4 RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD Bungalows Caserio Paanakker Nieuws uit Waddinxveen bij Dreef (3 kamer bungalow) Caravan-controle weer succes Kanotocht Rommelmarkt EXCLUSIEVE LEZERSAANBIEDING: BESTEMMING VAN DE MAAND OP) (OP Gran Canaria Playa del Ingles. I q 5 Grijp uw kans voor deze unieke aanbieding en maak tevens kans op het winnen van een auto! 4-5 langs boom kwekerijen WOENSDAG 12 MEI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Ik sta in de wereld als medemens Burgemeesterschap: vol- I twee i voor de was voor mij de kern. Ik kreeg het vertrouwen om terug te keren. Het vertrouwen en het geloof. Door persoonlijke omstandig heden in je eigen gezin ga je werken toch extra relativeren. Ik wil meer tijd besteden aan je staat en dat merken mensen ook aan je. Zeer centraal gelegen maisonette-bungalows, centraal gelegen op de "Haya". De bungalows liggen rond een groot zwembad (apart kinderbad) en in een goed onderhouden tuin. 600 meter van het zandstrand en 500 meter van diverse winkelcentra. Diverse activiteiten. Wasserette aanwezig. Snackbar mei eenvoudige maaltijden. In de bungalows (3 kamers) is sateliet IV aanwezig (EK voetbal 2004) Uitvoerige beschrijving beschikbaar. de kasten in zijn kamer. „Elke dag een half (Foto: Liesbeth van der Vis) Kunt u loslaten? Als je vertrekt, dan moet je ook echt vertrekken. Dan moet je de anderen de ruimte geven zonder in de weg te lopen. Daarvoor moet je uiterst te rughoudend zijn. Ze zullen geen last meer van me hebben. Ik volg het met belangstelling, maar ik zal niemand voor de voeten lopen. Mijn tijd is ge weest. 8-5 Op de Kanaalstraat trok een bromfietser de aandacht, om dat er geen verzekeringsplaatje op zijn brommer zat. Bij con trole bleek dat de man het no dige had gedronken. Bij de ademtest kwam hij op 330 uit, terwijl de limiet 220 is. De man kreeg een boete van 75,- euro. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) leving is. Het burgemeester schap kan zwaar zijn, maar dat heeft met jezelf te maken. Ik ben het type die met dingen kan blijven zitten. Als ik iets meemaak overdag, en het is iets ernstigs of verdrietigs, dan rolt dat ’s avonds niet zomaar even weg. Ik slaap gelukkig prima, maar het is niet zo dat ik mak kelijk dingen loslaat. Natuurlijk niet elke dag. Dat zou ook niet goed zijn. Maar ik kan ook ver drietig zijn om de dingen die gebeuren in de samenleving. Het houdt mij bezig. Ik zit me ook voortdurend af te vragen hoe ik het beter kan doen. Hoe kunnen we de wereld verbete ren met elkaar? Daar praat ik veel over, ook thuis.Veel van de gesprekken die ik met mijn vrouw voer gaan over die sa menleving beter te maken. Is dat uw taak op deze we reld of plaveit ieder zijn ei gen weg? Er is altijd een relatie met je omgeving. Leeftijd is leertijd. Je leert elke dag. Je leert elke dag dingen die zo niet moeten, en je leert ook dingen elke dag waarvan je denkt; verdorie, dat is waar. Dat noem ik leertijd. De omgeving doet wat met jou, en jij doet hopelijk ook wat met je omgeving. En dat ont wikkelt zich. Je bent nooit uit geleerd. Deze levenservaringen geven ook, hoe ouder je wordt, een stuk relativering. er meer afstemming zijn in het organiseren van activiteiten. „In Waddinxveen zijn er diverse organisaties met de allochtone vrouwen bezig. Ze begeven zich allemaal op hetzelfde terrein, ondernemen dezelfde acties. Deze kennis moeten we bunde- len.We hoeven niet allemaal het wiel opnieuw uit te vinden.” De uitkomsten van de onder zoeken (De rapporten ’De wijk is van ons allemaal - Kleurrijke vrouwen en welzijnsactiviteiten in Waddinxveen’ en ’Randvoor waarden voor het opzetten van welzijnactiviteiten voor