Kunstige nagels Demogyjada swingend succes ^4':* Trouwbeurs Vijftig en meer jaren geleden, deel 2 in Trefpunt Gratis caravancontrole I r Kerkradio Wandelexcursie Voorofsche- Colofon polder MEDISCHE DIENSTEN y Vermist Gevonden KERKDIENSTEN Jüstoriscd “Waddirixveen WOENSDAG 28 APRIL 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 Gruttodreef buiten MID- Ie ad IJssel spreker: de <v- De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur cand. EJ.M. van Veldhuizen, Delft 18.30 uur ds. D.M. vd Linde, Rot terdam Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan zondag 9.30 uur ds. C.Verduijn, Utrecht Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds. M.C. Batenburg Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur Commu nieviering, pastor M. Ameling zondag 11.15 uur Eucharistievie ring, pastoor W. vd Meer keer Napoleon! Hij stak zijn hand in eigen boezem. „Dit is lekker stoer,” zegt een meisje in het publiek. „Daar hou ik van.” Er is voor iedereen, jong of oud, meisje of jongen, rustig of super swingend, wat wils. De kleding en accesoires. Het is voor hen alleen maar handig dat alles nu zo dichtbij is. Je komt hier niet alleen nog maar voor de nagelverzor- ging.Je kan gelijk ook even in de boetiek rondkijken of er nog iets leuks tussenhangt.” De boetiek zal in een huiselij ke sfeer worden ingericht. De kleding hangt in houten kas ten en in het midden van de winkel staat een leestafel. Alexandra heeft zelf de mer- tegen de muur staan potjes vol met glitters en steentjes. Nailart is tegenwoordig popu lair. De 3-d nagels (waarbij met acryl op de nagels versie ringen worden aangebracht) zijn hierin de nieuwste aan winst. Alexandra vindt het het leukst wanneer ze nagels naar eigen fantasie mag behande len. „Je kan wel dingen uit boekjes halen, maar het is na tuurlijk het leukst als je iets zelf kan neerzetten.” Overbelading speelt ook vaak een rol, maar dat is uiteraard geen technisch gebrek. De caravancontrole van 8 mei bij Campo World in Waddinx- veen strekt zich niet alleen uit over aspecten van verkeersvei ligheid, maar ook andere zaken die met de veiligheid van het in terieur van de caravans te ma ken hebben. Hierbij gaat het om de gasinstallatie. Tenslotte wordt gekeken of de voertuig- documenten in orde zijn. Men krijgt ook advies over het ge wicht van de auto met het ge wicht van de caravan en welk rijbewijs hiervoor vereist is. Rode poes met bruin-rood, witte bef en voeten, hangbuik, heeft dieetvoer nodig, bruine vlooienband, (Waddinxveen) Grijze kater, blauwgrijs met witte aftekeningen (Moerkapel- le) Grijze kater met witte afteke ningen, Jonkheer van der Wel- straat (Moerkapelle) de trouwbeurs. informatie: tel. of www.zaal- De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds.J. de Jong Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Redactie Noortje van Dorp 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 28 april 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg woensdag 5 mei 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 27 april 20.00 uur ledenvergade ring zondag 9 mei 10.00 uur ds. A.S. Lenselink.Alblasserdam VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttoren bespreking GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur pastor G.J. Martini OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uurWoord Com muniedienst, werkgroep WCD dinsdag 4 mei 19.00 uur Doden herdenking weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 16 mei 11.00 uur, Jan Delhaas. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 10 eurocent per minuut) GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. W.J.M. Vreugdenhil, Amstelveen 16.30 uur ds. C. Bijl, Rijnsburg Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. G.F. Smaling, Leiden 14.30 uur ds. L. Schaap, Strijen Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. WADDINXVEEN - Al jaren liet ze haar eigen nagels door een vriendin doen. Zelf werk te Alexandra Bade toen nog in de kledingboetiek Blue Wa ve. Toen kwam het moment dat de vriendin stopte met de nagels en Alexandra eigenlijk op zoek was naar een nieuwe uitdaging op zoek was. „Ik ben gelijk in een nagelstudio begonnen.” Als opleiding volg de de nagelstyliste de allround cursus nagelstudio.Vier jaar lang zat ze boven de woon winkel ‘het Droomhuys’. Per I mei gaat Alexandra een twee de droom verwezenlijken: in het nieuwe pand (waar voor heen Rosemaries woonwinkel in zat) komt, naast de nagel studio, nu ook een boetiek. „Twee dingen die ik altijd heel graag wilde. Ik heb er nu één geheel van gemaakt.” Combi-winkels schieten als paddestoelen uit de grond in de grote steden. Steeds vaker kan je kleding shoppen en even internetten, naar de kap per en ondertussen je cd-tje uitzoeken of nagels lakken en daarbij een passend stel kle ding zoeken.De combinatie heeft Alexandra altijd leuk ge vonden. „Mensen die hier ko men voor hun nagels, zijn ook meestal veel bezig met hun uiterlijke verzorging. Als ze van mooie nagels houden, houden ze ook van mooie Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: van Gelukkig mogen alle deelne mers tonen in een fantastische eind- dans, voor de groten een lek kere uitdaging, voor de klein tjes nog best lastig, maar ze doen zeker niet voor de ande- ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. M. de Boer, Gouda 18.30 uur ds. R. van Loon, Capel- Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda.Voor spoedgevallen ieder Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur heer J. Verkerk De schooltijden: van 9-12 en van 1-3; dan verdwenen de klei nen voor dien dag! 's Zomers kwamen de anderen terug van 4-5. Des winters avondschool van 5-7 terwijl de les van 3-4 dan verviel. Op de middagles van 4-5 had ik een deel van de middelste klas voor mijn reke ning. Dinsdagmorgen, de tweede dag, stond ik om 9 uur alleen voor de zaak. Ik deed wat maar mogelijk was, maar het was half twaalf eer ik met lezen klaar was.Vlug een halfuur schrijven; het rekenen schoot er bij in. Het was om wanhopig te wor- RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. ken uitgekozen. „In de boe tiek hangt kleding voor jong en oud en van maatje 34 tot 46. Er is zowel sportieve als charmante kleding.” Maar naast de boetiek zet Alexandra haar werk als na gelstyliste ook natuurlijk voort.Voor een manicure, bruidsnagels, nailart maar ook wimperverlenging. Alexandra is van veel markten thuis. De nagestudio in het nieuwe pand is al ingericht. In de kast Vrijdag I mei opent Alexandra haar nieuw winkel: Alexandra’s Nail en Fashion aan de Zuidka de I. De nagelstudio is van dins dag en woensdag geopend van 9.30 tot 17.30 uur, donderdag van 9.30 tot 20.00 uur en za terdag van 9.00 tot 17.00 uur. De kledingboetiek is van dins dag t/m vrijdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur (op don derdagavond ook van 19.00 tot 2 l.oo uur) en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Rode kater met witte buik en poten, stukje uit een oor, Pru nusstraat (Waddinxveen) HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Het is bijna twaalf uur. De spanning in de kleedkamers is al te snijden. Er wordt nog even een laatste keer geoefend. Daarna bijt de jeugdselectie van Toos Wad dinxveen het spits af op het spetterende muzieknummer Intuition. De Regionale Demo gyjada is van start. Naast Toos wordt er deelgenomen door OKK Dordrecht, Velocitas Gouda en OKK Hardinxveld aan het jazzdansonderdeel. Zo’n 330 deelnefners laten de ze zaterdagochtend in Sporthal De Dreef in Waddinxveen zien wat ze kunnen met jazzdans. Keurig in de maat komen stoe re indianenmeiden het toneel op. „Ze oefenen uren per week, maar kunnen gelukkig ook nog lachen”, licht lady- speaker Suzan Bik toe. Het pu bliek hoeft zich geen ogenblik te vervelen. In rap tempo volgt het ene flitsende nummer op het andere. De