Nog plek voor een Arubaan? 1 tl count COUNTANTS Vrijwilliger gezocht voor vervoer Both Both wordt Prócount OOK BOSKOOP KAN OP PRÓCOUNT REKENEN... GLOBAL Jaarvergadering van Concordia Inzamelingsactie Bruna voor Duchenne geslaagd Getuigen gezocht beroving vrouw Groep 8 fietst praktische verkeersproef Overzichts- Wereldwinkel Modeshow BEDDEN MATRASSEN Senioren- Winkeliers verrassen Stilteviering in Victorkerk Doorduyn verhuist bingo tentoonstelling WADDINXVEEN - Kreater opent op donderdag 13 mei de jaarlijkse overzichtsten toonstelling. Aan deze ten toonstelling werken cursisten van alle beeldende docenten mee, te weten Aleid Abels, Carina Mathot, Judith Ivens, Catrini Lelieveld, Josiah One- mu en Ton van Steenbergen. De opening is in Kreater, Kerkstraat 13 om 19.30 uur. De expositie is tijdens kan tooruren te bezichtigen tot de Open dag van Kreater op 12 juni. Drostelezing bij Vrouwen van Nu Biljarters kampioen bezoekers Babybeurs 1090,- 1 POWERMATRAS €395,- 425,- NASA KUSSEN €35,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten PAGINA 21 WOENSDAG 12 MEI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN T Ridderkerk Meerkerk Oud- Beijerland Sliedrecht Prócount Accountants' is vanuit vijf locaties actief op het gebied van accountancy, bedrijfs- en belastingadvies. Circa 100 werknemers verzorgen op accurate wijze de cijfers voor een breed scala aan klanten. Nu ook in Boskoop. Boskoop (voorheen Gouda) Consumentendagen: wo. t/m/za. 10.00-17.00 uur koopavonden: do. en vr. tot 21.00 uur een dame vlak naast de jubila ris. Vorig jaar was Hilhorst nog twee keer in de week op de tennisbaan te vinden. Pijn in zijn onderbenen maakt het op VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT WADDINXVEEN - Doorduyn Seniorenmode BV verzorgt vrij dag 4 juni om 10.00 uur een mo- depresentatie in het Anne-Frank centrum. In de modeshow wor den zowel dames- als herenkle ding geshowed. Daarnaast toont Doorduyn de speciale aangepas te artikelen zoals de rolstoelca- pe.Tijdens de modeshow krijgen de aanwezigen een kopje koffie met wat lekkers aangeboden. De verkoop van de geshowde kle ding vindt plaats na de modepre- sentatie tot ongeveer 15.00 uur. ZEVENHUIZEN - De sluiting van Albert Heijn heeft ook gevolgen voor Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle. Deze zal (tijdelijk?) moeten verhuizen naar een andere plekVrijdag a.s. staat de win kel nog op het AHplein, maar zaterdag niet meer, omdat Al bert Heijn dan gesloten is en de winkelwagen daardoor niet meer kan aansluiten op de elektriciteit van AH. De wagen staat zaterdag zeer waarschijnlijk op het Gemeentehuisplein. Of dat de komende weken ook het geval zal zijn is nu nog niet zeker.Volgende week hopen we U via dit blad daar meer over te vertellen. Jeroen v.d. Berg en het per soneel van AH en Gall Gall hebben Wereldwinkel Z-M een goed hart toegedragen. Niet alleen door een plekje van het AH plein af te staan en de wagen aan te sluiten op stroom, maar ook op an der terrein, zoals het uitlenen van een kraam bij bijzondere activiteiten. Vorige week za terdag was dat nog het geval, toen er koffie en thee werd geschonken in het kader van Internationale Wereldwinkel- dag. Wereldwinkel Z-M is Jeroen en het personeel daarvoor zeer erkentelijk en betreurt het, dat aan deze samenwer king nu een einde is geko men. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, afdeling Senioren- werk, organiseert op dinsdag 18 mei aanstaande een bin- goavond voor senioren in het Anne Frank-activiteitencen- trum (J. van Bijnenpad I). De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,10 euro voor één plankje of 2,65 eu ro voor twee plankjes voor zeven ronden, inclusief een kopje koffie. Er zijn mooie prijzen te winnen. Deze acti viteit is toegankelijk voor alle 55-plussers in Waddinxveen. asm NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN EXCLUSIEVE BEDDEN SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 www.globalbedding.nl VANAF De achter Accountants staat voor de kwaliteit en de betrokkenheid van zowel Both Both als van Prócount. Maar ook voor het feit dat de dienstverlening verder gaat dan accountantswerkzaamheden. U kunt bij ons vanzelfsprekend ook terecht voor o.a. (salaris)administratie, bedrijfsadvies, ovemamebegeleiding, corporate finance en belastingadvies van onze specialisten op dat gebied. WADDINXVEEN - Vrouwen van Nu komen op dinsdag 18 mei voor de laatste keer dit seizoen bij elkaar in de Mar- chandzaal van Zorgcentrum Souburgh.Tijdens de lezing, gehouden door Marianne van Beek, kunnen de leden en eventueel belangstellenden een compleet beeld krijgen van wat er tot nu toe in Droste is omgegaan. De heer G.J. Droste opende in 1863 in Haarlem een koek- en banketbakkerij. In een achter kamertje werd begonnen met het maken van zoge naamde waterchocolade. In datzelfde achterkamertje zag de eerste Drostepastille het levenslicht. Met de slogan 'Droste Altijd Welkom’ ves tigde de cacaofabriek de aan dacht op haar producten en niet zonder succes. Spreker neemt de Vrouwen van Nu deze avond, die om 20.00 uur begint, in vogelvlucht mee door de geschiedenis van Droste; ze laat de dames haar verzameling Droste-arti- kelen zien en natuurlijk kan er ook geproefd worden van de Drostepastilles. Het Vrou wen van Nu-koor verzorgt een muzikaal optreden.Voor leden is de toegang gratis; be langstellenden betalen 3,50 euro. MOERKAPELLE - De biljarters BV Moerkapelle zijn in Rotter dam kampioen geworden van de Regio Zuid-Holland. Het Moerkapelse team eindigde met 29 punten voor het Delftse team, de winnaar van vorig jaar en toen tevens Ned. Kampioen, dat 26 punten behaalde. Kees de Knegt wist alle 7 partijen in winst om te zetten, Cock Ver stoep sprokkelde de helft van de te behalen punten binnen en Marcel Drost bleef met 4x winst net aan de positieve kant van de score. Op 27 juni mogen zij met nog 7 teams in Nieuwe- gein gaan strijden om de Natio nale titel in de C2-klasse. Het driebanden-team van BV Moer kapelle eindigde met I puntje achterstand als 2e bij het Regio- kampioenschap in Den Haag. Het team van De Walvis uit Krimpen a/d Lek ging er hier met de titel vandoor. WADDINXVEEN - Con cordia houdt op 13 mei om 19.30 haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering in het nieuwe clubgebouw De Hoge Noot. Op deze avond zullen vaste punten bespro ken worden zoals de diver se verslagen van de secreta ris, penningmeester en de kascommissie. Tijdens deze avond zal ook het jaarplan 2004/2005 besproken wor den. Concordia heeft al een aantal optredens achter de rug. Zo is op Koninginnedag Evenals een baby- dit moment onmogelijk om ie mand nog eens uit te dagen voor een potje tennis. Maar de hoop is er nog wel. „Tot die tijd kom ik hier voor de gezel ligheid langs. Al is het maar voor een kop koffie. Ik heb al die jaren een ontzettend fijne tijd gehad. Dat houden we ook zo.” WADDINXVEEN - Honderden klanten zijn zaterdag 8 mei ver rast door het passage-promotie- team met een promotiebon ter waarde van 2,50 euro. Deze bon nen zijn uitgereikt namens de Passagewinkeliersvereniging en in te leveren bij alle aangesloten leden (32 winkels Met deze ak- tie, die acht keer per jaar gedaan wordt, wil de vereniging de koopkrachtafvloeing een halt toe roepen en de klant laten zien dat je op de