Sieraden maken voor geliefde j Onderzoek naar effecten De soldaat van het Indische leger herinrichting polder Reeuwijk I Poppenkastvoorstelling in Kreater Jdistoriscfi ‘Waddinxveen Wandeling voor senioren Kleutermuziek en Streetdance Haags Kamerkoor presenteert ‘de Verwondering’ WADDINXVEEN - Het Haags Kamerkoor geeft vrijdagavond 13 februari een concert onder de titel "de Verwondering". Het programma bestaat uit muziek van Nederlandse componisten uit de 20e eeuw. Op het pro gramma staan werken van o.a. Daan Manneke, Ton de Leeuw, Wim Dirriwachter, Flor Pee- ters en Jurriaan Andriessen. in wijk Zuid Snow Party in De Boog WADDDINXVEEN - Buurt centrum de Boog (C. Huygens- laan 2) geeft op 28 februari een grote Snow Party voor de jeugd van twaalf tot en met zestien. Een sneeuwmachine zorgt voor een groot spektakel. De maandelijkse jeugddisco in De Boog was er in de maanden december en januari even tus senuit, maar is nu weer terug. De kaartverkoop voor deze sneeuwparty start op 2 febru ari. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Prunusstraat 34 te Wad dinxveen en de Kievitstraat I te Boskoop. Het is ook moge lijk deze op de avond zelf aan de deur te kopen. Kosten be dragen 2,- euro. Het feest duurt van 19.30 tot 23.00 uur. Voor meer info, kijk op www.discodezon.nl/jeugddisco. r MEDISCHE DIENSTEN r KERKDIENSTEN Ruwiel de koloniaal Koloniaal Werfdepot WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN X 0-4 mi i PAGINA 9 na MID- Sylvia Best ontwerpt en maakt de sieraden zelf. (Foto: Liesbeth van der Vis) Groens- tisch. Groens- uur Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. H.G. de Graaff, Rotterdam, voorberei ding Heilig Avondmaal 17.00 uur ds. J. de Jong, voorbe reiding Heilig Avondmaal Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. C. de Jong ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. R. van Loon, Capelle ad IJssel 18.30 uur ds. M.A. Bos, jeugd dienst dinxveen. Avondspreekuur Consultatie bureau, 2e en 4e maandag van af 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag I I februari 19.45 uur dhr. G. Bijkerk UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WADDINXVEEN - Corrie Korver speelt op woensdag 11 februari de poppenkastvoor stelling ‘Jan Klaassen, Katrijn en de maskerparade’.Eén keer per jaar is het groot feest in de poppenkast. Er worden taarten gebakken, de huizen worden versierd en er is een optocht, een parade. Iedereen is die dag vrij om mee te doen aan de vol inspiratie. Het mooie is dat je ieder jaar weer nieuwe modetrends krijgt Zo is van het voorjaar de ‘kauwgomballen’- ketting in, dus daar ga ik dan gelijk mee aan de slag.” Sylvia stopt ook niet bij sie raden, bij Sylli Beads zijn ook haar eigen gemaakt koffie-, thee- en snoepboeket- ten te koop. En voor de toekomst? „Dit is al als een droom die .uit is gekomen, daar geniet ik iedere dag van. Maar uit eindelijk zou een eigen sieradenwinkel tje natuurlijk het mooiste zijn.” DeValentijnsworkshop voor mannen dens de Atjehoorlog werd dit verhoogd tot 300,- gulden. Vooral de sociaal zwakkeren bied. Het waterbeheer moet daarin voorzien. Flexibel peil beheer en seizoensberging van water blijken effectieve maatre gelen te zijn om dit veilig te stellen. Ze zijn duurzaam, leiden tot verbetering van de water kwaliteit, kunnen aanzienlijk bij dragen in de watervraag van het gebied en de zoutbelasting van de boezem flink verminde ren. Om een waterberging in de polder te kunnen realiseren moeten de huidige bestem mingsplannen worden aange past. Alleen de betrokken ge meenten zijn daartoe bevoegd, daarom ook dienen deze ge meenten de MER procedure op te starten. Zij stellen ook de richtlijnen op waaraan de MER zal moeten voldoen. Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm parade. Alleen kijken is ook leuk want natuurlijk is iedereen alles versierd. Het éne jaar is iedereen als bloem, het andere jaar weer als piraat verkleed. Dit jaar is er afgesproken dat iedereen die meedoet aan de parade een masker draagt, een maskerparade duslEr is iemand die het wel heel goed uitkomt dat hij zich kan verstoppen Lengte: I meter, 7 decimeter en 9 centimeter Aangezicht' rond Voorhoofd: hoog Oogen: grijs Neus: breed Mond: gewoon Kin: dik Haar: Zwart Wenkbrauwen: idem CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 4 februari 19.45 ds. J.G. van Tilburg BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer C.C. Stavleu DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 15 februari 11.00 uur, drs. J.L. Delhaas, 6 e van Epifa- nie wordt gegeven op donderdag 12 febru ari, van 20.00 tot 22.00 uur in Het Tref punt Voor meer informatie, kijk op www.syllibeads.nl.Workshops kosten 30,- euro, inclusief thee, koffie en mate rialen.Voor informatie over de Glitter Glamour Girls partys of bruidssieraden kunt u Sylvia bellen, tel. 0182-634712 of 06-24262432.Verkoopadressen van Sylli Beads zijn: ML Care op de Marga Klompéhoeve 18, tel. 0182-630730 en Schoonheidscentrum View on Beauty op het Margrietplein 4 in Gouda. Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE Ihl NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) voor.” Eerst deed ze Sylli Beads nog met haar fulltime baan, maar inmiddels is ze fulltime met Silly Beads bezig. „Het sloeg zo goed aan, daar wilde ik meer mee doen. Ik vind het een geweldige uitda ging en dit is wat ik wil. Wat is er nu mooier dan van je hobby je werk te ma ken?” Nu Sylvia niet meer werkt, hoeven de workshops niet meer altijd in de avon duren of in het weekend gegeven te worden en kan Sylli Beads uitbreiden. Zo start Sylvia vanaf deze maand met het geven van workshops sieraden ma ken in Het Trefpunt De workshops du- ren twee uur, waarin een ketting en een armband worden gemaakt naar een voorbeeld van Sylvia. Elke maand is er een ander themavoorbeeld. „Dames kunnen op mijn site de sieraden bekij ken en dan kiezen welke workshops ze willen volgen." De workshops kunnen ook aan huis gegeven worden, voor mi nimaal zes deelneemsters. Ook voor de aanstaande bruid heeft Sylvia veel te bieden. „Als bruid wil je natuurlijk een mooi en bijzonder sieraad die perfect bij je jurk past Bij mij kan dat we ontwerpen de sieraden samen. Je kan dan kiezen voor een bescheiden hangertje, maar ook voor een complete set collier, armband, oorbellen en haar sieraden.” Daarnaast kan ook het vrijge zellenfeest bij Sylli Beads gehouden wor den. „Dat is dan vergelijkbaar met de workshop, maar dan bijvoorbeeld in combinatie met een high tea. En natuur lijk krijgt de bruid een bijzonder presen tje.” Met twee verkoopadressen, een site en een tweemaandelijkse nieuwsbrief‘Kra- lenverhalen’ is Sylli Beads een goed lo pend bedrijf. Maar Sylvia wil meer. „Ik wil proberen bij schoonheidsspecialistes en kapsalons mijn sieraden te gaan ver kopen. Ik kan de collectie dan speciaal voor de salon samenstellen: opvallend, of juist niet ik kan het maken zoals zij het willen.” Alle sieraden die Sylvia maakt zijn uniek. „En ik zit nog boorde- Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas, voorbereiding Heilig Avondmaal 17.00 uur ds. H. Schipaanboord, voorbereiding Heilig avond maal. achter een masker. Hij is iets van plan dat niet zo aardig is maar of zijn plannetje lukt? Kinderen van 4 t/m 7 jaar zijn van harte welkom bij de voor stelling. De voorstelling begint om 13.30 uur en duurt tot on geveer 14.15 uur. Kaarten kos ten 3,- per stuk en zijn te bestellen bij Kreater, 0182- 614422 of info@kreater.nl. Aan het einde van het jaar 1881 was ene Hermanus Cor nells Bonifacius Ruwiel met zijn gezin in Waddinxveen komen wonen. Naast