Zwemmen met Sterrenplan Fietsen voor de Hersenstichting Swingen bij TOOS Bon Bror vd Zijde derde op Nationale C-spelen Atletiek duiiigendiik Presentaties Ethiopië op kleurrijk festival Koor Dacapo weer aan de slag Finale zomerbridge www.duijvendijkwonen.nl Tweede plaats Hans van Beek Goede start Be Fair Uitslag de Sperwer "Mark Wotte gastspreker WSE. Ja, ik help de Hersenstichting Nederland sponsoren. Ja, ik eet voor Hersenstichting Nederland! Deelnemende restaurants: Restaurant Paddle's, Episode II, Easy Diner. WADDINXVEEN - In de eerste ronde van de strijd om de Am stel Cup wonnen de voetballers van Be Fair in Zoetermeer met 2- 3 van het zondageam van DSO. Voor de Waddinxveense doel punten zorgden Chris Visser, Thijs Kruithof en Martijn Clarde- ij. In dezelfde poule speelden FC Zoetermeer en BVCB met 1-1 ge lijk. Moerkapelle verloor met 3-1 van Vitesse Delft. Voor de enige Moerkapelse treffer tekende Rob van Leeuwen. Jodan Boys zege vierde met 0-7 voer het zaterdag- team van DWO. In poule 123 verloor WSE met 3-1 van Flore- ant-zaterdag. Tobias Wolfgram redde de eer. Waddinxveen moest in dezelfde poule met 7-1 de meerdere er kennen in WDS in Driebruggen. Stephan Kanters liet de enige geelzwarte treffer noteren. Groeneweg speelde met 1-1 gelijk tegen BSC'68. Gister avond werd de tweede ronde ge speeld. Remco Dirkzwager, Jan Dogter- om, Jamo van Dorp, Bart Eind- weer. Nieuwe leden zijn van har te welkom en kunnen zich aan melden bij het secretariaat: 611179 of wvanoudshoom@hot- mail.com. Aanmelden voor de Waddinxveense Kroegentocht die op zaterdag 18 september zal plaatsvinden, kan ook nog: ien- vandermeer@12move.nl of bel len naar: 617101. kelen van het lichaamsbewust- zijn. Dit alles moet leiden tot een betere houding en lichaamsuit- drukking. Alleen door het goed begeleiden en corrigeren van de leerlingen, kan deze doelstelling worden bereikt. Dansen doet men samen, in een groep. Geen enkele dansles is hetzelfde en dat zorgt er voor dat ieder-een enthousiast en ge motiveerd blijft. Van jong (vanaf 5 jaar) tot oud en op elk niveau voor dames en heren is er bij TOOS gelegenheid tot Jazzdan- van Groeneweg be staat uit Jaap Bevaart, Camillo de Boer, Dennis van de Bor, Ed Boudewijn, Cor Buitenhuis, Pas- WADDINXVEEN/AMSTER DAM - Afgelopen weekeinde, 21/22 augustus, werd in Am sterdam voor de 35ste keer de Nationale C-spelen Atletiek ge organiseerd. Voor dit grote atle tiek evenement hadden zich 550 14/15 jarige jongens en meisjes ingeschreven, die gezamenlijk op meer dan 1100 onderdelen uitkwamen. Van SC Antilope de den Bastiaan Bretveld, Coen vd Harst en Bror vd Zijde aan deze junioren spelen mee. En met suc ces. Zaterdag stonden Bastiaan en Bror aan de start van de 100m horden. Bastiaan kwam tot 17.26s (37e) en de 15.93s (18e) van Bror was goed voor een hal ve finale. Bror wist zijn tijd in de reveld lekker te gaan zingen. Geïnteresseerde lezers kunnen komen luisteren of gelijk mee proefzingen. De leeftijdsgrens voor nieuwe koorleden is tus sen de achttien en vijftig jaar. Dacapo repeteert in de Gere formeerde kerk aan de Zijde in Boskoop. Voor meer info: Sander van Saarloos, tel: 06-28197313 of mail naar: acapoboskoop@zon- net.nl. Kijk ook op: www: //home. zonnet.nl/dacapoboskoop. WADDINXVEEN - Postduiven vereniging de Sperwer nam deel aan een concours met 245 jonge en oude duiven vanuit Strom- beek, afstand 129 kilometer. Los- singstijd 13.45 uur. Aankomst eerste duif 15.30.39 uur, snelheid 1227,421 m.p.m. Uitslag: 1-7-8 Joh. L. Bol; 2-6-10 A. v/d Made; 3-4-5-9 L/G. Bol. Ook nam de Sperwer met 115 jonge duiven deel aan een concours vanuit Chantilly, afstand 351 kilometer. Lossingstijd 09.15 uur. Aan komst eerste duif 13.11.30 uur, snelheid 1486,563 m.p.m. Uit slag: 1-5-9-10 Kees Hofman; 2 C.A. Bode; 3-4 D. Heeren; 6 Joh. L. Bol; 7 W. Breedijk; 8 D. Bree- dijk. WADDINXVEEN - Helen van Winden vertrekt op 8 