0 Ballonfestival 2004 Programma koninginnedag 2004 Ballonfestival kent luchtig programma WADDINXVEEN S.N.F.W. Oranjekrant 9.15 uur 10.00 uur 9.30-11.30 u. 10.00 uur 10.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 11.00 uur 10.30 uur 16.00 uur 11.00 uur 11.00 uur 11.30 uur 12.00 uur I 1.30 uur 12.00 uur 10.15 uur 16.00 uur 19.00 uur 19.30 uur 8.30 uur 12.00 uur 9.00 uur 14.30 uur 15.00 uur 9.30 uur 16.45 uur 10.00 uur 17.15 uur Alle plaatsen uitverkocht Programma is leuk voor jong en oud 8.00 uur 20.30 uur 21.30 uur 18.15-19.00 u. Opblazen van de ballonnen. 13.00 uur 13.30 uur 14.00 uur sa M B - J Een fijne Koninginnedag. (Foto archief: Liesbeth van der Vis) Moerkapelle De eerste hete luchtballon die ver trekt, is meteen een heel bijzondere. Om 19.15 uur stijgt namelijk de grootste clownsballon van Neder land op voor haar eerste officiële vaart. Bij zo'n vaart hoort de ballon gedoopt te zijn. Deze ceremoniële handeling, die vergelijkbaar is met de doop van een schip, wordt kort voor vertrek verricht door burgemeester Jonkman. Grontmij maakt deze vaart mogelijk. gesponsord door Heiwerken P. van 't Wout. Na het vertrek van de drum fanfare, arriveert een ouderwetse brandweerwagen met daarin de mu zikanten van een blaaskapel. Ook zij laten horen wat ze kunnen. Bij de kantine van de voetbalvereni ging staan diverse marktkramen waar onder meer aparte ballonnen en snacks verkrijgbaar zijn. onder de bezoekers van de Grand Prix op het evenemententerrein aan de Dreef. Het is ongeveer 17.00 uur wanneer Drumfanfare DKV uit Nieuwerkerk aan den IJssel na een mars door Waddinxveen op het W.S.E.-com- plex aankomt. Daar verzorgen zij op een van de velden een wervelende muzikale show. Dit optreden wordt Eiervergooiwedstrijd bij Burg. Boerstraat. Keviar op het podium op het plein bij de AH. Workshop countrydansen (voor volwassenen) op het plein bij de bibliotheek. Start ouderenmiddag Zevenster. Trucktrekken op de Burg. Boerstraat. Prijs is honderd euro. Informatie: tel. 0180-631866. Workshop countrydansen (voor kinderen) op het plein bij de bibliotheek. Winnaars etalagewedstrijd en fietspuzzeltocht op het dorpsplein bij de Oranjekraam. Einde feestdag. Waddinxveen 5.45-6.30 u. I 6.15 uur 9.30-10.00 u. wordt gesponsord door Grontmij, Aerostat, Juwelier Robert den Haag en Lekkerkerker Rotterdam. Rond 16.00 uur starten de festivitei ten met een demonstratie van mini- ballonnen. Deze kleine hete lucht ballonnen werken volgens hetzelfde "lichter dan lucht"-principe als de grote. Vanaf de grond worden de branders onder de ballon radiogra fisch bediend. Omstreeks 17.00 uur landt op een van de velden de heli kopter die om 18.00 uur parachutis ten meeneemt voor hun sprong bo ven het sportcomplex. Voor de zevende keer in successie heeft de Stichting Nationale Feest dagen Waddinxveen (S.N.F.W.) weer een groot aantal ballonnen naar het WADDINXVEEN - In uw handen houdt u de Koning- innekrant; een extra katern vol met activiteiten en fees telijkheden op Koninginne dag. Het initiatief voor de krant is genomen door de gemeente Waddinxveen en Stichting Nationale Feest dagen Waddinxveen. Al vrij snel werd de medewerking groter en groter.Verschil lende organisaties sloegen de handen ineen om het programma zoveel mogelijk op elkaar af te stemmen. Verenigingen en stichtingen kregen de mogelijkheid om