Valentijnsontbijt van mannencomité neemt nieuwe APV aan Knotten is heerlijk’ Kabelbedrijf Casema waarschuwt voor nepmedewerkers REGIO - Kabelbedrijf Casema waarschuwt haar abonnees voor personen die zich onte recht uitgeven als medewerker van Casema of als medewerker van een bedrijf dat voor Case ma werkt. De laatste tijd komt het vaker voor dat personen op deze manier in huis binnen proberen te komen. Ook het aan huis zogenaamd incasseren van abonnementsgeld komt he laas voor. scooterongeluk Gemeenteraad MOERKAPELLE - De politie onderzoekt de toedracht van een ongeval met een scooter op de Julianastraat waarbij twee gewonden vielen. Op zon dag 15 februari rond 00.45 uur reed daar een zeventienjarige jongen uit Boskoop tegen een verkeerszuil. Zowel de Bosko per als een achttienjarige plaatsgenoot die bij hem ach terop zat werden met onbe kend letsel overgebracht naar het LUMC. In verband met het onderzoek en het mogelijke ge bruik van alcohol liet de politie gen op basis van de oude APV komen, na een overgangs- van de bestuurder een bloed- regeling van een jaar, te vervallen. i Masseren Kadeophoging Linker en Rechter Rottekade Boskoops carnaval kun je zelf If n IJ I A*a Automobilist Bibliotheek zoekt Kinder Voorjaars vakantie moet rijbewijs inleveren activiteiten Seniorenbingo Jeugddisco in de Boog WADDINXVEEN Buurtcen trum de Boog houdt op zater dag 28 februari weer de maan delijkse jeugddisco gegeven. Daarnaast is er voortaan ook een speciale kinderdisco voor kinderen van nul tot en met twaalf jaar. De kinderdisco in Buurtcentrum de Boog is van 15.00 uur tot 17.30 uur. De en tree bedraagt 2,00 euro, inclu sief een consumptie en een lot voor de loterij. Ouders van de kinderen zijn natuurlijk ook van harte welkom. Na de kinderdis co is de Snowparty (met sneeuwmachine) voor bezoe kers van twaalf tot en met zes tien jaar. De jeugddisco begint om I9.30 uur en duurt tot 23.00 uur. De entree voor de jeugddsico is 2,00 euro. d i ch11 i efh ebbe rs SLn•ABXh®t Verzakking Knotten in Frankrijk Sceptische boeren WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto: Liesbeth van der Vis) (Foto: Liesbeth van der Vis) deelgemeente Prins Alexander worden opgehoogd. In een la ter stadium vinden de werk- instanties als de politie en de Mi lieudienst, die ook vaak op ver- Gedurende de ophogingswerk- zaamheden kunnen delen van de Linker Rottekade en de- Rechter Rottekade afgesloten zijn. Bewegwijzeringsborden geven de eventuele omleidin gen aan. Naar verwachting zul len de werkzaamheden eind ju ni 2004 afgerond zijn. „Ze waren in het begin erg sceptisch. Het was wel leuk dat we dit nu wilden doen, maar kwamen we over vier jaar dan wel weer terug om het bij te hou den? Ik was toen net begonnen, ik had geen idee hoe het zou lopen. Inmid dels weten de boeren wel dat we te rugkomen, de eerste boerderij waar we kwamen, daar komen we nog steeds.” De vonk sloeg bij Rob hele maal over. „Ik had al één keer eerder geknot, dat was nog in mijn studenten tijd. Nu gingen we elke zaterdag op pad.” Inmiddels gaat Rob niet meer ei gende keer,” wordt er gevraagd. „Geef me de jam eens even door.” „Ik ben bij een opname geweest van Praatjesma kers,” vertelt Peter de Groot. De mannen praten over diverse maat schappelijke onderwerpen. Ondertussen slinkt de berg met broodjes. Ze bedie nen zichzelf rijkelijk van beleg, een plak ham en hup, daarop een gekookt eitje. Wanneer ieder verzadigd is, wordt er gezamenlijk afgeruimd en de vaat naar de keuken