Grand Prix van Waddinxveen Kartkampioen Jubileum Lions Kindermarkt Ben jij van de brandweer? aa Be ii ‘f wi Kinderen voor kinderen Eerste Open dag bij Brandweer Waddinxveen Hulpverlening o o o Trimloop WOENSDAG 28 APRIL 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 20 Kinderen voor kinderen Het circuit en A ia Kart Grand Café Wereldreis voor wereldkinderen [««Oplaati 'tev ZZZZZZZZZzZuZzZZZZ^ZZZZZZZZzZZZZZZ^^tzzZZ^ZU 3-uursrace van IO I Racen voor eer en het goede doel Kartkampioen Kevin Hoogendoorn instrueert de coureurs van de 3-uursrace.ffoto: pr) «3 berm Sneuen EShutc-l-ttMen Een plattegrond van het circuit. De Dodge uit 195 I zal het blaaskapel >00 Er komt heel wat bij kijken om van een gewoon parkeerterrein een interessant en vooral veilig WADDINXVEEN - Aanvanke lijk organiseerde Serviceclub 1 Lions Boskoop/Waddinxveen de Kindermarkt op 5 mei. Op Koninginnedag waren al ge noeg activiteiten. Maar toen 5 mei niet meer elk jaar een I nationale feestdag was en niet iedereen meer vrij had, werd de Kindermarkt voortaan op Koninginnedag gehouden. Dit jaar alweer voor de 25ste keer: een jubileum. De op brengsten van de Kinder markt gaan naar SOS-Kinder- dorpen, het goede doel dat de serviceclub nu al jaren steunt. pioen geworden in de Roekie Plusklasse in Uitgeest. Nu rijd ik in de nieuwe World For mula klasse met een 200cc motor en een groot frame waarmee ik wedstrijden rijd bij de Chrono. Mijn kart staat het hele jaar in de showroom bij Autobaas de Nissan en Suzuki dealer te Waddinxveen. Dit is ook een van mijn spon sors. De rest van mijn sponsors zijn:VA De sign belettering uit Moordrecht, Autoverhuur Michaëlis uit Gouda, Fysionmove uit Gouda en Kombikart uit Schijndel. Nieuwe sponsors zijn natuurlijk altijd welkom. Meer info krijgt u via www.autobaas.nl/kart/karting.htm. Vanaf begin mei tot medio okto ber reizen de (oud) leden van Ta felronde 143 Waddinxveen Ton en Mirande Baan, Pieter Dirven en Eric van den Noort van Chi- Om aan de Grand Prix te kunnen deelnemen, is de minimale lengte van de 'coureur’ 1.40 meter. Voor de veiligheid sluiten wij personen die 'onder invloed’aan de start verschij nen van deelname uit Kijk op www.waddixveen. net voor meer informatie over de 3-uursrace van Waddinxveen en de Grand Prix van Waddinxveen. De leden van Ta felronde 143 Waddinxveen danken alle sponsors voor hun hulp. Zonder hen was de 3-uursrace voor bedrij ven en de Grand Prix voor u niet mogelijk geweest Een meisje staat na de Kindermarkt van ‘83 haar inkomsten af aan SOS-Kinderdor- pen. (Foto: Dick van Doom) doen. „Ik weet het nog goed,” vertelt meneer Blom. „Een aantal jaar geleden kwamen een paar jongens met een grabbelton de markt op.” Toen ze er achter kwamen dat er al een grabbelton op de markt stond, kwam de handelsgeest in hun boven. „Dan moeten we maar in prijs verlagen, was hun reac tie." De Kindermarkt heeft een belangrijke functie in het dorp. Van Doorn: „Iedereen gaat er wel even naar toe. Je weet dat je daar veel mensen uit het dorp kan vinden.” Ook vrolijkt de aanwezigheid van de Kindermarkt, sinds ze van de Beukenhof naar het Raadhuisplein is verhuisd, de aubade op die ’s ochtends op het gemeentehuis wordt ge houden. „We hebben ook al een aantal keer lintjes ver kocht (de ‘lintjes’ die op 29 april aan Waddinxveners voor hun bijzondere inzet