Overlast Megajacht in Gouwe jongeren verminderd Verknocht aan motorcross i Kinderbingo Bungalows Caserio (3 kamer bungalow) Bi Ons Verleden Wereldwinkel Pijn en Hoop is open Mantelzorgen op weegschaal REGIO - Het Bureau voor Infor mele Zorg organiseert een the- plichten binnen te blijven tot 23.30 uur. Na die tijd kunnen ze worden opgehaald door hun ouders.” Maar burgemeester Tijdens de themabijeenkomst Westéndorp was tegen dit voorstel: „We leven in een vrij land en iedereen mag gaan en staan waar hij zelf wil. Je kan niet iemand binnen houden.” Ben Verburg, eigenaar van de discotheek, is er niet van over- vreemd is. Een ervaren trainer tuigd dat de jongeren die voor de overlast zorgen daadwerke lijk uit zijn discotheek afkom stig zijn. „Jongerenwerkers hebben op vrijdagavond rond- 300, Gouda).Vooraf aanmelden is jes door het dorp gelopen en mij bevestigd dat de jongeren niet in de discotheek zijn ge- gen: Bureau voor Informele Zorg weest,” aldus Verburg. Eerder (werkdagen van 9.00 tot 13.00 genoemde bewoner nodigde uur), tel. 0182-547920. de burgemeester uit voor een Nieuws uit Waddinxveen op plein gemeentehuis ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL- LE - De gemeente heeft toe stemming gegeven voor twee verkoopdagen op het Gemeen tehuisplein. De winkelwagen staat daar elke vrijdag en zater dag van I0.00 - 16.00 uur. Er zijn nu al wat geschenkpakketjes voor vaderdag aanwezig in de wagen, maar ze zijn ook geschikt voor andere gelegenheden. Lief hebbers van olifanten kunnen Rommelmarkt bij De Boog WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni is iedereen welkom van I0.00 - 15.00 uur op de rom melmarkt in buurtcentrum ’de Boog’ (C. Huygenslaan 2) te Waddinxveen. Komt u vooral even kijken; er is een ruim aan bod van bruikbare tweede hands spullen.Wellicht is er iets van uw gading bij. Uitslagen de Sperwer Inloopochtend stomapatiënten REGIO - Op de eerste donder dag van de maand is er een In- j loopochtend voor stomapatiën- ten (en eventueel r-J - betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Namens de Nederlandse Stomavereniging ’Harry Bacon’ wil onder andere Marja Woutersen en Heiko Les- terhuis (ervaringsdeskundigen) Weegje te vinden. Het in april gestarte seizoen kende alweer een hoogtepunt: de Paascross. De Boskopers Chiel en Jannie Kuystermans zijn aan de club verknocht, hebben gezamenlijk een takenpakket van heb ik jou daar, en ze zien daarnaast met plezier hoe kleinzoon Kevin in de voetsporen van opa treedt. Chiel heeft altijd met succes Terugblik Jonkman bij RTW-FM ill R'f T WOENSDAG 26 MEI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 'J t EXCLUSIEVE LEZERSAANBIEDING: BESTEMMING VAN DE MAAND Gran Canaria Playa del Ingles. 23-5 22-5 20-5 Grijp uw kans voor deze unieke aanbieding en maak tevens kans op het winnen van een auto! X fli 2I-5 De ‘Ecstasea’ wordt behoedzaam door de Gouwe heen gesleept. (Foto: Liesbeth van der Vis) niet nodig. Voor vragen over de thema-avonden of andere vra- Woutersen, avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. mabijeenkomst voor mantelzor- gers. Mantelzorgen zijn is niet alleen geven, maar ook nemen. wordt op verschillende manieren aandacht besteed aan het thema balans. Op leuke wijze leren deelnemers waar grenzen liggen, wat signalen zijn van overbelas ting en dat hulp vragen niet begeleidt de thema-avonden. De themabijeenkomst is op 8 ju ni vanaf I9.30 tot 2I.30 uur in De Veste (Ridder van Catsweg centrum, maar ook op andere plekken in Zevenhuizen wordt ervaren. Zo zeggen omwonen den