Waddinxveen Inplanten speelveld Fietsen voor weeskinderen LITI E Het grote voordeel van internetsparen bij Fortis Bank. laat je horen!!’ I s cn qp ld OP De beste van de week! lieuws uit Waddinxvei 3,5%* rente én vrij opneembaar Paanakker Speciaal Paasactiviteit Dierendal Fietstocht voor senioren 10.250,- Opbrengst Reumafonds RUIM 1OOO KOSTUUMS Koppel klaverjas voor jou Boomfeestdag Korte wandeling voor senioren gg Ju iaB -«SB -«H y WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS De bank van vandaag IA LA OP VOORRAAD Zorg bewoners Bloemendaalseweg WADDINXVEEN - De wensen van de bewoners van de Bloe mendaalseweg zijn door de ge meente niet gehoord. Ondanks de inspraakavonden waarin de bewoners hun wensen konden uitspreken, wordt toch overge gaan tot het versmallen van de weg. Op zich hebben de bewo ners daar geen mee: „Het is de manier waarop, menigeen meezingen met de Hollandse hits. Te rigoureus,” aldus Dirk van der Eijk, woordvoerder van de bewoners. „De weg wordt ge- Die swingen gewoon gezellig vaarlijker door de verkorten van de parkeerstroken en het inplanten van hagen zodat wan delaars niet meer in de berm kunnen stappen.” 0| y f b r. WOENSDAG 31 MAART 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 I I Kinderen hielpen zelf mee aan het inplanten van de door hun ontworpen speelplaats. (Foto: Liesbeth van dbr Vis) DE BLOEMENDAALSEWEG. X. BOVAG GARANTIE ^BDVAG Coenecoop 397 2741 PN Waddinxveen Telefoon 0182 - 61 59 09 1 I Kijk ook op onze website: www.beterauto.nl Internetsparen bij Fortis Bank kent slechts één voorwaarde. En die is nog heel vanzelfsprekend ook: u opent een rekening bij Fortis Bank. Dat is alles. En tegenover die ene voorwaarde staat weer heel veel voordeel. De heel hoge rente bijvoorbeeld. En de vrijheid dat u elk moment uw spaargeld kunt opnemen. Rentewijzigingen voorbehouden, rente vanaf 1 juli 2003 Kon. Wilhelminaplein 43, 2741 EC Waddinxveen of bel (0182) 61 14 28. FORTIS BANK 25 maart Bij een verkeerscontrole bij de Beukenhof werden I0 brom fietsers bekeurd, omdat hun voertuig was opgevoerd. Daar naast gingen er nog een paar op de bon voor het rijden zon der helm en het niet verzekerd zijn. Merk Model 00 I MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) Ook voor onderhoud van elk merk auto! Nationale Auto Pas -- 26 maart Op de Dreef waren drie perso nenauto’s bij een zogenoemde kop/staart aanrijding betrokken. Een van de bestuurders wilde het benzinestation oprijden en stond stil voor het tegemoetko mende verkeer. Achter hem stopte een andere auto, maar nummer drie reageerde te laat en drukte alles op elkaar. Er was behoorlijke materiële schade. WADDINXVEEN - Bewoners van de Centauri en Rigel hadden afgelopen za terdag een aanplantdag. Kinderen uit de buurt plantten, met behulp van hun ou ders, het door hen zelf ontworpen speelveld in. Er zijn bomen, een haag en struiken geplant. De gemeente zorgde zaterdag voor het benodigde plantmate- riaal en gereedschap. Vorig jaar zijn de kinderen en hun ou ders uitgenodigd voor een communica- tiemiddag over de inrichting van het grasveld tussen de Centauri en de Rigel. De kinderen hebben deze middag hun wensen kenbaar gemaakt en deze inge tekend in een plattegrond. Het idee van de kinderen was zeer duidelijk en bo vendien zo realistisch dat de gemeente Opel Corsa 1.2 16V Bouwjaar 2001 Km stand 23.500 Uitvoering 3-deurs Kleur Opties Groen Met. Stuurbekr. Elektr. ramen Centr. deurvergr. Metallic lak Licht Metaal Velgen Radio - Cd speler Airco. WADDINXVEEN - De zaal in De Dreef is nog een beetje leeg rond half negen. Het is nog iets te vroeg om hele maal uit je dak te gaan. Iets te vroeg voor die uitgelaten stemming. Bij het podium zit de sfeer er daarentegen al problemen goed in. Marianne Weber, zangeres van het levenslied, laat En degene die niet de tekst weten? mee. Het Nederlands Artiesten Gala trok afgelopen zaterdag zo’n ze venhonderd man naar De Dreef. „We zijn misschien een beetje te vroeg begonnen, maar ik ben te vreden met het aantal mensen dat is gekomen,” aldus de Waddinx- veense organisator Irvin Risakot- ta.Een beetje aan de zijkant, maar toch dicht genoeg bij het podium zitten vriendinnen mevrouw van der Wal en mevrouw Wendijk. De twee dames kijken genietend van hun stoel naar