Meer live-muziek tijdens Muziekavond Schatten in de grond (deel 2) Koor Krea Musica naar Pelhrimov Seniorencursus ‘Pech aan auto’ Jdistoriscfi Waddinxveen GROTE VERKOOP gqd VAN GERRUIKTE IH<<nnMDIITCRC^ Darten in Computer cursus senioren Colofon Lunchconcert Kledingbeurs in Zuidhonk Expositie kunstschilder in Zuid Bingo in ‘De Boog’ Zonnig Zuid A Ontmoet de wereldberoemde Disney figuren f MEDISCHE DIENSTEN y r KERKDIENSTEN EEN STORMVLOED VAN WAANZINNIGE AANBIEDINGEN VOOR GROOT EN KLEIN Bel snel of surf naar www.toerkoop.nl/estee en maak tevens kans op het winnen van een auto! J L V ia0’ Ze toveren beslist een glimlach op je gezicht! PAGINA 7 WOENSDAG 17 MAART 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN buiten MID- www.bbcomputers.nl spreker: de i computers >44* HX Woerden 0348 413 047 Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur prof. Dr.W. Bal ke, Hilversum 17.00 uur dr. RJ.Visser, Den Haag De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J.J. Verhaar, Houten 17.00 uur ds. J. de Jong Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. L. Gulmans, ’s Gravenhage 'De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto's van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl evang. G. vd Bos, Ede 18.30 uur ds. M.A. Bos Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur Woord Communiedienst, WCD Werk groep zondag 11.15 uur Eucha ristieviering, pastor W. vd Meer M. Hilgers (De heer Hilgers is een enthou siast amateur-archeoloog en hij doet bodemonderzoek met een metaaldetector in en om Wad dinxveen. Hij neemt de lezer mee op zijn speurtochten en zal aan tonen dat er meer in de Waddinx- veense grond zit dan menigeen denkt) wel tijdens een handtekeningensessie bij één van de fotolocaties of tij dens een ontbijt, lunch of diner met Disney figuren. Wist je dof je zelfs je verjoordog kunt vieren met je favoriete Disney vrienden! Eén ding is zeker bij iedere ontmoeting zol een stralende glimlach op je gezicht verschijnen... pjes kijkt de organisatie tevre den terug op de muziekavond. Organisator Maarten Overdijk: „We hebben het met elf man toch maar even gedaan! We werden de laatste week ook nog goed geholpen door ver schillende andere leerlingen bij het opbouwen. Daarnaast was de avond helemaal uitverkocht wat nog nooit eerder het geval was.Toen we het 360ste kaart je verkocht hadden moesten we echt stoppen met de ver koop en dat geeft een geweldig gevoel. Organisatorisch hebben we het zonder begeleiding van docenten gedaan en daar zijn we allemaal best trots op.” De schoolleiding was erg blij met het verloop van de avond en docenten waren erg lovend. Volgend jaar zal er zeker weer een muziekavond zijn. Historisch Genootschap Wad dinxveen Inlichtingen omtrent lidmaat schap: tel. 0182-615698. dens en vier zelfgeschreven nummers. Daarnaast was er een primeur dit jaar, want voor het eerst was er een huisband. Deze huisband, ook bestaande uit alleen maar leerlingen en geholpen door muziekdocent rpeneer Bien, begeleidde ver schillende zangers en zangeres sen. Deze band gaf hiermee verschillende leerlingen de kans op te treden met live-mu ziek. Vlak voor de pauze viel echter de complete podiumbelichting en een deel van het podiumge- luid uit. De oorzaak hiervan was, hoe gek ook, dat de kof fiezetapparaten aangezet wer den voor de pauze. Een ge brekkige stroomvoorziening deed de rest. Hierdoor werd de pauze vervroegd, maar na dat alle problemen verholpen waren liep het tweede gedeel te uiterst soepel.Vooral het zelfgeschreven en solo uitge voerde nummer van Sandrine Gütz kreeg de zaal stil. Daar naast toonden bands als Half- witt en Moebius en andere zangers en zangeressen hoe veel talent er is. Een docente zei zelfs: „Soms vergeet je als docent gewoon hoeveel talent er op school rondloopt”. On danks de technische probleem- Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur ds. J.R Ko- ning, Reeuwijk 16.30 uur trek- tochtdient GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. K. de Vries, Alphen ad Rijn Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van CI000 Passage 208, Waddinxveen. Redactie Noortje van Dorp 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. WADDINXVEEN - Het Coe- necoop College had afgelopen donderdag weer de jaarlijkse muziekavond. Na maanden van voorbereiden door louter leer lingen van de school ging het programma om 20:00 voor een volle zaal van start. Vier jaar geleden werd door een leerling uit 4 havo voor het eerst het idee van een mu ziekavond op het Coenecoop College geopperd. Hij had het idee overgenomen van een an dere school en bracht het tot uitvoering. Sindsdien is het eve nement gegroeid en een vaste waarde op de kalender gewor den. Vanaf het begin zijn het de leerlingen van de school ge weest die het organiseren voor hun rekening namen, met hier en daar hulp van een docent. Voor dit jaar werd de lat door de organisatie hoger gelegd. De, dit jaar door Rijschool Lag- rouw, gesponsorde avond moest meer live-muziek bren gen en er moesten meer eigen geschreven nummers op het programma staan. Dankzij de vele inschrijvingen kon hieraan worden voldaan. Er waren 35 inschrijvingen waarvan er uit eindelijk 23 optraden. Hierbij zaten vijf dansacts, vijftien ver schillende live-muziek optre- Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Harmonievereniging Concordia aan de Johan Willem Frisoweg te Waddinxveen. Het repertoi re bestaat uit prettig in het ge hoor liggende muziek, zoveel mogelijk vierstemmige stukken, musical- en popsongs, meestal Engelstalige, maar soms ook Nederlandse muziek. Naast een optreden in Pelhrimov staat ook een optreden gepland op 22 mei aanstaande in verzor gingstehuis Liduina te Rotter dam, terwijl samen met Har monievereniging Concordia op vrijdag 10 december een kerst concert zal worden verzorgd in de Ontmoetingskerk te Wad dinxveen. Al met al een geva rieerd programma met wisse lende muziekgenres. Nieuwe leden zijn van harte welkom.Vooral tenoren en bas sen worden uitdrukkelijk uitge nodigd om zich als lid te mel den. Het koor gaat een leuke en afwisselende periode tege moet, waarbij het motto ‘ont spanning door inspanning’ zeer op zijn plaats is. Voor meer in formatie: Willy van Solinge, tel. 0182- 614774 of Eibert Weste- rink, tel. 0182-616273. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uurThemaviering, pastor M. Ameling dinsdag 23 maart 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm WADDINXVEEN - In het ka der van de ’Brede School Zuid’ wordt in de maand april een computercursus voor begin ners georganiseerd. Senioren kunnen tijdens deze cursus kennismaken met de computer en zich een aantal basisvaardig heden eigen maken. Kosten voor deelname aan deze cur sus, inclusief lesmateriaal, be dragen 47,50 euro. De cursus vindt plaats op don derdag 8, 15,22,29 en op dins dag 20 en 27 april van 9.00 tot I 1.30 uur in het gebouw van basisschool ’De Kameleon’. Opgeven kan telefonisch bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, tel. 63 19 32. Deze cursus is uitsluitend voor be woners van de wijk ’Zuid’. WADDINXVEEN - Na bestu dering van oude kaarten is er een slootje uitgekomen dat vol- WADDINXVEEN - Het Alge meen Gemengd Koor Krea Musica uit Waddinxveen is uit genodigd door Zaboj, het ge- Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W), afdeling ’senio ren’, organiseert in nauwe samenwerking met 3VO, afde ling Waddinxveen, en Autobe- drijfVan Leeuwen B.V. Uit Wad dinxveen, een cursus ‘Pech aan de auto’. Deelnemers krijgen in de cur sus in beknopte vorm te maken met allerlei zaken die vrij een voudig zelf te verhelpen zijn. Heel veel autobestuurders zijn nauwelijks in staat een wiel te verwisselen, een lampje of ze kering te vervangen of betrek kelijk simpele mankementen op te lossen.Tijdens twee avonden WADDINXVEEN - ‘De Boog’ heeft op vrijdag 19 maart weer een bingoavond. Geïnteres seerden zijn van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur heer J.Verkerk A/le auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. S ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur.Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. De Muziekavond op het Coenecoop College had dit jaar veel live-muziek. (Foto: Liesbeth van der Vis) OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur hr. D.C. Peters,Alphen ad Rijn DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag I 1.00 uur, Cees de Jong Misschien is er iemand met er varing in de archeologie, die mee wil werken. Maar als zo ie mand er niet is, mag dit geen reden zijn om niet in actie te komen. Ongetwijfeld zijn er meer mensen in Waddinxveen die in hun vrije tijd graag in de grond zouden willen wroeten, op zoek naar sporen uit het verleden. Het papieren archief heeft ons een aardig idee gege ven van het leven door de eeu wen heen. Het bodemarchief kan ons ook veel vertellen, we moeten dan wel zelf gaan zoe ken! Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 0653875058 (dag en nacht). AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. zichtig verwijderd wordt, we andere lagen tegenkomen met nog oudere voorwerpen. Een doorsnede van de bodemlaag zou een heel goed beeld kun nen geven van de bewoning rondom het water. Als deze sloot weinig of niet uitgebag gerd is in het verleden, zal hij ons zeer veel kunnen vertellen over het Waddinxveen van honderden jaren terug. Dat er in Waddinxveen, voor zover ik weet, nooit een onderzoek heeft plaatsgevonden naar spo ren uit de vroegste perioden van bewoning, is niet echt on begrijpelijk. Waddinxveen heeft geen naam gemaakt door veld slagen, als belangrijke handel plaats of door bijzondere be woning. Burchten noch kastelen hebben een plaats in de geschiedenis van Waddinx veen gevonden. Desondanks rechtvaardigt de Waddinxveen- se geschiedenis bodemonder zoek. Ook van ons oude dorp en zijn bewoners zijn sporen terug te vinden. Ik weet dat er onder andere in Amsterdam regelmatig opgravingen worden gedaan. Hier vindt men sporen VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. Roerkoop ReisburÓ Estee /A service me» een Konooktraot 12,2741 HH Woddinxveen Telefoon 0182 688 488 E-mail estee. woddinxveen@toerkoop.nl Fax 0182 688 588 Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat mengd koor van de Waddinx- veense zusterstad Pelhrimov in of Tsjechië, om gezamenlijk een optreden te verzorgen. De trip zal in het voorjaar van 2005 plaatsvinden. Momenteel wor den er al voorbereidingen ge troffen met betrekking tot het samenstellen en instuderen van het repertoire. Krea Musica heeft momenteel ongeveer zestig leden, die voor een groot deel uit Waddinx veen, maar ook uit Alphen aan den Rijn, Noordwijk, Reeuwijk, Hazerswoude, Boskoop en Moerkapelle komen. Het koor staat sinds december 2003 on der de stimulerende leiding van dirigent Herman Kofflard uit Rotterdam. Kofflard is sinds 1978 werkzaam als dirigent van allerlei koren in Rotterdam en omstreken. Vanaf I januari 2004 repeteert Krea Musica ieder maandag avond van 20.00 tot 22.15 uur in de akoestisch prettige oefen ruimte ‘de Hoge Noot’ van WADDINXVEEN - Wijk -en speeltuinvereniging Zonnig Zuid organiseert zondag 21 maart weer een dartmiddag voor de jeugd. De middag be gint om 14.00 uur. Inschrijven kan tot 14.15 uur. De entree is 0,50 euro voor leden en I,- eu ro voor niet-leden. van de 15e eeuw wanneer men een gat graaft van circa zeven meter diep. Wij hoeven slechts ongeveer één meter diep te graven om sporen te vinden. Volgens mij moet het heel goed mogelijk zijn om in Waddinx veen aandacht te gaan besteden aan deze vorm van kennisop- bouw. worden veel van deze zaken uitgelegd en voorgedaan, waar na de cursisten het zelf mogen proberen. De cursusavonden zijn op dins dag 30 maart en 6 april van 19.45 tot 22.15 uur, bij van Leeuwen Autobedrijf b.v., Coe necoop 260 te Waddinxveen. De theorie wordt verzorgd door de heer Vergeer, secreta ris bij het Provinciaal Overleg Verkeersveiligheid.(POV) De kosten voor deze cursus bedragen 10,- euro per per soon. Voor aanmelden of meer informatie kunt u contact op nemen met de S.W.W: tel. (0182) 631932. WADDINXVEEN - Het Zuid honk organiseert op 22 en 23 maart weer een kinderkleding- beurs. De inname van de kle ding is maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur en dins dagochtend van 9.00 uur tot 10.30 uur. De kleding moet schoon, heel en enigszins van deze tijd zijn. U kunt inleveren in de maten 92 t/m 182. Vanaf maat 158 al leen mooie merkkleding. De verkoop is dinsdag van 13.30 uur tot 17.00 uur.Tien procent van de opbrengst op gekochte en verkochte