van La Baraque nog regel matig overlast te hebben op de vrijdagavonden van de kinder disco. Eén bewoner zat de kwestie behoorlijk hoog. „Kun nen we de jongeren niet ver- Zeer centraal gelegen maisonette-bungalows, centraal gelegen op de "Haya”. De bungalows liggen rond een groot zwembad (apart kinderbad) en in een goed onderhouden tuin. 600 meter van het zandstrand en 500 meter van diverse winkelcentra. Diverse activiteiten. Wasserette aanwezig. Snackbar met eenvoudige maaltijden. In de bungalows (3 kamers) is sateliet IV aanwezig (EK voetbal 2004) Uitvoerige beschrijving beschikbaar. WADDINXVEEN - Het meg ajacht ’Ecstasea' van de Russi sche oliemagnaat en miljar dair Roman Abramovitsj heeft op donderdag I8 mei heel wat bekijks gekregen tijdens zijn reis naar Rotterdam. Niet alleen in Waddinxveen, waar het sneeuwwitte schip be hoedzaam door sleepboten onder de hefbrug werd ge loodst, maar ook in andere plaatsen die het schip pas seerde. Het imposante jacht, 86 meter lang en van het ty pe Feadship, is gebouwd bij voor heeft hij slechts één doel: geen laatste worden.Want dat is niet alleen zijn eer te na, maar hij hoeft dan ook zijn kleinzoon niet meer onder ogen te ko- Royal van Lent Shipyard op het Zuid-Hollandse Kaagei- land in opdracht van de Rus sische oliebaron die in eigen land geen beste reputatie heeft. De Rus had al een paar kloeke zeewaardige jachten maar gaat binnenkort met de ’Ecstasea’ al zijn concurrenten de loef afsteken. Op het bovendek van het schip zijn twee helikopterdek- ken gesitueerd. Het schip heeft verder een entertain- mentdek met een volledig in gerichte disco waar artiesten lag die gestolen bleek te zijn bij twee winkels in de Passage. Een van de verdachten had nog een flinke geldboete open staan, die hij niet kon betalen. Ter com pensatie mag hij nu I4 dagen de gevangenis in. Tegen het drietal is procesverbaal opgemaakt. Op de Vondellaan werd inge broken in de kelderbox van een flat. Men had de deur openge broken en ontvreemd werden een fiets en twee luidsprekers voor in de auto. kunnen optreden, een sauna, een Turks bad en een zwem bad. Over veel details worden geen mededelingen gedaan. Wel is bekend dat het interi eur is ingericht in Chinees/Ja- panse stijl met veel bamboe- afwerking, spiegels en marmer op de vloeren. Wie van het schip af wil kan daarvoor ge bruik maken van een van de vier jetski’s of de twee bijbo ten. Het megajacht is in ieder geval een recordhouder. Niet alleen qua afmetingen. Het schip schijnt een motorver mogen van 42.000 pk te hebben, goed voor een kruissnelheid van 30 kno pen 50 km/u). Met zijn breedte van 11,85 meter was het hier en daar passen en meten bij het passeren van bruggen en sluizen. In Nieuwe Wetering moest een draaibrug in z’n geheel door een takelwagen ver wijderd worden en in de sluis bij Gouda naar de Hol- getrouwd. Hun tomeloze inzet voor de sport in ogenschouw genomen, zal het feest niet on graag met patiënten praten. De eerstvolgende inloopochtend is op donderdag 3 juni, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikli niek van de Bleulandlocatie, balie IBleulandweg lO.van het Groe ne Hart Ziekenhuis te Gouda. Folders met documentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook beschikbaar. Op de Fazantdreef werd inge broken in een personenauto. Men was in de auto gekomen door een portierslot te vernie len. Ontvreemd werd de ra- diocdspeler. I9-5 Op de Zuidelijke Rondweg werd ingebroken in een perso nenauto. De auto stond achter een afgesloten hek op een be drijfsterrein. Men is over het hek