I Discussie over In het land van de draken Historisch centrum weer geopend Auto te water B'innenste B'uiten festival bij Orion pensioensleeftijd brandweermannen I, JPWB W* Spoorwerkzaamheden tussen Alphen a/d Rijn en Leiden i n Met 246 km Medewerkers Onderzoek naar beroving met geweld Onder invloed Geurige zomer- produkten bij Wereldwinkel De Wyrhal over N11 Special over «GLASBEEK overmeesteren insluiper i a LAST-MINUTES WOENSDAG 21 JULI 2004 r WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS K ZULLEN- UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 57e JAARGANG nr. 2910) OPLAGE l'5300EXEMPLAREN1 C" Z TOTAALOPLAGE RIJN Ef Vanaf 9 augustus 2004 Professionele pedicure praktijk Ia autoschade b.v. Sport TOTAALOPLAGE RUN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN IV (Foto: Liesbeth van der Vis) Ed Vieveen exposeerde zijn paint-brushdraken in hun natuurlijke leefomgeving. HE nCM WADDINXVEEN RTW FM is te onvangen op de 4 t Waddinxveen op reis Een nieuwe rubriek in het Weekblad waar diverse or ganisaties vertellen waar zij een steentje bijdrage in het buitenland. Lees verder op pagina 7. Op het water In de zomerrubriek 'Op het water' deze week een ver haal over de Reeuwijkse surfclub. Lees verder op pa gina 13. op op 103.4 FM op de kabel in Waddinxveen. toch niet oud/' aldus Doomhein ver baasde over het 'gedwongen' pensioen. In Waddinxveen zullen de vrij- bruik van air brush om muren of voorwerpen te beschilderen. Met behulp van een kleine ver stuiver kan hij zeer secuur werken en lopen de kleuren goed in elkaar over. Voor meer info: Ed Vieveen, tel. 0182- 636098 (i.v.m. de vakantie is Ed Stremmingen voor wegverkeer In verband met deze werkzaam heden wordt het wegverkeer ter hoogte van de volgende overwe- Vieveen vanaf 30 juli bereik baar op bovenstaand num mer). De verdachte kreeg een proces verbaal. Ook het assortiment van hou ders voor wierook is uitgebreid: Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Telefoon 0182-61 25 88 www.glasbeek.nl WADDINXVEEN - De politie hield op dinsdag 20 juli rond 04.55 uur op de Busken Huet- laan een 28-jarige automobilist uit Waddinxveen aan als ver dachte van het rijden onder in- Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Cultureel Centrum Orion, post bus 85100, 3009 MC Rotterdam. Graag aangeven om welke dis cipline het gaat en foto's mee zenden. Voor meer informatie: 010-4204480. Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) voetverzorging/pedicure ZEVENHUIZEN - Het Historisch Centrum 'Ons Verleden' is op za terdag 24 juli weer geopend voor het publiek. De deuren zullen ge opend zijn van 13.30 uur tot circa 16.00 uur. Op de benedenverdie ping zit de Stichting Oud Zeven huizen/Moerkapelle met haar prachtig ingerichte oudheidka mer over de regio, met daarnaast de thematentoonstelling over de boerderijen uit de regio. In de filmzaal is de première van het tweede deel van de D.V.D. over Joh. Chr. Van Zuylen. Dit zijn de boerderijen die hij tussen 1943 en 1946 geschilderd heeft om zijn gezin te onderhouden. Tevens vindt u de genealogische werk groep die zich bezig houd met fa re sloot) gesloopt en vervangen. Hiertoe wordt eerst het spoor op die plaatsen opgebroken waarna de duiker wordt gesloopt. Na het slopen wordt een grote buis geplaatst, daarna wordt het gat gedicht met grond en ballast grind. Tot slot wordt het spoor weer teruggebouwd. Vanwege de veiligheid voor de baanwer- kers