervanging niet meer mo gelijk was. Met name de over- tal-situatie werd bij De Gouwe goed afgemaakt. Brenda Ho genboom was met negen doel punten topscoorster van De Gouwe. Het scoreverloop: eerste part: I -0 Brenda Hogenboom (straf- worp), 2-0 Brenda Hogen boom, 3-0 Sandra Bercken- kamp, 4-0 Erica de Jong, tweede part: 5-0 Brenda Ho genboom, 5-1 Sophie Veldhuis, een Koster 30.00, 11 km vrou wen: I.Anne Suistra,2. Inge Ko- revaarK3. Feikje Bieman. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. GOUDA - De opklaringen op zondagochtend betekenden een uitkomst voor de Groenhoven Plusloop. Na de stormachtige nacht besloten toch veel atle ten naar Gouda te gaan om aan deze loop deel te nemen. „Het is een zegen voor ons geweest dat het weer verbeterde. Wel stond er veel wind, maar de temperatuur was goed. Er gin gen ruim 250 atleten van start. Voor ons is dat aantal een mooie opsteker om verder te gaan”, vertelde Raymond Bouwman namens de organise rende atletiekvereniging Gouda. De halve marathon werd ge wonnen door de 36-jarige Ger ard Lensveld van de loopgroep Hank. De Brabander liep aan vankelijk aan de kop met Peter Mulder van het Utrechtse Phoenix. Maar na vijftien kilo meter liep hij weg bij Mulder. „Ik heb mijn eigen tempo gelo pen. Er stond wel veel wind, maar het was toch goed te doen. Het is een mooie ronde”, vertelt Lensveld, die in voorbe reiding is voor de Rotterdam marathon. Peter Mulder, die tweede werd, was tevreden met zijn tijd van 1.20.14. Het was zijn eerste wedstrijd na de Zevenheuve- lenloop. „Door ziekte en bles sures heb ik wat wedstrijden gemist.Vanmorgen om kwart voor elf besloot ik naar Gouda te gaan en daar heb ik geen spijt van. In het begin heb ik veel kopwerk gedaan, maar daarna besloot ik toch mijn ei gen tempo te lopen. Ik wilde niet kapot gaan”. Op de derde plaats eindigde Michel Wassenaar in 1.22.02. Beste vrouw was Yvonne van Vlerken uit Krimpen aan de Lek, die een pr liep.Van Vlerken (25) is eigenlijk tri-atlete en is in voorbereiding op de EK du- athlon, die in april in Venray wordt gehouden. Onder de In de wedstrijd tegen SG Twente hadden de waterpolosters van Van Uden/De Gouwe (witte caps) weinig tegenstand. Een dag later werd ook gewonnen van Polar Bears waardoor de Waddinxveensen gedeeld aan de leiding gaan. (Foto: Marianka Peters) Reeuwijker was gestopt deed hij tien jaar niets. „Toen ik in de Reeuwijkse Houtloop oudere mannen zag lopen dacht ik: dit kan ik ook nog. Ik ben toen hier mee gaan doen en ook in Linschoten. De Plassenloop loop ik volgende maand voor de eerste keer. Ik heb steeds in de organisatie gezeten en dan komt er van zelf meedoen niets." Eigenlijk is Ed Vergeer hetzelfde over komen.Vergeer, trainer van de Goudse Run ners, was altijd bij de organisa tie betrokken en liep voor de tweede keer mee. In 2001 or ganiseerde hij de trip van ne gentien personen naar de (an tieke) marathon van Athene. „Misschien gaan we hem dit jaar november weer organise ren. We zijn met verschillende reisbureaus bezig.” Een van de pupillen van Vergeer, Gouwenaar Wim Zeltenrijch, gebruikte de Groenhoven Plus loop om de vorm te testen voor de Twintig van Alphen, die op zondag 7 maart wordt ge houden. Op het programma staan ver der: zaterdag 14 februari: vierde cross competitie Midden Hol- Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe". rij scoorde: 9-6. Met een ,man meer’ en nog een minuut en tien seconden op de klok be sloot de coach van Polar Bears tot een time-out, die echter niets opleverde. Vervolgens maakte Brenda Hogenboom aan alle onzekerheid een eind: 10-6. De thuiswedstrijd tegen SG Twente, dat nog geen puntje had behaald, leverde geen pro blemen op. Na een 22-2 neder laag aanvaardden de gasten de Tel: (voor controle op de bezorging) Roerkoop ReisbJró Estee /A service met een Kombrool 12, 2741 HH Wotónxveen Woon 0182 688488 E-mail eslee.woddimveen'Sloerkoop.nl Fox 0182 688 5® 250 atleten, die deelnamen aan de tiende Groenhoven Plus loop, waren verscheidene re creanten uit de Goudse regio. Zoals Theo Groenendijk uit Reeuwijk, die vierde werd op de elf kilometer. „Ik doe regel matig mee aan lopen in de Goudse regio. Meestal zijn dat lopen tot vijftien kilometer. Geen marathons dus want daar moet je veel meer voor doen. Ik zou het jammer vinden als dit soort loopjes zouden ver dwijnen.” Hans van der Wolf liep 400 meters op de baan van Sportclub Reeuwijk. Nadat de thuisreis naar het verre Henge lo. Twee parten kon SG Twente de score binnen een redelijke marge (7-1) houden. Daarna lieten de Waddinxveensen hun opponenten alle hoeken van het bad zien. Tot overmaat van ramp kreeg in de laatste perio de de trainer van de Tukkers, Tom de Zeeuw, na opmerkin gen tegen een van de twee scheidsrechters de rode kaart en zaten vijf speelsters met drie p’tjes aan de kant waar- REGIO - Het ZHK schaatsen voor pupillen vond afgelopen zondag op de Uithof het ZHK schaatsen voor pupillen plaats. Bauke Wiersma wist beslag te leggen op de 7e plaats. Hij deed dit door zijn persoonlijk record op de 500 meter tweemaal te verbeteren. Eerst tot 47,63 en daarna tot een nieuw clubre- cord voor pupillen van 47,18. Ook Jeroen Enthoven had zich voor het ZHK geplaatst. Door een val op de Ie 500m kon hij zich niet meer hoog in het klas sement plaatsen, maar tijdens de 2e 500m wist hij wel zijn persoonlijk record met twee seconden aan te scherpen in een tijd van 53,79. Marloes Re- horst die zich ook voor het ZHK geplaatst had heeft zich helaas niet kunnen onderschei den met nieuwe persoonlijke records. WADDINXVEEN - Voor wie wil leren turnen is er op zaterdag 14-2-2004 een selectietest voor meisjes geboren in de jaren 1995, 1996 en 1997. De test wordt gehouden in de eigen ac commodatie van Jazzdans en Turnvereniging Toos: de gym-zaal aan de Staring-laan 18. De test begint om 12:00 uur (einde af hankelijk van het aantal deel neemsters). Tijdens de test wordt er vooral gekeken naar kracht, lenigheid en coördinatie. Er is plaats voor maximaal acht turnstertjes. Op de test is ieder een welkom die interesse heeft in turnen. Deelneemsters die uit gekozen worden mogen tot de zomervakantie op zaterdagoch tenden van 8:30 tot 10:45 ko men trainen. Wanneer het heel goed gaat, mogen ze bij het Toos Turn Team.Na de zomervakantie wordt het aantal trainingen dan langzaam opgevoerd.Voor meer informatie: René Kleiweg (hoofd trainer), tel. 0182-617719. De Groenhoven Plusloop kende door de betere weersomstandigheden een deelname van 250 atleten.Winnaar van de halve marathon werd Ger ard Lensveld van de loopgroep Hank. Foto: Marianka Peters gelijkmaker werd gescoord door Vlig. Overigens begon de wedstrijd in Waddinxveen een half uur te laat.Terwijl de vervanger van J. Bervoets (j. Blok) wel in het bad zijn opwachting maakte was de tweede man J. Klopper in geen velden of wegen te zien. Na een poos te hebben gewacht besloten beide coaches de leiding toe te ver trouwen aan de wel aanwezige Blok, die werd gesecondeerd door twee grensrechters (namens De Gouwe Niek de Leeuw). In het tweede part nam De F Gouwe af- stand van Po- lar Bears. Eerst scoorde met een fraaie in- van der WADDINXVEEN - De voetbal vereniging WSE wil een Club van Honderd oprichten van oud-le- den, die niet of nauwelijks meer bij WSE komen. Doelstelling van de club zal zijn deze ,oude be kenden’ meer betrokken te laten voelen bij de vereniging. Door de club wil de Waddinxveense voet balvereniging extra financiële middelen genereren om