Groene Hartteam in finale verslagen Zomerschaak s Spanning is terug bij de Op het water Idai Utrechters vinden gat in de markt aan de Oude Rijn ,ewe Be Fair Neuzelbazaar in de Dreef Niels Koetsier weer verder Oefenreeks Moerkapelle Open Toernooi De Gouwe Smash Van der Laan bij legenden Nieuwe onderneming verhuurt en verkoopt boten en sloepen in Harmelen eerst tegen WDS WADDINXVEEN - De resultaten in de top van het zomer- WADDINXVEEN - Bij het pols- zaterdag 25 september een ge- Door Jolanda van Luinen nen van Albert Prins, evenals Arjen Zuurmond en Jaap Smit zwart zijn tegenstander en be diende zich van het From Gam- ken. Mede WSV'er Albert Prins was hier debet aan. Met nog 5 ronden voor de boeg se! Pouwelse liep hiermee tegen z'n eerste nederlaag van het toernooi aan. Hiermee meldt Jan zich ook di rect als één van de kanshebbers dachten een goed plan te heb ben, maar uiteindelijk bleek de balans van de sloep niet goed te zijn. Inmiddels waren in Turkije al een mal en een contramal ge maakt; dat proces moest hele maal opnieuw gedaan worden. Ik ben er zelfs voor naar Turkije teruggeweest. Maar uiteindelijk zijn hier op 15 juli drie sloepen gearriveerd.” voor vijftien uur vaarplezier. Een 'waterkaart' aan de muur laat de delijk koopt, mag zelf bepalen of er een elektro- of een dieselmo tor in komt. We hebben al be dacht dat de allereerste koper van een boot het eerste seizoen gratis stalling en onderhoud krijgt. Maar behalve voor de winter, lijk deel uit van diverse ANWB wandel- en fietsroutes. En lief hebbers van een compleet dagje op het water, kunnen bij het re serveren van een boot zelfs een gevulde picknickmand bestel len." overkwam ook Hans van Offe ren tegen Wim Mulder binnen en niet al te groot aantal zetten. Voor de twee remises deze ronde tekenden Mark van Putten tegen Ronald Dannis en Jaap Smit te gen Ton Bronk. Arjen Zuurmond van de avond ten koste van Henk van Erk en met Nico Dannis wil- hebben we dit type dus Ouden rijn 580 gedoopt." Van Brummelen vertelt hoe de ingenieur, die jarenlang in Tur kije heeft gewerkt, voor Ouden rijn contacten heeft gelegd met een botenfabrikant aldaar. „De boten laten we casco maken, het aftimmeren en het installeren van de elektro- of dieselmotor gebeurt in Nederland. Dit laten we één keer voordoen en daarna doen we het zelf. Dat is geen probleem, want behalve dat we allebei een opleiding tot houtbe werker hebben gevolgd, heeft Ruud ook de MTS doorlopen. Onze opzet is zoveel mogelijk zelf doen. Dat is leuk voor ons en goedkoper voor de klanten die een boot willen kopen." Aan de uitgeknipte advertenties aan de muur te zien, heeft de verhuur van de sloepen wat ver traging opgelopen. Achtereen volgens wordt er namelijk mel ding gemaakt van de startdata 1 juni, 30 juni en 12 juli. „We heb ben inderdaad pech gehad met het nieuwe ontwerp", geeft Syl vain van Brummelen toe. „We leert dat elke kano voorzien is van een naam. „Dat zijn de na men van vrienden en familiele den die ons geholpen hebben de hal op tijd klaar te krijgen. Zo moest er voldoende stroom ko men en moesten er extra leidin gen voor de oplaadpunten van de elektroboten worden aange legd. Ja, als eenmaal het mooie weer doorzet, verwachten wij veel boten op het water te heb ben. Het jaagpad, dat achter ons pand langs loopt, maakt name- Waddinxvener Sander Klaassse, die ook aanvoerder was, en Björn Rozemeijer van Alphense Boys. Op de rechtsbackpositie wisselden de BVCB'ers Niels Kahlman en Brian Lexmond el kaar af. Jaël Zoutewelle van Jo- dan Boys