geklommen, heeft een ruit en een portierslot vernield en nam daarna het navigatiesys teem uit de auto weg. REGIO - Stichting Pijn-Hoop.de patiëntenorganisatie voor men sen regio Gouda, organiseert op woensdag 9 juni een WADDINX VEEN - Op woensdag middag 2 Juni is er weer een kinderbingo voor alle kinderen van 4 t/m I2 jaar bij Wijk en Speeltuinvereniging ‘De Padde stoel’. Tijdens deze middag zijn Op de Bonenakker heeft men geprobeerd de velgen van een personenauto te stelen. De ei genaresse trof haar voertuig ’s- morgens aan met een krik er onder en een stapeltje stenen onder de assen. De diefstal is echter niet gelukt omdat elke velg was voorzien van een zo genoemde antidiefstal moer. Preventie helpt dus wel dege lijk. Op de Tarweakker werd inge broken in de personenauto. Men had een portierslot ver nield en nam onder anderen een zonnebril weg. Men had ook nog geprobeerd in drie an dere auto’s in te breken. Op de Wilhelminakade werden drie mannen van 26, 27 en 32 I8-5 Vanaf de Anna van Burenstraat werd op onbekende wijze een personenauto gestolen. De au to werd later op de dag aange troffen op de vluchtstrook van de rijksweg nabij Hoevelaken. Op de Noordkade werden 3 mannen in de leeftijd van 34 en 42 jaar aangehouden voor win keldiefstal. Het drietal had bij een bouw markt voor een aanzienlijk be drag aan gereedschap ont vreemd. Zij werden door het personeel betrapt en in af wachting van de politie werd hun auto klem gezet, zodat zij niet weg konden rijden. Bij on derzoek bleek dat er in de au to een hoeveelheid goederen ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Zaterdag 29 mei is het Historisch Centrum gelegen aan de Tweemanspolder I5 weer geopend voor het pu bliek. (volg de bordjes Oud heidkamer). De deuren zullen wederom geopend zijn van 13.30 uur tot circa 16.00 uur. Op de benedenverdieping zit de Stichting Oud Zevenhui- zen/Moerkapelle met een oud heidkamer over de regio, met daarnaast de thematentoon stelling over de boerderijen uit de regio. Tevens vindt u de ge nealogische werkgroep die zich bezig houd met familiestambo men, en andere bijlangrijke in formatie over ons voorge slacht. Op de bovenverdieping is het streekmuseum ‘t Molen verleden’ wat geheel in het te ken staat van de molens, deze molens zijn voor ons zeer be langrijk geweest enkele eeuwen lang, want zij hebben er immers voor gezorgd dat wij nu nog droge voeten hebben.Tevens is er de tentoonstelling te zien van de molens van Overschie door de jaren heen, samenge steld door de heer van de Bos en de Stichting Jan C. Lunen burg. De entree is gratis, en koffie staat klaar. Voor informatie: jo- han@bovenmolen.nl of 06- 53385372. weet hij. ’’Drie keer achter el kaar heb ik Leidschendam ge wonnen, waarmee ik de wissel- beker in bezit kreeg. Winnen gaat wennen, moet ik zeggen, maar je moet er toch altijd voor sturen.” Hij stopte zeven jaar geleden met wedstrijdsport omdat de agenda overvol zat en een lich te beroerte zijn wilde haren deed verliezen. ”lk heb als crosser toch nooit gekke din gen uitgehaald hoor. Daar is het een te serieuze sport voor. Een klein foutje kan al grote gevol gen hebben. Ik heb ook amper nooit wat gemankeerd.Wel heb ik twintig fietsen gehad. Ik heb ook al mijn banden nog.” Ruim dertig jaar is hij in de sport ac tief, onder meer ook al vijftien kan trouwens ook genieten van het Supermotard-gebeuren, wat zich deels op verhard en deels op geaccidenteerd ter rein plaatsvindt. Hij volgt de Nederlandse top in de cross- sport, Remy van Rees, Mark de Reuver en Rinus van de Ven, met