Tempoverhoging brengt Paul Baans winst Intratuin Ter Aar Open Henk Jan Evengroen leidt Zomerschaaktoernooi Droge intocht rolstoelvierdaagse LAAGSTE RENTE 5 JAAR VANAF 3,95%* Ondernemersprijs Midden-Holland 2004 1 T jeu de boules Inbraak in woningen 33 Bedrijven- toernooi Uitslag de Sperwer Hockeyteams ingedeeld Matige vangst voor HSW Streng optreden tegen (nep)wapens Begin van jubileum HYPOTHEKEN TT Renesse van Duivenbode in drie sets. (Foto: Liesbeth van der Vis) der Werken-Hugo Daphne Smit stroopwafel van de poulevorm gespeeld. Sabrina Evers van TV Waddinxveen winnaar Alexander van Rosen- dael (Waddinxveen) met 5-7,6-0 en 6-3. En ook Nico Kortenoe- ven ondervond in het herendub- toernooien in Stolwijk en Zeven huizen waar op zondag 4 juli de finales zijn. Op zondag 18 juli zijn op Woerd de finales in de categorieën 7, 8 en 9. Overige uitslagen: HE 4: Eder Francoulon-Tim Geers (beiden Waddinxveen) 6-3, 6-3, HE 5: Alexander van Rosendael (W'- veen)-Ad Ruijgrok (TIOD) 6-3, 6-4, de 5: Marieke Zegwaart (TIOD)-Sandra Waaijer (Dek- ker/Rokkeveen) 6-4, 3-6, 6-1, DD 5: 1. Amanda en Deborah Kortenoeven (Waddinxveen), 2. Linda Stuijfzand/Leonie Wel ting, 3. Joiselle Fokker/Anne- lous Ramp, 4. Margo Hoogen- doom/Ella Kortenoeven, HD 5 35+: 1. Dennis Baans/Alezander voor de deur staat, wijst Politie Hollands Midden erop dat imi- tatievuurwapens, al dan niet ge kleurd, in Nederland verboden zijn. Vaak worden deze nep- de categorieën 7, 8 en 9. Er is dit jaar een nieuwe commissie sa mengesteld die met veel enthou- WADDINXVEEN - De hockey ers van Waddinxveen zijn voor de nieuwe competitie 2004-2005 ingedeeld in de vierde klasse met Alkemade, Berkel Rodenrijs, Bleiswijk, Evengreen, Forcial, Hisalis, Noordwijk, Reeuwijk, Souburgh en Voorhout. De Wad- dinxveense dames zijn inge deeld in de vierde klasse B met FIT, Hermes, Hisalis, Hoorn, Kikkers, Magnus, Purmered, Si re, Reeuwijk, Voorhout en Zand- voort. WADDINXVEEN - Van 10 tot en met 18 juli zal op het park van T.V Waddinxveen het jaarlijkse tennistoernooi worden gehou- was te sterk voor Jaap v/d Hei den en Jeroen Eygelaar, terwijl broer Erik won van Theo van Herk en Wim v/d Hoek. Vooral de partij tegen Theo trok veel be kijks: bekwaam wist Erik hem onder druk te zetten en te hou den. In de tijdnoodfase zag Theo er geen gat meer in en ging door zijn vlag. De volle honderd procent werd er de.eerste avond ook gepakt door Barthold Jansen tegen Jan Kraijesteijn en Ton kuiper, Wil bert Mourits tegen Jan Muit en Ronald Dannis, Hans van Offe ren tegen Dirk van Offeren en Laurens Ellers, Hans van Wou denberg tegen Adriaan v/d Star re en Ton Bronk, en Eduard Phi- lipse tegen Ed Singeling en Jaap v/d Heiden. Kersverse WSV Kampioen Ro nald Dannis kende een valse WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 25 juni is ingebroken in een woning aan de Noordka- de en in een woning aan de Wil- helminakade. In beide woningen kon men binnenkomen door ga ten in ramen te boren ter hoogte van de hefbomen. Vervolgens konden de ramen worden geo pend. Uit de woningen werden mobiele telefoons, een porte- monnee en een handtas. gegevens vindt u op: www.kvk.n/ondernemersprij zen: WADDINXVEEN - Postduiven vereniging de Sperwer nam deel aan een concours vanuit Chantil ly, afstand 352 kilometer. De 131 duiven werden om 07.45 uur ge lost met zuid-oostenwind. De eerste duif arriveerde om 11.32.02, snelheid 1550 m.p.m. gemiddeld 93 km/uDe uitslag: D. Heeren; 2 Joh.L. Bol; 3-6-7 W. Breedijk; 4 C.A. Bode; 5-8 A. v/d Made; 9 L.G. Bol; 10 J. Toor. REGIO - Vanaf vandaag kunnen ondernemers uit Midden-Hol land die minimaal drie jaar be staan zich