c Bestuursleden Kindercarnaval Deze YO! opgestapt Week i i ■L EZ ’We zijn niet alleen hoempapa’ vöC h Kaas prijs Project en open dag len dit thema op hun eigen ma nier uitwerken. Gekeken wordt onder andere naar de kleding, leefwijze, verkeer, muziek, tech niek uit de jaren 20 en 30. Het project wordt op 12 maart af gesloten met een tentoonstel- K? Presentatie Groenstructuurplan i cursus Hobbymiddag voor VIDES AUDI Herhaling bewegings- Klaverjassen Sint Victorkerk europaJuin alle itustita groen KTV1 volwassenen I D 1 swDioKWAunn 10x15 Sjoelstand YO! Derde bakker Mensendieck Valentijn Over-all contract Sport F Kalanchoë CDC Assurantiën j t 1 If L De Vries Uitvaartverzorging Tesselschadelaan 22 2741 AT Waddinxveen Tel: 0182-630828 Gratis nummer voor het melden I overlijden 0800-sterfgeval (0800-7837343825) www.devriesuitvaartverzorging.nl GRATIS INPBOTINT! vandhag gebracht, r Gaat u de sportschool opzeggen of vergroot u uw financiële I spierkracht? p FT B-- OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN Banketbakkerij Van Afgelopen weekend was het al even carnaval voor sommigen. (Foto: Lex Fioole) www.europatuin.nl De winnaars van de waardebonnenwedstrijd van Ans Stunt Shop metAns van Leeuwen BIJ INLEVERING VAN UW VOLLE KLEINBEELD FOTOROL IN EEN VAN ONZE FILIALEN ONTVANGT UZ Mannencomité heeft valen- tijnsontbijt WSE kanshebber op twee de periode WADDINXVEEN - De jongerenorganisatie YO! (Youth Only!) is nog geen jaar oud en nu stappen er al drie van de vier bestuursleden op. Door onenigheid met de ge meente en de pachter van De Dreef (locatie van de fees ten), en binnen eigen gelederen, was voor drie van de vier bestuursleden de lol eraf. „Volgens mij gaat het echt nog jaren duren voordat deze problemen opgelost worden,” aldus Lisanne van der Veen, één van de opgestapte be stuursleden. in het midden. Ruim een week lang kregen klanten bij elke kilo kaas een waardebon. De gewonnen prijzen zijn: een koffiezetapparaat, een mobiele telefoon en een discman. (Foto: Liesbeth van der Vis) gen. De huurder van De Dreef zou niet aan de pachter vastzit ten voor het schenken van de drank. Van der Veen: „De ge meente is bang om claims te krijgen, maar dat is allemaal ge baseerd op gebakken lucht.” GOUDA.ACHTERWILLENSEWEG 31.0182-581337, DONDERDAG KOOKAVOND WOERDEN, RIETVELD 36A. 0348-415667. VRIJDAG KOOPAVOND lerende Kameleon staan van I t/m 12 maart alle lessen in het teken van het 75-jarig bestaan. De verschillende groepen zul- L, 5 Mooie vetplant past in ieders interieur! potmaat 17 cm Excl. sierpot Engelandlaan 60a 2391 PN Hazerswoude-Dorp Bel (0172) 23 57 00 - u I.I.—I uim TOTAALOPLAGE RIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN van de oudervereniging ontvan gen u met een kopje koffie en verzorgen een rondleiding. Zij zijn, evenals de directie, be schikbaar voor het beantwoor den van vragen, s Middags kun nen ouders, opas en omas van leerlingen van onze school de lessen in de klas bijwonen. u ling. Gezien de positieve reac ties van het afgelopen jaar or ganiseren wij op dinsdag 2 maart weer een open dag. In de ochtenduren kunnen ouders van peuters, geheel vrijblijvend, onze school bezoeken. Leden voor de route. Maar een dag van tevoren is de route voor de helft ingekort. Ze willen het gewoon niet hier.” Door de jaren heen zien de verenigingen het animo terug lopen. Schrijvers: „Het is na tuurlijk ook altijd in de winter en niet iedereen heeft zin om met het koude en natte weer buiten te staan. Cor Huiskens van de Wadde Wokkels is van mening dat de desinteresse ook nog ergens anders te zoe ken is; „Waddinxveen is niet echt een gemeente voor car naval: zowel op bestuurlijk ni veau als vanuit haar inwoners. De mensen boven de rivieren hebben over het algemeen een verkeerd beeld van carnaval. Het is niet