allocht one vrouwen’) worden volgen de week dinsdag gepresenteerd aan wethouder Gerts en de voorzitter van het bestuur van de SWW en andere betrokke nen bij het project. De vrouwen zelf zijn ook welkom. Het ont vangst is om 13.45 uur. De pre sentatie is van 14.00 tot 15.00 uur. Hoe is het om Waddinx veen zonder opvolger ach- ter te laten? Dat is jammer. Je wilt graag we ten wie je opvolger is. Dan kan je de zaken overdragen, dingen doordenken. Dat had ik ook graag gehad. Ik had mijn vertrek eind oktober al aangekondigd met de hoop dat er voldoende tijd zou zijn om een opvolger te vinden. Dat is allemaal an ders gelopen. Ik draag nu alles over aan de loco-burgemees- ter, meneer Dijksterhuis. Daar is ook niks mee, dat gaat prima. weinig geparticipeerd is zal voornamelijk behoefte hebben aan uitleg over basisonderwer pen als gezondheidzorg en on derwijs. Deze vrouw is waar schijnlijk het beste te bereiken via contactpersonen, de zoge naamde sleutelfiguren binnen een organisatie. De allochtone vrouw met een hoge mate van participatie is makkelijk te be reiken via de media en folders. Zij zal meer geïnteresseerd zijn in informatie over scholing en werken. In het adviesrapport dat opgesteld wordt naar aan leiding van de onderzoeken zal er advies gegeven worden voor het aanstellen van een consu lente bij de SWW. De reeds be staande buurtmoeder is al een sleutelfiguur tussen de SWW en de allochtone Waddinxve- ners. Een consulente kan dit op meso-niveau aanpakken. Door een beter netwerk en contac ten met andere organisaties kan doening of nooit af? Het is nooit af. Dat kan een rotgevoel geven. Een rotgevoel is ook dat dingen zo lang duren. Het centrum, dat geeft een rot gevoel. En dan ontstaat er in de samenleving cynisme; 'er komt toch niks van terecht’. Om daar weer doorheen te prikken vraagt energie en kracht. Dan is het heel belangrijk dat je niet bij de pakken neer gaat zitten. Dat had ik ook met de be stuurscrisis van vorig jaar. Dan zit je echt even in een heel moeilijk dal. 5-5 Op het Jan van Bijnenpad werd ingebroken in een personen auto. De ruit was met een steen ingeslagen en een mobie le telefoon uit de auto gesto len. Op het Kamilleveld werd uit een auto een radio-cdspeler gestolen. Hier was op grove wijze een portier opengebro ken. mijn gezin, aan mijn kleinkind in Amerika en aan mijn voorzit terschap voor Philadelphia. Er komen andere oriëntaties in je leven naar voren die je sterk een andere kant uit trekken. Toen is langzamerhand mijn keuze tot stand gekomen. Het kan nu, ik ben nu gezond. Ik ga, naast Philadelphia, ook naar de Duin- en Bollenstreek. Ik word voorzitter van een Platform voor het hele bedrijfsleven uit die streek. Dat bestaat uit vijf clusters dat ik onafhankelijk mag voorzitten. Ik zit nu eens aan de andere kant. Nu moet ik ook de overheid zien te over tuigen met mijn visie. Ik heb met mijn vrouw heel goede af spraken gemaakt. Ik ga drie da gen werken, de overige vier da gen zijn voor mijn gezin. Wanneer kwam het besluit om de draad weer op te pakken? Ik heb de maanden die ik thuis was gebruikt om veel na te denken; over mijzelf, over m’n werk, over de toekomst en al les waar ik mee bezig was. Waar ga je voor? Waar hecht je geloof aan? Wat is de moeite waard? Dat zijn allemaal dingen die dan even met vraagtekens doorbreken worden. Ik ben fantastisch gesteund door mijn vrouw, kinderen, vrienden en de mensen om mij heen. Dat zijn dan ook weer winsttijden. Met hen en door hen heb ik het geloof weer een beetje te rug gekregen.Voor mij was het beslissend dat de hele gemeen teraad om mij heen ging staan. Als dat niet het geval was ge weest, dan had ik verloren. Dat de zomerperiode