Ruwiel zelf be stond het gezin uit zijn vrouw, Maria Niekerk en zijn dochter tje Johanna Maria. Hermanus Ruwiel, roepnaam Kees, was op 5 juli 1850 in Utrecht geboren. Zijn vrouw was afkomstig uit Vleuten, waar ook hun dochter geboren was. Aan het einde van 1881 had Ruwiel zich bij het Koloniaal Werfdepot in Harderwijk vrij willig opgegeven als soldaat bij de Koloniale Troepen.Voor een handgeld van 300,- zou hij zes jaar lang dienst doen in Nederlands-lndië. Volgens het Militair Stamboek van de Kolo niale Troepen zag Ruwiel er als volgt uit: Het Haags Kamerkoor wordt begeleid door het bamboeflui- tensemble van het Nederlands Pijpersgilde. Het concert vindt plaats in de grote zaal van Kre ater, Kerkstraat 13 in Waddinx veen, en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 9,-, met CJP of Pas65+ 7,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal, of te reserveren bij Kreater (tel. 0182-614422, fax 0182-636054 of via info@kreater.nl) Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: den zich onder meer twee aan eengesloten droogmakerijpol- ders - Middelburg en Tempel, samen ca. 550 ha. - en Reeuwijkse Plassen. Het grond gebruik is voor het overgrote deel grasland ten behoeve van Voor problemen met alcohol gebruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade Vrijdag Huize Souburgh 10.00 uur Ouderenviering, pastor A. vd Helm zondag 9.30 uur Woord en communieviering, pastor M. Ameling dinsdag 10 februari 19.00 uur De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi paanboord, voorbereiding Hei lig Avondmaal 18.30 uur ds. A.W. van der Plas, voorbereiding heilig Avondmaal Eucharistieviering, pastor A. vd Helm JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king den door het geboden hand geld en werden Koloniaal sol daat. De kolonialen werden ingescheept in Den Helder of in Rotterdam op de Boompjes. In het begin ging de reis per Er waren veel soldaten nodig, zeilschip om Kaap de Goede Hoop en na 1869 door het ge graven Suezkanaal. Wat later werd de reis met stoomsche pen afgelegd. In de militaire stamboeken is de datum van 'inscheping en de naam van het schip nog terug te vinden. Bij het vertrek op de kade werden de kolonialen bewaakt door mariniers om desertie tegen te gaan. Het handgeld was mooi meegenomen, maar het voor uitzicht van de Atjehoorlog, waar veel soldaten sneuvelden, en de tropische ziekten met dodelijk afloop reduceerden bij velen het enthousiasme dras- WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) houdt op maan dag 9 februari aanstaande een korte wandeltocht voor senio ren. Vooraf opgeven is niet no dig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van hetAnne Frank-activiteiten- centrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om ’n kopje koffie of thee te drin ken. Óm 10.00 uur vertrekt de Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, WADDINXVEEN - Het is weer bijna Valentijnsdag en dat betekent dat er weer originele cadeaus tevoorschijn ge toverd moeten worden. Voor heren maakt Sylvia Best het dit jaar wel erg gemakkelijk: zij kunnen bij haar bedrijf Sylli Beads zelf sieraden maken voor hun vrouw of vriendin.„Het is natuurlijk hartstikke leuk als je een zelfgemaakt sieraad aan je geliefde kan geven”, zegt de enthousiaste Waddinxveense. „We gaan iets heel moois maken en natuur lijk ben ik er om ze te helpen. Ik hoop dat er heren zijn die deze uitdaging aan durven.” De naam Sylli Beads is niet zomaar ge kozen. Sylli is afgeleid van de naam van de oprichtster, maar ook een woord speling op het Engelse woord ’silly’, dat grappig betekent. „En Beads staat na tuurlijk voor de kralen waar ik mee werk.” Sylvia ontwerpt en maakt zelf kettingen, armbanden, oorbellen en vele mode-accesoires voor de verkoop, maar geeft daarnaast ook