Meer geweld Inbraakpreventie en toename aanhoudingen in 2003 Geslaagd concert Concordia en C-Akkoord Goede Concert in de Wolken Contactavond Muziekavond voor amateur Voorspeelavond Accordeon Bingo in De Boog 3 gangen Maandmenu 27,50 nieuwe m Inbraak woning Expositie Jan Neven prestatie Rolling ‘90 MOERKAPELLE - Leden van de rolschaatsvereniging Rolling ‘90 hebben tijdens de beginnerswed- strijden bij vereniging KRC Rol ling te Nieuwegein het goed ge- daan.Voor een aantal was het de eerste wedstrijd ooit. Rolling’90 schreef geschiedenis door voor het eerst in te schrijven met so lo dansers voor een officiële wedstrijd georganiseerd door de NRB. Een nieuwe wedstrijd disci pline in Nederland. Bij de begin ners C wist Nina Schilp de derde plaats te behalen zowel bij het fi guur als vrijtijden waardoor ze in de combinatie tweede werd. Be ginners C vrijtijden: 2e Debby Holstege, 4e Annemiek van Lui- nen, 5e Bodeyne Snijder, 15e Raynor Krijgsman. Bij de begin ners D behaalde Cateline Sinnige de derde plaats bij het figuren. Het vrijtijden werd gewonnen door Inge Slot nadat ze een Spaanse kur had gereden. Mandy Corver en Joyce Westra behaal den een vierde en vijfde plaats bij hun eerste wedstrijd. Het pu bliek was nieuwsgierig naar het solodansen. Dit onderdeel had den de meeste toeschouwers nog nooit gezien. Eerste Jessica Sinnige, tweede Cateline Sinnige, derde werd Chelsie Rupke. PAGINA 17 WOENSDAG 31 MAART 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I BINNEN! De maandelijkse rubriek van de commandant KWAL/TE/T HOEFT NIET DUURTE ZIJN Wij zijn ook op zondag geopend. NIEUWE COLLECTIE VOORJAAR /ZOMER 39e Jfflallemolen hl Mil avond.Aanvang is om 20.00 uur. «öniicer in öe/fy STOOFSTEEG 22 0182 51 15 40 GOUDA cel Geulen. Het concertorkest opende met ’Hooray for Holly wood’ van Richard Whiting BURENMETSMAAK BURENMETSMAAK BURENMETSMAAK BURENMETSMAAK B U R E N M E T S M A A K www.kinderenaanhetwater.nl info@kinderenaanhetwater.nl STOOFSTEEG 19 0182 67 23 88 Van Boven had al zo’n vier jaar in het beveiligingswerk gezeten. „Ik ben van huis uit timmerman. Op een gegeven moment ben ik me gaan specialiseren in sloten en het beveiligen van woningen.” Van Boven volgde trainingen tot tech nisch beheerder mechanische beveiliging. Dit wil zeggen dat hij in elke risicoklasse panden mag beveiligen. Maar het politie keurmerk erkent deze training niet. „Ik moest weer een aantal weken de boe ken in.” Maar hoe beveilig je een huis dan vol gens het politiekeurmerk? „Om te be ginnen stellen we eerst een veiligheids plan op. Ik kijk bijvoorbeeld in eerste instantie naar de inboedel. Dit moet in I februari Het korps verwerkte zes mel- dingen.Van bomen over de weg Internet adres: www.brandweerwaddinxveen.nl Email adres: info@ brandweerwaddinxveen.nl Commandant Brandweer G.J. Huizer. Februari 2004 Acties (uitrukken): 29 de lichtste risicoklasse zitten om het volgens het politiekeurmerk te beveili gen. Het keurmerk geeft drie minuten inbraakweerhëid. Als preventie-adviseur geef ik advies, voor iedere raam en deur, maar ook over het brandalarm.” De preventie-adviseur geeft niet alleen ad vies over de sloten. Ook worden er aanwijzingen gegeven voor bijvoorbeeld het snoeien van strui ken of het aanbrengen van verlichting bij een deur. Alle adviezen worden op pa pier gezet. Om aan het politiekeurmerk te voldoen, moeten uiteindelijk al deze punten zijn nagelopen. Om een goed be veiligd raam in je huis te hebben, moet het voorzien zijn van twee afsluitbare raambomen aan de ene kant en twee af sluitbare scharnieren aan de andere kant Een deur moet drie