Beste elftal aller tijden 2e PINKSTERDAG VAN 10.00 TOT 17.00 UUR Vijftig en meer jaren geleden, deel 3 IOÊ Jeugdgroep wil activiteiten organiseren Colofon Bingo in De Boog Herinneringen van een Oud Onderwijzer MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Tip van de maand: Jïistoriscfi Waddinxveen Donderdag koopavond April Acties (uitrukken): 19 7 tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) De maandelijkse rubriek van de commandant w Brugweg 2 Waddinxveen Tel. 0182 - 617705 Fax 0182 - 610774 1 ERKEND Pr p‘!i WOENSDAG 26 MEI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 buiten MID- H(l IJ O A L Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. G. Herwig, Wierden Ned. Herv. Gemeente in hersteld verband, gebouw Staringlaan ’De Rank’, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. MA Bos, gezinsdienst 18.30 uur ds. G.J. v.d.Togt, Bleis- wijk Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur pastor G. Martini Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland ‘Het beste Nederlands elftal aller tijden’, Ch ris Willemsen. ISBN 90 204 0449 0, Uitge verij LJ.Veen, 10,- euro (paperback) De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds.W. Zuiderduijn WADDINXVEEN - Is Hans van Breukelen de beste keeper aller tijden? En de beste spits? Marco van Basten of Johan Cruijff? Staan Sjaak Swart, Piet Keizer of Abe Len stra in het topelftal? Iedereen heeft na tuurlijk verstand van voetbal, of doet in ieder geval of hij er verstand van heeft. Waddinxvener Chris Willemsen, schrijver van het boek ‘Het beste Nederlands elftal aller tijden’ stelden aan diverse ‘voetbal- deskundigen’ de vraag: Hoe ziet jouw bes te Nederlands elftal aller tijden eruit? Niet alleen Humberto Tan, Henk Spaan en Jack van Gelder deden een gooi. Ook Wouter Bos, Erik van Muiswinkel en Ger ard Cox zetten hun favoriete team in het groene gras. Willemsen is naast ‘veelschrijver’ ook ex- profvoetballer.Toen bleek dat hij bij ADO nooit de top zou kunnen halen, besloot hij zijn voetbalcarrière op een lager pitje te zetten. Nu schrijft hij over voetbal. „Ik kan eigenlijk helemaal niks, alleen schrij ven. Ik heb heldere gezichtspunten. Ik blaat niet na wat anderen doen.” Zowel het voetbal als het schrijven heeft Willem sen met de paplepel van zijn vader bin nengekregen. Willemsen volgde in zijn voetsporen en had op zijn vijftiende een eigen voetbal blad. Al snel volgde een baantje bij de Haagsche Courant.Tegenwoordig maakt Willemsen reclameteksten, dichtbundels en komt er een tweede boek van hem uit (Heel Holland juicht!) over de afgelopen dertig jaar Nederlands elftal tijdens de EK en de WK. „Het maakt mij niet zoveel uit wat ik schrijf: poëzie, fictie, als ik maar kan scheppen. Ik wil creëeren en consu meren.” Het idee voor zijn boek komt uit zijn jon ge jaren. „Voor mijn achtste verjaardag nam mijn vader mij mee naar een wed strijd van het Nederlands elftal.Voor mij was dat toen ‘het beste Nederlands elftal’. Later groeit dat, na veel voetbalvelden, bars en café’s waar er over voetbal wordt gesproken.” In het boek geeft Willemsen de geïnter viewden de mogelijkheid om een greep te doen in de gehele voetbalgeschiedenis. Abe Lenstra, Philip Cocu en Rafael van Chris Willemsen schreef een boek over het beste Nederlands elftal al ler tijden. (Foto: Liesbeth van derVis) Gert Huizer, Commandant Brandweer Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 26 mei 9.30 uur geen dienst zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg maandag 31 mei 9.30 uur ds.J.G. van Tilburg, 2e Pinksterdag ROOMS-KATHOLIEKE KERK StVictorkerk, Zuidkade zondag 11.30 uur eucharistievie ring, pastor A vd Helm dinsdag I juni 19.00 uur Eucha ristieviering, pastor A vd Helm JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uurWachttorenbespreking GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. K. de Vries, Alphen ad Rijn 16.30 uur ds. E. Brink, kerkdienst wordt gehouden in Ontmoe tingskerk Groensvoord PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur ds. AS. Lense- link,Alblasserdam DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag Pinksteren 11.00 uur, Jan Delhaas. weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 01 72-212168 Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur zondag 11.15 uur WADDINXVEEN - De Boog houdt op 4 juni weer een bin- go-avond. Belangstellenden zijn van harte welkom in het buurt centrum aan de C. Huijgenslaan 2. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Nieuwland 18.30 uur ds. LW. Chr. Ruygrok, Moordrecht maandag 2e Pinksterdag 9.30 uur ds.W. Groenenboom,Waarden burg Ze heeft niets kunnen meten. 30 april Hulpverlening met spoed. Op de A12 is een brand stoftank van een personenwa gen na een ongeval lek geraakt. Hierdoor is het wegdek glad geworden. Met ontvetter is het wegdek gereinigd. Een paar uur later krijgt de brandweer weer een melding op de A12. Dit keer gaat het om een auto te water. De melding was niet ge heel duidelijk doorgegeven. Het korps kan niets vinden binnen het verzorgingsgebied. De col lega’s uit Reeuwijk (die ook ge alarmeerd waren) vonden de wagen wel richting Driebrug- gen. De personen waren geluk kig al uit de wagen. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: der Vaart...voor één keer strijden ze sa men naar de overwinning. „Het is vooral een leuk en prettig leesbaar boek. Boven dien vond ik het erg leuk om te doen. Dat is ook een voorwaarde voor mijn ei gen leven: veel leuke dingen doen. Het le vert niet veel op, alleen enige roem.” Waarom schrijven over voetbal? „Voetbal is herkenbaar, het is makkelijk toeganke lijk. Maar je kan ook meer de diepte zoe ken in voetbal door mensen anders te la ten kijken. Kijken naar de mens achter de voetballer. Het zijn ook mensen.” En wat is het beste Nederlands elftal aller tijden volgens Chris Willemsen? Daar kunnen de lezers achterkomen op de laatste pagina van het boek. grauwe gezichten keken wij el kaar aan! En de hemel boven ons, ons anders hagelwitte bed gordijn, zwart en berookt. We zeiden aan het ontbijt niets, maar een uur later riep de Juf frouw ons bij het ‘schandaal’ en met het bedjassen was het uit. Wij kwamen den winter door en met het voorjaar kwam voor mij een heele verande ring. Mijn trouwe kameraad, met wien ik zoveel doorbracht had, vertrok, en mijn nieuwe collega was van een geheel an der kaliber. Ik heb het nooit goed met hem kunnen vinden: altijd gesloten, bijna geheimzin nig en -hij had altijd geld in overvloed. Bepaald had hij ef fecten, want op gezette tijden kwam er een zware aangetee- kende brief voor hem. Oprecht een rara avis onder de hulpon derwijzers van dien tijd en -of de kerel het rook: als ik geheel ‘court d’argent’ was, troggelde hij me voor een prijsje mijn mooiste boeken af. Neen! met zoo’n exemplaar vertrouwelijk omgaan, dat ging niet. Ik ver huisde nu naar.de hoofdschool en kreeg de middelklasse, vlak naast den chef, met wien ik zoo langzamerhand in een prettige verhouding was gekomen. Ik gevoelde, hoewel hij nooit veel prees, dat ik naar zijn genoegen werkte. Zelfs had ik op zijn ad vies 25,- opslag gekregen en zoo nu en dan enkele privaat lessen. Redactie Noortje van Dorp 0I72-4205I2 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag I 6.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-21 173 I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van derVis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De Jeugdgroep willen graag activiteiten voor de jeugd uit Zevenhuizen/Moerkapelle organiseren. Maar daar heeft ze wel de hulp van die jeugd no dig. De Jeugdgroep is erg be nieuwd naar de ideeën. Leuke suggesties kunnen gemailed RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het zondag 9.30 uur ds. K. Klopstra, schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer H. Zwart plaatse gekomen staat het bus je helemaal in de brand en kan de brandweer alleen maar de resten afblussen, nadat ook de weg schoon is gemaakt, keert het team terug naar de kazer ne. 18 april Automatische brand melding. Bij een bedrijf aan de Bredeweg is een melder afge gaan zonder dat er iets aan de hand was. De brandweer hoef de alleen de meldkast te reset- ten. 19 april Hulpverlening. Aan de Peter Zuidlaan zit een persoon vast in de lift. De persoon is snel uit zijn benarde positie be vrijd. 