Geslaagde Grand Prix van Waddinxveen Koninginnedag Politie voor burgers s|°)Ö@g]@0s [nW(o)(g)0®© L I T I E P 0 140 AJL Locatie- keuze Geld over de balk f Korte wandeltocht Fietstocht voor senioren Wereld- Filmavond Rommelmarkt (3 kamer bungalow) Bungalows Caserio Kleding- inzameling Concordia Bingo in De Boog senioren winkeldag Rondje kunst u EXCLUSIEVE LEZERSAANBIEDING: BESTEMMING VAN DE MAAND Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Gran Canaria Playa del Ingles. LEZERS SCHRIJVEN 26- 4 27- 4 28- 4 Grijp uw kans voor deze unieke aanbieding en maak tevens kans op het winnen van een auto! van 08 ij i PAGINA 11 WOENSDAG 5 MEI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Onderlinge strijd en sportiviteit zorgden voor een aangename sfeer tijdens de kartraces. (Foto: Liesbeth van der Vis) Brieven onder pseudoniem worden wei geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. de een bekende van de Lions Club aan een meisje achter één van de tafels. Die woorden haal den het doel van de actie on middellijk dichterbij en een extra centje werd graag afgestaan. Bij de Waddinxveense Brand weer brak ’s middags de Koning- innevreugde los. Een groot feest met spelletjes achter de kazerne velen niet meer stuk. En als je per ongeluk je ballon losliet, was er geen reden om te huilen.Thijs (3 jaar) keek even heel beteu terd. Het rode stipje verdween zó snel daar hoog in de lucht. Maar van een stoere brandweer man (of-vrouw!) kreeg Thijs ge woon weer fijn een nieuwe! Aan het eind van de middag ver zamelden zich velen nog op de coopcollege. Deze week is de Nota Ruimte bekend gemaakt. In dit plan wordt de verstedelijking mogelijk gemaakt bij de Zuid- plaspolder. Wellicht is deze loca tie meer geschikt voor een groot winkelcentrum, immers nieuwe wegen kunnen aangelegd wor den en het centrum zou centraal liggen t.o.v. de bevolking, in de toekomstige Zuidplas zouden meer bewoners zijn dan in de rest van Waddinxveen. De be staande winkels kunnen blijven ten behoeve van o.a.de senioren. Misschien zou een enquete on der de bevolking hier een duide lijker inzicht kunnen geven of er behoefte is aan een winkelcen trum, de locatie, de grootte en de inhoud voor wat betreft de soort winkels en andere activi teiten. Ik hoop dat er binnen de gemeenteraad nog eens goed na gedacht wordt alvorens over te gaan tot een definitieve keuze die misschien onoplosbare proble men tot gevolg kan hebben. Mevrouw T. van Groningen hadden genomen, volgde de bij Formule I gebruikelijke ceremonie van knallende kurken en fonteinen van bruisend spuit water. Op Koninginnedag kon iedereen die dat wilde en langer was dan 1.40 meter op het circuit komen karten. Meer dan 150 coureurs in spe lieten deze unieke kans niet aan hun neus voorbij gaan en schre ven zich in voor de Grand Prix van Wad dinxveen. Op de zonovergoten kartbaan had de heer Fresco slechts 19,61 secon den nodig om een ronde van ruim 250 meter te rijden. Daarmee was hij de snelste karter van de dag en dus de kampioen van de Grand Prix van Waddinxveen. Een com pleet overzicht van alle persoonlijke re cords van de deelnemers is eenvoudig te vinden via www.waddinxveen.net. Na af- Zeer centrad gelegen maisonette-bungalows, centraal gelegen op de "Playa". De bungalows liggen rond een groot zwembad (apart kinderbad) en in een goed onderhouden tuin. 600 meter van het zandstrand en 500 meter van diverse winkelcentra. Diverse activiteiten. Wasserette aanwezig. Snackbar met eenvoudige maaltijden. In de bungalows (3 kamers) is soteliet TV aanwezig (EK voetbal 2004) Uitvoerige beschrijving beschikbaar. WADDINXVEEN -Tafelronde 143 Wad dinxveen beloofde Waddinxveen een heuse 3-uursrace en een Grand Prix. En die belofte maakte zij waar op 29 en 30 april. De drie uur durende estafetterace tussen 12 bedrijven uit Waddinxveen en de regio eindigde op de vooravond van Koninginnedag in een spannende close fi nish. Het toegestroomde publiek en suppor ters van de deelnemende teams genoten van de wedstrijd op het met strobalen en autobanden tot