scharnieren hebben en een veiligheidsslot met veilig- heidsbeslag en sluitkom. „We adviseren meestal om één sleutel voor alle ramen en één sleutel voor alle deuren te heb ben. De woning moet wel gebruiksvrien delijk blijven. Als je twintig verschillende sleutels hebt, dan doe je toch niet alles meer op slot.” Door de vernieuwde eisen aan het be veiligen van nieuwbouwwoningen, wor den de meeste nieuwbouwwoningen te genwoordig goed beveiligd afgeleverd. „Vroeger was dat niet zo. Veel oude wo ningen zijn niet goed voorzien van slo ten. Inbrekers zoeken naar de makkelijk ste manier om ergens binnen te komen. Zij kiezen voor de oude woningen. Aan het sleutelgat kan een inbreker al snel zien wat voor een sleutel hij nodig heeft. Het zijn slotjes die je op iedere hoek van'de straat kan laten namaken.” Maar niet iedereen gaat gelijk over tot het plaatsen van een beveiliging volgens het politiekeurmerk. „Het is waar, er hangt een prijskaartje aan.Veel mensen laten het pas doen als ze zelf slachtoffer van een inbraak zijn geworden. Ik zou veel prettiger op vakantie gaan als ik weet dat mijn woning goed dicht zit.” Het beveiligen van woningen volgens het politiekeurmerk is een product dat door de politie is samenwerking met een ver zekeringsmaatschappij is opgezet. Van Boven: „Een aantal maatschappijen geven tot 25 procent korting op de inboedel verzekering.” Voor K. de Jong Timmer en Aannemersbedrijf is het beveiligen volgens politiekeurmerk een extra acti viteit van het timmerbedrijf. De Jong: „We komen niet alleen langs om de slo ten te plaatsen. Er wordt ook gekeken naar een deur als hij klemt of het raam als hij scheef zit. We kijken naar het ge heel en passen daar de sloten op aan. Het timmerbedrijf kan nu ook, wanneer ze ergens een aanbouw plaatsen, er voor zorgen dat het gebouw direct vol gens het politiekeurmerk is beveiligd. KINDEREN WADDDINXVEEN - Het beveiligen van huis en eigendommen wordt steeds be langrijken Waar eerst menigeen niet de fiets op slot zette om even een bood schap te doen, draaien nu veel mensen zelfs overdag de schuurdeur op slot. Timmer- en aannemersbedrijf K. de Jong specialiseerde zich in het beveiligen van huizen en kreeg daarvoor het politie keurmerk. „Om de inbreker die met schroevendraaier of koevoet werkt, bui ten te houden,” aldus Walter van Boven, de werknemer van het Timmer- en aan nemersbedrijf die de cursus volgde om volgens het keurmerk de huizen te be veiligen. voor info: www.mallemolen.com Oosthaven 72 2801 PG Gouda Tel. (0I82) 5I 54 30 Maandag gesloten. Geopend vanaf 17.00 uur. Parkeren geen probleem. ZEVENHUIZEN - Vogelvereni ging Zang en Kleur houdt op maandag 5 april een contact avond. De heer Pilgram (dieren arts) en P. Dullaard zullen op de avond spreken. Deze avond staat in het teken van vogelziektes. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd voor de con tactavond aan de Zuidplasweg 6 in Zevenhuizen. Voor meer in formatie: www.zangenkleur.nl. Mode voor baby's en peuters (0-2 jaar) BAM BAM UK NOPPIES IMP&ELFS IKKS KA-ART BABY K JOTTUM NO-NO TUUF'S WORLD ZOOTJES TRIX REES KIDSCASE CONTRE VENTS ET MAREES CARBONE seerden zich op een donder dagavond van 18.00 uur tot 22.00 uur melden in de ’de Ho ge Noot’ in Waddinxveen. 20 februari Kleine brand.Aan deWilhelmi- nakade staat een huisje in de brand op het terrein van de firma Hoogeboezem. Omdat het huis dicht tegen de toon zalen staat, rukt de brandweer met drie wagens uit. Het huis je blijkt ver genoeg weg te staan. Er is geen gevaar voor uitbreiding. Met twee stralen was het brandje snel geblust. Het bleek te gaan om een kan toor, van de inboedel was niets meer over. 21 februari Hulpverlening zonder haast. Aan de Sterrelaan was een vo gel vast komen te zitten in een schoorsteen. Na heel veel schroefwerk om de kap los te krijgen, is de vogel bevrijd. 