Zevenhuizen Kunst is gevoel krijgt een d roomschool DE VLAG MAG wWBfw® nessei2 WADDINXVEEN Paanakker Skaten in Meivakantie Ontspannen wandelen op kOnin£‘nn 6 30 APRIL KONINGINNEDAG geopend van va’ Nu ook weer edag i’i.oo ROYAAL AANBOD VAN VERS ORANJE GEBAK! 12.00 uur Pesten 8.00 tim Oranje bij Wereldwinkel RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD g 5,95 4,50 op school Inspraak milieueffect waterbuffer in polder €5,25 €4,95 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Maart 2004 Acties (uitrukken): 18 DE BAS doe-het-zelf Setprijs 7,99 Dorpstraat 46 Waddinxveen (0182) 61 21 18 4 ORANJESOEZEN 5 ORANJETOMPOLCEN Vlag 100 x 150 cm Vlaggenstok I F PAGINA 25 WOENSDAG 28 APRIL 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Kunstenaar Theo van Eldik modeleert zijn gevoel tot een beeld. (Foto: Liesbeth van der Vis) BROOD- EN BANKETBAKKERIJ C, l KONINGINNEDAG 30 APRIL 2004 De maandelijkse rubriek van de commandant WADDINXVEEN - Een nare gebeurtenis in zijn privé-le- ven stuurde, van huis uit we tenschapper,Theo van Eldik richting de kunst. Inmiddels is hij vijf jaar en zo’n dertig beelden verder en exposeert Van Eldik in juni zijn werk in Nieuwkoop. Een gesprek met de wetenschapper die kunst uit een gevoel maakt en soms ’s nachts over nieuwe beel den droomt. ZEVENHUIZEN - Jeugdgroep Zevenhuizen-Moerkapelle, Stichting Jeugd en Jongeren werk Midden-Holland en Skate Bevordering Rotterdam organi seert op woensdag 5 mei weer een skate-dag. Deze dag kun je je hard ophalen als skater. Zo zijn er diverse skate-attributen voor zowel skateboarders als inline skaters. Ook kunnen In mijn beelden zit altijd iets schoons, maar ook de imper fectie.” Theo van Eldik exposeert van 8 tot en met 13 juni in ‘t Reght- huys in Nieuwkoop. Voor meer informatie: www.theos- gallery.com. Gert Huizer, brandweercom mandant Jan Dorrekenskade 71 Waddinxveen Telefoon (0182) 61 21 66 Wij leveren uit voorraad ook lange vlaggenmasten trum. Bij dit soort meldingen gaat het korps gelijk met al het materiaal rijden. Dit was maar goed ook want van het schuur tje was het al overgeslagen naar een naast gelegen woonwagen. De eerste bevelvoerder heeft dan ook direct middelbrand ge meld. De aangekomen officier van dienst heeft er weer grote brand van gemaakt, dit om meer materiaal ter plaatse te krijgen. Met vereende krachten is de brand beperkt tot twee wagens. (Door de dichte bebouwing was dit een gigantische klus). Na vijf uur keerde het team terug naar de kazerne. I4 maart Kleine brand. Aan de Passage 31 Waddinxseen tel.: 0182*12044 MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) Van huis uit werd Van Eldik eigenlijk nooit gestimuleerd om iets met kunst te doen. „Als kleine jongen was ik meer met sport bezig. Mijn broer zit in het brons en raadde mij vijf jaar geleden aan ook eens wat te probe ren.” De proef pakte gunstig uit. Van Eldik trad eerst als manager voor zijn broer op, maar had al snel zelf de kunst in de vingers zitten en het duo ging ieder z’n eigen weg. Van Eldik bleef zich richtten op het brons. „Om bronzen beelden te maken, moet je eerst een exemplaar van was maken.Van het beeld wordt een mal gemaakt van gips, de was wordt verhit en smelt en de achtergebleven leegte wordt gegoten met brons." Was is favoriet bij Van Eldik omdat je begint met niets. „Het beeld ontstaat onder mijn handen. Ik heb een glo baal idee, maar werk heef in tuïtief. Soms droom ik ook van beelden. Naast mijn bed ligt een notitieblok om schet sen te maken van die dro men.” In de beginperiode vond Van Eldik het heel spannend wat anderen van zijn kunst von den. „Bij mij komt het echt van binnenuit. Mijn beelden zijn apart; sommigen vinden ze mooi, anderen weer niet." Van Eldik omschrijft zijn beel den als ‘binnenste buiten'; hij modeleert zijn gevoel tot een beeld. De eerste vier beelden staan nog steeds bij hem thuis. „Die verkoop ik niet, ze zijn te gevoelig. Ze waren nog erg gelieerd aan de nare situatie waar ik in zat.” Vijf jaar verder moet de kunste naar nog steeds afscheid ne men van de beelden die hij verkoopt. „Ik laat ze dan meestal even in mijn kamer staan. Het zijn toch een soort kinderen van je geworden. Het is jouw ding.” Kenmerkend aan de beel den van Van Eldik noemt hij zelf de abstractie en het ly rische. „Mijn