circuit ingerichte eve nemententerrein aan de Dreef. Daar za gen zij hoe hoveniersbedrijf Van Vliet na 180 minuten met slechts 8 ronden voor sprong de race van Toyota Van Leeuwen won. De derde plaats was voor Van Noort Transporten. Nadat de teamcap tains hun verdiende bekers in ontvangst Vanuit de praktijk gezien is dit onbegrijpelijk, daar deze locatie is ingeklemd tussen spoorlijn, de Kanaaldijk en bestaande bebou wing. Er is geen mogelijkheid voor uitbreiding in de toekomst en ook de ontsluiting met nieu we verkeerswegen is onmogelijk. Het is zeer opmerkelijk dat er geen verkeersplan is, verwacht men dat dit probleem zichzelf wel zal oplossen? Dat kan toch niet de bedoeling zijn, men wil nota bene ook consumenten uit de regio aantrekken. Al het ver keer zal zich meer gaan concen treren op een toch al druk ver- keerspunt-Tevens zal de toename van het verkeer niet bijdragen aan de veiligheid van de scholie ren van het naastgelegen Coene- rapport Locatieanalyse scoort de locatie Burgemeester War- naar goed op de locatieaspecten en de bereikbaarheidsaspecten. WADDINXVEEN - Voor de derde keer dit seizoen zamelt Muziekvereniging Concordia kleding in. Het Leger des Heils zal vervolgens de kleding bij Concordia ophalen. Zij dragen er zorg voor dat de bruikbare kleding (als ookschoenen, de kens en gordijnen etc. terecht komen in de Oostbloklanden en Derde Wereldlanden. De onbruikbare artikelen worden gerecycled. De opbrengst (be rekend aan de hand van het aantal ingeleverde kilo’s) komt ten bate van Concordia. Alles kan ingeleverd worden bij de Hoge Noot aan de J.W Friso- weg I op donderdagavond vap 18.00 tot 22.00 uur. Het bruik bare hoeft niet van het on bruikbare gescheiden te wor den. Twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. Mocht u meer dan zes zakken hebben om in te leve ren, dan kunnen deze ook afge haald worden. Doorgeven kan op tel. 0182-619569. tijd geld van onze inwoners over de balk smijt. Het volgende is ge beurd. Op het Zonnehof zijn van aanvang af parkeerplaatsen, op gebouwd uit zwarte stenen voor de parkeerplek zelf en tussen de parkeerplekken een band van lichtere stenen. Nu heeft een aannemer, en naar ik aanneem in opdracht van de Gemeente, op de parkeerplekken stenen ver wijderd en een tegel met een P ingebouwd.Ten eerste vind ik het een onderschatting van de intel ligentie van de inwoners. Ten tweede is dit absoluut wegge gooid geld.Wat mij betreft moet een ambtelijk apparaat hierop worden aangesproken en moet een college dit in deze tijden ab soluut goed in de hand houden. Nut en noodzaak moeten altijd argument zijn en ik ben ervan overtuigd dat dit hier zeker niet het geval is. C. Verweij WADDINXVEEN - De Boog heeft op vrijdag 7 mei weer een bingoavond. Iedereen is van harte welkom in het buurtcen trum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) houdt op maan dag 10 mei aanstaande een korte wandeltocht voor senio ren. Vooraf opgeven is niet no dig; deelnemers kunnen zich op de dag zelf vanaf 9.30 uur in schrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep richting Zevenhuizen voor een tocht van 6 kilome ter langs de Rottemeren. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen I ,- euro, inclusief een kopje kof- fie/thee. Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W, tel. 0182-615555 of 0182-631932. De volgende wandeltocht is gepland op 14 juni. zet door de heer Rubelink, komt oorspronkelijk uit Ameri ka, maar is hier in Nederland niet minder bruikbaar. Bijvoorbeeld om de cursisten een positievere kijk te geven op de politie, zodat deze mensen hun positivisme ook uitdragen naar de rest van hun omgeving. Dit leidt uiteindelijk tot een positievere kijk op de politie en daarmee tot een verbetering van het imago, wat nodig is om dat sommige mensen nog steeds niet af zijn van het alom bekende en stereotyperende idee dat de politie alleen maar ’bonnen schrijft en bekeuringen uitdeelt’. Deelnemers aan de cursus zijn sportvelden van W.S.E.om in een ontspannen sfeer nog na te ge nieten van deze