Veranderingen Het laatste uurtje ’Wijkagent’ in nieuwe Bijstandswet Klachtenactie KG over zorg LITI E ii Kinderen voeren musical ‘Jona’ op e regiö Ni ei Koffieochtenden GLOBAL bij Ketelbinkie Franse wijn in bibliotheek Boekenmarkt voor Reanimatiecursus S UI Open avond Toi Toi Bingo voor senioren BEDDEN &MATRASSEN Coenecoopbrug afgesloten St.Victorkerk I5 tot POWERMATRAS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 NASA MATRAS 425,- NASA KUSSEN 35,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten TWEE BOXSPRINGS TWEE POCKETSPRINGMATRASSEN 1 J ■II WOENSDAG 17 MAART 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Voor de laatste keer zit wijkagent Rubeling achter de microfoon. (Foto: Uesbeth van der Vis) De nummers die in de uitzen- Wat is nu de grootste ver andering in de Bijstands wet? „Waar eerst een bijstandsuit kering op groepsniveau werd bepaald, wordt er nu veel meer gekeken naar het individu. In de kern komt het erop neer dat iedereen eigenlijk aan het werk moet: het reïntegratieproces. We gaan een weg afspreken om naar werk te komen. Als dit nu echt niet lukt, dan heb je recht op een uitkering.” UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Consumentendagen: wo. t/m/za. 10.00-17.00 uur koopavonden: do. en vr. tot 21.00 uur Verschoor geeft aan dat Ru beling bijna weer plaats moet nemen achter zijn microfoon. „Ik wilde eigenlijk de af- scheidstune van Veronicaradio draaien,” geeft de technicus toe. „Nee joh, schiet op,” re ageert Rubeling. „Geen senti ment, dan gaat iedereen jan ken. Hoeveel heb ik nog over aan zendtijd?” Rubeling lijkt niet echt ontdaan over zijn vertrek bij ’de Wijkagent’. Maar technicus Verschoor is niet te foppen. „Hij draait nu veel meer melancholische muziek. Normaal gesproken is het een stuk pittiger.” Rube ling heeft inmiddels weer plaats genomen achter de mi crofoon. Hij neemt nog een slok en werpt een blik op zijn horloge. De laatste minuten zijn ingegaan. „U bent van mij al die jaren gewend dat ik als laatste nummer een nummer van de Beatles draai. Ik wil u ook een laatste keer niet te leurstellen. Ik wens u een fij ne en schadevrije week toe. Bedankt voor het luisteren. Het gaat u goed.” De eerste tonen van ‘The long and win ding road’ klinken. Rubeling neemt een laatste slok van zijn cola en doet het licht uit in de presentatieruimte. De klus is geklaard. ’De wijk agent’ is niet meer. Hoe gaat de gemeente mensen stimuleren om aan het werk te gaan? VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT 395,- ma: het sportcafé. „Het sportcafé is een programma met veel interactie, je moet heel veel improviseren, want er kan van alles misgaan.” Voor de interviews denkt Ru beling wel een voorsprong te hebben door zijn werkerva ring. „Ik ben al gewend om met mensen te praten tijdens een verhoor. Ik denk dat ik, door die ervaring, meer diep gang kan geven aan een inter view.” (10 eurocent per minuut) EXCLUSIEVE BEDDEN SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 www.giobalbedding.nl VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN VANAF voor het afronden van zijn functie als wijkagent. Het stokje dat Rubeling vier jaar geleden heeft opgepakt, wordt niet overgenomen door een opvolger. „Er is nie mand die het aandurft.That’s life, al had ik het voor het team wel erg leuk gevonden. Je kan in deze uitzending wat kwijt over het werk van de politie. Want de politie doet ontzettend veel werk, maar is niet zo goed in het verkopen van de eigen producten. Het is heel goed om te laten ho ren dat er inbrekers zijn op gepakt en bestraft zijn.” De wijkagent heeft zijn uit zending altijd met plezier ge vuld. „Als je iets doet, moet je het ook goed doen. Radio maken vergt enorm veel creativiteit.” Rubeling heeft dan ook aardig de smaak te pakken en heeft inmiddels ook een tweede program- Op welke manier wordt er gezocht naar werk? „In de ABW werd er alleen ge zocht naar werk met een pas send opleidingsniveau en in de nabije omgeving van de per soon in de bijstand. Dat gaat ri goureus veranderen. Als er aan bod van werk is, dan moet de desbetreffende persoon dat aannemen, ongeacht of het on der zijn