belangstelling. En zelf doet ‘f jaar aangehouden. Zij waren over het hek van de voormalige verffabriek van Boonstoppel geklommen en waren kennelijk van plan dit pand te kraken, maar zij werden op heterdaad betrapt. Elk van hen is een boe te van 30,- euro opgelegd voor het zich bevinden op verboden grond. jaar als hoofdofficial van de af deling West, waardoor hij de kans heeft om zijn licht op te steken bij andere clubs. Jannie heeft een juryfunctie, het se cretariaat, ze doen de kantine, de pr. Maar ze zijn de laatsten om het welslagen van de MCC Holland uitsluitend op hun conto te schrijven. Want let wel, dë club bestaat al 46 jaar en staat geheel en al op eigen benen. ”We hebben een voltal lig bestuur, dat bestaat uit alle maal harde werkers”, zo steken ze de loftrompet. ”Ons gezin is er bij betrokken maar bijvoor beeld ook dat van Boskoper Hans Halma. Plaatsgenoot Joop Kroesmeijer heeft er altijd bij gezeten, totdat hij zich met tuin en kinderen ging bezig houden. Nu is hij weer vaste starter en je hoeft hem niks te leren.” Motorcross is niet slechts een sport die een hoop stof doet opwaaien, ze zorgt ook nog eens voor een hoop decibellen. ”We zitten midden in de na tuur en hebben nog nooit pro blemen gehad”, constateren ze. ”We houden als club ook wild- rijders zoet. We hebben hier in de regio helaas nog maar vier clubs, dat zijn er veertien ge weest. Het zijn Gouda, Bleis- wijk, Hardinxveld en Arkel. De rest is opgeslokt door de in dustrie en het Maasvlaktege- beuren. Wij hebben geluk ge had dat we ons spulletje konden kopen. We hebben ei gen materiaal. En goeie vrijwilli gers, die goed op elkaar zijn in gespeeld. Iedereen heeft zijn plekkie, niemand is bij ons de baas. Wij hebben geen voorzit ter met een stropdas. Hij werkt zelf in het veld.” aanpak van de politie heeft de gemeente de overlast een halt toe kunnen roepen. Wel is er geconstateerd dat de groep die vorig jaar weggestuurd was bij het Zaagmolen pad, weer terug is op de oude stek. kop koffie zodat hij met zijn ei gen ogen kan zien wat het pro bleem is. De striktere aanpak van de politie is bijvoorbeeld de één-op-één gesprekken die Door Ruud Bakhuyzen WADDINXVEEN/BOSKOOP - andere Net onder de spoorbrug waar Waddinxveen Gouda wordt zit een unieke motorcrossclub, de MCC Holland. Heel veel men sen weten de weg naar het ter rein in recreatiegebied het er weer vele leuke prijsjes te winnen. De en tree is 1,25 euro voor leden en 1,50 euro voor niet leden. Dit is inclusief drinken en snoep. De kinderbingo duurt van I3.3O tot I5.30 uur. met diverse jongeren zijn ge voerd. Ook zijn alle incidenten in een persoonlijk dossier op genomen en hebben de bewus te jongeren de waarschuwing gekregen dat bij een volgend voorval zwaardere maatrege len worden getroffen. Bij La Ba raque zorgt de cameratoe zicht, de afspraken tussen portiers en politie en een mo gelijk verkeerscirculatieplan (zodat de verkeersoverlast van ouders op vrijdagavond zal af nemen) voor een beter ver loop. Mogelijk komt er in Ze venhuizen ook cameratoezicht. De gemeente wacht een expe riment in Nieuwekerk a/d IJs- sel af, omdat de aanschaf ont zettend duur is en eerst duidelijk moet zijn dat de ca mera de veiligheid daadwerke lijk bevordert. Ook is er extra aandacht voor een buurtpre- ventie-project in Ridderkerk. Maar vooralsnog is Westen dorp positief over de werkwij ze van de politie: „We hebben nu een goede aanpak. Het is zaak om dat zo te houden en ook op andere plekken dan voor de Cl000 aan de slag te gaan.” En de ruiten van het bushokje aan Dorpstraat? Die komen niet meer terug. „We gaan die uitdaging niet meer aan,” aldus de burgemeester. I7-5 Op het K.W.plein waren een personenauto en een brom scooter bij een aanrijding be trokken. De bestuurder van de personenauto wilde linksaf slaan en verleende daarbij geen vrije doorgang een de hem ach ter op komende bromfietser. Er was alleen materiële schade. De keuken is geopend, dus ook voor een hapje en drankje wordt gezorgd. De toegang voor deze activiteit is gratis. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met mevrouw C.Verbeij, tel. 0182- 610469 b.g.g. 06-22681097. De clubdagen zijn woensdag en zaterdag. In het seizoen dat van april tot december loopt, wor den twaalf wedstrijden georga- hij nog mee aan wedstrijden niseerd. ”We zijn weer bijge- voor (groot)vaders. Daarin komen van de Paascross”, zegt Jannie, die net als Chiel een heel rustige indruk maakt. ”Er was een gigantische partij volk”, zegt Chiel. ”Een manne tje of duizend, vijftienhonderd, men. Over familiezaken gespro- We hebben in het verleden ken, op I5 mei zijn Chiel en ook elf keer geholpen met Ver- Jannie Kuystermans veertig jaar onica’s strandrace. De tweede heb ik zelf nog meegereden. Ik was meer dood dan levend. Ja, natuurlijk ben ik gefinisht. Maar gemerkt voorbij gaan, je start daar gewoon als vier honderdste. Ik had toen nog een toermotortje.” Op de vraag hoeveel leden de MCC Holland heeft, antwoordt Chiel cryptisch: ’’Veels te veel. Vorig seizoen hadden we er 385”, gaat hij verder. ”Nu zijn venvereniging de Sperwer het er beduidend minder maar er komen steeds nieuwe leden bij. We hebben een berg jonge aanwas. Ons jongste lid is vijf jaar. En de oudste is van 1938, dat is bovendien nog een actie ve wedstrijdrijder. Bij de jeugd hebben we kampioenen gehad maar het gaat er wel om dat ze dat laatste duwtje krijgen. Ver geet ook niet dat het een gi gantisch dure sport is.” De club heeft toekomst vol gens Chiel, werkzaam bij Vlas- man. ’’Daar ben ik niet bang voor”, merkt hij op. ”Ze kan nog jaren mee. Wat onze eigen inbreng betreft, tsja, daar zal een keer een eind aan komen. Vakantie komen we maar wei nig aan toe.Vlug effe weg, dat is het enige wat er inzit. Voor de rest gaan alle vrije tijd en vrije dagen op aan de club. Chiel WADDINXVEEN - Postdui- nam deel aan een concours vanuit Peronne, afstand 265 km. De 244 duiven werden met noor denwind gelost om 08.00 uur. De eerste duif arriveerde om I I.47 uur en had een snelheid van I 165 m.p.m. De eerste tien: I -8-9 Joh. L. Bol; 2 J. Jansen; 3-7 D. Heeren; 4-5 C.G. Hofman; 6 C.A. Bode; I0 Kees Hofman. Ook nam de Sperwer deel aan een concours vanuit Vierzon over een afstand van 567 km. De 365 duiven werden om 06.45 uur in vrijheid gesteld met een krachtige noorden wind. De eerste duif van dit concours arriveerde om I5.39 uur en behaalde een snelheid van 1064 m.p.m. De uitslag was. I.Joh.L. Bol,2 4 C.A. Bode, 3 D. Breedijk, 5 I0 W. Breedijk, 6 A. vd Made, 7 8 E. van Beek, 9 M. Verbeek. ZEVENHUIZEN - De overlast van jongeren op het plein voor de Cl000 is verminderd. Dat concludeerden burge- eveneens bij ons terecht. Op dat meester Westendorp en omwonenden tijdens een twee- gebied is veel variatie: van een de bewonersavond waar ongeveer veertien belangheb- klein beeldje tot een grote schaal benden aanwezig waren. Door een vrij harde en striktere bijvoorbeeld. Ook in de biblio theek zijn in de vitrines nu fraaie artikelen uit ons assortiment te zien. Geïnteresseerden kunnen het betreffende artikel in de win kelwagen bestellen en zo nodig Wijkagent Elzinga