Moerkapelle faalt Geen plezier aan PKC in de afwerking s[o)Ö@g]@Os to(°)(s)Oê)S ■i ©o®© LAAGSTE RENTE 5 JAAR VANAF (®l de Volleybalheren Be Fair op schema WSV organiseert schaaksimultaan Pereboom kampioen luchtgeweerdisciplines Flyers Heren I verrast koploper SBU goud op NKS 3,9%* Serasf/ Kruisfinales Van der Lans twee keer Slechte De Wit o vangsten winter- Coenecoop wint schaak- regiokampioen paardrijden HYPOTHEKEN polosters Vergadering Antilope <b competitie HSW kampioenschap WADDINXVEEN - Het team van het Coenecoopcollege heeft bij het Schaakkampioen schap voor het Voortgezet On derwijs van de Rotterdamse Schaakbond (RSB) op 6 maart de eerste plaats behaald. De wedstrijden van de finalegroep werden gehouden in het Em- mauscollege in Rotterdam. In een gesloten competitie van acht teams werden zeven ron den gespeeld. Het team van Coenecoop was samengesteld uit spelers van de schaakver enigingen Waddinxveen (WSV) en Moerkapelle. Erik Hennink (WSV), Bouwdewijn Weijer- mars (Moerkapelle), Ron Droog (Moerkapelle) en Ryan den Drijver (WSV) wisten alle teamwedstrijden te winnen. De eerste twee ronden gingen erg voortvarend met tweemaal 4-0. In de derde ronde was las tig. Het team van de Driestar uit Gouda, met sterke spelers van de schaakvereniging Mes- semaker, was de te kloppen te genstander. De wedstrijd werd met 3-1 in Waddinxveens voordeel beslist. Daarna lag de weg naar de titel open en in de nog te spelen ronden werden geen fouten meer gemaakt. ■w PAGINA 19 WOENSDAG 10 MAART 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN TAVV: IfMetdlPI O) O Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl VAN DER LOO HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN PENSIOENEN IW Bij ons bent u verzekerd van een onafhankelijk advies van een Hypotheek adviseur kwaliteit. „In onze B-junioren zit een stel goede voetballers. We moeten dus nog een poos je wachten", sprak dos Santos met een blik in de toekomst. Hypotheekrente 5 jaar vast, effectieve rente 4,1%. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. nadat de aanval niets had opge leverd. Den Bleker, Moerkapelle: Huis man, Van Vuuren (Martin Lek- kerkerk), Reigwein, Zijderhand, schoor, Van Leeuwen (Alex Hertog). strijd tegen Stolwijk. Groeneweg was vrij en bereidt zich in alle rust voor op de topper tegen Zwarte Pijl. WSE verloor in Zoeterwoude-Rijndijk met 4-I van koploper Meerburg. De rust stand was I -0 voor Meerburg, dat geen zwakke plekken kent. Direct na de pauze werd het 2-0 en vervolgens 4-0 voordat Guido Hack te gen scoorde. Programma voor zater dag 13 maart: Zwammerdam-Be Fair, Moerkapelle-Linschoten, zondag I4 maart: WSE-MMO, Stolwijk-Waddinx- veen, Groeneweg-Zwarte Pijl (wedstrijd van de week). WADDINXVEEN - De dertienjarige Astrid de Wit is met haar pony Red Devil overtuigd regiokampioen Zuid-Holland geworden. In de L2 won De Wit de kringwedstrijden gewonen. De beste van de verschil lenden kringen mochten door naar de regiokam- pioenschappen in Pijnacker. Astrid startte woensdag als laatste van de twintig deel nemers in de L2. Ze be haalde zeer overtuigd de eerste plaats, van beiden ju ry's kreeg zij het hoogste aantal punten. De Wit begon voor het eerst met lessen op vijfjari ge leeftijd en rijdt al acht jaar bij manage Het Paar- dendal in Waddinxveen. Sinds drie jaar rijdt ze op de Welsh pony-hengst Red Devil. De Wit en Red Devil zijn inmiddels goed op el kaar ingespeeld. Ze is van plan om nog veel wedstrij den met Red Devil te rij den en wil zich nu verder richten op de grotere wed strijden. WADDINXVEEN - De voetbalclub Waddinxveen beleefde weinig plezier aan de wedstrijd tegen het laag geklas seerde PKC’85 uit Rotterdam. Welis waar winnen de Waddinxveners met 2- 