opleidingsniveau of bui ten zijn nabije omgeving ligt. Dit noemen we: algemeen geaccep teerd werk.” ding worden gedraaid, komen uit Rubelings eigen cd-collec- tie. Hij begint en eindigt elke uitzending standaard met een nummer van de Beatles. Be halve vandaag; the Final Countdown van Europe beet vanmiddag de spits af van Ru belings laatste ’Wijkagent’. „Het is goed geweest,” ver telt Rubeling terwijl de luiste raars naar Rita Reis luisteren. „Dit is de honderdvijftigste uitzending. Als ik tot juni, wanneer ik met de VUT ga, door was gegaan was ik er gens in de honderdzestig geëindigd en dat vind ik is zo’n raar getal.” De energie die elke uitzendig toch wel vergt, bewaart Rubeling liever I 1-03 en 13-03 De politie hield verschillende snelheidscontroles op wegen binnen de bebouwde kom, waar de maximumsnelheid vijf tig kilometer per uur is. In to taal gingen 809 automobilisten op de bon. De hoogste geme ten snelheid was 93 km/u op de K.W.singel. Het aantal overtre ders per weg: Kanaaldijk 83, Chopinlaan 254, K.W.singel 281Dreef I 12 en Beethoven laan 79. Op het Woubrechterf werd een draagbare computer uit een auto gestolen. Om de com puter weg te kunnen nemen, WADDINXVEEN - ’Love is all you need’ klinkt zachtjes uit de radio die op een bu reau naast de opnamestudio staat. In de presentatieruimte zit wijkagent Peter Rubeling, in uniform met een grote koptelefoon op zijn hoofd. Terwijl hij nog een slok cola neemt uit het blikje dat naast 'hem staat, geeft Gerard Ver schoor (de technicus) het sein dat Rubeling weer de uitzending ingaat. „Voor u nog wat laatste veiligheidstips. Knoop ze maar goed in uw oren, want dit zijn voorlopig de laatste die u van mij krijgt. In ieder geval via de ether.” Het is woensdagmiddag, en Peter Rubeling is bezig met de live-uitzending van ’de Wijkagent’. De laatste uitzen ding. „We hebben sinds enige tijd al afspraken met Reïntegratiebu- reaus. Deze bureaus zijn speci aal getrained in het zoeken naar werk. Het hele bestand van personen in de bijstand zal worden doorgelicht. Iedereen wordt weer voor een gesprek uitgenodigd om te kijken of er toch niet werk kan worden ge vonden. Voorheen werden de uitkeringsgerechtigden onvol doende geprikkeld om op zoek te gaan naar werk.” Rubeling begon bijna vier jaar geleden met zijn programma. „Op een nieuwjaarsreceptie kwam ik een p.r.-medewerker van RTW tegen. Ik vroeg hem of het niet leuk was om een politie-uitzending te beginnen over het wel en wee van Waddinxveen. De p.r.-mede werker was enthousiast, en ik de pineut.” Vier jaar lang bracht Rubeling de luisteraars het politien ieuws en andere informatie „in de voorlichtende sfeer”. Als wijkagent wordt Rubeling dagelijks met burgerzaken ge confronteerd. „Een tijdje te rug kreeg ik bijvoorbeeld de vraag: Ik zag mijn gestolen fiets staan. Kan ik hem dan zo maar meenemen? Dit soort dingen neem ik dan mee in de uitzending.” „Nog twintig seconden, Peter,” zegt Gerard vanachter zijn knoppen. Ru beling zit binnen enkele se conden weer op zijn plek, zet z’n koptelefoon op, neemt nog een slok cola en vervolgt de uitzending. WADDINXVEEN - Toneelver eniging Toi Toi heeft op woens dag 24 maart een open toneel avond. Op de avond kunnen nieuwsgierige en geïnteresseer de mensen langskomen om de sfeer te proeven, kennis te ma ken met de leden en eventuele vragen te stellen. De open to neelavond wordt gehouden in De Kameleon, Kanaalweg 4 in Waddinxveen.Voor meer infor matie en/of vragen: Kitty Schre ven tel. 0182-630854 of Henk Keuken, tel. 0182-617781 of op: www.toitoitoneel.nl. Volgende week meer over de WWB. Daar zal ook het Mini mabeleid van de discussieavond van a.s. donderdag in worden meegenomen. