Gemeente start Erepenning Vakantiekaart Oranje rekening SALE signalerings- overleg jeugd en veiligheid Vijftig en meer jaren geleden, laatste deel naar politie genheid te geven, kunnen derge- deelnemers een kopje koffie I s IËxx.Z duijifendijk www.duiivendiikwonen.nl Geen - activiteiten in De Boog WADDINXVEEN - Buurtcen trum 'de Boog' kan terugkijken op een geslaagd seizoen. Dankzij de inzet van de vrijwilligers zijn er het hele jaar activiteiten geor ganiseerd. In de maanden juli en augustus zullen deze activiteiten stilliggen. In september gaat al les weer van start. Dan staan de vrijwilligers weer klaar en is ie dereen weer van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2. I sll I ft O Fietstocht voor senioren Wandeltocht voor senioren Zomerbridge Per abuis Wereldwinkel verhuisd Braziliaanse muziekgroep Poppentheater in GHZ Hofje zoekt oud-bewoners Bres op RTW FM Herinneringen van een oud onderwijzer en voorwerpen 1 l: r h Jdistoriscfi ‘Waddinxveen Lange Tiendevveg 66 Gouda r f P.W. van Milaan ■ifBSI - 5 - X z ,.R •4' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WOENSDAG 7 JULI 2004 zZ ING IMBANK den me de tranen in de oogen. r ^DcTntmr i z mijn werk (Foto: pr) In het artikel over 'Muziek voor te verbeteren. Label fauteuil Gigi niet pouf van 3.083,00 voor 2.592,00 Label Himba van 2.339,00 voor 1.595,00 dat de familie de komende we ken op vakantie is, een prachtige concert dat Mariska Berrevoets en de band gaven, op het Coene- coop College was. Mariska en *-'•**■ a «x dien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 1,- euro, inclusief 1 kopje kof fie/thee voor vertrek. Voor meer informatie over de wandeltoch ten kunnen geïnteresseerden contact opnemen met de S.W.W., tel. 0182-615555 of 631932. De volgende korte wandeltocht is Voor meer informatie opruiming: ZEVENHUIZEN - Tiny Staal heeft vrijdag na jarenlange trouwe dienst afscheid geno men van het Zorgcentrum 'De Zevenster'. Tiny Staal is 33 jaar directrice men als de rolcontainer of de ladder al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gele genheid te geven, kunnen derge lijke zaken maar Binnen de gemeente werden za ken rond openbare orde en vei ligheid en ook rond jeugd al va ker besproken, maar dit overleg, waarin de verschillende partijen worden gekoppeld, is nieuw. „We behandelen natuurlijk de Ik solliciteerde naar mijn geboor testad -en werd benoemd. Na een bijna driejarig verblijf ver trok ik van W. Bij het afscheid van mijn patroon en de zijnen -ik WADDINXVEEN - De vakantie- tijd breekt weer aan. Veel mensen zullen voor langere tijd hun wo ning onbewoond achterlaten als zij elders in binnen- of buiten land van vakantie genieten. Ook tijdens afwezigheid van de be woners wil de politie voor de mensen klaar staan door een oogje in het zeil te houden. Wan neer vakantiegangers zich met een afwezigheidskaart afmelden, zal de politie een aantal maal de woning bezoeken en controleren. Bij onregelmatigheden of bijzon derheden wordt een contactper- Cheque geweest van De Zevenster. 'De wijze waarop zij inhoud aan haar functie heeft gegeven dwingt respect af. Er bestaat grote waardering voor haar werkzaamheden en inzet voor REGIO - De Braziliaanse groep Pererê tourt door Nederland en doet op 11 juli het Cultureel Cen trum aan. Dit kwartet uit Sao Paulo, Brazilië, brengt een kleur rijk beeld van de populaire Bra ziliaanse muziek, waar grote meesters zoals Hermeto Pascoal en Guinga niet ontbreken. Het kwartet beheerst eveneens de klassieke Braziliaanse muziek. Het concert vind plaats op 11 ju li om 15.00 uur in het Cultureel Centrum Orion, Wollefoppen- weg 91a Rotterdam Zevenkamp. Voor meer info: tel. 010-4204480. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Senioren, houdt op 13 juli weer een fietstocht. Deze tocht van ongeveer veertig kilometer, gaat richting Zoeterwoude/Zoe- termeer. Vanaf 9.15 uur kunnen deelnemers zich inschrijven in het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er gestart. De koffiestop wordt gehouden in boerderij 't Geertje. Daar kunnen ook de meegebrachte boterhammen op gegeten worden. Na terugkomst in het Anne Frank-centrum kun nen de deelnemers nog even na praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname bedragen 2,70 euro per persoon (inclusief drie consumpties). Alle enthousiaste fietsers van vijftig jaar en ouder zijn van harte welkom. De tocht gaat alleen door bij goed fiets weer. Voor informatie daarover kan er die dag vanaf 9.00 uur ge beld worden met de S.W.W. op tel. 0182-615555. De volgende fietstocht is gepland op dinsdag 10 augustus 2004. beginnen om 19.30 uur. Deel nemers hoeven geen lid te zijn van de bridgeclub. Thuis- bridgers zijn meer dan wel kom! De zomerbridgefinale wordt op de laatste donderdag van augustus (26/8) gespeeld. bij het Europees Kampioen schap. Het was immers de dag van de eerste wedstrijd van Oranje! En...Nederland - Duits land is bijvoorbaat al veel be sproken. Iédere Nederlander keek uit naar deze confronta tie. De ING Bank medewerkers wilden wel eens het gevoel op een goede afloop peilen. Van uit een volledig versierde kraam met muziek om het 'Oranje Gevoel' op te wekken, werd iedereen gevraagd de juiste uitslag van Nederland - voor mijn chef gekregen. Ik had de overtuiging, dat het geen ijde le klank was, als hij zeide, dat men meer moest doen dan zijn plicht, dat een Onderwijzer werkte voor God en zijn gewe- Zevenhuizen-Moerkapelle ver huisd naar het C-1000 plein. De wagen staat niet vóór de C-1000, maar er de invalidenparkeerplaats. Komt u vooral eens kijken naar onze zonnige zomerassortiment. Er zijn weer nieuwe producten, zoals fraaie bekers met een bijbe horend lepeltje, gezellige glazen ijscoupes, veel dierenfiguren van diverse materialen, enz. En op een warme zomeravond is een rosé wijn niet te versmaden. Ex tra lekker in de fraaie wijnglazen van recycled glas! REGIO - Het Groene Hart Zieken huis (Jozeflocatie) organiseerde op woensdag 30 juni weer een poppentheatervoorstelling. De voorstelling was voor kinderen die voor diabetes en astma onder behandeling zijn in het GHZ en voor de kinderen die op dat mo ment opgenomen waren op de kinderafdeling. De vijftien aan wezige kinderen genoten erg van de voorstelling, die over de speel- goedbeer Berend Botje ging. Som mige kinderen mochten zelfs een handje helpen. De voorstelling werd verzorgd door Hanneke Kuipers van het voormalig Gouds poppentheater en mede mogelijk gemaakt door de leden van de Ronde tafel Gouda. Zowel de politie, het jongeren werk als de gemeente krijgen signalen en meldingen binnen van jongeren én ouderen. Door een maandelijks overleg hoopt de gemeente meer gebruik te maken van de kennis die aanwe zig is om tot oplossingen te ko men. Onderwerpen die in het signaleringsoverleg aan de orde komen zijn bijvoorbeeld onvei ligheidsgevoelens bij de jeugd, onveilige plekken of jeugdover- last. Belangrijk is wel dat inwoners meldingen doorgeven aan de politie, de gemeente of de jonge- burgemeester erepenning vrijdag uit in het zorgcentrum. De gemeente is een signalerings overleg gestart waarin de pro blemen rond jeugd en veiligheid aan de orde komen. In dit over leg bespreken de politie, de jon en ambtenaren betrokken bij het jeugdbeleid en de openbare orde en veiligheid ma- en veilig heid. Door krachtenbundeling in dit overleg wil de gemeente be ter grip krijgen op de problemen die zich voordoen en mogelijke oplossingen. niet ideaal. Ik ben niet 24 uur per dag in Waddinxveen aanwezig, dus ik hoor ook niet alles. Met het maandelijks overleg kunnen we met elkaar bespreken wat er gebeurt en wat we er aan kun nen doen," aldus Rediker. veren van een melding niet wordt ingebro ken, maar mét z'n allen kunnen we het de woningin- breker zo moeilijk mogelijk maken. soon gewaarschuwd. Door de af wezigheidskaart in te vullen en deze persoonlijk bij het politie bureau in te leveren, kunnen mensen aangeven van deze ser vice gebruik te willen maken.Het politiebureau in Waddinxveen is dagelijks geopend van 09:00 tot 17:00 