inschrijven voor de Ondernemersprijs Midden-Hol land 2004. Het thema voor 2004 luidt: vernieuwend onderne men. Dit initiatief van de Kamer van Koophandel Rotterdam wordt dit jaar voor de zevende keer georganiseerd. Op dinsdag 4 januari 2005 wordt de winnaar op de feestelijke nieuwjaarsre ceptie van de Kamer van Koop handel Rotterdam (kantoor Gouda) in de Goudse schouw burg te Gouda bekendgemaakt. Ondernemers kunnen zich tot 18 september 2004 inschrijven! De onafhankelijke jury onder voor zitterschap van mevrouw P. van Leeuwen beoordeelt de inzen dingen. Het regionale bedrijfsle ven kent in toenemende mate gewicht en prestige toe aan deze Ondernemersprijs. De prijs be ard van Ooijen, John Geers, Ni co Kortenoeven, Jack Hoogen- doom en Jack Vork. werd deelgenomen door Verrassingen vielen er ook te no teren. De Boskoper Jonathan van Bemmel, een week eerder winnaar van het Be Fair-toer- Moerkapelle. Voorwaarde voor deelname is dat de onderneming minimaal drie jaar bestaat. Het aanmeldingsformulier en nadere handelen zoals door de politie vindt u op: wordt bevolen. De boete op het bezit van een dergelijk imitatie- wapen kan oplopen tot 270 euro. Gouwe Smash, T.V. Boskoop en T.V. Waddinxveen het beste heb ben gepresteerd maken aan spraak op deze prijs. Maar naast fanatiek tennis zal ook de gezelligheid een centrale plaats innemen tijdens het Intra tuin Ter Aar Open, met als hoog tepunt de feestavond op vrijdag REGIO - Nu de vakantie weer 16 juli welke in het teken zal staan van de jaren '70 en '80. Ook de andere dagen beloven een waar tennisfeest te worden waarbij de inwendige mens ook zeker niet zal worden overgesla- vuurwapens tijdens vakanties in gen. Het Intratuin Ter Aar Open het buitenland gekocht. De te Waddinxveen is dus niet al leen een evenement voor de deelnemers, maar voor alle lief hebbers van tennis en gezellig- optreden bij mogelijke heid. WADDINXVEEN - Paul Baans speelde in het open tennistoer nooi van Waddinxveen op het sportpark De Woerd een won derlijke finale in categorie 3 te gen de Benthuizense tennisle raar Rogier van Renesse van Duienbode. De pas 18-jarige Boskoper won de eerste set vrij gemakkelijk met 6-1, maar moest in de spannende tweede set de winst aan Van Renesse laten: 6- 7. In de derde set had de jonge Baans zich weer hervonden en ze- gevierde ondanks een van zijn racket met 6-0. Baans bereikte de finale door een zege van 6-3, 6-4 op Gijs Peelen (Ad Astra), Van Renesse versloeg diens broer Jop Peelen met tweemaal 6-2. Paul Baans is in de regio een van de betere tennissers. Sinds vorig speelt hij A-toemooien en soms combineert de Boskoper, die net de havo met succes heeft afge sloten, dat met toernooien in ca tegorie 3, vroeger met B aange duid. Dat hij in de tweede set tegen Van Renesse in de proble men kwam weet Baans aan het lage tempo. „Bovendien haper de mijn service. Nadat ik de tweede set had verloren viel alle druk van mij af. Ik wist dat als ik de eerste game zou winnen ook de set zou winnen. Na de winst in het toernooi bij Aeolus/Ole- do in Rotterdam is dit mijn tweede overwinning in catego rie 3. „Komende week ga ik met vakantie om daarna aan het toernooi in mijn woonplaats Bo skoop deel te nemen. Daarna wel veilig weer thuis. Rond de veertig rijders en duwers gingen vorige week dinsdag op pad. De Gouwebloem tracteerde op kof fie met een MOERKAPELLE - De voetbal vereniging Moerkapelle is be gonnen met de jubileumactivi teiten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Afgelopen weekeinde maakten de jeugd- teams met uitzondering van de A-junioren een uitstapje naar Duinrell in Wassenaar. Voordat de twee bussen