september naar Spanje om daar, voor de (29ste) ver en Bastiaan liep voor het eerst een 300m horden in 48,82s (25ste en persoonlijk re cord). Als slotnummer stond discuswerpen op het program ma. Coen slaagde er in een per soonlijk record te werpen van 34,26m(9de) en miste hiermee net de finale. Bror kwam helaas niet verder dan 27.57m (25ste), nadat hij een verre 40m uit sector had geworpen. De C-jongens ploeg van SC Anti lope bereidt zich de komende weken voor op de landelijke fi nale van de KNAU competitie. Deze wordt gehouden op 11 sep tember in Assen. De Antilope ploeg heeft daarbij nog kans op een podiumplaats. groep zwemt van 16.30 tot 17.15 uur. Per lesuur zwemmen er 5 groepen van gemiddeld 10 kin deren per groep. Het seizoen be gint op zaterdag 4 september 2004 en eindigt medio half april 2005. We zwemmen 3 blokken van 7 lessen en de 8ste dag wordt er een toets gezwommen. Heeft uw kind minimaal diplo ma A en wilt u dat uw kind vrij er wordt in het water en goed leert zwemmen? Er zijn nog enkele plekken vrij voor het komende seizoen. Voor nadere informatie en opgave kimt u bellen naar: Janet Wies- senberg, tel. 0172-216476 of Mi chelle Nahon, tel. 0172-216252. sen. Leeftijd speelt namelijk bij dansen geen rol. Het accent Egt op het plezier in bewegen, zeker in het begin gaat het niet om in gewikkelde choreografieën en wervelende draaien. Bijna elke doordeweekse dag is er bij TOOS de gelegenheid om te komen dansen onder leiding van gediplo-meerde docenten. Meer informatie over tijden, prij zen, leeftijden kunt u krijgen in de zaal door mee te doen of bij TOOS (tel. 0182 - 613839 640277 of www.tooswaddinx- veen.nl). Alle nieuwe leden mo gen in ieder geval 2 keer op proef mee doen. worden allerlei leuke oefeningen gedaan, zoals ringen duiken, over de mat klimmen, eronder door zwemmen, koppeltje dui ken en nog veel meer. Ook zwemmen de kinderen en kele keren met 'zware kleding' zodat ze weten hoe het voelt om met kleding te water te raken. Tevens is er in een vrije les twee keer een zwemwedstrijdje en twee keer een mini waterpolo- toemooi om kennis te maken met deze takken van sport. Er wordt gezwommen in zwem bad De Sniep in Waddinxveen op zaterdagmiddag in 2 groe pen. De eerste groep zwemt van 15.45 tot 16.30 uur en de tweede Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - De voetbal vereniging Groeneweg, die in het afgelopen seizoen via de na- competitie promoveerde naar de vierde klasse, wil daar in een blijvertje. In het verleden wer den promoties in 1994 en 2002 gevolgd door degradaties in 2001 en 2003. In 1990 kwam Groeneweg nog uit in de derde klasse. „Wij gaan voor een plaats in de middenmoot en met een schuin oog kijken we naar een periodetitel", vertelt Ben Stukart, die deze zomer Cor Ha- zebroek als trainer in Zevenhui zen opvolgde. De Oudewatemaar Ben Stukart (46) is geen onbekende in het re gionale voetbal. In verleden trainde hij onder meer Stolwijk, Schoonhoven, Be Fair, WSE, Flo- reant-zondag en Gouderak. In het afgelopen seizoen was de vroegere verdediger van UNIO, die op 31-jarige leeftijd na een beenbreuk stopte als actief voet baller, werkzaam bij de zondag- afdeling van Oudewater-OVS. De intentie was om als trainer nog een jaar te gaan in Oudewa- ter. Maar tijdens de winterstop werd Stukart benaderd door Groeneweg om in het seizoen 2004-2005 trainet worden. Stu kart: „Ik heb meteen bestuurslid Huig Dolleman van Oudewater gebeld en hem ingelicht over het aanbod van Groeneweg om te komen praten. Met Oudewater had ik op dat moment nog niet gesproken. In de tweede week van januari heb ik een gesprek gehad met Groeneweg en dat verliep dermate positief, dat ik mijn jawoord heb gegeven. Op dat moment was nog niet be- goed in elkaar, maar in het knokken lieten de spelers het nogal eens afweten. Dat puntje haalden we niet waarna we in de nacompetitie degradeerden. Een jaar later waren we