gebracht. Die is voor na de inleiding. Uit de bundel ‘Opwekking’ wordt een lied gezongen.Vervolgens leest Aad Vis een gedeelte uit de Bijbel. Mark van de Lagemaat houdt een korte inleiding getiteld ‘Mannen op de bres’. Dirk Molenaar, Renzo Wouters, Aad Vis en Peter de Groot luisteren aandachtig naar de uitleg over de voorgeschiedenis en achtergrond van de auteur Ezechiel, evenals naar de uitleg van met name vers 30 uit hoofdstuk 22. „Het is van daag geen vrolijk onderwerp,” zegt Mark van de Lagemaat. Met elkaar wordt er sen krijgen we toch door mond-tot- mondreclame, iemand die met een an der meekomt en dan toch blijft han gen. Het is ook gewoon een gezellige groep, we zien het allemaal als een uit je.” Op zaterdagen dat de werkgroep actief is, zijn de vrijwilligers ook een hele dag bezig, ’s Ochtends negen uur begint de dag op het station van Gouda. „Dan gaan we met zijn allen naar de plek waar we zijn moeten en zijn daar tot vijf of zes uur bezig.” Weer of geen weer, de werkgroep gaat aan de slag. „Pas geleden was het met name over de vraag gespro-ken: Durf jij voor God op de bres te staan, ook als dat gevolgen kan hebben? Open en eerlijk praten diverse mannen hier over. De eigen problemen worden met elkaar gedeeld; dat geeft dit mannenont bijt op Valentijnsdag een extra dimensie. Nadat er met een kringgebed geëindigd wordt, ruimen ze met elkaar alles op. Over twee maanden komen ze de vol gende keer weer bij elkaar om te ont wel erg bont, toen waren we allemaal tot twee keer toe natgeregend. Er stond zelfs een plas met water in mijn laarzen.Toen zijn we wel om drie uur naar huis gegaan.” Van de boer krijgen de vrijwilligers een kop koffie en soep. „We hoeven geen loon, het enige dat ik vraag is dat we droog kunnen zit ten. Bij sommige boeren is dat heel ge zellig, dan zitten we met mijn allen in de keuken.” UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN bijten. Iedere tweede zaterdag van de maand organiseert het comité Mannen in Beweging een ontbijt voor mannen uit de regio. Dit ontbijt is voor iedere man toegankelijk. Wel even van tevoren opgeven in verband met de inkoop van de benodigdheden.Tel. 0180-634139. In plaats van het ontbijt op 13 maart, gaat het comité op 6 maart aanstaande met zoveel mogelijk mannen naar een man nendag in Noordwijkerhout. Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) jaar opgehoogd. Ditis nodig omdat de ondergrond van de kaden met de jaren verzakt. De hoogte van de aan te brengen laag kleihoudende grond is af hankelijk van de plaatselijke verzakking, gemiddeld zal dit vijftig centimeter zijn. Na de werkzaamheden aan de kaden zullen ook de rijwegen en fiets paden worden verhoogd. Hier voor wordt gebruik gemaakt van een aal en van asfalt. Rob begon zijn werkgroep met een aantal studenten van de Tuinbouw school in Boskoop. Eerst gingen ze in de leer bij een werkgroep in Alblasser- waard. „Daar zitten de beroemde knotgroepen, daar is het allemaal be gonnen. Het hout werd toen nog ver brand, in die tijd mocht dat nog. Ze namen een autoband mee en veel olie, want wilgenhout brand niet lekker, daar heb je echt een werk aan.” De boeren hier in de omgeving waren niet allemaal even gretig toen Rob met zijn studenten langs de deuren ging. De werkgroep is niet alleen maar werk. „De laatste twee jaar zijn we begonnen met het eten van pannen koeken bij één van de vrijwilligers na een dag werken. Je mag natuurlijk zelf weten of je mee wilt, maar met een vast groepje doen we dat wel