alleen maar lallen, brallen en feestvieren. Carnaval heeft een veel bredere sociale functie. Al jarenlang wordt er ook bejaardencarnaval georga niseerd en organiseren wij een middag voor de bewoners van De Bruggen.” „Waddinxveen is van huis uit een heel christelij ke gemeente. Daar is niks mis mee, maar het betekent wel dat het carnaval hier niet zo leeft. Het is een beetje in de kiem gesmoord. Vergunningen krijg je niet meer. Ook het be drijfsleven loopt niet echt warm voor carnaval. En zo’n optocht kan je niet alleen doen, daar heb je wel sponsors bij nodig. Er is weinig animo en ook het overige verenigingsle ven zoekt geen aansluiting bij den Berg derde van Nederland Bestuursleden stappen uit jongerenorganisatie Wethouder Gerts, die vanaf het begin af aan achter YO! stond, geeft uitleg: „Het contract wat wij met de pachter hebben, is een ‘over-all’contract. Dit is een contract voor goede en slechte tijden. De artikelen uit het con tract moet je dan ook in samen hang zien. De strekking is wel degelijk dat de pachter het eer ste schenkrecht heeft.” Wethou der Gerts vindt het jammer dat WADDINXVEEN - Op de jubi- een aantal bestuursleden is op gestapt. „Maar we blijven posi tief. YO! bestaat nog en daar gaan we mee verder.” WADDINXVEEN - Stichting Welzijnswerk Waddinxveen or ganiseert vanaf maandag I maart eenmaal per twee weken een hobbymiddag voor volwassenen. Deze activiteit, waarbij gezellig heid voorop staat, vindt plaats onder begeleiding van een des kundige die allerhande handvaar- digheids-technieken aanbiedt. Belangstellenden zijn maandag middag om I3.3O uur welkom in wijkgebouw ’Zonnig Zuid’, Sint Victorstraat 2. De activiteit duurt tot 15.00 uur. Leden van Wijk- en Speeltuinver eniging ’Zonnig Zuid’ betalen 2,50 voor deelname, aan niet-le- den wordt 2,75 gevraagd. De ze bedragen zijn inclusief de be nodigde materialen en één kopje koffie of thee. Wilt u uzelf aan melden voor deze activiteit of hebt u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, telefoon (0182) - 631932 of per e-mail: sww@stww. Op I maart staat het thema ’Pasen’ op het programma. Als u die middag komt, brengt u dan drie uitgebla zen eieren mee. Wijk- en Buurtbeheer en een aantal organisaties in Waddinx veen vertegenwoordigd waren. Het Groenstructuurplan be staat onder andere uit een groenstructuurkaart en een lijst met bijzondere bomen en een ambitiekaart. Op de’lijst van bijzondere bomen komen ook particuliere bomen voor. De eigenaren van deze bomen ontvangen binnenkort een brief van de gemeente. De ambitie kaart toont ontwikkelingsambi- ties ten aanzien van het groen en zijn gericht op bepaalde plekken of structuren binnen Waddinxveen, die de gemeente in de toekomst wil realiseren. De ruimtelijke ambities wor den in een later stadium mee genomen. i-x r veen wil hiermee de verschei denheid aan groen en land schappen binnen haar gemeen tegrenzen in kaart brengen, behouden en zo mogelijk ver sterken en ontwikkelen. Op ba sis van het groenstructuurplan worden strategische doelstel lingen geformuleerd en beslis singen genomen. Het doel is te vens om op basis van het groenstructuurplan een een duidig kapvergunningenbeleid en snippergroenbeleid te voe ren. Voor de ontwikkeling van het groenstructuurplan is een pro jectgroep opgericht. Daarnaast is twee maal een workshop ge organiseerd waarin de porte feuillehouder, ambtenaren van uit verschillende disciplines, O Voor Oud en Nieuw had YO! een groot feest gepland in De Dreef. Door een eerder succes vol feest met Van Dik Hout, had jonge renzen der Yorin toegezegd het feest wel te willen organise ren. Maar door onduidelijkheid over het schenkrecht en het contract dat de pachter van De Dreef heeft met de gemeente, ging het feest uiteindelijk niet door. De exploitant wilde het schenkrecht