vertrokken wer den de jeugdige Moerkapelle- naars toegesproken door Cor Rutgrink, voorzitter van de jubi leumcommissie. Op Tl en 28 au gustus is er 24 uurs-marathon- voetbal in Moerkapelle, dat wordt besloten met een wed strijd van het eerste elftal tegen Oud-Ajax. De jubileumreceptie is op woensdag 1 september in het clubgebouw. Ook.wordt een reunie gehouden. film van de rolstoelvierdaagse 2003. Donderdag werd beter weer voorspeld, maar de rijders en hun begeleiders hadden nog geen kwart van de route achter zich toen het geweldig begon te plenzen. Capes, plastic en ande re hulpmiddelen konden niet voorkomen dat velen doornat in de Victorkerk belandden. Later klaarde het weer wat op en in Souburgh stonden chocolade melk en kroketten klaar. Vrijdag bleef het droog en kon de route langs de Petteplas en verder door noordelijk Wad dinxveen zonder problemen worden afgelegd. Na een con sumptie bij Prins Heerlijk op het Koningin Wilhelminaplein en de tradtionele tocht over de week markt kregen alle rijders en du wers een fraaie medaille uitge reikt. Terug in Souburgh waren er fraaie boeketten. Met vrolijke muziek en hapjes en drankjes werd de rolstoelvierdaagse afge sloten. Organisatoren Marjan Verduijn, Els Voogt en René Wildschut waren tevreden.„Het weer was geen echte spelbreker en alle vrijwilligers lieten zich wederom van hun beste kant zien," aldus Wildschut, hoofd van de facilitaire dienst van Sou burgh. de Leng, 2. Hans Verdoom/Erik Broers, 3. John Geers/Rob Ne- derhof, 4. Rene Roelofs/Peter Vrancken, HE 6: Herbert van der Geer (TIOD)-Martijn Peeters 6- 4, 6-4, DD 6 25+: 1. Alice Ter- wijn/Annelies Vermij, 2. Sandra Besseling/Julia Bron (Be Quick), 3. Maureen Verweij/Miranda van der Weide, 4. Riet Evers/Els Zwanenburg, GD 6 25+: Manon Van Herk/Mark Glissenaar (Moordrecht)-Liesbeth van Ber- geijk/Ab Herrebrugh (Wad dinxveen) 6-1, 6-2, HD 6 25+: John Garstman/Peter Zevenho- ven-Roel Boden/Jan Nederhof 6- 2, 6-1, HD 3: 1. Mare Brand/Renesse Van Duivenbo de, 2. Gijs en Jop Peelen, DE 4: MY Boere-Marieke Zegwaart 3- 6, 3-6, HD 4: Sander Com- peer/Tim Geers-Arno Koren- hof/Robbert van der Pol 4-6, 7- 5, 6-1, he 5 35+Ad Ruygrok- Dennis Baans 6-2, 6-3, HD 5: van van Berge- ijk/Geert Verhoeff 6-3,6-4, GD 5 35+1. Margo Hoogen- doom/John Garstman, 2. Carla Frowein/Jan Jansen, 3. Joan den Boer/Willem Keuzenkamp, GD 5: 1. Julia en Alexander van Ro sendael, 2. Linda Stuijfzand/Je- roen van der Hoorn, 3. Nina de Bruin/Gejo Vermij, DE 6: Violet te Hendriks-Annelous Ramp 6- 1, 6-4. Het toernooi, dat voorheen be kend stond als het D/E-toemooi, heeft dit jaar voor het eerst een hoofdsponsor aan zich gebon den waaraan tevens de naam van het toernooi verbonden is. De volledige naam van het toer nooi is vanaf heden dan ook het 'Intratuin Ter Aar Open te Wad dinxveen'. Een week lang zullen de deelnemers in de verschillen de categorieën strijden om uit eindelijk op 18 juli in de finale te staan. Op deze finaledag zullen tevens de prijzen worden uitgereikt van de enkelspelonderdelen van het 'Vier Parken Grandslam'. De spelers en speelsters die gedu rende de open toernooien van de tennisverenigingen Be Fair, De VAN DER LOO i WADDINXVEEN - Het veertien- via de email: jeu.de.boules. de zomerschaaktoernooi is op 24 wad@zonnet.nl. Voor nadere in- juni weer van start gegaan in het lichtingen kunt u terecht op het wijkgebouw 'Het Zuidhonk'. tel. 06-18287563. Met vijftig inschrijvingen kan er gesproken worden van een pri ma opkomst. Onder de deelne mers waren onder andere scha kers van SV De IJssel uit Moordrecht, SV Nieuwerkerk uit Nieuwerkerk a/d IJssel, Mes- semaker 1847 uit Gouda, SV In