Praktijk oefentherapie Mensendieck uitgebreid LITI E p GLOBAL Arrestatie verdachte Eenrichtingsverkeer? diverse woninginbraken Zondagse kerkradio 1090,- Li. Basketbal Vandalisme Verdachten BEDDEN MATRASSEN r Bedrijfsvolley- baltoernooi. Opbrengst collecte VBOK 395,- 35,- LEZERS SCHRIJVEN Muziekavond afpersing aangehouden rw Onbekend terrein I I -02 Fitness Centrum Boskoop POWERMATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT NASA MATRAS 425,- NASA KUSSEN 14-02 Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 12-02 TWEE BOXSPRINGS TWEE POCKETSPRINGMATRASSEN 09-02 L- PAGINA 9 WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN zen op muren van de school aan. Z3. A d Ook bij een bedrijf op Coene- Kees de Bas sr. 1 1 1 1 Aerobics 0172 21 35 00 Spinning 0172 21 35 00 Fitness 0172 21 35 00 geschiedt op volgorde van bin nenkomst. Meer informatie over het be- drijfsvolleybaltoernooi is terug te vinden op de website van de volleybalvereniging: www.be- fair.nl, waar ook het inschrijf formulier te vinden is. derprogramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Bethelkerk voor de directe uit- Vorige week stond op de voorpa gina van ons Weekblad een be richt over CDA-kritiek op B&W in de raadszaal van ons gemeente huis. Een wonderlijk bericht Zo wonderlijk, dat je denkt: wat steekt daar achter? Temeer waar het CDA een collegepartij is. Waar om ongeveer tien voor elf, wordt de nieuwste cd van het jonge- cen- trumplannen. Honderden Wad dinxveense burgers hebben een De drie oefentherapeutes: Ma rijke Esseboom.Albertien Mei- senbacher-Van Rijn en Heide Sinke, zijn per I januari in de nieuwe praktijk aan de slag ge gaan. Marijke had al sinds 1989 in Waddinxveen een praktijk oefentherapie Mensendieck. Al- bertien, een oud-stagiair van Marijke, kwam er in 1998 bij. Marijke: „Het begon echt storm te lopen en ik was dringend aan uitbreiding toe." De prak tijk bleef groeien. Eind vorig jaar voegde Heidi zich bij het tweetal. Maar de oude praktijk aan de jan Dorenskade-Oost had maar één behandelruimte. Regelmatig kampten de dames met ruimtegebrek. „We hadden daar bijna geen uitvalmogelijk- heden. In de nieuwe praktijk hebben we twee behandelruim tes en een kantoor en kunnen met z’n drieën tegelijkertijd aan het werk zijn,” vertelt Alber- tien. Terwijl Heidi en Marijke de gas ten ontvangen die binnen drup pelen, legt Albertien het één en ander uit over de praktijk en de oefentherapie Mensendieck. „De therapie is zo rond 1920, 1925 ontstaan.Tegenwoordig telt Nederland ongeveer dui zend oefentherapeuten. Ik ver- gelopen jaren en te melden welke werkzaamheden in de planont- wikkeling er de laatste maanden zijn geweest Maar tijdens het ge deelte na de pauze, dat naar mijn mening zeer kundig werd voorge zeten door oud-PvdA burgemees ter de heer Vleggeert, kreeg ieder volop de gelegenheid vragen te stellen en eventueel mee te dis cussiëren. En op de vragen waar op de informatieavond niet direct een antwoord was, zou in het na te sturen verslag (voor zover mo gelijk) een antwoord komen Ik ben het dan ook eens met de heer de Vogel (WD), die aangeeft dat de verslagen van de gehouden avonden toch voldoende informa tie moeten geven aan politici die niet op de informatieavonden aanwezig waren. Ik heb trouwens wacht ook niet dat de oefen therapie iets massaals gaat wor den.” De oefentherapie Men sendieck heeft ook maar één opleiding in Nederland (Am sterdam). Elk jaar melden zich zo’n zestig tot tachtig studen ten aan voor de opleiding. „Doordat de opleiding zo klein is, kennen we elkaar eigenlijk al lemaal wel van school,” aldus Albertien. De oefentherapie Mensendieck is vaak voor veel mensen nog onbekend terrein. Want wat is Mensendieck nu precies? Op de Nederlandse website wordt de volgende uitleg gegeven: ’Als kind hebben we al leren zitten, staan, lopen en tillen. Bewegin gen die zo vanzelfsprekend zijn geworden, dat we er niet of nauwelijks over nadenken.Tot- dat er iets misgaat. Misschien heeft u verkeerd getild en heeft u daardoor nu pijn in uw rug, of heeft u uw buikspieren ver waarloosd en uw rug overbe last Of heeft u jarenlang alles op één spier