Inschrijving Sportweek Volleybal geeft 40 jaar toon aan in Zevenhuizen De beste van de week! Wederom TOOS turners naar NK Waddinxveen loopt warm vóór EK Korbis Junioren verliezen topper Jojanneke Weijermars is jeugdkampioen WSE uitgeschakeld op strafschoppen I 5.900,- Vierde ronde Winst voor judokas Hockeyheren succesvol 7 tegen 7 Programma Sportweek WADDINXVEEN - In het kader van de jaarlijkse Wad- dinxveense Sportweek (59e editie) wordt op woensdag I2 mei (v.a. 13.00 uur) en zaterdag 15 mei (v.a. 08.00 uur) worden op het terrein van de voetbalvereniging Wadddinxveen het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi ge houden. Op woensdag I2 mei begint om I3.3O uur ook het klaverjastoernooi voor de 60-plussers in het Anne Frankcentrum en op dinsdag I8 mei is er bingo voor de 60-plussers even eens in het Anne Frankcen trum, aanvang 19.45 uur. De nachtrit van De Gouwe Rij ders start woensdag 19 mei om I9.30 uur in HCR 'De Unie’.Tenslotte wordt op vrijdag 2I mei weer een ronde gespeeld bij het Sportweekvoetbal '7 tegen 7’. De wedstrijden vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.00 uur. De Gouwe in eindstrijd WADDINXVEEN - De wa- terpolovrouwen van Van Uden/De Gouwe kunnen in het weekeinde van I4, I5 en I6 mei de kroon op het seizoen zetten.Voor de vierde keer doen zij een greep naar de nationale ti tel. De Gouwe bereikte de finale in de hoofdklasse door Brandenburg terug te wijzen. In de finale wordt gespeeld tegen regerend kampioen Polar Bears. De ploeg uit Ede won twee maal (12-9 en I0-I I) van Het Ravijn uit Nijverdal. Er wordt gespeeld volgens het systeem best-of-three. Op vrijdagavond I4 mei staat om 20.30 uur in het Sport- fondsenbad in Amersfoort de eerste wedstrijd op het programma. De tweede wedstrijd wordt een dag la ter om I8.45 uur in het Sloterparkbad in Amster dam afgewerkt. Mocht het tot een derde wedstrijd ko men, dan wordt deze op zondagmiddag I6 mei om I5 uur eveneens in het Slo terparkbad gespeeld. De polovrouwen van GZC DONK uit Gouda eindig den in de hoofdklasse op de vijfde plaats. Zij wonnen tweemaal van het Zaanse Nereus: 8-I7 en 9-3. Klaverjassen bijW.S.E. Uitslag de Sperwer Leijn eerste Warnaarplantsoen aan de Dreef in Waddinveen. •X Vrouwen Opties voor deze auto: in rol ski CU D De voorinschrijvingsdagen M 1B i PAGINA 23 WOENSDAG 12 MEI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN BOVAG GARANTIE landelijke NWS (Nationale Wedstrijd Sport) finale. derde naar de eerste divisie. Als sponsor werd V&A opge volgd door Rentokil, dat liefst tien jaar sponsor van de Zeven huizense volleybalclub zou zijn. Inmiddels hadden zich de eerste Eduard Blanken, Brecht Roden burg en Leon Halting mee. Als managers fungeerden Cees No bel en Arend van der Knaap. La ter volgden nog enkele nationale titels.Visser: „Het standpunt is al tijd geweest om trainers aan te stellen die een hoger niveau had den het team.” cine Huurman en Ruth Heer schap haalden het Nederlands team. Trouwe werkers op de achtergrond zijn pr-man Steef van Duin en teller Niek de Koot- er. De promotie naar de eredivisie leverde voor Zevenhuizen een probleem op omdat de sportzaal in het dorpshuis Swanla te klein Oud-voorzitter Willem Visser voor de sporthal van Swanla waar vele Zevenhuizense volleybalsuccessen zijn behaald. „We hebben altijd onze eigen weg gevolgd,” zegt hij. (Foto: Liesbeth van der Vis) CoenecOQp ^97 2741 PN Waddinxveen Telefoon 0182 - 61 59 09 Nationale Auto Pas WADDINXVEEN - On danks de meivakantie