weer te rug. Alleen de eerste wedstrijd tegen FC Perkouw ging verlo ren". „Bij WSE ben ik twee jaar trainer geweest. In het eerste seizoen met spelers als Fred van 't Veldt, Guido Hack en Michael Berhane erbij haalden we de nacompeti tie. In de eerste ronde wonnen we van Roodenburg, daarna halve finale nog te verbeteren tot 15.90s (20ste). Voor beide stond tevens hoogspringen op het pro gramma. Bastiaan sprong 1.50m en Bror eindigde met 1.65m op een prima 4de hoogte. Coen had zich voor speerwerpen inge schreven en eindige met 32.11m als 27ste. Zondag opende Bror met een spannende finale kogelstoten. In zijn vakantie had Bror in Zwe den zijn eigen clubrecord op nieuw aangescherpt tot 14.53m. Nu lukte het 14.79m te stoten hetgeen hem een bronzen me daille en nieuw clubrecord ople verde. Hiermee staat hij tevens derde op de nationale KNAU ranglijst! Coen sprong 4.79m WADDINXVEEN - Hans van Beek, woonachtog in Waddinx veen en uitkomend voor de atle- tiekclub AV'47 in Boskoop, snel de naar een tweede plaats in de Singelloop in Woerden. Hij liep de tien kilometer in een tijd van 32 min. 03 sec. Van Beek verloor na een pittig duel van de 19-jari- ge atleet Mark Kwakemaak van het Dordtse Parthenon, die een tijd van 31 min. en 40 sec. op de klokken bracht. De Moordrechtse atleet Maurits Heikoop liet 35.55 noteren. Eerst dame was Brigitte Mulder van HRR in 39.06. Uitslag veteranen: 1. Bernard Disselborg (Gouda) 34.34, 2. Maarten van Erkel (Nieuwer- kerk) 35.16, 3. Jan de Jong (AV'47) 35.51, 5. Jan Smid (Gouda) 36.40. 4 -H- leider Ferry Polder: „Ik denk dat het probleem voorin ligt. Ach terin en in het midden hebben we voldoende mogelijkheden. Hoe we het gemis van Maurice Eckhardt gaan invullen moet de komende weken blijken. Wesley van Maaren en Ewoud van Leeuwen zijn van WSE terug ge komen. Momenteel is Maurice van Vliet geblesseerd aan zijn lies en kunnen Camillo de Boer (dienst) en Jarno van Dorp (werkt bij politie) niet alle trai ningen bezoeken. De rest is er allemaal. Er zitten vier keepers bij de selectie nl. Johan Hooge- veen, Dennis van de Bor, Reinier Gorissen en Mark de Hoog. Gert Haan zal bij de keeperstraining worden ingezet". Na eerst als jeugdtrainer bij UNIO en Oudewater te hebben gefungeerd werd Stolwijk in 1989 zijn eerste club waar hij de senioren trainde. „Stolwijk was iets aparts", zegt de assistent- manager, die werkzaam is bij Belvor in Zoeterwoude, een in ternationaal bedrijf in brand- en waterschade sanering. „Dat we na twee beslissingswedstrijden tegen ESTO op het veld van Moerkapelle promoveerden naar de vierde klasse maakte het dubbelleuk. Bijna waren we het andere jaar doorgegaan naar de derde klasse, We verloren echter de beslissingswedstrijd tegen FC Lisse op het terrein van Al pheuse Boys met 3-1". Stukart was ook trainer van de Waddinxveense verenigingen Be Fair en WSE. „Bij Be Fair had den we in de laatste zes wed strijden nog een punt nodig om niet te degraderen naar de afde ling Gouda. Qua voetbal zat het aanspreekt. Ik heb er in een la ger elftal gespeeld en in de jubi leumcommissie gezeten. Toen ik De selectie kwam was Gouderak op zijn re tour. Van het elftal dat in de der de klasse had gespeeld waren nog een paar spelers over. Door- cal Crielaard, Menno van Dam, dat er geen A-jeugd was waren de mogelijkheden beperkt. We len met de loop binnenhaalt zijn voor de Hersenstichting. Drie Waddinxveense restau rants, Restaurant Paddle's (Zuidkade 4a), Episode II (Nesse 20) en Easy Diner (Nesse 4), schenken 25 procent van hun omzet van vrijdag 3 september aan Helen. De presentaties duren niet meer dan 20 minuten en kunnen zon- der kosten worden bijgewoond. De eerste presentatie start om 11.00 uur, de laatste start om 15.00 uur. Helen roept de Waddinxveners op om op die vrijdag in één van de drie restaurants uit eten te gaan. Knip de onderstaande bon uit en neem deze mee naar het