Braderie voor groot en klein Een mooie brand is machtig’ Open dag afdeling dagverzorging van Souburgh n<i«ir «te etterende ffomk AAM Pit Al M ACM r r r x. Colofon IS Geslaagden typevaardigheid for kids Jeugddienst MEDISCHE DIENSTEN y |Aet alle extra KERKDIENSTEN y VRAAG UW REISADVISEUR VAN TOERKOOP REISBURO ESTEE Bel snel of surf naar www.toerkoop.nl/estee en maak tevens kans op het winnen van een auto! PAGINA 13 WOENSDAG 16 JUNI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- Groens- Groens- ge- Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl ger lachend. „Nee, ikzelf niet. Ik heb een veilig excuus. Want stel dat er iets fout gaat, wie moet er dan straks alle spul len weer opruimen?” Burger is ook blij met de acti viteiten van het Kreater. „Op deze manier kunnen we el kaar mooi aanvullen.” Bij het Kreater ging intussen het feest ook gewoon door. Voor de deur stonden kramen van Kadowinkel Klassewerk en de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking. Een bandje met leerlingen van het Kre ater bracht net een nieuw nummer ten gehore. Het was er een drukte van belang. Er viel een enkel spatje regen de ze middag, maar te klagen had men niet. En aan de inwendige mens was uiteraard ook vol doende gedacht: saté, ijsjes, roti, patat, hamburgers, poffer tjes of een lekker Hollandse nieuwe, het was er allemaal. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 16 juni 19.45 uur geen dienst zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 23 juni 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zaterdag 19.00 uur woord communiedienst, werkgroep CD zondag 9.30 uur communievie ring, pastor M. Ameling dinsdag 22 juni 19.00 uur Eu charistieviering, pastor A. vd Helm Ontmoetingskerk, voorde zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm I 1.00 king BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer J. van de Toorn DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag I 1.00 uur,Jan Delhaas. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Ook dit jaar was de opkomst in en om de Dorpstraat in Waddinx veen weer overweldigend. Om 10.00 uur gingen de jaar lijkse braderie en de Kreater- markt van start. Er waren meer dan honderd kramen dit jaar en er was voor ieder wat wils. Bij het Kreater, Centrum voor muzische vorming, werd op feestelijke wijze het program ma voor het nieuwe cursus jaar gepresenteerd. Binnen waren er in de lokalen diverse open lessen. Overal klonk mu ziek, getoeter, gedrum, geblok- fluit en werd er gezongen. In de dansstudio werden dansde- monstraties gegeven. Buiten waren twee podia gereali seerd. Voor de deur stond de Mallballebus met vele circusat tracties voor de kinderen. Het was er een drukte van belang met getalenteerde acrobaten in de dop: koorddansen, dia bolo, borden draaien; trapeze, acrobatiek, ballopen, devil sticks en hoepels.Voor wie een echte circusartiest wil worden was er al de mogelijk heid zich op te geven voor de cursus bij Mark van den Broek, die op 14 september van start gaat. De kinderen Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. PROTESTANTSE KERK NEDERLAND Protestantse gemeente i.w. Immanuëlkerk, Prinses Beatrix- laan zondag 9.30 uur ds. M. Gilhuis, Capelle ad IJssel ’De Rank’, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos Advertenties Telefoon 0172-2II731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 27 juni 10.00 uur mevr. Ds. E. van Dunné-de Bijll Na- chenius, Schiedam GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. W.H. de Groot, Nieuwerkerk ad IJssel konden zich deze dag met van alles vermaken. Ze konden ge schminkt worden. Op de bra derie stond een zweefmolen en een draaimolen met au tootjes. Nieuw dit jaar was het Euro-bungy, enorme tram polines waar je in een harnas hangend op kon springen. Eve- nementenverhuur De Toren zorgde voor de organisatie hiervan: met lieren werden de kabels straks gehouden waar aan de vier deelnemers hin gen. Daarmee kon dan tot een hoogte van wel zeven meter gesprongen worden. „We hebben in ieder geval stralend weer, wat wil je nog meer!” reageerde Ton Willem Burger namens de commissie Braderie Dorpstraat. „Het loopt dit jaar weer soepeltjes. Iedereen staat weer op zijn plek, de meesten zijn