beelden zijn gebeurtenissen. Het zijn meestal vrouwen waar wel wat aan mankeert. Ze mis criteria als functionaliteit, archi tectuur, stedenbouwkundige uitstraling en materiaalkeuze blijkt de basisschool van Burg- land Projectontwikkeling BV voor ’t Reigerbos en de Een- dragt de gewenste droom- school te zijn. ’Een mooi, eigen tijds gebouw en een op de toekomst gericht ontwerp’, zo schrijft de Stuurgroep in haar gunningsadvies.Verder past het totale plan ook wat betreft het woningbouwplan en de infrast ructuur het best bij het pro gramma van eisen waaraan de projectontwikkelaars dienden te voldoen. Over de precieze invulling van het overige deel en de woningen zal nog verder gepraat gaan worden. - was het probleem verholpen. 22 maart Hulpverlening zon der spoed. Aan de Heemraad- weg moest de brandweer de ambulance assisteren met een patiënt. Door een bovenraam is de patiënt uit het huis getakeld zodat deze vervoerd kon wor den naar het ziekenhuis. 31 maart Hulpverlening met spoed. Op de A12 staat een au to met een lekkende gastank. De gastank is gecontroleerd la ten leeglopen waarna de wagen vervoert is naar de garage voor reparatie. gedeelte van een bedrijvenpand. De eerste bevelvoerder heeft direct opgeschaald naar grote brand en de brandweer is met al het materiaal ter plaatse gegaan. Gezien de omvang van het ge heel konden het team dit niet met het eigen korps en materi aal behappen en hebben assis tentie gekregen vanuit de regio. In totaal zijn er een tiental voer tuigen gealarmeerd. Door het snel en uiterst bekwaam optre den van de brandweer is de naast gelegen meubelfabriek en toonzalen gespaard gebleven. 14 maart Grote brand. De melding was een schuurtje in de brand op het woonwagencen- ZEVENHUIZEN - Dit hele jaar staan kleuren centraal in We reldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle. Na het frisse blauw in het begin van het jaar, waarmee de campagne ‘Meeting Colours’ begon, komt nu het accent te lig gen op oranje. Oranje staat voor energie, trouw en drang tot ont wikkeling. Het is ook de kleur van het Boeddhisme en het symboliseert de kleur van het vuur. In ons land heeft oranje al les te maken mèt het konings huis en koninginnedag. Daarom zal op 30 april de kraam veel oranje-accenten hebben, zoals bij mooie doosjes, sjaals, of man den. Maar ook bij de sausen en chutneys of sinaasappelsap. De zomerfolder van Fair Trade, die binnenkort verspreid wordt staat ook vol met oranje pro ducten. Meerdere daarvan zijn op koninginnedag al in het as- sortiment Als speciale attractie is er enve lop trekken met leuke prijsjes, een voordeelaanbieding van ho ning en er is een koopjeskraam. Voor de kinderen is er ook een kleurplaat van 'Meeting Co lours’.Wie de kleurplaat binnen twee weken gekleurd inlevert bij de winkelwagen maakt kans op een prijsje. De winkelwagen én de kraam staan op 30 april naast de apotheek in de Dorpsstraat. Zaterdag I mei staat de wagen zoals gewoonlijk van 10.00 uur - 16.00 uur op het AH plein. ZEVENHUIZEN - DoKi,Japans voor: de weg naar de energie houdt op zaterdag I mei een DoKi Walk; voor ontspanning en persoonlijke ontwikkeling. DoKi is een filosofie voor een bewustere manier van leven. De eerste stap op weg naar je eigen kracht, met de natuur en een gezonde dosis humor als uitgangspunt. Glipt de tijd tus sen je handen door? Zit je niet lekker in je vel? Last van terug kerende lichamelijke klachten? Sta je open voor groei en ont wikkeling? Voor diegene bieden wij een helpende hand. We leren je ei- Unaniem stemde de raad in met het voorstel van het colle ge, dat conform was aan het voorstel van de Stuurgroep Nieuwbouw basisscholen. Het college werd gecomplimen teerd met de snelle en goede uitwerking van de opdracht van de raad. Het haalbaarheidson derzoek nieuwe scholen in combinatie met woningbouw is omgezet in een concreet plan, dat nu de uitvoeringsfase in gaat. Er wordt uitgegaan van een start met de bouw van de school begin 2005. De unanie me keuze van de stuurgroep, waarin de betrokken scholen vertegenwoordigd zijn, was ook voor de raad van doorslag gevend belang. Op basis van VAN DEN BERG Tï, i,.