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, afdeling Seniorenwerk, organiseert op dinsdag 23 maart een bingoavond voor se nioren in het Anne Frank-activi- teitencentrum (j. van Bijnenpad IDe zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,10 euro voor één plankje of 2,65 euro voor twee plankjes voor zeven ronden, inclusief een kopje kof fie. Er zijn mooie prijzen te win nen. Deze activiteit is toegan kelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. en afkomstig uit verschillende Waddinxveense kerken veel plezier aan de repetities voor de musical. Het is de zesde keer op rij dat Ingrid Lodder, samen met een team van en thousiaste begeleiders en een muziekcombo, een musical op de planken brengt. Zij bewerk te het verhaal voor de musical. Toetsenist Peter Brinkhorst zette de tekst op muziek. An dere leden van de hervormde gemeente De Rank maakten een mooi decor en bijpassende kostuums. ten over de gezondheidszorg. Met de resultaten van de mel- dactie kan het IKG aantonen waar patiënten problemen er varen, dus waar verbetering van de kwaliteit van zorg mogelijk is. Het IKG maakt onderdeel uit van het Regionaal Patiënten Consumenten Platform Midden Holland; kortweg: Patiënten platform. Het Patiëntenplat form gaat met de resultaten naar de zorgaanbieders in de regio: ziekenhuis, huisartsen en tandartsen, thuiszorg etc. Om samen met de aanbieders van zorg te komen tot concrete verbeteringen. Het IKG in Mid den Holland is bereikbaar on der nummer: 0182-512777, of via het landelijke nummer: 0900-2437070. Mensen kunnen hun klacht ook melden op de speciale site: www.actiezorg- klacht.nu De meldactie loopt van en met 26 maart 2004. In de Passage is een 39-jarige Waddinxvener aangehouden voor een winkeldiefstal. De man had in een winkel een fles je bier in zijn jaszak gestopt en nam dit zonder te betalen de winkel uit. De man is na ver hoor vrijgelaten. Hij kreeg een boete van 125,-euro. de mogelijkheid tot een blind date: voor de prijs van één boek een tas lenen, waarin vier boeken, cd’s of video’s over Frankrijk zitten. Wat er precies uit de tas komt, blijft een ver- rasssing. WWB? „Wet Werk en Bijstand. De nieuwe wet bestaat uit twee delen: een inkomensdeel en een werkdeel. Het inkomens deel blijft onveranderd. Perso nen in de bijstand, die niet aan het werk kunnen, krijgen hun bijstand uit dit deel betaald. Het werkdeel is voor het stimule ren en begeleiden van mensen naar werk toe. Hierbij kan je denken aan snuffelstages, cur sussen, bijscholing enzovoorts. Dit werkdeel is niet alleen be stemd voor personen in de bij stand. Ook NUG-gers (niet uit- kerings gerechtigden, red.) als alleenstaande moeders en per sonen uit de Nabestaandenwet kunnen aanspraak maken op de WWB. Deze herintreders moesten het voorheen op ei gen kracht doen. Let wel: deze personen hebben geen recht op een uitkering. Zij worden gesteund uit het werkdeel van de WWB.” De musical Jona vertelt het verhaal van het gelijknamige Bijbelboek. Jona krijgt van God een moeilijke opdracht. Een grote boot met achttien ma trozen, negen vissers, een kok en een kapitein brengen hem ver weg van zijn bestemming. Maar dan gaat zijn geweten spreken.Via een grote vis komt hij uiteindelijk in Nineve. Daar zal hij leren dat God zijn be vrijdende opdrachtgever is. Sinds oktober 2003 beleven een vijftigtal kinderen in de leeftijd van zes tot zestien jaar WADDINXVEEN - In verband met de aanleg van een rotonde op de aansluiting van de Coen- coopbocht aan de Nieuwe Gouwe Oostzijde in Waddinx veen moeten kabels en leidin gen verlegd worden. Om de werkzaamheden te kunnen uit voeren zal de Coenecoopbrug op 22 maart één nacht worden afgesloten. De afsluiting gaat om 20.00 uur in. Het verkeer wordt dan tot 6.00 uur de volgende morgen omgeleid via de hefbrug Wad dinxveen. Deze route is met borden aangegeven. Fietsers en bromfietsers kunnen wel ge bruik maken van de brug. met gepaste dwang worden af- gevoerd.Voor het verzet is pro cesverbaal opgemaakt en daar voor moet hij op 17 mei voorkomen bij de Politierech ter in Gouda. WADDINXVEEN - De nieuwe Bijstandswet, de Wet Werk en Bijstand (WWB), legt veel ta ken bij de gemeente. De rijks- regels van de oude ABW zijn per I januari 2004 voor een groot gedeelte te komen ver vallen. De gemeenten hebben extra tijd gekregen om een ei gen beleid (gericht op de rech ten en plichten van personen in de bijstand) te vormen. De ko mende weken beraadt de ge meente zich over het vaststel len van de kaders in de WWB. Wethouder Lont geeft meer uitleg over de nieuwe wet en hoe die in de praktijk zal wer ken voor de