Volleyballer Noorlander verruilt Vrevok voor Agon Op het wat SALE Op hotelschip Ali-B2 moet vrijwel niets en mag bijna alles den. Mijn vorige schip was door de eerdere eigenaar vernoemd naar Ah, een vrouwelijk familiel id. De letter 'B' die hij eraan toe voegde, komt door de uitdruk king: 'Als je A zegt, moet je ook B zeggen'. Die zienswijze past wel bij mij, daarom heb ik de naam Ah B aangehouden toen ik het vaartuig van hem kocht. Vijf jaar heb ik gevaren met deze wat kleinere boot, daarna heb ik hem vervangen door mijn huidige schip. Dit heette oorspronkelijk 't Is niet anders', maar dat von den we erg negatief klinken. Om de naamsbekendheid van onze eerste Ali-B voort te zetten, be sloten we het nieuwe schip om te dopen tot AÜ-B2. Maar voor ik verder vertel, wil je misschien eerst een rondleiding?" Via een klein trappetje komen we bij de zes tweepersoonshut ten, die met een beetje inschik ken ook door drie mensen be woond kunnen worden. „Het onderste bed van het stapelbed kan inderdaad gebruikt worden door een stelletje, of door een ouder en kind. Elke kamer heeft een eigen wasbak; handdoeken en beddengoed zijn standaard inbegrepen. In de gang zijn de twee douches en drie toiletten te vinden. Wij vinden het erg be langrijk dat alles goed werkt en schoon is. De lat komt hierbij steeds hoger te liggen. Mensen willen nu eenmaal een zorgeloze vakantie, dus ze verwachten een accommodatie die steeds luxer is. Al onze arrangementen zijn daarom volpension. En het schip is voorzien van verwarming, waardoor er ook met kouder weer prettig gevaren kan wor den. Toeristen verblijven hier meestal een week, maar we heb ben ook vaak bedrijven te gast. w- duyi<endi|k www.duijvendijkwonen.nl Uitslag Sperwer 3 I Zilver voor Blokland Be Fair eerst tegen Gouda GH-team tegen China iwwiMnMai Door Jolanda van Luinen te® Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182-59 98 68 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 14 JULI 2004 de tweede divisie." (Foto: Liesbeth van der Vis) veerd, er een jaar in gebleven en Vrevok in Nieuwegein, dat plek". door heel Nederland. I rO N t Nj Een uitstekend seizoen waaraan Peter Noorlander goede herin neringen bewaard. Maar toch Sliedrecht, red.) was trainer ge weest bij Ekspalvo in Dordrecht, dat hij naar de eredivisie had ge- van ren. Zo kunnen de gasten alvast wennen aan onze fietsen en kun nen stellen. Liefhebbers kunnen daarna nog de stad in. Morgen na het ontbijt varen we uit naar Gouda. Daar maken we een lan gere fietstocht en gaan we de omgeving verkennen. We heb ben altijd uitgebreide toeristi sche informatie aan boord van de plaatsen waar we aanmeren. Label Himba van 2.339,00 voor 1.595,00 Castelijn Fineon alu. blauw van 6.476,00 voor 3.795,00 sen is dan ook mijn hobby." „Voor ons nieuwe midweek vaar/fietsarrangement Rivieren- ik 's avonds twee keer per week vanuit Delft of Leerdam naar die manier zie ik mijn dochters tussendoor nog even. Dat uit- daarbij op gezonde voeding, met weinig vetten. Onze meevarende scheepskok Jan maakt alles klaar. Nee, onze gasten hebben geen inspraak op het menu, al houden we natuurlijk wel reke ning met diëten. Wij hebben al tijd maximaal twaalf gasten, waardoor je flexibel kunt zijn. Vanavond staat op het menu no- tenrijst met ragout en wortelen met courgettes. En na het toetje van chocomousse-tompouce met peren, vertel ik mijn gasten hoe het programma er verder uitziet. We fietsen vanavond eerst een half uurtje door Alphen, met ei gen fietsen of met één van de zestien die altijd met ons meeva- Voor meer informatie opruiming: GOUDA/WADDINXVEEN - De (Souda-atleet Joost Blokland snelde naar een tweede plaats op de 3000 meter steeple chase bij de NK atletiek in Utrecht. Op de kunststofbaan van Helaas had de Waddinxvener lange tijd de leiding, maar werd in