vindt er géén treinverkeer plaats. Door alle werkzaamhe den te clusteren en gelijktijdig uit te voeren, heeft ProRail de hinder voor de treinreizigers kunnen beperken tot één week. REGIO - Dit jaar is er weer een B'innenste B'uiten-festival in en om het Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91 in Rotterdam/Zevenkamp. Van 26 september tot 3 oktober kan iedereen komen genieten van de verschillende kunstvor men uit Zevenkamp. De organi satie is op zoek naar enthousias te kunstenaars/muzikanten uit Zevenkamp e.o. die hun werk (schilderen, keramiek, fotogra fie, beelden, muziek, poëzie, theater, video, etc.) in en om het Cultureel Centrum Orion willen laten zien aan een groot pu bliek. Ook zal er op 2 en 3 oktober een kunstroute georganiseerd wor den die door Zevenkamp, Om moord en Nesselande loopt. weermannen die met moeite af scheid kunnen nemen op hun 55e. „De pensioensleeftijd is tien tallen jaren geleden vastgesteld. Tegenwoordig worden mensen WADDINXVEEN - Interieur kunstenaar Ed Vieveen expo seerde vorige week zijn paint- brushdraken in hun leef omgeving. Vieveen maakt ge- Waddinxvee langrijk informatie over ons voorgeslacht. Op de bovenver dieping is een echt streekmuse um: 't'Molenverleden', dat ge heel in het teken staat van de molens. Tevens is er de tentoon- REGIO - Tussen Alphen a/d Rijn wijken stellen hun huis of en Leiden wordt in opdracht van ProRail op zestien plaatsen ge werkt aan het spoor. De werk zaamheden starten op zaterdag 31 juli om 01.15 uur en duren tot zaterdag 7 augustus 06.00 uur. In deze periode is geen treinver keer mogelijk tussen Alphen a/d Rijn en Leiden. Om de 'treinvrije periode' van 168 uur zo goed mogelijk te benutten, vinden de werkzaamheden zowel overdag als 's nachts plaats. REGIO - De politie heeft op za- country- zanger Reeves bij RTW FM Aangesloten bij Pro Voet kOC Diabetes- en Reumavoet Pijnlijke, vermoeide voeten? Het knippen gaat moeizaam? Tel. (0182) 63 82 63 Peuleyen 30. V addinxveen. Behandeling op afspraak. Betalingen contant. 'Vierdaagse vraagt om een gedegen voorbereiding.' Waddinxvener Wim Vis- schers loopt deze week in Nijmegen zijn vijfde Vier daagse. Lees verder op pagi na 3. ZEVENHUIZEN - Deze zomer wordt op geurige producten een extra accent gelegd. Leuk zijn de geurkaarsen in diverse soorten en maten, versierd met droog bloemen. Mooi voor eigen huis, maar ook heel geschikt om ca deau te doen. Voor aromalamp- jes zijn er aardige setjes met drie miliestambomen, en andere bij- geurparfums te koop. Maar met name het wierookassortiment is aanmerkelijk uitgebreid. Er zijn niet alleen nieuwe geuren bijge komen, maar ook de verpakkin gen zijn zeer gevarieerd: zoals fleurige waaiers met lange of stelling te zien van de molens van korte wierookstokjes, geschenk- Overschie door de jaren heen, sa mengesteld door de heer van Bos en de Stichting Jan C. Lunen burg. De entree gratis, doch een WADDINXVEEN - Brandweerlieden en ambulancepersoneel kwamen vorige week landelijke in actie tegen het (eventueel) verhogen van de huidige pensioensleeftijd. Op dit moment mo gen alle brandweerlieden en ambulancepersoneel in dienst van de gemeenten met 55 jaar met pensioen. De gemeenten willen af van die regeling. Wegens de vergrijzing kan het personeel vol gens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) niet voorbij gaan aan de maatschappelijke noodzaak om langer door te werken. De brandweerlieden