Meneer, mogen wij dit spel doen?’ ©[°)U@g|@US II Informatieavond LAAGSTE RENTE 5 JAAR VANAF 3,95%* voor vrijwilligers zoekt goede zangers 1 Nieuw Voorspeel- middag Kleine programma Goudse Uitslag de Sperwer HYPOTHEC Workshop zomerbeweging WADDINXVEEN/BOSKOOP Bridgeclub Honkvast Inloopochtend Fibromyalgie- patiënten - Vaderdag in Wereldwinkel Trompetter Volksuniversiteit t (13i VAN DER LOO Ja E.K. AANBIEDING! WOENSDAG 16 JUNI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Kinderen in de Sint Victorstraat maken dolle pret tijdens de Straatspeeldag. (Foto: Liesbeth van der Vis) fibromy- Einde seizoen van worden besteed aan dit onder- UEdcenc^J^I Bij ons bent u verzekerd van een onafhankelijk advies van een I i 4 Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Waddinxveen wordt er op twee locaties de Straatspeeldag gehouden: de Roemer Vis- scherstraat en de Sint Victor straat. In de Roemer Visscher- straat is het het derde jaar dat de Straatspeeldag wordt geor ganiseerd. Organisator Mieke: „Dit jaar hebben ze ook wat geld gekregen van de Brede School zodat er een aantal spelletjes gehuurd konden worden. Het wordt elk jaar steeds uitgebreider.” Maar de bewoners zelf zijn ook creatief genoeg geweest. Meneer Van de Vliet van num mer 19, verantwoordelijk voor het ringsteken: „De meeste spelletjes zijn georganiseerd door de bewoners zelf. Het is gewoon hartstikke gezellig. De ze straat heeft veel jonge ge zinnen met kinderen.Wij zijn een beetje ’de oudjes’ uit de buurt.” Ondertussen staat er al weer een nieuw groepje kinde ren om de montere grijsaard heen om ook hun geluk te be proeven bij het ringsteken. „Meneer, mogen wij ook dit spel doen.” Er is werk aan de winkel! Tamara en Bemice wo nen niet in de Roemer Vis scherstraat, maar de oma van Tamara wel. Giechelend lopen de twee vriendinnen van het ene spelletje naar het andere, de één gehuld in een vrolijke zomequrk, de ander in een kort topje. Want het weer heb ben de kinderen in Nederland tijdens deze dag in ieder geval mee. De oranje en rode ranja vindt gretig aftrek. Bernice vindt het kaasspel; het spel waar je een (kaas)balletje in het hoogste (muizen)gat moet proberen te krijgen het leukst Tamara houdt het op het clowntjes omspuiten met lege Daarnaast is er elk jaar een con cert in de zomer. Het koor afwasmiddelflessen, gevuld met water. Ze vermaken zich in ie der geval prima! Tamara: „Het is leuk om op straat te kunnen spelen, zonder dat je uit hoeft te kijken voor auto’s.” Maar de dames hoeven niet elke dag een Straatspeeldag. Bernice: „Misschien één keer in de maand, anders ga je het op een gegeven moment ook niet meer leuk vinden.” „En anders kan je ook nergens meer de auto kwijt,” vult Tamara aan. Achter Tamara en Bernice is het dolle pret. Zo’n zes dame tjes hebben plaatsgenomen op de bank voor het Swallie-de- balliespel. Met zoveel mogelijk spekjes in hun mond moeten ze, zonder door te slikken, elke keer verstaanbaar swallie-de- ballie kunnen zeggen. Het re cord staat op vijf spekjes, al was het ’swalie-de-ballie’ ge smoord in een hevig gemom pel. „Daar is de kliko,” lacht de moeder die dit spel organi seerde na terwijl de record- houdster een spurtje trekt naar de grijze bak. Naast het blikkenspel zit d.j. Mark aan een lage plastic tafel. Samen met zijn vriend Joey verzorgt hij de muziek tijdens de Straatspeeldag. „Ik heb mijn eigen cd’s meegenomen: Smurf- enhouse, Bassie en Adriaan, Ja gratis deelnemen avonden. worden gefinancierd van de subsidie van het Stimulerings fonds voor deskundigheidsbe- van Hypotheekrente 5 jaar vast, effectieve rente 4,15%. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. WADDINXVEEN - zuster Nee zuster en K3. „Er mag gedanst worden,” vertelt Mark. „Maar dat hebben ze al leen nog niet gedaan!” Aan de overkant van de straat heeft zich ondertussen een rij met meisjes, en één jongen, ge- vormd.Allemaal hebben ze een sticker op hun hand met een nummertje.Voor degene die willen, kan aan deze tafel door Jiske je haar versierd worden met gekleurde touwtjes. „Ik hoop dat ik ze allemaal afkrijg voor het einde van de dag,” mompelt ze.Voor Jiske is er in derdaad nog een hoop werk aan de winkel. Het dametje die nu een gekleurde vlecht in het haar krijgt is nummer vier en er lopen al kinderen op de Straatspeeldag rond met num mer 28 op hun hand! De overige spelletjes stromen leeg: de poppenkast gaat over vijf minuutjes beginnen. Onge duldig schuiven de kijkertjes heen en weer, nieuwsgierig waar het verhaal over zou gaan. Corrie Korver heeft in middels de gordijntjes van haar poppenkast opengeschoven. Zij gaat het verhaal vertellen over een reuzenei. De kinderen worden muisstil. Jiske is klaar met het haar van dame num mer vier. Nu wordt het zoeken naar mevrouw nummer vijf... nemen met Cor Stolwijk, tel Ol 82-571936. vrijwilligers kregen de Arbo&vrijwilligerskrant uitge reikt. De krant geeft goede in formatie over goed arbobeleid en tips om daarmee aan de slag te gaan. De ’Arbo&vrijwilligers krant’ is te verkrijgen bij de Sti- WADDINXVEEN - Een rood wit hek met een groot stop- bord verbiedt de toegang tot de Roemer Visscherstraat met auto of de fiets. Van een af standje is het vrolijke gegiebel van een meisje al te horen. Ge concentreerd probeert ze, op de fiets, met een houten ’zwaard’ te ringsteken. Maar haar aanwezige vriendinnetjes maken het met hun gelach het wel heel lastig om serieus te blijven.Vandaag is het de Natio nale Straatspeeldag; vandaag is de Roemer Visscherstraat voor de kinderen. Piraat Ruben maakt op de plas tic traptractor een rondje langs alle spelletjes.Vissen, schmin ken, spekjes eten, clowntjes omspuiteneigenlijk te veel om uit te kiezen. Het liefst zou hij ook een keertje ringsteken, maar 'het stalen ros’ is nog een beetje te groot voor hem. He vig teleurgesteld wil hij al weer bijna wegrijden, maar het aan bod om hem even op te tillen neemt hij gretig aan. „Hé, dat is echt niet moeilijk,” roept hij verwonderd als even later de ijzeren ring aan het zwaard bungelt. De Nationale Straatspeeldag is een initiatief van verkeersveilig heidsorganisatie 3VO. De orga nisatie deed al eerder onder zoek naar de zin van de Straatspeeldag.Veel (oud-) deelnemers vinden dat de actie heeft geholpen hun buurt veili ger en kindvriendelijk te ma ken. Zo heeft de Straatspeeldag bijvoorbeeld buurtbewoners meer bewust gemaakt van hun verkeersgedrag.Verder is er in bijna veertig procent van de deelnemende buurten binnen twee jaar gezorgd voor een meer veilige inrichting. Op bonden metTai Chi. Het wordt in het Nederlands meestal aan gegeven met ’innerlijke ener- eenvou- dige bewegingen op de individuele ademhalingsbewe- Jw GLAS&I ILH - Van 9 tot en met 12 augustus geeft Nanny Vogelaar voor het derde jaar de Zomerbewe- gingsweek. Deze workshop wordt gegeven in de dans school in Waddinxveen waarin verschillende bewegingstech nieken aan bod komen. Zoals Feldenkrais, Qigong, ontspan ningsoefeningen en elementen van stretchoefeningen. Fel denkrais is een methode waar op de mensen op verrassende manier hun eigen bewegingspa troon leren kennen en middels de oefenmethode dit patroon kunnen verruimen. Ook voor mensen met bepaalde bewe- gingsbeperkingen is dit een ui terst leerzame methode. Nan ny volgt hiervoor de 5-jarige professionele opleiding aan de