„ k, rij P.irti nnm deelnemers meedoen aan een skatewedstrijd. De winnaar wordt gekozen door een vak kundige jury. Ook zijn er cli nics. De skatemiddag is voor ieder een van zes tot en met zestien jaar. De middag is bij La Bara- que in Zevenhuizen en duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer info: tel. 06-12839280. gen kracht aan te boren maar wel met beide benen op de grond te blijven. Het doel is li chamelijke en mentale flexibili teit. Verzamelplaats voor de DokiWalk is om I 1.00 uur bij Restaurant de Strandgaper (Strandweg) bij Zevenhuizen- plas/Oud Verlaat. Deelname is 7,- euro, inclusief koffie en thee. Op 12 mei start de DoKi Cursus. De cursus is 5 avonden en wordt gehouden aan de Wollefoppenweg 91a in Rot terdam. Voor meer informatie en/of aanmelding: DoKi, tel, 010-2222999 of www.dokicen- ter.nl. Tip van de maand: Geef je op als vrijwilliger bij de brandweer van Waddinxveen. Ben jij tussen de 18 en 35 jaar, woon en werk je in Waddinx veen dan ben jij degene die wij zoeken. Heb je interesse, kom dan op maandagavond even aan bij de brandweerkazerne aan de Noordkade.de koffie staat klaar. Of kom tijdens kantooruren even binnen bij het kantoor aan de Noordkade achter de kazer ne, waar wij je van de nodige in formatie kunnen voorzien. I maart Automatische brand melding. Bij een bedrijf op Doel- wijk was de melder afgegaan. Na onderzoek blijkt dat er niets aan de hand is. 3 maart Hulpverlening met spoed. Aan de Souburghlaan werd een gaslucht waargeno men door een bewoner. Na een gedegen onderzoek kan de brandweer niets vinden, ENE- CO komt ter plaatse en handelt het verder af. 10 maart Automatische brandmelding Pr. Bernhardlaan. Ter plaatse gekomen blijkt het te gaan om een pannetje met vlees dat iets te lang op het vuur heeft gestaan. De melder is schoongeblazen en de installatie gereset. 12 maart Zeer grote brand. Een bedrijvenpand aan de Mer- curiusweg was door onbekende oorzaak in brand geraakt. De eerste melding die wij kregen was dat er een schuur in de brand zou staan, al gauw bleek het te gaan om het middelste Er worden cursussen gehouden in de tweede en in de derde week van augustus 2004 van negen tot vier uur in Gouda. Na twee maanden is er een te- rugkombijeenkomst. Ouders worden bij de cursus betrok ken door middel van een ou deravond in dezelfde week, voorafgaand aan de cursus, en een ouderavond na afloop van de cursus. Aanmelden voor de cursus of voor meer informatie: GGZ Midden-Holland, Kinderen en Jeugd, mw. N. van Dijk in Gouda, tel. 0182-560540. Dins dag I juni 2004 is de sluitings datum. deze gemeenten aan op welke vragen de MER antwoord moet geven en welke varianten zij onderzocht willen zien. Ie dereen kan opmerkingen voor de inhoud van de nog op te stellen richtlijnen kenbaar ma ken aan de gemeenteraden van Boskoop, Reeuwijk of Wad dinxveen. Uw opmerkingen kunnen vragen betreffende de milieueffecten van alternatieve oplossingen en varianten zijn. Op deze wijze kunnen de richtlijnen voor de MER zo vol ledig mogelijk worden opge steld, zodat alle mogelijke op lossingen en varianten in de MER onderzocht kunnen wor den. Uw opmerkingen kunnen on der vermelding van startnotitie inrichting Gouwe Wiericke west tot en met 28 mei 2004 schriftelijk worden ingediend bij: Gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen. Indien u wenst dat uw persoonlijke gegevens niet bekend worden gemaakt, kunt u hierom vragen in een aparte brief bij uw schriftelijke op merkingen. De schrifttelijke op merkingen voorziet u in dat ge val niet van uw persoonlijke gegevens. Mede op basis van de uitkom sten van de MER nemen de ini tiatiefnemers een besluit of de genoemde activiteiten voor de inrichting van Gouwe Wiericke west uitgevoerd moeten wor den of niet. Als de gemeentera den van de Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen besluiten de voorgestelde activiteiten uit te voeren, zullen ze de bestem mingsplannen moeten wijzigen. De MER is tevens nodig voor het wijzigen van de bestem mingsplannen. Voor inhoudelij ke vragen over deze procedure kunt u contact opnemen met: B. Grisnich, afdeling VROM, ge meente Waddinxveen, tel. 0182-624826. REGIO - Kinderen die op de basisschool zijn gepest, nemen de angst voor herhaling vaak mee naar de middelbare school. En door hun angstige gedrag wordt hun vrees vaak bewaarheid. Voor deze groep kinderen geeft de GGZ Mid den-Holland, Kinderen en Jeugd, in de zomervakantie een