in Waddinxveen zijn niet in ac tie gekomen. „De beroepsbrandweer valt in Waddinxveen onder de gemeentelijke CAO. Op hun 55ste worden ze oingeschoold en krijgen een kantoorbaan," aldus brandweercommandant Gert Huizer van Brandweer Waddinxveen. Vervangend vervoer De NS zet bussen in. Reizigers kunnen voor meer informatie kijken op www.ns.nl en tele- vloed. Agenten controleerden de tekstpagina 754, of bellen naar man en roken een sterke alcohol- 0900-1475 (0,35 euro p.m.). Bij de lucht. De ademanalyse gaf als NS-verkooppunten ligt de folder uitslag 450 ug/1 (limiet 220 ug/1) 'Gewijzigd treinverkeer' met uitgebreide businformatie. terdag 17 juli omstreeks 9.45 uur een 28-jarige motorrijder uit Waarder aangehouden wegens te hard rijden. Agenten hielden een snelheidscontrole op de Nil met behulp van een lasergun. De WADDINXVEEN - RTW FM snelheid van de motorrijder komt op woensdag 28 juli met werd gemeten op 246 km/u, ter- een special over Jim Reeves. Op wijl 100 km/u is toegestaan. De 31 juli is het namelijk veertig jaar politie maakt proces verbaal op geleden dat de bekende country- en vorderde het rijbewijs en de motor van de bestuurder in. De politie stelt een onderzoek in en is op zoek naar getuigen. Per sonen die iets bijzonders hebben gezien in de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 juli tussen 2.00 en 3.00 uur op de Van Boetzelaer- straat te Alphen aan den Rijn worden verzocht contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. pakketjes van wierook met een de leuk houdertje erbij, kegeltjes in een mooi doosje, enz. Heel mooi zijn de houten opbergdozen vrijwillige bijdrage is welkom. De voor de lange wierookpakjes. koffie staat klaar. Het Historisch Centrum 'Ons Verleden' is te vin den op de Tweemanspolder 15 te naast de grote en kleine gondels Zevenhuizen (volg bordjes 'oud- zijn er nu ook kleine ronde heidkamer') Voor meer informa- 'schaaltjes' van hout, met in het tie: johan@bovenmolen.nl of 06- midden het gaatje voor het stok- 53385372. je. De as wordt mooi in het schaaltje opgevangen. Ook is er een ronde houder met een boed dhabeeldje erop. Er zijn wierooksoorten, waar muggen niet van houden, zoals het anti-mug wierook en het zui- veringshout. Voor warme zo meravonden zeer aan te bevelen! De winkelwagen staat elke vrij dag en zaterdag van 10.00 uur - Leidse Schouw (tijdelijke stop- 16.00 uur op het C-1000 plein, lichten), Hazerswoude-Rijndijk: Gemeneweg (zuid/noord ver binding blijft intact, noord/zuid verbinding wordt één rijstrook), Zoeterwoude: Burgemeester Smeetsweg (noord/zuid verbin ding blijft intact, zuid/noord verbinding wordt één rijstrook). REGIO - De politie stelt een on derzoek in naar de gewelddadi ge beroving van een 27-jarige man uit Alphen aan den Rijn. In de nacht van vrijdag 16 op zater dag 17 juli omstreeks 2.00 uur werd hij op de Van Boetzelaar- straat in Alphen aan den Rijn aangesproken door een man. Deze man stond samen met twee andere mannen en een vrouw naast een zilverkleurige auto. Toen het slachtoffer dichterbij kwam, werd hij zonder duidelij ke reden in zijn gezicht geslagen door de man die hem aansprak. Door de klap viel hij op de grond, waarna hij nog enige klappen en schoppen kreeg, waardoor hij het bewustzijn verloor. Toen het slachtoffer bij bewustzijn kwam miste hij zijn GSM. Het slachtoffer liep ver wondingen op aan gezicht, hals en ribben. n Er zijn voor- en tegenstanders gemiddeld