geko men. De braderie is dit jaar groter dan de voorgaande ja- ren, er staan nu over de hon derd kramen. We hebben deze keer meer grondplaats, dus meer plek voor standhouders die hun eigen kramen meene men. Ze stonden om vijf uur vanmorgen al op te bouwen.” Op de achtergrond klonk de vrolijke muziek van de Funny House Jazzband. „Heb je al hoog gesprongen?” vroeg Bur- Voordat hij een volwaardig lid was van het vrijwillige brand weerkorps, moest Hans eerst een aantal jaar op cursus. „Ze willen natuurlijk eerst even be kijken, naast de trainingen, of je in de groep past en geen hoog te- of engtevrees hebt.” Maar Hans doorstond de ‘vuurdoop’ en kreeg na enige tijd de pieper die ook tijdens het interview trouw aan zijn riem bungelt. „We zijn onafscheidelijk. Waar ik ben, daar is mijn pieper.”Toe- stemming van zijn werkgever voor het vrijwilligerswerk was voor Hans ook geen probleem. (Toestemming is noodzakelijk NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. G.J. van den Top, Lage Vuursche 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi paanboord 4- 18.30 uur ds. K.J. Visser, Gouda Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. M.C. Baten burg 17.00 uur ds. J. de Jong De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds. M.C. Batenburg Ned. Herv. Gemeente (in her steld verband), gebouw Staring- laan zondag 9.30 uur ds. W. Groe nenboom, Waardenburg 18.30 uur ds. W. Groenen boom, Waardenburg WADDINXVEEN - Als kleine jongen vond hij de brandweer al machtig. Dikwijls nam hij een kijkje als het brandweerkorps bezig was met de oefeningen. Als scholier had hij zijn eigen scanner en mocht hij af en toe slachtoffer spelen bij de brand- weeroefeningen. Inmiddels is Hans Dijkstra al dertien jaar zelf vrijwilliger bij de brand weer en is hij ook lid van het duikteam dat regionaal wordt ingezet. „Het werk is enerzijds natuurlijk ontzettend span nend, maar het geeft ook een kick om iemand te kunnen red den,” aldus de brandweerman. kers die niet in Souburgh wo nen kunnen als dat nodig is ge bruik maken van een vervoers- regeling. „Wij bieden de bezoekers als groep of per persoon onder steuning, begeleiding en verzor ging. Daarnaast zijn er allerlei activiteiten op het gebied van geheugentraining, muziek, be weging, samen tafeldeken, eten en afwassen, bloemstukjes ma ken, de krant (voor)lezen, spel letjes doen, televisie, film of vi deo kijken. Bij evenementen in het huis zelf worden de bezoekers van de dagverzorging betrokken”, zegt de teamleider. „Ook onderlinge sociale contacten zijn belang rijk. Voorop staat de behoefte en het zich wel bevinden van in het jaar), dan is het als de wiedeweerga naar de kazerne. Want in de regel is het zo: wie het eerste komt, wie het eerste maalt. „Natuurlijk geeft het een kick om mee te gaan op de wa gen. Daar doe je het eigenlijk voor. Met z’n allen probeer je iemand zo goed mogelijk te helpen.” De machtigste brand die Hans meemaakte, was de brand bij Frans Maas. „Het stond van voor tot achter hele maal in de gloria. Als brand weerman sta je niet alleen vooraan. Je kan ook nog iets betekenen!” Sinds enige tijd is Hans ook teamlid van het regionale duik team. Samen met zijn broertje. „Het is één van de meest in tensieve trainingen die je kunt doen bij de brandweer. Duiken doe ik zo’n keer of twintig per jaar.” De duikers hebben eigen lijk maar drie minuten om ie mand uit het water te krijgen. „Dat maakt het ontzettend stressvol en vaak ben je al te laat. Ik heb eigenlijk maar één keer iemand levend uit het wa ter kunnen krijgen.” Bovendien werkt Hans als duiker ‘alleen’: „Met een brand ga je altijd in tweetallen naar binnen. Duiken doe je alleen, terwijl iemand an ders vanaf de kant met een draad aan mijn hand mij in de goede richting stuurt. In Ne derlandse wateren doe je alles op de tast. Je ziet echt geen onze bezoekers.Voor partners, familie en andere mantelzor- gers is het goed af en toe wat vrijheid te hebben. Dat leidt er vaak toe dat psychogeriatrische ouderen langer thuis kunnen blijven.” De dagverzorging in Souburgh is geopend van maandag tot en met vrijdag van half tien tot half acht en in het weekeinde en op feestdagen van half tien tot half vijf. Teamleider Marjan de Rooij is van maandag