Waddinxveners in de bijstand. WADDINXVEEN - Door het hele land is op 15 maart de ac tie: ’Zorgklacht Nu’ gestart. Met de stem en het gezicht van Pia Dijkstra worden via radio spotjes, advertenties en inter net mensen opgroepen om klachten over de zorg te mel den bij het regionale Informa tie- en Klachtenbureau Ge zondheidszorg (IKG). Het motto zal zijn:‘Als we klachten bespreekbaar maken, maken we problemen oplosbaar’. Ook in Midden Holland zal het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG) mee doen: medewerkers en vrijwilli gers zullen aan de telefoon zit ten om meldingen te registreren. Het doel van de ac tie is om mensen te stimuleren niet met hun klacht rond te blijven lopen, maar er wat mee te doen. Het IKG biedt men sen, gratis, onafhankelijke on dersteuning bij vragen en klach- Wat kunnen burgers bete kenen in de discussieavon den? „De gemeente heeft de eigen hand als het gaat in het verde len van de rechten en de plich ten in de WWB. Wat is de ver antwoordelijkheid van de persoon? Wat is de verant woordelijkheid van de gemeen te? Ik zou heel graag de mening horen van burgers in de bij stand hoe zij bijvoorbeeld den ken over meer verplichtingen. Waar leg je nu de nadruk op? Wij willen gebruik maken van de opvatting en ervaringen van uitkeringsgerechtigden in deze keuze.” was er een ruitje in zijn geheel verwijderd. Op Brederolaan lukte een autokraak niet, maar de auto liep flinke schade op aan een portier. Op de Willem de Rijkelaan liep een voetbalpartijtje aardig uit de hand. Een van de spelers kwam op een zeker moment ten val en beschuldigde zijn te genstander daarvan. Na enig gescheld deelde de zestienjari ge verdachte zijn vijftienjarige opponent een vuistslag en kop stoot in het gezicht toe. Het slachtoffer viel en kreeg vervol gens nog enige trappen na. Het slachtoffer is voor behandeling van een gekneusde neus en eni ge kneuzingen aan een been naar de dokter gegaan. 13-03 Op de Nesse werd een negen tienjarige Gouwenaar aange houden die op straat alcohol dronk, wat daar verboden is. De man gaf ook nog een valse naam op. Hij kreeg voor beide feiten een bekeuring, voor de valse naam 95,- euro en voor de alcohol op straatkreeg hij een boete van 45,- euro. Op de Nesse werd een twintig jarige Waddinxvener aangehou den die nog een gevangenisstraf van 39 dagen moest ondergaan. Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig en moest hij WADDINXVEEN - Peuter speelzaal Ketelbinkie organi seerde in de maand februari een gehele week koffieochten den. Ketelbinkie is een van de zes peuterspeelzalen van de Stichting Waddinxveense Peu terspeelzalen. Het is een van de twee peuterspeelzaal van de stichting waar gekozen kan worden hoeveel ochtenden een peuter de speelzaal be zoekt. Vandaar dat verspreid over de gehele week vaders en moeders en ook opa’s en oma’s WADDINXVEEN - De biblio theek hield in het teken van de boekenweek (Frankrijk) een Franse wijnproeverij medewer king van Bottelier Johan Schalk aan de Luifelbaan. Wijndeskundige Munters van DGS in Waddinxveen had op twee lange tafels veertien Fran se wijnen uitgestald. Wit, rosé en rood kwamen achtereenvol gens aan de orde. Munters gaf overal uitgebreid uitleg bij. Ie dereen mocht één of meer slokjes nemen. Stokbrood, wa ter en de bekende spuugbak- ken maakten de proeverij heel officieel. Tal van bezoekers van de bieb toonden zich prettig verrast. „Dit moeten jullie vaker doen,” kregen Paloma Martin, die de organisatie van de wijnproever ij op zich had genomen en haar collega’s regelmatig te horen. De boekenweek, dit jaar met het motto Gare du Nord, duurt tot het eind van deze week. In de bieb is speciale aan dacht voor Franse boeken en WADDINXVEEN - Tientallen kinderen voeren vrijdag- en za terdagavond 2 en 3 april in de aula van het Coenecoop Colle ge (Dreef 2-6, Waddinxveen) de musical Jona op. De voor stelling begint om 19.30 uur. De deuren van de zaal openen om 18.45 uur. Kaarten voor deze avondvul lende voorstelling kosten 2,50 euro en zijn telefonisch te be stellen (tel. 0182- 617129) of aan de kassa van de zaal ver krijgbaar. Uiteraard zolang de voorraad strekt. een kijkje kwamen