Gemeente Jubileumfeest zet verkeers brigadiers in het zonnetje Dag juffrouw Atie Problemen met Huursubsidie UIT DE PRAKTIJKVAN DE SOC. RAADSVROUW Auto-inbraken staat op het spel Nieuwe ontwikkeling Pelhrimov na bezoek aan Waddinxveen Boekenmarkt Computers voor De Bruggen Autoruit vernield Concert Enquête Groens waard Prijsvraag bibliotheek Koppel- kl aver jassen Amnesty Verkoop afgeschreven boeken De Zangvogels beginnerscursus van EHBO -- Plaatsen l Het recht op huursubsidie r PAGINA 11 WOENSDAG 23 JUNI 2004 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Eben Haëzerschool. ’s Ochtends mochten de kinde- Medio mei kon een ruimte voor plaats tijdens de reguliere ope ningstijden en start vrijdag 25 juni om 14.00 uur. Al voor I972 was Atie werk zaam in het peuterwerk, eerst vooral als vrijwilligster. Daar voor werkte zij ook in het on- Wie voor het eerst huursubsidie aanvraagt of wie verhuist en voor de nieuwe woning ook huursubsidie wil ontvangen, moet een aanvraagformulier invullen en aan het mi nisterie van VROM sturen. Het is raadzaam de aanvraag zo snel mo gelijk in te dienen om subsidieverlies te voorkomen. De aanvraag heeft geen terug werkende kracht. Het aanvraagformulier kan worden ingevuld zodra de verhuizing zeker is. Het aanvraagformulier is verkrijg baar bij de receptie van de gemeente of bij Woonpartners. Met vragen over dit onderwerp maar ook andere onderwerpen kunt u van maandag tot en met donderdag te recht bij het Instituut Sociaal Raads lieden Wadinxveen, telefoon 624 767. Spreekuur alleen op afspraak. De sociaal raadsvrouw, mw. C. de Bakker, is van 30 juni tot 2 augustus met vakantie. ren op school uitvindingen knutselen, zoals een model van het vliegtuig van de gebroeders Wright. Daarna volgde een poppenkastvoorstelling. Voor de bovenbouw was er een vos senjacht georganiseerd, waarbij onderweg oude voorwerpen gezocht moesten worden. Dat werd dus speuren in etalages van welwillende winkeliers, ’s Avonds dan het langverwachte feest Op het plein kqn een ouderwetse fietsen: een enorm voorwiel en een piepklein ach terwiel. Het viel nog niet mee. Binnen waren er allerlei heer lijkheden te verkrijgen uit di verse landen. Deze landen wa ren eerder al vertegenwoordigd tijdens de Olympische-Spelen-sportdag. Er was voor ieder wat wils, van Belgische frieten, Japanse zout jes,Amerikaanse hamburgers tot Schotse zalm en Noorse crackers. Het Oud-Hollandse snoep trok natuurlijk de mees te kleine klantjes. In de gymzaal was het een drukte van belang. De mode- een jongen uit de bovenbouw een setje prachtige oorbellen had gewonnen. Iedereen die in al die 32 jaar iets met Atie heeft gehad of op Ketelbinkie zijn of haar peuter- tijd heeft doorgebracht, is wel kom op het afscheidsfeestje op donderdag I juli van 12.00 tot 14.00 uur in de peuterspeel zaal, gevestigd in het gebouw van de wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat. voorziening in de buurt. Ze be geleidde kinderen naar de ba sisschool en waar sommige van hen achterstand in hun ontwik keling hadden opgelopen, hielp zij ze weer op weg met bijzon dere aandacht en hulpmidde len, die alleen het professionele peuterspeelzaalwerk kan bie den”. WADDINXVEEN - De Boog heeft op vrijdag 25 juni weer een avondje koppelklaverjassen in het buurtcentrum. De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- euro per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huy- genslaan in Waddinxveen. ring van het peuterspeelzaal werk, hetgeen leidde tot een grote kwaliteitsimpuls. Samen met de collega’s van andere van de stichting werd gewerkt aan gemeen schappelijke uitgangspunten