Passage voordelig, com pleet en gezellig kunt winkelen. Ook dit jaar kunnen bezoekers nog een aantal gezellige activitei ten van de Passagewinkeliers verwachten, waar onder de Olympische Kinderspelen en is het kunst of kitsch. handjes schudden en genie tend om zich heen kijken. „We zitten hier met heel wat ten- nisjaren bij elkaar,” spreekt voorzitter Nico van Termeij. „Maar bovenal heb jij natuur lijk aardig wat tennisjaren ach ter de rug,” aldus de voorzit ter terwijl hij de jubilaris lachend aankijkt. In 1942, toen Hilhorst nog in het Nederlandse koninkrijk aan de andere kant van de oceaan verbleef, pakte hij voor het eerst het racket op om nooit meer los te laten. Al zijn eigen kinderen heeft hij het tennissen, naast de scherm- en zwemlessen, bijgebracht. Hij heeft geen kinderen in de club kunnen brengen. „Maar, ze gin gen wel eens mee voor een wedstrijd.” Van Termeij omschrijft Hil horst als een groot sportman WADDINXVEEN BOSKOOP - Boekhandel Bruna heeft vanaf mei 2003 meer dan 45.000 ou de mobiele telefoons ingeza meld voor kinderen met de spierziekte van Duchenne. Met het geld dat het recyclen van de oude mobieltjes oplevert (3,50 euro) seunt Bruna het onderzoek naar de genezing van Duchenne. Ook het ko mende jaar kunnen consumen ten de inzamelingszakjes opha len bij Bruna. Het gesloten inzamelingszakje met de oude mobiele telefoon (zonder sim kaart) kan zonder postzegel in WADDINXVEEN - De politie is op zoek naar mensen die ge tuige zijn geweest van een be roving op een 83-jarige vrouw uit Waddinxveen. De vrouw liep op maandag 3 mei rond 17.00 uur met haar rollator over de Willem de Zwijgerlaan. Nabij de Prins Willem Alexan- derlaan fietsten twee jongens op één fiets dicht langs de vrouw. De jongen die achter op de fiets zat trok aan de tas van den worden, het is dan ook be langrijk om de fietsen ruim van tevoren te controleren op even tuele mankementen en die in or de te maken. Dit jaar is 3VO ge stopt met de instructiedia’s. Scholen hebben een foto-CD met instructie gekregen (door medewerking van de plaatselijke Fotoshop Mega-Color). Vorig jaar zijn er dertig leerlingen ge zakt, dat moet dit jaar beter kun nen. Daar kunnen de ouders/verzorgers ook positief aan bij dragen, door de kinderen het juiste voorbeeld te geven en de route met de kinderen te verkennen. De meeste fouten worden gemaakt, door niet ach terom te kijken en de hand niet uit te steken bij het van richting veranderen. Ook zijn er de laat ste jaren kinderen die de rode lichten en spoorbomen negeren zelfs tijdens de proef. De voor lichting aan de zestig posters is op maandagmiddag 17 mei in de raadszaal van het gemeentehuis van 13.30 uur tot 15.00 uur. Dit is een week eerder in verband met het afscheid van burge meester Jonkman. een particulier initiatief. Hier voor is de medewerking van de Waddinxveense burgerij nodig. Daarom doen de SWW en de Seniorenraad een oproep aan vrijwilligers, die bij tijd en wijle en bij toerbeurt willen fungeren als vrijwillige vervoerder van deze mensen. Het tarief zou dan 2,- euro per rit per persoon kunnen bedragen en moet direct aan de chauffeur worden betaald. De bedoeling is dat, met uitzonde ring van de Goudse ziekenhui zen, niet buiten de gemeente Waddinxveen wordt gereden en alleen wordt gereden voor die gene waarvoor dat nodig is. Via de vrijwilligers zou een rit naar het ziekenhuis 0,30 euro per ki lometer gaan kosten, gerekend vanaf het huis van de vrijwilliger. Dit geldt dus allemaal niet voor degenen die nog vitaal of goed ter been zijn en van het normale openbare vervoer gebruik kun nen maken en ook niet voor se nioren met een WVG-indicatie. Zij kunnen