0, maar van een echte wedstrijd was geen sprake. De gasten, die veel te laat in het sportpark De Sniep arriveerden waardoor er eerst om twintig minuten over twee werd afgetrapt, vochten elke beslissing van de scheidsrechter aan. Bo vendien leidde het agressieve voetbal van PKC’85 tot twee rode kaarten waardoor de gasten met slechts negen voetballers de wedstrijd beëindigden. Trainer Ad Hoogerbrug van Waddinx veen: „Op deze wijze gaat de voetbal sport naar de knoppen". Waddinxveen nam na een kwartier spe len de leiding. Stephan Kanters schoot tegen de paal waarna topscorer Bjorn Tollenaar inkopte: I-0. De thuisclub kreeg nog meer kansen, maar deze wer den gemist. Na de rust maakte Moham med Darazzi er 2-0 van. Piet van Offe ren raakte nog een keer de linker en de rechter paal. Doelman Gerolf Friesser zorgde er voor dat PKC’85 nauwelijks gevaarlijk kon worden.Trainer Hooger brug richt zich nu op de komende wed- maar ook over het doel van Ter Aar. Vlak voor rust was het Vis ser zelf die de kans creëerde, maar dit keer joeg hij de bal over de kruising. Dezelfde Visser was ook de in leider tot de beste kans die TAW voor de Zijde 60 Boskoop telefoon 0172 21 37 15 www.loo.nl Moerkapelle, dat de uitgesloten Pieter Lips nog een duel moet missen, had korte metten met TAW kunnen maken als de ploeg in de eerste helft zorg vuldiger in de afwerking was geweest. Met name Lennaert Visser kreeg twee uitnemende kansen om te scoren, maar in beide gevallen verdween de bal over het Ter Aarse doel. De eerste kans ontstond na vijf mi nuten na een prima pass van Rob van Leeuwen. De boogbal ging over doelman Bart Vis, sprong. In de vierde periode kwam de thuisploeg goed uit de startblokken en vergrootte de voorsprong tot 55-45. SBU echter liet het er niet bij zitten en mobiliseerde de laatste krachten en dat werkte. Zij kwamen terug tot 59-57. Hier na ontstond er een ware zenu wenoorlog, waarbij Flyers het voordeel had van een kleine voorsprong, terwijl de gasten deze kost wat kost probeerden in te lopen. De laatste minuten werden dan ook via strafwor- pen uitgevochten. Flyers hield hierin het hoofd koel en de overwinning werd binnenge haald. Uitslag 64-61.Topscoor der: Al Diouf met I5 punten. Ook hadden Wolter Zwijnen- burg en de Man of the Match Fred van Noort, beide met 13 punten, een groot aandeel in deze overwinning. Dames I deed het minder te- GLASZETTER Door Bert Hertog TER AAR/MOERKAPELLE - In vijftien wedstrijden was de voetbalclub Moerkapelle tot 27 doelpunten gekomen. Het gemiddelde van bijna twee per wedstrijd gaf geen en kele garantie voor een overwinning op middenmoter TAVV in Ter Aar. Moerkapelle was het meest in de aanval, kreeg ook de beste mogelijkheden om te scoren, maar de weekeinden van 26, 27 en 28 maart en 2,3 en 4 april. In het toernooi om de LEN Tro phy in Madrid werd De Gouwe na nederlagen tegen het Griek se Olympiakos 10-9) en WADDINXVEEN - Na het suc ces van de schaaksimultaan in 2003 is de activiteitencommis sie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV er ook dit jaar in geslaagd om twee topschakers vast te leggen. Donderdag 22 april zal Wad dinxveen worden bezocht door WGM Tea Lanchava en IM Jo han van Mil. Zowel Lanchava (Woman Grandmaster) als Van Mil (International Master) wil len, na het succes vam 2003, weer graag naar Waddinxveen afreizen. Beide beroepsschakers hebben een rating van bijna 2400 elo punten. Het gemiddel de bij WSV ligt zo rond de 1750 a 1800. Er is duidelijk sprake van een krachtsverschil. Dit uit- te zich ook in de uitslagen van 2003 waarbij Tea en Johan een score wisten te behalen van bo ven de tachtig procent.Samen zullen zij het op 22 april gaan opnemen tegen zo’n 55 a 60 te genstanders. Het evenement start