wel wat na denken. Is dit het nu? Er zijn an dere dingen in mijn leven geko men die een sterkere plek ^0 Op de rotonde in de Henegou- werweg vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. De bestuur der van de personenauto ver leende geen voorrang aan de bestuurder van de vrachtauto, die al op de rotonde reed. De personenauto werd flink be schadigd. We re ld ve r b ete raar? Er wordt tegenwoordig zoveel herrie door iedereen gemaakt. Iedereen is op de toekomst ge richt en met de waan van de dag bezig. Ik heb het hartstikke druk, maar ik heb niet het ge voel dat mij dat opjaagt. Ik kan ook rustig dingen neerleggen. Vroeger was ik een echte we reldverbeteraar. Alles kon be ter. Dat heb ik nog, alleen op een andere manier. Ik ben bij voorbeeld ook voorzitter van de gehandicaptenorganisatie Philadelphia. Daar kom je be trokkenheid tegen. Dan wil je al het mogelijke doen om het voor die mensen beter te ma ken. De wereldverbeteraar zit er wel in. Maar ook mijn be langstelling voor politiek en be stuur heeft daarmee te maken. -..JMr - Wat is dan zo moeilijk aan luisteren? Mensen willen onder de verha len door ook zelf vragen en vertellen. Dan schiet je ineens wat te binnen wat je graag wilt vertellen.Als ik nu naar het ver haal van jou luister, en omge keerd zul je dat ook hebben, wil ik ook mijn eigen ervaringen vertellen. Dat is ook begrijpe lijk. Maar mensen die alleen maar praten, moeten ook eens leren om naar een ander te lui steren. Ik luister naar mijn wet houders en raadsleden. Ik stuur alleen als het nodig is. Af en toe stel ik ook vragen. Begrijp ik dat nu goed? Bedoel je dit zo? Hoe zou dat kunnen? En, wat is dan een oplossing? Ik krijg hier verschillende ambtenaren aan mijn bureau. Het is heel makke lijk om problemen bij mij neer te leggen. Dat mag, dat moet ook. Maar mijn eerste vraag is dan altijd: Wat zou een oplos sing kunnen zijn volgens jou? Oplossingen maak je met el kaar, maar je moet er eerst zelf over nagedacht hebben. Als je hier komt, moet je eigenlijk al een stukje van de oplossing hebben. Want als je niet uit kijkt, dan zit je bij het deel van het probleem terwijl je een deel van de oplossing moet kunnen zijn. Daar moet je in participeren. 3-5 Op de Kerkweg-Oost werd een vrouw tijdens het winkelen het slachtoffer van tassenrolle- rij. Zij had tijdens het bood- schappelijke prijs. Er zijn spelle- schappen doen haar winkelwa- tjes voor de kinderen en een gentje een rad van avontuur. Ook de hore ca is ruim vertegenwoordigd. De netto-opbrengst van rommelmarkt gaat voor veertig procent naar goede doelen en voor zestig procent naar het kerkenwerk. Is het lastig om voorzitter te zijn van een raad met verschillende geloofsover tuigingen? Ik vind dat mensen met welk Hoe belangrijk is het geloof geloof dan ook, want het kan voor u? Steeds belangrijken Misschien heeft dat ook met leeftijd te maken. Ik heb Christus leren kennen. Ik heb gelezen over wat hij gedaan heeft en niet ge daan heeft. Wat hij wel belang rijk vond en wat hij helemaal niet belangrijk vond. Wat voor gedachten zit dat toch. Daar hem echt leven was en wat echt waarheid is. Ik ben daar uiteindelijk zo van onder de in druk geraakt. Het is niet aan hem te wijten dat het vaak zo verrekte slecht gaat met de sa menleving. Wij zijn te veel met onszelf bezig.We willen ons zelf graag op de troon zetten. Jezus heeft voorgeleefd hoe je met in je leven stralen. Je weet waar mensen om moet gaan. Met tollenaars, met hoeren, met mensen die altijd aan dezelfde kant van het leven staan. Hoe je Waarom stopt u nu? deze mensen weer een plek en een is voor mij de kern en dat geld ook voor de samenleving. Er zijn zoveel mensen