en een gestructureerd spelaan- bod. Eind negentiger jaren re sulteerde dit in een Pedago gisch Beleidsplan, dat heden nog dient als basis voor de uit voering van het peuterspeel- dezer dagen over het voorstel van de Groene Hartprovincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht om de uitvoering van het Groene Hartbeleid effectie ver te organiseren. REGIO - Tientallen recreatieve voorzieningen, kano-, wandel-, fiets-, vaar- en schaatsplanners, agrarische structuurverbeterin gen, de Groene Hart landwin- kels, kleinschalige restauraties, herstel van landschapselemen ten, bruggen en tunnels. Het Bestuurlijk Platform Groene Hart heeft meer gepresteerd dan vaak wordt gedacht. Dat stelt de voorzitter van het Plat form Lenie Dwarshuis in de jongste speciale uitgave van de Nieuwsbrief van het Platform. De Stichting hoopt met de gel delijke steun van de gemeente Waddinxveen haar steentje te kunnen bijdragen om tot het verwezenlijking van het bedoel de projekt te komen. Het Weekblad houdt de lezers op de hoogte van het verloop. delijk en physisch gehandicap ten. Andere activiteiten zijn on der andere het voorkomen van drugsmisbruik, het organiseren van vrijwilligersactiviteiten en de planning van sociale diensten in de regio. Het projekt heeft tot doel te komen tot integratie van gehandicapte personen door middel van het creëren van werkgelegenheid en van de oprichting van een ontmoe tingsplaats voor gehandicapten en de ‘normale’ bevolking. WADDINXVEEN - Enkele we ken geleden berichtte het weekblad over het bezoek uit Pelhrimov van de organisatie FOKUS (een organisatie voor mensen met een psychische stoornis). Tijdens dat bezoek werd ook een bezoek gebracht een hotel-restaurant ‘Abrona’ in Oudewater, waar mensen met een verstandelijke handicap te werk kunnen worden ge steld. Terug in Pelhrimov met een scala aan informatie naar aanlei ding van dit laatste bezoek is FOKUS hard aan de slag ge gaan. De StichtingVriendschaps- band Waddinxveen-Pelhrimov heeft een uitgebreide rapporta ge van de directeur van FOKUS de heer Pavel Rican. De belang rijkste punten: BOSKOOP - De werkgroep Boskoop van Amnesty Interna tional houdt haar jaarlijkse boekenmarkt op zaterdag 26 juni in gebouw De Brug aan het Kerkplein, van 10.00 tot 16.00 uur. De collectie boeken is ge sorteerd op genre en omvat onder andere romans, kinder boeken, pockets, wetenschap, geschiedenis, studie, hobby, poëzie, theologie etc. De boe ken worden verkocht voor 1,85 euro per kilo. Zo’n veertig kinderen en een kleine dertig ouders kwamen woensdag naar de Raadszaal. ’Agent’ Willem Duivenstein (entertainer Jeroen Engeln van Inkomensgrenzen subsidiejaar 2004-2005: voor eenpersoonshuishoudens jonger dan 65 jaar: 18.700,- euro. Voor meerper- soonshuishoudens jonger dan 65 jaar: 25.075,- euro. Voor eenpersoonshuishou dens voor 65 jaar en ouder: 16.625,- euro. Voor meerpersoonshuishoudens voor 65 jaar en ouder: 21.675,- euro. ge het bereiken van de 65-jari- ge leeftijd komt daar met speelzalen ingang van het nieuwe speel- zaalseizoen een einde aan. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Vrijdag avond om zes uur precies brak de feestvreugde los op de Theo Thijssenschool in Wad dinxveen. Een grootse viering van het 130 jarig bestaan van de school was een feit. Met verbazing hebben de hon- derdtachtig leerlingen in de af gelopen tijd geleerd hoe het er meer dan honderd jaar geleden in ons land aan toeging. In de hal een originele fiets. ’Hiermee parcours worden gefietst met kwam de bovenmeester vroe ger naar school’ stond erbij te lezen. „Wat is een bovenmees ter mam?” vroeg een