Hoe verder met Waddinxveen? p LITI E Politie lost meer inbraken op e regie Nieu r Korte wandeltocht r Dubbelconcert Rommelmarkt Mulder De Gouwe- S Ml Vervolgcursus sieraden maken Bingo Zuidhonk WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS voor senioren Burgemeester? Tuindagen bij Groengroep bloem Mulder Zuidplaspolder Jeugd Vakantieadressen Verkeer WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 18-02 19-02 21-02 20-02 17-02 22-02 WOENSDAG 25 FEBRUARI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Wij zijn er nog en gaan verder’ Bestuurslid Alexander (links) en leden Rob (midden) en Martin (rechts) vanYO!. (Foto: Liesbeth UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN de auto had gedemonteerd en meegenomen. E)0oc?ood (10 eurocent per minuut) Bij een viertal bedrijven is in gebroken of deed men een po ging daartoe. Bij een bedrijf werd een laptopcomputer ont vreemd. Bij de andere drie bleef het bij een poging. Bij reguliere alcoholcontroles en tijdens grote controles zijn I 10 automobilisten aangehou den voor het rijden onder in vloed. Er werden 22 rijbewijzen ingevorderd van stevige drin kers die bij herhaling in de fout gingen. Tussen november 2003 en januari 2004 is de jaarlijkse controle op het voeren van (brom)fietsverlichting gehou den. In de ochtenduren voor schooltijd zijn in die periode vele bekeuringen uitgeschre ven. in beide gemeenten gezamen lijk 108 aangiften, in de laatste vier maanden 55 aangiften. Het totaal laat daarmee een stijgen de trend zien ten opzichte van 2002. Daders blijken lokale in woners te zijn of landelijke en/of regionaal werkende da dergroepen. overlast op het Pastoor Daal- mansplantsoen in Boskoop. In samenwerking met de gemeen te is de overlast daar inmiddels opgelost. In de Sniepwijk in Waddinxveen is een groep jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar aangehouden, in verband met vernielingen en vandalis me. De verwachting is dat daar mee het aantal incidenten in de wijk zal afnemen. In de Snijdel- wijk in Boskoop is het aantal vernielingen in de eerste helft van 2003 toegenomen. Mede door de komst van de wijk- en buurtbeheerder werd er ech ter meer aangifte gedaan. Te vens is door de aanpak van een jeugdige veelpleger het aantal incidenten in de wijk aan het dalen. Over dit laatste onderwerp hebben de deelnemers aan het regionale PvdA-overleg van de vijf betrokken gemeenten (de zogenaamde Z5-gemeenten) een notitie opgesteld die be- De bestuurder van een perso nenauto heeft op het bedrij venterrein Doelwijk aan de Bredeweg een fietsster aange reden. De fietsster kwam uit een uitrit en de bestuurder van de personenauto werd door de laagstaande zon verblind en zag haar niet aankomen. De fiets ster werd voor onderzoek naar WADDINXVEEN - Tijdens de bingo aanstaande zaterdag in het ‘Zuidhonk’ worden negen rondes en een superronde ge speeld. De zaal is open om 19.30 uur, bingo start om 20.00 uur.Jeugd alleen toegang onder begeleiding van volwassenen. Op de Kanaaldijk bleek dat de bestuurder van een personen auto een ademalcoholgehalte van 300 had, daar waar 220 de wettelijke limiet is. Het kwam de man op een boete van 220 euro te staan. Op de Wingerd keek de eige naresse van een personenauto wel heel vreemd op toen zij bij haar voertuig kwam en men in de nacht alle vier de wielen van van der Vis) WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) houdt op maan dag 8 maart aanstaande een korte wandeltocht voor senio ren. Vooraf opgeven is niet no dig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activitei- tencentrum (Jan van Bijnen- pad). Daar is tevens gelegen heid om ’n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur ver trekt de groep richting Reeuw- ijk-brug voor een tocht van 6 kilometer rond de Reeuwijkse Plassen. De tocht gaat door, in dien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedra gen I,- euro, inclusief een kop je koffie/thee.Voor meer infor