die achter de geraniums zitten. Voor wie de rozen niet in bloei staan. Die verdrietig zijn. Als je niet ge- slag gegaan. Maar toch ging ik in looft in God, dan zou je toch dat boek eens moeten pakken. Het is een levensboek wat je zelf én de samenleving rijker maakt. Het maakt jezelf wat on- hebben gekregen, dergeschikter. Je mag een rol vervullen, je mag met mensen samen leven. Dat is voor mij het geloof. Toen de herbenoeming was, toekomst kunt geven. Dat heb ik lang nagedacht. Wat wil ik nu? Ik vond toen niet dat ik moest stoppen. Ik was er nog niet klaar voor. Ik ben toen voor herbenoeming gegaan en met overtuiging weer aan de WADDINXVEEN - Burgemeester Fedde Jonkman (63) viert op 24 mei zijn afscheid bij de gemeente. Zijn functie legt hij per I juni 2004 neer. Dan komt er een einde aan zeven jaar besturen in Waddinxveen. Een gesprek over le ven, samen leven, geloven en besturen. gentje een ogenblik achtergelaten en toen zij terug kwam zag zij dat iemand in die de tijd haar portemonnee uit haar tas had weggenomen. Burgemeester Fedde Jonkman is al druk bezig met het leegruimen van uurtje papier scheuren. Het schiet best al op.” nodigd worden voor een ken nismaking. Sociale cohesie is heel belangrijk. Er moet eerst vertrouwen zijn, wil er een sa menwerking op gang kunnen komen. „Daarna gaan we kijken hoe we dit kunnen implemente ren in bestaande activiteiten. Door een kennismaking voor kom je dat de culturele ver schillen een probleem kunnen worden.” In het organiseren van de activiteiten moet rekening worden gehouden met de loca- tiekeuze. Niet elke allochtone vrouw heeft de beschikking over een auto of kan fietsen. Een vertrouwde omgeving (zo als buurtcentrum De Boog en Waddinxveen Wereldwijd) zal een positieve invloed hebben op de participatie. Daarnaast zal het afhankelijk zijn van de mate van participatie van de allochto ne vrouw aan welke informatie of activiteiten ze behoefte heeft. De allochtone vrouw die Is voor u het burgemees terschap ook dingen verbe teren? Dingen beter ma ken? Ik wil het leven hechter maken. Ik vind dat er een geweldig stuk onthechting vaak in de samen- WADDINXVEEN - Tijdens de caravancontrole afgelopen za terdag bij Campo World B.V. aan de Piasweg is wederom geble ken dat een jaarlijkse keuring voor caravans gewoon noodza kelijk is. De achttien gecontro leerde caravans kwamen alle maal door de keuring. De gecontroleerde caravans waren echter niet vrij van mankemen ten. In de meeste gevallen kon den ze ter plekke door de me dewerkers van Campo World B.V. worden gerepareerd. Voor diversen caravans werd door de politie toch geadviseerd een grote onderhoudsbeurt te ge ven en dit advies werd dan ook opgevolgd. Caravans werden gecontroleerd op techniek, zoals remmen, la gers en verlichting. Bij aankomst werd de asdruk en de kogeldruk gemeten om de eigenaren erop te wijzen op overbelading en maximale as- en kogeldruk. Ook werd de gasvoorziening nage zien en afgeperst, ook hier bleek weer dat de gasslangen verou derd waren en werden dan ter plekke vervangen. Bij enkele wa ren ook de drukregelaars sterk verouderd. De voertuigdocu- menten van de caravan alsmede van de auto werden gecontro leerd. Met de gegevens van de auto en caravan kon het maxi male beladingsgewicht aangeven worden. Sommige caravans wa ren al beladen en kwamen over het gewicht heen. De 3VO afde ling Waddinxveen/Boskoop be dankt de medewerkers van Campo World B.V. en de ver keerspolitie voor hun spontane tnzet en de professionele wijze waarop zij deze preventieve ac tie hebben doen slagen. Vervolg voorpagina Maar Strijk ziet ook waar de problemen kunnen ontstaan wanneer je activiteiten organi seert waar