toonde zich een lastig te passeren linker-verdediger. Op het middenveld verrichtten Robin Kaspers (ESTO), Leon Overbeek (Sportlust), Mark van de Maarel (Argon) en Twan Bakker (Argon) goed werk. Op de vleugels haalden Erwin van der Klis (Oudewater) en Tho mas de Jonge (Spirit) regelmatig de achterlijn om panklare voor zetten af te leveren. Deniis van Puten (Alphense Boys) en Mau rits Splinter(ARC) toonden zich als aanvallers gretig bij de af werking. Met name de kleine gedrongen Splinter maakte tegen Oost-Wa- tergraafsmeer met een mooie boogbal van ruime afstand een fraai doelpunt. Ook op de derde en vierde dag werden vier van de vijf wed strijden ruim gewonnen. Alleen tegen het Ierse Killarney werd met 0-0 gelijk gespeeld. Na een 3-2 zege op All Stars uit Bo skoop bereikte het Groene Hart- team de finale waarin zaterdag middag op het hoofdveld van de vroegere betaalde voetbal- WADDINXVEEN - Op zaterdag 31 juli begint het Rabobank Open Dubbel Toernooi van ten nisvereniging De Gouwe Smash. Dit toernooi duurt tot en met zondag 8 augustus. Er wordt ge speeld in de categorieën 5,6 25+ en 7 25+ in de onderdelen da- mesdubbel, gemengddubbel en herendubbel. Het toernooi is ook onderdeel van de Grand Siam van de tennisverenigingen Bo skoop, Be Fair, Tv Waddinxveen en De Gouwe Smash. Dat het toernooi leeft in de regio blijkt uit het aantal inschrijvin gen. Er hebben meer dan 240 tennissers ingeschreven. Het be loofd hierdoor een zeer span nend toernooi te worden met tennis op hoog niveau. Door de evenementencommissie wordt de hele week van alles ge organiseerd zowel culinair als gezelligheid. Kortom het is de moeite waard om deze week het tennispark te bezoeken. Het ten nispark ligt in het Wamaarplant- soen naast de kinderboerderij. MOERKAPELLE - De voetbal club Moerkapelle hervat de trai ning voor de selectie op zaterdag 7 augustus. Op zaterdag 14 au gustus wordt geoefend bij DWO in Zoetermeer en op 21 augustus bij Zestienhoven (2 teams). Op de dinsdagen 17 en 24 augustus speelt Moerkapelle bekerwed strijden. In het kader van het 75- jarig bestaan begint op vrijdag 27 augustus de 24 uurs-mara- thon. Op zaterdag 28 augustus wordt om 17 uur gevoetbald te gen Lucky Ajax. Het jubileumprogramma is ver der: woensdag 1 september: re ceptie, donderdag 2 september: sponsoravond, zaterdag 4 sep tember: reunie en jubileumfeest. Het opvallendste feit uit de ne gende ronde is dat er van de der tien gespeelde partijen, een re- Stilletjes „Wij zijn erg trots op ons eigen ontwerp, dat we vanaf 'nul' heb ben opgebouwd. Speciaal aan het ontwerp zijn de twaalf ka mers van de sloep, waardoor de boot praktisch onzinkbaar is. Mocht een kamer onverhoopt lek raken, dan heb je er nog elf over waarmee je kunt thuisko men. De sloep is uitgerust met een elektromotor. De topsnel heid is zes kilometer per uur, ideaal dus voor een pleziertocht. Nee, sneller hoeft van ons niet. Wij glijden met onze elektrobo ten liever stilletjes door het wa ter." De net gestarte ondernemer ver- Samen met zakenpartner en ten nisvriend Ruud Nijenhuis (45), is Van Brummelen rond Koning innedag van dit jaar begonnen met de verhuur en verkoop van kleine vaartuigen. „Dit schijnt een unieke combinatie te zijn én een gat in de markt, zo vond ook de Kamer van Koophandel. Met de presentatie van ons onderne mingsplan hebben we zelfs de tweede prijs gewonnen bij 'Utrechtse Start 2004'. Ons argu ment was, dat als mensen en thousiast zijn na het huren van een sloep, ze er bij ons ook een kunnen kopen. Huren is dan