klein meisje nieuwsgierig. Geen elek triciteit, geen centrale verwar ming, slapen in een bedstee en je behoefte doen op een poep doos. De kinderen hebben het allemaal met verbazing aange hoord. Alle groepen zijn op ex cursie geweest om een stukje van de oude tijd te kunnen er varen, van Waterleidingmuseum tot Oudheidkamer. Het schooljaar loopt ten einde, show ging om half zeven van start en vele leerlingen hadden hun best gedaan om zich mooi te maken.Tevens was er de uit reiking van de vossenjacht. Juf Tineke was in de gang druk in de weer toen ze het goede nieuws hoorde: „Ik heb het net gemist, maar hoor nu dat we gewonnen hebben!” De sfeer zat er duidelijk goed in. Kinde ren uit alle groepen maakten er met elkaar een gezellige boel van. Het rad van fortuin draaide weer een rondje. Daar na werden de winnaars van de en plezier gemaakt, vooral toen uitvinderwedstrijd bekend ge maakt Afgelopen tijd hadden kinderen een zelfbedachte uit- gezien die ook interesse had in andere auto’s. Later bleek dat het slot van het linkerportier van de zwarte auto was vernield. Het signalement van de man: blank, leeftijd tussen 25 en 30 jaar, kort donkerblond haar, normaal pos tuur en een lengte tussen I.75 en 1.80 m. vinding kunnen inleveren. Alles stond deze avond tentoonge steld in een klas. Een deskundi ge jury maakte bekend dat de ’achteruitkijkbril’ van Joep, een ’toverdrank-die-iedereen-beter- maakt’ van Marit en de echt werkende ’eetmachine’ van Ni na in de prijzen waren gevallen. Uiteraard kregen alle deelne mers een aardigheidje voor hun inventieve bijdragen. De avond werd afgesloten met een laatste ronde van het rad van fortuin. Er werd veel gelachen de stichting. de Stichting Be- Atie heeft in al die jaren heel wat collega’s zien komen en gaan en zal meer dan 750 kin deren, vooral uit de Bomen- aan groep acht van de WADDINXVEEN - Na 32 jaar neemt hoofdleidster Atie Czech afscheid van peuter- puls, de door de voormalige mi nister van VROM, Margreet de Boer, ingestelde subsidieregeling voor het Groene Hart, is in de afgelopen jaren een veelheid en variëteit van projecten tot stand gebracht. Naast de tastbare ver beteringen heeft het overlegplat form van overheden en maat schappelijke organisaties bijgedragen aan de samenwer king en saamhorigheid tussen de organisaties en aan de visie van in de Ontmoetingskerk. De het Rijk op het landelijke gebied in de Randstad. De voorstellen van het Platform voor een Voor het bepalen of er recht bestaat op huursubsidie en voor de hoogte van de subsidie wordt onderscheid gemaakt tus sen verschillende typen huishoudens. De hoogte van de subsidie wordt gebaseerd op het zogenaamde rekeninkomen. Het re keninkomen is het gezamenlijke inkomen van de gezinsleden over het voorgaande kalenderjaar (2003). Er bestaat geen recht op huursubsidie bij een rekeninkomen dat hoger is dan de inkomensgrens. De belast bare inkomsten van alle medebewoners tellen volledig mee. Alleen (pleeg)kinderen jonger dan 23 jaar mogen 4.100,- euro van hun verzamelinkomen aftrekken. Kinderali mentatie behoort niet tot het belastbaar inkomen en telt dus niet mee. De inko- mensgegevens worden door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) bij de Belasting dienst opgevraagd. WADDINXVEEN - Bij een auto- inbraak op de Willem de Rijke- laan zaterdag werd een zonnebril gestolen. Dezelfde dag werd ook ingebroken in twee auto’s op de Zuidplaslaan en de Zuidplashof. Bij de inbraak op de Zuidplaslaan werd door een getuige een ver dachte man bij een zwarte auto WADDINXVEEN - Tijdens de braderie op zaterdag I2 juni kon bij de kraam van de biblio theek