gezet, terwijl u er drie of vier had kunnen gebrui ken. een oefentherapeut- Mensendieck leert u begrijpen op de avonden dat ik er was niet veel raadsleden gezien. Daar naast begrijp ik niets van het idee van de PCW om een motie in te dienen met de vraag naar de af- wegingsfactoren. Nu er uit het distributieplanolo- gisch onderzoek bekend is hoe groot het centrum ongeveer moet worden, had de politiek de wet houder toch direct een lijstje moe ten geven met o.a. de volgende vragen over de 5 te onderzoeken locaties: Hoe snel kan een locatie beschikbaar komen? Wat is de ge ografische ligging van de locatie to.v. alle woonwijken van Wad dinxveen (ook in relatie met de komende ontwikkelingen)? Hoe is het met de infrastructuur rondom de locatie (de bereikbaarheid)? Wat zijn de mogelijkheden m.b.t waar uw klachten vandaan ko- men.Tevens leert u beter om te gaan met uw rug, nek, schou ders, armen, heupen, knieën, en voeten.’ Bij het intakegesprek proberen de therapeutes een goed beeld te krijgen van het dagelijks le ven de patiënt. „We proberen dan al een globaal beeld te krij gen. Heeft iemand bijvoorbeeld een beroep waarbij hij veel moet staan, of juist zitten.” de Lindengaarde en de Jan Cam- pertlaan in Waddinxveen en de Wegbree en Sprengerstraat in ten zijn, maar we behandelen ook chronische pijn.Verder be handelen we ook veel arbeids- gerelateerde klachten zoals RSI en geven we bedrijfstherapie op locatie.” De bekendheid van de therapie onder de burgers en in de plaatselijke zorgsec tor, is zeer verschillend. „Het is erg belangrijk hoe actief je bent in je eigen regio. Hoe profileer je jezelf bijvoorbeeld, ook naar huisartsen toe. Door van de romantiek. De avonden beginnen om 20.00 uur. De toe- kend, maar het bleek dat het slachtoffer hem de afgelopen maanden via sms-berichten en de computer behoorlijk het bloed onder nagels had ge haald. Er is procesverbaal opge maakt. goed contact met een huisarts in de gemeente, heeft deze een beter zicht op de therapie. Op zijn beurt kan hij zijn patiënten weer beter doorverwijzen. Zo lang je niks onderneemt, blijf je ook onbekend.” trisch gereedschap, een radio en een kantoormap. Consumentendagen: wo. t/m/za. 10.00-17.00 uur koopavonden: do. en vr. tot 21.00 uur Openingstijden: ma. t/m vrij. 8.30-22.00 uur. Zat. 8.30-14.00 uur Parklaan 11b - Boskoop - tel. (0172) 21 35 00 Door middel van ontspannings oefeningen („welke spieren moet je wel, en welke spieren moet je juist niet gebruiken”) worden de klachten dan behan deld. De praktijk in Waddinx veen heeft zich in een aantal li- chaamsklachten gespecialiseerd. „Reuma, ademhaling en ont spanning, en verder natuurlijk alle klachten van het ’bewe gingsapparaat’. Dit kunnen acu te schouder-, nek- of rugklach- renkoor‘Adonai’gedraaid. Enkele koorleden leden en de dirigent Peter Burger vertellen iets over de liederen. In de serie‘Mensen vertellen hun verhaal’ kunnen luisteraars lui steren naar het verhaal van dhr. P. Westeneng. Dit programma be gint om ongeveer vijf voor half twaalf. Het kerkenprogramma eindigt om twaalf uur. De RTW radio is te vinden op: Kabel FM I03.4 en in de ether op FM 105.8. EXCLUSIEVE BEDDEN SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 www.globalbedding.nl VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN E>3ocascd VERMIST Zwarte Greyhoundteef met een witte staartpunt, littekens op de dij en een reflecterende halsband. Nesserlanden (Ze- venhuizen/Rotterdam). een personenauto. In alle geval len werd een ruit ingeslagen om bij de buit te kunnen ko men. Ontvreemd werden elek- Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren: tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen is bijzonder te leurgesteld over het feit dat twee en een half uur na plaatsing van een prullenbak op het evene mententerrein, deze volledig was gesloopt Vorige week donderdag werd door de gemeente een be tonnen prullenbak op het evene mententerrein geplaatst om er voor te zorgen dat Waddinxveen ook op deze plek schoner zou worden. Echter, twee en een half uur na plaatsing bleek de bak van 250 kilo volledig te zijn gesloopt en moesten de restanten weer