wensen (extra uitgaven) in de vereniging te kunnen realiseren, die niet uit de gewone inkomsten zijn te be talen. Begin februari zullen de oud-WSE’ers worden benaderd. In de regio kent ook de voetbal vereniging Moerkapelle al vele ja ren een Club van Honderd. Be Fair heeft een supportersclub. Groeneweg en Waddinxveen kennen geen ondersteunende club. REGIO - Enkele externe teams van Schaakvereniging Moerkapel le zijn afgelopen weekend weer in actie gekomen. Het viertal van Moerkapelle, wat zelf in de derde klasse van de KNSB speelt, moest het opnemen tegen twee de klasser Promotie uit Zoeter- meer. Gerard van Ommeren en Dick Bac kwamen er niet aan te pas en verloren hun partij. Ben van Geffen kreeg in een mindere stellig een remiseaanbod wat hij aannam. Hierdoor won Promo tie de wedstrijd. Op het eind speelde Hugo van Élteren nog remise waardoor de eindstand op 3-1 kwam. Vrijdag speelde het tweede team tegen het eerste team van Hoek- sche Waard. Verschillende veel belovende stellingen werden niet benut. Er waren nederlagen voor Arno Luinenburg, Kees van Vuur- en en Kevin Bakker. Remises werden er genoteerd voor André Nieuwlaat, Wim Vroegin- deweij, Jan Blok en Arie Hoog- duijn terwijl Boudewijn Weijer- mars als enige zijn partij wist te winnen. Hierdoor werd er een (onnodige) 5-3 nederlaag gele den. Het tweede team staat nu op een zesde plaats en moet er alles aan doen om niet te degra deren. De nummers zeven en acht degraderen. Er zijn nog twee wedstrijden te spelen. Een dag later was het de beurt aan het eerste team. Ze moesten tegen het derde team van Utrecht. Dit team stond welis waar laatste, maar had wel een gemiddeld hogere rating dan het eerste team van Moerkapelle, geen team om te onderschatten dus. Dat bleek ook wel, want Utrecht nam de leiding en stond die vervolgens niet meer af. Er waren van Moerkapelse kant overwinningen voor Ben van Geffen, Dick Bac en Marcel de Haan. Maarten Vroegindeweij speelde als enige remise terwijl er nederlagen waren voor Wou ter Vroegindeweij, Hugo van El- teren, Jesse van Elteren en Ger ard van Ommeren waardoor de eindstand 4-3 werd in het voor deel van Utrecht 3. Na deze uit slag staat het eerste (evenals het tweede team) net boven de de- gradatiegrens. Aangezien er veel teams vlak bij elkaar in de buurt staan, zal het nog erg spannend zijn wie er zal degraderen. WADDINXVEEN - Het eerste dames seniorenteam van hand balvereniging Rowah/Space speelde afgelopen weekend te gen de koploper uit hun poule, HVOS uit Spijkenisse. Bij de uit wedstrijd enkele weken geleden liep Rowah nog tegen een 10-18 nederlaag op. Even dreigde bij de thuiswedstrijd het zelfde te ge beuren want na enkele minuten keek Rowah al tegen een 0-3 achterstand aan. Maar Rowah kwam goed terug in de wed strijd. Met een kleine achters tand, 5-6, gingen beide partijen rusten. Na de hervatting bleef de stand lange tijd ongewijzigd. De verdediging van HVOS zat goed dicht en Rowah liet na om door middel van afstandschoten te scoren, waardoor het niet tot scoren wist te komen. Pas in de laatste 10 minuten van de wed strijd vielen er nog enkele doel punten, maar de voorsprong gaf HVOS niet meer uit handen waardoor de einduitslag op 7-9 bleef steken. tages en moestuinen van de Cameron Highlands, langs de oostkust, waar de kleurrijke papieren vliegers zich tegen de blauwe lucht aftekenen, en naar de histo rische stad Malacca, met zijn bekende "Stad Huys". Maleisiërs, Chinezen, Indiërs en talloze andere bevolkingsgroepen vormen met elkaar een waar paradijs van 6-1 Petra Meerdink (straf- worp), derde part: 7-1 Kim Middendorp, 8-1 en 9-1 Brenda Hogenboom, 9-2 Brenda van Galen, 10-2 en 11-2 Brenda Hogenboom, 12-2 Wendy van der Neut, vierde part: 13-2 Eri ca