een goede test om te zien of zo'n boot ook daadwerkelijk iets voor jou is. Ons sterke punt is de prijs-kwaliteitverhouding van de boten. Een nieuwe sloep is hier te koop voor minder dan vijftienduizend euro, wat in de ze branche een heel net bedrag is. Maar het is ook de bedoeling om aan het einde van het vaar- seizoen huursloepen aan te bie den als tweedehands boten." Voorheen was in het pand op Dorpsstraat 22 timmerbedrijf Van Vilsteren gevestigd. Van Brummelen en Nijenhuis zagen het te huurstaande pand, heel treffend, tijdens een kanotocht van Utrecht naar Woerden. Van Brummelen: „We waren aan het varen op de Oude Rijn toen de gedachte bij ons naar boven Turkije „We zijn allebei Utrechters; Ruud zelfs geboren en getogen", vervolgt Van Brummelen zijn verhaal. „Zelf kom ik uit Ge- mert, Noord-Brabant. Ik ben destijds naar Utrecht verhuisd om tennisles te geven en inmid dels ben ik helemaal in de ban geraakt van die mooie stad met zijn grachten. Daarom hebben we speciaal voor het varen op deze waterwegen door een be vriende ingenieur een nieuw model spitsgatsloep laten ont werpen, genaamd Oudenrijns loep 580. Je moet weten dat de meeste sloepen 5,20 meter lang of langer dan 6,50 meter zijn. Ons nieuwe model zit daar met 5,80 meter net tussenin, waar door de boot beter manoeu- vreerbaar is. Met name voor een leek is deze sloep heel vaarvrien- delijk. Een bijkomend voordeel is dat je er geen vaarbewijs voor nodig hebt, iedereen kan ermee overweg. Vanwege onze lig plaats, aan de Oude Rijn, en de lengte van deze nieuwe sloepen stig van 25 nationaliteiten. Die grote internationale verscheide nheid is een van aantrekkelijk heden van het groots opgezette evenement. Sommige voetballers van het Groene Hart, dat voor de vijfde keer present was, kenden de sfeer en entourage al van vorige keren, voor anderen was het de eerste keer dat zij het mee maakten. Paul van Veen: „Voor de jongens is het een geweldige ervaring om dit mee te maken". De basis van het succes werd gelegd op de tweede dag. Op de eerste dag moest het team, dat in de voorgaande weken enkele oefenwedstrijden had gespeeld, nog aan elkaar wennen. De eerste wedstrijd tegen ShenZhen Yan Tian uit China werd met 3-0 gewonnen, daar na werd in een harde wedstrijd met 1-0 verloren van Barry Villa Colts uit Wales. Op de tweede dag ging het al duidelijk beter. Oost Watergraafsmeer werd met 3-0 gewonnen, van Westlandida met 4-0 en van het zwakke IFK Sundsvall 2 uit Zweden met 5-0. Coach Van Veen kon regelmatig doorwisselen. In het doel wis selden Richard van Horssen (JB) en Niels Verhaar (Argon) elkaar af. Het centrum van de verdedi ging werd gevormd door de mee net buiten de prijzen. Win naar werd Christiaan Spruit uit ronde Snelrewaard met een afstand van 14.94 meter. GOUDA - Olympia-jeugdtrainer Harry van der Laan is als oud- voetballer van FC Den Haag door de KNVB uitgenodigd om mee te spelen in de Strijd der le genden op zaterdag 7 augustus verkoop uit Harmelen. in het Olympisch stadion in Am sterdam. Dan wordt het vijftig jarig bestaan van het betaalde voetbal in Nederland gevierd. Er worden vanaf 14.30 uur ver scheidene (korte) wedstrijden gespeeld waarvoor voetballers van taalde voetbal uitkwamen, zijn opgeroepen. Van der Laan speelt in een elftal met Hans van Breukelen, Rob Witschge, Ronald Koeman, Aron Winter en Ruud Gullit. Namens ONA is Jan Nijman aanwezig. Ook Johan Derksen, hoofdredac teur van het voetbalweekblad VI, is als oud-voetballer van Veendam uitgenodigd. Hij speelt onder meer met