worden uitgereikt, red.). Want ieder een verdient het natuurlijk om gehuldigd te worden,” al dus Van Doorn. pak. Het kader zal nog een heel andere ver rassing staan te wachten. Ook kunnen de brandweerlieden in de dop een ritje maken in een echte grote brand weerwagen. Er zullen in ieder geval twee wa gens rond gaan rijden. De derde moet in de buurt blijven als er ergens een echte brand uitbreekt. Maar er zullen niet alleen nieuwe wagens in Waddinxveen rondrijden De oude brandweer-Dodge uit 1951 zal het blaaskapel van Concordia op Koninginnedag gaan ver voeren naar verschillende locaties. De wagen is helemaal opgeknapt en weer rij-klaar ge maakt. En misschien draagt de chauffeur wel het uniform dat bij die tijd hoorde. Het brandweerteam zal veel demonstraties geven hoe ze nu daadwerkelijk te werk gaat. Op de braderie aan de Luifelbaan gebruikte het brandweerkorps echte mensen als slacht offer. Omdat een aantal kinderen dit te ang stig vond, heeft ze ervoor gekozen om dit keer poppen te gebruiken. De open dag is voor alle leeftijden. Jonge Waddinxvenertjes kunnen hun pret op in de bal- en waterspelletjes of bij het ringgooien. De ouders kunnen tegelijkertijd hun nieuws gierigheid bevredigen. Als zoonlief een bal uit een ‘brandende’ pijp probeert te spuiten, kan pappa misschien eens eindelijk achter het stuur van de brandweerwagen zitten. Het brandweerteam van Waddinxveen zal zich inzetten om alle (brandende) vragen te beantwoorden en er een vrolijke en gezellige (en spannende) dag van te maken. Om 16.30 uur is de open dag afgelopen. Dan is het brandweerkorps nodig op het W.S.E.terrein om het ballonfestival in goede banen te laten verlopen. De bezoekers van de Kinder markt zullen niet alleen de kinderen en hun spulletjes aantreffen. De Lions heeft zelf ook een aantal kramen met hapjes en drankjes. Zo zullen op Koninginnedag verse pan nenkoeken gebakken worden. -Er is een springkussen en Mu ziekvereniging Concordia zorgt voor een muzikale aflei ding. Ook zijn er veel prijzen te verdienen bij het Rad van Avontuur en in de loterij. Omdat het dit jaar voor de 25ste keer Kindermarkt is, is er een nieuwe activiteit: pony rijden. Aan de kinderen die op de markt staan, zal worden ge vraagd om een deel van hun opbrengsten af te staan aan SOS-Kinderdorpen. De op brengsten van de Lions tij dens de Kindermarkt zal ook naar dit doel gaan. „We ho pen dat de kinderen een leu ke ochtend hebben. We zijn niet alleen mannetjes die zit ten te vergaderen. We willen ook wat doen.” WADDINXVEEN - Altijd al zelf met een ech te brandweerspuit een brandend huis willen blussen? Of in een echte brandweerauto wil len rondrijden? Of leren hoe je mensen kan redden uit een auto die een ongeluk heeft ge had? Het Brandweerkorps van Waddinxveen houdt op Koninginnedag van 13.30 tot 16.30 uur een open dag op de kazerne aan de Noordkade. Jong en oud krijgt de gelegenheid om eens even te snuffelen aan het leven van de brandweerman. Vorig jaar, toen de brandweer haar 75-jarig ju bileum vierde, organiseerde het korps voor het eerst een open dag. Ondanks de regen kwamen er toch nog zo’n 750 tot 1000 be zoekers een kijkje nemen. Dit jaar zijn er, net als vorig jaar, weer een hoop waterspelletjes. Vorig jaar waren de meeste spelletjes ge huurd. Dit jaar hebben de brandweermannen zelf hun mouwen