prachtige voor jaarsdag. Voor de kinderen was er een ballonnenwedstrijd. Je naam op een kaartje ging na het oplaten een verre reis tegemoet. Wie zou er nog eens iets van te rug horen? Toen steeg onver wachts de spanning. Een brom mende helikopter komt over en gooit een flyer uit. De kleurige linten dwarrelen naar beneden en bepalen voor de inzittenden van de heli waar ze in een vol gende ronde naar buiten moeten springen om, rekening houdend met de wind, precies op het veld terecht te komen. En daar ko men ze! Na nog een rondje cir kelen en hoogte winnen, sprin gen vier parachutisten het luchtruim in. Onder luid applaus landen de kleurige schermen keurig op het gras. Daarna is de wacht op de hete luchtballon nen. Als eerste wordt een kleine ballon, zonder bemanning met afstandsbediening, vol lucht ge blazen. Het oplaten wil nog niet direct lukken. Een eindje verder op verwarmd intussen een enor me brander de lucht in een an dere ballon. e tweepersoons ballon is start klaar. De bemanning zit vastge gespt in de PH-WPV. In de verte wordt helaas de lucht steeds dr eigender, een omroepstem ver telt dat het weerbericht niet veel goeds voorspeldt. Wat enorm jammer! Langzaam zakt de bal lon terug in het gras. De bezoe kers lopen het veld af, terwijl de omroeper meedeelt dat de bal lonvaarten definitief niet door gaan. WADDINXVEEN - De Boog houdt op zaterdag 8 mei van 10.00 - 15.00 uur weer een rommelmarkt. Er is een ruim aanbod van bruikbare tweede hands spullen. De keuken is ge opend, dus ook voor een hapje en drankje wordt gezorgd. De toegang is gratis.Voor meer in formatie: mevrouw C. Verbeij, tel. 0182-610469 (bij geen ge hoor: 06-22681097. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Al vroeg in de ochtend stonden vele aanstaande verkopers te wachten om hun kraampje of tafel töegewezen te krijgen. Het zonnetje liet zich helaas nog een poosje niet zien, maar dat maakte de sfeer er niet minder om. Koninginnedag 2004 kon van start. De Kindermarkt voor het Gemeentehuis liep al snel vol en de tweedehands spulletjes gingen van hand tot hand.Van fietsen tot pannen, speelgoed te kust en te keur. Zelfs de burgemeester zelf kwam de kraampjes langs. Of er iets voor hem tussen zat? loop van de Grand Prix trok notaris J.A.M. Kock het deelnameformulier van Mitchel Piels uit Waddinxveen. Hij is de winnaar van een ballonvaart die helaas niet op Koninginnedag kon doorgaan, maar nu op zaterdag 29 mei aanstaande zal plaatsvinden. De onderlinge strijd en sportiviteit op de baan en de aangename sfeer erbuiten maakten van de Grand Prix een voor Waddinxveen uniek evenement. Los van de financiële opbrengst waarmee Tafel ronde 143 Waddinxveen diverse goede doelen ondersteunt, is dat al iets waarop haar leden met tevredenheid kunnen te rugkijken. Met dank aan Holland Indoor Karting Special Events, alle sponsors, deelnemers, vrijwilligers en partners van de leden van Tafelronde 143 Waddinx veen. Deze rubriek staal ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te builen gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. ZEVENHUIZEN - Jeugdgroep Zevenhuizen-Moerkapelle or ganiseert op woensdag 5 mei in samenwerking met Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Mid- den-Holland een filmavond. Te- vens is er gelegenheid voor het zetten van een henna-tatoeage. De filavond duurt van 18.00 tot 22.00 uur. Van 18.00 tot 20.00 uur draait ‘What a girl wants’ (komedie). De tweede film,The Italian Job (actie) is van 20.00 tot 22.00 uur. Het zetten van een henna-tatoeage kan van 18.00 tot 21.00 uur. Beide acti viteiten vinden plaats in Dorps huis Swanla. Genoten werd er in ieder geval, door jong en oud. Een enorm springkussen werd druk be- kilometer, gaat richting zocht, er kon gegrabbeld worden en aan de inwendige mens was ook volop gedacht. Heerlijke ba kluchten drongen de neusgaten binnen tijdens het uitzoeken van de leuke spulletjes bij de tafels. De Lions Club had zijn best weer gedaan. Om 13.00 uur wa ren de meeste kramen aardig leeg verkocht. Een deel