tot en met vrijdag van negen tot tien uur beschik baar voor het geven van telefo nische informatie. Het tele foonnummer van Zorgcentrum Souburgh is 0182-614366 of per e-mail: hoofddagverzor- ging.sou@zorgpartners.nl. hand voor ogen.” De wekelijkse trainingen zor gen ervoor dat de vrijwilligers zo goed mogelijk op de ver schillende situaties zijn voorbe reid. Maar een echt levenloos lichaam aantreffen is heel iets anders dan een lotusslachtoffer uit zijn benarde situatie redden. „Na iedere serieuze inzet heb ben we een nabespreking,” legt Hans uit. „Mochten er nu toch meer problemen ontstaan, heb ben we een speciaal opvang- team (BOT) dat zich met de zwaardere problemen bezig houdt.” Tot nu toe heeft Hans nog niet zoveel slapeloze nach ten gehad van zijn vrijwilligers werk. „Het ligt eraan hoe je je voelt en hoe je in het werk staat. De brandweer is voor mij ook ontspanning. Je werkt met een ontzettend leuk en hecht team. Je groeit steeds verder naar elkaar. Het gebeurt ook zelden dat iemand voor zijn brandweerpensioen (55 jaar) stopt. Voor mij is het een ma nier van leven geworden. Want elke keer als ik de sirene hoor, wil ik toch wel even kijken wat er aan de hand is.” Het brandweerkorps Waddinx veen zoekt vrijwilligers. Geïnteres seerden tussen de 18 en 35 jaar, wonend en werkzaam in Wad dinxveen, kunnen voor meer info contact opnemen met brandweer commandant Gert Huizer, tel. 0182-624511. aanbieden. Het al bestaande boekje over de dagverzorging van Souburgh is aangepast en gemoderniseerd. Het wordt woensdag 30 juni gepresen teerd en het zal aan alle Wad- dinxveense huisartsen en ande re professioneel betrokkenen worden toegezonden. Wie be langstelling heeft kan het aan vragen.” De psychogeriatrische dagver zorging is bestemd voor oude ren in het zorgcentrum zelf en voor zelfstandig wonende ou deren in Waddinxveen. Indien problemen ontstaan kan de huisarts het Regionale Indicatie Orgaan (RIO) inschakelen. RIO maakt een indicatie die via het bureau Zorgtoewijzing naar Souburgh wordt gestuurd. In- WADDINXVEEN - Bij het Op leidingscentrum Waddinxveen zijn de volgende kinderen ge slaagd voor het diploma type vaardigheid: Roy v.d. Berg, An neke Bruin, Ogier Geels, Yasin Hassan Mohamed, Eline Koet sier, Jim van Lint, David Meijer, Marijn Mengerink, Kimberly Nederhoff, Tom Nederhoff, Sharon Nederhoff, Esmée v.d. Nieuwendijk, Kelvin Peters, Rutger Stark, Angela Stolwijk, Thomas Veldman en Déwy de Wit. In een periode van vier maanden hebben de kinderen leren typen volgens het tien- vinger-blind systeem. De kinde ren moesten minimaal een ty- pesnelheid van 100 aanslagen per minuut halen om te slagen voor het examen. Alle geslaag den zaten hier ruim boven. Eén leerling haalde dit keer zelfs een aanslag van 205 aanslagen per minuut. De cursus ‘Type vaardigheid for Kids’ is een aan gepaste cursus typevaardigheid speciaal voor kinderen vanaf groep 7. In deze cursus leren kinderen op een leuke manier typen met behulp van een com puter en een tekstverwerkings programma. In september start weer een nieuwe cursus ‘Type vaardigheid for Kids’. Voor meer informatie over het Op leidingscentrum kan men tele fonisch contact opnemen via 0182 - 620052 of kijk op www.opleidingcentrum.nl. arts”, geeft Marjan de Rooy aan. „Hij wordt indien gewenst van de gang van zaken rond zijn pa tiënt op de hoogte gehouden naar aanleiding van het overleg van ons eigen Multi Disciplinair Overleg, waar (mits relevant en op uitnodiging) een medewer ker van de Vierstroom, de ver pleeghuisarts, de zorgcoördina- tor en leidinggevende en medewerkers van de dagver zorging aan deelnemen.” Bezoekers van de dagverzor ging betalen een bijdrage, waar voor het zorgkantoor Miden Holland een rekening stuurt. Hierbij zijn maaltijden, koffie en thee inbegrepen. Wie dat geld niet heeft kan via de gemeente een bijdrage aanvragen. Bezoe- Vrijwillige brandweerman Hans Dijkstra wilde als kind al bij de brandweer. (Foto: Liesbeth van der Vis) Groot en klein vermaakte zich prima op de braderie in de Dorpstraat. (Foto: Liesbeth van der Vis) Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. dien nodig worden mensen eerst geobserveerd en onder zocht in de dagbehandeling van Verpleeghuis De Riethoek