opgestroopt en de meeste activiteiten eigenhandig in elkaar gezet. Zo zijn er weer de ouderwetse blushuisjes waar bij je als ‘hulpbrandweer voor een dag’ pre cies door het raampje moet spuiten om de brand te blussen. Als je nu denkt dat je heel gericht kan spuiten met de slang, kan je proberen om de vlamme- tjes-blokjes op het hek om te spuiten. Zon der de andere blokjes per ongeluk ook mee te nemen. En wil je de brandweerman eens een keertje nat zien? Dan kan je bij het wa- terballonnenspel je geluk op. Want als je goed op de spijker boven het hoofd van de brand weerman richt, dan krijgt hij zeker een nat De eerste heat van de Grand Prix start om 10.00 uur. De laat ste finisht rond 17.00 uur. De prijs voor een startbewijs be draagt 12,50.Voor dat bedrag kopen de deelnemers een heat van 12 minuten en krijgen ze bo vendien een gratis lot waarmee zij kans maken op een ballon vaart. De huldiging van de win naar van de Grand Prix en de trekking yan het winnende lot vinden plaats kort nadat de laat ste heat is gefinisht. De winnaar van de ballonvaart vertrekt de zelfde avond nog tussen 18.30 en 19.30 uur per hete luchtballon vanaf het voetbalterrein van W.S.E.. Startbewijzen voor de Grand Prix zijn verkrijgbaar aan de kassa bij het A la Kart Grand Café. Ook gedurende de ‘Grand Prix van Waddinxveen’ is het góed toeven in het A la Kart Grand Café en, bij mooi weer, op het terras ernaast. Hier kan men uit stekend terecht voor koude en warme dranken en happen. Op de kaart staan barbecueschotels met verse saté, een broodje met hamburger of braadworst. Ook vandaag worden alle gerechten en dranken met fiches afgere kend. Deze consumptiemunten zijn bij de kassa van het A la Kart Grand Café te koop. Halverwege de dag stopt een ouderwetse brandweerwagen bij het circuit met daarin de blaaskapel van mu ziekvereniging Concordia. Zij vermaken het publiek en de gas ten in het A la Kart Grand Café met een vrolijke noot. WADDINXVEEN - Graag wil ik mij even voorstellen. Ik ben Kevin Hoogendoorn en twaalf jaar oud. Ik ben 27 maart 2004 aan mijn vierde seizoen kartwedstrijden begon nen. Mijn vader Piet is mijn vaste begeleider. Hij heeft veel ervaring opgedaan als teamlei- der/begeleider in een aantal teams bij onder andere Suzuki Swift GTI en later bij het Z-A- CTeam van DNRT in de SEAT Endurance Cup. Ik rijd met een Kombikart met een 200 cc Briggs en Straton 4 takt motor in de World Formula cup georganiseerd door de Chrono. Afgelopen winter (2003-2004) ben ik kam- het evenement wordt afgelast, verplaatst de Tafelronde de races naar vrijdagavond 21 en zaterdag 22 mei. WADDINXVEEN - Veel men sen bij elkaar; bij een feest, een sportevenement of de avond vierdaagse. Of honderden men sen, bij een wedstrijd of toer nooi van de lokale voetbalclub of een braderie in de Dorps- straat.Als er dan iets mis gaat is het goed dat de hulpbehoeven den ergens terecht kunnen: de gekwalificeerde Eerste Hulp verleners. Daarom zijn er bij die gelegenheden meestal zo genoemde Eerste Hulp-posten, vaak bemand door vrijwilligers. Zij weten precies wat ze moe ten doen, en wat ze niet moe ten doen. Zo nodig schakelen ze de ambulancedienst in of alarmeren de plaatselijke huis artsen). Bent u een aanpakker en staat u altijd voor iedereen klaar, dan is deze activiteiten echt wat voor u. EHBO-Waddinxveen verzorgt