Mia Segal Academie in Belgie. Qigongoefeningen zijn afkom- met I63 duiven deel aan de wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 332 km. Los- singstijd 08.00 uur. Aankomst eerste duif I2. II uur, snelheid I.354 m.p.m. De uitslag: I-8 A. v/d Made; 2 C.A. Bode; 3 H. Metselaar; 4-5 J. Toor; 6 Kees Hofman; 7 M. Verbeek; 9 C.G. Hofman; IO D. Heeren. WADDINXVEEN - De Bridge club Honkvast heeft inmiddels het speelseizoen 2003/2004 beëindigd. Er kan teruggekeken worden op een zeer succesvol en gezellig bridgejaar. Na de 3 jaar dat deze jonge vereniging pas bestaat kan met trots wor den vastgesteld dat Honkvast haar bestaansrecht meer dan bewezen heeft. In 2001 is ge start met 32 leden, inmiddels ZEVENHUIZEN - Wereldwin kel Zevenhuizen-Moerkapelle is helemaal klaar voor Vader dag. Er zijn diverse mooie arti- zijn vijftig personen lid van de kelen in het assortiment voor vader, zoals portemonnees, portefeuilles en handige map jes voor geldpasjes, sleutelhan gers en fotolijstjes. Voor verzamelaars onder de vaders is een autootje of (mo torfiets van schien een kunt u denken aan wierook of een mooi beeldje. Natuurlijk is een lekker wijntje of biertje ook altijd welkom, of de tropische vruchtendrank. Daar kunt u ook iets feestelijks van maken met een mooi glas en/of nootjes er bij. Nieuw in het assortiment zijn de fraaie ijsglazen. Als voorbeeld staan er al di verse klaar met mooie én lekkere producten er in. Die kunnen uiteraard zó verkocht worden. Maar wijzigingen en/of aanvul lingen zijn altijd mogelijk. Ideeën genoeg dus. Kom daarom kijken bij de win kelwagen. De wagen staat elke vrijdag en zaterdag van I0.00 uur - 16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis. REGIO - Het Goudsch Kamer koor, een koor dat streeft naar kwaliteit, heeft vacatures voor een alt en twee tenoren. Het Goudsch Kamerkoor be staat ruim 20 jaar en heeft 20 le den. Het koor heeft een breed repetoire, van de muziek uit de renaissance tot eigentijdse mu- het plezier in het ziek. Een jaarlijks hoogtepunt is het traditionele 'A festival of Lessons and Carols’ dat vlak Hypotheek adviseur Bridgeclub Honkvast. Naar ver wachting zal binnen twee jaar het maximum aantal leden van 64 bereikt kunnen worden. Elke donderdagavond wordt er in het Zuidhonk in de wijk Zuidplas in een zeer gezellige recycled blik mis- sfeer in twee lijnen tegen elkaar goed idee. Ook gespeeld. Het motto van de bridgeclub is een beetje afgeke ken van de olympische gedach te:‘Meedoen is belangrijken dan winnen, het spelplezier is be langrijken dan de prestatie’. Ne venactiviteiten nemen een be langrijke plaats in binnen de Bridgevereniging Honkvast, waarvan de zomerbridgedrives er één is. Dit jaar wordt er om de veertien dagen gekaart in fraaie geschenkpakketjes het wijkgebouw Zonnig Zuid in de Victorwijk. Er wordt gestart op woensdag I6 juni, aanvang I9.30 uur. De vervolgdata zijn: woensdag 30 juni en daarna op de donderdagen I5 en 29 juli, 12 en 26 augustus. Deelname is vrij, u hoeft geen lid te zijn van de bridgevereniging Honkvast. De entreeprijs bedraagt 3,50 euro per paar. Het nieuwe bridgeseizoen start zaterdag 28 werk, Mozartlaan 54. voldoende belangstelling zal in teert op woensdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in de Li- vingstoneschool in Gouda. Wie interesse heeft, kan contact op- voor de vrijwilligers. De zorg voor goede arbeidsomstandig- vordering. De vrijwilligers heden is een algemene verplich- Waddinxveen kunnen daarom ting, dus ook wanneer vrijwilli- gratis deelnemen aan deze gers hun werk doen. Een goed arbobeleid verbetert het imago stig uit China en zijn nauw ver- Vrijwilligerswerk