elke keer.” Verder worden er ook dia-avon- den en wandelingen gehouden en heeft de werkgroep twee keer meege daan aan een bedrijfsvolleybaltoernooi. „Ook hebben we al een paar keer een weekendje in het buitenland geknot. Dit jaar wilde ik eigenlijk naar Duits land, dat ging niet door, maar gelukkig heb ik nog wel een adresje in Frank rijk, waar we heen kunnen.” De laatste jaren wordt het door de strengere toepassingen van de Arbo- wet steeds lastiger om de werkgroep goed te runnen. „We krijgen met veel meer regels te maken, en veel knet ters hebben daar geen zin in. Ik pro beer er altijd maar en lolletje van te maken, maar het is een hoop romp slomp.” Toch is Rob niet van plan te stoppen met ’zijn’ werkgroep. „Ik vind het nog steeds heerlijk. Ik werk zelf ook altijd het hardst. Het is waar dat er steeds minder wilgen zijn om te knotten en dat we een steeds langere lijst al hebben afgewerkt, maar er is voor ons nog genoeg te doen, dus we gaan door.” Nieuwe vrijwilligers kun nen informatie inwinnen bij Rob van Oord, tel. 0182-617089. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De gemeenteraad heeft vorige week dinsdag een nieuwe Algemene Plaatse lijke Verordening (APV) aangenomen en een aanpassing aan de Legesverordening vastgesteld. Deze APV wordt met ingang van I april aanstaande van kracht.Vergunnin- WADDINXVEEN - Lekker zagen in de wind. Dat is wat de vrijwillige Knotwilgenwerkgroep voor Rob van Oord betekent. Hij is de oprichter van de werkgroep in Waddinxveen en om streken. „Ik vind het leuk om iets zelf te organiseren”, vertelt de Waddinxve- ner. „Knotten is geweldig: je bent bui ten en hebt niets aan je hoofd. Het is een gezellige groep en je doet nog wat nuttigs ook.” Rob leidt de werkgroep al ruim dertig jaar.Toen hij in Wad dinxveen kwam wonen, zocht hij eerst naar een al bestaande werkgroep. Die kon hij in de omgeving niet vinden en hij besloot er zelf één op te zetten. „Ik reed hier rond en zag veel boerderijen met knotwilgen staan, die helemaal niet onderhouden werden.Veel men sen kopen een boerderijtje buiten, maar hebben niet door dat er knot wilgen omheen staan. Ook voor de boeren zijn de wilgen niet meer nodig. Vroeger werden de bomen nog ge bruikt voor schaduw en het hout was goed voor palen. Dat is nu niet meer, die boerderijcultuur is helemaal verd wenen.Alleen de bomen staan er nog.” Vaak worden knotwilgen met de grond gelijk gemaakt door de bewo ners van de boerderijen. „Dat is zon de. Het landschap wordt zo veel te kaal.” ke zaterdag, maar één keer in de twee of drie weken. ,We hebben nu in to taal ongeveer vijftig vrijwilligers, maar die komen lang niet allemaal altijd. Een ruime meerderheid komt maar één keer per jaar, dan is er nog een groep van ongeveer vijftien man die regelma tig komt en harde kern van zes, die komen elke keer.” Een wisselende groep dus, waar er ook zo nu en dan één van afvalt door verhuizing, een nieuwe baan of vader- of moeder schap. Nieuwe vrijwilligers zijn dus al tijd welkom. „De meeste nieuwe men- De kade langs de Rotte wor den eens in de tien tot vijftien alleen bij u komen na een af spraak. Tenslotte zijn er nog verkopers die namens ons abonnementen aan de deur verkopen. Ook deze hebben een bedrijfskaart en zullen u nooit vragen contant geld te overleggen.” Als laatste advies heeft Vos, ’’Laat bij twijfel nooit iemand binnen en betaal nooit contant.” Paula van Doorn- van der Meijde ZEVENHUIZEN - „Eet smakelijk,” wenst iedereen elkaar toe. Het is zater