26 februari Automatisch brandalarm. Bij een bedrijf aan de Kerkweg was de melder afgegaan door dat er onder de melder ger ookt werd.Voor de brandweer niets te doen. 27 februari Hulpverlening met spoed. Op de Al 2 is er een ongeval waar bij één persoon bekneld is ge raakt in zijn auto. In samenwer king met de ambulance wordt de persoon bevrijd en afge voerd naar het ziekenhuis. De zelfde dag krijgt het korps nog een melding. Er is een auto in het water gereden aan de Noordelijk Dwarsweg in Ze venhuizen. Wanneer de brand weer ter plaatse is, is de per soon reeds op het droge. MOERKAPELLE - In een wo ning aan de Bredeweg is woensdag ingebroken. Men was het huis binnengekomen door het openbreken van het raam. De inbrekers zijn er vandoor gegaan met een mobiele tele foon en bankpassen. werkers aan het nieuwe vereni gingsgebouw ‘de Hoge Noot’ gespeeld. Het ’Top of the World’ van Bettis en Carpenter werd precies en strak gespeeld. Na de onderbreking speelde het opleidingsorkest C-akkoord een viertal werken. Dit orkest, bestaande uit dertig jongeren in de leeftijd van 9 tot en met 16 jaar, lieten in Tm a Believer’ van Paul Diamond, ’Music from Hercules’ van Alan Menken, ’Ashford Celebration’ van Ralph Ford en de jazztune ’Ca ravan’ van Duke Ellington horen dat, ondanks het feit dat hier en daar de afsluiting hapert, het jeugdorkest haast een volwaar dig begeleidingsorkest is.Vervol- gens speelde Concordia de ’Wonky Tonky’ mars van Johan Evenepoel, waarin duidelijk tot uiting komt dat dit onderdeel nog steeds beheerst wordt. Met de ’Joagy Carmichael Selection’ van de gelijknamige Carmichael werd de sfeer mede door de fa got solo,goed benaderd. In ’The Three Tenors’, speelden drie saxofoons een goede parodie van de bekende tenoren. C-ak koord en Concordia speelden BOSKOOP/WADDINXVEEN - Meer aanhoudingen, min der gevallen van straatroof en minder woninginbraken. De politie Hollands Midden is niet ontevreden over de in 2003 bereikte resultaten. ”De doelstelling is gehaald maar er zijn nog wel degelijk zorgpunten.We hopen 2004 nog iets beter af te kunnen sluiten”, aldus teamchef Frans Penders van district Gouwe IJssel waartoe Boskoop en Waddinxveen behoren. WADDINXVEEN - De realisti sche stillevens van de Waddinx- veense schilder Jan Neven zijn van I tot en met 3 april te be zichtigen in de Agnietenkapel in Gouda tijdens een door LizVe- nema georganiseerde groep stentoonstelling. De geëxpo seerde schilderijen tonen vooral gebruiksvoorwerpen, variërend van zijn schildersma- teriaal tot keukengerei. In de schilderijen van Neven spelen compositie en licht een belang rijke rol, maar ook dieptewer king, sfeer en penseelvoering zijn van belang. De Agnietenka pel is geopend op donderdag I april van 12.00 tot 17.00 uur, en op vrijdag 2 en zaterdag 3 april van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie is te vinden op: www.janneven.nl. voor de inspanningen op het gebied van preventie. De aan giftebereidheid is verbeterd en zal nog verder verbeterd wor den door de mogelijkheid aan gifte te doen via internet. Maar deze mogelijkheid zal beperkt blijven tot een gering aantal mis drijven, voor andere moet men toch naar het politiebureau. Aangifte doen van een auto-in- braak kan sinds kort ook bij de vestigingen van Carglas, waar men meteen een nieuwe ruit kan laten inzetten. Het oplossen van conflicten