om 20.00 uur. De deelna me is geheel gratis .Bij een si multaan speelt de simultaange- ver zo’n dertig partijen tegelijk, altijd met de witte stukken. De zwartspeler dient een zet te doen zodra de tegenstander weer aan z’n bord staat. Naast de leden van WSV zullen er ook een groot aantal omlig gende verenigingen met een aantal leden aanwezig zijn. Ook thuisschakers worden van harte uitgenodigd om aan te schuiven. Bij zestig aanmeldingen sluit de inschrijving. Voor aanmelding en/of informatie kunt u kijken op de WSV website www.wsv.netmenu.nl of bellen met Barthold Jansen, tel.0182- 610009 of Ton van Nieukerke, tel. 0182-630594. Het simul- taanschaken wordt gehouden in het Anne Frankcentrum. WADDINXVEEN - Nynke Pe reboom van Schuttersvereni ging Waddinxveen eiste tijdens de afdelingskampioenschappen voor Zuid Holland op de olym pische luchtgeweer disciplines met overmacht de titel in de da mes hoofdklasse voor zich op. Broer Niels haalde het podium net niet. Hij werd in de heren hoofdklasse vierde. Samen met Harry van Laviere vormde Niels en Nynke een korps. Dit Wad- Na de thuiswedstrijd tegen Koudekerk (0-3) was het de het tweede wedstrijd in deze com- Russische Skif Moskou (4-6) petitie waarin Moerkapelle niet uitgeschakeld voor de finale. Deze werd gewonnen door Skif dat Olympiakos met 7-6 versloeg. GOUDA - De waterpolovrou- wen van Grando GZC DONK en Van Uden/De Gouwe spelen komend weekeinde kruiswed strijden tegen elkaar. Op zater dag 13 maart wordt in het zwembad De Tobben de wed strijd GZC DONK-De Gouwe gespeeld. Aanvang 15 uur. De return is een dag later in het zwembad De Sniep in Wad dinxveen waar om 16.30 uur wordt begonnen. De kruisfina les worden daarna afgewerkt in slaagde er niet in de prima keepende doelman Bart Vis te passeren. Na negentig minuten voetbal was de stand op het scorebord (0-0) onberoerd gebleven. Waddinxveen won met 2-0 van PKC’85. Het was een wedstrijd waaraan de geelzwarten weinig plezier beleefden. (Foto: Marianka Peters) Aim moeite om de serves van Zo- voc te controleren. Met 18-25 was het eerste setpunt voor Zovoc. In de tweede set her groepeerde Be Fair zich en was in staat om de set met 25-17 naar zich toe te trekken. De derde set werd, ondanks een wissel, ook verloren. Door we derom slecht verdedigend werk, veel fout serveren en het niet goed afmaken van de bal len moest Be Fair ook de vier de set aan de gasten geven met 22-25. Het worden voor Be Fair nu zware weken, want een degradatie naar de eerste klas se is zeer realistisch aan het worden. WADDINXVEEN - De SC An tilope houdt op vrijdag 12 maart de algemene ledenverga dering in het clubgebouw. Aan vang 20 uur. Bij de bestuursver kiezing zijn Rob Meijer, Tino Verburg en Ekkie Blom aftre dend, maar alleen Verburg stelt zich herkiesbaar. Op 27 mei houdt Antilope de Gouwebos- loop. gen Cangeroes. Het was aan Flyers-zijde niet de beste com petitiewedstrijd. Aanvallend bleef het flink onder de maat. Gelukkig kon verdedigend wel van een goede wedstrijd wor den gesproken, maar als er nauwelijks of niet wordt ges coord worden de winstkansen erg klein. Ondanks de vele mogelijkheden die de thuis ploeg kreeg, werd een rust stand van, (via 7-7 en 4-6), I I- 13 bereikt. In de derde periode ging het iets beter en via 13-10 kwam men zelfs op voor sprong, maar in de vierde pe riode ging het mis. De gasten namen meteen een zestal pun ten voorsprong en Flyers moest meer gaan aanvallen en dat gjng ten koste van de ver dediging, met alle gevolgen van dien. Uitslag 33-42. Topscoor der: Anita van Unen met 16 punten. WADDINXVEEN - Mieneke van derlands Kampioenschap op een promotieplaats. Daar- Schoonrijden in Utrecht twee voor speelt de club uit Ter Aar keer goud omgehangen.Van