swingende schildpadden zijn bepaald niet langzaam. Op een vrolijk mu ziekje wordt een schildpadden dans uitgevoerd. „Op het strand leg ik een ei. Hier en daar leg ik een ei.” Ze ontvan gen een daverend applaus evenals alle overige groepen, negentien in totaal. De vijfde groep had gekozen voor musi- calmuziek. Een vader en zijn AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. had toch zoo mijn best gedaan! Den volgenden Dinsdag was het nog een staaltje erger en - hoewel ik hem verklaarde dat ik deed wat ik kon- ’t hielp niet. Ik had wel willen wegloopen, want ik begreep dat redenee- ren hier toch niet hielp. De vol gende week kwam het tpt een uitbarsting. Ik was in de stellige meening dat het al heel wat be ter ging, maar jawel! Het ging: Van dik hout zaagt men plan ken. En toen hij de schriften in zag, was het bar; ze werden me bijna naar het hoofd geworpen. Eigenlijk had hij op dit punt wel reden van mopperen: ’t was of er met een houtje geschreven was! Ik had wel beproefd de pennen te verbeteren, maar als men de kunst niet verstaat net als ik- geraakt men van den wal in de sloot. Dat had hij in aanmerking moe ten nemen. Wat er in die oogenblikken in mij omging kan ik niet beschrijven. Droefheid en boosheid kampten met mijn gekwetst eergevoel zoodat ik bleef zwijgen en mij oogen- schijnlijk kalm hield. Ik greep mijn pet, vergat mijn pijp niet, en ging de school uit naar mijn kamertje waar ik direct begon met mijn koffer te pakken. Vijf minuten later was de patroon, die natuurlijk niet wist hoe hij het met me had, bij me in de kamer. „Wat gaat U doen?” was zijn vraag. WADDINXVEEN - Het Tref punt heeft op zaterdag 8 mei van 10.00 - 17.00 uur een trouwbeurs. Het is de eerste keer dat er een trouwbeurs wordt georganiseerd in Wad dinxveen. De initiatiefneemster van deze beurs is Christine de Gelder, een van de eigenares sen van Het Trefpunt. Er zijn een heel aantal lokale onder nemers en een aantal onderne mers uit de regio bereid ge vonden op de beurs te komen staan. Het doel van de beurs is dan ook om iedereen te laten zien dat in Waddinxveen alles aanwezig is om een geslaagde bruiloft te vieren. De deelne mende bedrijven zijn: Bakker van den Berg, Different Design, Stalhouderij van der Eijk, Drukkerij van derVlist, Holland International Reisbureau, Schoonheidssalon Haagmans, Vast en Goed Makelaardij, Sylli Beads (ontwerp en verkoop sieraden), Hairmaxx Kapsalon, Sjaak Noteboom Fotografie, Trouwservice Straver, Juwelier den Haag,The Lookx, Het Tref punt. Bij het winkelcentrum De Passage is voldoende gratis parkeergelegenheid voor be zoekers van Voor meer 0182-612578 huur.nu. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op zaterdag 8 mei a.s. organi seert de afdeling Waddinx- veen/Boskoop van 3VO een gratis caravancontrole in sa menwerking met Campo World aan de Piasweg in Wad dinxveen en de verkeerspolitie van het district Midden-Hol land. De controle in Waddinx veen is uitsluitend op telefoni sche afspraak tussen 18.00 en 20.00 uur bij het secretariaat van 3VO: 0182-615777. Caravanbezitters worden met deze bijzondere actie in de ge- le-genheid gesteld aan de voor avond van het vakantieseizoen hun mobiele woning aan een in- spectiebeurt te onderwerpen. Medewerkers van Campo World staan zaterdagmorgen 8 mei klaar om desgewenst klei ne reparaties direct uit te voe ren. Bij de politiecontroles op Voor gratis registratie en infor matie over vermiste én gevon den dieren kunt u bellen met tel. 