geraden worden naar het gewicht van een boek. Ruim dertig braderiebezoekers waagden een gokje. ‘De Pyttersen’s almanak voor iedereen’ woog 2290 gram. Kimberly Boekelman won met het door haar ingevulde ge wicht (2250 gram) de boeken- bon! Maximale hoogte van het rekenvermogen: Alleenstaande op 30-06-2005 jaar. 37.600,- euro. Alleenstaande op 30-06- 2005 65 jaar: 34.725,- euro. Meerper- soonshuishouden: I of meer personen op 30-06-2005 65 jaar: 48.050 euro. Van in wonende (pleeg)kinderen tot 23 jaar is 925,- euro van het vermogen vrijgesteld. het ‘Café’ worden gehuurd van de gemeente Pelhrimov. De ko mende zomer en herfst staan herstelwerkzaamheden gepland en de opening is voorzien in de winter van dit jaar. De start van het projekt werd ondersteund door het Tsjechische Ministerie van Arbeid en Sociale Zaken. De herstelwerkzaamheden kunnen hoogstwaarschijnlijk worden uitgevoerd dank zij een sponsor uit Pelhrimov. Aangezien echter de financiële middelen beperkt zijn, is gelde lijke steun van de Stichting Vriendschapsband Waddinx veen-Pelhrimov zeer welkom. De medewerking van de Wad- dinxveners om het project te doen slagen zal de betrekkingen tussen Waddinxveen en Pelhri mov zeker bevorderen. De bij drage zal worden aangewend voor de ‘finishing touch’ van het ‘Café’. Er bestaat momenteel een aan tal beschermde werkplaatsen, meestal gebaseerd op handen arbeid. De ervaring met het bie den van ondersteuning aan zwakzinnigen is dat hun moge lijkheden om een baan te vin den alleen en uitsluitend in de ‘dienstensector’ te vinden zijn. Door de oprichting van het ‘Café’ proberen we een ge schikte opleidingsplaats te creë ren voor deze mensen, zodat ze na verloop van tijd hun plaats kunnen vinden in de diensten sector. Het doel is uiteindelijk te komen tot een viertal werk plaatsen voor gehandicapten. WADDINXVEEN - De Zang vogels geven op vrijdag 25 juni een slotconcert in de Hoek steen. Afgelopen tijd heeft de groep, onder leiding van Mar den van der Zwan, hard geoe fend op bijbelse liederen en lie deren uit The Sound of Music. Er wordt zowel met het koor als solo gezongen. Leander van der Steen is ook weer van de partij. Hij begeleidt het koor achter de piano. En Martien en Leander gaan ook nog een keer samen achter de piano spelen. Met vier handen! Tus sendoor is er trouwens ook nog een gezellige pauze met koffie en fris. Dan volgt er ook een verkleedpartij. Het concert begint om I9.30 uur en duurt tot 2115 uur. (deel)gebiedsgerichte aanpak waarbij bescherming en behoud van het landschap hand in hand gaan met zorgvuldige ontwikke- dus tijd voor het jubileum, ling van minder kwetsbare gebie den, bekend als de Kwaliteitszo- nering, klinken door in de Nota Ruimte van minister Dekker. In de speciale uitgave van de Nieuwsbrief, bedoeld als een populair meerjarenverslag, ko- speelzaal Ketelbinkie. Atie, die men verschillende ’werkers van het eerste uur’ aan het woord. buurt, onder haar hoede heb ben gehad. Sommigen van hen zijn nu al weer de ouder van een of meer kinderen, die op dit moment de speelzaal be zoeken. Hoewel Atie al weer meer dan twintig jaar in Moordrecht woont, is zij ‘haar’ Ketelbinkie altijd trouw geble ven en is zij altijd een constan te factor geweest voor de wijk. Een woordvoerder van de stichting laat weten, dat be stuur en collega’s, maar ook en misschien wel vooral de kinde ren en hun ouders Atie allemaal enorm zullen missen. „Ze was een steun en toeverlaat voor deze uitermate belangrijke WADDINXVEEN - Formex ICT uit Reeuwijk schenkt zes tien computers aan cliënten van De Bruggen in Waddinx veen en Bodegraven. Door die gift kunnen