in Gouda, dat net als Souburgh tot de stichting Zorgpartners Midden Holland behoort. De dagbehandeling geeft aanbeve lingen over de begeleiding van de bezoeker van de dagverzor ging- Het volgende traject wordt zeer zorgvuldig afgelegd en hierbij worden de mantelzor- gers, partner of andere familie, nauw betrokken. In latere sta dia blijven zij goed op de hoog te van de uitvoering van het opgestelde zorgplan en de mo gelijke veranderingen daarin. „De huisarts van de bezoeker blijft altijd de behandelend RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. Redactie Noortje van Dorp 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. WADDINXVEEN - De Rank houdt op zondag 20 juni weer een jeugddienst in het Coene- coop college met het thema ‘Hot or Not’. De dienst begint om 18.30 uur. De voorganger is evangelist Gert van de Bos. Ie dereen is welkom. Na de dienst kun je nog napraten met koffie of wat fris. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcohol gebruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak uur Wachttorenbespre- omdat het nogal eens kan ge beuren dat de brandweerman/- vrouw tijdens werkuren wordt opgepiept). „Ik ken mijn baas (Henk van Vliet van Hoveniers bedrijf Van Vliet, red.) via de brandweer! En ik ben niet de enige hier. In totaal zitten er hier vijf bij de brandweer. En ja, met een serieuze melding kan het nog wel eens leeglopen,” lacht Hans. Zijn collega’s zijn er in ieder ge val al aan gewend. „Ik zeg meestal niet eens iets als ik weg moet. Dat begrijpen ze zo al.” En als de pieper dan afgaat (ge middeld zo’n driehonderd keer Vermist Kater, Cypers, witte kin.Wilhel- minakade (Waddinxveen) Kater, Cypers, witte poten en bef, zilverkleurige halsband, Jo han Frisoplantsoen (Moerka pelle) Lapjespoes, witte poten en buik, op één poot lapjes vlek ken, halsband rood bel, Papa- verlaan (Moerkapelle) Rode kater, licht van kleur, wit te tenen en staartpunt, klein van stuk, heeft chronische nies ziekte, Noordeinde (Waddinx veen) Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe 8.V. c.q. de betreffende auteur. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP), Jan v Beau- montstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ), 2805 RR Gouda, tel. (0182) 322 488 (alleen na telefonische af spraak). Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s och tends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Rons- seweg 138 (tegenover de Bleu- land-locatie van het GHZ), 2803 ZR Gouda, tel. (0182) 69 88 20, www.dam-mh.nl Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. VIERSTROOM THUISZORG. Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen.Telefoonnummer 0182 62 30 40. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met de Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. VIERSTROOM JEUGDGE ZONDHEIDSZORG. 0-4 JAAR Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot 12.30 uur. Stationstraat 12, Waddinxveen www.vierstroom.nl voor meer informatie. WADDINXVEEN Woensdag 30 juni aanstaande houdt de af deling dagverzorging van Zorg centrum Souburgh in de Prins Bernhardlaan van 14.00 tot 18.00 uur een open dag, be doeld voor mantelzorgers, be handelenden en andere, vakma tig betrokkenen bij psychogeriatrische ouderen. „De dagverzorging biedt plaats aan vijftien bezoekers”, aldus het hoofd van de afdeling, Mar jan de Rooy. „Wij willen die middag informatie verstrekken over de mogelijkheid tot deel nam en aangeven welke wegen gevolgd moeten worden om ie mand naar de dagverzorging te laten komen. Tevens laten wij zien hoe de afdeling functio neert en welke activiteiten wij E-moH eslee.woddinxveen@1oerl<oop.nl Fox 0182 688 588 -* - 18.30 uur dhr. G. vd Bos, Ede, jeugddienst Ontmoetingskerk, voorde zondag 9.30 uur ds. J.C.W. van ’t Hoff, Boskoop Gevonden Zwarte poes, witte neus, kin, hals en tenen, stevige kat, vol wassen, Tweede Bloksweg (Waddinxveen) Poes, Cypers, Silver Tabby, witte tenen achter, mager, Jan Dorre- kenskade-Oost (Waddinxveen) Zwarte poes, witte bef en te nen, Tweede Bloksweg (Wad dinxveen) Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen naar tel. 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl. 1 ‘r

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13