niet afstaan aan de jongerenorganisatie op het feest. Hierdoor zou YO! een groot gedeelte van de op brengst van het feest zien terug vloeien in de kas van de pachter en de huur van het pand. Maar niet in eigen kas. Van der Veen: „Als wij zelf zou den mogen schenken, hebben we minder subsidie van de ge meente nodig en meer inkom sten voor onze eigen kas.” „De gemeente stond en staat achter de exploitant. We heb ben de contracten laten uitzoe ken. In het contract van de pachter met de gemeente wordt alleen gesproken over het cafégedeelte, niet wat er in de zaal gebeurd. In ons contract is ook niet opgenomen dat we met de pachter moeten samen werken.” In de raadsvergaderingen wer den al verschillende vragen ge steld omtrent het feest. Raadslid Peereboom (WeWa) had het contract laten bekijken door een juriste en was van mening dat de jongeren wel een vergun ning voor het feest konden krij- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De cursus ’bewuster bewegen’ die Nanny Vogelaar afgelopen weken heeft gegeven wordt herhaald omdat niet iedereen kon worden toegelaten. De nieuwe cursus is op 10, 17, 24 april en I mei. in de grote zaal van Kreater (Waddinxveen) van 16.00 tot 17.30 uur. De in houd van de cursus Bewuster Bewegen bestaat uit eenvoudi ge oefeningen om te leren hoe een enkele beweging in het he le lichaam voelbaar is hoe alles met elkaar in verbinding staat en hoe het hele lichaam mee kan doen bij het uitvoeren van de meest simpele bewegingen. Deze leermethode is geschikt voor jong en oud, mannen en vrouwen. Bij het uitoefenen van een beroep, maar ook van een hobby, kan dit een leerzaam be- wegingsproces zijn. Niet alleen voor deze doelgroepen is de cursus interessant, maar voor ieder die wat meer wil weten over zijn of haar bewegingspa troon. Dit alles o.a. volgens de metho de Feldenkrais.Voor de nieuwe cursus in april kan men zich aanmelden bij Nanny Vogelaar, tel. 0172 - 231702 of 06 - 24818357. email nannyvoge- laar@wanadoo.nl vraagd. Dan wordt het lastig. En wat er voor 1990 is ge beurd? Dat is te lang geleden. Ik kan daar geen zinnig woord meer over zeggen, het is niet meer relevant.” Is de desinteresse dan toch bij de inwoners van Waddinxveen te zoeken? Saskia Stoppelen burg heeft zelf jonge kinderen, maar vindt het carnaval altijd een heel gedoe. „Natuurlijk is het leuk om naar te kijken, en ook mijn kinderen vinden het erg leuk. Maar al die verkleed- feestjes” Ook meneer Kok heeft een snel en duidelijk ant woord klaar: „Het interesseert mij echt totaal niets.” Zal dan geen enkele inwoner warmlo pen voor het carnaval? Me vrouw Visser („ik woon pas twee maanden in Waddinx veen”) was juist verbaasd dat er geen carnaval wordt ge vierd. „Ik kom uit Reeuwijk en daar hebben we ieder jaar een optocht. Eén keer per jaar uit je dak, dat moet toch kunnen.” Mevrouw Visser gaat gewoon weer terug naar Reeuwijk om naar de optocht te kijken. En de rest van Waddinxveen? Schrijvers: Als je weet hoe veel Waddinxveners stiekem met boerenkiel naar de op tocht in Boskoop gaan. Ik heb ze zelf gezien.” ran tie'J WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveense sjoelers is als volgt: Klas A: Kees Kui pers, 135.713 punten. Klas B: Frans Bouwmeester, 129.383 punten, Klas C: Cees Slinger land, I 19.750 punten, Klas D: mevrouw A. Warmelink, 107.386. Klas E: Wim Slinger land sr„ 99.933. WADDINXVEEN - Terwijl nog geen acht kilometer verderop het aankomend weekend een grote feestboel zal worden, blijft het tijdens het carnavals weekend stil in Waddinxveen. De twee plaatselijke verenigin gen, De Gouweslobbers en de Wadde Wokkels, zoeken hun heil ergens anders. Het is al weer jaren geleden toen er voor het laatst een optocht door de straten van Waddinx veen trok. De verenigingen hebben al een aantal carnavals feesten