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl. P.W. van Milaan Pieter Willem van Milaan is geboren op 13 augustus 1850 te Schiedam. Bij toe val vond zijn kleinzoon dhr. A.W van Milaan, tussen ou de documenten, handge schreven herinneringen van zijn grootvader. Daar deze voor Waddinxveen bijzonder interessant zijn, was hij zo vriendelijk het Historisch Genootschap Waddinxveen toestem ming te geven een deel in te publiceren. P.W. van Mil aan noemt geen namen, maar werkt met initialen. Zelfs Waddinxveen wordt niet voluit genoemd, maar als ‘W’ aangeduid. zoon geven op de tribune hun persoonlijk commentaar. „Beetje saai, beetje meer ritme mag wel, vind je niet.” Zoonlief knikt lachend en pa krijgt di rect wat hij wil: een stoere jon- gensgroep met twee lieftallige ballerina’s. „Dit vind ik écht heel leuk!” reageert een blond meisje glunderend. Vader en zoon zijn meer gecharmeerd van een dans op de muziek Hot Fudge, uitgevoerd door een Toos- groep van Margreet Zuidam- Galavazi. Bij Velocitas doen twee opa’s mee, de ene is zelfs vandaag precies 75 jaar gewor den. Hippe discomeiden op hippe discomuziek en veel ge lach om de absurd dikke billen en de elegante Beauty’s. In het donker wordt een decor opgezet met bomen. Muziek instrumenten worden erom heen gelegd en de kinderen staan tussen de coulissen als bus te wachten. Het licht en de muziek gaan aan en dan mogen bijna 70 katten lopen en dan sen, als échte katten die een muis achterna zitten in het bos. „Sur Ie pont” en veertig ren onder. „Het waren zulke goede dansers!” Suzan Bik peling, de assen en het chassis, straalt van trots aan het einde van het ochtendprogramma. „We werkten mooi op tijd hè, binnen het schema. Allemaal leuke nummers, het verveelde geen moment!” Voor spoedmedicatie kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM) konsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl VIERSTROOM THUISZORG. Bezoek en postadres: Station straat 12,2741 HS Waddinxveen. Telefoonnummer 0182 62 30 40. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen www.vierstroom.nl voor meer informatie. Terwijl ik een der hoogere af- deelingen liet lezen, zou de pa troon mij laten zien, hoe met de laagste op bord gewerkt moest worden. Eerst verscheen een rij klinkers, dan een idem medeklinkers en vervolgens al de lesoefeningen naar Prinsen. Zoodra een letter of woordje geschreven was, noemde de ge- heele afdeling, voorzover hun wetenschap reikte, het in koor op. Was het bord vol dan hoof delijk elk een rij en tenslotte al les eenige malen in koor. Koor- oefeningen en nog eens kooroefeningen waren het hoofddeel van het programma. Terwijl de eene afdeeling mon den. Toch gaf ik den moed niet op en op het eind der week was ik tenminste om elf uur ge reed met de leesles. Het werd zaterdag. Veel vroe ger dan het koffieappèl werd er op onze kamerdeur geklopt en geroepen: „Ik wacht al Mees ters!” Wij er uit want we moesten de banken verzetten, terwijl de meid den school- vloer veegde, ’t Was een ge sjouw die zware banken! Ik deed mijn plicht, maar met te genzin. Het werd wéér dinsdag. Dan kwam de patroon poolshoogte nemen in de kleine school, daar zijn klasse dan grootendeels naar de catechisatie was. Ik zie hem nog binnenkomen met zijn blauw en wit ka-toenen jasje aan en het tabakskistje onder den arm. Hij nam weêr de laag ste afdeling. Het duurde niet lang of ik zag hem ongeduldig het hoofd schudden -toen een voortdurend gebrom- en daar brak de bui los. „Niets gevor derd, niets opgeschoten, ’t gaat slecht!” „Wat is er toch uitge voerd” enz. enz. werd mij op een afstand naar het hoofd ge worpen, totdat eindelijk met een driftig gebaar het sterke krijt werd neergegooid en de patroon almaar in zichzelf mopperende, verdween! En ik WADDINXVEEN - De Cen traal Hervormde Gemeente zal zondagmorgen 2 mei het ker kenprogramma voor de RTW verzorgen. De uitzending be gint om 9.00 uur met het kin derprogramma. Om 9.30 uur wordt overgeschakeld naar de Bethelkerk voor de directe uit zending van de eredienst.Voor ganger in deze dienst is ds.J.de Jong. Na de kerkdienst, om on geveer 11.10 uur, kunt u luiste ren naar een muziekprogram ma met als thema de 4-5 mei herdenking. Ook het tweede programma na de kerkdienst staat in dit teken. U kunt dan luisteren naar schrijver en dich ter Egbert Hofman uit Gouda. Hij zal het Wilhelmus wat na der