in een buurt kost de politie relatief veel tijd. Vol gens het jaarverslag voelen in woners van de regio zich min der onveilig, hetgeen blijkt uit de landelijk gehouden Politie Moni tor Bevolking. Politie Hollands Midden wijt deze resultaten aan het strenger handhaven van normen door intensieve en ac tieve opsporing en gericht en consequent toezicht. Voor 2004 zet Hollands Midden haar beleid op de ingezette weg dan ook voort. In 2003 werkte Politie Hollands Midden hard aan orde en veiligheid. De prestaties van de politie namen toe. De resul taten zijn een gevolg van het tweesporenbeleid dat Hollands Midden al een aantal jaren volgt. Een strengere normhandhaving via intensivering van actief op sporen en gericht en conse quent toezicht en een integrale aanpak van veiligheidsproble men met bestuur, Openbaar Mi nisterie en andere partners. Sa men is dit verankerd in het gebiedsgebonden werken. Een werkwijze die het beste aansluit bij het leidend beginsel voor het optreden van het korps: ’Vrien delijk als het kan, streng als het moet’ naar iedereen, ongeacht ras, herkomst of religie. WADDINXVEEN - Er is geen bingo op vrijdag avond 2 april in buurtcen trum ’de Boog’ (C. Huy- genslaan 2). De volgende bingo wordt gehouden op vrijdag I6 april. Dan zijn er weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Mode voor dames (15-85 jaar)' DHIO BARBARA SPEER TMU BRAEZ RIMINI CHEYENNE IKKS GAS KING LOUIE TRIX REES NATURAL WAVE 'voorheen Bisar Vrijwel tegelijk met de presen tatie van het jaarverslag 2003 van politie Hollands Midden hield de teamchef een toelich ting voor de Boskoopse raads commissie. Waar in het verle den nogal eens kritische geluiden klonken, viel nu over wegend instemming te beluiste ren. De constatering van Pen ders ”lk denk dat het team een enorme klus heeft geklaard”, werd niet weersproken. Waar het jaarverslag de cijfers van het hele werkgebied Hollands Mid den weergeeft, ging Penders in op de situatie in Waddinxveen en Boskoop. Het afgelopen jaar gaf een toename van het aantal geweldszaken op straat met wel 30 procent. Volgens Penders moet daarbij niet zozeer aan de horeca gedacht worden maar is deze toename voor een belang rijk deel toe te schrijven aan de mooie zomer. Ook het aantal vernielingen nam daardoor toe, maar tegelijkertijd wordt ge constateerd dat de aangiftebe reidheid is toegenomen, wat het cijfer heeft opgejaagd. Daar entegen waren er minder bero vingen op straat. Huiselijk ge weld staat hoog op de lijst voor de politie en er werden meer aanhoudingen verricht. ’’Vroe ger was het zo dat bij huiselijk geweld de vrouw en de kinde ren naar elders moesten, nu is dat omgekeerd”, legde Penders uit. Op het gebied woninginbra ken is winst geboekt. Er zijn minder inbraken gepleegd, meer zaken opgelost en meer mensen opgepakt. Tegelijkertijd wordt het nodige gedaan om mensen te bewegen tot betere beveiliging van hun woning via het politiekeurmerk Veilig Wo nen.Woningstichting Patrimoni um krijgt van Penders een pluim piano, een vocaal dubbelkwar- tet en het koor De Zingerij. De muziek is heel gevarieerd, van Franz Schubert, W. A. Mozart tot liederen van Scarlatti en zang op tekst van Kees Stip. Ie- renvechters en de toreadors dereen is welkom op deze door het orkest goed weerge geven. Iedere partij van het or kest heeft in ’Jungle Book’ van Sherman en Gilkyson een hoof drol en wordt ondersteund door de gelijknamige tekenfilm. Het bekende afscheidslied, ’You’ll never walk alone’ van Hammerstein en Rodgers, werd als hommage voor alle noeste WADDINXVEEN - Leden van Streekaccordeonorkest Kre- ater, onder