wa ren de judokas van Kin- taiko en Den Edel actief in Schiedam. En niet zon der resultaat. Zaterdag wisten Egon Verkley en Kim Kruidenier een tweede plaats te halen en werd Dirk Koster derde. Op zondag werd Bob van Rooyen tweede. Bob haalde met deze tweede plaats zijn 100 wedstrijd- punten en mag nu exa men gaan doen voor zwarte band. Met nog een paar wedstrijden voor de boeg loopt het judoseizoen tot zijn ein de. Voor de interne ‘judo ka van ‘t jaar’ competitie zijn er echter nog genoeg punten te verzamelen. Op zaterdag I9 juni zal deze bokaal worden uit gereikt. Ook het vrouwenteam maakte een sprong omhoog. Onder lei ding van trainer/coach Jan-Wil- lem van Yperen promoveerde het team van de promotieklasse in vijf jaar tijd naar de eredivisie. tien personen of meer). Bij na- inschrijving op 8 juni betaalt de deelnemer 4,50 euro individu eel en 4,- euro per persoon in groepsverband. Er is geen ver schil tussen het startgeld voor de 5 of de 10 kilometer. Voor meer informatie overWaddinx- veen Wandelt kunnen belang stellenden ook de website be zoeken: www.waddinxveenwandelt.nl. WADDINXVEEN - Bij het Sportweekvoetbal Waddinx veen, het zgn ’7 tegen 7- toernooi’, is afgelopen vrij dag 7 mei de vierde ronde gespeeld. De Grazy piano’s wonnen met 6-3 van G.T Turbo, Easy dinner speelde met 4-4 gelijk tegen de Out laws, de Rozebottel won met 4-I van Own style, ter wijl Team X met 2-5 verl oor van Wesseling. In de tweede ronde die avond verloor G.T.Turbo weder om; dit keer met 2-5 van Own style, de Outlaws haalden uit en wonnen met liefst I0-1 van Wesseling en de Rozebottel verloor nipt met 3-4 van de Crazy piano’s. Een en ander had gevolgen voor de nieuwe stand. Na vier avonden staan de Out laws bovenaan met I6 uit 6 (doelsaldo +22). jong Oran je speelde deze avond niet en staat nu tweede met 13 uit 5 (doelsaldo +25),Team X staat nu derde met I3 uit 7 (doelsaldo +9), de Grazy piano’s stegen naar de vier de plaats met 10 uit 6 (doelsaldo -4) en Wesseling blijft vijfde met 9 uit 6 (-8), Easy dinner staat nu zesde met 8 uit 6 (-I) en de Ro zebottel zevende met 6 uit 5 (+2). Op de achtste plaats staat Alno/G.J.V. eveneens met 6 uit 5, maar met een doelsaldo van 0. Negende is nog steeds Own style met 3 uit 6 (-I7) en G.T.Turbo blijft tiende met 0 uit 6 (- 28). De teams hebben nu een weekje rust, want de volgende wedstrijden wor den pas weer vrijdagavond 2I mei gespeeld op het ter rein van de v.v.WSE. Aan vang 19.00 uur. De laatste ronde wordt gespeeld op vrijdag 28 mei. vereniging, hetzelfde bedrijf, uit dezelfde straat of van één fami lie. De hengelaar en het team met het hoogste vangstgewicht ontvangt voor een jaar de wis seltrofee. Individueel zijn er ook prijsjes te verdienen (verdeling 1:4). De loting voor de kant- nummers vindt plaats op 27 mei vanaf 17.30 tot 18.15 uur bij het Gouwekanaal aan de Broekweg. De prijsuitreiking is direct na de wedstrijd aan de waterkant.ln de Unie is op zaterdag 5 juni weer de jaarlijkse Koppelklaver- jaswedstrijd. Deze wedstrijd, met minimaal zeven partijen, be gint om I0.00 uur en zal rond 17.00 uur afgelopen zijn. De zaal is om 09.30 uur open. De in schrijfkosten zijn 22,- euro per koppel. Hierin is begrepen het inschrijfgeld per koppel en ver der I kop koffie, I consumptie, I kop soep en 2 belegde brood jes per persoon. Bij het klaver jassen zijn mooie prijzen te win nen. Tijdens het toernooi kan men loten kopen, waarmee men waardebonnen en nuttige prij zen kan winnen. Men kan zich opgeven