de uitbundige men sen om hen heen. De 73-jarige Van der Wal is speciaal voor Marianne Weber gekomen. „Ik heb alles meegezongen.” Mevrouw Wendijk vindt het heel leuk om er weer eens uit te zijn. „Voor ons wordt er niet zoveel georganiseerd. Wij gaan niet meer naar de disco.” Henk 17) en Bertus 14) zijn met ooms, tantes, neven en nichten naar De Dreef gekomen. Henk: „Het is écht leuk.' Helemaal geen ’ouwelullen’- muziek.” „We zijn met deze muziek opgegroeidvervolgt zijn neef Ber tus. „Op het kamp draaien we niet anders.Woonwagenmensen maken de sfeer. Dat zie je toch!” De mei den van Diana’s Free Aerobics kun nen in ieder geval niet stil zitten. Ze hebben net al een optreden gege ven. Ongeduldig springen ze door ze weer mogen. Janet (bijna 10) is te vreden: „Het ging heel goed,” roept ze uitbundig. „Maar we hebben ook wel heel veel goefend.” De meiden moeten nog even geduld hebben totdat ze weer mogen. Een aantal treden met Wolter Kroes op, de anderen moeten tot na het optre den van Kroes wachten. En daarna? „Dan moeten we naar huis. Het is een grote mensenfeest,” aldus Na tasha (9).Wolter Kroes is inmiddels het podium opgeklommen. Bij het WADDINXVEEN - Stichting elkaar heen, wachtend totdat Wijkwerk de Zuidplas heeft op vrijdagavond 2 april haar maan delijkse koppelklaverjasavond. Aanvang 20.00 uur in Het Zuid- honk, Zuidplaslaan 552, Wad dinxveen. leder klaverjaskoppel is van harte welkom. 27 maart Op de Nesse werd een 41 -jari ge Waddinxvener aangehou den. De man had al de hele avond lopen klieren in een ho recagelegenheid en wilde deze niet verlaten. Hij is daarop aan gehouden voor huisvrede breuk. Bij zijn overbrenging naar het bureau werden de agenten beledigd en met de dood bedreigd.Tegen de man is procesverbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Kinderboer derij Dierendal heeft in de paas vakantie weer verschillende acti viteiten op het programma staan, samen met de werkgroep natuur en milieu educatie. Op vrijdag 9 April en zaterdag 10 april kunnen kinderen eieren komen beschil deren. De kinderen kunnen zich hiervoor inschrijven zodat er een idee is hoeveel eieren moe ten worden gekookt Bijdrage voor deze middag is I euro. Op geven kan door te bellen naar de kinderboerderij: tel. 0182- 610777. Beheerders en vrijwilli gers noteren hoe laat en welke dag kinderen verwacht worden, en ouders krijgen te horen hoe laat de kinderen kunnen komen. plekke zelf mochten instraten. De buurt zorgde voor koffie en limonade, de ge meente voor een gebakje erbij. De bewoners van de Rigel zijn zaterdag ook hard aan de slag gegaan. Ze snoeiden de gemeentelijke groen strook voor hun huis.Twee jaar geleden hebben de bewoners de strook zelf in geplant. Medewerkers van de gemeente gaven zaterdag snoeiadvies. Met deze aanpak is een eerste stap gezet voor de toekomst. Bewoners en de gemeente overleggen in welke vorm dit onder houd in de toekomst kan plaatsvinden. Wanneer de bewoners zelf de prullen bak legen of de haag snoeien kan de ge meente daar iets leuks tegenover zet ten. met al dus een gezellige en ge zonde bezigheid, dus een goede en leuke manier om geld mee in te zamelen voor een goed doel. Voor de tweede keer werd daarom bij Den Edel een spinningmarathon gehouden. Van half tien tot half vier werk ten verschillende teams zich in het zweet om zoveel mogelijk geld op te halen voor weeskin deren in Sri Lanka. Omdat Den Edel iedereen de kans wilde ge ven mee te kunnen doen aan dit evenement, waren niet al leen de vaste leden welkom. Leden en niet leden konden teams van maximaal vier perso nen samenstellen, zodat de le den van een team elkaar tijdens de zes uur durende marathon af konden lossen. Voor kleine ongemakjes die ontstaan tij dens het leveren van een pres tatie als deze, zoals de nodige krampen en gewoonweg ver moeidheid, was er een sport masseur aanwezig. Natuurlijk werd ervoor gezorgd dat de deelnemers lekker energiek bleven, dus waren er genoeg energierepen en energiedrank- jes die ervoor zorgden dat alle deelnemers het uithielden tot de finish. Instructeurs Pieter Westdijk en Arnold Staarthof zorgden er met hun instructies en aan- moedigingskreten voor dat alle fietsen tot aan de finish bezet bleven. Daarnaast was er ook nog een ware diskjockey van RTW FM die de