Prognose oplevering: 1e kwartaal 2005 r N9 O EK tü Vast en Goed Makelaardij ook in Waddinxveen s Bijleenregels bij gesteld na vragen van Eigen Huis Gouwe Koerier Weekblad voor Waddinxveen Bouw project Noordsehof is van start gegaan! I 1 Gemeenten moeten welstands- Perfecte Patiowoningen Q Heerlijke Hofwoningen era bouw f- nota maken 'Hl ij Voorbeeld vanaf ca. 265.000,- v.o.n. begane grond verdieping vanaf ca. 225.000,- v.o.n. Heerlijk gelijkvloers wonen met volop ruimte. Zeer ruime woonkamer en slaapkamer aan een comfortabele patio. Royale badkamer en hobby- ruimte op de begane grond. Indeelbaar met extra slaapkamers en een 2e badkamer. Deze woningen zijn in meerdere varianten uitvoerbaar en dit type is daardoor in grootte zeer flexibel. Er zijn varianten met 3 tot 5 slaap kamers. Brede woonkamer met dubbele tuindeuren; badkamer met toilet, wastafel, ligbad en aparte douche. In de royale tuin staat een stenen berging. 079 316 05 00 www.noordsehof.nl zoetermeer@atta.nl ma-vrij 9:00 - 17:30 Woonbond wijst minister op noodzaak van gematigde huurverhogingen NVM Informatie brochure: AITA Makelaars Oranjelaan 1-3 2712 GA Zoetermeer Telefoon Website E-mail Geopend Nabij de Benthuizer plas in Noordhove, op één van de laatste nog open locaties, heeft ERA Bouw een kleinschalig woningbouwproject ontwikkeld met 13 Hofwoningen en 8 Patiowoningen. De woningen zullen worden gebouwd aan de Schansbaan en de Van Rijswijckschans, op korte afstand van de Zegwaartseweg, die de verbinding vormt tussen Benthuizen en Zoetermeer. De woningen worden voorzien van een luxe uitvoering van badkamer en toilet. Voor de compleet ingerichte keuken is een royale stelpost gereserveerd. Er zijn voldoende parkeermogelijkheden. Neemt u eens een kijkje op de locatie! Te Koop patio slaapkamer woonkamer mv/cv «re bouw hobby keuken slaapkamer berging overloop Atta Makelaars slaapkamer 2 slaapkamer 5 slaapkamer 4 E cn berging berging slaapkamer 1 slaapkamer 4 slaapkamer 4 l Huis&Stijl berging Iemand koopt een nieuwe wo ning voor 300.000. De oude woning is nog niet verkocht Hij schat dat de verkoopopbrengst van de oude woning 200.000 zal bedragen. De eigenwoning- schuld op de oude woning be draagt 100.000. De geschatte overwaarde in de oude woning is 2e verdieping variant 2 2e verdieping variant 3 2e verdieping variant 4 mensen werkzaam bij Vast en Goed Makelaardij. Naast Pe ter de Joode zijn dat Anita Willemstein in Waddinxveen en Wilma en Lisanne Schip pers in Gouda. Allen zijn, me de door hun ervaring, uiter mate capabel zijn om relaties van alle informatie te voor zien. Peter: „We willen als team een vertrouwd aan spreekpunt zijn voor onze relaties tijdens het gehele verkooptraject. Zij moeten zich vrij voelen om ons alle mogelijke vragen te stellen rondom de koop en verkoop gevestigd op de Coenecoop 711 en bereikbaar onder te lefoonnummer 0182 - 513200 en per e-mail info@vastengoed.nl. Ook op internet is Vast en Goed te vinden op www.vas- tengoed.nl. Beide vestigingen zijn aangesloten bij het VBO (vereniging bemiddeling on roerend goed), een bran cheorganisatie van makelaars in Nederland. Op de inter netsite www.vbo.nl staat het volledige woningaanbod van alle 800 VBO makelaars in Nederland. WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 PAGINA 15 De Woonbond heeft minister Dekker per brief gewezen op de noodzaak de huurverho gingen in 2004 te matigen. De minister deed eerder al wel een oproep uit aan indi viduele verhuurders om de huren niet al te veel op te trekken, maar weigert tot op heden de landelijke partijen van verhuurders en huurders bijeen te roepen voor over leg om de huurverhogingen te matigen. Zelf verwacht ze weinig van de eigen oproep