ternos uit Boskoop en SV Bode graven uit Bodegraven. Trotse leider na de eerste speel avond is Henk Jan Evengroen, die in de eerste ronde mocht aantreden tegen zijn vader Jan en in de tweede ronde Nico Dan nis als tegenstander aantrof. Met beide opponenten kende hij geen medelijden. Henk Jan wordt op de voet gevolgd door Arjan en Erik Hennink. Arjan WADDINXVEEN - Hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) viste zaterdag de vijfde wedstrijd voor de zomercompetitie in het Gou- wekanaal. Dertien deelne mers vingen gezamenlijk 35 kilo witvis, voornamelijk voorn en brasem. John van Elswijk had de vis goed op de stek en viste een mooie 8.820 gr bij elkaar, goed voor de overwinning. En passant steeg hij een paar plaatsen in het algemeen klassement. Ri- nus Reichard werd tweede met 5.710 gr en blijft stevig aan de leiding. Aat van Leeu wen eindigde als derde met 4.750 gr, Frans van Steende ren werd vierde met 2.910 gr en Herman Kraan vijfde met 2.650 gr. De vierde zomeravondwed- strijd werd eveneens in het Gouwekanaal gevist. De uit slag was als volgt: 1. Aat van Leeuwen 2.100 gr, 2. Henk den Haan 1.970 gr, 3. Gerard Reijm 1.240 gr. Met nog 2 wedstrijden te gaan is de stand aan de kop: 1. Henk den Haan 8.620 gr, 2. Jan Ver hoef 7.760 gr, 3. Frans van Steenderen 7.270 gr. firma Markus. Woensdag was het noodweer, dus nam de hele groep plaats in de Marchandzaal van het zorg centrum om te kijken naar de De deelnemers aan de rolstoelvierdaagse hadden vrijdag een droge intocht. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Na het suc cesvolle toernooi dat vorig jaar voor de eerste keer werd gehou den, wordt ook dit jaar weer een jeu de boulestoemooi voor be drijven en instellingen gehou den. Gespeeld wordt de spel vorm triplette, dus drie tegen drie. Het toernooi wordt gehouden op 15 september en begint om 19.30 uur. Speellokatie is de Jeu de Boulesvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijm- laan in Waddinxveen. Het in schrijfgeld bedraagt 7,50 euro per team. De uiterste inschrijfdatum is 1 september en inschrijven kunt u Ondernemersprijs Midden-Hol land in voorgaande jaren waren Koninklijke Zilverstad B.V. te Schoonhoven (2002) en Metsel bedrijf Slingerland B.V. te Schoonhoven (2003). en Deelname staat open voor on- druk waarmee de balletjes dememers uit de (deel)gemeen- schoten worden is echter ten: Bergambacht, Gouda, Krim pen aan den IJssel, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ouderkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, waarbij een wapen is gesignal- Waddinxveen en Zevenhuizen- eerd geen onderscheid en treedt streng op. De politie adviseert personen die in een dergelijke procedure worden benaderd te WADDINXVEEN Ondanks het slechte weer is de zesde rolstoel vierdaagse van Zorgcentrum Souburgh goed verlopen en kwam iedereen zo niet droog, wil ik drie A-toernooien spelen, onder meer bij Herkenbosch (Maastricht) en Roosendaal", sprak Paul Baans, die sinds vo rig jaar traint bij Frits Don in Wateringen. In de hoofdparttij in Waddinx veen, ook nu weer gearbitreerd door Arie Brand uit Gouda, leek de jonge Baans aanvankelijk re gelrecht op de overwinning af te koersen. Zijn herhaaldelijk diep geslagen ballen brach- v ten Van Renesse Van Duivenbode, die tennisleraar is bij het Goudse Ad As- rf*/ tra, in de proble- kapotte bespanning f tra, in de proble men. In de tweede set nam Van Renesse het initiatief. Via 3-1 werd het 5-3 voor de Benthuizenaar waarna Baans zich terug knokte tot 5-6. Na 6-6 won Van Renesse ook de tie-break: 6-7. Met een uur en vijftig minuten op de klok leek het een lange partij te worden. De