verschillende cultu ren bij elkaar zitten. „Veel vrou wen met een islamitische achtergrond mogen niet naar activiteiten waar ook mannen aanwezig zijn.” Maar niet alleen sekseproblemen staan in de weg. Ook de verschillen in cul tuur maakt de samenwerking soms lastig. „In Nederland heb ben we een heel andere manier van omgang, van besturen. In Nederland hebben we veel meer het individualisme, waar voor de Marokkaanse en Turkse vrouw de sociale cohesie heel belangrijk is.” De eerste stap die nu gemaakt moet worden is het bereiken van de vrouwen. Foldertjes hel pen niet, aankondigingen in de krant missen hun doel. De al lochtone vrouw wil graag uitge- ook het humanistisch geloof zijn, een levensovertuiging moeten hebben. leder heeft zijn eigen opvatting over leven, over de toekomst, over samenleven. Dat is alle maal uitgeschreven, of niet uit geschreven, maar diep in onze controle gehouden op de draagplicht van de autogordel. 39 bestuurders bleken de gor del niet te gebruiken en dat kostte hen een bekeuring van 45,- euro. Een bestuurder reed ook nog door het rode licht en dat kostte nog eens 95,- euro. Op de Henegouwerweg werd ingebroken in een bedrijf. Men was in het pand gekomen door een raam in te slaan en vervol gens naar binnen te klimmen. Er zijn twee laptops gestolen. WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk houdt op za terdag 15 mei de jaarlijkse rommelmarkt op het evene mententerrein aan de Dreef. De markt begint om 9.00 uur en sluit om 16.00 uur. In meer dan vijftig kramen wordt van al les aangeboden tegen een zeer moet je zelf mee aan de slag. Ik vind dat ik dat ook als burge meester mag doen. Maar ik moet er behoedzaam mee om gaan in mijn rol in mijn voorzit terschap. Ik durf wel met over tuiging tegen nieuwe raadsleden te zeggen dat ik ze Gods zegen toewens. Je moet Gesprekken van positieve aard? Ik ga altijd uit van positieve din gen. Ik ben een positieve den ker. Negatief denken schiet nie mand wat mee op. Ik constateer vandaag ook een beetje een tijdsbeeld, ik noem het altijd maar nieuwe flink heid. Als je maar heel flinke uit spraken doet, keihard en knal hard, over de multiculturele samenleving, over buitenlan ders die hier wonen. Als je dat maar knalhard doet, dan heb je iets neergezet. Dan sta je er gens voor. Dat is één ding, dat mag. Maar de vraag moet ver volgens zijn: hoe kunnen we nu een samenleving maken waarin anderen ook een plek kunnen hebben? Dat is de vraag. Daar voor moeten we respect voor elkaar hebben en luisteren. Roerkoop Reisburö Estee /A serv-ce met eer Konooktroat 12,2741 HH Wodcfaxveen Telefoon 0182 688 488 E-moi estee. woddiixveen@toefkoop.nl Fax 0182 688 588 BOSKOOP - Zaterdag 15 mei a.s. organiseert de Boskoopse kanovereniging ’t Schouwtje voor de negentiende keer de Boomkwekerij kanotocht. Uit de hele regio zullen waterspor- ■f- ters Boskoop die dag met een bezoek vereren en maken van deze gelegenheid gebruik om het dorp met de kano te ver kennen. Alleen op deze dag is het immers mogelijk alle brug gen te passeren zonder dat men zelf uit de kano hoeft. De leden van de kanovereniging zullen voor de bediening zor gen en tevens dat de tocht op ëen veilige manier verloopt en zo min mogelijk overlast geeft voor aanwonenden. Met name van de bewoners van de Ro zenlaan en het Reijerskoop wordt begrip gevraagd voor dit evenement dat slechts één maal per jaar plaatsvindt. Zoals ieder jaar is ook nu de route weer enigszins aangepast en Ongeveer 18 km lang. Dit jaar is het vertrekpunt bij het proef station voor de boomkwekerij, Rijneveld 153. De koffie staat klaar om 9.00 uur en er wordt gestart om 10.00 uur. Iedereen die over enige kano-ervaring beschikt, kan