matie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W, telefoon (0182) - 615555 of 631932. De volgen de wandeltocht is gepland op 5 april. het Bentwoud in verband met de aanleg van de door het ge meentebestuur van Waddinx veen gewenste Westelijke Randweg en de ontwikkelingen die gaande zijn in de Zuidplas- polder. Het afgelopen jaar is het poli tieteam Waddinxveen-Boskoop gestart met het sturen van een brief aan ouders van jongeren die overlast veroorzaakten. In navolging daarop zal dit jaar nog nadrukkelijker contact worden gezocht met ouders. Een enkele ouder wilde meer weten en reageerde naar aan leiding van de ontvangen brief. In Waddinxveen was er in de eerste helft van 2003 op vrij dagavond veel overlast van een groep van 30 tot 40 jongeren, afkomstig uit Waddinxveen en Gouda, in het uitgaansgebied De Nesse en de Zuidkade. Het ging onder meer om provoce rend gedrag in de richting van horecabezoekers en politie. De politie heeft extra toezicht ge houden en onder regie van de gemeente Waddinxveen tevens regelmatig overleg gevoerd met de horecaondernemers, de overige middenstand en de be woners. Nadere afspraken werden ge maakt. Behoudens enkele inci denten, is de overlast op deze plaats verdwenen. In Boskoop is het afgelopen jaar begonnen met een beleids overleg jeugd onder regie van de gemeente. Deelnemers zijn jongerenwerkers, ambtenaar integrale veiligheid, wijkagent en de leerplichtambtenaar. Er kwamen aan het begin vorig jaar veel meldingen binnen van WADDINXVEEN - De ge meenteraad krijgt voor I maart aanstaande van de Provincie te horen of er wel of geen nieuwe burgemeester mag aangesteld worden. Burgemeester Jonk man gaat in juni met pensioen en door de herstructurering van de gemeentes lijkt een op volger nog even uitgesteld. De gemeente Waddinxveen pleit voor een herbenoeming van een nieuwe burgemeester juist omdat Waddinxveen voor zoveel veranderingen staat. Ze hebben een vertegenwoordiger en een woordvoerder nodig tij dens deze discussies. In maart heeft de gemeenteraad al een profielschets opgesteld voor een nieuwe burgemeester. WADDINXVEEN - Wegens groot succes komt er een ver volg op de cursus sieraden ma ken door Célestine de Wit. In maart start de vervolgcursus, maar ook de beginnerscursus voor degene die de eerste keer buiten de boot vielen. Bij beide cursussen gaat het om een se rie van drie avonden van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten bedra gen 37,50 euro, exclusief mate riaal.In de beginnerscursus worden verschillende technie ken behandeld zoals kettelen, jasseron en het maken van een eigen ontwerp. In de gevorder dencursus staat het werken met metaalgaas en het maken van een armbandhorloge cen traal, met in de derde les het maken van een eigen ontwerp. De beginnerscursus vindt plaats op 3, 10 en 17 maart, de gevorderdencursus op 24 en 31 maart en 7 april. Beide cur sussen gaan van start bij vol doende aanmeldingen. Voor meer informatie en aanmeldin gen: Kreater, tel. 0182-614422 of info@kreater.nl. doeld is om als PvdA een geza menlijke visie te ontwikkelen over de Zuidplaspolder. Deze visie werd toegelicht door de fractievoorzitter van de plaat selijke PvdA-afdeling Marjan St offers. Volgens Henk Letschert bete kent het niet openstellen van de vacature voor een nieuwe burgemeester een teken dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland Wad dinxveen vast voorbereidt op een gemeentelijke herindeling en niet in gaat op de wensen van Waddinxveen. Zo is dat ook gebeurd in de Hoekse Waard: men begint bij het eind punt en gaat voorbij aan het democratische proces. Irene van Kooten wees erop dat de ontwikkeling van het Zuidplaspoldergebied nog geen gelopen race is. Er wordt ge werkt aan een plan voor het gebied, waarbij 23 partijen be trokken zijn die het plan van aanpak hebben onderschreven. Hier hoort Waddinxveen ook Bij een inbraak in een bedrijf aan de Maarten Schoutenstraat werd een laptop ontvreemd. Men was in het pand gekomen door een raam open te