verschillende workshops en kinderfeestjes. „Kleine meisjes zijn dol op mijn Glitter Glamour Girls Partys”, vertelt ze. „Glit ters en veel roze, dat vinden de prinses jes geweldig!” Deze feestjes zijn kinde ren van vijf tot twaalf jaar. De meisjes maken met Sylvia een ketting met bij passende armband en een sleutelhanger. „Ze mogen zelf de kleur kiezen. De jari ge mag als eerste kiezen.” Met kinderen werken is wat Sylvia altijd al wilde. ,Als ik dan op zo’n feestje binnenkom, met mijn sieraden al om, zijn die meisjes meestal helemaal onder de indruk. Het is vaak nog een verrassing wat we gaan doen, als de jarige het dan vertelt, kun nen ze niet wachten om te beginnen." Sylvia richtte haar bedrijf een jaar gele den op. „Als klein meisje was ik al dol op glitters en kralen, ik wilde een prin sesje zijn. Daarnaast vind ik het heerlijk om met kinderen om te gaan. Ik pro beerde dit idee bij het dochtertje van een vriendin van mij uit en het was een succes.Toen dacht ik: ik ga er gewoon GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde zpndag 9.30 uur pastor G.J. Martini 16.30 uur trektochtdienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (ié samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. J.A. Bros- trom-Bruin, Boskoop ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG Het gebied Gouwe Wiericke is een landelijk gebied, gelegen tussen de Gouwe, Oude Rijn, de Enkele Wiericke en de Hol- 12.30, Stationstraat 12, Wad- landse IJssel. Het watersysteem binnen dit gebied wordt als één geheel beschouwd. Hier bevin- C.Verlooij WADDINXVEEN - Al vanaf het begin van de zeventiende eeuw had Nederland met de eilandengroep te maken die te genwoordig Indonesië ge noemd wordt.Vanaf de oprich ting van de Verenigde Oostindische Compagnie in 1602 zou er zo’n driehonderd jaar oorlog gevoerd worden tegen rebellen, opstandelingen en vrijheidsstrijders. Voor deze strijd waren natuurlijk soldaten nodig. Onder de Nederlanders was de lust om dienst te ne men in het Indische leger zeer gering. Een deel werd onder de inlandse bevolking geworven, maar men kon niet zonder Eu ropeanen. Vooral in de negen tiende eeuw had men dringend behoefte aan soldaten ener zijds als bezettingsleger en an derzijds als aanvalsleger om meer gebied te veroveren. AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. groep richting Moordrecht voor een tocht van 6 kilome ter richting Julianasluis. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen I,- inclu sief I kopje koffie/thee. Voor meer informatie over de wan deltochten kunt u contact op nemen met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandeltocht is ge pland op 8 maart a.s. WADDINXVEEN - In het ka der van de ’Brede School Zuid’ wordt in de maand februari een aantal cursussen georgani seerd. Op dinsdagmiddag 12 en 19 februari van 15.45 tot 16.45 uur kan de jeugd van 7 tot en met 12 jaar lekker gaan bewe gen met de cursus "streetdan ce". Kosten voor deze cursus bedragen 1,00. Een introduc tieles van deze cursus vindt plaats tijdens schooluren op 3 februari. Voor de kinderen van 4 tot en met 6 jaar vindt op 3, 12 en 19 februari de cursus "kleutermuziek" plaats. Tijdens deze cursus kunnen kinderen kennismaken met verschillende muziekinstrumenten. Kosten voor de gehele cursus bedra gen 1,50, Beide cursussen vinden plaats in het gebouw van basisschool 'De Kameleon’. Opgeven kan d.m.v. de inschrijf- brief, of telefonisch bij de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, telefoon 63 19 32. Mailen kan ook via sww@stww.nl. Op de informatieborden in de wijk vindt u geregeld informatie over de activiteiten en cursus sen en hoe u u kunt aanmelden. De bovenstaande cursussen zijn uitsluitend voor bewoners van de wijk ’Zuid’. Deze omschrijving werd van iedere soldaat gemaakt om in