Edwin Gorter en Rob Hutting. Door Bert Hertog HEEMSTEDE - Opnieuw be reikte het Groene Hartteam de finale in het voetbaltoernooi om de Haarlem Cup. Maar na de overwinning van vorig jaar werden de door Bodegraver Piet den Boer geselecteerde C- junioren dit keer met 1-0 versla gen door de junioren van FC Haarlem. „We hebben het goed gedaan. We waren gelijkwaar dig aan de C-junioren van een Betaald Voetbal Organisatie. Haarlem was iets meer in balbe zit, maar wij kregen betere kan sen die door pech niet werden benut. Nadat Haarlem met 1-0 was .voorgekomen heeft die ploeg geen kans meer gehad", vertelde trainer/coach Paul van Veen uit Reeuwijk. Van het team van het Groene Hart maakten dit keer deel uit doelman Ri chard van Horssen en linker- verdediger Jaël Zoutewelle van Jodan Boys en verdediger San der Klaasse van Be Fair uit Van Waddinxveen. Het Haarlem Cup-toernooi werd voor de twintigste keer gehouden. Voor de vierde keer werd gebruik gemaakt van de yelden in Heemstede waarbij de C-junioren hun wedstrijden speelden op het terrein van RCH. In totaal kwamen twee honderd teams in actie afkom- verbeterde Niels Koetsier voor de tweede keer in dit seizoen zijn persoonlijke record. De 16- jarige Waddinxvener kwam bij de jongens A in zijn tweede lipse, normaal geen Zomerscha- ker, zal geen spijt hebben van club RCH met 1-0 werd verlo ren van FC Haarlem. Naast Paul van Veen en organisator Piet den Boer werd het Groene Hart- team begeleid door Rolf Kerk man (assistent-scheidsrechter), Teun Bakker (verzorger Argon) en Henk Zaal (bestuurslid Zwammerdam). De uitslagen zijn: ShenZen Yan Tian-Groene Hart 0-3(doelp. Björn Rozemeijer, Thomas de Jonge, Maurits Splinter), Groe ne Hart-Barry Villa Colts 0-1, Groene Hart-Oost Watergraaf smeer 3-0 (doelp. Maurits Splin ter, Thomas de Jonge, Dennis van Putten), Groene Hart-IFK Sundsvall 2 5-0 (doelp. Maurits Splinter, Leon Overbeek, Tho mas de Jonge 2, Twan Bakker), Westlandia-Groene Hart 0-4 (doelp. Leon Overbeek, Thomas de Jonge 2, Maurits Splinter), Groene Hart-Fernhill (Enge land) 3-0 (doelp. Robin Kaspers, Thomas de Jonge 2), Groene Hart-IFK Sundsvall 1 7-0 (doelp. Dennis van Putten, Tho mas de Jonge, Maurits Splinter, Ertwin van der Klis, Twan Bak ker, Björn Rozemeijer 2), Groene Hart-Killamey Celtic (Ierland) 0-0, Groene Hart-All Stars Bo skoop 3-2 (doelp. Björn Roze meijer, Maurits Splinter en Er win van der Klis), Groene Hart-Haarlem 0-1. HARMELEN - 'Bij geen gehoor 'Ahoy' roepen', luidt de tekst op de deur aan het einde van de gang. Er is geen twijfel mogelijk: we zijn hier aangekomen bij het nieuwe Harmelense bedrijf Ou- 91 clubs, die ooit in het be- denrijn, dat gespecialiseerd is in het verhuren en verkopen van boten en sloepen. De gang, die leidt naar de werkplaats annex showroom, is nu nog kaal: „Maar als in de winter het vaar- seizoen voorbij is, gaan we het pand helemaal in stijl opknap pen”, vertelt Sylvain van Brum melen (34). De koninklijk blau we klantenbalie, in de vorm van een voorsteven en met het gou den opschrift 'Oudenrijn Sloep', is daarvan een voorbode. worden met een ruime keuzen aan nieuwe en tweedehands ar tikelen, als cosmetica, drogisterij ben Evengroen wist knap te win- artikelen, lingerie, en natuurlijk veel zolderspullen. Ook u kunt een kraam huren. Voor meer informatie: tel. 079- 5936969. Tevens is het mogelijk om een kraam via internet te boeken: www.youngprofessio- nalsgroup.nl. Entree voor de markt bedraagt 1.