Commandant Speciaal voor jou Brandweer rieuen stapt op Dirk moet met brandweermannenpensioen Computercursus Grootste jacht DeVries Scheepsbouw op transport Avond rondom Informatie avond Kinderkleding- beurs Unicef Parfumlezing Vrouwen van Nu Prijsvraag Bemoedigings- bijeenkomst ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Op initiatief van vrou wen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle is er op don derdag I8 maart een bijeen komst met als thema:‘het leven wordt steeds interessanter’. Tonneke Bijker zal de spreker zijn op de avond. Het doel van de bijeenkomst is de aanwezi gen te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Beperkt aantal kaarten Lions Voorjaars- concert Ontmoet de wereldberoemde Disney figuren Ze toveren beslist een glimlach op je gezicht! borstvoeding WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Poëzie I WOENSDAG 10 MAART 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 OVIN waarnemend ingezonden EEN STORMVLOED VAN WAANZINNIGE AANBIEDINGEN VOOR GROOT EN KLEIN Bel snel of surf naar www.toerkoop.nl/estee en maak tevens kans op het winnen van een auto! 0. NEE TOCH.... Eind vorig jaar is er een voor stel gedaan naar de raad voor het opstellen van een onder zoeksrapport naar de organisa tie van de brandweer. De direc- zijn waar bedrijven en particulie ren diverse computersoftware op- dinxveen al jaren goede compu tercursussen voor zowel de begin ner als gevorderde cursisten. Als ik op de website van de Volksuniver- A WADDINXVEEN - Leerlingen en oud- leerlingen van Autorijschool Lagrouw kregen op de ‘Speciaal voor jou’-avond uitgelegd wat ze bij pech met de auto kunnen doen. Hoe verwissel je bijvoor beeld een band? Hoe controleer je het oliepeil en waar moet je de koelvloeistof bijvullen? Wist je dat je zelfs je verjaardag kunt vieren met je favoriete Disney vrienden! Eén ding is zeker - bij iedere ontmoeting zol een stralende glimlach op je gezicht verschijnen... Niet in alle gevallen is het nodig om de wegenwacht te bellen. Autorijschool Lag rouw organiseerde samen met Beter Au- to-Auto snelservice de avond. honderd mensen bij De Vries Scheepsbouw. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van diensten van onderaannemers. Per jaar worden twee a drie jachten ge bouwd. MOERKAPELLE - Vrouwen van Nu organiseren op woensdag I7 maart een lezing over par fum in het dorpshuis ‘Op Moer’ in Moerkapelle. Mevrouw van Velzen-van den Brand zal deze avond verzorgen, de zaal is open om 19.30 uur.de aanvang is 20.00 uur. Introducés zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - De le zers van het Weekblad kun nen een toegangskaart voor het Nederlands Artie sten Gala op 27 maart in De Dreef winnen. De orga nisatie van het feest heeft tien kaarten beschikbaar gesteld voor lezers die het juiste antwoord hebben op de volgende vragen: Hoe heet het laatste album van Wolter Kroes? A: De Regenboog, B: Wolter Kroes...Niemand anders of C: Laat me los. Met welke Nederlandse ar tiest heeft Marianne Weber diverse albums opgenomen: A:Alex, B: Frans Bauer of C: Rene Froger.Lezers moeten ook de volgende slagzin afmaken: Als ik de kaartjes win dan... Inzendingen kunnen, ver meld met naam en adres, vóór 17 maart naar: Het dak er af.nl, Zuidplaslaan 222, 2743 CPWaddinx- veen. Woensdag 24 maart worden de winnaars in de krant bekend gemaakt. De bijeenkomst wordt gehou den in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen en begint om 9.30 uur tot II.00 uur. Vanaf 9.00 staat de koffie klaar. Geïn teresseerden met kinderen zijn ook van harte welkom. Er is kinderoppas aanwezig. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De kaartverkoop van het Lions Voorjaarscon- cert in Rotterdam is afge rond. Door op de rem te gaan staan en maximaal vier kaarten per persoon be schikbaar te stellen heeft de organisatie ervoor gezorgd, dat er thans weer (een be perkt aantal) kaarten in Ze venhuizen beschikbaar zijn. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Reisbureau ’De Zwaluw’ in de Dorpsstraat.Het bene fietconcert heeft als doel het beschikbaar stellen van tien zuurstofsets ten behoe ve van de herinrichting poli klinieken in het binnenland van Suriname. Het Lions Voorjaarsconcert vindt plaats op donderdag I8 maart in de N.H.