geval van desertie een signale ment te hebben. Deze werd gestuurd aan gemeenten en ge publiceerd in bladen om de ar restatie te vereenvoudigen. Als bijzonderheid wordt nog ver meld dat hij gehuwd was, maar 'met toestemming zijner vrouw in dienst getreden’. Tekst: C.Verlooij Historisch Genootschap Wad dinxveen. Inlichtingen omtrent lidmaat schap: secretariaat tel. 0182- 615698 maar het aanbod was gering. Men trachtte dit op te lossen door ook mannen aan te ne men die niet de Nederlandse nationaliteit hadden en door de eisen te verlagen. Allerlei avonturiers en mannen voor wie de grond te heet on der de voeten was geworden, trokken naar Harderwijk. Het laat zich begrijpen dat nou niet direct de meest fijnbesnaarde mannen op kwamen dagen. Het werfdepot kreeg dan ook de bijnaam:’het riool van Euro pa’. Er werd een handgeld van 200,- gulden verstrekt en tij- Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot WOENSDAG4F EBRUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, vóór spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-1 1163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Mensen die als soldaat in de tweede helft van de negentien de eeuw naar de Oost wilden, kwamen terecht in Harderwijk lieten zich nog weleens verlei- bij het Koloniaal Werfdepot. ting vermindert. Het water kan vervolgens worden benut om de Reeuwijksche Plassen op peil te houden. Ook voor de boom- en sierteelt is dit water geschikt. Door de maatregelen veran dert het landschap. Daarom is een grondige analyse van de ef fecten ervan noodzakelijk om een besluit te kunnen nemen. Zeker is dat er iets moet ge beuren. ’’Niets doen is geen optie”, aldus gedeputeerde wa ter mevrouw H.M.C. (Lenie) Dwarshuis - Van de Beek. Vanuit het waterbeleid 21e eeuw en het Nationaal Be stuursakkoord Water wordt het noodzakelijk geacht om te komen tot een duurzaam en zoveel mogelijk zelfvoorzie nend watersysteem in het ge- RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden ge combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong, GEREFORMEERDE KERK voorbereiding Heilig Avond- (VRIJGEMAAKT) maal Kruiskerk, Passage 17.00 uur ds.P. de Jager, Huizen, zondag 9.30 uur ds. E. Brink, voorbereiding Heilig Avond- viering Heilig Avondmaal maal 16.30 uur ds. E. Brink, viering Heilig Avondmaal gevolgen hebben, om die reden wordt eerst een Milieu-ef fect rapportage (MER) opgesteld. Bestuurders van de provincie Zuid-Holland, het hoogheemraadschap van Rijnland, het waterschap Wilck Wiericke en de ge- oplossing. Ook de toenemende Telefoonnummer: (0182) meenten Bodegraven, Boskoop, Gouda, Reeuwijk en recreatieve druk vanuit de stad Waddinxveen hebben hiertoe de intentieovereenkomst en een dalend rendement voor Gouwe Wiericke west ondertekend. Dit gebeurde op vrij- de landbouw zijn een pro- dag 30 januari in restaurant Kaagjesland in Reeuwijk- bleem. Als er niets gebeurt, zul- Dorp. len deze problemen alleen maar toenemen. Een onderdeel van de oplossing die in het mi- lieueffectrapport wordt onder zocht is waterberging in de de- Middelburg- en Tempelpolder. Door deze waterberging ont staat een voorraad van relatief schoon water, waardoor verzil- REEUWIJK/WADDINXVEEN - Er komt een onderzoek (melk)veehouderij. Het grond- naar de gevolgen voor het milieu van een voorgenomen gebruik is verder vooral gericht herinrichting van het Reeuwijkse poldergebied op de op boomteelt, natuur en recre- grens met Boskoop en Waddihxveen. Die herinrichting atie. komt er op neer dat de polder Tempel-Middelburg wordt De herinrichting is noodzake- aangewezen als waterbuffergebied. Dit zal ingrijpende lijk om de problemen in het ge bied aan te pakken. Waterover last, watertekort en de matige waterkwaliteit vragen om een '3

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 9