nog meer cliënten computers (leren) gebruiken in hun dagelijks leven. Nieuw zijn de computers niet, Formex ICT installeert regelmatig nieuwe computers bij bedrijven.Van de oude computers worden de gegevens van het bedrijf gewist en vervolgens worden ze ver kocht of aan goede doelen ge geven. De cliënten van De Bruggen zijn blij met de gift; vaak is het financieel niet haal baar om een eigen computer aan te schaffen. Nu kunnen ze de computers gebruiken om met trainingsprogramma’s hun eigen vaardigheden te vergro ten, of om er spelletjes op te spelen. Om dit te leren, kunnen cliënten de eerste vaardighe den bij de dienst dagbesteding leren. Daarna hopen ze dat er voldoende vrijwilligers zijn om hen zo af en toe te leren hoe je met een computer omgaat. Geïnteresseerde vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Jan Vianen: 06-53525169. agent. Hij vervolgt: „Jullie heb ben dit jaar blootgestaan” Het lukt Duivenstein niet eens om zijn zin af te maken want nu ligt heel de klas wel in een deuk. Bloot staan! Op het zebrapad! Als de lachsalvo’s zijn verstomd en de glimlach weer is strakge trokken, kan de agent zijn ver haal vervolgen. „Wat ik dus wil de zeggen is dat jullie hebben blootgestaanaan gevaren.” Na enkele anekdotes geeft de agent het woord aan wethou der Lont. „Jullie zitten aan de tafels waar normaal gesproken de raadsle den gewichtig doen, maar jullie werk is net zo belangrijk,” sprak de wethouder (voorge steld als de wethouder van Ver keer) de verkeersbrigadiers toe. „In weer en wind gaan jul lie heen en weer. Jullie verdie nen het om eens in het zonne tje gezet te worden.” De ’burgemeester’ reikte samen met de wethouder de presen tjes uit. De kinderen kregen een bioscoopbon, de over- steekmoeders een theaterbon. Project ‘Café on half way’: ‘Fo- kus Vysocina’ is een niet gou vernementele organisatie, die gespecialiseerd is in en zorg draagt voor de sociale voorzie ningen in de regio Vysocina. Mo menteel lopen er lange termijn projekten in Pelhrimov en en kele andere steden in Tsjechië. Hoofd-activiteiten zijn zorg voor zwakzinnigen en verstan- WADDINXVEEN - Op de Wingerd werd vorige week dinsdag de achterruit van een groene Ford personenauto in gegooid. De auto stond gepar keerd in een vak voor de laag bouw. Mogelijke getuigen worden verzocht zich te mel den bij de politie. Wie teveel huur betaalt in verhouding tot het gezinsinkomen kan onder bepaalde voorwaarden huursubsidie krijgen. Een van die voorwaarden is dat degenen die op een woonadres staan ingeschreven, moeten be schikken over een geldig verblijfsdocu ment. Is dat niet het geval dan krijgt het ge hele gezin geen huursubsidie. Door de koppeling van allerlei registratiesystemen paar kunnen gegevens steeds sneller en gemak kelijker gecontroleerd worden en neemt het aantal probleemgevallen toe. Deze week waren er drie meldingen van mensen die werden uitgesloten van huursubsidie omdat zij de verblijfsvergunning van hun kind niet hadden aangevraagd of niet op tijd hadden verlengd. Verwacht wordt dat het niet bij deze drie zal blijven. WADDINXVEEN - In septem ber start EHBO Waddinxveen weer met de beginnerscursus Eerste Hulp in Waddinxveen. In 24 lessen leren deelnemers on der andere botbreuken, shock, slagaderlijke bloedingen, vergif- Mede dankzij de Kwaliteitsim- tiging enzovoorts op een ver antwoorde manier te behande len. Ook reanimatie is in de cursus opgenomen. De cursus wordt afgesloten met een offi cieel examen. Een Eerste Hulp cursus is voor huis, tuin en keu- kenongelukjes maar ook voor de ongelukken op de werk vloer. De cursus start in september 2004 en de