der te wisselvallig en ontbreekt de Lans-Bunnik (60) werd bij het solorijden in de A klasse eer ste. Ook bij het paartijden blonk zij met haar schaatspart- ner Dorus Borst uit en werd weer een gouden medaille om gehangen. Mieneke heeft een bliksem carrière gemaakt; in negen jaar tijd is ze van begin ner tot aan de top geklommen. Volgend seizoen zal ze in de Hoofdklasse gaan rijden. tot scoren kwam. De ploeg van trainer Peter Kerkhof verzuim de daardoor dichter naar de leidende clubs Be Fair en Kou dekerk, die niet speelden om dat het terrein in Waddinx veen was afgekeurd, op te schuiven. Kortom, Moerka- pelle dat het vizier heeft gericht op een van de I twee promotieplaatsen, liet twee kostbare punten liggen. TAW heeft, liet voorzitter Jos der Lans kreeg op het Ne- dos Santos weten, geen ambitie Kampioenschap op een voor Nynke Pereboom terug op haar wedstrijd. „Jammer dat de eer ste twee series van tien schoten niet helemaal lekker liepen,” was haar realistische commen taar. „Normaal gesproken schiet ik series van 97 punten (uit 100) of hoger, maar de eerste twee waren nu maar 96. Maar ja, ik schoot de laatse twee series wel uit met 99, dus ik heb ’t nog een beetje goed gemaakt,” zo blikte de studente bedrijfseco nomie terug op haar wedstrijd. Met een score van 390 punten (uit 400) bleef ze Joyce Kipping uit Warmond vijf punten voor. Het brons bij de dames werd opgeëist door Anita Stapel uit Rotterdam (382). Omdat Nynke Pereboom ook deel uitmaakte van het korps van de SV Waddinxveen moest ze haar wedstrijd uitbreiden tot een zestigO schoten wedstrijd. WADDINXVEEN - Heren I deed goede zaken door te win nen van koploper SBU uit Utrecht. Dames I verloor de strijd tegen Cangeroes. Winst was er voor Dames 3, Meisjes Kadetten IVerloren werd er door Heren 3 Jongens Kadet ten 3 en Jongens Aspiranten 2. Goed nieuws van een uitwed strijd betrof Jongens Junioren I met winst in Mijdrecht op Ar gon. Heren I en SBU waren twee teams die goed aan el kaar gewaagd waren. Flyers opereerde meer als team, ter wijl de gasten het van individu ele acties moesten hebben. In de eerste periode was er wei nig verschil. (17-18) De tweede periode was niet anders. (15-14). De derde pe riode bracht wel een verschil. Het teamwork van Flyers be gon langzaam aan de krachten te slopen van de gasten en de Waddinxveense heren namen via 16-11 een kleine voor- WADDINXVEEN - Be Fair ligt met de 0-3 (26-28, 24-26, 16- 25) overwinning op Zovoc nog steeds op koers voor het kam pioenschap. Naaste concurrent en tegenstander voor de thuis wedstrijd van 23 maart, VTC Woerden, maakte geen fout te gen Dosko en blijft volgen op een punt met een wedstrijd meer. Een vermoeid Be Fair be gon vrijdag de wedstrijd drie kwartier later. Ondanks de ach terstand in de gehele eerste set en drie setpoints tegen trok Be Fair aan het langste eind. Twee snelle en vertrouwde acties zorgden voor een 0-2 voor sprong. Be Fair heeft door deze overwinning nog maar drie punten in de resterende zes wedstrijden nodig om in de promotie/degradatie wedstrij den terecht te komen. De ploeg uit Waddinxveen blijft echter alles richten op het kampioenschap. Belangrijk hier bij zijn de komende drie wed strijden. 