breken en naar binnen te klimmen. Op de Staringlaan werd een man achter het stuur van een stilstaande auto aangetroffen. De man vertelde dat de auto niet meer wilde starten. Het bleek dat de man behoorlijk had gedronken. Omdat hij niet rijdend was aangetroffen, werd hem uit voorzorg een rijverbod van 24 uur opgelegd. In de zomermaanden hebben I 14 huishoudens gebruik ge maakt van de vakantiekaarten. In 2002 waren dat er 149. De medewerkers van het team Waddinxveen-Boskoop con troleerden onder meer of er bij deze woningen zichtbare aanwijzingen waren dat de be woners op vakantie waren en of er materialen bij de woning waren die het inbreken zouden vergemakkelijken. Bij het waar schuwingsadres werd dit aan gegeven zodat de situatie ver anderd kon worden. In Waddinxveen is het aantal gecertificeerde woningen ge stegen van 1131 in 2002 naar 1251 in 2003. In Boskoop is het aantal gestegen van 139 in 2002 naar 203 in 2003. Het aantal autoinbraken was het afgelopen jaar 544, in het jaar daarvoor was dat 337. Het aantal aanhoudingen steeg ook, van 10 naar 17 in 2003. De da ders bleken met name uit de omgeving te komen. In het voorjaar en de winter werden in Waddinxveen en Boskoop twee preventieve acties gehou den. Enkele honderden auto’s werden op buit gecontroleerd en er zijn voorlichtingsfolders verspreid. WADDINXVEEN - Verbaasd waren de overgebleven leden van YO! toen er afgelopen week ineens weer zoveel aan dacht was omtrent de afgetre den bestuursleden. Bestuurslid AlexanderVerbree: „Dat is alle maal in december gebeurd. We zijn nu bijna twee maanden ver der. De contacten zijn hersteld en alles is uitgesproken.” De overgebleven tien leden van YO! (twee bestuursleden en acht leden) zetten de lijn van YO! voort. Ze zijn alweer druk bezig met de voorbereidingen voor het Luilakfeest op 28 mei. Be stuurslid AlexanderVerbree, en leden Martin de Jong en Rob van der Gaarden over bijna aan jaar YO!, ervaringen en ideeën voor de toekomst. Alexander 17): „YO! is een en thousiaste groep die uitgaans gelegenheden creëert voor de Waddinxveense jeugd. We zijn bezig met een reorganisatie. We gaan kijken hoe de onder linge communicatie beter en sneller kan. Rob (18): „Om miscommunica tie te voorkomen.” YO! werd in eerste instantie opgezet om de Waddinxveense jeugd wat meer uitgaansmogelijkheden te bieden. Rob: „Er is niks te doen ruim de tijd om alles goed te organiseren. Vorig jaar kwamen we in april voor het eerst bij el kaar en hadden we maar een kleine twee maanden om iets neer te zetten.” YO! staat er nog, bijna een jaar na oprichting. Alexander: „We hebben alle onduidelijkheden met de pachter en de wethou der uitgesproken. Er zijn weer bij. De kernvragen voor Wad dinxveen zijn welke problemen opgelost moeten worden en met welke middelen je een be paald doel wilt bereiken. De Nota Ruimte van het ministerie van VROM komt in maart uit, de bouwlocaties staan op dit moment niet ter discussie. Binnenkort verschijnt de Ie structuurschets, waarover Waddinxveen zich kan uitspre- zich in voor gehandicapten ken. Het beeld dat de Zuidplas polder wordt volgebouwd moet je niet cultiveren maar probeer het proces te sturen, zo gaf het provinciale statenlid de politiek als advies mee. Na de pauze volgde een boei ende discussie met de aanwezi gen in de zaal onder leiding van plaatsvervangend voorzitter Henry ten Zijthoff, waaraan ook de wethouders Dirk Lont PvdA)en Wiebrand Dijkster- huis (PCW) deelnamen. N.B. Er is een aardige website over de Zuidplaspolder te vin den onder www.driehoek- RZG.nl. REGIO - Hoveniersbedrijf Groengroep heeft een nieuwe huisstijl ingevoerd. Sinds I janu ari rijden de bedrijfswagens rond met een gewijzigd uiter lijk. Op een ondergrond van flanel- grijs staan vier kleurige vlakken afgebeeld die symboliseren wat het bedrijf te bieden heeft. De tuinachitecten en hoveniers van Groengroep houden rond de invoering van de huisstijl open tuindagen op donderdag 4 en vrijdag 5 februari van I 1.00 tot 18.00 