gebruik maken van de GroeneHartHopper. De initia tiefnemers hopen dat een groot aantal vrijwilligers zich zal aan melden, zodat het plan een kans van slagen krijgt. Aanmelden kan bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, tel. 0182-631932. de gehele vereniging actief geweest. Er staan nog enke le activiteiten voor de rest van het jaar op het pro gramma: Op 12 juni zal Concordia met een kraam op de braderie staan in de Dorpsstraat, tijdens dit eve nement zal ook het oplei- dingsorkest C-Akkoord een optreden geven. In novem ber doet Concordia mee aan een landelijke wedstrijd waar ze beoordeeld zal worden door een profes sionele jury. de dichtstbijzijnde brievenbus worden gedeponeerd. Het wordt gratis naar het ant woordnummer gestuurd. Duchenne is een ziekte bij kin deren waarbij spieren steeds slapper worden. De spierkracht van bijna alle spieren neemt langzaam af, behalve die van het gezicht. De Stichting Duchenne Parent Project is een door ou ders opgerichte non-profit or ganisatie die als doel heeft het onderzoek naar de genezing van spierdystrofie (ziekte van Duchenne) te versnellen. WADDINXVEEN - voorgaande jaren is er en peuterspullenbeurs. De prijs van de gekochte en verkochte artikelen wordt met tien procent verhoogd en de opbrengst is voor de algemene middelen van de Stichting. Voor deze beurs kunnen spullen als kinderwagens, ledikantjes en maxi cosi’s wor den ingeleverd. Er wordt geen speelgoed ingenomen, met uit zondering van driewielers, loop- auto’s en echt baby-speelgoed. De spullen moeten schoon, heel, eigentijds en compleet zijn. De inname- en verkooptijden zijn als volgt: Maandag 17 mei inname 19.00 - 21.00 uur, dinsdag 18 mei inname, 9.00 - 10.30 uur, verkoop 13.30 - 19.00 uur, en afrekenen van 20.00 - 21.00 uur. Voor in lichtingen: Hanny de Vries tel. 0182-617889 of Hilda van der Sloot tel. 0182-610819. WADDINXVEEN - Vijfentwin tig jaar geleden belde de toen nog 65-jarige Nico Hilhorst naar tennisvereniging Be Fair op met de vraag: Heb je nog plek voor een Arubaan? De ge boren Hollander had de ten nissport opgepakt tijdens zijn 25-jarig verblijf op Aruba en in Curasao. „Ik heb in de loop der jaren vier tennisbanen daar gebouwd. Er was daar geen baan te bekennen. Dan zeiden ze: Nico, maak jij nog eens een tennisbaan,” aldus meneer Hilhorst. Maandag werd de negentigjarige Hil horst (hij vierde dinsdag zijn verjaardag) op de tennisver eniging Be Fair gehuldigd door vrienden, mede- en tegenstan ders (op de baan). Terwijl er dienbladen met hap jes en drankjes voorbij komen, is Hilhorst druk bezig met de vrouw die stevig om de rol lator was bevestigd. De vrouw werd daardoor voortgetrokken en kwam ten val. De jongens fietsen vervolgens zonder suc ces door. De politie komt graag in contact met een jonge vrouw die de bejaarde dame overeind hielp en vraagt ook aan andere getuigen contact op te nemen met de politie in Waddinxveen via telefoonnum mer 0900-8844 (lokaal tarief). WADDINXVEEN - Wijkagent Peter Rubeling geeft op 25 mei om 8.30 uur het startsein voor de negentiende verkéersproef van de leerlingen van groep acht in Waddinxveen, georganiseerd door 3VO, afdeling Waddinx veen. Dit is tevens zijn laatste of ficiële actie als politie man. Ru beling is bij de scholieren bekend door de actie ‘Doe effe normaal’ en zijn verkeerslessen. De Ka meleon mag als eerste vertrek ken omdat ze vorig jaar het minst aantal fouten heeft ge maakt. Er zijn dit jaar 315 leerlingen die de basisschool gaan verlaten en veelal per fiets grotere afstanden naar het voortgezet onderwijs gaan afleggen, een groter risico in het verkeer. 