dagmorgen, I4 februari even na achten. Een aantal mannen zit aan de ontbijttafel in het Hervormd centrum in Zevenhui zen. De tafel is feestelijk gedekt met ge kleurde servetten en crèmekleurige - borden. Uitnodigend staan er heerlijke dingen op tafel: een schaal met croissan- tjes, bruine en witte boterhammen en broodjes, een schaal met gekookte ei eren, diverse soorten vleeswaren, kaas, jam, koffie, thee. Er staan zelfs glazen voor de jus d’orange naast de borden. Het comité ‘Mannen in beweging Zeven- huizen/Moerkapelle’ houdt de maande lijkse mannenontbijt In het begin is het nog een beetje stil, maar na een paar broodjes kom het gesprek op gang. Er heerst een sfeer van openheid en be trokkenheid naar elkaar. Dat is te mer ken aan de zorg die ze hebben om één van hen die er anders altijd is en nu ver stek laat gaan. Diverse keren gaan ze naar zijn huis en proberen contact te prijs uitgereikt. Maar ook in an dere klassen zijn prijzen te ver dienen; al staat meedoen, ple zier beleven en carnaval vieren uiteraard voorop. De optocht start *s middags om 13.00 uur vanaf het terrein van de Bo- skoopse Veiling aan de Middel- burgseweg. Gereden wordt via het Reijerskoop, over de hef- brug, de Zijde, de Voorofsche- weg, de Zuidkade, de Kersen- gaarde en de Appelgaarde. Op het dorp voorzien ’spreekstal- meesters’ de passerende cre aties (vanaf ca. I3.30 uur) van commentaar en zijn er diverse carnavaleske activiteiten. Als de laatste groepen de Appelgaarde zijn gepasseerd, gaat de stoet in omgekeerde volgorde de route terug naar de A.P. van Neslaan en de Overslag, waar de op tocht wordt ontbonden. Daar na vindt de prijsuitreiking plaats in De Rozenburcht aan de Ro zenlaan en wordt nog meer carnaval gevierd. De meeste deelnemers zullen zich al heb ben opgegeven, maar wie dit niet gedaan heeft, wordt - om organisatorische redenen - ver zocht dit zo snel mogelijk te doen via e-mailadres hansbon- tekoe@zonnet.nl. Hier kan men zich ook nog opgeven in dien men alsnog besluit om mee te doen aan de Boskoopse optocht. Vermeldenswaardig is verder dat een deel van de cre aties op zondag 22 februari nogmaals is te bewonderen in de optocht van Montfoort, waar traditiegetrouw veel Bo skoopse groepen deelnemen (en de meeste prijzen winnen!). voor dan anders. Vos zegt niet te weten of het probleem nu echt ernstig is maar is wel van mening dat mensen hoe dan ook alert moeten blijven. "Elke persoon die door een nep-me- dewerker opgelicht wordt is er natuurlijk een te veel”, aldus Vos. ’’Helemaal te voorkomen is het natuurlijk nooit maar voor wat betreft Casema kan ik de mensen de volgende tips ge ven: misschien wel de belang rijkste is dat Casema nooit contant geld incasseert. Dus als iemand bij u aanbelt en zoge naamd abonnementsgeld komt ophalen of u een abonnement probeert te verkopen tegen contant geld dan weet u dat het een oplichter is. Wij werken uitsluitend via de bank of giro. Verder komen monteurs alleen bij u op afspraak. Casemamon- teurs zijn bovendien herken baar aan hun kleding en kunnen zich identificeren met hun Ca- sema-badge. Andere monteurs die ook voor ons werken kun nen zich met hun bedrijfspas identificeren maar nogmaals het belangrijkste is wel dat zij In een APV worden afspraken vastgelegd in een gemeente als bijvoorbeeld gedrag in openbare ruimtes, sluitingstijden, geluid- snormen, etcetera. Een nieuwe APV bleek noodzakelijk omdat de oude APV uit 1992 was ver ouderd. Dit had gevolgen voor ZEVENHUIZEN - De politie de