een stuk ouder. Met 55 voor het al dan niet verhogen van jaar ben je helemaal nog niet de pensioensgerechtigde leeftijd, oud," aldus Huizer. Ook vrijwilh- Volgens de vakbond AbvaKabo ge brandweerman Dirk Doom- FNV is langer doorwerken (ook hein moest met pijn in zijn hart in na een omscholing) geen optie, maart van dit jaar afscheid nemen Door de zware fysieke en psychi- van het brandweerkorps Zeven- sche belasting zouden ambulan- huizen/Moerkapelle. „Ik? Ik ben cepersoneel en brandweerlieden op hun 55e 'gewoon op zijn'. „Ik die zich met zijn 55 jaar ook kan me goed voorstellen dat brandweermannen van een jaar op 40,45 in actie zijn gekomen. Zij rekenden op een pensioensleeftijd willige brandweerlieden tot dus- van 55 jaar. Daar was hun pen- ver het bijltje erbij neer moeten sioensregeling ook geheel op af- gooien als zij 55 jaar worden. Met gestemd," aldus Huizer. enkele uitzonderingen: „Wanneer Maar er zijn ook genoeg brand- iemand een goede reden heeft om nog een jaar langer te willen blij ven, dan kan ik daar toestemming voor geven," aldus Huizer. gen gedurende een week ge stremd: Alphen a/d Rijn: Lo- rentzweg (gehele afsluiting) en ZEVENHUIZEN - Medewer kers van een rozenkwekerij aan de Knibbelweg wisten op maan dag 19 juli rond 12.00 uur een 42-jarige man uit Rotterdam te overmeesteren en te overhandi gen aan de politie. De Rotter dammer werd door de mede werkers betrapt toen hij in de bedrijfskantine de jaszakken van medewerkers doorzocht. De verdachte is ingesloten. De politie is met een onderzoek be gonnen. zanger Jim Reeves op veertigjari ge leeftijd bij een vliegtuigonge luk om het leven kwam. In het bekende programma Nashville Expresse van Leen van de Hoeven wordt daarom op woensdag 28 juli van 22.00 tot 23.00 uur een special gewijd aan BOSKOOP - Een dertigjarige het leven en werk van deze zan- automobiliste uit Zoetermeer ger. Legendarisch zijn onder an- heeft op donderdag 15 juli haar dere de nummers 'He'll have to paar maanden oude baby tijdig go, Welcome to my world en Ha- uit de auto weten te halen toen ve I told you', die door deze deze in het water langs de zoetgevooisde bariton ten geho- Spoelwijkschedijk terecht re zijn gebracht. Het programma kwam. De vrouw had omst- wordt herhaald op zondag 1 au- reeks 06.30 uur de auto langs de gustus van 19.00 tot 20.00 uur. kant geparkeerd waarna ze uit stapte om naar een van de wo ningen te lopen. De vrouw zag frequentie 105.8 FM in de ehter plots de auto in het water rij den. De vrouw is direct het wa ter in gesprongen om haar kind uit de auto te halen. Beiden ble ven ongedeerd maar zijn voor controle overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. De au to moest uit het water worden gesleept. Kunstenaars woonachtig in de ze atelier open voor publiek gedu rende twee dagen. De ervaring in omliggende gemeenten heeft geleerd dat kunstminnende be zoekers een gerichte belangstel ling hebben voor de getoonde kunstwerken. Kunstenaars die aan de kun stroute en/of aan het B'innenste B'uiten-festival willen meewer ken worden van harte uitgeno digd te reageren. Dit kimt u doen door te mailen: cc.orion@zonnet.nl, of per post: Gedurende één week worden op zestien plaatsen in de gemeenten Alphen a/d Rijn, Rijnwoude, Zoeterwoude en Leiden oude duikers (een waterverbinding onder het spoor om water af te voeren van de ene naar de ande-

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 1