opgehaald worden door ge- meentemedewerkers. De ge meente heeft aangegeven bijzon der teleurgesteld te zijn over de manier waarop er wordt omge gaan met publieke eigendom- men.Temeer de kosten van deze prullenbak, 800,- euro, nu niet op een andere wijze kan worden in gezet. om eens op een hele andere manier met collega’s om te gaan. De deelnemende bedrij ven zullen worden ingedeeld op onervaren, minder ervaren en ervaren teams, waarmee de deelnemers verzekerd zijn van een gelijkwaardige tegenstan der. De inschrijving sluit uiter lijk 10 maart 2004 of zoveel eerder als het maximum aantal VANAF coop werd ingebroken. Men was in het bedrijf gekomen door in een roldeur een opens laande deur open te breken. De twee daders hadden kennelijk niet gerekend op een late werknemer met wie zij plotse ling werden geconfronteerd. Bij het zien van de man namen zij als een haas de benen en verd wenen. Bij een inbraak in een woning aan de Centauri werden com puters en sieraden ontvreemd. Men was in de woning geko men door op het platte dak van een uitbouw te klimmen en vervolgens een raam open te breken en naar binnen te klim men. symbolen in de muziek van de ze drie componisten. Muziek die niet geschreven werd voor kerk en liturgie, maar een wijk plaats vond in de concertzaal en de salon Veel klassieke compo nisten hebben een agnostische instelling, met een volstrekt vrije behandeling van de Bijbel en de conventies van kerkmu ziek. Brahms is bij uitstek het voorbeeld van deze buitenker kelijke omgang met het christe lijk geloof, terwijl hij geen gelo vige was in de traditionele zin. Ook Verdi was amper een regu lier kerkganger. In zijn opera DON CARLOS gaf hij een 13-02 Op de Kanaaldijk bleek een 23- jarige Waddinxvener met net iets teveel alcohol op achter het stuur te zitten. De man had een ademalcohol gehalte van 235 het wettelijk maximum is 220. Het kostte de man een boete van 220 euro. In de van Mecklenburg Schwer- instraat en de Akker werd inge broken in een personenauto. Bij beide auto’s werd een ruit vernield waarna men de goede ren kon wegnemen. Ont vreemd werden een laptop en een tas met diverse goederen. daarvan is achter de rug: de be hoefte aan nieuwe winkels is aan de hand van de koopkracht door deskundigen vastgesteld, en de grootte van het nieuwe centrum is bepaald op 25000 vierkante me ter. Daartoe heeft de gemeente raad vorig jaar december ook be sloten. Zo, niet gering! Aanmerkelijk groter dan ooit de bedoeling was. De volgende fase is de keuze uit de vijf mogelijke bouwplekken: Passage, Park War- naar (Be Fair), Triangel, Oranje- wijk(WSE) en sportpark De Sn- iep. Daartoe uitgenodigd hebben de burgers die avonden bij de wethouder hun hart gelucht over wat zij graag willen en waarmee s.v.p. rekening moet worden ge houden. Wij van Passage Rondom hebben gevraagd om royale en goedkope parkeermogelijkheden, om een goede bereikbaarheid van de winkels en een brede aanpak Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst. mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De politie heeft vorige week woensdagmorgen een in een Gouds hotel verblijvende 26-ja- rige man uit Boskoop aangehou den. De politie onderzocht vijf woninginbraken in Waddinx veen en Boskoop. De inbraken werden gepleegd in januari en februari van dit jaar. Er werd in gebroken in een woningen aan verschillend kaliber Naar aanleiding van het artikel in het weekblad van vorige week waarin te lezen was dat het CDA kritiek had op de voorlichting over Op het Koningin Wilhelmina- plein, Sweelinckhof en Middel- duidelijk als beste naar voren zal burgseweg werd ingebroken in komen. En dan moet u maar eens raden welke dat zal zijn vond plaats in januari van dit jaar. CDA strooit Ook brachten zij racistische leu- van het Waddinxveense verkeers probleem. Daar voegden we aan toe: vier van de mogelijke plekken verdienen een plusje, want als de Passage weer een gewone Wad dinxveense straat wordt kan daar weer verkeer door en is een histo rische blunder goedgemaakt. En wat zegt nu raadslid Van Ber- kensteijn namens het CDA? "B&W, jullie hebben het niet goed gedaan met die informatieavon den, jullie