de Jong, 14-2 Brenda Ho genboom, 15-2 Wendy van der Neut, 16-2 Kirsten Veldman, 17-2 Brenda Hogenboom, 18-2 en 19-2 Niki Hukker, 20-2 Sandra Berckenkamp, 21-2 en 22-2 Niki Hukker. tear ^1' zet Wendy Neut, vervolgens haalde Bren da Hogenboom uit en op de valreep scoorde ook nog Sand ra Berckenkamp 6-3. Deze voorsprong bouwde het team van coach Van Es in de derde periode vrij gemakkelijk uit naar 9-3 door doelpunten van de goochelende Petra Meerd ink, invalster Marion van Hooft en Sandra Berckenkamp op aangeven van Suzan Kaynar. In het vierde part werd de wedstrijd toch nog spannend door Polar Bears driemaal op mdreis 23/03 .„g - de brochure o°n. -- Het verlies bij Brandenburg had De Gouwe niet ingecalcu leerd. „Brandenburg had net een paar speelsters terug die bij het Nederlands team heb ben gezeten. Bij ons was het een slappe hap", vertelde trai- ner/coach Jim van Es. Polos- ters, die bij het nationale team zitten, spelen in de bekercom- petitie niet mee omdat zij dan door bondscoach Paul Metz worden opgeëist. Om die re den moet De Gouwe het doen zonder Gillian van den Berg en tegen Polar Bears doelvrou- we Francine Lankhuijzen. Bovendien is I Mirjam Pet vertrokken voor een we reldreis en Karen Weerd geblesseerd. Maar ook Polar Bears kon niet over de drie internationals Carla Quint, Jorieke Oosten dorp en Mieke van der Sloot beschikken. Niettemin nam de ploeg uit Ede in de eerste pe riode tot tweemaal toe de lei ding door doelpunten van Van der Ham en Smit. Daarna her stelde de thuisclub zich. Sandra Berckenkamp (boogbal) en Kim Middendorp (mooi schot) herstelden het evenwicht waarna Kim Middendorp de thuisploeg de leiding gaf. De WADDINXVEEN - De Turn sters van Jazzdans Turn ver eniging Toos hebben afgelopen zaterdag tijdens verschillende wedstrijden prima resultaten behaald. In Amsterdam werden de regiokampioenschappen voor de verplichte oefenstof van het Landelijk Oefenstof Systeem (LOS) gehouden. Bij de Instap heeft Sharona Me ijers, mede dankzij een goede brug en een bijna perfecte sprong, de eerste plaats be haald en mag zij zichzelf regio- kampioen 2004 noemen. Ook Inge van de Meiracker deed mee in dit niveau. Zij turnde ook een goede wedstrijd en zag haar inspanningen beloond met een achtste plaats. Beide meiden hebben zich geplaatst voor de districtsfinale. In de Categorie Pupil I deden voor Nadia Koedoot en Sharon Smit voor Toos mee. Vooral Nadia heeft een uitstekend resultaat behaald. Zij werd tweede in een veld van meer dan 60 deel neemsters. Bij Sharon ging het iets minder, maar toch wist zij zich te verzekeren van een startbewijs voor de districtsfi nale. GROEPSRONDREIS KLASSIEK MALEISIË Een schitterende reis om Maleisië en zijn verschillende gezichten te ontdekken. Een rondreis vol afwisseling langs de klassieke hoogtepunten van dit kleurrijke land. Wij nemen u onder andere mee naar Kuala Lumpur, één van de meest sfeervolle steden van het Verre Oosten, de theeplan- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De waterpolovrouwen van Van Uden/De Gouwe hebben een druk weekje achter de rug waarin driemaal voor de competitie om de KNZB Trophy werd gespeeld. Na een teleurstellende 8-6 nederlaag te gen het laag geklasseerde Brandenburg in Bilthoven werd het zwakke SG Twente met 22-2 overklast. Een dag later zegevierde De Gouwe in het zwembad De Sniep met 10- 6 over concurrent Polar Bears uit Ede waardoor de Wad dinxveensen in poule B bovenaan staan. In poule A staat het Goudse GZC DONK bovenaan gevolgd door Het Ra vijn. De beste twee ploegen in elke poule spelen aan het einde van de competitie kruisfinales waarna de finale volgt. Vertrek op 23/01 17-daagse roi i - - Ut - ’■’Y

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 19