toelichten om I 1.25 uur. RTW FM is te vinden op: Kabel FM 103.4 en in de ether op FM 105.8. jongste deelnemertjes uit Gouda werken in de les met de Dans-moet-je-doen-methode en dat aan de hand van ver schillende thema’s. „De kleu ters vinden het heel spannend en met de sjaaltjes dansen nog knap lastig,” vertelt Suzan Bik. Toch brengen ook zijn hun dans tot een goed einde. Uit de installatie klinkt een fantastisch geluid, de belichting is profes sioneel. „Ik zou gelukkig wezen als ik een vriendje had.” Als vriendjes dansen doen ze! Ge volgd door een professionele groep van OKK Dordrecht. De groep op een nummer van Kin deren voor Kinderen is heel enthousiast. „Ze hebben veel plezier in het dansen, het straalt van de gezichten af.” Veel te snel trekken de negen tien dansgroepen aan de ogen de toeschouwers voorbij, vakantieroutes blijkt dat er nog vaak sprake is van technische nog één keer hun kunnen gebreken. Overigens blijken die mankementen vaak snel en eenvoudig te herstellen. De voertuigonderdelen die bijzon dere aandacht verdienen zijn de remmen, de banden, de re flectoren, de wiellagers, de kop- deling werd beziggehouden, moesten de andere hun les op de lei overschrijven. "De lei en?","Daar in den hoek!" werd me gezegd en daar vond ik een stapel leischerven! Geen enke le lei had lijsten. Ik deelde ze uit: de leerlingen maakten ze op de meest primitieve wijze schoon. Wie dacht er in die da gen aan hygiëne op een dorps school? Als er maar geleerd werd en zoo vlug mogelijk, dan was de zaak in orde. Om 10 uur was de leesles afge- loopen. Nu tot halfelf schrijven voor de hoogste afdeelingen - de pennen liggen in dat kastje- en dan rekenen, mondeling en schriftelijk; dat kan ik wel aan U overlaten: „zie maar hoe ver ze zijn!” was het afscheid van den patroon, waarna hij vertrok naar zijn eigen klasse. Daar stond ik alleen met mijn reuzengetal kinderen! Ik sufte een oogenblik maar een toene mend gegons riep me tot aan pakken. Naar de pennen ge zocht -en daar vond ik- veeren pennen, ik die nog nooit zoo’n exemplaar in mijn vingers had gehad! Alleen met veeren pen nen kon men goed leeren schrijven, volgens den patroon. Gelukkig was de klasse goed onder tucht, enkel woelwaters had ik spoedig in het oog -dus WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Zuid-Hollands Landschap organiseert op zaterdag 8 mei om 8.00 uur een wandelexcur sie rondom de Voorofschepol- der in Waddinxveen. De wan deling gaat langs een opvallende, natte polder tussen Waddinxveen en Boskoop waar veel weidevogels hun stek hebben gevonden. Een mede werker van de stichting geeft leidt de wandeling en geeft in formatie over de talrijke weide vogels die de polder als broed plaats hebben gekozen. De Voorofschepolder is een kleine graslandpolder van 32 hectare en ligt ingeklemd tus sen Waddinxveen en Boskoop. In aantallen weidevogels is de Voorofschepolder echter groot te noemen. Tientallen kieviten en grutto’s en een kolonie vis- dieven zijn slechts enkelen van de soorten die in de verrekij ker te vangen zijn. Dankzij de hooggelegen kade aan de west zijde van het gebied is de Voor ofschepolder prima te overzien en laten de weidevogels zich veelal geduldig bewonderen. De polder is langs de slootkant prachtig geel gekleurd met de bloeiende dotterbloemen. De excursie is van 08.00 tot I 1.00 uur. Vertrek vanaf de par keerplaats Zalencentrum aan de Staringhlaan in Waddinx veen. Deelname is gratis. Goe de wandelschoenen of laarzen alsmede een verrekijker wor den aanbevolen. Aanmelden via de natuuragen- da op www.zuidhollandsland- schap.nl of telefonisch op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur (010) 272 22 22. E>fec?QljJ ordehouden ging goed. Namid dag lezen in de boekjes -de kleinen de bordoefening nog eens repeteeren, de beginners letters leeren op de leestafels van Prinsen en verder aan schouwing en zingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 7