bij HCR ’De Unie’. Kerkweg-Oost 206 te Waddinx veen, tel. 0182-616965 of bij de heerArie Boer, Stekelbaarssloot 16 te Zoetermeer, tel. 079- 3315205, mobiel 06 - 23671549 of per e-mail bij Richard Boer: richard_saskiaboer@zonnet.nl Zo startte de organisatie in I997 het evenement met 1300 wandelaars, in 1998 waren dat er 1700 en vorig jaar stapten 1900 stappers over de Wad dinxveense paden en lanen. Dit jaar verwacht de organisatie van Waddinxveen Wandelt zon In I989 werd de tweede divisie bereikt, twee jaar later de eerste divisie. De eredivisie was voor de vrouwen van Nesselande, zoals de club nu heet, nog een stapje te ver al werd in het afgelopen sei zoen met Wim Boegheim als trainer/coach wel een tweede plaats bereikt achter kampioen WC uitVught. Ingrid Visser, Fran- plaats was dan ook ruim vol doende. Richard Nobel en An ton Stoter verschenen ten to nele in niveau Senior C. Ook Anton zat ‘op de wip’ met een WADDINXVEEN - Op vrijdag I4 mei is er bij WS.E aan de Willem de Rijkelaan I90 in Waddinxveen weer klaverjas sen in de kantine. Het is de laatste avond van het seizoen en dan zullen ook de klasse- mentsprijzen uitgereikt wor den. De aanvang is 20.00 uur met een inschrijfgeld van 1,50 euro en het Ie kopje koffie of thee is gratis. wonnen. De broers Clardey en Verdonck waren er nog steeds bij. Verder speelden mee Mare Dronkers, Ronald Kooiman, Re ne vah Reeuwijk, Hans Lindhout, In I986 bereikte de Zevenhui zense volleybalclub de eredivisie en in I989 werd onder leiding van trainer/coach Toon van der Burgt en de terug gekeerde Jaap WADDINXVEEN - In het kader van de 59e Sportweek kunnen geïnteresseerden zich weer voor diverse activiteiten in schrijven. In samenwerking met het Wijk centrum ’Zuidhonk’ voor alle inwoners op maandag 24 mei 2004 de jaarlijkse Klaverjasin- stuif. De wedstrijd wordt ge houden in het Wijkcentrum ’Zuidhonk’ aan de Zuidplaslaan 552 in Waddinxveen, tel. 0182- 6II324. Het klaverjassen begint om 20.00 uur en de zaal is om I9.30 uur open. De inschrijfkos ten zijn 2,50 euro per persoon en 65-plussers betalen 1,50 eu ro. Roken is binnen niet toege staan. De prijzen, verbonden aan het klaverjassen, bestaan o.a. uit kaas, vlees, bloemen e.d. In de met 2-I en de Dl was een maatje te groot voor KCC: 9-5. De B2 speelde ook tegen KCC. Deze wedstrijd eindigde met I2-I2 onbeslist. Bij de senioren werd de wedstrijd van Korbis I tegen TOP in Arnemuiden ge staakt bij een I0-I0 stand we gens een blessure van de scheidsrechter. De wedstrijd van Korbis 2 tegen TOP 2 ein digde in een II-II gelijkspel, waardoor Korbis 2 aan een ge lijkspel voldoende heeft om het kampioenschap binnen te ha len. Korbis 3 tenslotte won met 10-9 van Gemini 2. was. De club week uit naar Op Moer in Moerkapelle. Daarna kreeg ook Swanla een grote sporthal waarin inmiddels vijftien jaar tot grote tevredenheid wordt gespeeld. Als voorzitter van de stichting dorpshuis had Visser zich daarvoor ingezet. Maar met evenveel enthousias me wijst hij naar de nieuwe theaterzaal die tegelijkertijd ver scheen. Binnenkort wordt het vijftien jarig bestaan van het Ze venhuizense bedrijfsvolleybal in Swanla gevierd. Willem Visser, erelid van de regio Zuid-Holland en drager van de zilveren bonds- speld, is niet meer bij de organi satie van het Zevenhuizense vol leybal betrokken. Hij vindt dat je als oud-bestuurder je niet meer met de huidige gang van zaken moet bemoeien. Maar samen met zijn vrouw Lenie bezoekt hij nog regelmatig de thuiswedstrij den van