hun programma en/of acti viteiten op de internetsite www.waddinxveen.net te zetten. In de activiteiten op Ko ninginnedag is rekening ge houden met alle leeftijds groepen. Zo kunnen de jongere kinderen meedoen aan de Kindermarkt van de Lions, gaan de iets oudere racen op het Kartcircuit en is er 's avonds voor jong en oud het Ballonnenfestival op het W.S.E.terrein. Alle organisaties, bedrijven, stichtingen, verenigingen en individuele initiatieven heb ben zich voor honderd pro cent ingezet om een zo di vers en gezellig programma neer te zetten. Kinderoptocht met prijzen voor de meest origi nele kleding in het teken van 'Nederland-Water- land.Vertrek vanaf het oude Raadhuis. Aubade voor dorpshuis 'Op Moer’ met muzika le ondersteuning van harmonie 'De Kleine Trompetter’. Start braderie/rommelmarkt op het plein voor het dorpshuis met o.a. bloemen, hapjes, drank jes, tweede handsspullen en kramen in het teken van 'Nederland-Waterland'. Start inschrijving trimloop in de hal van het dorpshuis Start afhalen van de snoepzak. Kinderen kunnen hun kleurplaat inleveren bij de trailer op het Ruim voordat de eerste ballon vanaf het W.S.E.-terrein de lucht in gaat, beleven jong en oud plezier aan de activiteiten die beneden op de grond plaatsvinden. Vanaf 16.00 uur staan de hekken van het sportcomplex De Lansbreker voor het publiek open. Bij de ingang krijgen alle kinderen een kaart uitgereikt waarmee zij aan een ballonnenwedstrijdkunnen deelnemen. Even verderop worden de gratis met heliumgevulde ballon nen uitgedeeld. Om 19.15 uur wordt het startschot voor de wedstrijd ge geven. Dit programmaonderdeel 8.00 uur 18.00 uur 19.00-19.30 u. Opstijgen van de ballonnen en doop van de grootste Clownsballon van Nederland door burgemeester Jonkman. 20.00-22.30 u. Orange Party (De Paddestoel, Lijsterbesstraat) voor de jeugd van 9 t/m 15 jaar. Lawaaioptocht, start en vertrek bij het gemeen tehuis. Aubade voor het gemeentehuis met samenzang en muzikale ondersteuning door ’De Kleine Trompetter’ (Oranjeboekje meenemen). Uitreiking prijzen lawaaioptocht. Etalagewedstrijd Alle kramen zijn open. Start kinderrommel- markt. Zweefmolen, luchtkussen en treintje op het politieplein. Fietspuzzeltocht. Knuffelbees tenplein bij Voorbrood. Schminken bij de Oran jekraam. Eastenders op het podium op het dorpsplein. Countrymuziek op het plein bij de bibliotheek. Levend Tafelvoetbal op het plein bij de AH. Spi derwall bij sept-ville. Koepainten bij de C 1000. Trikerrijden bij Bike Totaal Boode. Rodeostier op plein bibliotheek. De Tennisvereniging staat op het plein bij de ge reformeerde kerk. Gedurende de hele dag demonstratie van de brandweer. DJ Bart Schinkelshoek op het plein bij de AH. Streetdance en breakdancedemonstratie op het dorpsplein. Poppendokter en berendokter bij Voorbrood. Moebius op het podium bij de AH. Demonstratie countrydansen op het plein bij de bibliotheek. Prijsuitreiking kinderrommelmarkt en standhou ders. 12.00-16.00 u. Vlam in de pan bij de brandweer. Elk uur. Koninginnedagfeest voor jong en oud bij 't Ge maal met live bands, barbecue en een groot springkussen (Kanaaldijk 5). 13.30- 16.30 u. Open dag bij de brandweer (kazerne Noordka- de) met een optreden van de blaaskapel van Concordia. 