van hun opbrengst deponeerden de kin deren in de bus voor S.O.S. Kin derdorpen. „De opbrengst wordt binnenkort naar Peking gebracht voor het inrichten van Door Naomi Vuik WADDINXVEEN - De twaalf deelnemers aan de cursus 'Po litie voor burgers’, georgani seerd door het politieteam Waddinxveen-Boskoop, ontvin gen afgelopen donderdag uit handen van de heer Rubelink hén getuigschriften. Na het volgen van acht zeer in teressante cursusavonden, allen gegeven door de heer Rubelink en regelmatig geassisteerd door interessante gastdocen ten, hebben de deelnemers een goede kijk gekregen op wat er allemaal precies bij de politie gebeurd en wat zij, als burgers, van de politie kunnen en mo gen verwachten. Verschillende onderwerpen passeerden tijdens de cursus de revue: van wapen- en drugs handel tot huiselijk geweld en van jeugd- en zedendelicten tot een kijkje in de keuken van de wijkagent. Naast de nodige theorie was er WADDINXVEEN - In de We reldwinkel Waddinxveen wordt op zaterdag 8 mei extra aan dacht besteed aan Wereldwin- keldag. Het thema is ‘Van harte welkom’. Iedereen is van harte welkom in de Wereldwinkel. Er zullen voor de klanten speciale recepten aanwezig zijn, die met ingrediënten uit de wereldwin kel thuis te bereiden zijn. Ook kunnen de aanwezigen koffie proeven die in de winkel te koop is. Er zijn mooie cadeau tjes te koop in allerlei prijsklas sen. Er is veel kunstnijverheid te bewonderen. De producen ten krijgen een redelijke prijs betaald voor hun producten. Bovendien krijgt een ieder die een cadeautje voor moeder koopt van 5,- euro of meer, een klein presentje. Op de tassen en manden krijgt u op 8 mei bovendien 10 korting. ^TOERKOOP Re’isburó Estee service me» een Kanooktrool 12,2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 688 488 E-mail estee.woddmxveen@toefkoop.nl Fax 0182 688 588 In de Wingerd en Lijsterbes straat werd ingebroken in een auto. In beide gevallen werd de autoradio en de bijbehorende elektronica gestolen. Bij één in braak is het de politie onbe kend hoe men in de auto is ge komen. Bij de tweede inbraak is de zogenoemde softtop open geritst en kon men bij de spul len komen. Op het Raadhuisplein werd een 25-jarige Waddinxvener aange houden wegens belediging van een politieambtenaar. De man had luidkeels ruzie met zijn vriendin en toen hij daarover werd aangesproken, maakte hij de politieman voor rotte vis uit. Tegen de man is procesver baal opgemaakt en hij moet op 21 juni voor de rechter ver schijnen. Uit een woning aan de Prins af en toe ook nog plaats voor praktische uitstapjes: de cursis ten hebben zo ook een be zoekje gebracht aan de meldka mer van de politie om eens te zien hoe het er daar aan toe gaat. De heer Rubelink heeft gepro beerd bij de samenstelling van de groep cursisten een zo gevarieerd mogelijk gezelschap te creëren. Lionsclubleden, gemeenteraadsleden, vertegen woordigers van bewonerscom missies en huurderbelangen- verenigingen, van alles lagen van de bevolking was er wel ie mand aanwezig. De cursus, voor het gebied Waddinxveen-Boskoop opge- A^RTS I H GLASZETTER Graag breng ik het volgende on der uw aandacht: In deze tijden van bezuinigingen, waar ik tot op zekere hoogte be grip voor heb, heb ik wel tot mijn ontzetting geconstateerd dat de Gemeente Waddinxveen nog al- Bernhardlaan is een geldbedrag gestolen. Vermoedelijk is men via insluiping of met gebruik van een valse sleutel in de wo ning gekomen. 30-4 In de Passage zijn twee Wad- dingveense jongeren in de leef tijd van zestien en zeventien jaar aangehouden voor mishan deling. De twee kregen ruzie met een zeventienjarige jongen over zijn racistische houding tegenover hen. Dit liep uitein delijk uit op een handgemeen en vielen er over en weer en kele rake klappen.Tegen de jon gens wordt procesverbaal op gemaakt. Op de camping aan de Hene- gouwerweg werd ingebroken in een stacaravan. Men was bin nengekomen door een raampje open te breken en naar binnen te klimmen. Ontvreemd wer den een laptop en een decoder voor de TV. er bijvoorbeeld tijdens