EHBO-opleidingen voor geïn teresseerden. Voor meer infor matie kunt u kijken op de web site www.ehbo-waddinxveen.nl of contact opnemen met ce se cretaris: mevrouw S. van Dijk, tel. 0172-21781 I. Theo Blom, sinds jaar en dag I al lid van de Lions Bo skoop/Waddinxveen, be schrijft de Kindermarkt als drieledig. „Het is een dorps- activiteit, de kunnen verdie nen een leuk centje, zowel voor henzelf als voor het goede doel. Als laatste punt is de opbrengst van de markt voor SOS-Kinderdorpen.” I Door de jaren heen hebben de Lions een constant aantal van tien kinderen onder hun hoede. SOS-Kinderdorpen helpt kinderen die geen ou ders of door andere omstan digheden geen eigen huis meer hebben. Elk Kinderdorp I heeft zo’n vijftien tot twintig SOS-families. Een SOS-familie I bestaat uit zes tot acht kinde ren met aan het hoofd de ‘moeder’. Elke familie heeft een eigen huis. „Kinderen kunnen op deze manier toch I nog opgroeien in een gewone huissituatie,” legt Guy Luder van de Lions uit. Het doel van SOS-Kinderdorpen: verlaten kinderen weer een huis ge- I ven. I De Kindermarkt was vanaf het begin een groot succes. Een aantal jaar geleden ston den er zelfs driehonderd kin deren op de markt. „En toen I regende het,” vertelt Dó Blom, vrouw van Theo Blom. I „Ik dacht dat het niet door I zou gaan toen ik 's ochtends wakker werd. Maar alle kinde- zij kans maken op het Op de avond voor Koninginne dag strijden twaalf bedrijven tussen 18.30 en 22.00 uur ge durende de 3-uursrace voor de eer. Het bedrijf dat na de 3 uur- durende estafetterace de lang- - ste afstand heeft afgelegd, mag zich winnaar noemen. Aan de race nemen deel Baan Meube- Alles kan op de markt. Kinde ren mogen zelf bedenken wat ze op de Kindermarkt willen den eerst de leden van de Ro tary Club de motoren van de karts warm. Daarna leert de 12-jarige kampioen in de Roe kie Plusklasse Kevin Hoogen doorn de coureurs van de be- drijvencompetitie nog wat handige trucs. Aansluitend geeft burgemeester Jonkman om 18.30 uur het officiële start schot. Om 22.00 uur wordt het en ontvangen de nummers 12 en 3 hun verdiende prijs. Gedurende de race kunnen de coureurs, hun supporters maar ook toeschouwers voor een warm en koud hapje en drank je terecht in het A la Kart Grand Café naast het circuit. Consumpties worden afgere kend met fiches die eerst bij de kassa moeten worden gekocht. De muziek wordt verzorgd door de drive-in show van RTW-FM. I--1 <jg®pooc<xoo«»oo<^^ het evenemententerrein aan de Dreef in Waddinxveen. Op Ko ninginnedag krijgen alle deelne- Waddinxveen mers zelfs een gratis lot waar mee allerlaatste ticket voor een bal lonvaart tijdens het Waddinx- veense ballonfestival. De op brengst is bestemd voor de Round Table Tour. Aan deze ‘Wereldreis voor wereldkinde ren’ nemen drie (oud)Wad- dinxveners deel. Wanneer van wege de weersomstandigheden -len, Complex E-techniek, Euro Mail,Toyota van Leeuwen, LMB de Bruin, Machine- en appara- tenfabriek Van der Loo Van Noort, Rabobank Gouwe- zoom, SVL Heftruck Service Waddinxveen, Van Vliet Hove niers, Boonstoppel Automo bielbedrijven en Heiwerken P. van 't Wout. (Er is nog een startbewijs beschikbaar. Kijk op www.waddinxveen.net en meld snel uw bedrijf aan.) circuit te maken. Maar met de Nog voordat de race begint, rij- hulp van Holland Indoor Kar ting uit Arkel is dat de