de slotfse voorbij gegaan door meervoudig kampioen en trainingsmaat Si mon Vroemen. De tijd van de Delftenaar was 8.54.2, die van Blokland 9.23.53. De Moordrech tenaar Robert Ton, eveneens lid van AV Gouda, werd zesde in 9.24.76. De vroegere Gouda-at- leet Martijn Delisse won het hinkstapspringen met een af stand van 14.86 meter. „Boegheim (tot deze zomer trai- van de volleybal- vrouwen van Nesselande in Ze- Zijn mooiste herinnering als topvolleyballer? Peter Noorlan der: „Dat is het jaar geweest bij Ekspalvo dat we het ene jaar de gradeerden en het volgende sei zoen weer promoveerden naar de eredivisie. Iedereen heeft daar een goed gevoel aan over gehouden". WADDINXVEEN - Postduiven vereniging de Sperwer nam met 455 duiven deel aan een con cours vanuit Strombeek, afstand 129 km. Lossingstijd 07.50 uur. Aankomst eerste duif 09.21.06 uur, snelheid 1423 mpm. Uitslag: 1-3-4-5-6-7-9 Joh. L. Bol; 2-7 W. Ook nam de Sperwer deel aan aan een concours vanuit Chantilly, afstand 354 km. Los singstijd 07.30 uur. Aankomst eerste duif 11.22.47, snelheid 1510 mpm. Uitslag: 1-2-3 A. v/d Made; 4-5 L.G. Bol. Die vergaderen hier of doen aan teambuilding. Zij blijven meestal één tot drie dagen." Teruglopend naar het midden van het schip komen we bij de salon, waar de gasten kunnen eten of anderszins samen hun tijd doorbrengen. In een wand kast is een keur aan gezelschaps spelletjes en boeken te vinden. Ook is er een barretje met zelfbe diening. „En hier is dan onze keuken, die twee jaar geleden vernieuwd is. Sinds die tijd heb ben we een afwasmachine. Cor vee hoeven onze gasten niet te doen. Christiane zorgt voor de samenstelling van het menu, dat altijd erg afwisselend is. Zij let Ven en Mark Lentelink. We draaiden een goed seizoen en liefde. Wij wilden alles zo origi neel mogelijk houden, maar voor het comfort van onze gas alles is. „Alles wat met varen te maken heeft, heb ik mezelf door de ja- ren heen aangeleerd. Het begon voor mij met vlotten bouwen op de Rijn. En mijn opa voer zijn he le leven op een klein vracht scheepje. Je kimt dus zeggen dat ik erfelijk belast ben. Mijn opa's boot is in de familie gebleven; mijn vader heeft het op een ge geven moment verbouwd tot va- kantiescheepje voor zijn gezin. Daar heb ik dus het sturen ge leerd. Hoewel ik eigenlijk van jongs af aan wilde varen, heb ik de opleidingen mavo en meao gevolgd. Maar toen ik mijn me- ao-diploma in handen kreeg, was een kantoorbaan iets wat ver van mijn bed lag. Ik werd be ver matroos binnenvaart en kwam door dat werk in contact met charterschippers. Sinds 1979 heb ik in loondienst vaarvakan ties georganiseerd, maar op een gegeven moment lag het voor de hand om voor mezelf te begin nen. Dat is nu achttien jaar gele- ren. In dat jaar wekte ik als de interesse van hoger spelende clubs. Rentokil/Zevenhuizen Voor meer informatie over hotel- maar in december 1996 hebben schip Ali-B2 kunt u bellen met we een huisje aan de wal ge- 06-54673681 of kijken op de web- kocht. Als het weer goed is, fiets site www.ali-b2.nl M ALPHEN - Aan de Oudhoomse- weg in Alphen ligt ter hoogte van het Rijnland Ziekenhuis ho telschip Ali-B2 rustig te dobbe ren op de Rijn. Na een week te hebben gevaren van Alphen, via Nieuwpoort, Culemborg en Leerdam, naar Gorinchem, is de boot vanmorgen weer aangeko men in zijn thuishaven, waar hij een eigen meerpaal heeft. Deze zaterdag is voor het klassieke hotelschip een zogenaamde wis- seldag: om 10.00 uur heeft de groep gasten afscheid genomen en tegen 16.00 uur wordt een nieuw gezelschap verwacht. Schipper Gerrit Wassenburg (47), zijn levenspartner Christia ne (42) en het schoonmaakbe drijf zijn in die tijd druk in de weer om alles op weer tiptop in orde te krijgen. Maar zoals het een goed gastheer betaamt, neemt Gerrit de tijd om me tus sendoor te vertellen