-Kerk in de Dorpsstraat te Zevenhui zen, en wordt uitgevoerd door het tien personen sterke Oekraïens ensemble ’De Perlina’s’ in samenwer king met het Grootkoor Rotterdam. Aan de vleugel Rob van Dijk, broer van Louis van Dijk. Burgemees ter Westendorp opent om 20.00 uur het concert. De kerk is open vanaf I9.30 uur. De toegangskaarten kosten 15,- euro en in de prijs is de garderobe, een uitgebreid programmaboek je, en de koffie/thee tijdens de pauze inbegrepen. Na af loop zal het Hervormd Centrum dienst doen als foyer. In het Weekblad voor Waddinx- veen van 3 maart jl. zag ik dat Waddinxveen een eigen Volksuni- hoe het efficiënter kan worden aangepakt. In het rapport gaan we niet zozeer in op de men sen.” De gemeente benadrukt ook zeer dat het opstappen van Roos niet door de gemeente is opgelegd. „De heer Roos heeft en Enschede. Een tweede reden is de ver snippering van de hulpverlening in Zevenhuizen/Moerkapelle. Een voorlichtster van de ge meente geeft uitleg: „Het brandweerkorps van onze ge meente bestaat in zijn geheel uit vrijwilligers. Er is gekeken naar de taken (repressie en preventie) zoals die nu worden zo heel lang geleden. „Op nieuwjaarsnacht was een hond bekneld geraakt tussen pijpen bij een tuinderij. Het beest was geschrokken van het vuurwerk, onder de pijpen gekropen en niet meer in staat om zichzelf te bevrijden.” De brandweer deed haar werk, en nam na af loop nog een nieuwjaarsborrel op de kazerne. Voor Doornhein zal het even wennen worden om zonder pieper thuis te zitten. „Kijk, als ik de sirene hoor en het is hier in de buurt dan ga ik natuurlijk wel even kijken!” Zijn vrouw Inga is niet zo rou wig over het vertrek. „Met Oud en Nieuw moesten we al tijd thuis zijn. Dit jaar mag ik zeggen waar we heen gaan! En we blijven zeker niet thuis!” we! tijdens een handtekeningensessie bij één van de fotolocaties of tij dens een ontbijt, lunch of diner met Disney figuren. Als Opleidingscentrum Waddinx veen wil ik melden dat er in Wad dinxveen maar liefst drie compu- vërsiteit krijgt Op de foto bij het teropleidingscentra beschikbaar artikel werd mij direct duidelijk dat achter dit prachtig initiatief Ronald Schaeffer verantwoordelijk leidingen kunnen volgen. Het Op leidingscentrum Waddinxveen, Lass well Opleidingen en Mulder een lengte van ruim (Foto: PR) was nog vroeg in de ochtend en nog vrij donker. En dan mag je gaan spuiten. Dat is de kick.” Nog steeds maakt Doornheins hart een sprong wanneer de pieper afgaat. „Je weet niet waarvoor je opgeroepen wordt. Het kan iets heel kleins zijn, maar het kan ook een gro te brand zijn.” De uitdaging en de spanning, dat doet wel wat met Doornhein. „Je wordt op geroepen en je kan iemand hel pen. Daar doe je het voor.” Ontzag voor het vuur moet er altijd zijn. „Je moet altijd voor zichtig zijn. Het vuur is sterker dan dat jij bent. Kijk maar eens naar alle ongelukken die er ge beuren.” Doornhein vertelt dat het erg belangrijk is dat je vrouw ach ter je staat als je bij de brand- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Brandweercomman dant Arie Roos van Zevenhuizen/Moerkapelle heeft per direct zijn functie neergelegd. Roos had voorinzage in het rapport gekregen waarin de toekomst van de brandweer wordt beschreven. „Ik stap op, na twintig jaar,” aldus Roos. „Er is mij een doodschop uitgedeeld en ik heb geen zin meer om er nog meer energie in te stoppen.” weer werkt. „Je moet bij tij en ontij weg en het is dan maar af wachten wanneer je weer thuis bent. Je moet het wel samen willen.” In de 27 jaar heeft Doornhein veel meegemaakt bij de brand weer. Eén ongeval is hem in het bijzonder bijgebleven. „Wij hebben assistentie verleend bij het bevrijden van twee perso nen in een auto die bekneld was geraakt onder een opleg ger op de Bredeweg. De oplegger stond onverlicht aan de kant van de weg en de auto was eronder geschoven. Wij hebben echt alles uit de kast moeten halen om deze personen te bevrijden. Ze zijn er uiteindelijk goed