2126 en 27 april 3 automa tische brandmeldingen. De mel ding aan de Kerkweg betrof ro ken onder de melder, de melding van de Pr. Bernhard- laan betrof verbrand eten en de melding aan de Coenecoop be trof een storing. Bij alle 3 de meldingen is de installatie gere- HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. set. 28 april Brandalarm. Bij de fir ma Alblas aan de Zuidkade is brand uitgebroken. Doordat er meerdere meldingen bij de alarmcentrale binnen kwamen is er direct middelbrand ge maakt (dit betekent dat het korps met alle wagens ter plaatse gaat). De schilder was de oorzaak van de brand. Bij het afbranden van de verf aan de buitenkant van de loods, is door een gat in de plank aan de binnenkant de brand ontstaan. Doordat het personeel direct is gaan blussen met poeder- blussers is de brand in de kiem gesmoord. Twee personen zijn behandeld door de broeders van de ziekenwagen omdat zij teveel rook en bluspoeder had den ingeademd bij het blussen. Voor de brandweer bleef alleen wat nablus werk over. Later op de dag wordt het korps gealar meerd voor een vreemde lucht in een huis aan de Vondellaan. RW. van Milaan PieterWillem van Milaan is geboren op 13 augustus 1850 te Schiedam. Bij toe val vond zijn kleinzoon dhr. A.W. van Milaan, tussen ou de documenten, handge schreven herinneringen van zijn grootvader. Daar deze voor Waddinxveen bijzonder interessant zijn, was hij zo vriendelijk het Historisch Genootschap Waddinxveen toestem ming te geven een deel in te publiceren. RW. van Mil aan noemt geen namen, maar werkt met initialen. Zelfs Waddinxveen wordt niet voluit genoemd, maar als ‘W’ aangeduid. Toch weêr gevonden! In de na burige stad hadden we ‘reke ning’ bij een boekhandelaar, die ook luxe artikelen verkocht. Wij lootten wie er gaan zou. 't Lot viel op Jona: onder storm en regen wandelde ik op den avond van mijn jaardag stad waarts en -den volgenden dag offreerden wij aan onze ‘Cre- dietbank’ een mooie porte- monnaie! ”t Is een boer niet wijs te maken, hoe een soldaat aan den kost komt’, is een oud GOUWE MEUBEL Kom bij de vrijwillige brand weer, we hebben jou nodig. Geef je op als vrijwilliger bij de brandweer van Waddinxveen. Ben jij tussen de I8 en 35 jaar, woon en werk je in Waddinx veen dan ben jij degene die wij zoeken. Heb je interesse? Kom dan op maandagavond even aan bij de brandweerkazerne aan de Noordkade, de koffie staat klaar. Of kom tijdens kantooru ren even binnen bij ons kan toor aan de Noordkade achter de kazerne, waar wij je van de nodige informatie kunnen voorzien. Voor meer informa tie: www.brandweerwaddinx- veen.nl of mailen naar: brand- weer@waddinxveen.nl I april Automatisch branda larm. Bij het zorgcentrum de Brugge aan de Sterrenlaan had een patiënt de handmelder in gedrukt. Er was voor de brand weer niets te doen. Dezelfde dag komt een melding van een buitenbrand binnen; de conife- renhaag bij de speeltuinvereni ging ‘de overkant’ was om on bekende reden in brand geraakt. Als de brandweer ter plaatse is, zijn er al personen bezig met blussen. De brand weer blust na en kan daarna weër terug keren. 3 april Autobrand. Op de Al2 bij kilometerpaal 30.0 staat een auto in de brand. Als de brandweer ter plaatse is, is het brandje al uit. 5, 10 en 12 april Automatisch brandalarm. De meldingen kwamen van bedrijven aan de Kerkweg, Antares en de Brede weg. Bij al de meldingen was er niets aan de hand. 15 april Brand in een sloop- pand.Aan de Piasweg staat een slooppand in de brand. Bij dit soort meldingen rukt het korps altijd met twee wagens tegelijk uit. Ter plaatse gekomen blijkt het te gaan om een hoop vuil wat verbrand werd achter het slooppand. De brandweer heeft het vuur snel onder controle. 16 april Autobrand. Op de ro tonde aan de Bredeweg staat een bestelbus in de brand. Ter aangaat, een bont allegaartje. Er presenteerde zich dien winter zelfs een boerenvrouw van 40 a 50 jaar als leerlinge, die lezen nog schrijven kon en dat nog zoo gaarne wilden leeren. De patroon wilde haar eerst afwij zen, doch ik deed een goed woord voor haar en zij ver scheen op de les -en getrouw, op haar klompen. „Neem U ze dan maar voor je rekening,” zeide de patroon lachend en met plezier nam ik mijn taak op. Twee wintercursussen heb ik met haar doorgebracht. Vier avonden per week zat ik echt knus met haar in de bank (denk er om s.v.p. dat ze tegen de vijf tig liep!) en leer-de haar met veel geduld lezen en schrijven. Ik heb nooit dankbaarder leer ling gehad en ze wilde dat zoo graag toonen. Menigmaal wer den me ter sluiks wat lekkere appels of peren toegestoken, die ik niet weigeren wilde! De winteravonden waren wel eens vervelend, temeer, daar wij die in het holle schoollokaal AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. VIERSTROOM THUISZORG. Bezoek en postadres: Station straat 12,2741 HS