over het le ven en werken op de Ali-B2. De boot waarvan hij schipper, eige naar, reisleider en manusje van bij'Ekpalvo en nu bij Rijnmond speelt, ben ik een keer vijfde ge worden bij het NK. Nu speel ik af en toe nog een toernooi met vrienden. Beachvolleybal doe ik nu voor de lol. Dit jaar kan ik weer met vakantie naar Turkije en naar de wintersport. Daar moest je voorheen als volleybal ler rekening mee houden. Bij Ekspalvo stond in je contract dat je geen geld kreeg als je tijdens de wintersport een blessure op liep". Ook het beachvolley heeft Noorlander op een lager pitje gezet. „Ik heb twee jaar serieus aan beachvolleybal gedaan. Sa men met Bas Gijssen, die eerst Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laagland gaan, dichtte Hendrik Marsman een kleine zeventig jaar geleden. Nederland en water zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. In het Groene Hart is het niet anders: rivieren, kana len, plassen en vaarten bepalen voor een groot gedeelte het land- schap. Omdat de zomer bij uitstek de periode is om het water op te gaan, duikt deze krant de komende weken in de wereld van de waterrecreatie. Deze week: hotelschip Ali-B2 uit Alphen. Door Bert Hertog zoon van Frans. In mijn eerste WADDINXVEEN - Hij had nog volledige seizoen als midden- een contract van een jaar bij Vre- aanvaller in het eerste team vok in Nieuwegein, maar toch draaiden we redelijk goed mee. verruilde volleyballer Peter We eindigden als derde, we red- Noorlander enkele weken terug den het net niet om te promove- de eredivisionist voor de derde divisieclub Agon uit Boskoop. „Het was een combinatie van factoren", vertelt de 29-jarige wilde mij hebben voor het twee- volleyballer uit Waddinxveen, de team en ook Radius in die ooit bij Be Fair begon. „Ik Gouda toonde belangstelling. Ik koos voor Radius waar ik met het tweede team, dat werd ge- GOUDA/WADDINXVEEN - Het jeugdteam van het Groene Hart neemt van dinsdag 20 tot en met zaterdag 24 juli voor de vijfde keer deel aan het interna tionale jeugdvoetbaltoemooi om de Haarlem Cup. Vorig jaar werd de beker door de C-junio- ren uit de Goudse regio gewon nen. Het Groene Hartteam is in gedeeld in poule C met Barry Villa Colts 1 (Wales), SheaZhen Yan Tian (China), IFK Sundsvall (Zweden), Westlandia en Oost- Watergraafsmeer. Op dinsdag 20 juli start om 11.45 uur op het RCH-terrein in Heemstede de wedstrijd tegen de Chinese jeugd. Om 13.15 uur wordt aan getreden tegen de jeugd uit Wa les. Een dag later staan de overi ge drie poulewedstirjden op het programma. De finales zijn za terdag eveneens op het terrein van RCH. Tot de selectie van scout/organisator Piet den Boer uit Bodegraven behoren onder meer Richard van Horssen en Jaël Zoutewelle (Jodan Boys), Sander Klaasse (Be Fair), Robin Kaspers (ESTO), Erwin van de Klis (Oudewater)EN Thomas de Jonge (Spirit). Trainer is op- i nieuw Paul van Veen, de trainer van RVC'33 uit Reeuwijk. De be geleiding bestaat verder uit Rolf Kerkman (assistent-scheidsrech- ter), Teun Bakker (verzorger Ar gon) en Henk Zaal (bestuurslid Zwammerdam). In de overige poules spelen jeugdteams uit de Verenigde Staten, Taiwan, Ier land, Finland, Engeland en Ita lië. een volleybalteam heb behaald. We wonnen van Piet Zoom- ers/Dynamo en Zwolle. In het individuele klassement van alle landen. Tijdens de jubileumvie- van Waddinxveen en Be Fair. Na spelers eindigde ik op de tiende ring ter legenheid van het veer- twee maanden mocht ik al mee- plek". tig jarig bestaan heb ik nog met trainen in het eerste team. Ver- oud-Be Fair mee gevolleybald", volgens werd ik bij het eerste team ingedeeld dat speelde in de promotieklasse en werd ge traind door Cees Swets. Ik heb het eindpunt was van zijn car- gespeeld met Paul en Mark van riere als topvolleyballer. Ko- Yperen en Edwin van Erk, de mend