kleding komt ge heel ten goede aan twee kinde ren van het Foster Parents Plan. Er mogen geen tassen mee naar binnen, deze kunnen afgeven worden bij de deur.Tij- dens de verkoop is er kinder- opvang.Het afhalen van de kle ding en/of geld is op dinsdagavond. Personen waarvan de achter naam begint met A t/m K van 19.30 tot 20.00 uur en van L t/m Z van 20.00 tot 20.30 uur. Voor meer vragen: Hilda van der Sloot, tel. 0182-610819 of Hanny de Vries, tel. 0182- 617889. gens mij wel in aanmerking kwam voor een kijkje. Gewa pend met schepnet en emmer op pad dan maar. Ik heb het schepnet slechts tweemaal ge bruikt. Niet omdat er niets te scheppen viel maar de ene laag ’antiek’ afval lag hier op de an dere, alles wat ik vond, was zo met blote handen uit het water te halen. Hier moesten onvoor stelbaar veel en ook goede vondsten uit kunnen komen! In deze sloot vond ik in vier zoek- WADDINXVEEN - De realisti sche stillevens van de Waddinx- veense schilder Jan Neven zijn nog tot en met 23 maart te be zichtigen in de ING Bank (Burg, van Reenensingel) in Gouda. Van I tot en met 3 april is zijn werk te bezichtigen in de Ag- nietenkapel in Gouda tijdens een groepstentoonstelling. De geëxposeerde schilderijen tonen vooral gebruiksvoorwer pen variërend van zijn schil- dersmateriaal tot keukengerei. In de schilderijen van Neven spelen compositie en licht een belangrijke rol. Maar ook diep tewerking, sfeer en penseelvoe ring zijn van belang. Voor meer informatie: www.janneven.nl. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- 4- boord 17.00 uur ds. B. den But- ter, Huizen Hu is Artsen Post Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) Voor spoedmedicatie kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Gevonden Zwarte poes, met paarse hals band met belletje, Bernhard- straat (Moerkapelle) Kater, Cypers, met witte tenen en bef door naar snuit en een donkere staart, Julianastraat (Moerkapelle) Poes, Cypers, rood op rug,A 12 afslag Zevenhuizen Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. WADDINXVEEN - De Zeven Muzen organiseert op zondag 21 maart weer een lunchcon cert in deVrijzinnig Hervormde Kerk, Dorpsstraat 139 in Ze venhuizen. Voor de tweede keer zal het ’Lagos Kwartet’ optreden. Op het programma staan drie strijkkwartetten, van Haydn, Beethoven en Tristan Keuris. Het concert begint om 13.00 uur. De zaal gaat open om 12.45 uur. De entree bedraagt 3,- euro. ’Vrienden’ van De Ze ven Muzen en kinderen onder de achttien jaar mogen gratis. -jJa CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 17 maart 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 24 maart 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg uren: I theepot, I kinderbord- je, I oude kraan, 2 knikkers van klei en 29 potjes en flesjes van glas! De oudste flesjes zijn lichtgroen van kleur en zijn me- dicijnflesjes van het type dat rond de 17e eeuw eeuw ge bruikt werd. Flesjes van latere datum (eind 19e eeuw, begin 20e eeuw) hebben opschriften als: Lieve-goede’s mosterd, J.C. Boldoot-Amsterdam en Azijn- essence. De flesjes met het op schrift Boldoot zijn parfumfles- jes. En inderdaad zoals U al vermoedde: de vuiler van deze flesjes was gevestigd in Amster dam. Een leuke anekdote is, dat toen in de eerste jaren van de ze eeuw de riolering nog niet bestond, in de grote steden een wagen door de straten reed om de strontemmers van de huizen te legen. Deze wagen, die zeer zeker geen aangename odeur verspreidde, heeft in di verse steden de bijnaam gekre gen van ’de Boldootwagen’. Ik heb uit de sloot de zichtbare voorwerpen gehaald. Deze sta ken uit een laag met veel stuk ken puin. Mijn vermoeden is dat wanneer deze laag puin voor- I Stel je eens voor opeens sloot Mickey of Minnie een orm om je heen, sta je oog in oog met (optoin Hook of ontmoet je je favorieten Disney prinses. Zou ook jouw hart niet sneller beginnen te slaan? Je weet nooit waar of wanneer je k volgende verrassing eraan komt. Misschien tijdens je bezoek oon één van de Disney Parken of hij aankomst in je Disney Hotel. Of mtschien JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachtto renbespreking

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 7