het eerste damesteam. Het eerste mannenteam, onder gebracht in een stichting, speelt tegenwoordig in de sporthal naast het Feyenoordstadion in Rotterdam. Enkele weken terug werd Ortec/Nesselande op nieuw Nederlands kampioen. Het feestje werd uiteraard in Swanla, waar het allemaal is be gonnen, gevierd. De viering van het veertig jarig bestaan is in juni als in de wijk Nesselande het be- achvolleybal wordt gehouden. pauze wordt een verloting ge houden. Ook hier zijn aantrek kelijke en nuttige prijzen te win nen. Voor verdere informatie: Arie Boer, tel. 079-3315205, mobiel 06-23 67l549.Ook kan dit jaar weer gevist worden tij dens de Waddinxveense Spor tweek. Op donderdag 27 mei kunnen visliefhebbers hun hen gel uitgooien in het Gouweka naal van 19.00 uur tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 23 mei aanmelden bij dhr M. Reichard (tel. 6I7I I9). Er kan zowel individueel worden deel genomen als in teamverband. Het inschrijfgeld is 6,- euro per persoon; voor teams is géén in schrijfgeld verschuldigd. Een team bestaat bijvoorbeeld uit vijf deelnemers van dezelfde WADDINXVEEN - Het hoog ste juniorenteam van Korbis heeft zaterdag hoogstwaar schijnlijk het kampioenschap verspeeld door met I3-9 van concurrent Maassluis Al te verliezen. Voor de A3 ging het zelfde verhaal op: Vitesse A3 was met 5-7 te sterk, waardoor de A3 niet meer tot de titel kandidaten behoort. Ook de BI heeft geen uitzicht meer op de koppositie na een 5-3 ne derlaag tegen Fortis. De C4 en de DI waren de enige ploegen die wisten te winnen. De C4 versloeg Oranje Nassau C2 Peter Murphy als de grote ani mator, was het grote voorbeeld. MVC fuseerde later met het Goudse Radius en drong in het begin van de jaren zeventig door tot de eredivisie. Eredivisie, voor de pas begonnen Zevenhuizena ren leek dat nog oneindig ver weg. Het eerste bestuur van Ze venklappers bestond uit Willem Visser (voorzitter), Heleen Bui- .venklappers spelen in Hazers- tenhuis (secretaresse), Jan van Reeuwijk (penningmeester), Ge van te winnen tegen Dick Bac, die met remise ontsnapte. Vrijdag stond er een volledige ronde op het programma. Dick Bac nam het met wit op tegen nog rege rend clubkampioen Gerard van Ommeren. Dick verraste vriend en vijand met zijn opening. Ger ard kwam onder druk te staan en Dick leek te gaan winnen. Uiteindelijk kon Gerard het nog net redden met remise als re sultaat. Ook Ben van Geffen verraste met zijn opening. Te genstander Wouter Vroeginde- weij vond met zwart niet het beste antwoord en leverde en pion in. Ben kwam steeds beter te staan en dacht met stukwinst de partij uit te maken. Maar juist hierdoor kreeg Wouter ge vaarlijk ogende tegenkansen. Het was echter niet genoeg, want na wat afwikkelingen kon Ben de overwinning binnen ha len. De derde partij ging tussen Maarten Vroegindeweij en Hu go van Elteren. Op een gegeven moment leek Maarten een pion te winnen en daarmee het eind spel in te gaan. Hij sloeg dan ook een remiseaanbod van Hu go af, maar de zet daarop blun derde hij een kwaliteit weg. Daarna had Hugo de beste kan sen, maar een overwinning zat er niet meer in. WADDINXVEEN - De voetbal club WSE werd in de promotie- strijd voor een plaats in de der de klasse uitgeschakeld door UDO. Na het gelijke spel in Oegstgeest eindigde de wed strijd in Waddinxveen eveneens in een gelijkspel: 2-2. Vervolgens nam UDO de beslissende straf schoppen beter (I-3) en gaat nu spelen tegen Altior. WSE nam na vijf minuten de leiding door een schitterend