15.30- 18.00 u. Optreden drumfanfare DKV. Start bij de Hoge Noot. Daarna via de Noordkade,W. de Zwijger- laanJul.Van Stolberglaan, Passage, Kerkweg West, Chopinlaan.W. de Zwijgerlaan naar het eindpunt: hetWSE-terrein. Spelletjesparcours bij Het Paardendal (Noordka- de), deelname is 2,50 euro. 16.00-20.00 u. Ballonfestival Waddinxveen (sportcomplex voet balvereniging WSE) 17.00-18.00 u. Show van drumfanfare DKV op hetWSE-ter- rein. Parachutistenshow op hetWSE-terrein. 13.00 uur WADDINXVEEN - Stichting Nationale Feestdagen Wad dinxveen is onder toeziend oog van de toenmalige burge meester Van der Linden in 1994 opgericht. Bedoeling was en is dat zij in Waddinx veen feestelijkheden op of rondom de nationale feestda gen, de plaatselijke feestdagen en andere feestelijkheden coördineert en organiseert. De S.N.F.W. is het meest be kend als organisator van het ballonfestival dat jaarlijks op Koninginnedag wordt gehou den. Eerder dit jaar gaf zij naar aanleiding van de geboorte van prinses Catharina-Amalia jaar een unieke penning en munt (het OranjeVijfje) uit. Van die laatste worden tijdens het ballonfestival de versies 2003 en 2004 in speciale ge- schenkverpakking voor een aantrekkelijke prijs aangebo den. De zilveren en verguld zilveren penning en munt zijn nog verkrijgbaar bij Juwelier Spruijtenburg aan het Konin gin Wilhelminaplein. Volgende week organiseert de S.N.F.W. samen met de Gemeente Waddinxveen op 4 mei de herdenkingsbijeenkomst. De S.N.F.W. verplaatst het evenement naar zaterdag 29 mei wanneer het weer te slecht is om het door te laten gaan. Wanneer wordt het bal lonfestival afgelast? Bij buien in een straal van ca. 15 km. Bij onweerskansen; bij horizon taal zicht minder dan 1.500 meter; bij meer dan lichte re gen tijdens de start; bij wind op 500 voet (ca. 150 meter) hoogte meer dan 20 knopen; j bij windsnelheid aan de grond meer dan 10 knopen (wind kracht 3) in de landing; bij wolkenbasis lager dan 1.000 voet. Gouwedorp weten te halen. Maar liefst zes hete luchtballonnen met een wel heel speciale vorm (de zo genaamde "special shapes") en 19 gewone ballonnen zorgen ook op Koninginnedag 2004 weer voor een fascinerend en kleurrijk schouwspel. Op www.waddinxveen.net is te zien welke ballonnen boven het dorp zul len uitstijgen. Alle plaatsen in de ballonmanden zijn uitverkocht. De afgelopen weken re serveerden zowel particulieren als bedrijven tickets via de website of bij een van de organisatoren. Veelal werden ze cadeau gedaan aan een familielid, zakenrelatie of een goed doel. Zo maken bijvoorbeeld onder- nemerskringen en genootschappen in Waddinxveen de ballonvaart voor de groep met verstandelijk gehandi capten mogelijk. De allerlaatste plaats wordt om 17.00 uur verloot Hoe weet ik dat het ballon festival is afgelast? Dat leest u op www.waddinxveen.net; dat hoort u via RTW FM (kabel 103.4 FM, ether 105.8 FM) of via de informatienummers 06- 53311629, 06-2251 5207 of 06-53278296. 10.00-13.00 u. plein.Voor de tekening ontvangen ze een lootje waarmee de snoepzak op de braderie kan worden opgehaald. Demonstratie ’Tarzan’ in de sporthal van het dorpshuis. Films over de molens, m.m.v. ’De Molenvrien den’ in de kegelzaal. Er is gratis koffie of thee. Diverse demonstraties van de brandweer bij het dorpshuis. Eerste optreden van shantykoor ’t Kraaiennest uit Zevenhuizen op het dorpshuisplein. Start skelter- en fietsbehendigheidsrace op het grasveld naast en om het dorpshuis. Spetteren in het natte-sponsen-spel op het dorpshuisplein. Start trimloop (5 km., 10 km., 15 km. en halve marathon). Tweede optreden van shantykoor ’t Kraaiennest uit Zevenhuizen. 