13 maart thuis tegen Vrevok (4), 16 maart uit tegen Dosko (9) en 23 maart thuis tegen VTC Woerden (2). Dames I speelde afgelopen za terdag tegen Zovoc, die enige punten boven Be Fair stond. In de eerste set had Be Fair grote Haar laatste twee series brach ten haar uiteindelijk op een to taal van 585 punten (uit 600). Voor Nynke Pereboom een nieuw persoonlijk record. Met deze score had ze het ook bij de heren senioren niet slecht gedaan. In deze klasse eiste Mi- scha Harmsen uit Poortugaal met 588 punten de eerste plaats voor zich op, gevolgd door zijn clubgenoot Egon Ro- mondt (Rotterdam) met een score van 585 punten, derde werd hier Peter Boes (Rotter dam) met een score van 582 punten. Niels Pereboom eindig de zoals gezegd op de vierde plaats met een score van 579 punten. Het korpstotaal van de SVWad- dinxveen bedroeg 1721 punten, waarmee de tweede plaats werd behaald. Eerste werd het korps van Het Trefpunt uit Poortugaal met een score van 1732 punten. Hier ging het brons naar De Postschutters uit Rotterdam met een score 1712 punten. Naast de successen in de hoofdklasses en bij de korpsen gingen ook SV Waddinxveen schutters Henk Glerum enYou- ri van de r Lans met eremetaal huiswaarts. In de Heren C-klas- se pakte Henk Glerum met een score van 485 punten het zilver. Hetzelfde deed Youri van der Lans met zijn score van 310 punten bij de B-junioren. WADDINXVEEN - De Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) boekt slechte vangsten in de wintercompeti tie. In de elfde wedstrijd, ge houden in de Oude Rijn, werd zeer slecht gevangen. Geza menlijk vingen de elf deelne mers slechts drie kilo witvis. De uitslag was als volgt: IAat van Leeuwen 1.140 gr, 2. Rob Jenner 940 gr, 3. Gerard Reijm 600 gr. In de twaalfde wed strijd, die in het Amsterdam- Rijnkanaal werd gehouden, wa ren de vangsten iets beter. In totaal werd ruim twaalf kilo witvis gevangen. De uitslag dinxveense team werd in de was: I. Henk Romeijn 2.830 gr, hoofdklasse tweede. 2. Jaap de Jong 2.1 10 gr, 3. Aat Niet helemaal tevreden keek van Leeuwen 1.930 gr. De stand aan de kop is ook al we ken onveranderd: I. Rob Jenner 19.150 gr, 2. Aat van Leeuwen 18.600 gr, 3. Rinus Reichard 14.860 gr, 4. Wim Houtman 12.190 gr, 5. Herman Kraan 12.140 gr. pauze kreeg. Hij verspeelde de bal waarna David van der Pijl kon aanleggen. Doelman Mark Huis man stond echter op de juiste plek. Even later redde de Moer- kapelse doelman opnieuw op een inzet van linksachter Paul van Egmond. David van der Pijl probeerde het nog een keer, maar Huisman hield de nul vast. Dezelfde Van der Pijl kreeg Opstellingen: TAW: Vis, van scheidsrechter Ruud Hoge- Hoogervorst, Valentijn, Barry nelst uit Reeuwijk een gele Bader, Van Egmond, Verzaal, kaart na aanmerkingen op Martens, Edwin van der Pijl, Da- diens leiding. In de tweede helft vid van der Pijl, Stefan Bader, was er een gele kaart voor de TAVV-aanvaller Leendert Jan den Bleker na een overtreding op aanvoerder Per Zijderhand. Pols, Jeroen Hertog, Hoogma Hogenelst paste aanvankelijk (Stuurman), Kievit, Visser, Ver de voordeelregel toe, maar toonde Den Bleker toch geel Moerkapelle trok in de tweede helft meteen weer ten aanval. Na een schot van Jurn Hoogma belandde de bal op de vuisten van doelman Bart Vis en toen Hoogma even later de bal doorkopte naar de vrij staande Lennaert Visser leek eindelijk het beslissende doelpunt daar. De bal verdween echter over het doel van de thuisclub. Tot afgrijzen van trainer Kerkhof: „Ik laat Lennaert staan omdat ik steeds op een doelpunt van hem hoop". Geen vervanging dus van Lennaert Visser, wel van Stefan van Vuuren, Jurn Hoogma en Rob van Leeuwen. Maar ook hun vervangers Martin Lekkerkerk, Gido Stuurman en Alex Hertog V konden Moerkapelle niet I aan het begeerde doel- j punt helpen. In de slotfase kwam Moer- jr kapelle nog goed weg toen de bal na een schot van Stefan Bader via de vingertoppen van doelman Mark Huisman over doel ging en een inzet van de actieve Den Bleker door Huis man werd gepakt.Trainer Peter Kerkhof: „Doodzonde dat we hier twee punten laten liggen". Moerkapelle speelt nog thuis tegen Linschoten, Be Fair, Per- kouw en SPV en uit tegen BSC’68 en Koudekerk. i I Y "»Y 7

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 19