uur op het be drijf, Reijerskoop 78. Naast een presentatie van gro te en kleine tuinen die dit bedrijf de afgelopen jaren gere aliseerd heeft, kunnen belang stellenden ook ideeën opdoen voor hun eigen tuin. Medewer kers geven advies en praktische tips. Nog een wijziging bij het bedrijf is dat de aparte onderhoudsd- afdeling Groenservice weer is opgenomen in de Groengroep. Organisatie en planning hebben daarmee te maken maar vooral duidelijkheid was de reden. Voor meer informatie: www. groengroep.nl. WADDINXVEEN - De Gou- webloem organiseert op zater- dag 28 februari weer een rom melmarkt van 9.30 tot 14.30 uur aan de Tollenslaan 161 in Waddinxveen. De stichting zet en chronisch zieken in onze ge meente die niet meer volledig aan het maatschappelijke leven kunnen deelnemen. Het team Waddinxveen-Bo skoop schreef het afgelopen jaar ruim 18.700 processen verbaal uit aan automobilisten vanwege het overschrijden van de maximum snelheid. Daarbij worden de radarauto en de la- sergun ingezet. De komende maanden zal met name aan dacht worden geschonken aan te hard rijden op de Chopin- laan, Dreef en de W. de Zwij- gerlaan in Waddinxveen en het Reijerskoop, Zuidkade en (in mindere mate) de Zijde in Bo skoop. Het afgelopen jaar zijn er in to taal 295 bekeuringen voor het rijden door rood licht uitge schreven. Het aantal overtre dingen bij de hefbrug in Wad dinxveen blijft structureel hoog. Dit jaar zal de flitspaal op de Henegouwerweg, nabij de hef brug, daarom worden geacti veerd als roodlichtcamera. Een aanrijding tussen twee per sonenauto’s is veroorzaakt door het niet verlenen van voorrang. De bestuurder die van de Beijerincklaan kwam, verleende geen voorrang. Beide auto’s liepen materiële schade op. Op de Henegouwerweg wer den 595 bestuurders bekeurd die zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/u hielden. De hoogst gemeten snelheid was I 19 km/u. bekend was.” Ze hebben in ie der geval alle drie genoeg ideeën voor de volgende fees ten. YO! vindt het jammer dat bestuurslid Lisanne van der Veen en begeleider Daniel Klijn zijn opgestapt. Alexander: „Het is jammer, maar wij zitten er nog en gaan nog steeds even enthousiast verder.” GEVONDEN Rode kat, licht van kleur, zon der wit, Bernhardstraat (Moer- kapelle) Magere poes, schildpad, Piet Heinstraat Waddinxveen) Poes, cypers, met witte afteke ningen, Bredeweg (Moerkapelle) Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. WADDINXVEEN - Het be stuur van de afdeling Waddinx veen organiseerde onder deze titel een discussiebijeenkomst in Kreater op 10 februari, waar ruim veertig leden en belang stellenden op af kwamen. De provinciale statenleden van de PvdA Irene van Kooten en Henk Letschert waren uitgeno digd om hun visie te geven op het niet open stellen van de vacature voor een nieuwe bur gemeester, de berichten over gemeentelijke herindeling c.q. samenvoeging met Boskoop, de vertraging in de voortgang van het ziekenhuis gebracht en daar constateerde men een gek neusde onderrug. de maand. Nu er weer bijna een feestje aan zit te komen, komen wij ook vaker bij el kaar.” Het komende Luilakfeest wordt ook weer een ’dance’- feest. „Voor duizend man, het wordt absoluut spectaculair,” aldus Rob. Martin: „Alle aan dacht gaat nu naar die 28 mei.” Alexander: „We hebben nu Bij een controle op de Groens- voorde bleek de bestuurder van een personenauto met iets te veel alcohol op achter het stuur te zitten. De man had een alcoholgehalte van 270 en dat was boven de toegestane 220. Hij kreeg een boete van 220 euro. Afgelopen week werd op de Beukenhof, Tarweakker, Dorps straat en Jan Dorrekenskade- Oost ingebroken in vijf perso nenauto’s. In alle gevallen werd een ruit ingeslagen om bij de buit te kunnen komen. Ont vreemd werden twee attaché koffers een sporttas en een draagbare computer. Een ge deelte van de buit uit een van de auto’s werd aan de Stoofkade in Gouda terugge vonden. Op de Dreef werd een acht tienjarige jongen het slachtoffer van