doelpunt van Samir Elabeidi die schitterend in de lin kerbovenhoek schoot. De gelijk maker ontstond na een schot van 25 meter in een periode dat WSE met tien man speelde om dat Jefrey Zwinkels een bles- surebehandeling onderging. In de laatste minuut werd WSE-doel- man Rogier Streng opnieuw van afstand gepasseerd: I-2. Halver wege de tweede helft kwam WSE, doordat trainer Marcel van Dijk al drie wisselspelers had ingebracht, met tien man te staan na het uitvallen van de ge blesseerde Raymond van Swie- ten. Acht minuten voor tijd liet de UDO-doelman de bal na een in de agenda. En dat kan in de bestuurskamer van de voetbal vereniging Be Fair. Inschrijven is ook mogefijk op de eerste dag van de wandelvierdaagse tus sen vijf en zes uur in de com missiekamer van de voetbalver eniging Be Fair. Het startgeld de Holland Cup. Ilonca bedraagt bij voorinschrijving 3,50 euro (individueel) en 3,- euro (in groepsverband van der Linde een toekomstplan. Doel: het bereiken van de eredi visie. Voor de training en coaching van heren I werd de routinier Cees van Zweeden benaderd.Van Zweeden, die met Gaggenau kampioen van.Neder land was geworden en vijftien jaar lang trainer van het Neder lands team was geweest, zag Ze- WADDINXVEEN - De heren van HCW hebben sinds de midwinter geen wedstrijd meer verloren. Na de mooie 2-I overwinning op kampioenskan- didaat Krimpen werd zondag Voorhout met 5-3 naar huis ge stuurd. (rust 0-0) Bij een stand van 4-0 zag Voor hout kans om terug te komen tot 4-2. Vooral de strafcorner bleek een geducht wapen. Mar cel van de Heuvel maakte ech ter kort daarop aan alle illusies een einde door met zijn 3e doelpunt 5-2 te maken. In de al lerlaatste seconde maakte Voorhout 5-3. De heren zien de derde plaats in de poule met de week realistischer worden. Door de ‘hulp’ van concurrent Reeuwijk die op eigen veld met 3-1 verloor, is met nog 2 wed strijden te gaan het team van van de Heuvel sinds jaren weer in de bovenste regionen te vin den. De Dames deden het een stuk minder. Maar liefst 20 kan sen waren onvoldoende om Mijdrecht af te schudden. Eind stand 0-0. De kans op promo tiewedstrijden is daarmee ver keken en zullen de Dames ook volgend jaar in de 4e klasse vertoeven. Ook voor onderhoud van elk merk auto! - Renault Twingo 1.21 - 3-deurs - Bouwjaar 1999 - KM-stand 76000 - Elektrische ramen -ABS - Centrale vergrendeling - Elektrische ramen - Rood Metallic Lak J - Radio-cassette WADDINXVEEN - Zaterdag 8 mei werd in Amersfoort de laat ste plaatsingswedstrijd georga niseerd in aanloop naar de Ne derlandse Kampioenschappen turnen voor heren. Drie turners van het TOOS Turn Team: Wou ter de Graaff, Anton Stoter en Daan Vermeij dwongen hierbij plaatsing af voor de NK. Sander de Graaff turnde in niveau Jeugd C een ongelukkige wedstrijd. Waar vooraf rekening werd ge houden met een plaats op het podium en tevens een startbe wijs voor de Nederlandse Kam pioenschappen, kreeg hij bij zijn tweede toestel vloer last van zijn heup. Hierdoor werd opti maal turnen niet meer mogelijk en de concurrentie sloeg gena deloos toe. Een uiteindelijke ze vende plaats betekende een grote teleurstelling, omdat San der hiermee deelname aan de NK misliep. Daan Vermeij en Wouter de Graaff kwamen uit in niveau Junior IC. Over drie wedstrijden plaatsten de beste twaalf turners zich voor de lan delijke finale. Daan stond na twee wedstrijden op de twaalf de plaats en kon zich daarom geen fouten veroorloven. Hij turnde zich naar een uitsteken de achtste