leiding van Paul van Wanrooy, houden dinsdag 6 april een voorspeelavond in de grote zaal van Kreater, het cen trum voor kunstzinnige vor ming in Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Het or kest heeft flink geoefend op een aantal muziekstukken en ook individueel worden er stukjes ten gehore gebracht. Als intermezzo is er een optreden met Zeemansliederen. Geïnteresseerden zijn welkom naar het orkest te komen lui steren of (nog liever) mee te spelen tijdens de open repeti ties. Iedere dinsdagavond van 20.00 tot 2I.30 uur wordt er gerepeteerd in Kreater. Andere instrumenten, zoals keybord, bas, etc. zijn ook van harte wel kom. Voor meer informatie: Kreater, tel. 0182-614422 of Ti ny de Wit, tel. 0182-616462. Weer pro bleem opgelost. 9 februari Automatisch brandalarm. Bij het gezinsvervangend tehuis aan de Kerkweg Oost was de melder afgegaan bij het koken. I I februari Hulpverlening met spoed. Op de Al2 was een auto over de kop gegaan. Bij aankomst van het korps waren de personen al uit de auto. De weg is schoongemaakt. 12 februari Drie meldingen op deze dag. Het begon met bijstand verle nen aan de gemeente Nieuw koop waar een grote brand was in een timmerfabriek. De tweede melding betrof water overlast aan de Tesselschade- laan. Hier konden wij niets aan doen. Er lag te weinig water om dit te kunnen opzuigen. De derde melding was een brand- gerucht aan de Nesse, bij nader onderzoek blijkt het te gaan om vuilverbranding aan de Oranjelaan. 15 februari Schoorsteenbrand aan de Noordkade.Ter plaatse kunnen wij geen brand ontdekken. Na lang zoeken wordt de schoor steen ontdekt, maar deze staat niet in de brand. De melding blijkt loos alarm te zijn. I 9 februari Duikalarm Bredeweg in Moer- kapelle. Aan de Bredeweg in Moerkapelle is een wagen van de weg geraakt en in de sloot beland. Tijdens het aanrijden horen wij dat de persoon uit de wagen is gehaald door de omstanders.Voor de zekerheid rijden wij door. Ter plaatse ge komen gaat het gelukkig maar om één persoon. Er is niks voor het korps om te doen. REGIO - Cultureel Centrum Orion organiseert op zondag 4 april een concert Het In deWol- kenkoor uit Rotterdam brengt een programma van oude en nieuwe muziek. Swingend reper toire voor jongerenkoren en popmuziek. Maar ook wereldmu ziek en klassieke stukken staan op het programma. Dit concert is geschikt voor alle leeftijden. Het in deWolkenkoor wordt be geleid door piano en fluit Mis schien pakt dirigent, Marko Kalk man, bij sommige liederen zijn viool en Reinilde Buis speelt harp. Verdere informatie is te krijgen bij: Hannet;tel. 010- 4667996 ofWilma; 010-4772869. De entree is 3,- euro en het con cert duurt van 15.00 tot 17.00 uur (met pauze).Adres: Cultureel Centrum Orion, Wollefoppen- weg 91 a, telnr: 010-4204480. vervolgens de love song ’Sir Duke’ van Stevie Wonder. De avond werd afgesloten met mu ziek uit de animatiefilm ’Shrek’. Dit alles werd mogelijk gemaakt door de gedegen en rustige lei ding van dirigent Jeroen Wentel. Het enthousiasme leidde af en tot en met losse dakpannen toe tot het vergeten van het die een gevaar opleveren voor juiste tempo, maar Jeroen Wen- de bewoners en/of voorbijgan- tel behield het overzicht. Dat het publiek genoten had werd duidelijk in het spontane lang durige applaus, de uitvoerenden hadden een volle kerk verdiend. Op 25 april is er in het vereni- ginggebouw ‘de Hoge Noot Noot’ een Open Podium waar ieder amateurmusicus zich kan manifesteren. Er wordt ook de mogelijkheid onderzocht om weer een marsorkest te forme ren. Bespeelt u een blaasinstru ment, of heeft u er een op zol der