13.00-13.30 u. Start sportieve en ontspannende fietspuzzel tocht van zo’n twee uur door de regio. 14.30-18.00 u. Optreden voor jong en oud van de Moerkapel- se band ’H&V’ op het plein. Glibberen op de met zeep ingesmeerde klauter- baan op het plein. Fotopuzzeltocht door de kern van Moerkapelle met als thema ’Water’. Start vanaf het dorps huis. Oranje-zangavond in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente. Samenzijn in dorpshuis 'Op Moer’. Lampionnenoptocht, begeleid door een muziek korps. Neem wel je eigen lampion of fakkel mee! Er zijn doofemmers aanwezig op het plein. Start vanaf het dorpshuis. I I.3O-I3.OO u. Inschrijving deelname Koninginnerit van de Gouwe Rijders bij De Unie. Start Koninginnerit vanaf De Unie. Aubade met oud-hollandse en nieuwe Koningin- nedagliedjes gespeeld door het harmonieorkest van Concordia (Raadhuisplein). Spelletjesmorgen op de Eben-Haëzerschool (Jan Dorrekenskade Oost) 10.00-16.00 u. Koninginnemarkt, een speciale weekmarkt. Naast de kooplieden zijn is er o.a. straatmuziek, bezoekers kunnen de muzikanten beoordelen op een formulier, er is een ideële markt en kra men voor de presentatie van hobby’s. 25e Kindermarkt (Raadhuisplein) voor school jeugd van 8 tot 13 jaar.De deelname is gratis, wel wordt de jeugd om een vrijwillige bijdrage gevraagd voor SOS-kinderdorpen. 10.00-10.30 u. Concert Concordia tijdens de kindermarkt (Raadhuisplein). 10.00-17.00 u. Kartevenement ’Grand Prix van Waddinxveen’ (Evenemententerrein De Dreef), met muzikale ondersteuning van de blaaskapel van Concordia. Per heat (12 minuten) doen er 12 coureurs mee. Deelname is 12,50 euro (per heat) en is voor personen boven de 1.40 meter. Met alco hol op wordt er niet gereden. Ontvangst gedecoreerden in de raadzaal van het gemeentehuis (Raadhuisplein) Optreden van de blaaskapel van Concordia tij dens de kindermarkt (Raadhuisplein). 12.00-16.00 u. Spelletjesmiddag Wijk- en Speeltuinvereniging De Zuidplas (Het Zuidhonk) met het Rad van Avontuur, een Wervelwindcabine en een stok- kenvangspel. Spelletjesmiddag Wijk- en Speeltuinvereniging Zonnig Zuid (St.Victorstraat) met o.a. oud-hol- landse spelletjes, paalklimmen, de mooist ver sierde fiets en live muziek. Planten ’Amaliaboom’ in Oostpolderwijk (voor terrein van basisschool De Kameleon) Diverse activiteiten bij Rijvereniging en Ponyclub Het Paardendal, met onder andere de wedstrij den figuurrijden en 4-tal rijden (Noordkade). Burgemeester Jonkman zal op Koninginnedag deze clownsballon dopen. (Foto:pr) WADDINXVEEN - Maar liefst 150 passagiers zoeken vrijdagavond 30 april het luchtruim wanneer zij vanaf het W.S.E.-terrein aan de Willem de Rijkelaan in Waddinxveen per hete A luchtballon opstijgen. Onder hen be- vinden zich een groot aantal ver standelijk gehandicapten met hun begeleiders. Maar voordat het zover is, zijn er ook voor de toeschouwers die met beide benen op de grond blijven staan tal van activiteiten op en rondom de voetbalvelden geor ganiseerd. De toegang is gratis. Zevenhuizen 7.00 uur Vlag in de toren. Start viswedstrijden voor senioren. Start viswedstrijd voor junioren.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 15