lessen vinden plaats op maandag van 20.00 tot 22.00 uur cursus wordt geleid door de kaderinstructeur de heer J. de Jager. De lessen worden gege ven volgens de nieuwste richtlij nen, die door het Oranje Kruis in 2003 zijn ingevoerd. Voor informatie en inschrijvin gen: www.ehbo- waddinxveen.nl. Voor verdere informatie en inschrijving kunt u contact opnemen met me vrouw S. van Dijk, ’s avonds be reikbaar via telefoonnummer 0I72-2I78II. WADDINXVEEN - Wie kent ze niet? De kleine en grote verkeersbrigadiers die met hun spiegelei (het stopbordje van de verkeersbrigadier) het verkeer een halt toe roe pen zodat kinderen (en hun ouders) veilig de straat kun nen oversteken. Vroeger stonden ze bekend als ’klaar overs’ (afgeleid van de overbekende kreet van de verkeersregelaars). Tegenwoordig noemen we ze ’ver keersbrigadiers’. Elk jaar nodigt de gemeente Waddinx veen een school met haar verkeersbrigadiers uit voor een WADDINXVEEN - Vanaf vrij- bedankje. Dit jaar is het de beurt dag 25 juni a.s. worden in de bi bliotheek aan de van Mecklen burg Schwerinlaan afgeschreven boeken verkocht. Het betreft zowel romans, jeugdleesboeken en informatieve boeken die voor 0,50 euro per stuk wor den verkocht. De verkoop vindt Free Fantasy) controleert nog even of iedereen aanwezig is. Groep acht wacht ongeduldig af. Een paar giechelend, een paar achterstevoren op de stoel en hier en daar zijn er jongens en meisjes druk bezig met scoubidou-en (het moder ne punniken met plastic dra den). Het wordt een middag vol verrassingen, al zijn de grapjes van meneer Engeln (die ver schillende persoontjes op voert) misschien meer geschikt voor een wat ouder publiek. Duivenstein vertelt dat de eer ste verkeersbrigadier in Neder land in I849 werd aangesteld. „Maar eigenlijk was het toen nog niet nodig. De brigadier had niks te doen, er was nog geen verkeer. Toen hebben ze maar de afspraak gemaakt dat ze pas weer verder zouden gaan als de eerste auto werd Peuterspeelzalen. De eerste ja- bij veel mensen nog bekend ren werd hard gewerkt aan de staat als Atie Mooiman, heeft verdergaande professionalise- Oud-minister Margreet de Boer altijd met heel veel plezier en waarschuwt voor onomkeerkare enthousiasme in het peuter- verstedelijking in het Groene speelzaalwerk gewerkt. Vanwe- Hart: ’De leefbaarheid van de Randstad staat op het spel.’ Het Bestuurlijk Platform moet vol gens haar op zoek naar nieuw élan en terugkeren naar de oor spronkelijke doelstelling: het be schermen van het open gebied tussen de steden. Het functione ren van het Platform is onlangs geëvalueerd. Het Platform beslist derwijs in het oosten van het land. Begin zeventiger jaren zaalwerk in alle (nu 6) zalen van nam Atie het initiatief voor de oprichting van hartiging Belangen Waddinx- veense Peuterspeelzalen, de la tere Stichting Waddinxveense WADDINXVEEN - Op I0 en 11 juni is er bij de bewoners van Groenswaard I, 2 en 3 en de Vondelwijk de eerste Wijk krant in de brievenbus gevallen. Deze wijkkrant gaf informatie over de Brede School Noord (dat betrekking heeft op het gehele gebied) en over Wijk en Buurtbeheer Groenswaard (dat alleen betrekking heeft op Groenswaard 1,2 en 3). In de wijkkrant stond onder staande enquête. Deze kan worden ingeleverd tot I I juli in plaats van tot 11 juni, zoals abu- uitgevonden...in I902,” aldus de sievelijk vermeld stond. De en- quête geldt dus alleen voor de i— bewoners van de wijken Leefbaarheid Randstad Groenswaard I, 2 en 3. Men wordt van harte uitgenodigd deze enquête in te vullen en in te leveren bij één van de be stuursleden.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11