liggen, en heeft u zin om in een marsorkest mee te doen, geeft u dan op bij Leo Verweij tel. 0182-612623 of 0182- 29 februari Middelbrand. Bij een woning aan de Henegouwer- weg staat het dak in de brand. De brandweer rukt uit met al le drie de wagens plus de lad derwagen van de regio. Door een snelle en gerichte inzet kan er voorkomen worden dat dé brand zich verder uitbreidt. Na ongeveer een half uur wordt het sein brandmeester geven. Een paar uur later komt er weer een brandmelding. Het betreft een stapel karton tus sen twee bedrijven aan de Kerkweg. De melding is derma te heftig dat er nu ook weer met drie wagens wordt uitge rukt. De brand is snel onder controle zodat ze niet naar binnen is doorgeslagen. Binnen is er alleen sprake van rook schade. gers. 2 februari Assistentie van de ambulance bij het takelen van een patiënt. Samen met de ladderwagen van de regio hebben wij de pa tiënt naar beneden getakeld, zodat deze door de ambulance vervoerd kon worden naar het ziekenhuis. Even later gaat de pieper. Er is een gaslucht in een woning aan de Pr Alexander- straat. Na onderzoek blijkt het te gaan om een kapotte gaska chel. Nog maar net terug krij gen is er alweer een melding. Ditmaal gaat het om een per soon die niet meer uit de lift 619569. Ook kunnen geïnteres- kan. De persoon wordt snel uit zijn benarde situatie bevrijd. Een drukke dag. 4 februari Buitenbrand. Aan de Sparren- gaarde op het perron staat een vuilcontainer in de brand. De brand is snel geblust. 6 februari Autobrand A20.Ter plaatse ge komen blijkt het een vastgelo pen rem te zijn van een tank wagen, de chauffeur had dit zelf al geblust. 7 februari Automatisch brandalarm. Twee maal een automatisch alarm bij een bedrijf in de Coenecoop. Beide keren is er niets aan de hand. 8 februari Stormschade. Door de harde wind was er een boom ontwor teld en op de Kanaaldijk terecht gekomen. De boom is kort ge zaagd en aan de kant gelegd. Walter van Boven (I) specialiseerde zich voor het bedrijf van Klaas de Jong (r) in het beveiligen van woningen vol gens het politiekeurmerk (Foto: Liesbeth van der Vis) Tip van de maand: Vuur is ongelooflijk aan trekkelijk voor kinderen Laat geen lucifers of aan stekers in huis rondslin geren en wees alert bij een opvuur zoals een openhaard of een vuur- korf. Leer kinderen dat ze nooit aan brandende kaarsen of waxinelichtjes mogen zitten Gebruik nooit een tafel kleed bij gourmetten of fonduen. De ervaring leert dat kinderen hier vaak aan trekken, met al le gevolgen van dien. Mode voor kinderen (2-14 jaar) GYMP ANNE K DIESEL JOTTUM C.K.S BENGH IKKS CARBONE ZIZIBO IMPS ELFS TRIX REES 'i' JEEP SENZA PIËTA LES GENS LINO FACTORY RAGAZZI D.K.N.Y. WADDINXVEEN - Muziekver eniging Concorida had, zoals voorgaande jaren, de Ontmoe- tingskerk omgetoverd in een concertzaal. Elk jaar kiest Con cordia een thema, waarbij de muziek zorgvuldig wordt uitge kozen. Vrijdagavond 26 maart droeg het concert de titel ‘Meet ZEVENHUIZEN - De Zeven the Stars at Concordia’. De pre- Muzen organiseren op zaterdag sentatie was in handen van Mar- 3 april de 26e amateurmuziek- avond in de Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 106 in Ze- wood’ van venhuizen. Op het programma waarbij alle bekende sterren de staan onder andere zang met revue passeerden. Aansluitend piano, orgel, dwarsfluit met speelde Concordia ’A tribute to Gilbert Becaud’ naar een ar rangement van R. Kernen. In de ’Paso Doble for Band’, gecom poneerd door het Concordialid Joop van Eek, werden de stie renvechters en (Klint rtwaad een

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17