plaats en schaarde zich als elfde onder de finalisten. Wouter was al nagenoeg zeker van een startbewijs voor de NK met een vijfde plaats na twee wedstrijden. Een constant ge turnde wedstrijd met een vijfde WADDINXVEEN Waddinx veen loopt zich van dinsdag 8 De wandelaars kunnen per groep of per individu evenals voorgaande jaren kiezen uit de MOERKAPELLE - Afgelopen vrijdag werd gestreden om het jeugdkampioenschap van de schaakvereniging Moerkapelle. Jojanneke Weijermars en Dirk jan van den Berg waren beide nog ongeslagen en nu moesten ze tegen elkaar. Jojanneke won en werd zo de eerste vrouwelij ke kampioen van de club. Bij de senioren werd ook een volledi ge ronde gespeeld in zowel de finalegroep als groep 2. In een vooruit gespeelde partij eerder die week wist Wouter Vroegin deweij een betere stelling niet WADDINXVEEN - Postdui venvereniging de Sperwer hield na één dag uitstel op zondag 9 mei met 3I5 duiven een con cours vanuit Strombeek over een gemiddelde afstand van I29 kilometer. Om 12.00 uur werden de duiven met noord/noordwestenwind ge lost en de eerste duif arriveer de om 13.38 uur, snelheid 1305 m.p.m. Uitslag: I-2-8 A v/d Ma de; 3-7 C.A. Bode; 4-I0 Joh. L. Bol; 5 D. Heeren; 6 J.Jansen; 9 D. Breedijk. schot van Addy van Leeuwen van zijn borst terugstuiten waar na Abdel el Merrun 2-2 liet aan tekenen. Omdat WSE drie straf schoppen miste ging UDO door in de promotiestrijd. In de vijfde klasse waarin het Reeuwijkse RVC’33 kampioen werd door een 2-I zege op Gouderak (Stolwijk kwam tegen NOC niet verder dan 0-0) plaatste Groe neweg ich voor de nacompetitie voor een plaats in de vierde klasse. De Zevenhuizenaren ver sloegen het zwakke Kralingen met 0-1 IDe rustand was 0-7. Voor Groeneweg scoorden Ca- millo de Boer 5, Maurice Eck hardt 2, Michael van Yperen, Pas cal Crielaard, Alex Vroegöp en een eigen goal. Groeneweg be gint zondag met een uitwedstrijd tegen Zwarte Pijl. De verliezer speelt tegen NOC. Eindstand competitie na 24 wedstrijden: RVC’33 54, Stolwijk 52, Groene weg 47, Zwarte Pijl 46, Goude rak 43, NOC 24-39, Aeolus 38, Bergambacht 30, Oudewater 29, Waddinxveen 25, Schiebroek 24, juni tot en met vrijdag I I juni Kralingen 9, PKC -3. warm vóór het EK. Dat ge beurt onder de inmiddels be kende noemer Waddinxveen Wandelt, de Waddinxveense avondvierdaagse die dit jaar voor de achtste keer wordt ge houden. Uiteraard zijn naast Waddinxveners ook de wande laars uit de wijde omgeving van harte welkom voor dit evene ment uit en warm te lopen. En dat steeds meer mensen de weg weten te vinden naar dit twaalfde plaats na twee wed- jaarlijks terugkerende wandel- strijden. Zijn twaalfde plaats in festijn blijkt wel uit het jaarlijks deze wedstrijd bleek precies oplopende aantal deelnemers, voldoende voor een startbewijs voor de Nederlandse Kam pioenschappen. Richard kon de hoop op plaatsing voor de finale al na één toestel opgeven door een arbitrair juryoordeel bij vol tige. Gelukkig plaatste hij zich wel voor de landelijke toestelfi- nales op het onderdeel sprong. 2000 deelnemers. Met deze drie turners en de al eerder geplaatste Daan Koe- doot heeft het TOOS Turn Team heren dit jaar vier turners in de gebruikelijk 5 en I0 kilometer route. De start en finish liggen weer evenals voorgaande jaren op het terrein van de voetbal vereniging Be Fair, op het Burg. staan voor zaterdag I5 mei BUSCHERGRUND - In het (van 10 tot 12 uur) en donder- Duitse Buschergrund werd op dag 27 mei (van 19 tot 21 uur) het industriepark Hommers- wiese een rolskicup gereden. Nederland kwam met twintig atleten en veroverde zes eer ste plaatsen. De Waddinxveen se Ilonca Leijn werd eerste in een tijd van 32.19.6 op de 10 km. Deze wedstrijd telde ook voor behield haar eerste plaats ook voor de Holland Cup. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - „Volleybal," zegt oud-voorzitter Willem Vis ser in een terugblik op het veer tig jarig bestaan van de volleybal club Nesselande, „heeft altijd veel betekend voor mij. Ik ben voorzitter geweest, heb het eer ste damesteam gecoacht en zit nog altijd in de financiële com- missie van de regio Zuid-Hol- land.” Voor hem op tafel ligt de jubileumkrant, die ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan werd uitgegeven. Hierin staat te lezen hoe Zevenklappers, zoals de club in het begin heette, uit groeide van eenvoudig dorps- kluppie tot de kampioen van Ne derland, die later in de Champions League uitkwam. Maar Visser wil het liever in gro ter verband zien. Hij wijst op de prestaties van de Zevenhuizense volleybalsters van wie verschei dene speelsters het nationale team haalden, op de jeugd die re gelmatig werd uitgenodigd voor de nationale selecties, maar vooral op het sociale aspect in de vereniging. „Er is een groot aantal volleybal-huwelijken uit voortgekomen. Het begon met Jaap van Rijs en Cocky Olieman, Ruth Heerschap en Kristian van der Wel zijn de laatsten.” Willem Visser, tot zijn vijfentwin tigste jaar voetballer van Groe neweg, stond aan de wieg van het volleybal in Zevenhuizen. De bouw van een gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat was de aan leiding. Op een verjaardagsfeest je vonden Nico Dirkszwager en Willem Visser dat het tijd werd om een volleybalclub op te rich ten. MVC uit Moordrecht, met woude en was niet meteen enthousiast. Maar de Haagse Meerveld (wedstrijdleider) gymnastiekleraar, die vorig jaar en Arie van der Haal (algemeen overleed, pakte toch de uitdaging adjunct). Met drie teams namen aan. Eind jaren zeventig promo- de Zevenhuizenaren deel aan de veerden de Zevenhuizense vol- competitie in het rayon Gouda leyballers in vier jaar tijd van de van de NeVoBo. Al gauw werd onder leiding van Jan van der Wel het jeugdvolleybal goed aange pakt. Het gevolg was dat, toen het eerste mannenteam in 1975 promoveerde naar de promotie klasse, zes van de negen spelers volleyballers uit de regio zich in afkomstig waren uit de eigen ge- Zevenhuizen aangemeld. Hans lederen zoals de broers Piet, Ni- Stam kwam met Akkerhuis mee, co en Hans van Rooijen. Inmid- later volgden Don en Maarten dels had Dick van der Linde, een Verdonck uit Zoetermeer, Jan en zwager van Willem Visser, het Laurens Clardey en Peter van voorzitterschap overgenomen. Jaarsveld, afkomstig van het Hij haalde Jaap Akkerhuis naar Goudse Radius. Maar de beste Zevenhuizen. Onder leiding van was Chris Schnidt, een rijzige de Waddinxveense volleybaltrai- volleyballer uit eigen kweek, die ner promoveerde Zevenklappers als speler van Starlift in de natio- naar de derde divisie. Akkerhuis, nale ploeg speelde, die ook de national damesselec- tie onder zijn hoede had, bleef slechts een jaar. In 1983 werd een sponsorcontract afgesloten met het Zevenhuizense kasen- bouwbedrijf Verwey Adegeest. Akkerhuis de nationale beker ge- Voor een bedrag van 950 gulden per jaar werd V&A de eerste sponsor.de club heette voortaan V&A Zevenklappers. Samen met Akkerhuis ontwikkelde Dick van

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 23