deelnemers begeleidde met uiteenlopende muziek, passende bij de ver schillende fietstempo’s. De sportschool was tijdens de ma rathon geopend voor alle pu bliek, dus familieleden, vrienden en kennissen hadden volop de mogelijkheid hun bekenden aan te moedigen. Voor sommige mensen was het natuurlijk ook een goede gelegenheid om eens kennis te maken met het fenomeen spinning. "Het is na tuurlijk ook erg leuk om binnen te lopen om van het enthou siasme van de deelnemers en de sfeer te proeven", aldus de heer den Edel. De opbrengst van de marathon was 2100 eu ro. Ruim twee keer zoveel als de opbrengst van vorig jaar. De spinningmarathon was een ge zellige en gezonde manier van geld ophalen voor het goede doel, en gezien het feit dat er zoveel mensen mee wilden doen aan de tweede marathon, zal de derde vast niet uitblijven. 24 maart Vanaf de Passage werd een per sonenauto ontvreemd. De be nadeelde had een onbekende jongen op visite gehad en be merkte later dat zijn autosleu tels verdwenen waren en ook zijn auto. Al snel werd duidelijk wie de dader was. Deze werd een dag later aangehouden en de auto kon onbeschadigd te rug naar de benadeelde. De da der, een 30 jarige Waddinxve- ner, bleek ook nog een gevangenisstraf te moeten uit zitten. WADDINXVEEN - Beter Auto- Auto snelservice en Autorij school Lagrouw organiseren voor de tweede keer een ‘Speci aal voor jou’-avond voor (oud)leerlingen van de rijschool. Óp de avond wordt er uitleg ge geven over bijvoorbeeld het ver wisselen van een band, het bijvul len van de olie of het vervangen van lampjes. Kleine handigheden waarvoor niet altijd de Wegen wacht hoeft worden gebeld. De cursusavond is op maandag 19 april om 20.00 uur bij Beter Au- to-Auto snelservice op Coene coop 397. Er zijn geen kosten aan de avond verbonden. WADDINXVEEN - In verband met het overlijden van Prinses Juliana is de viering van de Boomfeestdag in alle gemeenten verplaatst van woensdag 24 maart naar woensdag 7 april. Daarmee is ook het middagpro gramma dat de werkgroep Na tuur- en Milieu - Educatie in het kader van de Nationale Boom feestdag zou organiseren ver plaatst naar 7 april aanstaande, ’s Middags organiseert de werk groep activiteiten in en rond kin derboerderij Dierendal. Alle kin deren van groep I tot en met groep 8 zijn tussen 14.00 uur en 15.30 uur van harte welkom om mee te doen. Er is een puzzel- tocht door het Warnaarplant- soen met allerlei opdrachten die met bomen en planten te maken hebben. Ook kunnen de kinde ren een boomschijf versieren dié later in de dierenweide van de kinderboerderij een plekje krijgt Verder wordt er een kleurwed- strijd georganiseerd. De kinde ren kunnen de kleurplaat via school verkrijgen of vanaf 7 april ’s middags afhalen op de kinder boerderij. De kleurplaten kun nen op 14 april tussen 14.00 uur en 15.30 uur weer ingeleverd worden op de kinderboerderij. Naomi Vuik WADDINXVEEN - Zes uur lang fietsen zonder ook maar een kilometer vooruit te ko men, dat lijkt misschien een vreemde bezigheid. De deelne mers aan de spinningmarathon afgelopen zaterdag bij sport school Den Edel dachten daar duidelijk heel anders over. Zij hadden het er stuk voor stuk voor over om 6 uur lang te spinnen voor het goede doel. We hebben het hier dus niet over zomaar een stukje fietsen, we hebben het over het begrip ’spinning’. Spinning is in 1987 uitgevonden in Amerika, en de afgelopen tijd behoorlijk in opmars gekomen in de rest van de wereld. Op speciaal ontwikkelde fietsen train je, in een groep en onder leiding van een instructeur, op tempo’s van verschillende soorten muziek en in verschil lende moeilijheidsgraden. Dit alles is goed voor de conditie, de spieren en in het gezellige groepsverband natuurlijk ook voor de sociale contacten. Al WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op maandag 5 april aanstaande een korte wan deltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; deelne mers kunnen zich op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum (Jan van Bijnen- pad). Daar is tevens gelegenheid om ’n kopje koffie of thee te drin ken. Om 10.00 uur vertrekt de groep richting Boskoop voor een tocht van ongeveer zeven kilo meter door Boskoop-Oost. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deel name bedragen I,- euro, inclusief een kopje koffie/thee.Voor meer informatie over de wandeltoch ten kunt u contact opnemen met de S.W.W, tel. (0182) -615555 of 631932. De volgende wandel tocht is gepland op 10 mei. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Senioren, houdt op 6 april de eerste fietstocht van dit jaar. Deze tocht van veertig kilome ter, gaat richting Ter Aar/Alphen aan den Rijn.Vanaf 9.15 uur kun nen deelnemers zich inschrijven in het Anne Frank-activiteiten- centrum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Ter gelegenheid van de start van het fietsseizoen wordt er in het kader van het project ’Senioren en veiligheid’ de mogelijkheid ge boden aan de deelnemers om de fiets te laten controleren. Dit ge beurt in nauwe samenwerking met 3VO, afdeling Waddinxveen. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. De koffiestop wordt gehouden in dorpshuis ‘Ter Aar’. Daar kunnen ook de meegebrachte boterhammen opeten. Na terugkomst in het Anne Frank-centrum kunnen deelnemers nog even napraten onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname bedragen 2,70 euro per persoon (inclusief drie con sumpties). Alle enthousiaste fiet sers van vijftig jaar en ouder zijn van harte welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor informatie daarover kunt u die dag vanaf 9.00 uur bellen met de S.W.W. op telefoonnummer (0182) - 615555. hiermee goed aan de slag kon. In no vember 2003 heeft het definitieve in richtingsplan met een beschrijving van de materialen bij een bewoner in de wijk te.r inzage gelegen. In de afgelopen weken is hard gewerkt om het plan daadwerkelijk tot uitvoe ring te brengen. Inmiddels staat er een speeltoestel in kunstgras. Dit materiaal is voor het eerst toegepast in de ge meente Waddinxveen. Er ligt ook al een tegelplateau, waarop bankjes en een be tonnen tafeltennistafel komen te staan. Als dank voor het meehelpen ontvingen de kinderen vanaf ongeveer twaalf jaar een tafeltennisbatje met balletje en de jongere kinderen een zakje knikkers en gezamenlijk een knikkertegel, die ze ter horen van de eerste noten van ’Heb de hele dag liggen dromen’, de hit van Kroes in 2000, reageert het publiek uitgelaten. „Waddinxveen, laat je horen!” Na enkele num mers, voegen vier danseressen zich bij de zanger. „Kijk jongens, dit zijn nou de leuke verrassingen op een avond,” reageert Kroes. Het dans- optreden komt voor de zanger echt als een verrassing. „Het was een surprise-act,” vertelt de eige naresse van de dansschool. „Wol ter Kroes en de meiden hebben el kaar pas in de kleedkamer ontmoet” Bertus heeft zich al dan send door de menigte gewurmd en krijgt nog een hand van Kroes. Die is net begonnen aan zijn toegift waarmee hij de hele zaal meekrijgt Kroes: „Het ging top. De danseres sen waren geweldig. Ik heb vaak geen tijd voor een ballet omdat we het hele land doorcrossen.” Naast Marianne Weber en Wolter Kroes, en Sandra en Sheila, trad ook deWaddinxveense band Ange lic op. Zangeres Rosanna moest wel even wennen aan zo’n grote zaal. „We spelen meestal in kroeg jes.” Afsluiter was zanger Alex. In plaats van het geplande half uur geeft hij een mini-concert weg. Veel positieve geluiden op de avond, al vindt Grada het een kwa lijke zaak dat ze voor de wc moet betalen. De toiletjuf laat het com mentaar gelaten over zich heen ko men. „Het maakt mij allemaal niet uit De één vindt me ene rotmens, de ander is zo uitgelaten dat hij meer betaald. Het is me om het even.” Risakotta en mede-organisator Rob Brouwer zijn tevreden. Risak otta: „De avond verliep soepel. De totale samenwerking van de hore ca en de organisatie was perfect Er komt zeker een vervolg, nog voor het einde van het jaar. Voor zowel kinderen als volwassenen.” WADDINXVEEN - De landelij- ke collecte van het Reumafonds, gehouden in de week van 14 tot en met 20 maart, heeft in Wad dinxveen een bedrag opge bracht van 7475,67 euro. Dank van het Reumafonds gaat uit naar de leden van het plaatselijk comité, de collectanten, Rabo bank Waddinxveen en iedereen die een financiële bijdrage heeft geleverd. Mensen die de collecte gemist hebben, kunnen alsnog hun bijdrage storten op giro 324 of bankrekening 35.76.74.812, ten name van Reumafonds Amsterdam. ^01

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 9