nemen. Onder het genot van een kofje koffie namen zij deel aan de ac tiviteiten van de ochtend. Dat varieerde van plakken, verven en voorlezen tot spelen. Vele huizen werden gebouwd met blokken en ander bouwmateri aal, puzzels gemaakt, koekjes gebakken in de poppenkeuken onder het toeziend oog en vaak samen met de aanwezigen. Voor zowel (groot)ouders als leidsters en peuters een ge slaagde week. WADDINXVEEN - De werk groep Reanimatie Waddinx veen, gaat bij voldoende aan meldingen weer een nieuwe cursus reanimeren verzorgen en wel op de volgende avon den: 31 maart, 7 en 14 april 2004. De cursus zal in totaal drie avonden van in beslag ne men van 20.00 tot 22.00 uur.De eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de volgende avonden een praktijk gedeelte. Aan het einde van de cursus wordt na gebleken ge schiktheid een diploma uitge reikt. Het is tevens de bedoe ling, dat de cursist(e) na het behalen van het diploma de eerste drie herhalingslessen eens per half jaar volgt, daarna éénmaal per jaar. Deze herha lingen zijn van het grootste be lang om de vaardigheid te be houden. De lessen staan onder leiding van Dhr Ligthart ver bonden aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Voor in formatie, inschrijving en infor matie: Lydia van Tol, tel. 0182- 619561. Eveneens op de Nesse werd een 25-jarige Waddinxvener aangehouden voor belediging van een paar politieagenten. De agenten hielden toezicht op het uitgaanspubliek en de man meende hen met luide stem uit te moeten maken voor rotte vis. Hij is na verhoor in vrij- heidgesteld en moet 17 mei voorkomen bij de Politierech ter in Gouda. Op de Tweede Bloksweg werd een vrouw het slachtoffer van mishandeling. Zij had onder het fietsen een blikje frisdrank leeggedronken en gooide het lege blikje in de berm. Plotse ling kwam een man naast haar rijden, die haar een klap op het achterhoofd gaf en riep dat zij het blikje moest oprapen. Hier na fietste hij door. In de Passage werd een vrouw het slachtoffer van zakkenrolle rij. Een onbekende had kans ge zien om tijdens het winkelen haar portemonnee uit haar jas zak weg te nemen. De vrouw ontdekte de diefstal bij de kas sa. Op de Coenecoopbrug bleek een 56-jarige inwoner van Zoe- termeer met iets te veel alco hol op zijn auto te besturen. Hij had een ademalcoholgehalte van 370 (220 is de limiet). Het kwam hem op een boete van driehonderd euro te staan. WADDINXVEEN - De Sint Victorkerk houdt op zaterdag 20 maart opnieuw een boeken markt. De markt wordt gehou den ten behoeve van het res tauratiefonds van het unieke, ruim 120 jaar oude, kerkge- bouw.Vrijwilligers van de Victor Activiteiten Commissie (VAC) zijn er opnieuw in geslaagd een bijzondere collectie bij elkaar te brengen. De Sint Victorkerk (Zuidkade 176) is voor deze verkoop geopend van 10.00 uur tot 15.00 uur.Er is een groot gevarieerd aanbod van onder andere romans, kinder boeken, stripboeken, pockets en (semi)wetenschappelijke -i~ boeken. Ook is er een ruime collectie langspeelplaten, video banden en worden er gelegen- heidskaarten verkocht (perga- mano- en 3D-kaarten).De boekenmarkt is één van de ve le activiteiten die door het jaar heen voor het behoud van de Sint Victorkerk wordt gehou den.Voor meer informatie over de boekenmarkt of andere acti viteiten van de Victor Activitei ten Commissie (VAC): Joop Brosens, tel. 615719. Tijdens de werkzaamheden wordt buslijn 187 omgeleid over de hefbrug Waddinxveen. De bus rijdt vanaf de Kouwe- hoek via de Kanaalstraat naar de hefbrug en verder via de Henegouwerweg naar Gouda. Hierdoor komt de halte Ber- kestein tijdelijk te vervallen. Houd u rekening met een klei ne vertraging. De voortgang van de werk zaamheden is te vinden op de website van de provincie www.zuid-holland.nl thema verkeer/werkaandeweg. IN DIVERSE STOFFEN MET HOOFDPANEEL compleet Geïnstalleerd vanaf 1090,- 10-03 Bij een bedrijf aan de Juliana van Stolberglaan is ingebroken. Er was een buitendeur openge broken en vervolgens een hoe veelheid sigaretten en een geld lade ontvreemd. Een deel van de buit is elders in de gemeen te teruggevonden.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13