restaurant. Helen wordt ook nog gespon sord door: Restaurant Akker- oord, Hotel Restaurant de Unie, De Graaf Partner verzekerin gen hypotheken, Boonstoppel Peugeot Garage, Bremmer Schoenen en veel familie en vrienden. In eetcafé Nefiss (Kerkweg Oost) staat nog een collectebus. WADDINXVEEN - Zwem- en Poloclub Van Uden De Gouwe heeft nog enkele plaatsen vrij voor kinderen die aan het Ster renplan mee willen doen. Het Sterrenplan is bedoeld voor kin deren van 5 tot 8 jaar die in ieder geval hun A diploma moeten hebben. Bij het Sterrenplan leren de kin deren spelenderwijs de beginse len van de zwem-en waterpolo- sport, schoolslag, rugslag, borstcrawl, rugcrawl en vlinder slag en de beginselen van het zwemmen met de bal en gooien. De technieken worden verbe terd, ze leren springen, duiken, onder water zwemmen en er WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie wordt er bij Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS al weer gedanst. Er worden weer nieuwe dansen bedacht, nieuwe pasjes aangeleerd, muziek ge zocht, voor nieuwe optredens geoefend, kortom TOOS danst weer volop. Een geschikt mo ment om (weer) te beginnen met Jazzdans Streetdance of Free Style Jazzdans bij TOOS. De afdeling Jazzdans is een gro te afdeling met overwegend da mes- leden, maar waar ook plaats is voor mannelijke dan sers. Jazzdans is allang niet meer ""Sleen voor meisjes, ook jongens hoven, Arjan van Erk, Reinier Gorissen, Gert Haan, Jeroen Ho- gendijk, Mark de Hoog, Johan Hoogeveen, Leendert Karre- man, Arjan Klein, Amoud van Leeuwen, Ewoud van Leeuwen, Remco van Leeuwen, Gertjan Lekkerkerk, Wesley van Maar en, Maikel van Mullem, Robin van Nieuwenhuizen, Marco Terpstra, Dennis van Vliet, Leon van Vliet, Maurice van Vliet, Alexander Vroegop, Maichel van Yperen, Rick van Yperen, Kevin Zijderhand, Ronald Zij- derhand. MOERKAPELLE - Niet ex-inter- nationaal scheidsrechter Mario van den Ende, maar Mark Wotte, technisch directeur bij Feye- noord, is gastspreker op de sponsoravond van de jubileren de voetbalvereniging Moerka pelle die op donderdag 2 sep tember wordt gehouden. Van den Ende is door werkzaamhe den voor de KNVB verhinderd. De jubileumviering begint vrij dag met het 24 uurs-voetbaltoer- nooi. WADDINXVEEN - Zaterdag 28 augustus a.s. bruist het van de activiteiten rondom én in de ont- moetingskerk van Waddinx veen. Er is veel te zien, te horen en te proeven op het kleurrijk festival. Een van de deelnemers is de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. Naast een kraam verzorgt de kerngroep een bijzonder pro gramma. Op ieder heel uur start namelijk een korte presentatie. Huub Huijten en Marjolein van der Linden zullen deze presenta ties verzorgen. Beide kemgroep- leden doen aan de hand van prachtige foto's verslag van hun reis door Ethiopië in het voorjaar van 2004. kend dat Oudewater in het ver volg alleen op zaterdag nog prestatief zou voetballen. Op zondag zijn er strraks nog twee recreatie-elftallen”. De keuze van Stukart voor Groeneweg was niet moeilijk. „Ik heb jaren zelf tegen Groene weg gevoetbald en weet wat voor club het is. De basis is doordat het tweede elftal hoog speelt is breder dan in Oudewa ter. Dat de club naar de vierde klasse promoveerde is mooi meegenomen. In de vijfde klasse had ik het, buiten de verenigin gen die bovenaan meedraaiden, wel gezien. Ik heb me meerma len afgevraagd wat ik aan het doen was. In de regio staat Groeneweg bekend als een goe de vereniging. Vergelijkbaar met Stolwijk waar ik een goede pe riode heb meegemaakt. Er hangt hier een zelfde sfeer. Ik heb al tijd clubs buiten Gouda ge traind. Ik werk daar het pret tigst. Nog steeds heb ik contact met clubs die ik vroeger heb ge traind". In de tweede week van juni riep Ben Stukart de selectie van Groeneweg al bij elkaar voor een bespreking. De opkomst was uitstekend. Met een werden de doelstellingen voor het nieu we seizoen