Waddinxveen. Telefoonnummer 0182 62 30 40. Na 10.00 uur wordt u automa tisch doorverbonden met de Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinx veen www.vierstroom.nl voor meer informatie. moesten doorbrengen. Hoe het in ons kamertje gesteld was, als het buiten vroor, be hoef ik niet te zeggen en de huiskamer was buiten etenstijd voor ons ‘verboden terrein’. We mochten een schoolkachel aanhouden en bij het licht van een oude petroleumlamp zaten we dan wat te werken. Dat vlotte onder die omstandighe den niet altijd en -dan trokken we samen- aan het kaarten. Er is menig ‘boompje’ afgespeeld! Was het rustuur geslagen; dan haalden we uit de keuken een klein petroleumlampje, trokken naar ons Siberië en -zetten daar dikwijls het jassen voort. Gekleed gingen we in bed zit ten, één aan het hoofd- en de andere aan het voeteneind on der de dekens, een boeken plank op de knieën, het lampje opgehangen aan den drager van het gordijn -ziedaar onze speel bank! Wij speelden of het om duizenden ging en dachten en keken nergens naar dan om troefboer en de Nel! Maar -het werd verraden door dat akelige lampje, dat de aardigheid had om nog al eens te walmen. Op een avond was het weêr ver schrikkelijk aan het werk ge weest, zonder dat we het be merkt hadden. Toen we ’t spel moe waren gingen we ter rus te. Maar den volgende morgen! Ik wilde wel dat U getuigen ge weest waren van het dolle tafe reel. Met zwarte neusgaten en worden naar: jeugdgroepzeven- huizen_moerkapelle@hot- mail.com. Ook voor vragen en/of problemen kan de jeugd op deze site terecht. De Jeugdgroep heeft een eigen site: www.jeugdgroepzhmkp.fa- vos.nl en ook een eigen pagina op de site van de gemeente: www.zevenhuizen-moerkapel- le.nl. Op de sites zijn de activi teiten van de komende tijd te bekijken. 28 mei is de eerstkomende Jeugddisco. De entree is ver hoogd; de prijs is nu 5,- euro, inclusief I muntje. Tijdens de jeugddisco wordt er een voor lichtingsavond georganiseerd over Alcohol en Drugs. De avond begint om 19:00 uur. Op 6 juli wordt er in de Swanla- wijk, in Zevenhuizen, een straatvoetbaltoernooi georga niseerd. Het toernooi begint om 18:30 uur. Geïnteresseer den kunnen meedoen met een team van zes personen. In schrijven per team kan bij Peter (06- 42118307). Er kunnen maximaal 12 teams meedoen, dus wees er snel bij! In Moerkapelle wil de Jeugd groep graag zomervakantie ac tiviteiten regelen, maar heeft hier wederom de hulp van de jeugd nodig! Ze zou van de jeugd willem horen wat ze graag zouden willen doen. De suggesties kunnen naar boven staande mailadres gestuurd worden. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda.Voor spoedgevallen ieder XL Voor spoedmedicatie kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: in NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur prof. Dr.A. de Reuver, Delft 17.00 uur ds. J. de Jong ma. 31/5 9.00 uur ds. M.C. Batenburg De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 18.30 uur ds. R.W van Mourik, Huizen zeggen.Varieer het s.v.p. op een hulponderwijzer in de jaren 1869-70 en ’t is nog waar. On der die omstandigheden leef den wij toch onbezorgd, ’t Was bij ons: hoe armer, hoe minder zorg. We werkten met lust op de School en daar buiten had den we toch onze uitspanning. Wandelen, hengelen en -tussen 3 en 4 uur in den zomer biljar ten. Hoe we konden gaan biljar ten met onze schrale beurs? Dat ging zoö. Op zekeren middag hadden we om 3 uur ‘onze rij’ bij het uit gaan der School weggebracht en passeerden de dorpsher berg en den kastelein, die bui ten stond. Een praatje met hem, en daarop de vraag: „Zeg, Meesters wat moet het kosten, als ge mijn zoon eens les geeft; hij kan zelfs haast niet lezen en schrijven!” We meenden al een prijsje te noemen (een hulpon derwijzer gaf in die dagen les voor 25 a 30 cents) toen ik mijn collega een duw gaf en den kastelein te kennen gaf, dat wij het voor niets zouden doen, tweemaal per week, mits we vrij biljarten hadden tusschen 3 en 4. Het accoord werd aange gaan: wij hadden kosteloos een prettige uitspanning en des kas teleins zoon leerde lezen en schrijven! Maar het werd najaar en winter en daarmede kwam de avond school van 5-7. De leerlingen vormden, wat hun vorderingen -- i F Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30,2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht).

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 7