seizoen gaat hij spelen bij het tweede seizoen in de eredi visie degradeerden we, maar daarna zijn we weer gepromo- Volleyballer Peter Noorlander zegde zijn nog een jaar doorlopende contract met eredivisieclub Vrevok in Nieuwegein op. Komend seizoen komt de Waddinxvener uit voor Agon uit Boskoop. Schipper Gerrit Wassenburg van de AH-B2 uit Alphen. Het ruim tachtig jaar oude vrachtschip is in 1991 omgebouwd tot hotelschip. Wassenburg verzorgt op de Ali-B2 fiets- en vaararrangementen Foto: Walter Plantje ten moet je wel eens concessies doen." Hij vertelt hoe zijn Chris tiane, moeder van hun twee dochters van 10 en 7 jaar, aan wij die zonodig anders af- boord is gekomen als een van de Liefhebbers kunnen eerste Duitse gasten. „Kennelijk idee omdat ik tijdens het vond ze het reisaanbod en mij erg leuk. Oorspronkelijk komt ze uit Postdam, maar al snel is ze naar Nederland verhuisd en hier aan dat wij samen zo'n goed team zijn. Onze eerste jaren waren echte tropenjaren met veel pio- Met onze fiets/vaararrangemen- nieren, al is het huidige seizoen ten staan wij dicht bij de natuur. Het blijft een bijzondere bele- op te doen. Maar wie liever een keer aan boord blijft, is daar ook vrij in. Want hier moet bijna niets huis om daar te overnachten. Op en mag bijna alles. De Ali-B2 vaart met alle soorten weer. Wij blijven dan op de binnenwateren stapje maak ik graag, maar tiet en komen zelden op het Ijssel meer en de Waddenzee, waar het bij slecht weer nogal kan spoken. Destijds zijn we begonnen met land Holland, dat in september een vaarroute, maar inmiddels van start gaat, heb ik zelf alle zijn dat er zes geworden. Zo wegen eerst zelf gefietst om de hebben we ook een arrangement route uit te stippelen. Ik vind dat dat leidt door vijf provincies, belangrijk, want waarom zou je van Alphen naar het Friese Bart- langs een drukke snelweg fiet- lehiem." sen, als je even verderop een De schipper vertelt dat zijn vaar- mooi toeristisch paadje hebt? Op tuig, met de maten 31,50 bij 5,40 die tochten gaan we 's morgens meter, oorspronkelijk een eerst drie a vier uur varen en vrachtschip was met een open daarna met een gids van de VW laadruimte. Het had 65 jaar lang zo'n 35 kilometer fietsen. Maar zand en grind verscheept, toen onze gasten mogen ook zelf op Gerrit het in 1991 kocht en liet pad met een fietskaart van de verbouwen. „De stuurhut is omgeving. Iets heel anders is ons daarentegen nog in oorspronke- tweede nieuwe midweek cre- lijke staat, want dat is toch mijn atieve arrangement, genaamd spelevaren. Hierbij leggen we 's morgens tijdens het varen het Noord-Hollandse landschap vast in schilderijen, tekeningen, boetseerwerk en geschreven ver halen. 's Middags hebben we dan een walprogramma. Ik kwam op dit varen zo gefascineerd word door de natuur. De boot ligt namelijk hoog op het water, waardoor je een prachtig uitzicht hebt op de boord gekomen. Ik ben blij omgeving." De schipper besluit zijn verhaal met de constatering: „Ja, dit werk houdt me jong. Ik vind het dan ook heerlijk om het de men- ook altijd een marathon. Toen sen naar de zin te maken met iets we nog geen kinderen hadden, wat ik zelf graag doe!" ving om rondgevaren te worden woonden we hier aan boord, in het afwisselende Hollandse maar in december 1996 hebben landschap op een klassiek schip we een huisje aan de wal ge en vanuit de havens wat cultuur heb altijd het volleyballen kun nen combineren met mijn werk. Op het laatst werd dat lastiger, traind door Wim Boegheim, Ik werk als financieel specialist promoveerde van de derde naar bij een callcenterbedrijf in Zoe- termeer en kreeg het drukker. Ook de motivatie om vier, vijf keer per week naar Nieuwegein ner/coach te rijden om te trainen en wed strijden te spelen werd minder, venhuizen en nu trainer van Met de vier seizoenen bij het