handhaving van de APV door hield op zaterdag I4 februari rond 04.00 uur op de Zuidplas- weg een 24-jarige automobilis- zoek van burgers in actie komen, te uit Zoetermeer aan. De vrouw werd er van verdacht onder invloed te rijden. Zij werd dan ook aangehouden. De uitslag van de ademanalyse was 595 ug/l. (limiet 220 ug/l.) De politie vorderde het rijbe wijs van de verdachte in en maakt proces-verbaal tegen haar op. huidige maatstaven ten aanzien van overlast, veiligheid en be scherming van het milieu en het uiterlijk aanzien van de gemeen te, en deze geeft daarmee een maximaal mogelijke garantie aan de burger op deze terreinen. Om tot dit resultaat te komen zijn zowel handhavende instan ties als burgers geraadpleegd. Zo zijn de bestaande overlast en er gernissen van burgers geïnventa- krijgen. „Wie doet de inleiding de vol- riseerd. Ook binnengekomen klachten zijn geanalyseerd. Alle medewerkers van de gemeente is gevraagd op hun beleidsterrein mee te denken en externe part ners hebben hun reactie op het concept kunnen geven.Tenslotte is er ook nog gekeken naar wat andere gemeenten in Nederland in hun APV hebben vastgelegd. Daarvoor is te rade gegaan bij gemeenten die gelijksoortige problematiek hebben en die op bepaalde terreinen overeenko men, bijvoorbeeld qua grootte. De officiële bekendmaking van de nieuwe APV is woensdag 18 februari op de gemeentepagina in het Hart van Holland. Tevens kunnen geïnteresseerden dan op de gemeentelijke website de nieuwe APV raadplegen. Gradus Vos, woordvoerder van Casema geeft twee voorbeel den. Goedgeklede mannen bel len ’s avonds aan met de mede deling van dat ze van Casema zijn en in verband met een sto ring de beeldkwaliteit van de wegfunderingsmateri- TV komen controleren, of men belt aan en zegt dat er een bet alingsachterstand is en nu moet betalen omdat men anders af gesloten wordt. Het verschijnsel dat mensen zich voordoen als medeweker van bijvoorbeeld een nutsbe drijf of telefoonbedrijf en zo geld los proberen te krijgen be staat al heel lang. En eens in de zoveel tijd komt het veel vaker ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Jeugdgroep Zevenhui- zen-Moerkapelle en Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Mid- den-Holland hebben in de voorjaarsvakantie een tweetal activiteiten in dorpshuis Swan- la. Op maandag 23 februari is er van 10.00 tot 13.00 uur een mega-tafelvoetbalspel waar je met z’n achten tegelijkertijd aan kan spelen. Daarna is het tijd voor de film. Om 13.00 uur draaien Lilo en Stich en Finding Nemo. Om 15.00 uur draait Love Actually, afsluiter is Pirats of the Caribean om 19.00 uur. De activiteiten zijn voor jonge ren van tien tot en met vijftien jaar en zijn gratis.Voor meer in formatie: tel. 06-12839280. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, afdeling Seniorenwerk, organiseert op dinsdag 24 fe bruari aanstaande een bingo- avond voor senioren in het An ne Frank-activiteitencentrum. De zaal gaat open om I9.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,10 euro voor één plankje of 2,65 euro voor twee plankjes voor zeven ronden, inclusief een kopje kof fie. Er zijn mooie prijzen te win nen. Deze activiteit is toegan kelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. In de nieuwe APV zijn meer en betere handvatten gecreëerd voor handhavende instanties om te handhaven of te reguleren. Met de nieuwe APV wordt een start gemaakt met een nieuw stelsel van vergunningverlening, omdat alle oude vergunningen na een