gesproken. Naast een middenmootplaats voor het eerste elftal gaat het tweede elf tal voor handhaven in de reser ve tweede klasse. Wel mist Stu kart in de nieuwe competitie de productieve aanvaller Maurice Eckhardt, die naar Jodan Boys vertrok. Met veertig doelpunten was hij in het afgelopen seizoen regionaal topscorer. Stukart, die wordt geassisteerd door elftal- BOSKOOP - De eerste koorre- petitie van Dacapo begint dins dag 31 augustus om 20.00 uur. Ze kunnen er weer flink tegen aan; er staan diverse optredens op de agenda. Op 10 oktober in Hoofddorp, le kerstdag in de Maranatha Kerk in Alphen aan den Rijn. In Februari een optreden in Ze venhuizen en op 16 April een concert in de Opstandingskerk in Waddinxveen. Genoeg aanleiding om weer onder de leiding van Peter Sie- Ben Stukart is de nieuwe trainer van de voetbalvereniging Groeneweg. In het verleden trainde de Oudewatemaar ook Be Fair en (Foto: Liesbeth van der Vis) ver-schijnsel-en (Hip-hop, Streetdance, Free Style en Hou se). Daar moet echter wel het ele ment 'swing' nog aan worden toegevoegd. In de lessen wordt er gedanst op allerlei soorten muziek: van popmuziek uit de top 40 tot oude jazznummers, van langzame soul tot supersnel le hip-hop. Het doel van de danslessen is; een verbetering van de conditie, de lenigheid te bevorderen, de spieren te ver sterken, het coördinatievermo- gen te ontwikkelen, het ontwik- en mannen zijn welkom. De les sen worden allemaal gegeven in de Gymnastiekzaal aan de Sta- ringlaan, deze zaal is uitgerust met een spiegelwand, een mo derne vaste geluidsin-stallatie en een goede dansvloer. Jazzdans is een vorm van bewe gingskunst met een techniek, die vol zit met invloeden uit de mo derne dans, klassiek ballet, tap dance, latijns amerikaanse dan sen, primitieve afrikaanse dansen, show dans en is boven dien sterk onderhevig aan tijd verloren we van Bernardus na deden niet echt mee om te prij- strafschoppen. Het tweede jaar zen". verliep wat kleurloos. We had- Doordat de oefenpartij tegen den veel last van blessures. Het ODB niet doorging was de eer- was niet meer het elftal van het ste bekerwedstrijd tegen BSC'68 jaar daarvoor". uit Benthuizen ook de eerste oe- „Gouderak is een club die mij fenwedstrijd. Een wedstrijd die in 1-1 eindigde. WADDINXVEEN - De finale van het zomerbridgetoernooi zal aanstaande donderdag (26 au gustus) worden gespeeld. Kan didaten die zich hiervoor ge plaatst hebben, moeten Centraal thema is de manier tenminste zes keer geweest zijn waarop inwoners van Ethiopië of een keer eerste zijn geworden, werken aan hun toekomst. Het is Donderdag 2 september begint ontwikkelingswerk in zijn pure de gewone bridgecompetitie vorm, namelijk door de inwo ners zelf met (financiële) onder steuning door organisaties uit andere landen. Op kleine schaal werkt ook Wad dinxveen daaraan mee. Wie kent niet de sponsorloop van de Kerngroep waar Waddinxveense kinderen jaarlijks een paar dui zend euro bij elkaar lopen voor Ethiopië? Huub Huijten laat zien welke rol Hersenstichting, de laatste drie het water speelt in de droge pro- dagen van de pelgrimstocht vincie Tigray in Noord-Ethiopië naar Santiago de Compostela te en welke activiteiten er de afge- lopen. De sponsorgelden die He- lopen jaren zijn ontplooid om water te winnen. Marjolein van der Linden vertelt over het leven in een sloppen wijk in Addis Abeba, waar hard gewerkt wordt aan het verbete ren van de levensomstandighe den van de plaatselijke bevol king. W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 Groeneweg wil een blijvertje zijn 2- zitsbank, normaal 3.495,00 nu 2.795,00 3- zitsbank, normaal 3.865,00 nu 3.095,00 Lange Tiendeweg 66 Gouda 0182 - 59 98 68 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van CI000 Passage 208, Waddinxveen. Exclusief Leolux jubileum-uitvoering in zwart of rood senso leer. V/

Weekblad voor Waddinxveen | 2004 | | pagina 23