uitgeko men,” Het meest merkwaardi ge voorval dateert van nog niet MOERKAPELLE - De meeste moeders die borstvoeding ge ven, doen dit zonder proble men. Toch komt het wel eens voor, dat er iets misgaat. Dat varieert van tepelkloven tot ba by’s die plotseling de borst wei geren. Het voorkomen en op lossen van deze en andere problemen wordt dinsdag 16 maart 2004 besproken tijden de regionale bijeenkomst van Borstvoedingorganisatie LLL. De ervaring leert, dat de mees te problemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het ge ven van borstvoeding. De infor matiebijeenkomst is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij het geven van borstvoeding en wordt gehouden bij Ria Kaashoek, Abr. Kroesweg I0 te Moerkapelle. De avond begint om 20.00 uur. De kosten be dragen 3,50 euro en ook baby’s zijn welkom. Voor telefonische hulp bij, en info over borstvoe ding, tel. 079-5932689. op zoek was gegaan in zijn om geving naar een bedrijf dat in computercursussen voorzag. ‘Maar dat was er eigenlijk niet’, las ik met enige verbazing, 'de aangeboden cursussen waren of te duur, of voor beginners’, zo lees ik verder met stijgende verbazing. Marco van Bemmelen 1 J Stel |e eens voor opeens slaat Mickey of Minnie een T orm om je heen, sta je oog in oog met Captain Hook of ontmoet je je favorieten Disney prinses. Zou ook jouw hart niet sneller beginnen te slaan? Je vreet nooit waar of wanneer je volgende verrassing eraan komt. Misschien tijdens je bezoek aan één van de Disney Parken of bij aankomst in je Disney Hotel Of mist hien Op de website www.werken- bijfeadship.nl is meer informa tie te vinden. DeVries Scheeps bouw is in 1923 opgericht door de gebroeders Henk en Johan deVries. De werf, toen nog De tig was, bedacht hij dat hij iets wilde betekenen binnen een hulpverlenende instantie. Sa men met zijn buurjongen Tom meldde hij zich aan bij de vrij willige brandweer van Moerka pelle. En dan is er de eerste uit ruk. „Die vergeet ik nooit meer,,” vertelt Doornhein ter wijl er een lach op zijn gzicht verschijnt. „Een mesthoop was gaan broeien. Ik heb mest om geschept en de hoop koud ge houden door het te besproei en!” De eerste grote brand waar Doornhein aanwezig was, was de brand in het plastic verwer kende bedrijf Kemp. „Een mooi cadeau. Ik was die dag, I0 au gustus 1985, jarig.” In de verte zag Doornhein al de enorme hoeveelheid rook en vuur. „Het was. Ronald is al jaren bezig met diverse activiteiten binnen de computerbranche en altijd al géin- Computer College geven in Wad- teresseerd geweest in het geven van opleidingen. Zo hebben wij als Opleidingscentrum Waddinxveen met Ronald diverse gesprekken gevoerd over samenwerking op siteit Waddinveen kijk dan zie ik het gebied van computer opleidin- zelfs dat deze bestaande com- gen. Tijdens diverse bijeenkomsten merciële bedrijven diverse compu- ondernemingsclubs hebben teropleidingen in veel gevallen eikaars zakelijke mogelijkhe- zelfs goedkoper aanbieden dan de ‘stichting’ Volksuniversiteit- Waddinxveen. Ik weet dat we als ondernemers allemaal graag za ken willen doen. Laten we dan ook Roerkoop ReisbJró Estee service mei een Kanoaktroat 12, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 688 488 E-mail estee.woddinxveen@toerkoop.nl Fax 0182 688 588 ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen en de bibliotheek orga niseren op vrijdag 12 maart een avond rondom poëzie. De mu zikale omlijsting van de, door verschillende personen, voor gedragen of voorgelezen ge dichten wordt aan de piano verzorgd door Adri van Duist. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaat in het kerkge bouw van de Vrijzinnig Her vormde gemeente, de dorps straat I 39 te Zevenhuizen. van we den en onmogelijkheden met el kaar vergeleken. Het oprichten van een Volksuniversiteit door Ro nald was voor mij dan ook geen grote verrassing. Enigszins teleur- proberen elkaar als ondernemers gesteld werd ik toen ik het artikel te helpen door vooral eerlijke en verder las. Zo meld Ronald dat hij duidelijke informatie over elkaar naar buiten te brengen. Volgens mij zijn we hier allemaal het meeste bij gebaat Ik wens Ronald alle succes met het opbouwen van de Volksuniversiteit Waddinx veen. Opleidingscentrum Waddinxveen ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - Unicef houdt op don derdag 18 en vrijdag 19 maart weer een kinderkleding en speelgoedbeurs. Lezers die nog te aanleiding is de verscherpte kleding in de kast hebben liggen regelgeving in Nederland door dat niet meer wordt gedragen de gebeurtenissen in Volendam of speelgoed op zolder dat ligt te verstoffen kunnen hun spul len op donderdag 18 maart van 9.00-18.30 uur inleveren. Er be staat de mogelijkheid om daar de kleding prijzen, er mogen dan slechts dertig stuks wor den ingeleverd. Thuis de artikelen al prijzen is ook mogelijk. Prijslijsten kun nen worden opgehaald op de volgende adressen in Zevenhui- uitgevoerd. We zijn gaan kijken zen: Boslaan 52, Perkstraat 55 en Kratonlaan 134 en in Moer kapelle op Beatrixlaan 22.Een derde van de opbrengst is be stemd voor Unicef, de rest voor degene die de artikelen ingeleverd heeft. De verkoop van de kleding is op donderdag 18 maart van 19.30 tot 21.00 uur en op vrij dag 19 maart van 08.30 tot I 1.00 uur in de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen. Voor meer informatie: tel. 0180 - 633971/633381, of 079- 5932797. Het grootste jacht dat DeVries Scheepsbouw ooit bouwde, heeft zeventig meter. Leerlingen en oud-leerlingen van autorijschool Lagrouw kregen bij Beter Auto uitleg over wat ze kunnen doen bij pech. (Foto: Uesbeth van der Vis) REGIO - Afgelopen maand is het grootste jacht uit de ge schiedenis van De Vries Scheepsbouw via de Gouwe getransporteerd naar Rotter dam. Dit motorjacht heeft een historische lengte van 71,60 meter en een breedte van I 1,40 meter. Er is ongeveer drie jaar aan gewerkt. Momenteel liggen in de dokken van DeVries de volgende twee projecten, beide met een lengte van ruim vijftig meter. De bouw vordert gestaag. Bovendien ar riveert binnenkort een derde casco dat verder afgebouwd gaat worden. De diverse bouw stadia van deze bouwnummers brengt met zich mee dat er veel verschillende disciplines tegelijk op de werf aan het werk zijn. Denk hierbij aan alu- miniumwerkers, schilders, tim merlieden, elektriciens en inte- rieurbouwers. Kortom, er is altijd veel werk op de werf met al deze projec ten in verschillende fases. De Vries Scheepsbouw B.V zoekt dan ook nieuwe collega’s in de diverse vakgebieden (zie de ad vertentie elders in deze krant). MOERKAPELLE - Het liefste was hij nog wat jaartjes door gegaan, maar helaas voor Dirk schrijft de wet anders voor. Dirk (55) gaat met brandweer mannenpensioen. „Kijk, vroe ger was je oud als je vijfenvijftig was. Maar ik?” Vrijdagavond be dankte burgemeester Westen dorp Dirk Doornhein voor de 27 bewezen dienstjaren. Doornhein, in het dagelijks le ven uitvoerder, heeft het bij de vrijwillige brandweer tot bevel voerder geschopt. Een functie waarin hij, nu al dertien jaar, het bevel heeft over de brandweerwagen. „Ik vertel wat we gaan doen en waar we heen gaan.” Brand weerman worden was geen jongensdroom. Pas toen Doornhein eind twin- na de voorinzage zelf besloten dat er geen plaats meer voor hem is binnen het brandweer korps.” Voor Roos is de kous af. „Ik ging bij mijzelf te rade of ik nog wilde knokken. Maar ik heb er geen zin meer in, er zijn teveel verborgen agenda’s,” aldus Roos. Roos geeft zelf ook al aan dat hij door de jaren heen niet eenvoudig is geweest. „Ik ben niet de makkelijkste. Ik hoef er mijn brood niet van te betalen. Ik kan nu twee dingen doen. Zorgen dat ik het wel met het rapport eens wordt en daar voor heel veel energie er in steken. Of ik kan opstappen. Ik heb voor het laatste gekozen. Ik maak er ook geen drama van. Het lucht eigenlijk best op.” Dinsdag is het College bijeen gekomen om de uitkomsten van het rapport te bespreken. De vacature voor een nieuwe brandweercommandant is opengesteld. 4^20^ Vlijt geheten, bestond uit één helling en een kleine loods. In middels beschikt De Vries Scheepsbouw over twee droogdokken en een helling van I 10 meter. Er werken drie-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 15