overgangsregeling van een jaar vervallen zullen zijn. Op grond van de nieuwe APV dienen horeca ondernemingen een ex ploitatievergunning aan te vra gen. Het gemeentebestuur kan nu beter inspelen op huidige maatschappelijke ontwikkelin- van de nieu we APV is ook gekeken naar het oplossen van alledaagse hinder en overlast, zoals gladheid door sneeuwval en hinder van dieren. De nieuwe APV voldoet aan de REGIO - Het dorp Boskoop probeert komend weekeinde het zuiden des lands weer naar de kroon te steken. Worden Brabant en Limburg tijdens het carnaval echter dagenlang op z’n kop gezet, in Boskoop blijft het voornamelijk beperkt tot zaterdag 2I februari. Die dag vindt ’s middags weer de spec taculaire carnavalsoptocht plaats.Al jaren zorgen tientallen praalwagens, loopgroepen en individuen - samen met enkele dansgardes en boerenkapellen - voor een optocht waar menig dorpje in het zuiden jaloers op kan zijn. Het is sowieso de grootste optocht in de regio. Omdat altijd de hefbrug gepas seerd dient te worden, bevat ten de grootste karren bijzon dere en vernuftige constructies die het mogelijk maken om de hogere delen te laten zakken of in te klappen. Het centrum van Boskoop ziet op carnavalszaterdag dan ook zwart van de mensen die het spektakel willen aanschouwen. Zij kunnen bovendien zelf hun oordeel geven over de karren en groepen, middels een stem- formulier. Aan de hand hiervan wordt de belangrijke publieks- WADDINXVEEN -Vierstroom organiseert de cursus ‘Leren masseren’. Massage is zo oud als de mensheid zelf. Het intuï tief wrijven over een pijnlijke plek of over een gespannen li chaamsdeel. Een goed uitge voerde massage is dan ook een weldaad voor lichaam en geest. De cursus start op I7 maart om 20:00 uur en bestaat uit tien bijeenkomsten van ander half uur. De groepsgrootte is acht tot tien deelnemers. Er wordt in tweetallen gewerkt en de deelnemers oefenen de massage op elkaar. De kosten voor de cursus zijn 145,- euro voor leden van Vier stroom en 225,- euro voor niet-leden. Aanmelden kan tot I maart bij de Vierstroom Zorglijn: tel. 0182-594500. ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - De komende vier maanden laat de gemeente de kaden van de Linker Rottekade en de Rechter Rottekade op hogen. Afgelopen maandag zijn kerkgebouw van de Vereniging de werkzaamheden gestart ter Vrijzinnig Hervormden, hoogte van het skicenter. Eerst zullen de kaden in het beheer- gebied van het recreatieschap Rottemeren, de gemeente Ze- proef afnemen. ZEVENHUIZEN - De biblio theek van Zevenhuizen is op zoek naar mensen die hun favo riete gedicht willen voordragen op de poëzieavond.Veel mensen kennen wel een gedicht dat hen bijzonder aanspreekt of ont roert, en waarvan zij anderen graag deelgenoot willen maken. De organisatoren zijn op zoek naar jong en oud die hun lieve- lingsgedicht ten gehore willen brengen, voorgelezen of uit het hoofd. De avond wordt georga niseerd door de Zeven Muzen en de bibliotheek en is op vrijdag I2 maart vanaf 20.00 uur in het van Dorpstraat I39. Geïnteresseer den moeten zich zo spoedig mo gelijk, uiterlijk 23 februari, aan- melden.Voor aanmelden of meer venhuizen-Moerkapelle en de informatie kunt u contact opne men met de bibliotheek,Gillian de Koning (638388) of de Zeven Muzen, Lydia Vos (631912). Meer zaamheden in de deelgemeente informatie vindt u ook op: Hillegersberg-Schiebroek en de www.bibliotheekzevenhuizen.nl. gemeente Bergschenhoek plaats.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17