jonge Boskoper Paul Baans won het tennistoernooi van Waddinxveen. Hij versloeg in de finale de Benthuizenaar Rogier van Kees-Jaap Elfferich/Jeroen Maar in de derde set schroefde Baans het tempo weer op en stond in een oogwenk voor met Nico Kortenoeven, die vorig 3-Ó. Vervolgens was het einde jaar interim-voorzitter Johan van de partij dichtbij: 6-0. van Heek opvolgde. Ook moest belspel 6 25+ dat een plaatsing Het dames-enkelspel 3 werd in afgelopen woensdag vanwege aan de top van de lijst nog niet het noodweer worden uitgewe- automatische succes inhoudt, ken naar de tennishallen in Bo- Samen met wedstrijdleider Ron won al haar partijen en pakte de skoop en Waddinxveen. De Bekooy verloor het Boskoopse eerste prijs voor Daphne Smit wedstrijdcommissie bestond uit duo met 6-4 en 7-5 van Paul van (Dash'35), Leonieke Ruften (Ber- Ron Bekooy, Tjeerd Koop, Ger- der Maas/Frank Vork. kenrode) en Martine Elsholz ard van Ooijen, John Geers, Ni- Deze week zijn er open tennis- Waddinxveen). Aan het toernooi in Waddinx veen 170 tennissers(sters). Daarmee was het jaarlijkse evenement goed bezet. „Jammer was het dat enkele B-jongens door fysie- nooi, moest op De Woerd zijn ke klachten afzegden waardoor meerdere erkennen in latere het programma moest worden aangepast", vertelde voorzitter start: Na een remise in de eerste ronde tegen Laurens Ellers, was hij in de tweede ronde niet opge wassen tegen Wilbert Mourits. Wilbert die mogelijk volgende seizoen ook tot de WSV'ers kan worden gerekend. Opvallend ook de start van voormalig Zo- merschaakkampioen Jan Even groen. Na in ronde 1 door zoon lief op een nul te zijn getracteerd, maakte hij in ronde 2 de avond voor Wim Mulder helemaal goed: Wim won. Louter remise's werden er deze avond gespeeld door René Ordelmans, tegen den voor spelers en speelsters in Edo Pouwelse en Theo van Herk, en Ton van Nieukerke, te gen Wim Mulder en Theo Goor. Donderdag 1 juli worden ronde siasme het toernooi heeft geor- 3 en 4 gespeeld. ganiseerd en gedurende het Geïnteresseerden kunnen kijken toernooi ervoor tracht te zorgen en/of meespelen en zich nog dat er een waar tennisfeest ont- aanmelden in de speelzaal. staat. wa pens lijken schrikbarend echt op een bestaand vuurwapen. Politie Hollands Midden blijft streng aanwe zigheid van vuurwapens. Dit be tekent dat op meldingen van ge tuigen over de aanwezigheid van een vuurwapen onder het publiek een onderzoek volgt en wordt opgetreden. Bij dit optre den hanteert de politie strakke procedures om de grote risico's staat uit een fraaie bronzen rond vuurwapen gebruik te mi- sculptuur en een bedrijfsvideo. nimaliseren. Vooral rond de va- De uiteindelijke winnaar, maar kanties blijken veel imitatie- ook de genomineerden, genieten vuurwapens in Nederland in veel publiciteit. Winnaars van de omloop te zijn die niet van echt te onderscheiden zijn. Deze imi- tatievuurwapens, waarmee vaak kleine gekleurde balletjes ver schoten kunnen worden, zijn echter in Nederland verboden bovendien gevaarlijk. De ver- k J tut K 3 l i' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 WOENSDAG 30 JUNI 2004 Bij ons bent u verzekerd van een onafhankelijk advies van een Hypotheekrente 5 jaar vast, effectieve rente 4,15%. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Hypotheek adviseur Door Bert Hertog i Zijde 60 Boskoop telefoon 0172 21 37 15 www.loo.nl HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN C PENSIOENEN zo hoog dat blauwe plekken nog het minste letsel is wat men op kan lopen. De politie maakt bij de benadering van personen waarbij een W»' k ^8^1

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 17