weerbaarheidstraining 'Plezier op school’ aan de brugklassers in spé. Thema’s als omgaan met span ning, contact leggen met andere kinderen, zelfpresentatie en omgaan met pesten worden behandeld, waarbij de nadruk ligt op het oefenen van vaardig heden in de vorm van rollen spelen. De keuze voor de va kantieperiode is gemaakt, omdat er juist dan sprake is van een overgangssituatie. ZEVENHUIZEN - Tijdens de raadsvergadering van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle van vorige week is er een belangrijke stap gezet naar de verwezenlijking van de door Burgland Projectontwikkeling getekende droom- school en een nieuwe gymzaal. De verouderde basisscho len De Eendragt en ’t Reigerbos worden gesloopt en ver vangen door één nieuw gebouw waarin beide scholen gehuisvest worden. Tevens wordt de gymzaal aan de Dorpsstraat gesloopt en verplaatst naar de scholenloca tie. Aan de Dorpsstraat komen woningen. zijn wy geopend van: 8.00 uur tot 12.00 uur in Waddinxveen en Gouda. deelten van blok 3 en in geheel blok 4 van polder Reeuwijk. 3. Het onderzoeken van de mogelijkheden van flexibel peil beheer in het blijvend agrarisch gebied in gedeelten van blok 2 en .3, waarbij voor de functie landbouw tevens onderzoek plaatsvindt naar een mogelijke verbrede doelstelling (natuur, recreatie). De gemeenteraden van Bo skoop, Reeuwijk en Waddinx veen hebben voor een op te stellen MER een startnotitie ontvangen van de initiatiefne mers. De startnotitie betekent de aanvang van het onderzoek naar de milieueffecten die de drie te onderzoeken activitei ten hebben. De resultaten van dit onder zoek worden opgenomen in de MER. De startnotitie voor de MER-procedure ligt van 29 april 2004 tot en met 28 mei 2004 op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis. De gemeentera den van Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen zullen ieder af zonderlijk richtlijnen opstellen waaraan de MER zal moeten voldoen. In de richtlijnen geven Gruttodreef staat mogelijk een woning in de brand. Met twee voertuigen is de brandweer uit gerukt, ter plaatse gekomen is er niets te ontdekken. 16 maart Buitenbrand.Aan het Wilgenlaantje in het Gouwebos staat een stuk gras en een paar struiken in de brand. Dit was snel onder controle. 17 maart Hulpverlening met spoed. In een woning aan de Beethovenlaan werd een gas lucht geroken. Na onderzoek blijkt dat de gasleiding in de me terkast lekt. ENECO heeft de meter afgesloten en een installa tiebedrijf heeft de leiding gere pareerd. 20 maart Diverse meldingen. De storm van deze dag zorgde er voor dat er diversen bomen dreigden om te waaien en waai de van een dakkapel de dakbe dekking af. Verder nog twee au tomatische meldingen. Een drukke dag. 21 maart Hulpverlening zon der spoed. Bij woningen aan de Zonnesingel lagen een partij dakpannen los die van het dak dreigde te vallen. Dit was ge vaarlijk voor passanten. Met be hulp van de ladderwagen zijn de pannen weer goed gelegd en WADDINXVEEN/REEUWIJK - Belanghebbenden kunnen van 29 april 2004 tot en met 28 mei reageren op de plannen voor een waterbuffergebied in de Middelburg- en Tempelpol- der. Het gaat hierbij om de mi lieueffecten voor de op te stel len Milieu-effectrapportage (MER). Binnen Gouwe Wieric ke west spelen verschillende problemen. Het gaat om pro blemen door bodemdaling, ver- zilting, tekort aan water van voldoende kwaliteit, algemene waterkwaliteit en ruimtelijke versnippering van functies. Als oplossingsmogelijkheden van de problemen worden de vol- gende drie activiteiten in een Milieueffectrapportage (MER) voorgesteld: 1Locatie- en inrichtingsonder- zoek naar watervoorraadber- ging met een totale capaciteit van 4,5 miljoen kubieke meter in de Middelburg- en Tempel- polder met zo mogelijke multi functioneel ruimtegebruik. 2. Het onderzoeken van de mogelijkheden van flexibel peil beheer met de bijbehorende inrichting in de natuurgebieden van polder Bloemendaal, in ge- EETCAFE TEL> (0 82) 64 98 3 S sen een arm, een been, heb ben een leegte in hun buik.” Van Eldik maakt unica's; van elk beeld is maar één exem plaar. „Het leven is de moeite waard om geleefd te worden, maar er is altijd iets incom pleets. We streven naar een bepaalde vorm van perfectie. I iw

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 25