deze tocht mee varen. Er liggen zo hier en daar kano’s in Boskoopse achtertui nen die te weinig worden ge bruikt. Deze tocht is dus een uitgelezen moment de kano te voorschijn te halen en deze dag mee te varen. Mensen die niet over een eigen kano beschik ken en toch mee willen varen kunnen een bootje huren voor deze dag. Neem daarvoor tijdig contact op met de organisatie. De deelnamekosten zijn 3.50 euro per persoon vanaf 12 jaar, hiervoor krijgt u twee con- sumptiebonnen en deelnemers die de tocht tot een goed einde weten te bren gen wacht een beloning in de vorm van een echte Boskoopse herinnering. Inlichtingen en aanmelden: Arie Cees de Jong, tel. 0172 - 214157 06 - 20653438 of Theo Oosterom, tel. 0172 - 215248. e-mail: info@het- schouwtje.nl of bezoek de website www.hetschouwtje.nl. Op de Kanaaldijk werd een Vader, grootvader en bur gervader; bent u een va derlijk type? Ik denk wel dat ik dat ben. Als onderwijzer (vroegere functie van Jonkman, red.) en ook voor dit vak geldt dat je in principe van mensen moet houden. Als mensen jou niks doen, of je vindt mensen niet zo interes sant, dan moet je ook niet dit ambt kiezen. Ik vind het een ba siseis voor een onderwijzer, maar ook voor een burgemees ter. Je moet van mensen hou den. Dan kan het wellicht over komen, als je wat ouder wordt, dat je een vaderlijk type bent. Maar ik vind ook dat dat voort vloeit uit de manier waarop je in het leven staat. Hoe je met dingen omgaat. Hoe je met mensen omgaat. Ik vind dat je in de wereld staat principieel als medemens. Leven is meele ven. Daarom moeten we met zijn allen ons best doen om die samenleving beter te krijgen; lokaal, regionaal en in de we reld. Zijn er hoogtepunten na zeven jaar besturen? Hoogtepunten zijn voor mij verbonden aan de momenten waarop mensen gelukkig zijn. Ik word altijd uiterst gelukkig met de gemeentedagen. Ik ben ui terst gelukkig als mensen het goed hebben. De bezoeken van mijn vrouw en mij aan echtpa ren die vijftig of zestig jaar ge trouwd waren, waren voor ons bijna altijd hoogtepunten. Voor mij liggen de hoogtepunten in de intermenselijke sfeer. In bestuurlijk opzicht zijn we weinig opgeschoten op tal van punten. Het centrum; daar had ik van gehoopt dat we veel ver der waren. Ik vind ook dat het veel te lang duurt voordat we Triangel mogen bebouwen. Ik heb me vreselijk gestoord aan planologische discussies van een provincie, maar ook van een rijk. Niks mag. Daar hebben we veel last van gehad bij de ontwikkeling. Ook met een Westelijke Rondweg, die ik van groot belang vind, om dat ver keer nu eens eindelijk uit het dorp te krijgen. De dingen du ren zo lang en zijn zo slepend. Dat zijn geen hoogtepunten. Het is mij ook niet gelukt om dat sneller voor elkaar te krij gen. Daar kan ik van balen. Is luisteren ook uw manier van besturen? Ik kan steeds beter luisteren. Maar het is het moeilijkste woord dat er is. Ik herinner mij nog goed de eerste dag op de plaatselijke MULO. Een heel nieuwe wereld ging er voor mij open. Een klas vol nieuwe leer lingen. Op een gegeven moment kwam de directeur binnen; een heel statige, ernstige man, maar ook een man die vertrouwen gaf. Hij keek ons allemaal aan, pakte een krijtje en schreef, zonder nog een woord gezegd te hebben op het bord: ’luiste ren’. Dat vergeet ik nooit meer. Luisteren kunnen we allemaal verschrikkelijk slecht. We pra ten onvoorstelbaar veel. We hebben internet en de mobiele telefoons. Maar verstaan we el kaar ook? Ik heb af en toe het idee dat niemand naar elkaar luistert. Iedereen vliegt langs el kaar heen. Voor echt luisteren moet men moeite doen. 8-dagen al vanaf - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17