aan individuele verhuurders. Ze gaat er dan ook vanuit dat de huren in 2004 gemid deld maar liefst met 3,2 pro cent stijgen. Volgens de Woonbond is een gematigd huurbeleid de enige manier om de stijging van hét huursubsidiebudget binnen de perken te houden. Een ge middelde huurverhoging van 3.2 procent heeft tot gevolg dat veel meer huurders een beroep zullen doen op de huursubsidieregeling. Die ex tra uitgaven komen bovenop de kosten als gevolg van het besluit de normhuur voor huursubsidieontvangers niet met 3,2 procent maar met 1,5 procent te verhogen. En dan hoopt de Woonbond dat de Tweede Kamer ook nog besluit om de normhuur van huursubsidieontvangers die ouder zijn dan 65 jaar te be vriezen. Dat is volkomen te recht gezien de bevriezing van de AOW-inkomens, maar leidt wel tot hogere huursub- sidie-uitgaven voor het Rijk. Woensdag 11 februari praat de Tweede Kamer verder over het huurbeleid en de normhuren. I I I I I I I I I I I I I I J 1 Is de oude woning echter nog niet verkocht en de overwaarde dus nog niet beschikbaar, dan moet men voor dat bedrag tijde lijk een overbruggingskrediet af sluiten. Dit overbruggingskrediet wordt afgelost met de opbrengst van de oude woning. De over waarde wordt dan gebruikt om het overbruggingskrediet af te lossen. Van te voren dient dus een schatting gemaakt te worden van de mogelijke overwaarde in de oude woning. Door een te la ge schatting van de overwaarde, blijkt achteraf dat het overbrug gingskrediet ook te laag was. De hogere overwaarde betekent dat, na aflossing van het over bruggingskrediet, een deel van de eigenwoningschuld niet meer af trekbaar is. Zie ook het voorbeeld hierna. Vereniging Eigen Huis heeft deze constatering voorgelegd aan het Ministerie van Financiën. De Staatssecretaris van Financiën heeft hierop een besluit geno men dat mede een goedkeuring bevat om dit ’probleem’ op te lossen. dus 100.000 200.000 minus €100.000). De nieuwe woning wordt gefinancierd met een le ning van 200.000. Daarnaast wordt er een overbruggingskre diet van 100.000 afgesloten. De oude woning wordt voor een betere prijs verkocht dan inge schat, te weten 220.000. De overwaarde die bij verkoop vrij komt is hierdoor ook hoger, na melijk in totaal 120.000. Het overbruggingskrediet wordt ge heel afgelost. Dan blijft er nog 20.000 overwaarde over. De le ning op de nieuwe woning van 200.000 krijgt hierdoor een ge mengd karakter. Van deze lening wordt 180.000 als eigenwo ningschuld gezien. De overige 20.000 van de lening wordt niet gezien als eigenwoningschuld en verhuist dan ook naar box 3. De rente over 20.000 is niet af trekbaar, omdat de eigenwoning- bezitter geacht wordt de over waarde geheel in de nieuwe woning te stoppen. Indien de belastingplichtige wil aflossen op het box 3 gedeelte, wordt de aflossing in principe pro-rata toegerekend aan zowel het box 3 deel van de lening als het box I deel van de lening. Hierdoor zou in feite, totdat de lening geheel is afgelost, altijd een niet aftrekbaar gedeelte blijven bestaan. De Staatssecretaris heeft goed gekeurd dat aflossingen op een dergelijke gemengde lening ge heel mogen worden toegere kend aan het box-3 gedeelte. van hun woning. Veel mensen zijn maar een paar keer in hun leven met de aan- en verkoop van zoiets kostbaar bezig. Dan wil je zeker weten dat het in vertrouwde han den is." Naast het aan- en verkopen van woningen richt Vast en Goed makelaardij zich op huur en verhuur van bedrijfshuisvesting, taxaties, bouwkundige keuringen en beheer voor Verenigingen van Eigenaars. Een compleet pakket aan vastgoed activitei ten en alles in één hand. Vast en Goed Makelaardij is n II aa:«3 wm Op I januari is de nieuwe Wo ningwet van kracht