3VO vindt het daarom heel belangrijk om de jeugd middels deze proef nog eens op het belang van een ver keersveilig gedrag te wijzen. Er zal gestart worden vanaf het parkeerterrein achter het poli tiebureau, waar nadat de fietsen zijn gekeurd met de proef kan worden begonnen. Er mag alleen op verkeers veilige fietsen gere inet veel tenniservaring. „Fana tiek op de baan, maar ook steevast in het speculaasje op zondagochtend bij de koffie.” Van.de vereniging krijgt de va der van acht kinderen, opa van 17 kleinkinderen en over grootvader van 5 achterklein kinderen, een bos bloemen en het boek met de nieuwste avonturen van Pietje Bel aan geboden.Want uit de verhalen blijkt dat Hilhorst niet kleinze rig, en ook niet op zijn mond gevallen was. „Als hij een kei harde bal in het gezicht kreeg, was het commentaar: mooie bal. Maar als je een keer de bal in het net speelde, dan kreeg je er van langs,” aldus een anek dote van een clubgenoot. „Als ik niet goed mijn best deed, kreeg ik er ook van langs, hoor. Bewegen! Bewegen!, was dan zijn commentaar,” vertelt WADDINXVEEN - De thans geldende vervoersregeling de GroeneHartHopper, die in het leven is geroepen voor het ver voer van senioren en gehandi capten is voor veel mensen te duur. Vooral voor die senioren die niet beschikken over een pas je dat zij tegen een verminderd tarief van deze vervoersregeling gebruik mogen maken. Het is nu zo dat niet-geïndiceerden die bij voorbeeld naar het ziekenhuis moeten, heen terug beide keren 6,60 euro moeten betalen. Een ritje binnen de gemeente van de Wilhelminakade naar het Anne Frank Centrum of vanaf de grens van Boskoop kost met de Groe neHartHopper 8.- euro, twee maal zo duur als het normale ta- rief.Voor veel mensen van 55 jaar en ouder is dit een probleem. Vooral voor degene die slecht ter been zijn met als gevolg, dat zij in een isolement kunnen ra ken. Om dit te voorkomen is uit sluitend voor evenementen en ziekenhuisbezoek door de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk en de Seniorenraad Waddinx veen het initiatief genomen om hierin verandering te brengen. Zij willen dit doen door een goed koper vervoerssysteem in te voeren, maar dat kan alleen door WADDINXVEEN - De Sint Victorkerk houdt op vrijdag 14 mei een stilteviering in de sfeer van Taizé, de laatste viering van dit seizoen. Stiltevieringen in de Victorkerk waar voorgangers en andere gelovigen van ver schillende kerken in voorgaan. De sfeer in de Victorkerk roept de stilte bijna vanzelf op, de symboliek van iconen en kaar sen helpen daarbij. In deze vie ringen worden liederen van de oecumenische kloosterge meenschap in Taizé gezongen: liederen die eenvoudig zijn mee te zingen en die door de her haling van de korte teksten erg toegankelijk zijn. De kerk is om 19.00 uur open, om 19.30 uur begint de korte viering. Er is ge legenheid om koffie/thee te drinken na afloop. Per 1 april jl. heeft Prócount Accountants’ de activiteiten van accountants kantoor Both Both voortgezet. Per 13 mei a.s. zullen alle werkzaamheden vanuit Boskoop plaats gaan vinden en wordt de Prócount-vestiging in Gouda gesloten. De gezamenlijke medewerkers van Prócount zullen de werkzaamheden op de bekende, efficiënte en daadkrachtige wijze gaan uitvoeren. TWEE BOXSPRINGS TWEE POCKETSPRINGMATRASSEN IN DIVERSE STOFFEN MET HOOFDPANEEL COMPLEET GEÏNSTALLEERD VANAF De negentigjarige tennisser Nico Hilhorst vierde maandag zijn verjaardag bij zijn club Be Fair. (Foto: Liesbeth van der Vis) Zijde 38, 2771 EN Boskoop, telefoon 0172 - 21 31 88, fax 0172 - 21 70 30, E-mail: boskoop@procount.nl, internet: www.procount.nl ■Tx! r, -9 IV* «MS

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 21