- euro p.p. (kinderen tot 12 jaar gratis) De neuzelbazaar is van 10.00 uur t/m 17.00 uur. Door middel van een bezoek aan de markt steunt u het Ronald Mcdonald kinder fonds. Want van elke 1,- euro en tree gaat 0,50 euro naar het kin derfonds. Voor meer informatie over Ou denrijn botenverhuur en sloe penverkoop kunnen belangstel lenden bellen naar 0348-444488, mailen naar oudenrijn@botenen- sloepen.nl of surfen naar www.botenensloepen.nl. Het juniorenteam van het Groene Hart behaalde de tweede plaats in het toernooi om de Haarlem Cup. In de finale werd met 1-0 verloren van FC Haarlem. Er namen 200 teams uit 25 landen deel. (Foto: Bert Hertog) kwam dat er in de regio van Harmelen nog geen bedrijf was dat zich bezighield met boten verhuur. Aangezien Ruud vijf tien jaar ondernemer is, wij alle bei van watersport houden én samen de sportopleiding CIOS hebben gevolgd, besloten we dit bedrijf op te zetten. Qua werktij den wisselen we elkaar af: op de dagen dat Ruud hier is, ben ik bezig als tennisleraar en als ik hier ben, is Ruud werkzaam op het tennispark Rijnsweerd in Utrecht, dat hij zelf heeft opge bouwd." WADDINXVEEN - De voetbal club Be Fair, terug in de derde klasse, begint de nieuwe compe titie op zaterdag 4 september met een thuiswedstrijd tegen oud-tweedeklasser WDS. Moer kapelle start met een thuiswed strijd tegen Siveo. Op zondag 5 september krijgt WSE het nabu- schaaktoernooi tijdens ronde 9 en 10 hebben er voor gezorgd dat rige RVC'33 uit Reeuwijk op be- de spanning enigszins terug is in de top van het klassement. De zoek. Groeneweg trekt naar CKC voorsprong van lijstaanvoerder Edo Pouwelse op de nummer 2 en Waddinxveen ontvangt Nico- Wilbert Mourits is geslonken tot zo'n 65 punten. Jan Evengroen laas Boys. Het programma op bezet de 3e plaats op ongeveer 120 punten met in zijn kielzog zaterdag 11 september is: WOR- een aantal spelers die verwoedde pogingen doen om zichzelf in Be Fair, Kamerik-Moerkapelle, de prijzen te spelen. zondag 12 september: Bodegra- ven-WSE, Groeneweg-Lekker- kerk, GSV-Waddinxveen. De poule-indeling voor de com petitie om de Amstel Cup is: poule 123: Floreant za, WDS, Waddinxveen, WSE, poule 124: Bodegraven, revanche te nemen op zoon Henk Jan, die hem in ronde 1 verraste. Jan pakte de kans met beide handen aan. Eduard Phi- Denkend aan Holland zie ik brede rivieren traag door oneindig laag land gaan, dichtte Hendrik Mars man een kleine zeventig jaar gele den. Nederland en water zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. In het Groene Hart is het niet an ders: rivieren, kanalen, plassen en vaarten bepalen voor een groot ge deelte het landschap. Omdat de zo mer bij uitstek de periode is om het water op te gaan, duikt deze krant de komende weken in de wereld van de waterrecreatie. Deze week: Ou denrijn botenverhuur en sloepen- In ronde 10 kreeg Jan Evengroen voor elkaar wat al een aantal an dere schakers hadden gepro- cord dit toernooi in negatieve beerd: winnen van Edo Pouwel- zin, maar liefst tien in het voor deel van de witspeler werden Groeneweg, beslist. In drie gevallen wist de BSC'68, Oosterheem, poule 128: zwartspeler te winnen. Het uit- FC Zoetermeer, DSO zo, Be Fair, blijven van remises in deze ron- BVCB. De speeldata zijn de dins- de tekent toch wel de strijdlust voor de titel. Zo ook Wilbert dagen 17 en 24 augustus en za- van de zomerschakers. Lijstaan- Mourits die in een taaie partij te- terdag 28 en zondag 29 augus- voerder Pouwelse trad met wit tus. aan tegen Erik Hennink en won. Groene Hart Hoewel de ondernemers nu nog volop in het zomerseizoen zit