Dordtse Ekspalvo er bij heb ik vijf jaar op hoog niveau gevol leybald. Komend seizoen ga ik leid. Toen het eerste team in een vriendenteam bij Agon in Radius zich terugtrok heb ik Boskoop spelen. Ik heb Vrevok nog een jaar in het tweede team wel moeten beloven dat ik niet gevolleybald met onder meer meer bij een andere eredivisie- Luuk en Max Backer, Laurens club aan de slag ga". Nijdeken, Erik-Jan Rothfusz en Walter Remmerswaal. Het sei- Peter. Noorlander, broer van lin- zoen 1998-1999 was mijn laatste ker-verdediger Arnold Noorlan- seizoen in Gouda. Ik heb in te der, die in het afgelopen seizoen taal vijf jaar bij Radius gespeeld, bij de voetbalclub Be Fair werd Daarna ben ik naar Ekspalvo in onderscheiden met de zilveren Dordrecht gegaan waar ik vier schoen maar inmiddels zijn seizoenen heb gevolleybald. In schoenen aan de wilgen heeft gehangen, begon op zeventien jarige leeftijd met volleybal bij het gelijknamige Be Fair. Daar voor beoefende hij de tumsport weer gedegradeerd. Toen werd bij TOOS. Met het jongensclub- ik gevraagd door eredivisieclub Agon in Boskoop. „Met een team behaalde hij een derde Vrevok in Nieuwegein, dat vriendenteam willen we kam plaats bij de Nederlandse kam- werd getramd door Michel Eve- pioen worden in de derde divi- pioenschappen. „Daarna raakte raart. Ik heb daar als diagonaal- sie. Er speelt een aantal jongens ik uitgekeken op het turnen, speler een seizoen gespeeld met met potentie in Agon zoals Ro- Voor het turnen was ik vrij lang. Jochem de Gruyter, Paul van der bin Koele van Be Fair en Walter Volleybal werd mijn nieuwe Ven en Mark Lentelink. We Remmerswaal, die ik ken van sport. Via de Samenwerkings- draaiden een goed seizoen en mijn periode bij Radius. Verder school ben ik bij Be Fair-volley- haalden de play offs. De zesde spelen Rolf Koetsier en Arie-Jan bal terechtgekomen. Mijn leraar plaats in de eredivisie is de van der Wel afkomstig uit Moer- Ton Baars zat al bij Be Fair. Ik hoogste klassering, die ik met kapelle, er. Voorheen hebben zij ben halverwege de competitie een volleybalteam heb behaald, in Zevenhuizen gespeeld. Maar begonnen in het derde team. Ik We wonnen van Piet Zoom- op de duur zal ik wel bij Be Fair, kwam onder de hoede van ers/Dynamo en Zwolle. In het waar ik ooit ben begonnen, be- Frans van Erk, oud-voetballer WADDINXVEEN - De selectie van de voetbalclub Be Fair her vat op maandag 2 augustus de training voor de nieuwe compe titie. Op zaterdag 7 augustus wordt geoefend bij het naar de vierde klasse gepromoveerde Gouda, waarna op dinsdag 10 augustus in het Burgemeester Warnaarsportpark met twee teams wordt gespeeld tegen Ber- kel om de Van Bommelbokaal. Op zaterdag 14 augustus is er een trainingsdag in Den Ham. Op zaterdag 21 augustus wordt geoefend bij MSV'27. Op dins dag 17 en 24 augustus en zater dag 28 augustus speelt Be Fair bekerwedstrijden. Het tweede team oefent op 24 augustus te gen Groeneweg. De selectie van Be Fair bestaat uit de volgende 32 spelers: Rob den Adel, Bart- Jan de Bas, Mario Biesheuvel, Martijn Clardeij, Matthijs Com peer, Edwin Geluk, Benjamin Gibbon, Marcel van Hagen, Wil liam Hoogeveen, Mark de Jong, Jesse Kok, Edwin Kraan, Thijs Kruithof, Koen Meijer, Henk-Jan Molenaar, Raymond Oldenburg, Stefan Oorschot, Johan Scheuier- man, Jan-Willem van Schone- veld, Johnny Slagboom, Henk- Jan Stok, Tim Terra, Roel Timmermans, Ron van Tol, Bart Veen, Niels en Patrick Vermeu len, Henk-Jan Verzijl, Chris Vis ser, Wibout van der Wees, Stefan van Wijk, Mark van Harskamp. Trainer is Cees Fransen, assis- tent-trainer Bouke Cok en elftal- leider Bram Kraan. Als vaste grensrechters zullen Wijnand van Triet en Kees van Hoven fungeren. De verzorging is in handen van Vincent Groenendijk en Sjaak vah Luinen. >4

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11