leden van de Tafelronde gelukt. Het circuit kent zelfs een paar leuke bochten en een heuse pits- straat. Van Noort Transporten van de Coenecoop vervoert van en naar het evenemententerrein de honderden autobanden en strobalen waarmee de lijnen van het 250 meter lange circuit winnende team gehuldigd worden uitgezet. Cramo, the Cat Rental Store van de Sta- ringlaan, verlicht ’s avonds het circuit en plaatst partytenten voor het A la Kart Grand Café. Sligro en Simon Levelt leveren de kwaliteitsproducten voor de inwendige mens. Rond het circuit is voldoende plek voor de toeschouwers om de races te volgen. Bezoekers wordt geadviseerd met de fiets naar het circuit te komen of an ders hun auto op het terrein bij na richting Nederland. In die pe riode rijden Dirven en Van den Noort van de Chinese havenstad Tianjin via Tibet naar Kathmandu in Nepal. Daar dragen zij de auto aan Baan over.Vanaf het Midden oosten rijdt een Haarlems teamlid terug naar Nederland. Met de opbrengst van het karte- venement helpen zij onderweg de lokale bevolking en bezoeken zij projecten waaraan de Tafel fi nancieel heeft bijgedragen. Hun avontuur is te volgen via www.roundtabletour.nl. ren waren er. Ouders zijn toen naar huis gesneld en kwamen terug met zeiltjes en paraplu’s om de spulletjes af te dekken. Het was al met al ontzettend gezellig.” Voor de kinderen zijn zeven kramen beschikbaar. De rest krijgt ta fels waar ze hun waar kunnen uitstallen. Elk jaar staan er ge middeld zo’n honderd tafels en kramen. Dick van Doorn, ook al jaren lid van de Lions, benadrukt dat het niet de bedoeling is dat de ouders achter de tafels gaan staan. „Het is een Kin dermarkt. Het is niet de be doeling dat er handel wordt gedreven.” „De kinderen zet ten zich voor kinderen in,” al dus meneer Blom. „De ou ders kunnen ze natuurlijk wel instrueren.” MOERKAPELLE - Tafeltennis vereniging T.Z.M. uit Moerka pelle organiseert op Koningin nedag alweer haar 25e trimloop. Ook dit jaar belooft het weer een grandioos succes te worden, gezien de reacties die T.Z.M. verleden jaar van de lopers mocht ontvangen. In het Dorpshuis OP MOER kan men zich verkleden en na afloop douchen. De startplaats is in de Jhr. v/d Welstraat hoek Ber- nardstraat. De loop gaat gro tendeels door de polder op verharde wegen en een stuk door het dorp, waar ook de start en finish is. Er kunnen 5 afstanden gelopen worden t.w. de 2, 5, 10, 15 en 21.1 km. In schrijven vanaf 9.30 uur in het Dorpshuis OP MOER, Raad huisstraat 40, Moerkapelle. Starttijd 2 km. om 10.00 uur. Starttijd andere afstanden I 1.30 uur. Deelnemers tot en met twaalf jaar betalen 2,- euro inschrijfgeld, alle anderen 4,- euro. Voor nadere inlichtingen: Coerd van Kasteel tel. 079- 5932742 of Dick van Vliet tel. 079-5931460. WADDINXVEEN - De Tafelron de maakt karten in Waddinxveen mogelijk en organiseert op Ko ninginnedag de ‘Grand Prix van Waddinxveen’. Degene die op 30 april 2004 in 12 minuten tijd de snelste ronde rijdt, mag zich win naar van de ‘Grote Prijs van Waddinxveen’ noemen. van Concordia vervoeren op Koninginnedag. (Foto: Richard Scharff) WADDINXVEEN - Serviceclub het zwembad te parkeren. De Tafelronde 143 organiseert toegang is gratis, donderdagavond 29 en vrijdag 30 april 143 kartingraces op 29 april 2004: 8 X]

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 20