ten, kijkt Van Brummelen al uit naar de winter. Tegen die tijd Sylvain van Brummelen (rechts) en Ruud Nijenhuis van Oudenrijn botenverhuur en sloepenver- moet de showroom helemaal ge- koop uit Harmelen in de speciaal voor hen ontworpen Oudenrijn 580 sloep. Foto: Walter Planije bruiksklaar zijn. „Daar komt str aks een 'hele grote jongen' te telt vol trots dat de Oudenrijn staan: een sloep met de maten 580 plaats biedt aan acht perso- 7,50 bij 2,40 meter. Wij gaan hem nen en dat een volle accu goed is helemaal aftimmeren met maho nie- en teakhout. Daarbij wordt de sloep ook voorzien van een routes zien waarlangs je kunt va- buiskap. Degene die hem uitein- ren: Woerden, Bodegraven, Al- phen, Gouda en Oudewater of richting de Reeuwijkse en Nieuwkoopse Plassen. „De elek troboten zijn voorzien van een goed slot, zodat je tussendoor gerust aan wal kunt gaan." Behalve deze zogenaamde 'fluis terboten' heeft Oudenrijn vijf liggen ook voor het volgende zo- Canadese kano's en vier vissers- merseizoen al plannen klaar. Het ofwel roeiboten. Een snelle blik idee is namelijk om arrangemen ten aan te bieden in samenwer king met regionale hotels die aan het water liggen. Zo kunnen mensen een heel weekend het Groene Hart doorvaren in een van onze boten." gen Barthold Jansen aan het langste einde trok. Eduard Phi- Erik begint wat terrein te verlie- lipse moest wat gas terugnemen zen als het gaat om de hoogste in zijn partij tegen René Ordel- podiumplaats. René Ordelmans mans en verloor. Erik Hennink probeerde Wilbert Mourits een pakte zijn tweede nul deze halt toe te roepen: in een toren- avond, ditmaal tegen Theo van eindspel was het echter Wilbert Herk. Herman Smitskamp deed die deed wat René probeerde, in een Scandinavische partij te- stokverspringen in Linschoten Jan Evengroen kreeg de kans om gen Ton van Nieukerke alles ver keerd wat er maar verkeerd kon gaan en moest na elf zetten de vlag strijken. Henk Jan Even groen moest het wederom afleg gen deze ronde. Wim Hennink beurt tot een afstand van 13.51 ker, zal geen spijt hebben van was de dader. Ab Scheel pro- meter. Niels Koetsier bleef daar- zijn deelname gezien zijn goede beerde het wel dapper tegen Je- prestaties tot nu toe In deze roen Eygelaar, maar sloot zijn won hij knap van Theo poging zonder resultaat af. Dit van Herk. Barthold Jansen won regelmatig van Jeroen Eygelaar en Hans van Offeren verloor de partij tegen Ton van Nieukerke, waar hij deze eigenlijk had moe ten winnen. Herman Smits kamp, Wim Hennink en Ronald Dannis wonnen hun partij tegen pakte z'n tweede winstpartij WADDINXVEEN - Young Pro- resp Ab Schee, Wim Mulder en fessionals Events organiseert op Arjan Hennink. Nico Dannis treft het niet met z'n tegenstan- de het ook deze ronde niet luk- Zellige neuzelbazaar in sporthal derj. Mark van Putten was met de Dreef. Er zal zowel nieuw als tweedehands verkocht worden. Ruim 90 kramen zullen gevuld biet. De strijd ging lang gelijk op, belooft het de komende speel- maar een paardenvorkje kostte avond, waarop ronde 11 en 12 Nico z'n Dame en de partij. Ru- worden gespeeld, een spannend gebeuren te worden waarin wel licht nog andere kanshebbers zich voor de titel gaan melden, die dat ook deden tegen Ton Aanvang in Het Zuidhonk 20.00 Bronk en Henk van Erk. uur, toeschouwers zijn welkom. F 1 I M WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 WOENSDAG 28 JULI 2004 I WWW.Z1NLOOSGEWELD.NL Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. .V x| 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 11