geworden. Gemeenten zijn door die nieuwe wet verplicht vóór I juli 2004 een welstandsnota te maken, waarin de randvoorwaarden en uitgangspunten van het wel- standsbeleid worden aangege ven. Welstandscommissies krij gen daarmee een kader aan gereikt waarbinnen zij bouwplan nen beoordelen. De welstands- nota’s moeten een einde maken aan de schijn van willekeur die de welstandstoets nu vaak omgeeft. Uit een recente inventarisatie van de Federatie Welstand blijkt hoe ver gemeenten zijn gevor derd met de welstandsnota’s. Ze ven procent van de gemeenten heeft de nota inmiddels vastge steld. In die 32 gemeenten wordt elk welstandsadvies gebaseerd op de normen die de gemeente raad heeft geformuleerd. Van de overige gemeenten zal de helft zonder twijfel het komende half jaar over een democratisch vast gestelde nota beschikken; in 48% van de gemeenten is de nota in concept gereed. Meer zorgen bestaan er over de ruim 40% van de gemeenten waar op dit mo ment ambtelijk nog hard aan de nota wordt gewerkt Gezien de tijd die vereist is voor een zorg vuldige inspraakprocedure en behandeling door de gemeente raad zullen deze gemeenten hun beste beentje voor moeten zet ten om op I juli over een vol tooide beleidsnota te beschik ken. Uit de inventarisatie blijkt dat een tiental gemeenten nog geheel in de startfase verkeert. Zij zijn vast van plan welstands- beleid te formuleren, maar heb ben de opdracht nog niet of pas zeer recent aan externe bureaus uitbesteed. Eén gemeente heeft besloten in het geheel geen wel- standsbeleid te voeren. WADDINXVEEN - Met Vast en Goed Makelaardij heeft Waddinxveen er sinds kort een nieuw makelaarskantoor bij. Het is het tweede kan toor van Vast en Goed ma kelaardij. Sinds januari 2003 is Vast en Goed makelaardij ac tief in Gouda aan het Van Hogendorpplein 29. En nu sinds kort ook in Waddinx veen. Waddinxveen is een logische keuze. Het is de woonplaats van makelaar Peter de Joode en waar is het leuker werken dan in je eigen omgeving waar je veel mensen kent? Peter de Joode is de make laar van beide kantoren en dat is hard werken, maar hij is tevreden over het resultaat tot nu toe. Peter heeft met zijn uiteenlopende werkerva ring de onroerend goed branche van diverse kanten leren kennen. Na een aantal jaren als bouwkundige actief te zijn geweest, heeft hij nu de kans gegrepen als make laar aan de slag te gaan. Een overstap die voor hem lo gisch is. „Je adviseert mensen over een van hun kostbaarste bezittingen, namelijk hun (toekomstige) woning.” De meerwaarde van de bre de bouwkundige kennis is bij de aankoopbegeleiding na tuurlijk meer dan duidelijk. Het risico van een miskoop wordt vermeden als je de bouwtechnische staat goed weet te bepalen. Maar ook als makelaar van de verko pende partij zie ik voordelen van mijn ervaring op het bouwkundige vlak. Een verko per wil zijn of haar woning het liefst verkopen aan diege ne die hem het beste bod doet. „Als ik kan aantonen dat het pand de gevraagde prijs ook echt waard is, heb je meer kans op een goed bod." In totaal zijn er vier Fq overloop -IJ h wto»»" te***’* Door de invoering van de bijleenregeling per I januari 2004 is bij verhuizing naar een duurdere koopwoning geen renteaftrek meer mogelijk over de overwaarde die vrijkomt bij verkoop van de oude woning. Wordt de wo ning volledig gefinancierd, terwijl er wel overwaarde aan wezig is in de oude woning, dan is over een bedrag ter grootte van de overwaarde geen renteaftrek mogelijk. 5,7 m woonkamer Pn fa hal keuken Begane grond 1e verdieping De tweede vestiging van Vast en Goed Makelaardij is te vinden op de Coenecoop 711. Foto: Liesbeth van der Vis badkamer

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 15