legde uit dat op foto’s aanwijzen. Na de expo- het probleem niet alleen in het sitie kan het artikel in de wagen afgehaald worden. Op de Zuidelijke Rondweg wa ren een personenauto en een motor bij een verkeersongeval betrokken. De bestuurder van de personenauto wilde linksaf de Coenecoop oprijden en de daar achter rijdende motorrij der remde iets te hard af, waar door hij onderuit ging en ten val kwam. De motorrijder moest met lichte verwondin gen aan hand en pols naar het ziekenhuis worden overge bracht. landse IJssel had het schip aan beide kanten slechts enkele centimeters speling. Begrijpe lijk dat er zeer omzichtig werd gemanoeuvreerd en bij iedere passage stootkussens werden gebruikt. Er mocht eens een krasje op komen! De doortocht in Waddinx- veen was een stuk later dan gepland.Vele tientallen men sen hadden er echter wel een half uurtje langer wachten voor over om deze uitwas van Russisch kapitalisme te zien. In Boskoop zong een groep kinderen ’Zie ginds komt de stoomboot’, wel een half uur lang bij de hefbrug en overal langs de kade waren malse kritieken te horen. Wat het schip kost is niet bekend, daar worden geen mededelin gen over gedaan. De schattin gen lopen uiteen van ruim honderd miljoen tot twee honderd miljoen. Dat is niet voor iedereen weggelegd, maar een kano is óók leuk. Voor meer informatie: Marja gereden en heeft nu een opvol- 0180-318580, ’s ger die het stadium van ik weet het allemaal zelf wel bereikt heeft. Kevin neemt het over. ’’Daar moet ik me bij neerleg gen”, zegt Chiel lachend. ”lk heb trouwens altijd met num mer negen gereden, hij nu ook. De uit de kluiten gewassen Boskoper heeft een bekertje of met chronische pijn in de zeshonderd bij elkaar gecrosst. ”lk heb de Grand Prix van lotgeno- Bleiswijk gewonnen, het duurde tenbijeenkomst. De bijeen- tien jaar voordat me dat lukte”, komst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan alleen maar pijn hebben. Eventuele partners zijn ook van harte wel kom. De bijeenkomst is in Zaal tje ‘De Punt’ (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle), Middenmolenplein 266 in Gouda en duurt van 14.00 tot 16.00 uur.Voor informatie en/of telefonische opgave voor deel name: Hans Bandell, tel. 0182- 375619 of Conny van de Berg, tel. 0182-538017. kopalle Woensdag van 0U£tot30^^ -- 3Zj.“ R-doqen olvonqt__Jrs ^OERKOOP Reisburo Estee /A service rr-ef eer, 4 Kanaalstraat 12,2741 HH Wodifinxveen Telefoon 0182 688 488 E-moilestee.woddinxveen@1oerkoop.nl Fa 0182 68 8 588 WADDINXVEEN - Het pro gramma Middagmagazine van de Waddinxveense lokale om roep RTW-FM zal zaterdag 29 Mei tussen 14.00 en 17.00 uur geheel in het teken staan van het afscheid van de heer Jonk man als burgemeester van Waddinxveen. Presentatrice Helma Schippers zal niet alleen samen met de heer Jonkman, en uiteraard ook zijn echtgeno te, terugkijken naar het burge meesterschap in Waddinxveen, maar ook zal er veel aandacht zijn voor de man achter de burgervader. De heer Jonkman laat daarom onder anderen zijn eigen muziekkeuze horen en vertelt daarbij wat hem daar in aanspreekt. Om goed alles te kunnen belichten, zoals ook wat hij straks in zijn vrije tijd zal denken te gaan doen, zal het programma Middagmagazine daarom een uurtje langer du ren en begint het sportpro gramma het Sportcafé pas om 17.00 uur. De uitzending wordt op zondag 30 Mei tussen 14.00 en 17.00 uur herhaald. De uitzendingen van RTW-FM zijn te beluisteren in de ether op 105.8 FM en op de kabel in Waddinxveen op 103.4 FM.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 21