hebben de mensen niet naar hun mening gevraagd, het was eenrichtingsverkeer en ik vind namens het CDA dat als het plan klaar is wij als gemeenteraad de mensen moeten uitnodigen om hen alsnog naar hun mening te vragen." Waar was de heer Van Berkensteijn die avonden? Waar om heeft hij niet eerst de versla gen van die avonden afgewacht? Waarom weet hij niet dat ons als bewoners is aangeboden weer WADDINXVEEN - In de Re monstrantse Kerk aan de Zuid- kade 59 worden nog twee mu ziekavonden gehouden. Op woensdag 10 maart over Johan nes Brahms en woensdag 24 maart over Giuseppe Verdi. In deze serie lezingen, door Hans Jacobi, muziekdocent en als or ganist verbonden aan de Re monstrantse Gemeente in Den Haag, gaat het over de vrijzinni ge omgang met de christelijke Boskoop. Er werd voornamelijk geloofstaal en de christelijke geld gestolen. De politie kwam de verdachte die al eerder voor inbraken werd veroordeeld op het spoor na onderzoek. De verdachte wordt donderdag 12 februari geleid voor de rechter commissaris in Den Haag. met B&W te overleggen zodra de keuze van de toekomstige locatie gemaakt is? Wij burgers zijn mans genoeg ons te uiten en daartoe is door de gemeente veel gelegen heid geboden en veel tijd inge ruimd. Als het CDA meent dat de gemeenteraad zelf onvoldoende is voorgelicht over het project kan die raad zelf daarover zakelijke schrijnend beeld van hoe macht vragen stellen. Wil het CDA soms terug naar de tijd dat wij, burgers, een kant en klaar plan voorge schoteld kregen waaraan niets veranderd mocht worden? En waar was het CDA en de heer Van Berkensteijn in December, toen de gemeenteraad, zonder een woord over hoorzittingen, de grootte van WADDINXVEEN - Het is een gezellige boel tijdens het open huis van de nieuwe praktijk oefentherapie Men sendieck aan de Staringlaan. Genodigden lopen in en uit met bloemen, plantjes en een flinke pot drop voor op het bureau. Af en toe controleert een therapeute de li chaamshouding van een gast voor de enorme spiegel in een van de behandelruimtes. Oefentherapie Mensen dieck: een therapie die zich richt op de houding en de beweging van het lichaam. Een Waddinxveense praktijk die eind jaren tachtig klein startte, maar de afgelopen jaren flink aan het uitbreiden is. WADDINXVEEN - De leden van de gemeenteraad van Wad dinxveen spelen op vrijdag 20 fe bruari 2004 tegen de recreanten van Waddinxveen Flyers. De wedstrijd begint om 21.00 uur in de sportzaal ‘De Duikelaar’. Bur gemeester Jonkman gooit de eerste bal op. Gemeenteraadsle den hebben de recreanten ‘uitge daagd’ een wedstrijd te spelen. Natuurlijk nemen zij graag de handschoen op.Toegang tot deze wedstrijd is gratis. WADDINXVEEN - De Centraal Hervormde Gemeente zal zon dagmorgen 22 februari het ker kenprogramma voor de RTW verzorgen. Deze uitzending be- De twee worden op donderdag 12 februari voor de rechter commissaris geleid. Het onderzoek tegen de twee uit Zevenhuizen leverde nog twee verdachten op. Een zes tien- en zeventienjarige jongen uit Waddinxveen worden er van verdacht eveneens in de school te hebben ingebroken. Deze in- ging het om? De gemeente heeft braak vond in december vorig onlangs een 15-tal hoorzittingen jaar plaats. Er werd gereedschap gehouden over de nieuwe gestolen. De twee verdachten zijn door de politie verhoord.Te- gen hen is proces-verbaal opge- avond lang de tijd genomen om te maakt. vernemen hoe het nu staat met het veelbesproken winkelcentrum en vervolgens hun wensen ken baar gemaakt. Vorig jaar is bereikt dat na veel onderhandelen alle oude contrac ten uit de diverse mislukte stadia zonder claims van tafel zijn. En dat is een hele opluchting. Vervol gens is er een contract gesloten met de projectontwikkelaars om de stappen naar een nieuw plan voor te bereiden. De eerste fase GEVONDEN Zwarte kater met witte afteke ningen, Bloemendaalseweg (Waddinxveen).Cyperskater, Wilgenlaan (Zevenhuizen).Zwarte kat met witte aftekeningen, Julianastraat (Moerkapelle). WADDINXVEEN - Het 45-ja- rige Be Fair Volleybal organi seert dit jaar voor het veer tiende jaar opeen het Bedrijfsvolleybaltoernooi voor bedrijven en instellingen uit de