uur. Natuurlijk kan ieder een die op vakantie gaat zelf ook al een paar eenvoudige maatre gelen treffen. Het is het beste om, ook als er niemand thuis is, de woning er toch 'bewoond' uit te laten zien. Dat de bewoners weg zijn, mo gen familie en buren best weten. Maar het is onverstandig de in breker op een idee te brengen. Daarom deuren en ramen na tuurlijk goed afsluiten, maar de overgordijnen kunnen beter open blijven. Als vanaf de straat te zien is dat alle planten op de huiskamertafel zijn gezet, dan kan iedere voorbijganger beden- Duitsland te voorspellen. Voor de winnaar van deze pool werd een nieuwe spaarreke ning geopend, waarop de ING Bank een bedrag van 100,- euro zou storten. De reacties waren positief en overweldigend! Er zijn vele uitslagen doorgege ven. Uiteindelijk bleek de heer W. Freitag uit Moordrecht de gelukkige: hij was een van de mensen met een juiste voor spelde uitslag. Na loting heeft de heer Freitag de prijs in ont vangst mogen nemen. WADDINXVEEN - Liefheb bers kunnen in de maanden ju ni, juli en augustus op alle donderdagen bridgen in het Anne Frankcentrum te Wad dinxveen. De zaal is open van af 19.00 uur. De wedstrijden 1395. Iedereen die iets in bezit heeft wat met de historie van het pand te maken heeft en denkt dat dit een leuke bijdrage is, kan contact opnemen met de Bewo nerscommissie, wederom via hofjesreunie@tiscali.nl, of: BWC WADDINXVEEN - Het EK is inmiddels afgelopen. Helaas heeft Oranje de finale net niet gered. De afgelopen week heb ben we het verlies kunnen ver werken door de terugblik op een mooi toernooi waarin met veel vreugde is gefeest en ge danst. Ook de ING bank Wad dinxveen leefde mee met dit boeiende voetbalfestijn. Op 11 Juni 2004 hebben de medewer kers van de ING Bank Wad dinxveen zichtbaar uiting ge geven aan him betrokkenheid WADDINXVEEN - RTW FM heeft vrijdag 9 juli in het pro gramma 'de avonduren' van Ron Zandvliet Henk Bres te gast. In de uitzending zal hij verschillen de exemplaren van zijn versche nen pocket signeren en ter be schikking stellen aan luisteraars die naar de studio aan de Staring- laan komen of die met de studio bellen. Deze uitzending zit boor- WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen start met een maandelijks signaleringsoverleg jeugd en veiligheid. Door devol Haagsche humor en leuke krachtenbundeling van diverse organisaties wil de gemeente be- onderwerpen, waaronder de suk- ter zicht krijgen op de problemen rond jongeren en hun veilig heid en de oplossingsmogelijkheden. Ik bleef in briefwisseling met den oud-patroon en hoewel hij steeds opgewekt schreef, ver nam ik van anderen dat zijn toe stand meer en meer zorgwek- documenten en voorwerpen uit kend werd. de bewogen geschiedenis van Na een geruimen tijd schreef hij, het complex, die teruggaat tot dat hij een verlof had gekregen van 3 maanden die hij dank zij den financieëlen steun van oud leerlingen in een herstellings oord kon doorbrengen. Ik heb hem daar bezocht: hij was vol hoop, maar ik vreesde. Een jaar later viel de slag. Dat ik 'Baan-Groeneweg', Groeneweg bij zijn uitvaart tegenwoordig 33A, 2801 ZB Gouda. was spreekt van zelf en op den- zelfden doodenakker, waar ik zoo menigmaal andere lijkstaties was voorgegaan, volgde ik nu het stoffelijk overschot van den man, die -menschelijker wijze het goede doel' stond dat het geoordeeld- te vroeg was heen gegaan, als slachtoffer van een ongezonde werkplaats, waarin hij meer had gedaan dan zijn haar bandleden zijn echter leer plicht en gewerkt had voor God lingen van de Goudse Waarden en zijn geweten. waar ook het concert is gegeven. Pieter Willem van Milaan is gebo ren op 13 augustus 1850 te Schie dam. Bij toeval vond zijn kleinzoon dhr. A.W. van Milaan, tussen oude documenten, handgeschreven herin- mijn werk en in het gezin van neringen van zijn grootvader. Daar den patroon. Ik had sympathie deze voor Waddinxveen bijzonder interessant zijn, was hij zo vriende lijk het Historisch Genootschap Waddinxveen toestemming te geven een deel in te publiceren. P.W. van Milaan noemt geen namen, maar werkt met initialen. Zelfs Waddinx- ten; en dat zijn bar optreden te- veen wordt niet voluit genoemd, maar als 'W' aangeduid. Burgemeester Westendorp reikte vrijdag de erepenning uit aan Tiny Staal die 33 jaar directrice is geweest in Zorgcentrum De Ze venster. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) houdt op maandag 12 juli aanstaande een korte wan deltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; deelne mers kunnen zich op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activi- teitencentrum (Jan van Bijnen pad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.00 uur vertrekt de groep richting Aarlander- veen. De tocht van zes kilometer gaat richting Nieuwkoop. Bij een staan, um zo mm mogenjK gele- plaatselijke boerderij kunnen de lijke zaken maar beter worden drinken. De tocht gaat door, in ken dat de bewoners op vakantie opgeborgen. En denk ook even zijn. aan de telefoonbeantwoorder. Wanneer toch al een afspraak Voor bellers met minder goede wordt gemaakt voor het water bedoelingen kan de mededeling geven van de planten of het ver zorgen van huisdieren, kan die kennis meteen gevraagd worden uitnodiging zijn. ook de brievenbus te legen. De De politie kan natuurlijk niet post kan het beste worden opge- garanderen dat er na het inle- stapeld op een plaats die vanaf veren van een afwezigheids- gepland op 9 augustus, buiten niet te zien is. Een lamp met een tijdschakelaar wekt 's avonds de indruk dat er mensen thuis zijn. Voor een inbreker kan het heel makkelijk zijn in te klim- REGIO - Het 'hofje' (voormalig 'Huize Groeneweg'), gelegen aan de Groeneweg en De Baan in Gouda, bestaat dit jaar twintig jaar als appartementencomplex voor jongeren. Om dit te vieren, organiseert de Bewonerscom missie 'Baan-Groeneweg' op za terdag 4 September een reunie voor alle (ex-)bewoners. Hiervoor is de Bewonerscom missie op zoek naar oud-bewo ners, die tussen 1983 en 2003 bin nen het complex gewoond hebben. Dezen kunnen zich vóór 1 augustus a.s. aanmelden via hofjesreunie@tiscali.nl, of een schaam mij daarover niet- ston- berichtje sturen naar BWC 'Baan-Groeneweg', Groeneweg 33A, 2801 ZB Gouda. Verder is de Bewonerscommissie voor een samen te stellen reunie- boek en haar archief op zoek naar oude foto's, films/video's, kei van de week. De uitzending vindt plaats tussen 21.00 en 23.00 uur. Tijdens de maanden juli en au gustus zullen er verschillende medewerkers van hun vakantie gaan genieten. Deze program ma's zullen worden vervangen gerenwerkster door non stop muziek met infor matie uit de regio. Natuurlijk blijft RTW FM altijd belangrijke allerlei onderwerpen die te gebeurtenissen en nieuws uit de ken hebben met jeugd regio blijfen verslaan. RTW FM is te ontvangen in de ether via 105.8 mhz op de kabel via 103.4 en na tuurlijk via de astra. de ouderenzorg in de gemeente besloten om aan mevrouw Staal Zevenhuizen-Moerkapelle,' al- de erepenning van de gemeente dus de gemeente Zevenhuizen- in goud toe te kennen. Burge- Moerkapelle. meester Westendorp reikte de Het college van en wethouders heeft daarom gen zijn personeel -hoe ook af te keuren- een uiting was van zijn streven om de resultaten van het Mijn salaris was weder met onderwijs op zijn school steeds ƒ125,- verhoogd: ik had dus ƒ1400. Toch werd door mijn voogd telkens en telkens aange drongen op sollicitatie naar een beter bezoldigde plaats. Lang had ik tegengestribbeld. Immers ik gevoelde me geheel tehuis in ZEVENHUIZEN - Diverse men sen hebben het al opgemerkt; nu C-1000 het nieuwe pand betrok ken heeft, is ook Wereldwinkel problemen rondom de overlast, maar zeker ook de ideeën en be hoeften van de jongeren," aldus renwerker. Ook mogelijke oplos jongerenwerker Liesbeth Redi- singen of ideeën zijn welkom om schuin tegenover, naast ker in een eerder interview. „De besproken te worden in het sig- lijnen van communicatie zijn naleringsoverleg.

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 13