in eigen regio gehad, maar voor het echte carnavals weekend mengen ze zich in het feestgewoel ’onder de rivie ren’. Dat het Nederland ’boven de rivieren’ niet echte carnavals vierders zijn, is al jaren bekend. Maar dat het. Waddinxveen koud laat, met het naastgelegen ’carnavalsdorp’ Boskoop, ver baast menigeen. Vooral de le den van de carnavalsverenigin gen. De Gouweslobbers, de oudste van de twee verenigin gen, had rond 1990 voor het laatst een optocht in Waddinx veen. Cora Schrijvers, secreta ris van de vereniging, wordt nog moedeloos als ze aan die tijd terugdenkt. „Vroeger had den we elk jaar een optocht. We mochten zelfs de bordjes ’Slobberveen’ (de carnavals- naam voor Waddinxveen, red.) ophangen. Bij de laatste op tocht hadden we al goedkeu ring van de politie gekregen WADDINXVEEN - Vrijdag 20 februari wordt, voor de zesde keer dit seizoen, geklaverjast. Vanaf 19.30 uur zijn deelne mers welkom op de pastorie (Zuidkade 176), waar om 20.00 de kaarten voor de eerste ron de worden geschud. Ook deel nemers met weinig of geen er varing zijn welkom. Er is hulp genoeg om de regels (opnieuw) uit te leggen. Vrijdag 16 januari is, voor de vijfde keer dit seizoen, gekla verjast. Ruim veertig kaarters waren naar de pastorie geko men en brachten ruim twee honderd euro op voor het res tauratiefonds van de Victorkerk. J. Snaterse behaalde met 5418 punten de hoogste score op één speelavond, tot nu toe. Het duo Marianne Gerts/Magda Sir- re haalde, met 2077 punten, in I ronde de hoogste score. De verdere klaverjasdata zijn: 16 april - 21 mei - 18 juni. Voor informatie kunt u bellen naar Joop Brosens, tel. 0182- 615719. WADDINXVEEN - De ge meente presenteert op don derdag 4 maart om 20.00 het concept Groenstructuurplan. De presentatie vindt plaats in het kantoor van de Grontmij op bedijventerrein Coenecoop en is bedoeld voor gemeente raadsleden, inwoners van Wad dinxveen, genodigden en overi ge belangstellenden. Het concept Groenstructuurplan ligt vanaf 5 maart ook vier we ken ter inzage bij De Gemeen- tebalie. Gedurende die vier we ken kunnen inwoners en organisaties hun zienswijzen kenbaar maken. De gemeente Waddinxveen werkt samen met de Grontmij aan de ontwikkeling van een groenstructuurplan. Waddinx- carnaval. Boskoop heeft het ge luk dat er een heel actieve tuindervereniging achter zit,” aldus Huiskens. Maar zal het werkelijk zo zijn dat de gemeente Waddinxveen de feestelijkheden tegen wil houden? Wim Vermeij, afdeling communicatie van de gemeen te Waddinxveen: „Ik heb een aantal jaren op de afdeling ge zeten die de APV-vergunning (vergunningen die nodig zijn voor bijvoorbeeld een op tocht, red.) afgeeft. In mijn tijd is er nooit een aanvraag inge diend. Ik zou niet weten waar om er hier niet een carnavals optocht zou kunnen zijn, terwijl er wel bijvoorbeeld een wielerronde is. Wanneer men tijdig aan de bel trekt en in goed overleg met de gemeente is alles bespreekbaar. Er wordt altijd gezocht naar een positie ve oplossing.” Dat het carnaval in Waddinx veen niet echt leeft, is Vermeij wel duidelijk. „Het is natuurlijk wel een christelijke gemeente en dat heeft ook zijn weerslag in de gemeenteraad. Maar er zijn de laatste tijd al zoveel evenementen die wel door konden gaan, zoals een mara thon op zondag. Alles is moge lijk, als het maar niet een week van tevoren wordt aange- Maak slim gebruik van de lage I rentestand en bespaar aan-B zienlijk op uw hypotheek. Laat de rekenmeesters van I CDC Assurantiën uw voordeel I berekenen en bel voor een I afspraak met Guy Luder of I Guido Rhijnsburger. Praktijk oefentherapie Mensendieck verhuisd Weekblad voor Wa d d i rump e n WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 57e JAARGANG nr. 2888 W O at O O ■- N 5 •Z

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 1