mishandeling. De jongen was met de discobus uit Ze venhuizen gekomen en buiten de bus ontstond wat onenig heid tussen een paar passa giers. Zonder dat er enige aan leiding voor was, kreeg de jongen een stomp in het ge zicht en een knietje in de buik van een van de begeleiders van de bus. Het slachtoffer heeft hierdoor enige kleine verwon dingen opgelopen. Een onder zoek naar de identiteit van de dader is opgestart. voor Waddinxveense jonge ren.” Alexander: „Er waren wel wat caféetjes, maar die zijn alle maal al dicht. Zelfs de Hot Shots staat nu te koop.” Martin: „De wat oudere jeugd heeft een rijbewijs en kan met de au to naar andere plaatsen om uit te gaan. Maar degene zonder rijbewijs kunnen nergens heen.” Al bijna een jaar lang organi seert YO! feesten in De Dreef. Na het eerste Luilakfeest, volg de een feest met Van Dik Hout en in november was er nog een dancefeest. Alexander: „De be zoekersaantallen waren boven verwacht. Bij elk feest hadden we toch zo’n dik achthonderd man binnen.” Martin: „We hebben heel veel goede reacties binnengekregen. Op verschillende chatsites kom ik wel eens de vraag tegen wan neer we weer een feestje heb ben.” Rob: „Vooral op school wordt er ook veel gevraagd naar het volgende feest.”Maar een feest organiseren doe je niet zomaar. Zeker niet als het zo grootschalig is. Alexander: „Je bent veel tijd kwijt aan de organisatie. Dat is nog wel even wennen. We vergaderen op dinsdagavond.Als er niks aan de hand is, is het zo’n twee keer in WADDINXVEEN/BOSKOOP - Door het formeren van een woninginbrakenteam (WIT) heeft de politie sinds november 2003 dertien verdachten van inbraken aan kunnen houden. Daarmee zijn in totaal 22 in braken opgelost. Het politie team van Waddinxveen-Bo skoop werkt in deze samen met de politieteams van Bode graven en Nieuwerkerk aan den IJssel en de recherche. Het WIT is opgericht naar aan leiding van het stijgen van het aantal woninginbraken in de ge noemde teamgemeenten. Het WIT bestaat uit vijf medewer kers. Zij werken enerzijds per manent aan de kwaliteitsverbe tering en bewaking bij de behandeling van een woningin braak of poging tot inbraak, an derzijds aan het opsporen van de daders. Dit ’doorrechercheren’ op da ders, sporen en buit heeft tot nu toe (eind januari 2004) ge leid tot die 13 aangehouden verdachten. Zij bekenden vier woninginbraken in Waddinx veen en drie in Boskoop. Naast woninginbraken kwamen te vens andere strafbare feiten aan het licht. Uit de balans die het politie team Waddinxveen-Boskoop van het afgelopen jaar heeft op gemaakt, blijkt dat vooral in het begin van 2003 het aantal wo- ningbraken hoog was. In de eerste vier maanden waren er nieuwe afspraken gemaakt.” Martin: „We zijn weer met een schone lei begonnen.” Met de subsidie van de ge meente kan YO! voorlopig nog even door met het organiseren van feesten in Waddinxveen. Een toekomstdroom? „DJ Tië- sto weer terugkrijgen in Wad dinxveen. Hij heeft hier een keer gedraaid toen hij nog niet WADDINXVEEN - Voor het i derde jaar op rij geven Klaas- Jan Mulder en Jan Mulder een dubbelconcert op orgel en vleugel in Waddinxveen. Op za terdag 28 februari vindt dit concert plaats in de Brugkerk. Beide musici genieten vanwege hun veelzijdige muzikale capaci teiten en activiteiten nationale en internationale bekendheid. Klaas-Jan Mulder is al tientallen jaren één van de bekendste Nederlandse organisten. Jan Mulder is de laatste tijd vooral actief met het componeren van Werken voor piano en orkest. Het programma bevat zowel solo- als duo-optredens, waar onder quatre-mains. Naast de uitvoering van litera tuur worden ook enkele im provisaties ten gehore ge bracht. Het aanvangstijdstip van het concert is 20.00 uur, de toe gangsprijs is 7,- euro, en 3,- eu ro voor kinderen tot en met 12 jaar. De opbrengst is bestemd voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster. - <4 PROFIELSCHETS BURGEMEEStER WADDINXVEEN 2.00^.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13