van de vrijwilligersorganisaties. Na de pauze kreeg brandweer man M. Koetsier het woord. Met voorbeelden hoe men het niet gie’ oefeningen. Door moet doen, was het voor de dige bewegingen aanwezigen snel duidelijk dat ge vaar in een klein hoekje zit. De ging komt men tot rust door kregen de dat men zich volledig concen treert op die bewegingen en het persoonlijke ademhalings ritme. Tijdens de workshop worden persoonlijke adviezen gegeven aan mensen met even tuele probleembewegingen. men REGIO - De Nationale Vereni ging voor Fibromyalgiepatiën- ten F.E.S. houdt op woensdag ochtend, 23 juni van I0.00 tot 12.00 uur een Inloopochtend in Het Groene Hart Zieken huis (jozeflocatie) te Gouda. Deze Inloopochtend is be doeld voor fibromyalgiepatiën- ten en belangstellenden. Fibro- myalgie is een vorm van weke delen reuma. Fibromyalgie betekent letterlijk pijn in spieren en bindweefsel, de weke delen. Geïnteresseerden kunnen op deze ochtend langskomen voor informatie over 1 algie en ook vrijblijvend te recht met vragen. Voor meer informatie: Ella Hogenkamp, tel. 0182-384059 of Rianny van den Berg, tel. 0182-386307. MOERKAPELLE - Het hoogte punt van het jaar staat weer voor de deur. Na een jaar van blazen en trommelen mogen de leerlingen, van jong tot oud, eindelijk hun kunnen tonen. En wel tijdens de voorspeelmid- dag op zaterdag 26 juni. Het evenement vindt plaats vanaf 14.00 uur in het Dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. Er zullen veel verschillende instrumen ten te horen zijn, zoals klarinet, dwarsfluit, trompet en saxo foon. Het jeugdorkest en de slagwerkkits spelen ook. Deze middag zijn er verschillende muziekstijlen te horen, van pop tot klassiek. Dus voor iedereen zit er wel een spetterend mu ziekstuk tussen. Reden genoeg dus om binnen te stappen. Bel voor verdere informatie naar Suzanne Karreman: tel. 0180- 632915. Zijde 60 Boskoop telefoon 0172 21 37 15 www.loo.nl HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN PENSIOENEN REGIO - De Volksuniversiteit Gouda organiseert dit jaar 221 dag- en avondcursussen en le zingen.Van deze cursussen zijn er 97 helemaal nieuw. Het nieuwe programmaboekje is inmiddels verstuurd naar oud- cursisten. De boekjes zijn kos teloos verkrijgbaar op het kan toor van de Volksuniversiteit (Olympiadeplein 2, ma. t/m. do. van 10.00 - 13.00 uur), bij de bibliotheek, VW's, en gemeen- tekantoren in Gouda en oms treken. Ook is het programma te bekijken op: www.volksuni- versiteit.nl/gouda.Via de websi te kan ook worden ingeschre ven. De inschrijving geschiedt op volgorde van binnenkomst van betaling. Op vrijdag 3 september is er van 19.00 tot 21.30 een Open Avond in het Wellant College, Ronsseweg 555 in Gouda. Ver schillende docenten zullen dan aanwezig zijn om meer infor matie over de cursussen te verstrekken. wordt regelmatig gevraagd om culturele activiteiten in Gouda met muziek te omlijsten. Al met al een interessant muzikaal pro gramma! Van nieuwe leden actief zijn, aandacht te besteden lepels mee te brengen. Vrijwilli- wordt zangervaring verwacht aan de Arbowet. Zoals op de gers kunnen zich voor deze WADDINXVEEN - Postdui- en de bereidheid om zelfstandig werkvloer de werkgever zorgt avond tot 21 juni aanmelden bij venvereniging de Sperwer nam muziek in te studeren. voor zijn medewerkers waar Janinka de Beer tel: 0182- Het Goudsch Kamerkoor repe- het gaat om veiligheid, gezond- 631932 of per E-mail: janinka heid en welzijn, is het een taak @stww.nl. Deze bijeenkomsten van het bestuur van een vereni- worden gefinancierd van ging of organisatie te zorgen van een Arbohandboek voor hun eigen organisatie of vereni ging. De heer Bretveld wees de vrijwilligers erop dat met ingang muziek vertellen van januari 2005 het wettelijk werking en communicatie. Ken- verplicht is voor verenigingen nis van muziek is niet nodig, wel en organisaties waar vrijwilligers wordt men verzocht twee eet- actief zijn, aandacht te besteden lepels aan de Arbowet. Zoals op de werkvloer de werkgever zorgt voor zijn medewerkers waar om veiligheid, gezond- augustus met de inmiddels tot traditie geworden barbecue bij één van de leden thuis. Het bridgeseizoen start donderdag 2 september. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Waag de sprong in het diepe en meldt u aan als (aspirant-)lid.AI met een klein beetje bridgekennis kunt u zich aansluiten.Tijdens de speel avonden kunt u zich verder be kwamen in het enorm fijne bridgespel. Uiteraard zijn ook ervaren spelers van harte wel kom. Het is niet noodzakelijk om direct lid te worden van Bridgeclub Honkvast. U kunt eerst een aantal avonden ko men kijken en/of spelen om te ervaren hoe de sfeer in onze vereniging is. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. Voor slechts 42,- euro per jaar kunt u gedurende het bridgeseizoen, dat loopt van begin december tot eind mei, elke donderdag- Goudsch Kamerkoor avond bridgen.Bridgeclub Honkvast is aangesloten bij de Nederlandse Bridgebond. Ver- meldenswaardig is, dat Honk vast een rookvrije vereniging is, hetgeen betekent dat er tijdens het bridgen in de zaal niet mag wordt gerookt. In het nieuwe seizoen wordt gestart met een aantal instructieavonden voor de leden, om zich aan de hand van praktijkspellen verder te bekwamen in het bieden en spelen om zo bridgen nog verder te vergro ten. Voor meer info: Kees Anker (secretaris), tel. 0182-610656 of voor de kerst wordt uitgevoerd. Nico Steensma (wedstrijdlei der), tel. 0182-612718. WADDINXVEEN - De Stimule- ringsgroep Waddinxveen heeft in de maand juni twee bijeenkomsten geor ganiseerd voor alle vrijwilligers van Waddinxveen. De eerste in formatieavond met het thema ’Veiligheid en vrijwilligerswerk’ is gehouden op dinsdag 8 juni. Deze avond is bezocht door 25 vrijwilligers van uiteenlopende organisaties. De voorzitter van de Stimuleringsgroep, de heer W. de Boer, opende de avond waarna de heer Bretveld uitleg gaf over de Arbowet die ook muleringsgroep Vrijwilligers- Voor deze workshop kan voor vrijwilligerswerk van toe- werk, Mozartlaan 54. Bij zich opgeven bij Nanny Voge- passing is. De heer Bretveld is voldoende belangstelling zal in laar, tel. 0172 - 231702 of email actief bij de atletiekvereniging het najaar opnieuw aandacht nannyvogelaar@wanadoo.nl Antilope en heeft een uitgebreid worden besteed aan dit onder- Voor het seizoen 2004-2005 Arbohandboek geschreven. Uit- werp. worden er drie worskhops ge- De tweede informatieavond geven. ’Bewuster Bewegen vol wordt gehouden op woensdag- gens de Feldenkraismethode’ in Kreater in Waddinxveen, in en juni gaande van dit handboek en een presentatie kregen de vrijwilli gers informatie over het belang avond 23 juni aanvang 19.30 uur in het Anne Frankcentrum. Tij- september, januari dens deze speciale avond zal Ri- 2005. neke Marwitz met behulp van over samen- S i’vL V -kJ my home - my way Actie geldig t/m 31.07.2004 www.boconcept.com Draaistoel Shelly vanaf €599,- Voetenbank vanaf €299,- Bed Lrno (exd. lattenbodems en matrassen) vanaf €629,- Loungebank Indivi 2 - W112 vanaf €1.619,- Tegen inlevering van deze bon ontvangt u bij besteding van 500,- een accessoirecheque ter waarde van 50,- cadeau. BoConcept Waddinxveen Kanaaldijk 32 (naast de Coenecoopbrug) 0182-649744

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 19