een gastoptreden van de jeugd- en zedenpolitie achter gekomen dat er bij het vak naast de no dige technische dingen een hoop zorg en emotie komt kij ken. De cursus is ook een be langrijk onderdeel van een plan voor verbetering van de ge biedsgerichte communicatie. Hier is de politie erg mee bezig omdat dit belangrijk is voor het imago van de politie en ook voor het begrip van de burgers naar hun plaatselijke politie korpsen toe. Cursiste Lies Nieuwesteeg- Spierings wil benadrukken dat dit proces al in volle gang is: „Er is al veel gebeurd en gaande op het gebied van voorlichting en bekend worden met de poli tie.” Na de uitreiking van de getuig schriften was er voor de deel nemers de gelegenheid hun gastheer te bedanken met een bloemetje en natuurlijk een uit gebreid dankwoord. Uit het commentaar van gastheer Ru belink bleek dat de cursus een groot succes was geweest, want ondanks het feit dat het een hoop werk was alles te or ganiseren, kwam hij tot de con clusie: „Ik zou het zo weer doen.” MOERKAPELLE -Voor de vierde Naar aanleiding van de informa- keer wordt zaterdag 8 mei 2004 tiebijeenkomsten en de bericht- rondje kunst georganiseerd geving in de media betreffende de locatiekeuze van het winkel centrum, wil ik de volgende op merkingen maken. Er is geconstateerd dat de op komst bij de informatiebijeen komsten en bij de raadsvergade ring erg laag was. Door het late tijdstip van bekendmaking van bijeenkomsten waren veel men sen niet of niet op tijd op de hoogte van deze bijeenkomsten, konden zich niet voorbereiden of hadden al andere afspraken Ó/J* een door dertien kunstenaars uit Moerkapelle en Zevenhuizen (deze exposeren in Moerkapel le). Tussen 10.00 uur en 16.00 uur kan men vele kunstvormen bekij ken: handboekbinden, beeldhou wen en schilderkunst in diverse technieken, keramiek, surface- disign, maskers en bijzondere kostuums en werk van een goudsmitondernemer in oplei ding. Geïnteresseerden kunnen bij de gepland. Met verwijzing naar het diverse kunstenaars een kijkje nemen op hun werkplek en er zijn verschillende kunstopjecten te koop. De route is goed te doen per fiets en bij de meeste kunstenaars wordt er iets te drinken aangeboden.Vanaf I mei kan men kosteloos een kun- strouteboekje afhalen met daarin alle deelnemers die deze dag meedoen en een plattegrond om hen makkelijk te vinden. De afhaaladressen voor dit boekje zijn: De Fotoboetiek, Dorpstraat 28, Ineke v.d. Vlugt, Oogstpad 7 in Moerkapelle en de bibliotheek, Dorpstraat 87 in Zevenhuizen. Voor meer informatie: Ingrid Bo- vekerk, v.d. Vlugt, tel. 079- 5931708. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Senioren, houdt op II mei een fietstocht. Deze tocht van 40 Reeuwijkse Plassen. Vanaf 9.15 uur kunt u inschrijven in het An ne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Ter gele genheid van de start van het fietsseizoen wordt er in het ka der van het project ’Senioren en veiligheid’ de mogelijkheid gebo den aan de deelnemers om de fiets te laten controleren. Dit ge beurt in nauwe samenwerking met 3VO, afdeling Waddinxveen. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. De koffiestop is twaalf kleine schooltjes", vertel- in zalencentrum ‘de Brug’. Daar kunnen de meegenomen boter hammen opgegeten worden. Na terugkomst in het Anne Frank- centrum kunnen deelnemers nog even napraten onder het ge not van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname be dragen 2,70 euro per persoon (inclusief drie consumpties). Alle enthousiaste fietsers van vijftig trok vele bezoekers. Leren blus- jaar en ouder zijn van harte wel- sen, ook in een container met kom. De tocht gaat alleen door echt vuur, of een ritje in een bij goed fietsweer.Voor informa- brandweerwagen, het kon alle- tie daarover kunt u die dag vanaf maal. Ballonnen, snoepjes en met 9.00 uur bellen met de S.W.W. nu ook een heerlijk zonnetje er op tel. 0182-615555. De volgen- bij kon deze Koninginnedag voor de fietstocht is gepland op dins dag 8 juni. D

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11