regio. Op de woensdagavonden 7, 14, 21 en 28 april zullen er teams van het tegen elkaar opnemen in sporthal de Groenswaard in Waddinxveen. Het toernooi biedt bedrijven de gelegenheid het centrumplan, kon ik het niet laten toch nog eens in de pen te klimmen en dat op mijn leeftijd van 80 jaar. In Waddinxveen praten we nu al ruim 25 jaar over een nieuw (win kelcentrum en nu het er tenslot te naar uit gaat zien dat de poli tiek eindelijk gaat kiezen, gaat het volgens sommige opeens te snel. Alsof we er dit jaar voor het eerst over praten en over nadenken. deelnemers is bereikt.Toelating Wellicht heeft de heer van Ber- kesteijn een andere informatie avond bezocht dan ik, maar bij de avonden waarbij ik aanwezig ben geweest, was er zeker geen spra ke van eenrichtingsverkeer. Uiter aard werd het deel voor de pauze gebruikt door de gemeente om een terugblik te geven op de af- corrumpeert wanneer kerkelij ke hoogwaardigheidsbekleders zich met staatszaken bemoeien. Beethoven componeerde om dat hij zich vanwege zijn doof heid identificeerde met het lij den van alle mensen. Beethovens tijdgenoten beluis terden in zijn muziek een on- het winkelcomplex op 25000 eindig verlangen naar het wezen vierkante meter vaststelde? Dat was bij uitstek de gelegenheid ge weest om de burger vooraf erbij gang is gratis. Er is wel een open te betrekken. Waarom nu zand in schaalcollecte voor een vrijwil- de raderen gestrooid? Wrijf het lige bijdrage. A.B. zand liever uit eigen ogen. Namens de werkgroep Passage Rondom, ir E.H. Allaart, mr W.A. de Voogd en Kees Wijdooge. IN DIVERSE STOFFEN MET HOOFDPANEEL COMPLEET GEÏNSTALLEERD VANAF Marijke Esseboom (links),Albertien Meisenbacher-Van Rijn (achter) en Heidi Sinke (rechts) in hun nieuwe praktijk. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - De huis- aan-huis collecte voor de VBOK (Vereniging ter Be scherming van het Ongeboren Kind) heeft 2064,- Euro opgebracht. Een mooi resultaat, waarvoor de VBOK iedere gever en de collectanten hartelijk voor wil len bedanken. Het geld is be doeld voor verdere voorlich ting en hulpverlening. Een zeventienjarige jongen uit Waddinxveen is door de politie gehoord hij vorige week zon dag een meisje van zestien jaar in het gezicht zou hebben ge- de parkeer voorzieningen? Wat slagen. Hij heeft de zaak be- zijn de gevolgen voor de verkeers- circulatie in Waddinxveen? Wat is de afstand tot het openbaarver- voer? Welke eventuele uitbrei dingsmogelijkheden zijn er (in de toekomst) na realisatie? Welke lo catie zal de directe woonomge ving het minst belasten? Zijn er andere dan de huidige gebruiks mogelijkheden op de 4 niet geko- Bij een inbraak in een bedrijf in zen locaties gewenst (te denken het zakencentrum aan de Sta- valt aan wonen, verkeer, etc.)? ringlaan werden elf computer- Hoe verhouden de 5 locaties zich kasten gestolen. Men was in het ondèrling m.b.t de financiën?Als je bedrijf gekomen door de sloten op al deze vragen een objectief van twee deuren te vernielen. antwoord hebt dan lijkt het me voor de politiek niet moeilijk om de juiste locatie te kiezen. Ik denk dat er uiteindelijk één locatie zeer WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN - De politie denkt met de aanhouding van vier jongeren uit Zevenhuizen en Waddinxveen een zaak van afpersing en twee inbraken in een school te heb ben opgelost. Op maandag 9 fe bruari hield de politie in Zeven huizen twee jongens van vijftien gint om negen uur met het kin- en zestien jaar uit die plaats aan. Zij worden er van verdacht een man uit Naaldwijk geprobeerd te hebben af te persen. Zij wis- zending van de eredienst. Voor- I ten van het bezoek van de man ganger in deze dienst is ds.A.W. aan een prostituee op 15 januari van der Plas. Na de kerkdienst, van dit jaar en dreigden gemaak te foto’s openbaar te maken. De man moest een geldbedrag aan hen betalen. De politie startte een onderzoek nadat er aangifte was gedaan. Dit onderzoek leid de naar de twee.Tijdens het on derzoek kwam naar voren dat zij ook verantwoordelijk waren voor een inbraak in een school in Waddinxveen. De inbraak -T.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 9